Keresés

Részletes keresés

rfc Creative Commons License 6 napja 0 0 39133

Ja, pár távtartót talán megérdemelt volna a panel. De a kézzel forrasztgatás se semmi, ráadásul azzal a pákával. Szerintem ezt a csavarozós hegyes, konnektorba dugható változatot talán húsz éve láttam utoljára. (Ipari környezetben már kizárólag digitális állomások vannak, integrált heggyel, ahol a szenzor, a fűtés és a hegy egy egység, és szerszámok nélkül cserélhető az állomás kikapcsolása nélkül.)

 

Előzmény: somytomy (39132)
somytomy Creative Commons License 6 napja -1 2 39132

Az se semmi, ahogy a panelt hajtogatja a csavarozás

Előzmény: kápés (39131)
kápés Creative Commons License 6 napja -1 0 39131

https://youtu.be/SSeuk4gHh8Q?t=767

 

6millió forintos hangfalba elektrolit kondit, a spórolás jegyében!

Flacika Creative Commons License 2024.04.04 0 0 39130

"Azt elfelejtetted hozzátenni, hogy a "rontásokat" nem összeadni, hanem egymással szorozni kell"

Na, erre írtam válaszként, mert nem mindenki ért annyit matekból, hogy nem a hibaszázalékokat kell összeszorozni, hanem a "jósági" százalékokat. Nem kell komolyan venni a százalékértékeket, amit írtam, csak példaként mondtam, Az viszont tény, hogy a leggyengébb láncszem ront a legtöbbet, amiből a többi láncszem vagy el tud rejteni egyes részeket, vagy éppen ellenkezőleg, még jobban kiemeli azokat.

Előzmény: Mono SE (39126)
orygabor Creative Commons License 2024.04.03 0 2 39129

Van egy-két bátor megmondóember, aki vállalkozik arra, hogy megmondja, hogy X forintból kb. hány százalékot érdemes költeni lejátszóra, erősítőre, hangfalra, kábelekre. Merész kezdeményezés, de feltétlenül legitim próbálkozás. Elvégre nyilvánvaló, hogy az aránytalanság=pénzkidobás.

Én elsőre azt mondanám, anélkül, hogy a műszaki tartalmát ismerném, hogy az a Zidoo azért nem egy belépő kategória, bár nem derül ki, hogy milyen erősítőről és hangfalról van szó.

Előzmény: Alex Raps (39118)
AudiJo Creative Commons License 2024.04.03 0 0 39128

Ja és persze ebbe teljesen felesleges belekeverni "felső polc"-ot, "középső polc"-ot meg "leggyengébb láncszem"-et!

AJ

Előzmény: AudiJo (39127)
AudiJo Creative Commons License 2024.04.03 0 0 39127

Ez OK, csak épp senki nem fogja tudni Neked megmondani, hogy hogyan érdemes okosan vásárolnod, mivel a saját nevedben csakis Te magad hozhatsz magad számára jó döntést!

Persze erre sincs garancia, hisz Te is hibázhatsz, de az legalább a Te hibád lesz! Ha más mondja meg számodra a tuttit az nem a Te véleményed, akár jó, akár rossz döntést kapsz!

Ha konkrétan rákérdezel, hogy X erősítő Y hangfallal hogy szólhat Z DAC-kal, akkor esetleg erre kaphatsz véleményt mástól. de hogy ez Neked  tetszeni fog-e, azt más már nem fogja tudni megmondani (vagy ha igen, az Rád nézve igen szomorú)!

AJ

Előzmény: Alex Raps (39118)
Mono SE Creative Commons License 2024.04.03 -4 3 39126

Messzire vezet, ha különbözőképpen pofozgatjuk a xart, de simán lehet vitatkozni ezen is, hogy a különböző hibákat hány százalékos veszteségnek ítéljük. Például a hallható hang megharmadolásával (mély - közép - magas) tartomány legyen "igazságosan" elosztva: 33 - 33 - 33 %... Hát a nagy lófaxt!;Đ Ha kivonom a zenéből a középtartományt, nem 33%-ot romlott az élvezeti értéke, hanem kb. 99%-ot.

 

Szóval elég ingoványos terület ez a minőségi osztozkodás, mert meglehetősen nehéz megmondani, hogy mit is jelent a zenei veszteség fogalma.

Előzmény: Flacika (39125)
Flacika Creative Commons License 2024.04.03 0 0 39125

Lefordítva: minden komponens valahány százalékot vesz el a minőségből. Példa: legyen 10% (csak hogy szemléletesebb legyen), azaz az első levesz 10%-ot, marad 90%. A következő is 10-et von el, marad 0,9x0,9=81%. A harmadik után 0,81*0,9=72,9%. De egy durva példa: ha 50%-ot ront valami, és a következő is, nem 0 marad, hanem 25%.

 

Tehát gyakorlatilag a leggyengébb láncszem ront arányaiban a legtöbbet.

Előzmény: Mono SE (39123)
Mono SE Creative Commons License 2024.04.02 -4 1 39124

"...egy jó erősítő (NAIM) és a hozzátartozó kb. azonos minőségű hagfal feljavít mindent"

 

Rossz a fogalmazás... A Naim nem "javít fel" semmit, csupán rájöttek, hogyan kell finoman eltakarni a hibákat, és ezzel párhuzamosan hogyan kell a hibátlan részeket észrevétlenül kiemelni - miközben a többiek össze-vissza bóklásznak a sötét erdőben ;ĐĐĐ

Előzmény: Alex Raps (39112)
Mono SE Creative Commons License 2024.04.02 -4 1 39123

"...sokkal jobb, ha csak egy nagyot rontó komponens van, mint ha kettő"

 

Azt elfelejtetted hozzátenni, hogy a "rontásokat" nem összeadni, hanem egymással szorozni kell, így már nyilvánvaló, hogy minél kevesebb (bármilyen) komponens van a jel útjában, annál könnyebb a minőségi elvárásoknak megfelelni, és persze fordítva is igaz.

Előzmény: tibtiborkaba_new (39117)
orygabor Creative Commons License 2024.04.02 -1 0 39122

Azért az a Zidoo nem egy filléres darab, biztos, hogy cserés?

Előzmény: Alex Raps (39112)
orygabor Creative Commons License 2024.04.02 -1 1 39121

Miért nem ezzel kezdted? Persze, hogy érdemes rákölteni, de hogy pontosan mit, mennyiért, az már jóval nehezebb kérdés. Ehhez nem árt némi tudás és tapasztalat. 

 

Előzmény: Alex Raps (39118)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2024.04.02 -1 0 39120

Új vagy régi, tökmindegy, mindegyiken sokat vámolnak...

Előzmény: orygabor (39119)
orygabor Creative Commons License 2024.04.02 -1 0 39119

Az Új Selyemútra gondolsz?:)

Előzmény: tibtiborkaba_new (39117)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.02 -1 0 39118

Azért mert DAC vásárlás előtt állok és szeretném okosan (racionális módon) költeni erre a boszúságra a pénzemet. 

Előzmény: AudiJo (39116)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2024.04.02 -1 1 39117

Ez a leggyengébb láncszem dolog szvsz butaság.

 

Ezt úgy kell elképzelni, hogy kínában megpakolsz egy karavánt, és elindulsz a selyemúton. A rakomány mondjuk egy hanglemeznyi, vagy CDnyi hang. Ahogy a karaván halad, minden határon leveszik a vámot. Itt kevesebbet, ott többet. Amikor megérkezel velencébe, ami maradt, azt hallod. Szóval van egy kiindulási állapot, és minden komponens ront rajta többet, kevesebbet. A maradék megy a füledbe. Szóval sokkal jobb, ha csak egy nagyot rontó komponens van, mint ha kettő. 

Előzmény: AudiJo (39114)
AudiJo Creative Commons License 2024.04.02 -1 0 39116

Már megint a kategória - mi az, hogy "állítólag...jó...(Naim) és "hozzátartozó kb. azonos minőségű hangfal "?

Ez legfeljebb ködösítésre jó, összehasonlításra (bármi mással) nem!

Egyébként érdekelne, hogy miért is kellett előcibálni ezt a se füle, se farka kérdést?

AJ

Előzmény: Alex Raps (39112)
orygabor Creative Commons License 2024.04.02 -1 1 39115

Nem fogja feljavítani, csak nem ront rajta tovább. Úgy képzeld el, hogy MP3-at hallgatsz. Nyilván jobban fog szólni egy jobb rendszeren, de attól még empéárom marad, nem lesznek finom részletek, tér stb.

Előzmény: Alex Raps (39112)
AudiJo Creative Commons License 2024.04.02 -1 0 39114

Mi az, hogy a "felső polc"-ról és a "középső polc"-ról? Ki állapította ezt meg? Mi alapján?
Persze, egy lánc erősségét a leggyengébb láncszem határozza meg, csak épp a láncszemek kategorizálása az ami alapvetően szubjektív!:)

AJ

Előzmény: Alex Raps (39110)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2024.04.01 0 0 39113

Én eddig csak kábelről hallottam, hogy belépő rendszert a milliósok fölé tud emelni...

:D

Előzmény: Alex Raps (39112)
Alex Raps Creative Commons License 2024.03.31 0 0 39112

Direkt azért jöttem újra elő a kérdéssel, mert múltkor itt még ez nem igy volt. :D Állítólag egy jó erősítő (NAIM) és a hozzátartozó kb. azonos minőségű hagfal feljavít mindent ami a renc'erben előtte van. A cucc középről egy Zidoo DMP-A6 streamer lenne. Van benne Hi-Res, PCM 768kHz/32bit, DSD512, stb. Vagyis minden ami a csövesek szerint az ördögtől való. :D 

Előzmény: orygabor (39111)
orygabor Creative Commons License 2024.03.30 0 0 39111

Abból a jelből dolgozik az erősítő és a hangszóró. Nem fogja feljavítani.

Előzmény: Alex Raps (39110)
Alex Raps Creative Commons License 2024.03.29 0 0 39110

Egyszerűnek tűnő kérdés: Tételezzünk fel egy olyan sztereo rendszert amelyben csak a hangszóró és a végfok származik a felső polcról, de a DAC már csak középről sikeredett. Ekkor is a rendszer egészét a leggyengébb láncszem fogja meghatározni? 

AudiJo Creative Commons License 2024.03.25 -3 3 39109

Sajnos rossz hírem van - inkább gondold át amit Mono írt!

Azért mert összeszedtél x db hangszórót ami egyszer egy adott rendszerben Neked tetszően szólt, ettől függetlenül semmi garancia nincs arra, hogy ha egy gyöeresen más rendszerben egymás mellé (alá, fölé) rakod ezeket az y évet öregedett motorokat, abból akár csak elfogadható hangot kapjál!

Ha az eredeti rendszerben tetszett a hang, akkor én a helyedben azt próbálnám feléleszt(et)eni (ha eddig nem károsodott jóvá tehetetlenül) és nem foglalkoznék azzal, hogy nem modern! Vagy ha ragaszkodsz a "modern"-hez akkor olyat vegyél és a meglévőt felejtsd el!

Ezekből az y éves motorokból hogyan is gondolsz "modern" hangfalat építeni? Azért mert van vénád néhány bútorlap összeillesztéséhez, attól ezekből a koros és (esetleg) megfáradt hangszórókból hallgatható hangdobozt sem egyszerű faragni, nem hogy még ez "modern" is legyen (és persze gondolom, hogy még sokba se kerüljön)! 

Azt már említeni sem merem, hogy ezekből a sugárzókból egy olyan hangdobozt készíteni ami sem az elékapcsolt erősítőt, sem magát a hangdobozt nem égeti le, az is pár óra fejtörést jelent (gondolom ingyen, hisz Te lennél legjobban megsértődve, ha ezért valaki benyújtana Neked a mérnöki óradíjáról a számlát)!

AJ

Előzmény: Törölt nick (39107)
Mono SE Creative Commons License 2024.03.25 -5 0 39108

Előzmény: Törölt nick (39107)
Törölt nick Creative Commons License 2024.03.24 -5 2 39107

Aztaaaa,tyűűű, hogy te milyen vicces vagy..... áruld már el, most hogy kifostad magadból ezt az ócska iszonyat gagyi stand up próbálkozásod, közben fel is állt? 😀

Maradtál volna inkább kussba, te ostoba sötét gyalog. 

 

Előzmény: Mono SE (39105)
venuto Creative Commons License 2024.03.24 0 0 39106

Kedves Ti . 


Szeretnék fejhallgatót vásárolni . uzenj kukac anyelvtanar.hu . Köszönöm szépen . 

Mono SE Creative Commons License 2024.03.23 -7 1 39105

rég vigyorogtam ilyen jót, köszike

 

(nekem meg van egy régi toyotám, kicsit kopottas, nem trendi már, de nekem még tetszik - ugyan mindig levizsgáztatom, de nem ezzel járok, pedig a motorja hibátlan... tudnátok valakit, aki segítene átépítené egy kicsit korszerűbbre?)

Előzmény: Törölt nick (39104)
Törölt nick Creative Commons License 2024.03.23 -3 0 39104

Üdv, sziasztok! 


Szeretnék tanácsot /véleményt/segítséget kérni tőletek az alábbi dologgal kapcsolatban. 


Nos, arról lenne szó, hogy volt nekem egy Panasonic SA HT-885 1000W(RMS) aktív házimozi rendszerem,abban az időben a kornak megfelelően  az 5.1 kompakt szettek tekintetében a jobbak közé lehetett sorolni a konkurensek között.

Működő képes volt a rendszer a mai napig is , de már hosszú ideje a szekrényben pihent, egyrészt mivel lassan 2 évtizedes technológiáról van szó,nem tudtam már csatlakoztatni az itthoni konfigurációkhoz, azon kívül esztétikailag sem volt szép a szett.

A hang minőség tekintetében eszméletlen  telt mélyeket, tiszta közép és magas hangokat produkált, szóval sajnáltam volna csak úgy kidobni vagy gombokért megválni tőle, és azontúl érzelmi kötődésem is van hozzá.
A lényeg, hogy szeretném feltámasztani a "rendszerből" a hangszórókat egy új köntösbe bújtatva és konkrétan szeretnék építeni egy stereo 2.0 hangfal párost, vagy egy 3.0 szettet. 

Televízióhoz szeretném egy erősítőn keresztül csatlakoztatni majd a szettet, mivel a soundbarok világával abszolút nem tudok és nem is akarok megbarátkozni. 
Az aktív mélyládából kiszereltem a 2 db mélynyomót ( a láda ikersubos volt), valamint a centerből és a frontokból is. 

És itt jön a lényeg :

 

Ezekből szeretnék építeni hangfalakat, tehát nem különálló subláda plusz  a többi, hanem komplett többutas hangfalra gondolok, amiket aztán majd egy erősítőről hajtanék. 
Csatolmányban küldök képeket a hangszórókról, és küldöm az adatokat is róluk.... ami fontos hogy a hangszórók eltérő impedanciával rendelkeznek, az aktív erősítőbe nyilván bevoltak építve azok a plusz alkatrészek amik ezt voltak hivatottak áthidalni, ezért is gondolom, hogy elviekben lehetne rá megoldás /hangváltó/kondik /stb..../( a kiszerelt aktív erősítő és minden alkatrésze is megvan egyébként, masszív cucc, 6kg a súlya) 


A center sugárzó 2 utas 3 hangszóró 4 ohm 60W SB-PC930 


A 2 front sugárzó 2 utas 3 hangszórós 6 ohm 170W SB-FS930 

A 2 Sub (16cm), 6ohm 390WSB-WA885 
Egy hangfalba 3 vagy 4  hangszórót szeretnék a subbal együtt. 

Szóval nagyon örülnék neki ha tudnátok technikai segítséget nyújtani hiányos műszaki ismereteimnek köszönhetően, faanyaggal, barkács vénával rendelkezem, és kedvem is lenne megépíteni, egy nagyobb méretű oled silány hangzását szeretném feljavítani.

 

A center :

 

 

Frontok (2x3 van belőlük) :

 

 

A két subwoofer:

 

 

A kiszerelt erősítő :

 

 

Gyári leírás szerinti adatok :

 

 

Előre is köszönöm szépen a válaszokat 😉

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!