Keresés

Részletes keresés

Luxusfestes.com Creative Commons License 2023.11.09 0 0 3998

Szia! Random is előfordulhat de....Újonnan készített felületnél glettelés, alapozás hibája vagy festésnél nagyon sokáig gurítgatod a hengert egy helyen. Már meglévő felületnél is ugyanezek +általában látszik a festésen hogy régi és sok a réteg is. Ezek mind növelik az esélyét ennek.

Előzmény: Hedo (3992)
Luxusfestes.com Creative Commons License 2023.11.09 0 0 3997

Szia! Nem, de van más megoldás hasonló célra. Mit szeretnél pontosan?

Előzmény: kozso1 (3996)
kozso1 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 3996

Sziasztok. Megáll-e vajon a neutrális sziloplaszton a zománcfesték?

Köszönöm.

Kerma Creative Commons License 2023.10.31 0 0 3995

Problémásabb falakra, mennyezetekre van sok jó falpanel és/vagy álmennyezet megoldás is. Feldobja a lakást és megold sok problémát.

Törölt nick Creative Commons License 2023.10.15 0 0 3994

Kèp ami előzőleg lemaradt.

 

Törölt nick Creative Commons License 2023.10.15 0 0 3993

Sziasztok.

Kültéri fém ajtó festésére milyen festéket ajánlotok? 

Kiszivta a nap ..

Hedo Creative Commons License 2023.09.27 0 0 3992

Sziasztok, Nem tudjátok miért van ez, és hogy ismerhetem föl előre, illetve kerülhetem el a jövőben: gipszkarton, de néha vakolt/glettelt falon/mennyezeten is ha diszperziós festésnél nedvesebb a felület akkor a henger föltépi a glettet, és lerakja a darabkákat odébb. Köszi

[fidelio] Franck Creative Commons License 2023.08.28 0 0 3991

Szia, nem vagyok hozzáértő, és talán azóta meg is száradt a ház oldala.. :), meg ez egy új háznak tűnik, nem kellene, h bármi baja leygen. Nem a foltokon, hanem a vízszintes, halványan látszó vonalakon akadt meg a szemem, mintha az EPS táblák szélei lennének (?) A mi házunkon ez 18 évesen kezdett el látszani. Nálunk az volt a probléma, h a táblák alatt a ragasztó kezdett elengedni. és a táblák kezdtek elválni a faltól. Szigeteléssel foglalkozó vállalkozást hívtunk, akik ezt visszaragasztották és még egy réteg szigetelést tettek rá. Ha a probléma még fennáll, szigetelő szakival nézesd meg.

Előzmény: zizu79 (3988)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2023.08.27 0 1 3990

 Véső ,kalapács,majd újravakolás:

Előzmény: [fidelio] Franck (3989)
[fidelio] Franck Creative Commons License 2023.08.27 0 0 3989

Sziasztok.
gangos, százéves társasházban lévő kis garzont szeretnék kifesteni. Vastag, "fogalmamsincsmilyen" festékréteg + glett (helyenként centi vastag) alatt  3 rétegben enyves festést is találtam. Nagyon fura az egész. Az enyves festékről több helyen azt olvastam, h ledobja a fölötte lévőt. ill. nedvesítés után az enyves réteg is könnyen lekaparható. Na, ez nálunk nem működik. A konyhában, aminek egyik fele évtizedekkel ezelőtt fürdőszoba volt, hiába vizeztem, sőt áztattam, helyenként kemény, mint a kő. Fényes is, olyan, mintha lakkozott lenne a felület (nyilván nem az...). Falcsiszoló sem viszi... A tervem, h spaklival (meg erővel..esetleg drótkefével.... :D) lekaparom. ill. az enyveset falcsiszolóval lecsiszolom, h sima legyen. Vályogtégla van alatta. Hogyan kellene ezt helyesen csinálni? Inntalerrel szeretnék utána festeni. Mivel alapozzak? Leginkább a megkeményedett részek aggasztanak. Kb. 2 m2 -nyi van belőle. Talán nedvesség hatására lett ilyen, de nem tudom igazán megítélni. Hozzáértők mit javasolnának? Előre is köszönöm, ha valaki érdemben hozzászól.

zizu79 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 3988

zizu79 Creative Commons License 2023.08.08 0 0 3987

Sziasztok!

 

A hétvégi vihar után a ház 2 oldalán ilyen foltos lett a nemesvakolat. Van valakinek valami ötlete mi lehet ez? Nem nedves, próbáltam lemosni, de miután megszárad, ugyanolyan foltos marad. Elképzelésem sincs mi lehet ez.

Hedo Creative Commons License 2023.07.24 -1 0 3986

Megoldódott, köszi a segítséget!

Előzmény: Hedo (3985)
Hedo Creative Commons License 2023.07.20 0 0 3985

sziasztok. Vizesbázisúval festek bútort. Elektromos géppel fújom és cseppes marad. Mit rontok el? 
vízzel higítottam kicsit hogy a gép bírjon vele. Köszi

Shikoro Creative Commons License 2023.07.12 0 0 3984

Sziasztok!

 

Panellakás erkélyének vaskorlátját szeretném átfesteni. Nincs olyan rossz állapotban, de azért van rajta némi rozsda. Csiszolópapírral szándékozom nagyjából megcsiszolni (erősebb csiszoló megoldás nem jön számításba, mert a vas szerkezeti elemekhez erősített fém redőnyt véletlenül sem szeretném megkarcolni), portalanítást követően pedig lefesteni. Ehhez alapvetően a Hammerite márkájú, közvetlenül a rozsdára felvihető zománcfestéket terveztem megvásárolni, de felhívták a figyelmem, hogy az Egrokorr által gyártott Dunaplaszt kerítésfesték ugyanazt tudja, csak sokkal olcsóbban. Az árnál fontosabb, hogy ugyanolyan alkalmazás mellett ugyanolyan vagy akár tartósabb fedést nyújt-e, mint a Hammerite. Mivel sem a gyártót, sem a terméket nem ismerem (még csak nem is hallottam róluk), gondoltam, interneten rákeresek a véleményekre. Nagy meglepetésemre semmit sem találtam. Kérdeztem festékboltot, teljesen semleges választ adtak (veszik a terméket, vissza még nem hozták). Itt esetleg akad olyan, akinek van a Dunaplaszt kerítésfestékkel kapcsolatban tapasztalata?

 

Előre is köszönöm a választ!

P++ Creative Commons License 2023.06.13 0 0 3983

Sziasztok!

 

Panelben glettelek mennyezetet saját részre, de már nagyon elegem van belőle. Állandóan "foltos" lesz, lásd a képen. Az alábbi dolgokkal dolgozom, próbálkoztam:

  1. Gépi csiszolás, 120-400 papírral volt már minden. Alacsony, magas fordulatszám, mindenféle csiszolópapír. Ezen kézzel is átmentem, az segített valamennyit. Az egészet nem szeretném kézzel csinálni, de ha az kell hozzá, akkor 1x kibírom.
  2. Glettnek Rimano Plus A-t használok most éppen, de a Rimano 0-3as sem volt jobb
  3. Géppel keverek, cementhez való szárral.
  4. Mostanában 1-2 arányban keverem (víz - glett), ahogy a leírása is írja. Szerintem kellemes massza lesz a vége, nem érződik túl sűrűnek, de túl folyékonynak sem

Mit rontok el? Mit próbáljak másképp? Alapozva nem volt. Kb 50cm széles glettvassal kenem fel és egyengetem az anyagot.

 

Köszönöm a hasznos segítséget

 

kozso1 Creative Commons License 2023.06.07 0 0 3982

Sziasztok. Kb. öt éve Platinum gyárilag színes festékkel festett falat festenék át újra szintén Platinummal, ugyanazzal a színnel.Mit javasoltok, használjak valamilyen alapozót? Alapozóról megoszlanak a vélemények. Van aki azt mondja, hogy ne használjon az ember, mert az lezárja a rétegeket és nem tud megtapadni kellőképp a festék, más pedig úgy vélekedik, hogy bizony kell, mert jó tapadófelületet csinál. Használjak-e alapozót? Köszönöm.

-Smiley- Creative Commons License 2023.05.08 0 0 3981

Jobban megnéztem: akác 

Előzmény: halaloszto (3980)
halaloszto Creative Commons License 2023.05.08 0 0 3980

Nekem tölgy. Sokat kutattam, senki nem tudott semmi konkrétat mondani. Rákentem a milesi xgc-t, mert fenyőn bevált. Két év alatt leesett róla. Akkor csiszol, újra ugyanazt. Kb 6 éve van rajta, lassan kellene újrázni.

 

A bükk az bukta. Totál nem bírja a külteret.

Előzmény: -Smiley- (3979)
-Smiley- Creative Commons License 2023.05.08 0 0 3979

köszi. Asszem tölgy vagy bükk. 

Előzmény: halaloszto (3978)
halaloszto Creative Commons License 2023.05.08 0 0 3978

1. nincs

2. milyen fából van

3. az ablakod részben árnyékban van, és az eső sem direktbe esik rá

 

 

Előzmény: -Smiley- (3977)
-Smiley- Creative Commons License 2023.05.08 0 0 3977

sziasztok!

 

Új, natúr fa kerítéslécet  (teraszkerítést) szeretnék lefesteni valami erős, időjárás, UV álló kivitelben, ami legalább egy 10 évet kibír.  Létezik olyan festék, műanyag bevonat amivel ez megoldható? 

Melyik a legjobb, legerősebb fafesték?  

 

A régi ablakaink vagy 40 évvel ezelőtt Xiladekorral voltak kezelve azok egész jól bírják de állítólag a minősége már nem olyan mint 40 éve. 

 

Kerma Creative Commons License 2022.12.05 0 0 3976

Nagyon jó lett!

 

Lehetne a falra Stikwall falpanelt is. Ez polisztirol alapból készül, 2cm vastag, így valamennyit szigetelne is. A felületén egy kemény műgyanta van.

Itt lehet megnézni: https://kerma.hu/polisztirol-falburkolat-6597/stikwall-falpanelek

 

Üdv

Kerma Design

Előzmény: successful77 (3910)
Mark1219 Creative Commons License 2022.11.19 0 0 3975

Tisztelt Fórumozók! 

 

 

A következő problémával keresném meg az itteni hozzá értőket:

Adott egy kétszintes családi ház, "frizin" kültéri műanyag festékkel lett lekenve kb 15 éve. Idén tavasszal újra lett a ház glettelve(előtte nem volt) , és festve. A probléma ott kezdődik hogy a 240nm felületre Héra falfix alapozóból kb, 2,5l fogyott el. Kb két hónap múlva egyes részein elkezdett a fal kongani, és a glettelésen elkezdett a festék rendezni.

Ilyenkor ki/mi lehet a hibás vagy a hiba?

Gondolnám többet ki kellene egy kültéri festésnek bírnia.

 

T. :Márk 

ZamboAti Creative Commons License 2022.11.18 0 0 3974

Sziasztok!A vakolatra a régi tulaj által került, kb 3 réteg mészfesték.Majd valószínűleg pár éve, egy vékony réteg diszperzit, mivel mostanság a meszet nemigazán használják.Most vásároltuk,így szeretném glettelni,és festeni.Próbaképpen pár helyen kipróbáltam.Adtam neki mélyalapozót,majd gletteltem.Teljes száradás után spaklival lejön a glett, és hozzá magával az alatta levő utolsó réteg festéket.Ha jól gondolom,akkor a mélyalapozó nem jutott el a mészfestékig?Jobban járok,ha leszedtem vakolatig?Mélyalapozó vakolatra,glettelés,majd festés?

 

Penész off Creative Commons License 2022.11.03 0 0 3973

Belinka illumina.

Előzmény: asdfg12345 (3968)
Korundos Creative Commons License 2022.10.29 0 1 3972

Meg kell csiszolni!

Előzmény: tamáspapa (3971)
tamáspapa Creative Commons License 2022.10.28 0 0 3971

Sziasztok!

 

Beltéri falat festek Héra prémiummal. A falon gyerek matricák voltak és azok eltávolítása után maradt egy ragadós felület, amit sem alkohollal, sem lakbenzinnel, sem pedig szintetikus hígítóval nem tudtam teljesen eltávolítani.

 

Rá lehet így festeni ezekre a kicsit ragadós felületekre?

 

mx999 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 3970

Üdv

Építettem pár éve egy tégla melléképületet, külső falára csak egy vékony réteg EPS ragasztó lett húzva vakolat gyanánt, ezt pedig kültéri diszperziós festékkel lefestettem.
Problémám, hogy nem lett valami szép ez a vékony réteg vakolás, vannak rajta elég mély kráterek, a festéken is átüt.
Ki szeretném javítani rajta a csúnyább hibákat ,és átfesteni,a kérdésem, hogy milyen anyag maradna meg a már lefestett falon? Zsákos simitóvakolat, vagy ugyan úgy EPS ragasztó, vagy esetleg más, mit lenne érdemes szerintetek ?

hbe Creative Commons License 2022.10.12 0 0 3969

Tapasztalatom alapján a Tikkurila Valtti Opaque befogná, két rétegben még az enyhén lakkozott cuccot is befogta nekem, nemhogy a lazúrt. Viszont én nem voltam a tartósságával megelégedve, főleg az árához képest, lepattanásra volt hajlamos utána, igaz az nem a lazúron volt, és vízszintes felületen.

Előzmény: asdfg12345 (3968)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!