Keresés

Részletes keresés

Ozagen Creative Commons License 2003.02.21 0 0 77
Ez nálam csak az újraolvasás logikája. A logika lehetne a tápja annak, hogy bizonyos rendszerességet tegyek az életvezetésembe. :)

És ez nem mindig jön össze. Ezért lebzselek néha bizonyos tehetetlen keringési pályákon. :)

Előzmény: Whipping Star (75)
vizi(mianick) Creative Commons License 2003.02.18 0 0 76
VELO! ajánlom figyelmedbe a Csillaglány által berakott linket, szinte az összes, általad keresett Vonnegut is benne van!
Előzmény: Whipping Star (50)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.17 0 0 75
A könyvélményekből mindig kihagytam a logikát, úgy tűnik. :-)
Előzmény: Ozagen (74)
Ozagen Creative Commons License 2003.02.16 0 0 74
Ezek szerint kissé vulkáni a gondolkodásmódom. Clarke után következik Bradbury, azután a Nagy Antológia-sorozat. Először: Halál a végeken, ilyesmi. Logikus, nem? :)
Előzmény: Whipping Star (73)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.16 0 0 73
Én ilyen terveket sosem csinálok. Hangulat kérdése, hogy miket szedek elő. Mostanában válogatott Star Trek van (főleg) a menün. :-)
Előzmény: Ozagen (72)
Ozagen Creative Commons License 2003.02.16 0 0 72
Régi terveim vannak, mit olvasok újra és újra.

Az Ötvenedik-et már végigolvastam.

Most a Város és a csillagok következnek. :)

Előzmény: Whipping Star (71)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.16 0 0 71
Fura dolog, ahogy előjönnek a könyvek a szekrényből, polcokról. Lehet akármennyi elől, féligolvasottan, mégis egyszercsak muszáj előkotornom egyet, amit X éve nem olvastam, de most muszáj.

Kinget egy időben olvastam, de már egy jóideje nem.

Előzmény: Ozagen (70)
Ozagen Creative Commons License 2003.02.16 0 0 70
Hú, a Város és a Csillagok Arthur C. Clarke-tól: alapmű. Félelmetes látásmód és univerzális kérdésfelvetés. :)

Én is már nagyon rég elő akarom venni, csak ezt a hülye King-cuccot akarom leküzdeni.

Előzmény: Whipping Star (69)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.15 0 0 69
Pragmatikusabb vagyok, az én régi könyveimnek porillatuk van, még a legjobbaknak is. Pár hete elővakartam a szekrény mélyéből a Város és a csillagokat, mert kedvem támadt elolvasni; majd megfulladtam a portól. Portörölgetésben nem vagyok nagy. :-)
Előzmény: Ozagen (68)
Ozagen Creative Commons License 2003.02.15 0 0 68
Én azonnal elolvastam az egészet, az első hazai kiadást, benne az F451-gyel, végén az Oriana Fallaci-interjúval.

Azóta dédelgetem azt a könyvet: megbarnult lapjainak fahéjillata van.

:)

P. s.: Ötvenedik, hú az pompás. Lem: Igazság, Ph. K. Dick: Előszemélyek... etc. etc...

Előzmény: Whipping Star (67)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.15 0 0 67
Nekem érdekes módon pont a Fahrenheit 451 maradt ki sokáig; csak pár éve olvastam először. Általában megvan az a rossz (?) tulajdonságom, hogy nem fordítok nagy figyelmet az író kilétére, így az egyéb könyvei is kimaradnak néha, még ha egyet olvasok és tetszik is.

Igen, tényleg; az Ötvenedik-ben volt az a novella. Sok más jóval együtt. :-)

Előzmény: Ozagen (66)
Ozagen Creative Commons License 2003.02.15 0 0 66
Bradbury: az nagyon nekem is. És rég. Ez titok, ne mond el senkinek: az életemből, gyerkőc létemből teljesen kimaradt Jules Verne, Karl May és P. Howard.

A Marsbéli Krónikákból nevelkedtem. És az első nagy csikókori politikai élményem a Fahrenheit 451 volt.

Ellison: ezek szerint olvastad az Ötvenedik-antológiát, ott van eme agyament ember novellája.

Elképesztő jó antológia, van benne egy Ballard-novella is, meg Vonneguttól a Barnhouse-effektus.

Dísztárgy a polcomon. :)

:)

Előzmény: Whipping Star (65)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.15 0 0 65
Mindent fogyasztok, ami sci-fi, csak jó legyen. Bradbury nagyon igen, Ballardról még nem hallottam, Moorcock-ról már igen, de nem olvastam még; Brunner sem ugrott be elsőre, de rájöttem, ő írta a Yan játékmestereit. Na, azt rengetegszer olvastam, de azt máig nem állítom, hogy érteném... :-) Ellisonról sem tudok semmit, egy Galaktika gyűjteményben megjelent novellán kívül, ami jópár évig hozta rám a hideglelést álmomban ("Szája sincsen, úgy üvölt").
Előzmény: Ozagen (64)
Ozagen Creative Commons License 2003.02.15 0 0 64
És milyen a viszonyulásod a soft irányzatokhoz? Például Bradbury? Szerintem meghatározó élmény.

És a hardline utáni Új Hullámhoz a hatvanas évek végén? Ballard, Moorcock, Brunner, Harlan Ellison?

Előzmény: Whipping Star (63)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.15 0 0 63
Igen, nekem is abban a kiadásban van meg. :-)

A Vénusz-üzlet viszont nem ismerős; Pohl is csak az Átjáróról ugrik be.

A hardline sci-fit én arra értem, ami inkább science, vagyis tudomány, mint fiction vagyis fantázia. Végülis hívható konzervatívnak is... :-)

Előzmény: Ozagen (62)
Ozagen Creative Commons License 2003.02.14 0 0 62
Ó, igen, arra emléxek, a Kozmosz Fantasztikus Könyvek korai kis formátumú sorozatában jelent meg.

A hardline a kemény, tehát a hagyományos, ötvenes években kialakult konzervatív sci-fi irányzatot jelenti, legalábbis az én, meg szegény megboldogult Kuczka Péter olvasatában.

Pohl és Kornbluth? Vénusz-üzlet? A vicces negatív utópia nekem jobban feküdt.

Előzmény: Whipping Star (52)
Ozagen Creative Commons License 2003.02.14 0 0 61
Persze, hogy vagyok, de nem ez volt a kérdés.

Azért te is elropogtatnál, nyamm-nyamm, egy kis Donaldson-fantasyt Tandori Dezső fordításában.

Disztingváljunk, kérem. :)

Előzmény: Törölt nick (31)
Ozagen Creative Commons License 2003.02.14 0 0 60
Miért X? Az ismeretlen tényező miatt. Ezt valamiért izgalmasnak tartom.

Megszállott scifiásták?

Engedelmeddel, ők nem lehetnek veszélyesek. Csak a saját példámból indulok: nem vagyok én se veszélyesek.

Elfásult scifiásták: ez helyesebb megfogalmazásnak tetszik.

Előzmény: Whipping Star (30)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.11 0 0 59
Pedig neked tetszene szerintem ez a Caleban figura; ahogy beszél, az kb. Oz, velo, meg te a legrosszabb (jobb?) formátokban, és összegyúrva. Magyarán én egy kukkot sem értek abból, amit ő mond közvetlenül. :-)
(Mondjuk nem csodálom, hogy nem fordították le a könyvet magyarra; nincs ennyire őrült fordító szerintem.)
Ami nekem megtetszett benne, azt nem tudom megmondani, megfogalmazni... a magyarítása egyébként 'Kavargó csillag' a másik könyvben (A Dosadi-kísérlet)
Előzmény: Törölt nick (57)
vizi(mianick) Creative Commons License 2003.02.11 0 0 58
ez úgy hangzik, mint a Jumping jack flash
Előzmény: Whipping Star (56)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.11 0 0 56
Egy érdekes szójáték, illetve helyesebben nem szójáték, hanem egy ötlet. A könyv főszereplői a Caleban nevű lények, akiknek a fizikai univerzumban látható-érzékelhető részei a csillagok (star). A 'whip' két dologra utal; egyrészt a korbács, korbácsolni jelentésre, ami a könyvben a Caleban-ra veszélyes gyűlölet (életenergia-elvonás) fizikai megtestesülése, másrészt pedig a Caleban által 'connenctions'-nak hívott, térközi kapukra utal, amelyeken keresztül az emberek közlekednek; ezek a kapuk a Caleban szerint ők maguk (whip = ugrás jelentés szerint).
Előzmény: Törölt nick (54)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.09 0 0 53
És itt megvan a Whipping Star is!!! :-)))
Előzmény: Whipping Star (50)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.09 0 0 52
Én az Elveszett rakétát olvastam tőle, mert magyarul az jelent meg csak. Igazi 'hardline' sci-fi (hangsúly a sci-n); érdekes ötletek, de semmi olyan, ami a tudomány akkori állása szerint ne lehetett volna lehetséges.
Előzmény: Tie (51)
Tie Creative Commons License 2003.02.09 0 0 51
Nem, még nem olvastam tőle semmit. Nem is ismerem.
Előzmény: Whipping Star (48)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.09 0 0 50
Itt meg mind a hat megvan, sőt az újak is.
[Ezt most fedeztem fel. Mondhatni kaotikus. Tibeti-magyar szótártól a Zóhár könyvéig, és erős sci-fi vonallal. :-)]
Előzmény: Whipping Star (49)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.09 0 0 49
Előzmény: Whipping Star (48)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.09 0 0 48
Hal Clementtől olvastál már valamit? Nem egy etalon, de logikabuzinak nevezhető. :-)

zsoltu,

Innen le tudod tölteni a Dűnét (meg mást is, ha érdekel).

Előzmény: Tie (44)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.09 0 0 46
Az mi lenne? Vagy minden könyvet ahoz mérsz?
Előzmény: Törölt nick (45)
Tie Creative Commons License 2003.02.09 0 0 44
Sci-Fiből az én logika-buzi agyamnak Asimov az etalon. :)
Előzmény: Tie (43)
Tie Creative Commons License 2003.02.09 0 0 43
Nincsenek, ugyanúgy kimaradt az életemből, mint az Alien filmek.
Előzmény: Whipping Star (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!