Keresés

Részletes keresés

BISMARCK Creative Commons License 2002.07.05 0 0 114
alfredoo

OK.

Előzmény: alfredoo (113)
alfredoo Creative Commons License 2002.07.05 0 0 113
bismarck

amirol irtam az inkabb a bejutas konyebbsege volt. valoszinuleg azert mert nehez volt es nem fizetett utana olyan jol.

a bulizasokat inkabb kitalaltam. biztos ott is es a kozgazon is voltak bulizasok is meg tanulas is.

ha megsertettem volna apadat akkor elnezest.

picit sarkosan fogalmaztam. persze hogy nem nezek le senkit. es szeretnem ha engem/minket sem neznenek le.

hat a muszaki matek az csucs volt az akkori kozgaz matekhez. de egy csomo minden mast nem kellett megtanulniok. marxizmus, filozofia, gazdtortenet, gazdfoldrajz, tervezes. csupa nehez dolgok!!

Előzmény: BISMARCK (108)
Hostel Creative Commons License 2002.07.03 0 0 112
"közzétette a Polgai-kor.hu"

Elég furcsa, hogy a polgari-kor.hu-nak kellett közzétennie, mikor van nemzeti sajtóügynökségünk is, amely boldogan szemlézget egy sokkal kevésbé fontos kiadványt vagy cikket is, ha abban a jobboldalt fikázzák.
Sokatmondó, nem?

Előzmény: AnyHun (106)
GALA Creative Commons License 2002.07.03 0 0 111
Pokorni, potty.
Az első.
háháháhhááá....
lolka_bolka Creative Commons License 2002.07.03 0 0 109
Csak ket momentum:

mi történik szeptember után, mikor utolsó szimpatizánsotok schröder is elbukott, és az egész kontinens jobbos lesz? kell e nekik egy egykori ellenség?

tipikus fideszes hozzaallas, kell az ellensegkep.
te mar olyan agymosott vagy b+ hogy csak az utcan is csak a jobb oldalan mesz ? ami bal az ELLENSEG ???

pf...

ez a parlamentarizmus.......

errol meg nem pofazni kene, inkabb gyakorolni kellett volna 4 even at.

Lolka

Előzmény: bad100 (88)
BISMARCK Creative Commons License 2002.07.03 0 0 108
alfredoo

nem igazán értem,hogy melyik idöszakrol beszélsz.az én apám 73-ben végzett a gépészkaron és qrva sokat kellett tanulnia(pedig gimnáziumba spec reál osztályba járt).a mai napig megörizte az összes jegyzetét és könyvét,nagyon sok volt,és ö nem emlékszik az ÁLLANDo bulizásokra.igaz ért is valamit a sok tanulás mert 90 után elvitte egy forgácsolás technika területén ngynavü svéd cég kutatomérnöknek.

Előzmény: alfredoo (79)
alfredoo Creative Commons License 2002.07.03 0 0 107
assza-ur

nem derul ki hogy melyik idoszakrol tudsz es beszelsz.

a kozgazon, elten siman volt 6x-os tuljelentkezes is. de nem automatikusan a kitunoket vettek fel. mert volt szobeli vizsga is. es volt aki nem tudta hogy, nem tudott teljesen trivialis dolgokat ha nem volt kidolgozott tetele.

a muszakin persze hogy mas volt a matematika de ez nem a felvetelin volt szempont. tovabbra is tartom hogy 1960 es 1970 kozott 3-as bizonyitvannyal sok muszaki karra be lehetett jutni.

aki meg bejutott egy egyetemre eleg nehezen kerult ki. gondolom mindenhol voltak olyan szuro tantargyak. kozgazon ez az elso evvegi matek volt.

muszaki ha jol tudom 2-3 ev utan mar kaptal vegzettseget. felsofoku technikusit vagy valamit.

mindenesetre a jogra es a kozgazra volt nehez bekerulni annakidejen. tudtommal ez 1980-as evek kozepeig fennmaradt. utana jott az informatika es a tobbi kurrrens tudomany...

Előzmény: assza-ur (92)
AnyHun Creative Commons License 2002.07.01 0 0 106
Irta az Investor,s Business Daily.
közzétette a Polgai-kor.hu :-) egy olyan fényképpel ami köszönöviszonyban sem biztos, hogy van a cikkel. Elfelejtették a forrásanyagot odarakni. A másutt hivatkozott oldalszám alapján http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?Forum=1&TopicID=374
(Page A-16.) pedig akár fizetett hirdetés is lehet, mivel elég szokatlan egy ilyen egy befektetési lapnál. Ebben azonban természetesen tévedhetek, mivel a lap nem volt a kezemben.
Előzmény: Hostel (103)
AnyHun Creative Commons License 2002.07.01 0 0 105
Fa figyelembevesszük a Spiegel hallomás utján beszerzett (telefon), senki által meg nem erösített szevijjai tudosítását, ami miatt az MTI se gyözött mosakodni, akár jobboldali etalon is lehetne.
Előzmény: GALA (100)
GALA Creative Commons License 2002.07.01 0 0 104
Kapufa.
Én elolvastam, te viszont nem fogtad fel.
A Spiegel egy szindróma.Jelkép.
1 éve még feketelistáztatok, ma meg már egy noname ujság is forrás :-)))
Előzmény: Hostel (103)
Hostel Creative Commons License 2002.07.01 0 0 103
Lekezelősdi előtt esetleg átfuthattad volna az előzményeket.
Messze nem a Spiegelről volt szó.

Hostel válasz erre | adatok | e-mail 2002-07-01 12:59:50 (32)

Balfácánok, olvasnotok is kéne néha, sőt meg is értenetek, amit írnak!!!

A Nyugat számára az egykori Varsói Szerződés országaiban ma a volt kommunisták a kedvenc irányítók - írta az Investor,s Business Daily.
2002.06.29 07:11 MTI

Alatta a cikk.

Előzmény: GALA (100)
bad100 Creative Commons License 2002.07.01 0 0 102
hülyébbet nem tucc kérdezni? én nem vagyok történész.....

én csak azt tudom, hogy én nem lettem se párttag, se besúgó, se sz.tiszt...... és nekem valóban nincs mit szégyelnem. éltem az életem, szidtam a rencert, és egy percig sem vágyom egyetlen mozzanatára sem.

soha nem voltam karrierista, és a pénzt sem kedveltem olyan mértékben...

arra a kérdésre, hogy mit tehet az egyén, mérhetetlen hatalomvággyal, pénzimádattal, erőteljes exibícionizmussal megáldva egy elnyomó renccer idején, arra nem tudok választ adni.
jelenleg aszt gondolom, meggyespeti sem jól választott, nem helyes amit tett.

az ijjen embereknek valószínüleg máshol van az ingerküszöb erkölcsi kérdésekben. az hogy ha őszintén szembenézne a társadalommal, és próbálna önzésén felülkerekedni, mit érezne nem tudom....

nem vagyunk egyformák. én nem hiszek neki. nem hihető, hogy ő az én érdekeimet szolgálta, a KGB ellen dolgozott volna [nyelvtudás nélkül]..... sokkal hihetőbb számomra, hogy ő egy rendkívüli önbizalomhiánnyal küzdő fiatal volt, aki előre menekült, és azt csinálta, amit egy félelmétől tisztelt 'tapasztalt' 'bölcs' ember számára tanácsolt/utasított.....

és mivel többezer ijjen jellemtelen ember volt, aki kiszolgáltatottá tett milliókat néhány száz sértődött pökhendi primitív proletár számára, nehéz megválaszolni mi lehetett az egyén legjobb választása egy így felépített társadalomban....
csakis a szerveződés lehetett volna a megoldás, de ezek a meggyesiféle gyávák, pont ezek megakadályozására voltak hivatottak. hősök nem a D 209-asok, hanem akik életüket is feláldozták inkább, mint ilyen körülmények között éljenek.

mi a helyes magatartás?
az egyén vagy a társadalom számára? hmmmmm......

sajnos 50 év kellett, hogy ezen ezrek vagyonéhsége kielégíthetetlenné váljon, túlméretezett lett az elnyomó osztály, az elnyomottak képtelenek lettek megtermelni a javakat. a sors és a történelem fintora az, hogy a magyar nép sem nem elég lusta ahhoz, hogy hamarabb megbuktasson egy ilyen rendszert, sem nem elég szorgalmas ahhoz hogy 4 év alatt talpraálljon belőle, de elég simlis és irígy ahhoz hogy önző érdekeit a társadalom elé helyezze. erre jáccott rá az egész importált szovjethatalom, a megfélemlítés, a bizalomhiány, és ezért csapódik ma is jobbra balra.....

Előzmény: minderbinder (94)
sz Creative Commons License 2002.07.01 0 0 101
az nem volt pénzszórás, butus!
ráadásul a tűzoltóktól elvették a veszélyességi pótlékot (pintér személyesen), hogy jusson egy kis pénz a happy endnek!

butus!
csak a komenistáknál van kettős mérce! mi, mélymagyar színtiszta becsületes polgárok vagyunk!!

hányok.

Előzmény: GALA (99)
GALA Creative Commons License 2002.07.01 0 0 100
Der Spiegel.
Mint jobboldali etalon :-))
A sejtkorszakban, ellenzékben más a mérce.
Alacsonyabb :-)))
Előzmény: Hostel (98)
GALA Creative Commons License 2002.07.01 0 0 99
Persze már emlékszünk arra választási örjöngés kezdetét jelző lépésre, amikor a fidesz a 2 éves ktsgvetés első évének a végén a véletlenül talált vagy 300 md forintot 2 kézzel szórta a nép és a polgárok közé És ,amikor az szdsz ezt szóvá tette , akkor mit mondtak ? Na mit ?
Hogy a rohadt liberálisok elvennék, az ápolónőktől azt a 300 Ft/főt, amit a kormányunk nagynehezen összesepert nekik stb stb.
Na most mi van a mércékkel, jobboldali elfogulatlanok ?
Mi van a pénzszórással ?
Előzmény: sz (97)
Hostel Creative Commons License 2002.07.01 0 0 98
Barátom, te még visszafejlődöttebb vagy! Egy (bármelyik) nyugati újság nektek csak akkor hiteles, ha lenacionalistázza-antiszemitázza a magyarokat, Magyarországot, a jobboldali kormányaival együtt. De akkor aztán nagyon hiteles számotokra!!! Olyankor véletlenül sem jut eszetekbe, hogy Eörsi magyarázta el az újságírónak betűről betűre, mit kell írnia.
Előzmény: paja001 (40)
sz Creative Commons License 2002.07.01 0 0 97
1. nincs főnököm.
2. konkrétan mi a problémád a 19 ezer forinttal?
3. nincs főnököm. ráadásul a te főnököd hozott erről határozatot. emlékszel rá, vagy teljesen hülye vagy?
4. mi volt a garancia arra, hogy az autópályaépítésnél a pénz magyar zsebben marad? semmi. most legfeljebb megkapják a nyugdíjasok és/vagy a tanárok és/vagy az eü. dolgozói. persze elmehet másra is, ugyanúgy lenyúlhatják, ahogy a vezéreid tették.
5. erőss jánosról majd beszéljünk akkor, ha kinevezték.
6. kettős mérce?
7. minden visszaüt?
8. a kérdésekre illene válaszolni. nem tudsz. helyette fröcsögsz, te kis setétke.
9. ilyen kis frecsegő polgárkezdeményekkel nem folytatok vitát, mert alkalmatlan vagy rá.
10. örülök, hogy a jobbos tábort "erősíted". amíg hozzád hasonlók a vezérszónokok, addig teljesen felesleges a baloldalnak kampányolnia: saját oldalatokon álló, értelmesebb emberek inkább átszavaznak. de ezt úgysem értenéd meg.
11. előfizettél már?
12. nem kell válaszolnod. arra képtelen vagy.
13. viszlát.
Előzmény: bad100 (88)
AnyHun Creative Commons License 2002.07.01 0 0 96
Most majd csak arrol kell táblázat, hogy ki mikor jart és hova mielott véleményt mond.
Előzmény: assza-ur (89)
AnyHun Creative Commons License 2002.07.01 0 0 95
Valami ilyes okokbol is szerettem volna, ha tiszteletelenül hagyott olvtársunk csusztato vagdalkozás helyett vmi egyébbel is elöáll. De várhatja az ember...
Az egyik vagdalkozik, a másik webszerkesztési önképzökört folytat a topikban (Hollokavics). A tények meg az ablakban.
Előzmény: alfredoo (83)
minderbinder Creative Commons License 2002.07.01 0 0 94
"az emberek jelentős része pártfüggetlen, de büszke akar lenni hazájára! meg kell adni nekik a lehetőséget. jelenleg úgy érzem szégyelnem kell magam. ijjen múltra, ijjen hazugságokra nem lehet büszkélkedni!"

No most ki buszkelkedik? Egyebkent meg ugy gondolom, hogy szegyenkezni sem kell. A multat fel kell tarni es meg kell erteni. Jut eszembe. Volt egy kerdesem, es meg nem valaszoltal. (A kerdesnek az volt a lenyege, hogy szerinted hogyan kellett volna akkortajt okosabban politizalni.)

Előzmény: bad100 (88)
assza-ur Creative Commons License 2002.07.01 0 0 93
Ezeket a dolgokat nem tudjuk egzaktul eldonteni, mert nem tudunk merni. Igy en is a sajat velemenyemet mondom veled egyutt.
MP eziranyu viselkedese akkor lenne kideritheto, ha valaki atnezne a II/III-as jelenteseket. Ha talalna az bizonyitana, ha nem akkor tovabbra is bizonytalansagban lennenk.
Előzmény: kaleb (90)
assza-ur Creative Commons License 2002.07.01 0 0 92
Hogy a nyolcvanas evekben mi volt azt nem tudom.
Előzmény: GALA (91)
GALA Creative Commons License 2002.07.01 0 0 91
Az igaz, hogy a fiuk alacsonyabb pontszámmal jutottak be, de vegyünk példát. Én 104 ponttal jutottam be ( a lányok határa 100 vagy 102 volt )
a fiuké 96 azt hiszem.
Mennyi volt a Műegyetemi a 80 as években ?
Hova hírdettek pótfelvételit a közgázra ???
Vagy a SOTEra ?
ugye...
Előzmény: assza-ur (89)
kaleb Creative Commons License 2002.07.01 0 0 90
Azt mondod, MP hazudott. Én azt mondanám, elhallgatta, hogy elhárító tiszt volt.

Még azt is mondanám, helyesen tette. Az ilyesmit el kell hallgatni. Csakúgy, mint az államtitkokat, hadititkokat, üzleti titkokat, vagy akár az orvosi és gyónási titkokat.

A MN azt írja, hivatkozva MP felső kapcsolatára, hogy az volt a dolga, hogy a lehallgatott IMF beszélgetéseket segítsen szakmailag értelmezni. Nem szép dolog tárgyalópartnereinket lehallgatni. De ha már megtörténik, helyes eltitkolni. Nem kell ezt nagy dobra verni (gondolom, máshol sem verik nagy dobra). Innen számítva az árt hazájának, aki arra kényszeríti MP-t, hogy ezekről a kényes dolgokról nagyobb nyilvánosság előtt beszéljen, mint ami előtt helyes ilyesmiről beszélni.

Ha pedig így történt, akkor ez nem besugás. Inkább afféle hírszerzés. Mernéd-e komolyan javasolni, hogy hazád mondjon le egy ilyen, mások által is alkalmazott eszközről, érdekei védelmében?

Más.

Nem győztél meg arról, hogy MP diákként besúgó volt, csak mert másodikra vették fel. Elméletileg ez is lehetne egy magyarázat, de ezen kivül még van néhány másik. Ennél azért közvetlenebb bizonyíték kellene, különösen ilyen súlyos vádhoz.

Azt nem hiszem, hogy MP nem ütötte meg az átlag felvételisek szellemi szintjét, vagy képességeit meghaladta volna egy PM ov. állás. Ezt nem hiszem, hogy komolyan gondolod.

Előzmény: assza-ur (63)
assza-ur Creative Commons License 2002.07.01 0 0 89
Kedves Alfreedo !
Ostobasagokat beszelsz (bocs). Nem hazudok.
Amikor en a muegyetemre jartam, a vill. karra pl. 3,5-szeres volt a tuljelentkezes.
A kozgaz-ra lenyegesen konnyebb volt bejutni, a fiuknak pedig kevesebb pont kellett (ez igaz !).
Azert en szivesen elneznelek amint egy akkori muegyetemi matek szigorlaton vagy mechanika vizsgan, esetleg egy kvantumfizika vizsgan alakitasz!
Az az igazsag, hogy abban az idoben egyedul a muegyetem diplomajat fogadtak el nyugat europaban nemi honosito vizsgak utan.
Nekem kb. 25-30 evfolyamtarsam nem tudta elvegezni (90-100-bol).

Termeszetesen szaksovinizmus az volt (gondolom ma is van) a kozgazosok azt mondtak a muegyetemre, hogy az nem igazi csak mu ... stb stb ..

Az orvosi valoban sokkal nehezebb volt, de ennek oka a tonnara mert megtanulando targyi ismeret.

Az, hogy a rajzokat sokan penzert masokkal rajzoltattak igaz.

Ez azonban mit sem valtoztat azon, hogy Medgyessy Peter miert lett besugo !

Előzmény: alfredoo (79)
bad100 Creative Commons License 2002.07.01 0 0 88
lécci ezt mutasd meg a főnöknek!

Párttitkár elvtárs!

legyen szíves gondoskodni arról, hogy virtuális partizánjai tudják értelmezni az adott hely adott nyelvét, mert bár írásaik megfelelnek a minimális nyelvtani igényeinknek, de értelmük, szerzőik értelmezési készségei alúlmúlják azokat.....

ui:

kurvára nem mindegy, hogy miért emelkedik a benzin ára. azért hogy az extrabevétel kifolyjon a büdzséből, nem sok értelme van, vagy legközelebbi reklámhadjáratukat tessék etikus formába önteni, adómentesség, de.......
19000 forint, de.........

eszt meg felejcsed már el. akkor valóban drágább volt a benzin, mert ojjan volt a világpiac. amire nekünk semmi befolyásunk. most meg azárt ment fel az ára, mert a főnökeid így látják jónak.

hogy jön ide a közbeszerzés? - te teljesen sötét vagy?
mi a garancia arra, hogy ez az extrapénz magyar zsebben marad?

a többi kérdésed pedig megmosolyogtató......

inkább te válaszolj, mitől lesz jobb MFB vezér erőssjános? miért kell leállítani az építőipari beruházásokat? hogyan csatlakozunk az EU-hoz növekvő inflációval, mikor még most is távol álltunk a limittől? hogyan magyarázod a nyugati baloldali sajtó erkölcsi kérdésfelvetését? mi történik szeptember után, mikor utolsó szimpatizánsotok schröder is elbukott, és az egész kontinens jobbos lesz? kell e nekik egy egykori ellenség? alkalmas e a jelenlegi csak válságmenedzserekből álló rezsim épülő gazdaság vezetésére? mennyire tolerálhatja a kialakulóban lévő középosztály háttérbe szorulását a termelő tevékenységet nem folytató, társadalmilag deviáns rétegekkel szemben? stb.

egyet ne feledj!
a kérdéseitek órája lejárt.
most válaszolnotok kell!
nem vettétek észre? a hatalommal tudni kell élni!
ha továbbra is ti akartok kérdezgetni, akkor elbukik a demokrácia, amit annyira féltettetek...
az elnyomó hatalmak kérdezgetnek, számon kérnek. a D-s elvtársak. a fidesz hatalmon nem kérdezett, irányt mutatott. nem kellett az emberek egy jenetős részének. most ők kérdezhetnek. ez a dolguk... ez a parlamentarizmus.......

és ijjen helyeken, ha kérdeznek, illik igazat mondani, és nem másnap lebukni a hazugságon!

az emberek jelentős része pártfüggetlen, de büszke akar lenni hazájára! meg kell adni nekik a lehetőséget. jelenleg úgy érzem szégyelnem kell magam. ijjen múltra, ijjen hazugságokra nem lehet büszkélkedni!

Előzmény: sz (80)
GALA Creative Commons License 2002.07.01 0 0 87
Egyetértek , én a 80as években jártam a közgázra és így volt.
Előzmény: alfredoo (79)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.01 0 0 86

Csak az vigasztal, hogy az enyém tanulópénz, nem pedig júdáspénz!
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.01 0 0 85

Totál úgy jártam mint Medgyessy!

Sok erőlködésnek nyögés a vége.

Én mostmár csak feladom...

Előzmény: Törölt nick (77)
alfredoo Creative Commons License 2002.07.01 0 0 84
gala

megvilagosodott. persze mar ideje volt....

polgari ertekrend???

rajottem hogy mi a polgari ertekrend.

a futyulni tudas es a kifutyules. es kisebb erteku de azert polgari ertekrend a zaszlo lengetese is. ugy hogy jol fodrozodjon. ennek szakemberei vannak polgari ertekrendeknel...

a kifutyules pedig olyan hogy kifutyulik az ellenzeket. temetoben. a polgarok es koreik. utana kifutyulik a kormanyt. tehat a polgari ertekrend alapja hogy mindenhol, minden helyzetben tudnak es akarnak futyulni. kifutyulni. es csocseleket jatszani. nem mondom azt hogy csocselek mert nem az. messze nem az. hiszen kulturalt meg minden emberek. csak jatsszak a csocseleket. eleg elethuen de csak jatsszak. 1956-ban egy picit komolyabban jatszottak amikor embereket is akasztottak az utcan. a baloldaliak szegyenlosebben terror hazaban akasztgattak. a jobboldaliak az utcan. az eredmenyt ismerjuk ugyanaz. halott emberek. es halott hosok. halott ember hosok.... megcsonkitottak es csonkitas nelkuli hos es nem hos halott emberek.

mara megszelidult a dolog. atlenyegult futyulesse illetve kifutyulesse.

Előzmény: GALA (81)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!