Keresés

Részletes keresés

artili Creative Commons License 2015.10.27 0 0 80

Sziasztok. Keresek egy analóg-digitális hang átalakítót (EBU/AES) BNC-s. Tud valaki ötletet erre? Vagy mixer is esetleg jó lenne, amiben analóg bemenetek vannak és egy digitális kimenet. Köszi mindenkinek.

Shirayan40 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 79

Sziasztok!

 

12 éves lányom kezd érdeklődni a zenék mixelése után. Mivel nem tudom, hogy ez egy fellángolás- e, avagy valami nagyobb volumenű "szerelem" kezdete, ezért nem szeretnék túl sokat bele invesztálni, egyenlőre. Kérdésem, tud- e valaki olyan programról, amit letölthetek, vagy tényleg olcsón vehetek meg, s kifejezetten számítógépen használható?

Segítségeteket előre is köszönöm:

 

Shirayan

G.T. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 78

Ja igen most látom, hogy annak az Audiolink kártyának 16 bit  amaximális bitmélysége, ami azt jelenti, hogy számítógépes utólagos manipulációknál már nincs rajta elég tartalék (nem elég részaletes a rögzített jel felbontása)

Emiatt inkább ezt mondanám még, ami olcsóbb mint a Focusrite:

 

http://www.hs-online.com/hu/USB-hangkartya-364/Fast-Track-mkII-2689.html

G.T. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 77

Na találtam egy ilyen hangkártyát, ami még teljesíti az lapvető igéyneket, de hogy milyen minőségű az alőfokja meg az A/D átalakítója arról nincs tapasztalatom.

 

http://www.hs-online.com/hu/USB-hangkartya-364/Audiolink-BStock-4746.html

 

A Focusrite-ot amit korábban írtam azért merem javasolni mert két másik hangkártyájukkal is rögzítettem már éneket otthon, és nagyon jók a tapasztalataim, emellett alapvetően még az olcsó kategóriába tartoznak.

G.T. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 76

Hát ennél olcsóbb nem nagyon van, ha minőséget szeretnél.

És akkor a jó mikrofonról még nem is beszéltünk, ami még egy hasonló tétel árban.

Ezt itt már profik is szokták ajánlani otthoni énekfelvételhez:

http://www.friendlyhouse.hu/audio_technica_at2020.html

 

Mikrofon előerősítőre mindenképp szükség van, mert anélkül olyan halk a a mikrofonból felvett jel, hogy az már használhatatlan. Persze fel lehet utólag hangosítani szoftevrerel, de akkor a vele együtt felvett zajt is fel fogod erősíteni és jó sistergős, érthetelen lesz a felvétel. Gondolom ez nem célod, hiszen azt írtad jó minőségben szeretnél felvenni. Arról nem is beszélve, hogy egy rendesebb mikrofon (mint a mit fent is linkeltem) igényel 48 voltos fantomtáp ellátást is amit szintén mikrofon előerősítővel szoktak biztosítani nekik.

 

Az a hangkártya amit linkeltél egyáltalán nem ilyen célra való, nincs rajta mikrofon előerősítő, és szerintem a felvétel valósidejű monitorozását se  lehet vele megoldani (magyarán csak késve elcsúszva fogod magad hallani ahogy énekelsz), és valószínűleg ASIO drivere sincs ami megintcsak egy szükséges dolog, a valósidejű zenevisszahalgatáshoz, effektezéshez, vágáshoz, stb. ASIO drivere általában csak a dedikáltan zenei célra gyártott hangkártyáknak van. Amit linkeltél meg inkább játékra, filmnézésre szolgál.

 

Eszembe jutott még egy olyna megoldás is, hogy USB-s mikrofon, ez gyakorlatilag egy mikrofon előerősítővel és audio interfésszel egybeépített mikrofon. Mondjuk itt valamivel meg kell oldani a visszahallgatást is tehát valami hangkártya kell azért hozzá, de arra még egy alaplapi is jó lehet.

A fenti mikrofonból van iylen verzió is:

http://www.friendlyhouse.hu/audio_technica_at2020_usb.html

 

Üdv,

G.t.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 75

Ez jó lehet.
De nekem ettől valami jóval olcsóbb kellene.
Igazából nekem nem is kell hogy ilyen hangszer bemenet is legyen rajta, csak mikrofon.
Egyébként ez a "mikrofon előerősítő" mit jelent?
Egyébként pl. egy ilyennel lehetne felvenni hangot?http://www.edigital.hu/Hangkartya/DeLock_Sound_box_7.1_USB_hangkartya-p59523.html

 

 

Előzmény: G.T. (73)
G.T. Creative Commons License 2012.09.17 0 0 74

Itt a promociós videója. Emiatt gondolom, hogy neked inkább ilyesmi kellene.

Előzmény: G.T. (73)
G.T. Creative Commons License 2012.09.17 0 0 73

Attila9219:

Szerintem neked ehhez nem keverőpultra lenne szükséged, hanem egy jó hangkártyára (audio interfészre), lehetőleg jó mikrofon előfokkal, meg egy korrek mikrofonra.  Amit linkeltél az egy DJ keverő, ami egyáltalán nem erre való, ráadásul az ára alapján nem várnék tőle túl jó hanminőséget se.

 

Ez a kártya pl. már elég korrekt arra amit szeretnél: 

http://www.friendlyhouse.hu/focusrite_scarlett_2i2.html

 

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.16 0 0 72

Sziasztok.
Szeretnék itthon felvenni zenét jó hangminőségben. Hangszereket(pl. akusztikus gitár) és éneket is, így gondoltam hogy veszek egy mixert.
Ezért szeretnék segítséget kérni keverő vásárlásával kapcsolatban.
Kinéztem ezt: http://muszakiwebbolt.hu/spd/kn-djmixer10/KONIG_3_csatornas_keveropult_kndjmixer10

 

Ez milyen  lehet szerintetek? És ha egy mikrofont veszek hozzá, és rákötöm a számítógépre, akkor szerintetem milyen minőségű hangot vehet fel?


Köszi!

Jinpa Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71

Sziasztok!

 

Eladnám vagy cserélném Behringer VMX 300-as keverőmet!

Irányár: 22.000 Ft
Csere: Mondod mire gondoltál és megbeszéljük.
Képeket természetesen küldök kérésre!


Érdeklődni: karmajinpa22@gmail.com

M.Jocó Creative Commons License 2012.03.23 0 0 70

Tudna valaki segíteni a X1832USB keverő rajzával?

Köszönöm.

B.gyu Creative Commons License 2012.01.04 0 0 69

http://www.gitarshop.hu/index.php?tart=hirdetes&id=60751&lang=hu

 

Rettenetesen fontos lenne, hogy találjak ilyet!!!

B.gyu Creative Commons License 2011.12.22 0 0 68

Üdv! Soundcraft Series 200 SR pultról kellene nekem mindenféle technikai paraméter, és tuning infó! Mivel érdemes foglalkozni, ha már hozzám került egy? Főleg a zaj csökkentése körüli témakörben!

 

Köszönet!

psymon Creative Commons License 2011.05.29 0 0 67

Sziasztok!

 

 

Yamaha 01x digi pulttal kapcsolatosan lenne szükségem néhány patchelési instrukcióra.

Akinek van tapasztalata benne és tudna segíteni, megköszönném a tanácsait.

 

A cél az lenne, hogy Ableton live segítségével tudjak felvenni illetve a PC-ről jövő audio, MIDI, VST sávokat szerkeszteni.

Van egy Korg KP3-as Kaoss Padom, amit aux-ra kötve szeretném, ha tetszés szerint fel tudnám venni akár az effektel szinezett analóg jelet, akár insertként a PC audio sávjaira tudnám alkalmazni.

 

A probléma ugyebár ott kezdődik, hogy a 01x-nek nincs kifejezett analóg return bemenete, ezért valamelyik audió sávot kell használno, és azt a belső menüben patchelni úgy, hogy effekt returnként működjön. A manuál és a netes leírások átbogarászásával már ezt nagyjából megvalósítottam, viszont azt tapasztalom, hogy valahol feedback keletkezik a rendszerben és az effektek "visszhangosak" vagy nem úgy, nem olyan erősséggel szólnak, mint ahogy normál esetben (értsd, ha a jel direktben a Kaoss Pad-ba megy) .

 

Úgy döntöttem, visszatérek az alap gyári beállításhoz és újra nekiállok megszerkeszteni a patcheimet, de előbb néhány nálam tapasztaltabb tanácsát kikérve.

 

Szóval, ha bárki tudna segíteni, akár itt, vagy akár e-mailben, várom az ötleteket! :)

 

üdv:

 

psymon

 

( psymon [ponty] peter [kukuc] gmail [ponty] com )

MidiTom Creative Commons License 2011.05.20 0 0 66

Studio UX2 ügyben lehet, hogy tudnék valamit. Ha érdekel, küldj egy emailt!

Előzmény: DrJones (65)
DrJones Creative Commons License 2011.05.20 0 0 65

Cserélhető szinte vadiúj Behringer BCA2000 (gitár+mikrofon előerősítő/8-csatorna felvétel/digitális optikai+SPDIF+AES-EBU ki-be/ADAT interfész(!)/USB/2 füles/kontrollszoba) bármi hasonló funkcionalitású cuccra amihez van Macintosh driver, mert ehhez nincs és pont az audio interfész funkcionalitása kellene :(

 

 

Illetve jóárasított Line6 POD Studio UX 2-t keresek nagyon.

Zsocam Creative Commons License 2010.02.25 0 0 64
Sziasztok!
Sirusról, mint márkáról mi a vélemény, tapasztalat?
Konkrétan erről lenne szó.
Tudom, hogy valami nagyobb nevet kéne választani, de 100 000 Ft környékén kéne színpadhoz sokcsatornás, legalább 4 sztereó bemenetes keverőpult.
Esetleg valami mást tudtok ajánlani?
Köszi
zSoc
zenebarátok Creative Commons License 2010.02.09 0 0 63
Szia!
Aktuális még? Ha igen, mennyiért?
Előzmény: joslat74 (59)
zwl Creative Commons License 2010.01.14 0 0 62
Mi a keverőd típusa?
Előzmény: minimaton (61)
minimaton Creative Commons License 2010.01.07 0 0 61
hello!

tudna valaki segiteni, van a keverőmön a 2 kimenet felett pontosan 2 jack es az van oda irva hogy coupling, mire jo ez pontosan? koszi!

udv
joslat74 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 60
Bocsi, csak 02r v2...
joslat74 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 59

Yamaha 02r96v digitális keverő extrákkal eladó, vagy 01v-re cserélhető.

06705001772

S0LDI3R Creative Commons License 2009.10.16 0 0 58
Kedves Fórumozók!

Van egy Behringer Eurodesk 2442 keverőpultunk, 24 csatornás mikrofon előerősítővel stb. Szerintem a hozzáértők jobban ismerik a paramétereit.
Jelenleg felújítjuk, a potméterek kerülnek átvizsgálásra, néhányat már cserélni kell.
Sokat használták, kopott, de nagyon jó adottságokkal bíró eszköz.

Szívesen eladnánk reális áron, ha van érdeklődő a 70-395-8842 mobilszámon egész nap este 9-ig elérhető vagyok. Kérlek csak árajánlattal hívjatok, alku és más tudnivalók, kipróbálás csak személyes egyeztetés során elképzelhető.
bitrolla Creative Commons License 2009.10.14 0 0 57
Eladó!

Mackie 1604 vlz pro zenekari keverő, alig használt, füstmentes, lényegében teljesen új!!!. Legendás amerikai hangminőség. Mit tud:

16 csatornás, 4 buszos, rackbe építhető keverőpult
Bemenetek: 16 mono mic/line
16 speciális mikrofon előfok 130 dB-es dinamikatartománnyal, <0.0007% torzítással a 20Hz-20kHz tartományban, maximum 60 dB-es erősítéssel, -1dB-es pontok: 5Hz-100kHz
Csatornánként 6 aux send
4 sztereo aux return
3 sávos hangszínszabályzás, félparametrikus középsávval (80Hz, 100Hz-8kHz, 12kHz +-15dB) és bekapcsolható felüláteresztő szűrővel (75Hz), pan potméterrel, inserttel
8 direct out
AFL/PFL szóló kapcsoló minden csatornához
Fejhallgató és kontrolszoba kimenet
48V-os fantomtáp
Magnó be és kimenet, választható forrással
A be és kimeneti csatlakozók panelja forgatható

Irányár: 210000 Huf

06209398682
Roland
hegefeco Creative Commons License 2009.10.11 0 0 56
Yamaha 02R-en a szervíz test milyen gombok kombinációjával futtatható le?
xeler Creative Commons License 2009.07.19 0 0 55
Hellosztok!
Egy reelop effex 2 es keverő pult eladó ...50000. volt a bolti ára.. 1 éve Decemberben .. árban megeggyezés alapján köthetünk alkut stbstb... akit érdekel : dj_d_ali@hotmail.com
bitrolla Creative Commons License 2009.05.18 0 0 54
Eladó!

Mackie 1604 vlz pro zenekari keverő, alig használt, füstmentes. Legendás amerikai hangminőség. Mit tud:

16 csatornás, 4 buszos, rackbe építhető keverőpult
Bemenetek: 16 mono mic/line
16 speciális mikrofon előfok 130 dB-es dinamikatartománnyal, <0.0007% torzítással a 20Hz-20kHz tartományban, maximum 60 dB-es erősítéssel, -1dB-es pontok: 5Hz-100kHz
Csatornánként 6 aux send
4 sztereo aux return
3 sávos hangszínszabályzás, félparametrikus középsávval (80Hz, 100Hz-8kHz, 12kHz +-15dB) és bekapcsolható felüláteresztő szűrővel (75Hz), pan potméterrel, inserttel
8 direct out
AFL/PFL szóló kapcsoló minden csatornához
Fejhallgató és kontrolszoba kimenet
48V-os fantomtáp
Magnó be és kimenet, választható forrással
A be és kimeneti csatlakozók panelja forgatható

Irányár: 240000 Huf

06209398682
Roland
MollyFall Creative Commons License 2009.05.15 0 0 53
Sziasztok!

EXTRA SÜRGŐSEN ELADÓ!!

Aphex 106 4 csatornás, sztereó kompresszor. Alig használt, kiváló állapotban!

Irányár 50e forint, de LEHET ALKUDNI!

NAGYON SÜRGŐS!!


06-70-3892163
tomdelille@gmail.com
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.23 0 0 52
Korrekt! Zenekaroknak is bőven ajánlható.
Előzmény: leslievalex (51)
leslievalex Creative Commons License 2009.02.23 0 0 51
Midivezérelhető, digitális, korához képest csodaszép
szerintem egy 120ezerért elvihető az öreglány
Meg is hirdetem sztem
Ha itt kell valakinek rácsaphat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!