Keresés

Részletes keresés

Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.26 0 0 747
Eggyel visszább van a High School feladatsor, de pár link megegyezik a kettőn.

High School Math Lesson Plans

Ez meg 8th osztályos anyag.

Grade 8 Samples

Ránézésre ugyanolyan nehéznek tűnik mint a magyar 8-ik osztályos feladatsorok. Már amennyire emlékszem azokra.
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.26 0 0 745
Miről beszélsz? Azt írtam, hogy szerintem ezen vitatkozni értelmetlen dolog. Meg azt írtam, hogy nincs saját tapasztalatom, mert én itt nem jártam iskolába. Nem nézem a Fox-ot, hanem néztem régebben. De már vagy 2 éve nincs tévénk. Legalábbis nem működik, mert tönkrement a doboza.

Most akkor tagadjam le, hogy néztem régen a Fox csatornát? Számít egyáltalán? Egyik nagy párt csatornáját se szeretem, azért sincs most tévénk.

Romesz azt írta, hogy a munkatársai nagyon jól számolnak fejben, Denes szerint jó az oktatás, te pedig azt írtad, hogy nem kell az iskolát hibáztatni. Akkor most mondjam, hogy senkinek sincs igaza, mert minden itteni ismerősöm mást tapasztalt? Majd ha iskolás gyerekeim lesznek, akkor majd folytathatjuk a vitát. Addig viszont inkább másról beszélnék. :-)

Találtam középiskolás teszteket.
http://www.teach-nology.com/teachers/lesson_plans/math/68/

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 744
Opportunista vagy te, tuleloblog. Miket kihagytal ebben a vitaban! Meg a vegen azt is beirod, fox hireket nezed.
Előzmény: Túlélőblog (742)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.26 0 0 742
Nincs harag. :-)

Tévénk az volt, de már nincs. Mikor megvettük a TV dobozos átalakítót, kb. 7 hónapra rá tönkrement, pedig alig használtuk. Úgy döntöttünk, hogy nem éri meg újat venni, úgyse nézünk tévét. Nem is bántuk meg, interneten amúgy is megnézhetők a legjobb műsorok.

Mikor még volt tévénk a helyi Fox-on néztük a híreket. Meg persze a vasárnap esti sorozatokat.
Előzmény: denes (737)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 738

Hadd adjak egy kis updatet. Most lehetoseged van utni-vagni, kulonorakra jaratni a kolkot, hogy tanuljon, es "jobb" osztalyba jusson. Mert high school szelektalja a kolkoket, van olyan osztaly, hogy csak atjusson a vizsgan pliz, es ne legyen drop out, ne rontsa a statisztikat, van olyan osztaly, hogy mindent megtanitunk, ami tolunk telik, es kulon szedik azokat, akik tanulni jarnak iskolaba. Advanced Placement. Nagyon kell tekerni hozza.

Szal nem ugyanaz, mint te gyerekeidnek volt.

Előzmény: denes (733)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.26 0 0 736
Pontosan, nyugdíjas. Huszonévet tanított különböző iskolákban.

Igazából ha van véleményed vagy tapasztalatod, azt leírhatod úgy is, hogy nem hülyézel le közben senkit. Én elolvasom amit írsz, ha leírod a saját tapasztalataidat, abból más is tanulhat valamit. Nekem saját tapasztalatom nincs, csak amiket az ismerőseim mondtak akik sokat tapasztaltak az oktatási rendszerben.

A köszönettel kapcsolatban az a véleményem, hogy elég sok pénzt kértek eddig mindenért. Semmi sincs ingyen és semmi sem olcsó.

Az országot szeretni és rendszereket két dolog. Attól, hogy az országot szeretem, attól a két pártot még nem kötelező szeretnem. A rendszerek és pártok jönnek-mennek, de az ország, a táj, az emberek maradnak.
Előzmény: denes (733)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 734

Well. van sok gond vele. Amerikai diakok iszonyatosan szerepelnek minden nemzetkozi tanulmanyi versenyben.

De ez a legkevesebb. Science oktatas lassan alternativ lesz, at lehet evickelni high schoolon egy ketismeretlenes egyenlet megoldasa nelkul.

Előzmény: denes (727)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.26 0 0 732
Tehát szerinted az amerikai tanárok buták. Huszonvalahány éven át tanította a diákjait, szerintem nem buta ember. Ez az ő véleménye és nem szokott mellébeszélni. Persze ha az a véleményed, hogy a tanárok buták akkor mondd azt. Annyira mindegy.
Előzmény: denes (730)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 731

Ja, nagy kaland. Ugyanannyit bukok a hazon, ha kifizetem a mortgage-ot, ha nem.

Nekunk akkor is megeri inkabb mortgage-ot fizetni, ha retirement foundbol, egyetem  foundbol esetleg telne is arra, hogy. Bosszant a nagy szaj.

Előzmény: denes (728)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.26 0 0 729
Leírtam, hogy ez a nyugdíjas tanár ismerősöm meglátása, és ezt hallottam vissza azoktól, akik kijárták az iskolát. Most ezért utálhatsz engem, emiért leírom hogy ők mit tapasztaltak vagy őket is utálhatod. Nekem mindegy kit utálsz.

A másik topicban pedig leírtam, hogy az a két mondat ami szerinted általánosítás, az irónia volt a részemről. Mert nem szeretem mikor hülye vicceket, vagy azt a szőke nős videót hozzák fel példának, hogy "az amerikaiak buták". Tehát pont azt hívod most általánosítónak, aki iróniával válaszolt az általánosításra. Elég hihetetlen, hogy nem értetted meg amit ott leírtam.
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 725
Well, ha rosszkor vett rossz helyen hazzal nincs mortgage, akkor valoban szabad lehetsz, mint madar.
Előzmény: romesz (722)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.26 0 0 724
A gyerekekre hatással vannak a szülők, de az iskola is, így az oktatási rendszer is. Olyan nagyon túl sokat nem akarok vitázni rajta. A véleményem úgy-ahogy leírtam. :)
Előzmény: Törölt nick (721)
romesz Creative Commons License 2010.09.25 0 0 723
most olvastam valamit.

Azt hiszem felesleges az utolso javaslatom.

tovabbi jo szorakozast...
Előzmény: romesz (722)
romesz Creative Commons License 2010.09.25 0 0 722
Amit elohuzol az ugyan az, mint amit azok a cegek elohuznak akiktol minden fele ajanlatot kapok. A gond az vele, hogy az regi informacio. Mar evek ota elavult.

Szerintem huzd elo, lassuk mire vagy kepes :P
Előzmény: Törölt nick (720)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 721
Nem az iskola felelossege, mi lesz a gyerekbol, hanem a szuloe. A tobbiben eleg jo kompromisszumot kotottel magaddal, korabbi allaspontoddal. Pedig sok igazad volt, vitazhattal volna rajta meg 2 kort.
Előzmény: Túlélőblog (719)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 720
Ja, hogy neked nincs mortgage :) ja persze. Ami adatot kozzetettel az interneten, elohuzom belole a mortgage szerzodesedet is. Nem fogom, de ne hulyits se engem, se a nagyerdemut.
Előzmény: romesz (718)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.25 0 0 719
A homeschool az más. De biztosan más az egyik iskola és a másik is, még ha public school is.
Előzmény: Törölt nick (716)
romesz Creative Commons License 2010.09.25 0 0 718
Engem nem kor roghoz, ahhoz az kell, hogy legyen mortgage :D
Előzmény: Törölt nick (717)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 717
Dehogy vagy szabad, roghoz kot a hulye mortgage. En picit jobb helyzetben, 2003-ban vettunk hazat, talan sikerul - pont azert, mert top iskolakorzet - jol eladni mindjart. "jol" = nem sokkal kevesebbert, mint vettuk.
Előzmény: romesz (715)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 716

En nem kennek mindent az iskolara, sot. Amikor a gyerekeim a szorzast tanultak, megtanitottam nekik, hogy szorzok en, es azota abbol elnek. Szulok! Nem az iskolarendszeren, hanem a szulokon mulik, es nem csak itt. A betuket megtanulni nem eleg, ra kell szoktatni a kolkot az olvasasra.

Es igen, itt hagyott ki Amerika 30 evet, de nem mindenki. Unokaocsem (home school)17 evesen a community college-ban tanitott calculust a 21-22 eveseknek.

Előzmény: Túlélőblog (712)
romesz Creative Commons License 2010.09.25 0 0 715
En tul vagyok az iskolai koltsegeken, szabad vagyok mint a madar. :D
Előzmény: Törölt nick (714)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 714
Valszeg mas volt a szazalek is. Mi azert koltoztunk pont ide, mert USA legjobb 10 iskolakorzete kozul az egyik, es vallaltuk a vele jaro adot. Public schoolba jartak a gyerekeim, es egyetemi crediteket szereztek ott. Ja, ezzel egyetertek, fizessen mindenki a szaja iza szerint. De hat igy mukodik pont a rendszer, nem? Te is en is koltozhetunk?
Előzmény: romesz (711)
romesz Creative Commons License 2010.09.25 0 0 713
en is talalkoztam olyannal aki az ujjain szamolva vegezte a 4 alapmuveletet.
De erdekes mododn minden munka tarsan tudott fejben szamolni tortekkel is es gyorsabban vegeztek el a szamitast, mint egy europabol erkezett hasonlo vegzettsegu.

Tudhatnad, hogy minden peldara van ellen pelda is.
Előzmény: Túlélőblog (712)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.25 0 0 712
Nem "fikáztam" semmit. Példákat mondok. Nagyvárosokban sok adót fizet az ember, mégis ott a legrosszabb az oktatás. Nem hinném, hogy kettőt össze lehetne mosni. Nem az adón múlik az iskolarendszer színvonala.

Mondok egy példát. Kérdeztem ismerősöm, hogy ki tudna-e számolni ezt meg azt papíron. (Osztás, szorzás). Mondta hogy nem, mert az iskolában ezt így nem tanították, mindig ha számoltak valamit, akkor számológépet használtak. Ez nem azon múlik, hogy az iskolának kicsit több vagy kevesebb pénze van.

Nem szóltam egy szót sem az adókról. Annyit mondtam, hogy nem jó, hogy elköltik értelmetlen dolgokra.
romesz Creative Commons License 2010.09.25 0 0 711
En fizettem a helyi adot es mellette magan iskolaba jarattam a gyerekem.
Sajnos nem volt kibuvo a helyi ado alol. Szerintem mindenkinek csak azt kellene fizetni amire szuksege van :P
Előzmény: Törölt nick (710)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 710

Ha mar a helyi adot fikazod a masik topikban, hogy miert kell azt fizetni, itt meg az iskolarendszert, hozd mar ossze. Ahol sok a helyi ado, jok az iskolak. Ahol nem kell sokat fizetni, ilyenek.

Ez az amerikai kapitalizmus. Lehet kritizalni, de ha azt akarod, jo iskolaba jarjon a gyereked, fizetni kell az adot. Kulon nem megy.

Előzmény: Túlélőblog (709)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.25 0 0 709
Azt a kedvedért megjegyzem, hogy az első két mondat IRÓNIA volt a részemről.

Ezt az első két mondat utáni 4 bekezdésben egyértelműsítettem. Tehát valószínűleg félreértetted azt amit írtam.

Romesz, én csak azt mondom, amit a tanár ismerősöm mondott és amit én tapasztaltam az itt tanult emberekkel kapcsolatban. Kérdezgettem őket egyértelmű dolgokról, de mindenre az a válaszuk, hogy "ezt nem tanították az iskolában". Ha semmit nem tanítanak a fontos dolgokról, akkor szerintem biztosan van hiba az oktatásban.

Persze abban is van igazság amit te mondasz. A tanár ismerősöm szerint volt hogy az osztályából 3 diák jelent meg egy nap. Sok volt a tanulni nem akaró, lógós diákja. Mondta, hogy sűrűn nehéz volt a helyzet és lehetetlen volt bármit is megtanítani nekik. Nincs okom arra, hogy ne higgyek neki.
Előzmény: denes (704)
romesz Creative Commons License 2010.09.25 0 0 708
illetve nincs akkor gond, mint gondolod.
Előzmény: romesz (707)
romesz Creative Commons License 2010.09.25 0 0 707
Tevedsz, nincs gond az oktatassal.

A szamonkeressel van gond. Az a diak amelyik tanulni akar, megkap mindent celja eleresehez.
Előzmény: Túlélőblog (706)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.09.25 0 0 706
Nem tudom te miről írsz. Én Amerikába nem tanulni jöttem és az oktatásról a tanár ismerősömtől és diákoktól hallottam. Ők egybehangzóan ugyanazt mondták. A legtöbb iskolában káosz uralkodik. Az egyetemekről nem tudok, csak az állami általános és a középiskolákról. Főiskolai, egyetemi oktató ismerősöm nincs.
De aki huszonakárhány évig tanított iskolákban, az csak tudja már, hogy mi van ott.

Én pont arról beszéltem, hogy a műsorban szereplő nőnek nem kell tudnia, hogy hol van Budapest. Más se tudja, hogy mi mi Chile fővárosa. Felesleges megismételned azt, amit én írtam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!