Keresés

Részletes keresés

LacoP21 Creative Commons License 1 napja 0 0 171794

Gyári méret a 2,25-16. Ez azt jelenti, hogy 2,25 collos a vastagsága, 16 coll a kerék átmérője. De befér a 2,50-16. 

Előzmény: Silfix (171792)
kaktusz 22 Creative Commons License 1 napja 0 0 171793

Ez a gyári méret:   https://mofaker.hu/termek/2-1-4-16=(225-16)-Kopeny-26N-F-872-TT-2PR-Fortune-__006745

Ez, meg még rámegy annak, aki szélesebbet akar : https://mofaker.hu/termek/2-1-2-16=(250-16)-Kopeny-26N-F-872-TT-2PR-Fortune-__006750

A zárójelben a colos méret látható.

Előzmény: Silfix (171792)
Silfix Creative Commons License 2 napja 0 0 171792

Sziasztok, megint én vagyok :D 

Milyen gumi kell hátulra? Mármint bemegyek én kis tudatlan a boltba és azt mondom hogy .... belsőt és külsőt szeretnék. Erre a boltos hátra megy és hozza amit kérek.

Válaszokat köszönöm szépen :)

pézsé69 Creative Commons License 2 napja 0 0 171791

Üdv! A lánckeréktengelyen lévő kis fogaskeréken azért van a lemarás, hogy még véletlenül se érjen bele a nagybordás csapágyának zégergyűrűje. Mondjuk, megfordítva sem szokott beleérni. A problémádat egész biztosan nem ez okozza. (Hanem a szabadonfutó, ahogy azt többen írták.)

Előzmény: FPG-862 (171779)
garázsharcos Creative Commons License 2 napja 0 0 171790

Nálam is ez volt, vettem egy hosszabb M6-ost és a tartó meg a dob közé befűztem egy M8-as anyát.Ennyi.

Előzmény: subaaa (171787)
Silfix Creative Commons License 2 napja 0 0 171789

Igazad volt, megnéztem, ráültem, és ha súly van rajta akkor tényleg nem ér hozzá

Előzmény: kaktusz 22 (171784)
LacoP21 Creative Commons License 3 napja 0 0 171788

Tegyél távtartót a kipu tartófül, és a nyúlvány közé.

Előzmény: Silfix (171786)
subaaa Creative Commons License 3 napja -1 0 171787

Hogy ne érjen hozzá a kipufogódob a csavarhoz. ;)

Előzmény: Silfix (171786)
Silfix Creative Commons License 3 napja 0 0 171786

És mit javasolsz?

Előzmény: subaaa (171785)
subaaa Creative Commons License 3 napja 0 0 171785

De nem is jó dolog. A kipufogót tartó váznyúlvány is terhelődik akkor, előbb-utóbb megreped és letörik, azt nem túl kellemes hegeszteni

Előzmény: Silfix (171783)
kaktusz 22 Creative Commons License 3 napja 0 0 171784

Csak sztendern. Ha ráülsz már nem ér hozzá.

Előzmény: Silfix (171783)
Silfix Creative Commons License 3 napja 0 0 171783

Működik, a magasság különbség max 5mm, direkt ilyet kerestem, válogattam a ládából.

Annyi a pici bibi, hogy mivel egy picit hosszabb ezért a kipufogó hozzá ér a kerék csavarjához, de szerintem az nem nagy dolog.

Előzmény: garázsharcos (171781)
cédrusata Creative Commons License 3 napja -1 0 171782

Üdv. a  "Cégnek..!  Hát  ez   lett  a   Babettából..: Babson,vagy    lánykori nevén..-:  Simetta..-ezért  eladó az első villa,ha   valaki   összetörte  volna  magát..

garázsharcos Creative Commons License 3 napja 0 0 171781

És bírják a terhelést?

Kicsit magadabban is tartja a hátsó villát, de lehet, hogy éppen ezkellett.

Előzmény: Silfix (171780)
Silfix Creative Commons License 3 napja 0 0 171780

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek

A simson teleszkópok már munkába is álltak. 

FPG-862 Creative Commons License 4 napja 0 0 171779

De, neki is fordítva volt. A nagy esés után ő szétszedte a blokkot, és kicserélte benne a lánckeréktengelyt, vagy a szabadonfutó tengelyét (már nem emlékszik hogy melyiket) mert az eséskor valahogyan eltört, de a foghíjas fogaskerekeket visszatette bele. Miután összerakta, szintén nem volt egyes. Ez adódhat két dologból: Ahogyan írtad, megsérült a szabadonfutó (ha ennek a tengelye lett cserélve, akkor valószínű), vagy pedig azért nem volt neki sem egyes, mert fordítva tette be a fogaskereket. Azt hittük, hogy a sérült fogaskerekek miatt nincs továbbra sem egyes, így azokat kicseréltük, de miután a szétszedéskor már fordítva volt benne a régi fogaskerék, naívan úgy gondoltam hogy az úgy jó, és az újat is úgy tettem be. Tehát most is 2 hibalehetőség áll fenn, a fordított fogaskerék, és a szabadonfutó. Holnap megnézem a szabadonfutót, ahogyan egy pár hozzászólással ezelőtt írták, és majd meglátom hogy mivan vele. A blokkot szerintem így is-úgy is szét kell szedni megint. Köszönöm mindenkinek a segítséget. 

Előzmény: kaktusz 22 (171778)
kaktusz 22 Creative Commons License 4 napja 0 0 171778

Ja, nem mondtam semmit, mert ezt már megbeszéltük, csak én vagyok feledékeny. Nem emlékeztem a nick-re. Most ismét kezded újra. Megírtam, hogy fordítsd vissza és tedd be jól. Ez a minimum, mert nem jó úgy. Ezer és egy szerelés van fenn a you tube-n. Ott nézd és másold le.

A szabadonfutód meg rossz!!! Már a nagypapának is rossz volt ahogy írtad. Akkor még nem volt fordítva a fogaskerék. Úgyhogy az nem fog megjavulni magától.

Előzmény: FPG-862 (171773)
FPG-862 Creative Commons License 4 napja 0 0 171777

A motor tökéletesen indul a pedálra, ahogyan az elő van írva. Innentől kezdve fogalmam sincs hogy mi lehet. A szabadonfutót még leellenőrzöm holnap, egyébként simán lehetséges hogy az a rossz.

Előzmény: LacoP21 (171774)
kaktusz 22 Creative Commons License 4 napja 0 0 171776

Vagy, keresel bontottat, de arra semmi garancia, hogy jó is. Ez teljesen biztos a leírásodból. ha a 2.-ban megy a motor és az 1.-ben nem, akkor más nem lehet a baj csak ez.

Előzmény: kaktusz 22 (171775)
kaktusz 22 Creative Commons License 4 napja 0 0 171775
Előzmény: FPG-862 (171771)
LacoP21 Creative Commons License 4 napja 0 0 171774

A motort simán tudod indítani a pedál lenyomásával? 

A megfordított fogaskerék fogalmam sincs milyen anomáliát okoz. Nincs kedvem ezen agyalni :)

Előzmény: FPG-862 (171773)
FPG-862 Creative Commons License 4 napja 0 0 171773

Ezt ki fogom próbálni, köszönöm! Rájöttem viszont, hogy a nyáron, amikor szétszedtük a blokkot, a lánckeréktengelyen lévő két fogaskerék közül a kisebbet fordítva tettük fel, tehát a bemarással lefelé, a másik fogaskerék felé nézve. Ez okozhat ilyen problémát?

Előzmény: LacoP21 (171772)
LacoP21 Creative Commons License 4 napja 0 0 171772

A blokkban van egy szabadonfutó, az az egyes fokozat.

Szabadonfutó ellenőrzése  /keresőszó!/ blokk megbontása nélkül:(Feltételezve, hogy benne van a blokkban, a fogaskerekekkel együtt)

- Behelyezzük a nagybordást a helyére!! (kapcsoló körmök!!)

- Behelyezzük a csőtengelyt, lehetőleg a pofák nélkül, a helyére! (kapcsoló körmök!!)

- Forgassuk a nagybordást előre, a csőtengelynek fordulnia kell előre, a belső áttételnek megfelelően. (lassítva)

- Forgassuk a nagybordást hátra, a csőtengelynek, állva kell maradnia.

- Forgassuk a csőtengelyt előre, a nagybordásnak állva kell maradnia.

- Forgassuk a csőtengelyt hátra, a nagybordásnak fordulnia kell hátra, a belső áttételnek megfelelően

(gyorsítva)

Ha így viselkedik, akkor a szabadonfutó átment a teszten.

Előzmény: FPG-862 (171771)
FPG-862 Creative Commons License 5 napja 0 0 171771

Na megnéztem hogy mit produkálnak a jobb oldali burkolat alatt lévő dolgok: Az első dob (szegmensdob) hajtja a nagy bordás dobot (kapcsolódob), de a dob közepe (ugyebár ez a csőtengely és a pofák) nem forog. Akárhogy húzom a gázt, csak a dob forog el a pofák körül. 

Előzmény: FPG-862 (171770)
FPG-862 Creative Commons License 5 napja 0 0 171770

Egyszer nagyanyám esett vele egy nagyot, azóta nem volt benne 1-es. Nem tudom hogy az esés miatt törhettek-e le a fogak. Amikor összeraktuk a blokkot, nem vettünk észre semmi rendelleneset a törött fogakon kívül. A szabadonfutón nem törtek le a fogak, csak a lánckeréktengelyen lévő két fogaskerékről. Nem tudom hogy hogyan kellene viselkednie elinduláskor, de ez 2-esben meg sem próbál elindulni, azaz csak pörög a motor álló helyzetben. Én arra gyanakszom, hogy az első dobban a röpsúlypofák nem mozognak rendesen. Illetve az indítópofák rugói is ki vannak nyúlva egy picit, így sztenderen állva alapjáraton is hajtja a kereket. 

Előzmény: kaktusz 22 (171769)
kaktusz 22 Creative Commons License 5 napja 0 0 171769

Ha letörtek fogak, akkor nyilván valami miatt megszorult. A szabadonfutó úgy van megcsinálva, hogy két részből van és zsugorkötéssel  rögzítve. Pontosan, hogy ilyen esetben el tudjon fordulni és ne törjön szét mindent. Ha az megfordult, akkor elforoghat és nem zár.

Előzmény: kaktusz 22 (171768)
kaktusz 22 Creative Commons License 5 napja 0 0 171768

Hát, mintha nagyon rossz lenne a szabadonfutó. (nem fog, hanem elcsúszik benne)

Előzmény: FPG-862 (171766)
subaaa Creative Commons License 5 napja 0 1 171767

OFF

Én is azzal tankolom 90%-ban kb. Hosszú utaknál, amikor lehet tudni hogy el fog menni 1-2 teljes tank benzin, csak akkor kap 95-öst, de még ez se törvényszerű. Most pl több mint fél éve nem látott 95-öst.

Egy autó fenntartásnak az egyik legkisebb tétele az üzemanyag. Az értékvesztés meg amortizáció, alternatíva költség (autóban áll a pénzed ahelyett hogy hozamai lennének máshol), biztosítás, karbantartás költségek, stb sokkal nagyobb összegeket tesznek ki, mégis sokan kabinetkérdést csinálnak abból hogy 6.2 vagy 6.4 litert fogyaszt az autó, a másik oldalon meg lapátolódik ki a pénz az autófenntartás egyéb költségeire..

A kedvencem, amikor valaki a 7 milkás autójára Linglong gumiszettet vesz, mer az 30 ezerrel olcsóbb. (Ha egy több évre leosztott 30 ezres ktg bármit is számít, akkor minek vett 7 milliós autót, ugyebár...)

Előzmény: Kistuci 1977 (171764)
FPG-862 Creative Commons License 5 napja 0 0 171766

Sziasztok! Sziasztok! 210-es Babettám van, '88-as évjárat, könnyűpofás váltóval. A gond az, hogy nincs benne 1-es. 2-ben persze nem indul el, de ha egy kicsit tekerem, akkor 2-esben már nagyon szépen megy. A motor nagyapámé volt, '95-től állt, mielőtt leállította, szintén nem volt benne 1-es, de tavaly nyáron szétszedtük a blokkot, és kicseréltük benne a váltó 2 fogaskerekét (mindkettőből le volt törve 2-2 fog). Mi azt hittük, hogy a foghíjas fogaskerekek miatt nem volt 1-es, de ezek szerint nem. Mi lehet a gond szerintetek?

cédrusata Creative Commons License 5 napja 0 0 171765

Üdv. a  Társaságnak..!   Szeretném  eladni   Babetta  210-es  első felfüggesztésem, teleszkópjaimat, kerékkel,aggyal együtt. Külső-rugós.Valamint   vennék   hátsó kereket,alu-(4..?)  küllőset,fékdobbal,nagyfogassal  együtt. Valamint  itt  eladó    komplett    sokküllős   fémfelnis    hátsókerék,nagyfogassal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!