Keresés

Részletes keresés

triker Creative Commons License 2024.06.21 0 0 55766

Köszönöm.

Megrendeltem a modult.

Remélem sikerül majd beállítani az igényeknek megfelelően,

vagy ha nem akkor jelentkezem a kérdésekkel

Előzmény: umnyo (55764)
umnyo Creative Commons License 2024.06.20 0 0 55765

Én tőle vásároltam többször is, és elég jó minőségnek bizonyult. Aki fűzte be még ő is kérdezte hogy honnan van.

https://jqorg24.aliexpress.com/store/809083

 

De tényleg jól bírja, volt 20-as tömörgumis agymotoros bringám is, az azért jobban odaver a felninek, küllőnek, főleg ilyen kis méret esetén, és nagyon jól bírta. pedig jelenleg sajnos (még) kifejezetten nehézsúlyú is vagyok.

Előzmény: xrami (55763)
umnyo Creative Commons License 2024.06.20 0 0 55764

Nem egy ördögtől való, kb bárki meg tudja építeni, legalábbis az egyszerűbb verzióját, akinek már volt a kezébe forrasztópáka. Mindezt fillérekből. megvenni készen meg még olcsóbb :-)


Röviden az elméleti oldalon.

 

A pedál szenzoros jeladó gyakorlatilag egy impulzus jeladó. Van rajta 5-7-9-11 akármennyi érzékelő, ha elhalad előtt egy mágnes, akkor kapcsol egyet. Azaz leegyszerűsítve mondjuk ha másodpercenként egy fordulatot tekersz, akkor ad egy másodperc alatt 5-7-9 impulzust/négyszögjelet.

 

Ha nem tekersz nem ad.

 

Ha lassan tekersz akkor adott időegység alatt kevesebbet ad, ha gyorsabban többet ad. Az egy másodperc alatt adott impulzusok számától (frekvencia) függvényében fog rásegíteni vagy kevésbé vagy jobban.

 

Azaz kell építeni egy olyan jeladót, ami képes ezt megoldani tekerés nélkül.

 

Azaz kell egy olyan áramkör ami nagyságrendileg másodpercenként képes 3-5-20 impulzust adni a vezérlőnek mintha a pedál szenzor adná. Lehet fokozni az érzést, hogy állítható is legyen, azaz pl egy gázkar vagy poti segítségével a kormányon.

 

Megoldás ezer féle van és lehetséges áramkörileg. Lehet csinálni egy kéttanzisztoros astabil multivibrátort, lehet megcsinálni 555-es IC-vel, lehet komparátorral, mikrovezérlővel, stb.

 

Az egész áramkör megvan párszáz ftt-ból max. De vehetsz készen is modult amit rá lehet kötni és beállítani az igényeidnek megfelelően. pl ez is párszáz ft

https://www.aliexpress.com/item/1005002010844380.html

 

A leírásában minden benne van hogy kell használni és bekötni magát az áramkört.

 

A pedál szenzor 3 vezetékkel csatlakozik a vezérlőhöz, két táp és egy kimenet. 5V a táp. Ez a modul is elmegy róla, beköthető. Ha akarod fokozni a hatást, akkor a frekit állító helipot potmetert kivezeted gázkarnak. A potit magát le kell cserélni egy egyfordulatosra, nem ilyen finomhangolású sokfordulatosra, és tudod tekergetni igényeidnek megfelelően. Egy kondi és egy ellenállás cseréjével még jobban rá tudjuk hangolni a mi "tartományunkra", azaz ami kell a bringának, mert itt az alsó tartományban 1Hz-50Hz a freki amit előállít. Ezt az 50Hz-t célszerű lejjebb vinni tartományban a kimeneti szinten, mert ezt úgyse fogja tudni értelmezni (300-as körüli pedál fordulatot jelentene , amire szerintem még senki sem volt képes). De ez megoldható egy plusz ellenállás és poti cserével is, hogy csak mondjuk 1-20 Hz közötti tartományban dolgozzon. Ugyanakkor működni így is fog ahogy gyárilag is be van ültetve a panel..

Előzmény: triker (55762)
xrami Creative Commons License 2024.06.20 0 0 55763

Az alis linkeket fel tudnád rakni? Hol vannak azok a küllősök?

 

Mángorlóm nekem is van, a hosszabból simán lehet rövidebbet gyártani, ha sima a küllő, vagy ha csak a fejénél vastagított, mint amit az olvtársnő is kergetett.

Előzmény: umnyo (55761)
triker Creative Commons License 2024.06.20 0 0 55762

Szia, arról a pedálszenzor jeladóról, ami képes átverni a vezérlőt tudnál többet is elárulni.

Esetleg egy eladó példány?

Előzmény: umnyo (55761)
umnyo Creative Commons License 2024.06.20 0 0 55761

Lehet kapni mindenféle küllőt, és csináltatni is. Sokan vállalnak egyedi küllőgyártást, mángorlást. Mind bringákhoz mind motorokhoz. A minta alapján legyártják.

Illetve aliexpressen van pár kifejezetten küllőgyártó, nagyon jó minőségű küllőket gyártanak igen jó áron. Már vagy 8-10 garnitúrát rendeltem és vásároltam, és nagyon jó anyagminőséggel dolgoznak.

Előzmény: LRJudit (55758)
LRJudit Creative Commons License 2024.06.20 0 0 55760

Köszönöm!

Előzmény: xrami (55759)
xrami Creative Commons License 2024.06.20 0 0 55759

BMX-ek között kell keresgélni akasztós végén "butted" küllőt.
Itt 194-es van, persze menjenek a PI-be, mert csak készletben.

 

https://www.skatepro.hu/597-43467.htm

 

Ha megint megadja magát valamelyik, akkor reptesd az összeset és vadi új rozsdamentessel rakasd össze, új niplikkel. Legjobb lenne elöl-hátul is.

Előzmény: LRJudit (55758)
LRJudit Creative Commons License 2024.06.20 0 0 55758

Lehet kapni 2mm-es, 195mm hosszú küllőt.

De a bionix akasztós végén 4 centin 2,3mm-es.

És ilyen nincs a piacon.

Neki is csak bontott bringából van.

Előzmény: BPeter11 (55756)
vjano Creative Commons License 2024.06.20 0 0 55757

Én 2017-ben vettem egy KTM e-Race-t 780km-rel, használtan, kíméletesen használom, mentem vele 5 500km-t, és tényleg jó

 

Előzmény: BPeter11 (55756)
BPeter11 Creative Commons License 2024.06.20 0 0 55756

Igen, a beépített motor miatt teljesen speciális méretű küllő kell. Szerencsére hozzám közel volt az AmBringa, akik anno árulták még a Bionx rendszert. Így befűzni is tudták a motort a kerékbe, és küllőt is tudtak nekem készíteni. De most már ők sem foglalkoznak ezzel a rendszerrel. 

A hátsó gumi nálam is nagyon fogyott, érdemes figyelni. 

"Amúgy el volt ájulva a bringától, hogy mennyire jó." -- Aki még nem ült rajta, az nem tudja milyen jó (volt), pedig tényleg az.

Előzmény: LRJudit (55755)
LRJudit Creative Commons License 2024.06.19 0 0 55755

Köszi!

Mikor letakarítottam a bringát szerelő előtt, kiderült, hogy a hátsó gumi totálkár volt.

Gyakorlatilag bármikor eldurranhatott volna. Már a belsőn is nyoma volt.

Amiről fogalmam sincs, hogy hány éves a bringa.

Másfél éve vettem, 2012-es katalógusban szerepel.

Ránézésre használatlan volt.

Nem tűnt túlfeszítettnek.

Küllő csere után kapott új gumikat a hátsó kerék és centrírozva is lett.

Nem találtam a neten ilyen küllőt.

Próbáltam a szerelőtől venni néhány darabot, de nem adott.

Vigyem a bringát, ha baj van.

Amúgy el volt ájulva a bringától, hogy mennyire jó.

Előzmény: BPeter11 (55754)
BPeter11 Creative Commons License 2024.06.19 0 0 55754

Nekem ez volt az egyik erős érv az mellett, hogy váltottam Bionx-ről Bosch-ra. (Néha azért visszasírom.)

Elég gyakran törtek a küllőim, és mivel speciális defekt védelmes gumi volt a kereken, nagyon nehéz volt kicserélni a törött küllőt.

Viszont olyan nem volt egyszer sem, hogy egy eltört küllő után ütött volna a kerék. Még két törött küllőnél sem volt észrevehető.

Lehet pont azért tört el Nálad az a küllő, mert túl vannak feszítve, és már egy hiánya is elhúzta a felnit. 

Szerintem érdemes lenne egy szakival újrahangolni az összes küllőt, hogy ne legyen ebből sorozatos törés.

És ha már veszel, ne egy darabot vegyél a küllőből, jó ha van pár darab tartalékban.

 

Félni meg ne félj ettől a bringától. Kis odafigyelés, rendes karbantartás, és meghálálja. 

 

Előzmény: LRJudit (55753)
LRJudit Creative Commons License 2024.06.01 0 0 55753

Köszi, igyekezni fogok.

Olyan küllőkulcsom volt, de valaki elrejtette előlem.

Igazából szeretnék talonba egy olyan szerelőt, aki úgy összességében kezelné a bringát.

Villanyilag is.

Szóval aki tud ilyen szerelőt Érd, Nagytétény, Törökbálint körzetében, az ne tartsa magában.

Email-em publikus, oda is jó.

Kicsit fosok ehhez a bringához hozzányúlni.

Előzmény: xrami (55752)
xrami Creative Commons License 2024.05.31 0 0 55752

Hááát, ha minden oké, akkor beleteszed úgy, hogy pontosan illeszkedjen a helyére és küllőkulccsal addig tekered amíg egyenes nem lesz újra a felni és nem üt.

Kör alakú sokbevágásos küllőkulcsot vegyél azon lesz olyan lyuk ami pont jó lesz rá.

Előzmény: LRJudit (55751)
LRJudit Creative Commons License 2024.05.31 0 0 55751

Eltört a bionx-es bringán egy hátsó küllő.

Úgy képzeltem, 1 törött küllővel még használható, de inkább megmutattam egy bringásnak, mert nagyon közel volt egy bolt. 

Azt mondta haza mehetek vele, kiszedte a küllőt. Lemérte, de neki nem volt készleten.

Miért is lett volna, nem szabvány méret.

El is indultam vele, de elkezdett ütni a hátsó kerék így gyorsan leszálltam róla.

A neten találtam küllőt, az rendben van. Bele is tudom tenni.

De itt jön a de.

Ez így elég lehet?

.obsitos. Creative Commons License 2024.05.21 0 0 55750

Kedves ENGWE T14 problémához szólók! Gázkaros a a T14, Induláskor laposan szépen megy, de ha 5'-nál picit nagyobb az emelkedő, lépsi sebességre lassul. Mint említettem a térdeim miatt nem tudok pedálrásegíteni, (vagyis a szenzor beszerzése vagy fabrikálása nem alkalmazható tipp) ezért kérek olyan segítséget, hogy esetleg erősebb motort betenne valaki, vagy másképp hogy lehetne erősíteni a motor erején...

triker Creative Commons License 2024.05.20 0 0 55749

Szia! Ez a "fabrikáltam pedálszenzor jeladót" érdekelne. Sajnos nem találtam a vezérlőn a gázkar csatlakozásához kimenetet. Emelkedőn elindulni lehetetlen vele. 

Előzmény: umnyo (55748)
umnyo Creative Commons License 2024.05.13 0 0 55748

Van rajta gázkar vagy nincs? Azaz rásegítés nélkül képes haladni?

 

Anno valaki kérésére fabrikáltam pedálszenzor jeladót, nem nagy ügy, de képes átverni a vezérlőt, mintha tekernél, de mégse. Állítható a mértéke is.


(egyébként egy ilyen pedálszenzor filléres dolog).

Előzmény: .obsitos. (55746)
xrami Creative Commons License 2024.05.13 0 0 55747

itt nem arról van szó, hiogy csak azt a kis műanyagot kellene kicserélni, vagy összeragasztani és erősebbre mint a gyári volt?

Előzmény: .obsitos. (55746)
.obsitos. Creative Commons License 2024.05.13 0 0 55746

Üdvözlet Mindenkinek! E hónap elején vettem egy ENGWE T14-es 48 volt 250 wattos kis összecsukható elektromos kerékpárt. Megyek is vele szinte mindennap a városban, de ma reggelre a jobb pedál alatt találtam egy5 kis mgnest tartalmazó műanyag korongot összetörve a földreesve (ez szerintem a pedálsenzor lett volna) minek ezutn sem tudom majd használni az előnyét, mert bal térdem nemrég volt műtve, körbetekerni a pedált eztután sem bírom... eddig nem is volt probléma, csak véletlenül olyan meredek utcába kellett végigmennem, ahol nem bírta a partot...Kérek szépen jótanácsokat, hogy mi a legjobb megoldás hogy ne kelljen gyalogoolnom mellette ? (motorcsere 350-esre, vagy kell-e erősebb vezérlő, stb.)

Bornfreee Creative Commons License 2024.05.12 0 0 55745

Köszönöm! 

 

 

Előzmény: umnyo (55744)
umnyo Creative Commons License 2024.05.07 0 0 55744

A hátsó szíjkerék is többféle láncvonal kialakítással létezik, tudod tolni ott is jópár milit. Sőt van olyan hátsó szíjtárcsa is ami aszimetrikus, kétirányból is fel lehet rakni, és máshová fog esni a láncvonal. Persze ez agyváltó függő is lehet, hogy van-e adott váltóhoz ilyen, meg emiatt venni kell lehet még egy szíjkereket.

 

Illetve előre is szokott lenni mindenféle ilyen olyan amolyan távtartó stb hogy a láncvonal jó legyen.

Előzmény: Bornfreee (55743)
Bornfreee Creative Commons License 2024.05.06 0 0 55743

Köszönöm.. Közben utánakérdeztem, a legnagyobb baj, hogy az átszereléssel kicsit kiljebb kerül az első fogaskerék, azt meg a szíjhajtás nem viseli el, a lánc igen.. Ez akkor zsákurtcának tűnik.. 

 

Előzmény: Capt.IQ229 (55742)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.05.05 0 0 55742

A mostani hajtóműved osztókörét kell megnézne dés abból kiindulva megkeresni, hogy a bafangé milyen.

Előzmény: Bornfreee (55740)
xrami Creative Commons License 2024.05.05 0 0 55741

úgy érted, hogy szíjkerék?

Előzmény: Bornfreee (55740)
Bornfreee Creative Commons License 2024.05.05 0 0 55740

Jó napot! Olyan kérdésem lenne, hogy szíjhajtásos agyváltós kerékpár is átépíthető bafang középmotoros rendszerűvé? Létezik hozzámegfelelő lánckerék? Köszönöm!

Bornfreee Creative Commons License 2024.05.04 0 0 55739

Sziasztok! Veszprém környékén tudtok olyan kerékpárszervízt, ahol megcsinálják az elektromos motor beépítést? 

Köszönöm! 

pitti Creative Commons License 2024.04.22 0 0 55738

YOSE POWER  E-Bike Conversion Kit  hirdetése tárgytalan!!

Szako5 Creative Commons License 2024.04.19 0 0 55737

Köszönöm.Megoldottam.

Előzmény: a_motor (55735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!