Keresés

Részletes keresés

MemetikaTan Creative Commons License 2022.01.09 -1 0 182

A Szkeptikus Társaság nem oltásszkeptikus

 

By: tmarcsello 2022. jan 07.

 

Kommentem netes naplóbejegyzés tartalmához:

 

Túl jól ismerek őket és lényegében már kb 3 évtizede, tehát még a Szentágothai féle elődszervezet megalakulásától. Rövig ideig az elődszervezet Tényeket Tisztelők Társasága laza tagja is voltam. Az újba már be sem léptem, pedig az egykori elnök invitált. Tehát nevezzük pontos nevén a társadalmi szervezetet: Lobbi szkeptikusok ... van persze tudományos szkepticizmus, filozófiai és még sokféle más is, de ők csak azzal szkeptikusak, amit ilyen-olyan érdekek miatt tenniük kell.

Cleaning Cloths Creative Commons License 2021.11.30 -1 0 181

Körkörös érvelési hiba is egyben

 

."Ha tagadod .... akkor tagadó vagy"

 

Előzmény: ErkölcsTan (178)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2021.11.30 -1 0 180

A KAkások sikeresen felismerték tehát a Definiálatlansági Érvelési Hibát:

 

5. meghatározatlanság: 

Üres állítás, vagy ál-állítás. Amikor az állítás, amire irányul vagy nincs is logikusan meghatározva, vagy számtalan értelmezése van és nincs tisztázva, hogy az most melyikre vonatkozna. Vagy egyet a sok közül önkényesen használ. Példák rá:

 

- Babig létezik.

- Isten nem létezik.

- Isten létezik.

- Karakutty létezik.

 

 

Tehát az a Szkepticizmus, amit mi annak hiszünk :-) Bugyutaság elkövetése.

Előzmény: ErkölcsTan (179)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.11.30 -1 0 179

Egyet már a nem túl eszes, se nem logikus Kálvinista Apologetika gittegylet is felismert, meg vele együtt egyet el is követett persze.

Előzmény: ErkölcsTan (178)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.11.30 -2 0 178

 

Lehet megfejteni, hogy ebben a mémképnek szánt dologban milyen érvelési hibák is vannak.

Nem is egy van benne, hanem számos.

A három felsorolt akármi igazából lényegtelen. 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.14 -2 0 177

+ érvelési hibád:

 

Előzmény: JimmyQ (176)
JimmyQ Creative Commons License 2021.09.14 -1 1 176

Ez nem objektíven eldönthető tény, csak a te szubjektív véleményed.

Folytonos beteges öntömjénezéseiddel súlyosbítva.

 

Előzmény: Törölt nick (175)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.14 -1 0 175

 Felvetettem, hogy a Sz.eptikus Társaság elnöke nem ért a felvállalt érvelési hibák elkerüléséhez, produkálásához viszont annál inkább:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=159069657&t=9032381

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=159327300&t=9032381

 

 

 

Előzmény: JimmyQ (174)
JimmyQ Creative Commons License 2021.09.14 -1 1 174

Nem vetettél fel te a 171-ben (de előtte se) semmiféle objektíven eldönthető kérdést.

Csak a személyiségzavaraidat tetted ki közszemlére.

Én meg nevén neveztem őket.

Előzmény: Törölt nick (173)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.14 -1 0 173

Előzmény: JimmyQ (172)
JimmyQ Creative Commons License 2021.09.14 -1 1 172

Mint ahogy magad magasztalod itt magad szakmányban.

Az öndicséret pedig messzire bűzlik.

Nem volt neked gyerekszobád, hogy ilyen alapokra megtanítsanak?

Előzmény: Törölt nick (171)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.14 -1 0 171

Ezzel nem nekem van gondom, hanem nektek... A Sz.ptikus Társaság sír-rí állandóan, hogy a tudományosság korlátja .... meg izébizé ... csak egymásra borulva sírás ... eredmények meg többnyire .... gyérek...

Közösen ez is hamarabb megtörtént volna, de nem .... hát ezt is magam oldottam meg tehát.

 

 

 

Előzmény: construct (170)
construct Creative Commons License 2021.09.14 -1 1 170

Mondd, te tényleg ennyire nem találsz senkit, aki legalább néha megdicsérne egy kicsit? Hogy kénytelen vagy folyton magadnak tapsikolni itt?

Nevetséges öntetszelgő pojáca.

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.14 -2 0 169

Tévedsz és bizonyítani sem tudod az állításodat én pedig bizonyítottam mindkét elnökét.

Illetve ők maguk tették ez saját magukkal és nyilvánosan. Jómagam csak jegyzőkönyveztem a dolgokat.

 

A memetikát meg kár bántanod, mert amivel a Sz.eptikus Társaság nem tudott megbirkózni ...

... az valahogy még is megoldódott és általam ... memetikai módszertannal ...

 

Igen az a legutóbbi ilyen sikerem a Kálvinista Apologetika megbuktatása volt.

Ezt is nekem kellett megtennem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pk1 (168)
pk1 Creative Commons License 2021.09.14 -1 1 168

Ne haragudj öreg harcos, de az említettek között te vagy a legáltudományosabb. A memetika teljes fegyvertárának bevetése mást következtetést nem enged meg.

Előzmény: Törölt nick (167)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.13 -1 0 167

Mármint Hraskó, vagy Pintér?

 

Hraskóval annak idején még Benzce Gyula fizikus hozott össze, aki gyakorlatilag a háttér alapító ember volt a hazai szkeptikus mozgalmakban.

 

Pintér meg nem nagyon érdekel, mert már elve az ő személyi kiválasztása is már a mozgalom bukásának a lefele menő lépcsője.

 

Tehát Hraskóval Bencze Gyúla miatt álltam szóba, de Pintérrel nem tettem és nem is fogok.

 

Nekem ő még Hraskónál is áltudományosabb.

 

 

 

 

Előzmény: pk1 (166)
pk1 Creative Commons License 2021.09.13 -1 1 166

Egyetlen egy érvelési hibát vétett: szóba állt veled.

Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.13 -1 0 165

Érvelj inkább, hogy mi, nem úgy van, ahogyan írtam:

 

Megnéztem felvételről a Sz.eptikus Társaság - Kálvinista Apologetika áltudományos "HITVITA" al-című beszélgetést - ami részben az egyik legnagyobb emberi mémről, elmezavaros kényszerképzetről, de főként gyűjtőfogalomról "Isten" - ről is szólt - és a régebbi hasonlóakhoz képest volt valami minimális fejlődés az új SZ.T elnök részéről.... de mint tudjuk az nem elégséges. Csak az a tudomány, ahol a tudományos elvek és módszertan maradéktalanul van betartva. Ha csak úgy nagyjából .... na az még, és pont az áltudomány definíciója. Az SZ.T elnöke számos helyen megsértette a tudományos elveket. A régebbi elnökkel írásban magam is vitáztam, de mémfertőzöttségei miatt ő sem volt még képes felfogni a Tudományos Istent. ... és a valódi tudományosságot sem. Ezen a téren biztosan nem. Bővebben a Világnézet blogomban itt írok róla:

 

Hraskó Gábor érdemi kritikája

Szkeptikus Társaság és Hraskó Gábor saját kérésre való hanyagolása a jövőben

Pintér András Gábor a Sz.eptikus Társaság új elnöke, aki Boldogkői Zsolt, többek közt ateista apologéta helyett ugrott be, mert az valamiért visszamondta a fellépést. Úgy illik ha már írtam róla, hogy meg is indoklom, hogy az új elnök miért is volt a beszélgetésben, az erényei ellenére, de végül alapjaiban még is áltudományos és érvelési hibákat felhalmozó. Nos beszélt a TUDOMÁNYOS MÓDSZERTANRÓL, ami helyes, hogy annak a lényege, hogy kizárja az emberi elme ön és tegyük hozzá mások becsapási trükkjeit. Nagyjából, röviden jól is mondta el. ... de akkor mi is a fő hiba??? Az hogy azt nem csak felmondani kell, hanem be is tartani. Tehát Pintér András Gábor úgy beszélt "Isten"-ről folyamatosan, hogy az az ő variációjában közben nem esett át ezen a metóduson és ilyen szempontból igazolatlan "Isten" definíciót vett alapul. Ráadásul azt is elfogultan, hiszen vannak más hasonlóan kitalált Isten meghatározások is. Tehát legalább kilenc érvelési hibát vétett, amelyek részben egymásból is következnek.

1. körkörös érvelés - "~ Isten nem tartozik a tudomány hatókörébe"

2. közvélekedésre hivatkozás - lásd 3-as pontot

3. Anekdotikus érvelés - az 1. pont és " ~ "Isten"... mindenek felett álló, természet felett álló, mindent teremtő lény..."

4. definiálatlanság - természetesen tudományos értelemben  - "Isten", lásd 1 és 3 pont elfogadva helyette

5. hamis dilemma - "Isten"-t nem csak hinni, tagadni, de tudni is lehet. Ami azt jelenti, hogy bizonyítani is.

6. középutas érvelés - "agnosztikus vagyok"

7. lényegtelen konklúzió  - lásd 1. 3. és 6. pont és előzményei ... megkereszteltek stb

8. bizonyítási teherrel való manipulálás - "falszifikációs elv ... cáfolhatóság"  + "~ nem lehet bizonyítani, hogy Jahve-Isten kitalált és nem valóságos." ... IGe: de lehet bizonyítani

9. személyes kétely - lásd 1 és 8 pontokat

Tovább részletekbe nem  szándékozom belemenni, mert aki ért a tudományhoz és megkeresi a vita felvételét és megnézi az maga is láthatja, hallhatja, detektálhatja ezen hibákat. Korábban egy téma kivételével, ami éppen ez, és az egyértelmű áltudományosság, fogadalmat tettem, hogy nem fogok foglalkozni a Sz.eptikus Társasággal. Most sem gondolom, hogy képesek lennének akárcsak elismerni, vagy felismerni is a tévedéseiket

Előzmény: Fat old Sun (164)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.09.12 -1 1 164

aha, persze, te így szoktál leszállni :)))

Előzmény: ErkölcsTan (163)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.09.12 0 0 163

Vágyvezérelt gondolkodásnak nevezik az érvelési hibádat.

 

A bejelentésem a  Vallás-Filozófia moderálása topokban történt és arra is vonatkozik.

Előzmény: Fat old Sun (162)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.09.12 -1 0 162

Utoljára pár nappal ezelőtt jelentetted be nagy duzzogva, hogy már megint örökre itt hagyod az index fórumot

Aztán újra itt páváskodsz.

Ez vajon melyik hiba?

Előzmény: Törölt nick (161)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.12 0 0 161
Előzmény: pk1 (160)
pk1 Creative Commons License 2021.09.11 -1 1 160

Törölt linkre hivatkozni: önbecsapás és mások becsapása. Azaz népiesebb nyelvezettel: parasztvakítás. Illik és el is kell kerülni, ha logikus, racionális, vagy ezeknél is kicsivel még több például tudományos gondolkozónak akarod magad vallani. Aki érvelési hibákba esik és azt nem javítja, korrigálja, az nem minősülhet tudományosnak, csak max áltudományosnak. .... de inkább kóklernek.

Előzmény: ErkölcsTan (158)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.08.11 -2 0 159

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.08.11 -2 0 158

Az érvelési és gondolkozási hibák az az egyik fő választóvonal ami a helyes érvelést és gondolkozást elválasztja az önbecsapástól és a mások becsapásától. Azaz népiesebb nyelvezettel a parasztvakításról.

 

Körülbelül három tucatnyi főbb ilyen intelem van, amit illik és el is kell kerülni, ha valaki logikus, racionális, vagy ezeknél is kicsivel még több például tudományos gondolkozónak akarja magát vallani. Aki érvelési hibákba esik és azt nem javítja, korrigálja, az nem minősülhet tudományosnak, csak max áltudományosnak. .... de inkább kóklernek.

 

Előzmény: pk1 (157)
pk1 Creative Commons License 2021.08.10 -1 0 157

Ez is egy hittétel?

Előzmény: jogértelmező (155)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.08.10 0 0 156

Ebben nagyjából egyet-értünk és éppen ezért nem is tartom azokat a SZ.T tagokat valódi tudósnak, akik ilyeneket tettek és tesznek jelenleg is.

 

Viszont vannak a tudománynak mindig határterületi problémái, és ezek közül néhány megoldódik, néhány meg nem. Persze egyik sem hitvitától, hanem a TUDOMÁNYOS MÓDSZERTAN maradéktalan betartásával való kísérletezéstől, elemzéstől, teszteléstől, feltárástól.

 

Igen árulkodó, hogy az SZ.T tagok ebben a kérdésben eleve a tudománytalan vitákat és vitapartnereket keresték mindig is és eszükbe sem jutott, hogy esetleg hogy mással kellene vitázni és egyeztetni. A témát tudományosan megközelítő szakemberekkel.

 

 

Előzmény: jogértelmező (155)
jogértelmező Creative Commons License 2021.08.10 0 2 155

Tudósok eleve nem szoktak belemenni hitvitákba, mert tartaniuk kell a szabadon járkáló paranoiás hívőktől.

Előzmény: ErkölcsTan (153)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.08.10 0 0 154

Kiemelem neked akkor a legfőbb érvelési hibákat, rövid rámutatással, idézetekkel:

 

Tehát legalább kilenc érvelési hibát vétett, amelyek részben egymásból is következnek.

 

1. körkörös érvelés - "~ Isten nem tartozik a tudomány hatókörébe"

2. közvélekedésre hivatkozás - lásd 3-as pontot

3. Anekdotikus érvelés - az 1. pont és " ~ "Isten"... mindenek felett álló, természet felett álló, mindent teremtő lény..."

4. definiálatlanság - természetesen tudományos értelemben  - "Isten", lásd 1 és 3 pont elfogadva helyette

5. hamis dilemma - "Isten"-t nem csak hinni, tagadni, de tudni is lehet. Ami azt jelenti, hogy bizonyítani is.

6. középutas érvelés - "agnosztikus vagyok"

7. lényegtelen konklúzió  - lásd 1. 3. és 6. pont és előzményei ... megkereszteltek stb

8. bizonyítási teherrel való manipulálás - "~ nem lehet bizonyítani, hogy Jahve-Isten kitalált és nem valóságos."

9. személyes kétely - lásd 1 és 8 pontokat

Előzmény: jogértelmező (152)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.08.10 0 0 153

Akkor nincs is jogod itt a vitára ebben a tekintetben.

Amúgy meg csak a Sz.eptikus Társaság elnökének a szövegét kellene meghallgatnod, a KA-kás, becenevén Jar-Jar-al én sem várom el, hogy kínozd magadat. Sőt igazából meghallgatnod sem kell, mert a lényeget közben kiemeltem a viszonylag rövid blogbejegyzésembe.

 

Amúgy itt csak egy adott "Isten"-ről vitáztak a sok közül Jahvéról. ... és ez is fő gond, hogy mi van a többivel??? Aki azt állítja magáról, hogy a tudományt képviseli, nem lehet ennyire elfogult. Továbbá szóba sem kerül semmiféle ilyen jellegű valóban tudósoktól származó  elfogulatlan megközelítés sem.

 

 

Előzmény: jogértelmező (152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!