Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2001.10.17 0 0 111
Miből következtetsz arra, hogy max. 2GB-ig kezeli a vinyókat?
Előzmény: amice (110)
amice Creative Commons License 2001.10.17 0 0 110
Emberek, kis egítség kéne. Régi gépem van, és - nem röhögni - egy gigás vinyó van benne. Na most amire használom, arra elég. De kellene még egy egy gigás, vagy max. két gigás, mert a gép max. 2 G-t tud kezelni. Hol kapok ilyet? Javaslatokat kérnék. előre is köszi. A fórumon kivül bökjetek már egy emilt is.
Amice
mr_ricsi Creative Commons License 2001.10.15 0 0 109
A 2,5 éves Toshiba CD-meghajtóm (34x-es) tökéletesen működik. Ugyanígy az 1.7G-s, 6.4G-s, 8.4G-s, 20G-s és a 40G-s Quantum vinyók.

Tapasztalataim szerint a legtöbb alkatrészhalált a gyenge minőségű ház okozza! (Kivéve a CD-meghajtók)
A gyenge minőségű táp és a rossz szellőzés együttesen írtja az alaplapokat, videokártyákat és a vinyókat.

Előzmény: tere (108)
tere Creative Commons License 2001.10.13 0 0 108
A 3 éves Sony 24x-es CD meghajtóm ma is tökéletesen müxik.

Ugyanígy a 2,5 éves Seagate 2.1G-s vinyóm is.

Az 1 éve ki nem kapcsolt képújság lejátszó gépben lévő 8G-ás Quantum vinyó hibátlanul müxik. (abit be6, pII-400, 128ram, asus v3000, sbLive value, win2k, averkey 300 vga-pal konverter) Persze UPS-en.
Az egyetlen sutka mifelénk pár év alatt egy 48X-os Sony CD meghajtó volt, de ahelyett garóba kaptuk a ma népszerű LG 52X-est. :)

Tapasztalataim alapján a gyenge minőségű alkatrészekből (alaplap, ház...stb.) felépített gépeknél magasabb a beépített eszközök halálozási aránya.

Az IDE kábelekkel vigyázni kell, mert egyszer egy vadi újat kellett visszavinnem a boltba, mert nem működött vele semmi. Pedig a drágábbat vettem. :(
Ugyanígy a RACK-ek sem mindig tökéletesek.

Advantech Creative Commons License 2001.10.12 0 0 107
Szia!

A csatlakozokra nem gondoltam:o(. Koszi a tippet.
Azota megigazitottam oket. A hiba nem jelentkezett, de persze ez nem biztos, hogy az erintkezok osszenyomasa miatt van:o). (De remelem, hogy amiatt!)

A.

Előzmény: mr_ricsi (105)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.10 0 0 106
olyasmi IDE-s vinyót keresnék 30-40 giga környékén, ami a tapasztalatok szerint jól bírja, ha a hét 168 órájában megy... válaszokat "Quantumok kíméljenek" jeligére ide a topicba, ha lehet :))
mr_ricsi Creative Commons License 2001.10.10 0 0 105
Lazák lehetnek a tápcsatlakozók. A vinyóhoz és a cdhez menő csatiknál az érintkezőket óráscsavarhúzóval kicsit össze kellene nyomni.
Előzmény: Advantech (104)
Advantech Creative Commons License 2001.10.10 0 0 104
Sziasztok!

Ide is leirom a problemamat.
A kovetkezo a gondom: Tavaly majusban egy uj vinyot kellett vasarolnom, mert a Quantum 1G-as tonkrement. Egyszercsak elment standby-ba es nem akart visszajonni, csak tobbszori ki- es bekapcsolas utan. Majd badsector-ozni kezdett es vegul mar el sem indult. Vettem egy WD Caviar 6.4-est. Most az kezdett el szorakozni. Par napos allas utan bekapcsolva boot-olasnal a C: meghajto olvashatatlansagara hivatkozva abbahagyta a win inditasat. Resetelve a gepet, mar a BIOS sem ismerte fel a vinyot. Nehany kikapcsolas, meg csatlakozok mozgatasa utan vegul elindult, de megserult a file rendszer. Annyira, hogy kenytelen voltam ujra formazni es telepiteni. Tegnap este megint nem tudott bebootolni, hasonlo jelenseggel es megint megserult a file rendszer.
Tobb tippem is van a hiba okara, de nem tudom, tenylegesen mi lehet az oka.
1. az alaplap halodik
2. tul sokat volt particionalva, formazva (bar ez szerintem nem lehet az oka)
3. sokat volt mozgatva es megserulhetett es most jon elo a hiba (ugy erzem amennyit mozgattam, annyit ki kellene birnia, nem volt hurcolaszva, csak egy koltozes volt, meg takaritas, szereles eseten mozgatva)
Szerintetek melyik lehet a valodi ok? Vagy van meg mas lehetoseg is? Azert is irtam le, hogy mi tortent a masik vinyoval, mert talan osszefugg a ket dolog. Egy P1-es, VX-es alaplapom van, mar jo par eves. Neha a CD-rom is szorakozik, nem ismeri fel az alaplap, es csak villog a LED-je. Majd kabelmozgatas es ki be kapcsolas utan "megjavul".
Bocs, ha hosszu voltam.

A.

netizen Creative Commons License 2001.05.21 0 0 103
Ez a vinyóméret mindig érdekes 1 probléma. Volt néhány jó évünk mig valaki ki nem találta, hogy mi lenne ha komplett filmeket tárolnánk a vinyón.. Ha belegondolsz még 8 giga is elegendő életfogytig ha nincs rajt' hangzó meg mozgóanyag. Amúgy 250 Giga körül az ATAPI-val már negint gondok lesznek, igaz az SCSI-vel is. Ekkor kell áttérni 64-bites LBA-ra ;>
Előzmény: tüzes fal (102)
tüzes fal Creative Commons License 2001.05.21 0 0 102
mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.27 0 0 101
Nálam meg -több gépnél is- a PM:vinyó-PS:cd-SM:vinyó sorrendnél nem találta a bios a cd-meghajtót.

Nem tom miért...

Előzmény: tüzes fal (100)
tüzes fal Creative Commons License 2001.03.26 0 0 100
Azért nem szeretném secondary slave-re rakni a cd-t mert volt hogy a bootolható cd-lemezt ott nem bootoltatta fel...
Nem tom miért...
mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.26 0 0 99
Tüzes fal:
Nem hiszem, hogy ez a kombináció gond nélkül működne!

Nym:
Lászlóhoz csatlakozva, és kicsit kiegészítve:
Q ATA100: Pri Master
Seagate: Sec Master
CD: Sec Slave

Laszlo- Creative Commons License 2001.03.25 0 0 98
Szerintem a 100 as rakd az elso ide-re ( a speci kabelt hasznald ) es a 33 + CD a masodik ide-re ,de oda mar eleg a regi,hagyomanyos ide kabel is.
Előzmény: Nym (96)
tüzes fal Creative Commons License 2001.03.24 0 0 97
Secondary master- re a másik vincsit,
primari slave re a cd-romot
bár nem hinném hogy nagy külömbség lenne...
Nym Creative Commons License 2001.03.21 0 0 96
adott egy master Quantum 32G ATA1oo ill egy Seagate 4.3G ATA33
+1 Cd-Rom
alaplap ABIT SA6
van 2x ide port 2-2 csatival
hova rakjam a slave HDD-t hogy max legyen a teljesítmény?-CD-mellé vagy a master HDD mellé
REGARDS
Nym
mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.20 0 0 95
Ma 2 éves a Toshiba CD-meghajtóm és még működik...
bandikaa Creative Commons License 2001.03.08 0 0 94
Köszi, de azóta rájöttem...
Norton Ghost imagebol felraktam a rencert egy osregi 540 megas vinyora, es a gep hasit mint allat:(( Azaz a nagy vinyo halott...

bandikaa

Előzmény: freep (93)
freep Creative Commons License 2001.03.08 0 0 93
Üdv!
Lehet Jumper gond, rossz helyre van állítva.
Anno nekem is meggyűlt a bajom egy WD-vel annak idején. Azt sem tudtam particionálni, led DOS-módban állandóan világított egészen addig, míg CD kezelőprogramja be nem töltődött.
Bye: freep
Előzmény: bandikaa (92)
bandikaa Creative Commons License 2001.03.08 0 0 92
Sziasztok!

Bajban vagyok egy Seagate U8 as vinyoval.
Az a gond, hogy win alatt a gep felpercenkent 6-7 sec-er megall, maj onnan folyatja a munkat, ahol tartott. Az allas kozben folyamatosan vilagit a vinyomunkat jelzo led. Kozben meg a vinyot nem is kellene hasznalnia a gepnek, mivel a zene (winamp) masik geprol, megosztason keresztul szol:))
Amikor uj volt a vinyo, akkor is bajban voltam, mivel semmilyen programmal nem tudtam particionalni. a 8.4 gigabol 3 gep 2 oprencerrel 2 particionalo progi is csak 480 megat latott!
Visszavittuk, a boltban elsore sikerult particionalni... csak lestem

Na erre kossetek csomot!
bandikaa

McJames Creative Commons License 2001.03.08 0 0 91
Bocs, a hiba még a régi házban volt!
Előzmény: McJames (90)
McJames Creative Commons License 2001.03.08 0 0 90
Nekem a Quantumom volt korábban gázos. "Érdekes" módon a ház és tápcsere jót tett neki, és a többi HDD-nek is. Majdnem szívszélhűdést kaptam, amikor a 6 éves Fujitsu "bejelentette", hogy problémája van (nem szokása, ráadásul SCSI, gyári bad szektor 3 db!). Kiderült, hogy a tápkábel volt a ludas, írás közben "leesett" a fej" -> +1 bad szektor. :((
Szóval nagyon szeretem a vasban a Fujitsut..., szeretnék még, csak fizesse ki valaki. :)
Előzmény: tüzes fal (89)
tüzes fal Creative Commons License 2001.03.07 0 0 89
Szerintem ha már igy melegszik a vincsid akkor vehetnél rá egy hűtőt, olyan 1500 körül van, szerintem megéri.
Nekem rosz tapasztalataim csak a Conner vinyókkal vannak.
Attosz Creative Commons License 2001.03.06 0 0 88
Lehet, hogy alaplapja válogatja, mert BH6-nál engedélyezni kell a BIOS-ban, különben nem látszik.

Viszont, ha engedélyezve van, de nincs bent a rack-ben, akkor néhány másodperccel tovább tart a boot, mivel keresi a HDD-t. (Mármint a BIOS. A Win már nem is keresi ilyenkor.)

Előzmény: tüzes fal (85)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.06 0 0 87
xclusiv:
"benyulok a hazba, megfogom a vinyot"
Eszerint te hiszel a "hozzáértő" tuning-"guruknak", hogy a ház oldalait nem kell felrakni, mert úgy x°C-kal hűvösebb lesz a proci.
Aztán hogy így megölöd azokat az alkatrészeket, amelyeknek nincs aktív hűtésük, ezért a házban áramló levegőnek kellene hüteni őket, az már nem érdekes, hiszen arról nem beszél senki.

Majd júniusban érdeklődéssel fogom olvasni tőled a "WD vinyó megdöglött", vagy a "Sz@rok a WD vinyók" című topicot.

Előzmény: xclusiv (86)
xclusiv Creative Commons License 2001.03.06 0 0 86
namost a sajat tapasztalataim:

wd caviar 8,4g : 2 eve hasznalo. hangos. melegszik. egyszer giga koruli adatot masoltam egyik particiorol a masikra, benyulok a hazba, megfogom a vinyot, erre lekapcsol. tok forro volt.

tüzes fal Creative Commons License 2001.03.05 0 0 85
Továbra is várunk okosságokat vincsikkel kapcsolatban. Hátha tanul az ember ujat :)
Hogy én is megpróbáljak egyet.
A Chip magazinban olvastam:
Vincsik fel-le pakolgatásakor gondot okozhat a meghajtó betüjelek keveredése.
Álitólag ez kivédhető a következő módon:
A biosban le kell tiltani a secondari slave
modot, és oda kell rárani a vinyót.
A win ennek ellenére felismeri, és a logikailag következő legutolsó betüjelet adja neki.
Na majd ezt kipróbálom ha alkamam adódik rá.
Attosz Creative Commons License 2001.02.01 0 0 84
Persze, nem akarom sugallni, hogy csak a sebesség miatt van ez, meg most már audio is van szinkronmotorral, meg Hall-elem helyett inkább induktív visszacsatolás, de ez már nagyon O.T., nyilván nem lehet itt minden részletre kitérni.
SPafi Creative Commons License 2001.02.01 0 0 83
Basszus, ez nagy égés volt:-o.

Jé, CD ROM drive-ot még tényleg nem szedtem szét. Holnap pótolom a mulasztást, már úgyis tele a tököm a SONYval és a CREATIVval is.

Azért örülök, mert most már ezt is tudom.

Előzmény: Attosz (82)
Attosz Creative Commons License 2001.02.01 0 0 82
Itt van a kezemben egy: 12 kivezetése van, a 3 fázisú tekercselésnek, meg a Hall-sensoroknak, ha azzal van megoldva.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!