Keresés

Részletes keresés

Akár Kati Creative Commons License 1,5 órája 0 0 107751

vagy papíron..

Egyébként csekket nem tud ük-ra kézbesíteni:((

Előzmény: NB2 (107749)
zsanna Creative Commons License 2 órája 0 0 107750

Hát, a gyakorlat meg nem ez :-) 

DE: én azért rohadtul nem értek egyet azzal, amit írnak: hogy a meghatalmazás mindenre szól. Ezt szerintem most találták ki, - hogy ezzel is jól megkavarjanak mindent, és egy rakat plusz adminisztrációt toljanak a nyakunkba, - mert ha tisztába akarod tenni, hogy ezentúl ne Te kapj meg minden magánvackot, akkor lehet új meghatalmazásokat gyártani :-( 

Előzmény: NB2 (107749)
NB2 Creative Commons License 2 órája 0 0 107749

https://nav.gov.hu/nav/gyik/gepjarmuado

de én úgy értelmezem, hogy csak ük-ra jönnek

Előzmény: zsanna (107748)
zsanna Creative Commons License 3 órája 0 0 107748

A postaládámba be volt dobva egy értesítő, a NAV-tól. A saját gépjárműadómra megkaptam ügyfélkapura a határozatot.

A könyvelős fórumokon olvasom, hogy sorra kapják a meghatalmazással rendelkező könyvelők a szünetelő és megszűnt egyéni vállalkozók magán-gépkocsijainak határozatait és csekkjeit, postán.... és általában a csekken a vállalkozó neve, de a könyvelő címe szerepel :-) 

Most ez mi? És hogyan? 

Hát én ugyan sorba nem állok, hogy kiváltsam :-( Én minden hónapban megnézem minden ügyfelem folyószámláját, - azt a pár szünetelőt is, - aztán ha látom valakinél előírva, átküldöm neki a Viki-ben :-) Ha meg csekket akar, járjon utána. 

Na de ez milyen eljárás már? Kötve hiszem, hogy az Egyke erre szól :-( És ugye megint az jár jól, aki a más ügyfélkapuján garázdálkodik. Azt bezzeg nem éri ilyen meglepetés....

Mr Reacher Creative Commons License 6 órája 0 0 107747

Ha egy szabad formátumú levelet küldök, azt iktatni kell, akta keletkezik, hiánypótlásra kellett volna felszólítani határidő kitűzésével, hogy használjam az általuk rendszeresített nyomtatványt, továbbá felhívni a figyelmet, hogy elektronikus ügyintézésre vagyok kötelezett.

Előzmény: zsanna (107745)
zsanna Creative Commons License 6 órája 0 0 107746

Amúgy meg hidd el, nagyon híg a szakma, - meglátásom szerint egyre hígabb :-(  - és bizony még ez is előfordulhat....

(Meg hát azért van ám olyan is, hogy nagyforgalmú cégnél is a könyvelő olcsósága a szempont.... És hát akkor beléphet a "szentháromsági" probléma:  Cégünk gyorsan, pontosan és olcsón dolgozik. Ön ezek közül kettőt választhat.) 

Előzmény: Mr Reacher (107743)
zsanna Creative Commons License 6 órája 0 0 107745

A cikk szerint "levélben kérte". 

Előzmény: Mr Reacher (107743)
aamen Creative Commons License 8 órája 0 0 107744

gondolok arra hogy így:
https://ssl.budapest.hu/web_hair/ufo.do?_ID=2020-18
vagy egy szabadformátumú levélben amit elküldtek valamikor valakinek
vagy nem is küldték el csak erősen gondoltak rá, de azt is inkább csak utólag

Előzmény: aamen (107742)
Mr Reacher Creative Commons License 8 órája 0 0 107743

Ezzel a hozzászólással a másfél millió féléves ipa előleget fizető cég könyvviteli szolgáltatóját amatőrözted le. 

Előzmény: aamen (107742)
aamen Creative Commons License 8 órája 0 0 107742

tekintettel a politikai felhangra ("karácsonyék" vs kormányzat, meg egyálatalán magyarnemzet), valamint hogy budapest az egyetlen önkormányzat amelyikkel érdemi komenikációt lehet folytatni adóügyekben, érdemes lenne körüljárni hogy pontosan hogyan, milyen formában is történt az az előlegmérséklési kérelem

Előzmény: Mr Reacher (107741)
Mr Reacher Creative Commons License 8 órája 0 0 107741

Ez több, mint érdekes:

– Tavaly szeptember 20-án kellett volna befizetnünk 1,58 millió forint iparűzési adóelőleget a 2020-as évre, amely összeget a szabályok szerint az előző évi bevételek után májusban teljesített 2019-es iparűzési adóból állapítanak meg. Szeptemberben már látszott, hogy az előző évi nagy forgalom után a járvány miatt jó, ha a korábbi iparűzési adó nagyjából harmadát kell teljesítenünk.Ezért levélben kértük az önkormányzattól, hogy engedélyezze a méltányos közteherviselés jegyében a fizetendő előleg csökkentését, hiszen májusban úgyis visszaigényeljük a legalább egymilliós különbözetet, amiből inkább a dolgozókat fizetnénk addig. De erre semmilyen választ nem kaptunk – ezt már az ipartestület egyik tagja, Radvánszki Attila vázolta lapunknak.

https://magyarnemzet.hu/gazdasag/lenyeli-a-fovaros-a-vendeglatosok-bertamogatasait-9450134/

A politikai felhangtól eltekintve - nem ezért citáltam ide a sztorit -, ha adóelőleg-mérséklési kérelmet nyújt be valaki az eredeti esedékesség előtt TAO-ra vagy IPA-ra, akkor az adóhatóságnak nincs mérlegelései lehetősége, azt jóvá kell hagynia.

caprys Creative Commons License 1 napja 0 0 107740

De igen,sorry....

Előzmény: exelant (107737)
Mr Reacher Creative Commons License 3 napja 0 0 107739
Előzmény: kezdőlépés (107738)
kezdőlépés Creative Commons License 3 napja 0 0 107738

Hy

Tudna nekem valaki küldeni 18T101 abevjavat?:) Bent van keretprogramban de nem tudom megnyitni. Anno így kértem adószámot egy ismerősnek és megnézném miként töltöttem ki anno lapokat. Megint kellene egy ilyen. Ügyfélkapu nincs ezért kéne papíron kérnie.

exelant Creative Commons License 3 napja 0 0 107737

Nem december 31?

Előzmény: caprys (107732)
caprys Creative Commons License 4 napja 0 0 107736
Előzmény: tv-66 (107733)
aptohu Creative Commons License 4 napja 0 0 107735
tv-66 Creative Commons License 4 napja 0 0 107734

Tavalyi cikk, nagyon jól leírja:

https://jogbogozo.hu/hivatasos-ugyeink/rendvedelmi-korkedvezmeny/nyugdijbiztositasi-adategyeztetesi-eljaras/

Csak már nem működik, ráadásul hetek óta...

tv-66 Creative Commons License 4 napja 0 0 107733

Köszönöm, ideáig eljutok, de ez a link nem működik:

https://jogbogozo.hu/wp-content/uploads/2020/07/nyugdijbiztos%C3%ADtasi-adategyeztet%C3%A9si-eljaras-05-Custom.jpg

Minden más .jar fájl letöltődik, és nyomtatványként használható az ÁNYK keretrendszerben, csak ez az 1 (ONYFKIERT) nem.

És a NAV honlapján sincs fent a nyomtatványok között.

Millió ilyen - olyan tájékoztató oldal is rá hivatkozik, de ismerős könyvelő szerint tavaly valami megváltozott, de nem tudja pontosan, mi.

Előzmény: aptohu (107730)
caprys Creative Commons License 5 napja 0 0 107732

Szerintem elévülésig,2026.05.20-ig.

Előzmény: GTI100 (107731)
GTI100 Creative Commons License 5 napja 0 0 107731

Köszi, megnéztem, 2020.05.20-án szűnt meg. Adószámlája nullás. Egy esetleg tudatlanságból be nem adott bevallást, nyilatkozatot, vagy egyéb bármilyen mulasztást még mennyi ideig kérhet számon a NAV?

Előzmény: caprys (107729)
aptohu Creative Commons License 5 napja 0 0 107730

ONYFKIERT_KERELEM ÁNYK-n keresztül.

3 nap múlva küldték a részletes adatokat.

Előzmény: tv-66 (107726)
caprys Creative Commons License 5 napja 0 1 107729

Szia!

https://www.nyilvantarto.hu/ugyseged/

Ezen meg tudod nézni a megszűnést.

NAV nem fog dátumot beírni soha.

A NAV folyószámlán látni,mi lett beküldve és hiányzik-e valami bevallás.

Előzmény: GTI100 (107728)
GTI100 Creative Commons License 5 napja 0 0 107728

Az előbbihez kicsit hasonló kérdés. Mi a helyzet azzal az egyéni vállalkozóval akinek a törzsadatlapja (azonosító adatokat kitöröltem) így néz ki:Ő még tavaly az első félévben bejelentette a vállalkozás megszüntetését. A törzslap továbbra is lekérdezhető de azon csak a kezdési dátum van rajta a megszűnési nincs. Csak egy Technikai megszűnt sor szerepel rajta dátum nélkül.  Ezzel most mi van? Nem fogják ezt törölni, vagy a megszüntetés dátumát beírni? Vagy esetleg még várnak tőle valamit? Honnan lehet megtudni, hogy mikor szűnt meg pontosan? Vagy megszűnt-e a NAV szerint egyáltalán?

bgly Creative Commons License 5 napja 0 0 107727

Egy egyéni vállalkozó szüneteltette a vállalkozását.

Letelt a két év, törölték a nyilvántartásból.

Kell-e valamilyen bevallást beadni, valahova bejelenteni a megszűnést?

Vagy csak simán élheti a nem-vállalkozói életét?

Várom tanácsaitokat!

Bagoly

tv-66 Creative Commons License 6 napja 0 0 107726

Kedves hozzáértők, mi lett az ONYFKIERT nyomtatvánnyal, amin a szolgálati időt lehetett leegyeztetni?

Vagy más ma már annak a módja, hogy az ember megtudja, mennyi szolgálati ideje van eddig?

Előre is köszönöm!

NB2 Creative Commons License 6 napja 0 0 107725

januári mindig csúszik

Előzmény: V.T.ZS (107724)
V.T.ZS Creative Commons License 6 napja 0 0 107724

Köszönöm.

Szokott-e csúszni ennyit a Januári vagy ez most miért nem látható még mindig vajon?

14.15.e körül már fent szoktak lenni.

Előzmény: Mr Reacher (107723)
Mr Reacher Creative Commons License 6 napja 0 0 107723

Megnéztem olyan járulékkivonatot, amit tuti, általam beküldött 08-asból kellene látni, de még ez évi nincs fent.

Előzmény: V.T.ZS (107722)
V.T.ZS Creative Commons License 6 napja 0 0 107722

Tisztába vagyok vele. Ezért léptem ki belölle.

Ez nem vagyonvédelmi cég. Bizakodó vagyok, hogy egy régóta működő vállalkozó aki a nevét, személyét is adja nem vezet meg.

Előzmény: Mr Reacher (107721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!