Keresés

Részletes keresés

Vízálló Creative Commons License 2006.08.02 0 0 90
A mi állatorvosunk a Hatóság a városban, és hidd el, naponta meglátogatja a kereskedőt. Hol az APEH-hel, hol az ÁNTSZ-szel, de nagyon dörzsölt a fickó. Nem lehet tenni ellene semmit, amíg a magyar jog engedélyezi ezt a cselekményt. :-(
Előzmény: Rita79 (83)
Rita79 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 89
Sajnos fogalmam sincs... :( De arra a fórumra is írhattok, hátha találunk valami megoldást!!!
Előzmény: szuszmok (86)
moodie Creative Commons License 2006.08.02 0 0 88

Még egy gondolat!

 

A minap a gazdasági helyzet került szóba.

 

Az egyik emberke hozzászólása mi volt:

-Ő bevezettetné az eb-adót mert annyi van belőlük! Mindezt egy kis gyűlőlettel a hangjában! (így oldaná meg az ország helyzetét, na meg neki nem kéne fizetni mert Ő bizti nem tartana semmi jószágot)

 

Hát igen - Mi emberek, magunk mellé vettünk és domesztikáltunk egy ilyen gyönyörű és aranyos teremtményt és mikor már városlakókká lettünk (elfinnyásodtunk) és mivel úgymond nincs már szükség rájuk (vadászni, stb) akkor hamar kitaszítjuk őket, hogy ott egye meg a fene őket, hisz szőrösek meg büdössek!

Furcsa, hogy mi emberek így vigyázunk az értékeinkre! És micsoda határtalan egoizmus!!!!

 

Nagyon elkeseredtem! (még ha meg is magyaráztam, hogy régen volt ebadó de ingyenes volt a vakcina most nincs adó de fizetni kell a vakcináért! - nem lettem boldogabb!!)

 

Élőlényekkel való kupeckedés meg a másik jó példa az emberi lélek csodás mivoltára!!! 

moodie Creative Commons License 2006.08.02 0 0 87

Halihó!

 

Most néztem be először ebbe a topikba és megörültem, hogy vannak emberek akiket érdekel az állatvédelem!

Nem olvastam el minden hozzászólást így elnézést kérek ha valamit nem jól értelmezek. Az akváriumhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy még mindig jobb annak a cápának ha akváriumban sok szerencsével éldegélhet még jó ideig mintha holmi japán halászok hálójába kerülne és utánna cápauszonyként tálalnák egy fő fogáson!

Baj van ám a cápákkal, ha jól tudom sokat tárgyalnak az érdekükben (de legtöbbször csak tárgyalnak), de az emberi has az mindent felemészt! Még mai napig is halásszák őket, mindannak ellenére, hogy kiderült milyen értékes részei az ökoszisztémának és védeni is kellene őket.

Hány delfin elpusztul ugyanígy halászhálokba gabalyodva.

A delfinbemutatok nekem sem tetszennek, de állítólag fogyatékos gyerekkel összehozni őket igencsak áldásos! Van a családban fogyatékos gyerek és bizony szeretnék elvinni a gyereket egy ilyen helyre de sajnos nem engedi a büdzsé. Amúgy az ilyen terápiás delfinket nem medencékben tartják úgy tudom?!

Egy szakszerű akváriumnak előnye is van, jobban meg lehet figyelni ezeknek a csodálatos lényeknek a viselkedését! És mivel van akváriumum hát nem piskóta beállítani és üzemeltetni egyet! Személy szerint sokat tanultam belőle! 

Még egy gondolat: a probléma nem az ha befognak egy pár cápát, hanem az iszonyú környezetszennyezés!!!!! Drasztikusan fogynak a korallzátonyok és iszonyatos a sósvízek (nem csak) leszennyezése ami borzalmas következményekkel jár! Ezt kéne orvosolni annak érdekében, hogy tegyünk is valamint a cápákért meg minden egyébért!!! Mikor a mosószer meg vízlágyító reklámokat látom, mindig kicsit elszörnyülködöm, habár én sem vagyok különb másnál.

 

Ami meg az állatkerteket illeti ajánlom Gerald Durrell könyveit! Nagyon tanulságosak!!!!

("A lehorgonyzott bárka" pl. igencsak tanulságos az emberek viselkedéséről az állatkerttel és lakóival szemben!)

 

Örülök, hogy bekukkintottam ide is!

 

Szép napot Mindenkinek!

 

U.i. Láttam a fotókat az állatkereskedésről! Szörnyűek és felháborítóak!

Előzmény: Caidhan (69)
szuszmok Creative Commons License 2006.08.02 0 0 86
Mit lehet tenni?:-((
Előzmény: Rita79 (85)
Rita79 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 85
Szegény yorki lába beszorulva... :( Szörnyű!!!!
Előzmény: szuszmok (84)
szuszmok Creative Commons License 2006.08.02 0 0 84
Megnéztem:-(((( 
Előzmény: Rita79 (83)
Rita79 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 83

Itt képeket is láthattok a "kedves" siófoki kereskedésről! No comment.... :(

 

http://gportal.hu/gindex.php?prt=299486

Előzmény: Vízálló (78)
Sisssssssy Creative Commons License 2006.08.02 0 0 82

Szörnyű dolgokat írtál, de...itt van ez a topic és másik cicás topicok. Nekem ajándékba kapott, igencsak elkényeztetett házimacsom van, korábban nagyon szép magyar vizslám volt (lesz)...

 

sz'al itt vagyunk, és felemelhetjük a szavunkat, sokan vagyunk, sikerülhet! (remélem)

aláírásokat gyűjthetünk, e-mail-ezhetünk a Camponának, tiltakozásképp, ilyesmi, Állatvédő Egyesületeket küldhetünk oda...stb...

napi 1/4 órája erre minden állatimádónak lehet, ugye? Amúgy az EU-ban élünk, bizonyos jogok megilletik az állatokat, úgy értem, a 4 lábú állatkákat?!

 

Üdv, válaszokat várnék,

 

Sissy

 

 

 

Előzmény: Danone (75)
kriseva Creative Commons License 2006.08.02 0 0 81
Na mégegyszer...
http://index.hu/politika/belföld/budapest/demrendzr372

lehet nem sikerül beraknom,mérges vagyok.Megtiltották a közterületen való árúsítást!!
a www. elvileg nem kell,a netboardon így olvastam el.
Ha itt nem sikerül,akkor olvassátok el a www.netboard.hu-n,a Minimenhely az Illatos úti kutyákért című topicban.A főaldal Kutyaszövetség fórumában található.
Már ha itt bénáztam,és nem lehet rákattintani:((
kriseva Creative Commons License 2006.08.02 0 0 80
http://index.hu/politika/belfold/budapest/demr endzr372
szuszmok Creative Commons License 2006.08.01 0 0 79
:-((((
Előzmény: Vízálló (78)
Vízálló Creative Commons License 2006.07.28 0 0 78
A Campona hírhedt kisállatkereskedője betette a mocskos kezét Siófokra! Az egyik legforgalmasabb utcában, szabályosan üzemeltet egy pavilont, ahol kölyökkutyákat árul. A helyi hatósági állatorvos már mejdnem naponta jár ellenőrizni, de tehetetlen, mert a magyar "jog" nem tiltja ezt a tevékenységet. Nem lehet ellene semmit tenni. Ráadásul az "ember" megfelelően felkészült, és tisztában van ezzel. :-(((
Tibbe Creative Commons License 2004.12.13 0 0 77

Csak azt nem értem, miért annyi a "tájékozatlan" ember?

Ennyire "buták" lennénk?
Valami nagyon nagy gáz van az oktatás és a szülői nevelés körül...
Ennyi gyanútlan és jóhiszemű vásárláló, csak azt bizonyítja, mennyire falsul tájékoztat többek közt a média is az hobbyállattartás felől...
Égnek áll a hajam, attól amit néha a TV-ben, rádióban, újságokban leírnak, hírül adnak...
én szégyenlem az iszonyú tájékozatlanságot és rengeteg félretájékoztatást a riporterek, újságírók nevében!

Lesz valamikor szemlélet változás, vagy ez is egy mókuskerék?
Nincs kiút a megvilágosodás felé?
Előzmény: neoFelis (76)
neoFelis Creative Commons License 2004.12.09 0 0 76
nem egy és nem kettő cikket és történetet olvashattunk a Campona-s állatokról, már mint az állatkereskedésről.. oltás nélküli állatok, az hogy törzskönyv nincs az már lényegtelen... mindennek az "olcsóságnak" az árát persze a gyanútlan, jóhiszemű vagy esetleg sajnálkozó vásárló fizeti meg...
Danone Creative Commons License 2004.12.06 0 0 75

Teljesen egyetértek...A macskákról nem is beszélve.
Nekem egyszer volt egy Camponából származó macskám, abban az évben

vettük szánalomból, mikor nyitott az üzletközpont.( Egy üveg kalitkában egy kaparófa volt, minden polcán macska, lent pedig annyi hely, hogy két alomtál és a szorosan mellépakolt tányérok elfértek...) Perzsa cicc volt, oltási

és törzskönyv nélkül 35.000-ért. Aztán ráköltöttünk még kétszer ennyit, mert

másnapra kiderült, hogy gombás, bolhás, macskanáthás...és az almot alvóhelyül,

nem pedig WC-ként használja. Fél évbe került, mire abból a szegényből macska lett. Félre ne értsetek, nem a pénzt sajnálom, hanem a szerencsétlen négylábúakat, akik onnan kerülnek ki a nagyvilágba. Szerintem a kiskutyáknak és macskáknak családban a helye, nem pedig vitrin mögött! Úgyhogy én személy szerint betiltanám az összes pet-shopot! De minimum levágnám az összes olyan tenyésztő kezét, aki ide adja be a nála született kölyköket!

Zemanek Creative Commons License 2004.12.05 0 0 74
Akkor a munkatársadnak sem kéne állatot tartania. Ha nem képes a kutyái kölykének megfelelő gazdát találni, akkor talán nem kéne leelletni. ma már az ivartalanítási műtét rutinszerűen megy, úgyhogy nyugottam kipakoltathatná a kutyáját és akkor talán nem kéne annyi szerencsétlen kölyöknek szenvedni.
Előzmény: Magdi60 (71)
draco-i-love-you Creative Commons License 2004.12.05 0 0 73

ja sztem teljesen igazad van.

 

Miért elleti a kutyáját ha nem tudja eladni őket? Vagy ha véletlenűl lett vemhes a kutya akkor meg miért nem figyel oda hogy nem történjen meg mégegyszer (mivel már másodjára viszi oda a kölyköket)

Előzmény: Haribo (72)
Haribo Creative Commons License 2004.12.05 0 0 72

Gratulálunk neki!!!

Így kell szaporítani az Illatos útra kerülő kutyák létszámát!

 

Előzmény: Magdi60 (71)
Magdi60 Creative Commons License 2004.12.04 0 0 71
Ne bántsátok a Camponában a Tropicáriumot, egy munkatársam már másodszor viszi oda a megszületett kiskutyáit oltási könyvvel ajándékba, ők meg eladják 5 ezerért, mert ott könnyebben találnak gazdát nekik!
Tibbe Creative Commons License 2004.12.04 0 0 70
Caidhan Creative Commons License 2000.05.23 0 0 69
A cápa meghalt, ez gondatlanság, véletlen, nemtörődömség következménye, de bizonyára senki sem akarta megölni útközben. A probléma az, hogy még ha sikeresen ide is érkezett volna, élete hátralevő részét egy akváriumban kellett volna letöltenie. Vajon miért érzik úgy az emberek, hogy csupán azért, hogy szórakozzanak és jobban érezzék magukat, tetszésük szerint viselkedhetnek más élőlényekkel szemben?
cyber.greg Creative Commons License 2000.05.22 0 0 68
Na igen, szóval szerintem is túlzás a Camponát vádolni emiatt.

Amikor a Mammut építésénél felborult a daru, és két ember meghalt, akkor is sokan szörnyűlködtek, esetleg kimentek lefényképezni, de senki nem fenyegetőzött bojkottal. A megnyitáskor ugyanúgy tódultak be az emberek, mint ha mi sem történt volna.
A Tropicarium így is érdekes, és ritkaság errefelé, szerintem megéri megnézni.

A cápát persze én is sajnálom.

morticia addams Creative Commons License 2000.05.22 0 0 67
allatvedelmi torvenyunk mar van,de csak arra jo, hogy megmutassuk, hogy nekunk ilyen is van.Amikor ket eve atneztem- nem volt hosszu, mit mondjak- lattam, hogy sz...t se er. Hogy a te hasonlatodnal maradjak, inkabb a kecske marad meg, nem a kaposzta. Na ez most eleg vicces lett, mert a kecsket ezesetben az allatkinzo emberrel, a kaposztat az allattal azonositottam.
Előzmény: Törölt nick (65)
idared Creative Commons License 2000.05.22 0 0 66
A mult nyaron Vancouverben Kanadaban jartam. Ottan van egy oriasi Aquarium-Delfinarium. Van ilyen alagutos-uvegfalu capaize is, de a legeslegszornyubb, az a kedvenc allatom, a kardszarnyu delfin. Ebben a delfinariumban "csak" egy volt, ellentetben a tobbsegukkel, ahol kettot, harmat tartanak egyutt. Szanalmasan kicsi volt a medenceje, es szornyu volt latni ahogy ugraltatjak es produkcioztatjak, es szivszorito volt, amikor a show kozepen az alatt ugy gondolta, o mar ezt nem akarja, es eluszott hatra, es nem volt hajlando semmit csinalni. Es az amerikai nep meg eljenzett amig csinalta, es morcos lett amikor mar nem szorakoztatta oket.

Egy par nappal kesobb vegre teljesult az almom, es beultem egy zodiac csonakba vizallo felszerelesben es nekivagtunk a Vancouver Island melletti obloknek balnat nezni (balna=orca). Hihetetlen elmeny volt szaguldani a vizen es meg annal is leirhatatlanabb karnyujtasnyira lenni a delfinektol. Es ok nem zavartattak magukat, usztak, jatszottak, es csodalatosan gyonyoruek voltak. Es arra gondoltam, hogy mennyire eletelemuk ezeknek az allatoknak a vegtelen szabadsag, a ter, es foleg - kulonosen ennel a fajnal - a csalad kozelsege es osszetartasa. Es a delfinariumban elo tarsuk pedig ott fog egyedul, allando produkciokra kenyszeritve elpusztulni. Ezert nem orultem a capa-hirnek, marmint annak, hogy hoznak ide beloluk. Es aztan meg is lett az eredmenye.

idared

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.22 0 0 65
Megpróbálok rövid lenni. Állatkert. Legyen külön vita tárgya. Ehhez előzetesen: nincsen elméleti zongoraművészet, a tapasztalás fontos. Ennek ára van. Ha meg lehet oldani másképp, akkor jó. Arra nincsen mód, hogy mindenki a saját természetes élőhelyén szemléljen meg egy állatot, nem gazdaságos. Ezért jó az állatkert. Hogy az milyen legyen, az a más kérdés.

Szemléletmódot nem tanítanak. Rendszerszemléletben való gondolkodást meg végképp nem. Éppen eleget tapasztaltam a saját két gyereken is, pedig azok elitképzőbe járnak. Ott sem. Az hosszú és keserves út lesz, de majd végig kell járni, mert az EU-ban komolyan veszik.

A környezetvédelem ott kezdődik, hogy megengedhetem-e magamnak, hogy védjem a környezetet. Ha egy ótvaros Trabantra, vagy Ladára, akkor örülök neki, és sz*rok a környezetvédelemre. Nekem az a tapasztalatom, hogy az általad említett termékek drágábbak szoktak lenni. Én bizonyos esetekben megengedek magamnak ilyen luxust.

A környezetvédelmi lobbik elég sokszor lejáratták magukat. Ebben persze nem kis része van annak, hogy az ellenfél profibb módon tud kommunikálni, és több pénze van arra, hogy ezt a szolgáltatást megvegye.

A környezetvédelem ma nem tűnik komoly politikai kérdésnek, ha a tényleges, hasznos dolgokról van szó, mert ma nem arról szól.

Az állatvédelmi törvényre szükség van. Bár már említettem, de nekem olyakor úgy tűnik, hogy néha egy embervédelmi törvény is elkelne.

A jó környezetvédelem ott kezdődik, hogy szituációt kell teremteni. Ettől is messzire vagyunk még. Steril világ nincsen, csak jól szabályozott, abban a kecske is meg a káposzta is megtalálja a számítását.

Előzmény: tapéta (62)
tapéta Creative Commons License 2000.05.22 0 0 64
Ok, elnezest kerek, de ilyenkor felmegy a vernyomasom. Ha egyetertunk örulök. Nem akarok fikazni senkit, ha fikaztam, elnezest kerek. De az ilyen dumakra kulönösen erzekeny vagyok. Bocs, a tema reszemröl be is van fejezve.
Gofry Creative Commons License 2000.05.22 0 0 63
Alapvetően igazad van, azt leszámítva, hogy minek vádolsz nehéz felfogással másokat, akik nem mentek neked. Ráadásul az a bájos az egészben, hogy szerintem alapvetően ugyanarról beszéltek "egy oldalon álltok". Szóval, mielőtt rámförmednél: a mondanivalóddal egyetértek, de azért lehetne nyugodtabban vitatkozni erről. Látszik, hogy tényleg értesz a dologhoz, de ez kiderül a hozzászólásodból is, nem kell ehez a többieket fikázni.
Előzmény: tapéta (62)
tapéta Creative Commons License 2000.05.22 0 0 62
Troger: kösz haver, ugy latom te nagyjabol erted miröl van szo.

Szoval tisztelt Scyllum stellare es tisztelt morticia addams!

Ugylatom itt nehez felfogasu emberekkel van dolgom, ami nem sertegetes, csak a teny megallapitasa. Elnezest kerek. Meg egy kiserletet teszek. Hatha!
Elöször is: itt nem a kisgyerekröl van szo, akit a szulei elvisznek az allatkertbe. Egy gyerek nem tehet ez ellen semmit. Viszont ne legyunk kepmutatok, es ne probaljuk sajat magunknak is bemagyarazi, hogy de mi tulajdonkeppen nem ezert meg nem azert mentunk el az allatkertbe, meg tulajdonkeppen közben lelkiismeretfurdalasunk volt blablabla. Ez duma, ti is tudjatok jol, meg ha elöttem tagadjatok is. Azert mentetek el az allatkertbe, mert erdekesnek tartottatok! Es amikor a gyerek az allatokat nezi, es erdeklödik, nem mondjatok mar, hogy ti eppen a lelkiismereti problemaitokkal voltatok elfoglalva! "Siess mar kisfiam, nem nezegess annyit, mert igazabol ez nem helyes" vagy mi? Ne suketeljetek mar! Ennyire ne legyetek kepmutatoak! Legalabb magatok elött ne! Ugysem lehet tiszta a lelkiismeretetek, abban az ertelemben, ahogy ti szeretnetek.

”es nem ok voltak az egyetlenek, mert az allatokat hihetetlen mertekben valnak aldozataiva a fenti korulmenyeknek, tovabba a kivancsisagnak es az emberi hulyesegnek.”

Ki vannak, de NEM ez az ami miatt capak ezrei pusztulnak el, hanem peldaul az, hogy megeszik öket! Meg peldaul az, ha nehanyszazezer tonna olaj belefolyik a tengerbe! Ott van az igazi pusztulas, nem itt! Nem ertitek?

“es lehet, hogy neked nem tetszik, de akkor is sajnalom azt az egyetlen rohadt capat (is), mert bizony (mas allatokkal egyetemben) a vegtelen emberi sotetseg aldozata lett. aze a sotetsege, ami a capakrol a koztudatban levo tevhitek alapjan felelmet indukal, es ezt a felelmet a capa kalitkaban valo tartasaban probalja legyozni.”

Itt nem erröl van szo mar megint. Nekem egyaltalan NEM tetszik, hogy elpusztult egy capa. Sajnalkozni nyugodtan lehet, azzal semmi nincs megoldva. De ne csak a kiveteles esetekkel foglalkozzatok es abbol probaljatok altalanos követkzeteteseket levonni, meg hözöngeni olyasmi ellen, ami az elövilag pusztulasanak csak minimalis töredeket teszi ki. Probaljatok elmelyulni egy kicsit a környezetvedelemben, azt ajanlanam. En magam környezetmernök szakon vagyok a BME-n, ami ad nemi ralatast a dolgokra, noha nem tul sokat. Nem tudom ti mennyit tanultatok erröl, de ugy latom azert nem vittetek tulzasba. Mielött ilyesfele vitaba keveredtek, egy kicsit tanulmanyozni kene a vita targyat.

” barmit mondasz, az en olvasatomban a capat szandekosan pusztitottak el”

Ez akarhogy is nezem nem igaz, hiszen ha szandekosan akarnak valamit elpusztitani, nem rakjak repulöre, hogy aztan jo sok penzert “elpusztihassak” szallitas közben. Ez egyszeruen nem igaz amit mondasz. Az egy masik dolog, hogy mire akartak felhasznalni a capat, de a capa nem ember, es nem sir, ha egy medenceben van. Lehet hogy nem megfelelöek neki a körulmenyek, de ha jo a medence, es van szakertelem, akkor igenis lehet capat tartani medenceben, noha nem az a termeszetes. Ilyen alapon miert nem haborogtok a csirketartas, valamint a szarvasmarhatenyesztes ellen? Raadasul azt meg is eszitek! Vegyetek mar eszre magatokat! Ebböl a vitabol nem tudtok korrektul kijönni! A valosaggal kene foglalkozni, ami tenyleg szomoru!

“lehet hogy igazad van, es tenyleg nincs szukseg allatvedelmi torvenyre. csakhogy nincs szukseg allatkertekre sem, tengeri akvariumokra es delfinariumokra, es otthon tartott allatokra sem. de ha az utobb felsoroltakra megis, akkor az elobbire is.”

Hat elöször is. Ne haragudj, de egy szoval nem mondtam, hogy nincs szukseg allatvedelmi törvenyekre. Ezt honnan veszed? Kivancsi lennek hogy ezt honnan vetted!
Masodszor is, az hogy van e szukseg allatkertre vagy nincs, az egy ujabb vita targya lehetne, de most baromi nagy divat az allatvedelem, ahelyett, hogy a környezetvedelmi oktatas, es egyaltalan az oktatas lenne nagy divat. Fingotok sincs a capakrol, az allatokrol es egyaltalan a környezetvedelemröl, de lealltok vitazni. Kene egy kis önkritikat gyakorolni. Nem szegyen. Söt!
” a tiszanak, a kornyezetvedelemnek meg az egesz konkret ugyhoz semmi koze. es talan nem kellene lebaszarintani azokat akiknek a capa halalarol nem a tisza jut az eszebe, mert lehet, hogy eppen ez fogja eljuttatni egyszer oket az altalanos vett kornyezetvedo allaspontra. ”
De igen! Sok köze van! Itt a szemlelettel van a problema! A lebaszarintas pedig ott kezdödött, amikor felreertelmeztetek vagy butasagbol, vagy rosszindulatbol amit mondtam. Az altalanosan vett környezetvedö allaspont pedig valahol ott kezdödik, ahol morticia addams is probalta mondani, hogy nem veszek olyan termeket, aminek a csomagolasa vagy maga a termek szennyezö! Ezek utan, pedig megnezem, hogy mi folyik a nagyvilagban!
Meg egyszer mondanam! En nem tamogatom a capak irtasat, nem vagyok semmilyen allatvedelmi törveny ellen, es azt sem mondtam, hogy örulök, hogy elpusztult az a capa, vagy hogy nem tetszik ha valaki sajnalja. Csak az aranyokat probaljuk meg eltalalni, es ne legyunk kepmutatoak. Az egyik oldalon vedjuk az allatokat, a masik oldalon meg leszarjuk öket, es a környezetunket is. Ez kepmutatas.

vazzegkritizalok Creative Commons License 2000.05.21 0 0 61
Környezetvédelem nincs.
Értelme sincs.
Ez nemcsak Téged szomorít el.
Lásd a fától az erdot.
Előzmény: Scyllum stellare (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!