Keresés

Részletes keresés

Katoczi Creative Commons License 3 órája 0 0 181261

Az nem is bántja a bojlert, igaz a víz ionösszetételét sem változtatja. A kevert víz mögött az alapvető logika, hogy egyrészt stabilan ugyanolyan összetételű a víz, így egy változót kilőttél a sok közül (így közelebb vagy ahoz, hogy ugyanabból a kávéból mindig ugyanolyan italt készíts), másrészt bizonyos kávéknál érezhetően befolyásolja a végeredményt a túl magas puffer (a vízben oldott sókból származó összhatás jellemzően kicsit bázikus irányba tolja a pH-t), a Mg ionok meg lágyabbá, kevésbé karcossá teszik a végeredményt. Mint írtam leginlább filter illetve világos pörkölésű kávéból készült italnál jön ki jobban, egy olaszos csokibombánál én sem érzek különbséget.

Előzmény: Saughassy (181260)
Saughassy Creative Commons License 4 órája 0 0 181260

Sima aktív szenes szűrő, nem lágyít az semmit, csak kiszedi a klórt meg a lebegő bizbaszokat. Az ilyenek nem dragak, halozatra kothetoek, vagy megtalalod oket a side by side "amerikai" hutok vizadagoloja mogott. Nekem is ez utobbi van, a bojler még egyben. (Nem mondom hogy nem korrodált, de tobb mint 10 éves már es többet ártottam neki a vízkőtelenítő próbálkozásaimmal)

Előzmény: ogrEicsab (181258)
Katoczi Creative Commons License 4 órája 0 0 181259

Nincs mindenkinél RO otthon. Meg kicsit más összetételű víz ideális a kávéhoz mint napi fogyasztásra (bár ez már inkább filter vonalon érződikjobban.

Előzmény: Saughassy (181257)
ogrEicsab Creative Commons License 7 órája -1 1 181258

Mennyit is? 5 l-t bekeverni kb. 3 perc. 🙂

Attól függ milyen szűrt vízről van szó és milyen gépről. Ha központi vízszűrő, vízlágyító van a lakásban, az nagy valószínűséggel jó lehet. A kancsós szűrt víz megeszi a Gaggia alumínium bojlerét, mert nagyon savas irányba tolja el a ph értéket. Rézbojleres géphez jó lehet.

A másik fórumon Fragola nem egy kancsós vízzel használt bojlerről osztott már meg képet, gyakorlatilag ujjnyi kráterekkel.

Előzmény: Saughassy (181257)
Saughassy Creative Commons License 8 órája 0 0 181257

Olvasom ezeket a viz recepteket... biztosan er ez ennyit? A szurt vizzel mi is a baj?

Giuseeppe Creative Commons License 8 órája 0 0 181256

Ismét kösz mindenkinek, a legközelebbi DM-túra során akkor megyek patikába is. Addig meg könnyeimmel küszködve elhasználom az utolsó 2 flakon Nordát.

Katoczi Creative Commons License 9 órája 0 1 181255

Az 5l-ből jött az ötös. Bocs. A te recepted használom 2g keserűsóval 5l-hez.

Előzmény: ogrEicsab (181254)
ogrEicsab Creative Commons License 9 órája -1 0 181254

Én 0,3 g szódabikarbónát és 2 g keserűsót teszek bele. Az 5 g-ot már nagyon soknak tartom.

Előzmény: Katoczi (181251)
waxos73 Creative Commons License 9 órája 0 0 181253

Igen

Előzmény: Giuseeppe (181252)
Giuseeppe Creative Commons License 10 órája 0 0 181252

Köszi, ez elég egyszerűnek tűnik. Szódabikarbónát is lehet kapni gyógyszertárban?

Előzmény: Katoczi (181251)
Katoczi Creative Commons License 12 órája -1 0 181251

5l desztvízhez 0,3g szódabikarbóna + 5g keserűsó. Egyesek szerintjobb mint a Norda, én különbséget nem éreztem, de helyben van. Keserűsót gyógyszertárban találsz fillérekért.

Előzmény: Giuseeppe (181250)
Giuseeppe Creative Commons License 20 órája 0 0 181250

De igen. Házilag is fel lehet javítani?

Előzmény: ogrEicsab (181249)
ogrEicsab Creative Commons License 21 órája 0 0 181249

De ugye a dm-es deszt. vízet nem üresen használod?!

Előzmény: Giuseeppe (181248)
Giuseeppe Creative Commons License 24 órája 0 0 181248

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat ásványvíz-témában, vigasztalhatatlan vagyok:) Most éppen DM-es desztillált vizet használok, de ezt csak ideiglenes megoldásnak szántam, bízva abban, hogy lehet majd még kapni Nordát, vagy hasonlót.

Új kérdés: Ezekkel van valakinek saját tapasztalata?

http://www.fecoter.hu/fecoter-viztipusok/

https://www.vizbolt.hu/Kavefozo-viz-5l

Mondjuk az utóbbi leírása gyanúsan emlékeztet a desztillált vízére.

_MrB_ Creative Commons License 25 órája -1 0 181247

Norda utolsó Grobys szállítmányát mi vettük meg. Már rég nincs belőle. Azóta senki nem kapott, vagy nem is próbált kapni belőle. Vera egyik helyről az utolsó pár kartonnal szintén mi vettük meg. Abból is egyre kevesebb helyen van, cserébe itthon is már csak pár palackkal. Április-június között be volt állva olasz termékbehozatal, de júliusban érkezett be kávé is. Lehet a macera miatt nem is próbálják beszerezni. :(

waxos73 Creative Commons License 28 órája 0 0 181246

Verát kb 3 hete vettem a Metróban (Debrecen), tavaly még láttam az Auchanban és az Intersparban is, de utóbbiban nem az ásványvizes zsugorok között, hanem az áruház más részén, polcra felrakva. Hogy ebben a két áruházban most is van-e azt nem tudom, de a Metróban pár hete még volt. Norda nem volt errefelé soha.

Előzmény: Giuseeppe (181244)
suitup Creative Commons License 28 órája 0 0 181245

Auchanból most rendeltem Verát. Grobynál úgy tűnt van Norda, de aztán kiderült, hogy mégse.

Előzmény: Giuseeppe (181244)
Giuseeppe Creative Commons License 28 órája 0 0 181244

Kérdés: vásárolt valaki mostanában Norda vagy Nestlé Vera ásványvizet? Úgy nézem, még mindig nem állt helyre az ellátás, hiába győztünk minden fronton tűzzel-vassal:) A Nordát a GRobynál vettem régebben, de ott már egyenesen "megszűnt" státuszban van, egyik este pedig elindultam egy naiv Nestlé Vera körútra, de nem találtam sehol.

nferi85 Creative Commons License 1 napja 0 0 181243

Sziasztok! Van egy ismerősöm, aki eladná a Rocket R58-as használt gépét (kb. 6-8 éves), viszont nem mondott még árat és összehasonlításképp nem nagyon találtam használtan csak párat Amerikában. Van bárkinek ötlete, hogy mi lehet a reális ára használtan? Köszi szépen!

Dr.Platon Creative Commons License 1 napja 0 0 181242

A Victoriában nagyobb teljesítményű benne a fűtőelem és a fej a bojler alatt van azaz van esély rá, hogy akár fele annyi idő alatt bemelegszik mint a Silvia, de ennek még nem néztem utána.

Előzmény: GAgyiXyXy (181236)
Dr.Platon Creative Commons License 1 napja 0 0 181241

Ja, van. :-/ De valljuk be, hogy aki azt annyiért megveszi annak elgurult a gyógyszere. Amennyire látom, a Silvia-rajongók már régóta vágytak egy gyári PID-es Silviára. Erre a Rancilio piacra dobott egy DB-s gépet háromszor annyiért mint az alapváltozat. Ráadásul azon az áron mocskosul jó gépeket lehet már kapni.

Előzmény: öccse (181239)
Horyk1 Creative Commons License 2 napja 0 0 181240

🤣😆🤭

Akkor már egy Expobar OFFICE LEVA! 😚

Előzmény: öccse (181239)
öccse Creative Commons License 2 napja 0 0 181239

Van már beépített PID-es Silvia is. Jó drága.

https://www.coffeeitalia.co.uk/rancilio-silvia-pro.html

Előzmény: Dr.Platon (181222)
Katoczi Creative Commons License 2 napja 0 0 181238

Az Anna és a Gilda/Glenda között a fej, bojler minden más emlékeim szerint. Hogy mi a különbség a Gilda/Viktoria között az elektronikán és a jobb megmunkáláson kívül nem tudom, a fej/bojler gyanítom ugyanaz.

Előzmény: GAgyiXyXy (181236)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2 napja 0 0 181237

Valószínűleg az eltérő vízterítés és az 57/58 eltérés lehet az oka, szimplánál sokkal érzékenyebb a Silvia az előkészítésre, jobban kell figyelni, hogy ne csatornásodjon. Kissebb mértékben igaz ez a duplára is. Az Anna jobban viseli az olaszos lazaságot. Bár az is lehet, hogy a munkahelyen annyira nem érdekel, vagy otthon magasabbak az elvárásaim. Nem tudom. Válaszom nincs a miértre, a Silvia háklisságáról már máshol is olvastam, nem "kezdőbarát"-nak titulálva a gépet.

Előzmény: Freedom of mind (181227)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2 napja 0 0 181236

Lehet kicsit félreérthető voltam. A Gilda, Glenda nem egy kategória a Victóriával, utóbbi jóval magasabb kategóriát képvisel. A Glenda a Gilda kvázi utódja, az meg tulajdonképpen az Anna 58-as változata (ha nem, javítsatok, de úgy tudom), azok vannak nagyjából egy szinten és __szerintem__ az a PID-elt Silvia (más tuningok nélkül) szintje. Kb.  Amennyiben a Victoria hasonló árban lenne mint a full tuning Silvia, számomra nem kérdés, hogy a Victoriát venném. Még akkor is, ha nem olyan masszív a felépítése. Habár a súly hiányát, mint minőségi tényezőt sokan felróják a Lelit gépeknek, ezt már nem teszik a Gaggia géppel. A Silvia ebből a szempontból nagyon vezet, jól szerelhető (de ki a fene akar kvgépet szerelgetni?), masszív, hőstabil darab. Cserébe 40 perccel előtte fel kell fűteni. A Lelit-et sokan lehúzzák anélkül, hogy próbálták volna, látatlanból. Én részemről mindenre nyitott vagyok, minél több gépet szeretnék kipróbálni huzamosabb ideig ebben a kategóriában. De egyet tudni kell, ezen a szinten minden gép csupa kompromisszum. Neked kell eldöntened mivel tudsz együtt élni.

Előzmény: Dr.Platon (181222)
Nibiru Creative Commons License 2 napja 0 0 181235

Ha már a csavarodásról van szó, amikor kijött a Mara X, megnéztem a gyári bemutató videóját, amiből kiderült, hogy még az is csavarodik. https://www.youtube.com/watch?v=DDkTVc43aI4  1:00-nál figyelj.
Ezután egy sor vidót végignéztem és azt találtam, hogy ez nem Lelit dolog. A tisztán krómacél gépek közül a kifejezetten magas árfekvésű, mondhatni túlárazott gépekről mondható csak el, hogy nem csavarodnak így vagy úgy. Nem tartom valószínűnek, hogy ha az Anna csavarodik és a Mara X is, akkor a Victoria nem. 
Viszont ha megnézem, hogy amelyik gyártó gépei nem csavarodnak azok mennyibe kerülnek, és gyakran még kevesebbet is tudnak, nem kétséges, hogy ha én választanék, elviselnék egy kis csavarodást. :)
Az viszont tény, hogy akinek ez számít, akár a váz, akár a lemezvastagság miatt van, a Silvia nem csavarodik.

Előzmény: Katoczi (181234)
Katoczi Creative Commons License 2 napja 0 0 181234

Lehet kicsit masszívabb lemezek is vannak, de ami a lényeg (bojler, fej, csövek stb) jelentős különbség tudtommal nincs. Az Anna hajlamos a nyeklés/nyaklásra de a Viktória emlékeim szerint elég masszív volt (csak futólag láttam fórumtársnál). 

Előzmény: Nibiru (181233)
Nibiru Creative Commons License 3 napja 0 0 181233

5 kiló különbséget jelent az a vasváz? Igen durva.

Előzmény: Katoczi (181231)
Katoczi Creative Commons License 3 napja 0 0 181232

Ami kimaradt: a Creminámnak is L vas a váza, nincs azzal semmi baj ha víz nem éri vagy figyelnek rá, de nem ettől lett "kultutgép".

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!