Keresés

Részletes keresés

Hooti Creative Commons License 9 órája 0 2 74136

Sziasztok

 

Ezt csak így itthagyom.... Ahogyan az író :)

 

Whallacki Creative Commons License 10 órája 0 0 74135

Szandát eleve ignorálta (hihi!) a tragikus közlekedés miatt, Abonyba, Szajolba meg nem akart menni. Van ott valami horgásztó, ott van a közelben hobbitelke, gondolom ismerte annyira a falut (várost?), hogy mellette döntsön. Igazából nem kérdeztem, a közlekedés volt az egyik döntő érve, nekem ezt fejtegette leginkább. Miért kérdezed?

Előzmény: Mutual Friend (74134)
Mutual Friend Creative Commons License 19 órája 0 0 74134

... és miert pont Tószeg?

Előzmény: Whallacki (74133)
Whallacki Creative Commons License 24 órája 0 2 74133

Mit is kedtem? Folyamatosan homályos utalásokat teszel, követhetetlen a gondolatmeneted.

Vitára nem emlékszem, ellenben arra igen, hogy totál ismeretlenül, a tények ismerete hiányában állítottál rólam dolgokat, amelyek egyébként nem fedik a valóságot. Én nem tettem ilyet sem veled, sem másokkal, s nem is áll szándékomban ilyesmi.

 

Azzal meg végképp nem tudok mit kezdeni, hogy mi közöm a rokonodhoz? A "német nyelvterület" eléggé nagy helyet foglal el a térképen, ebben még annyi konkrétum sincs, mint abban, hogy én korábban megneveztem, melyik faluban lakom. Sokadjára írom le: nem lettem attól svájci, mert ide jöttem dolgozni, ami szükségszerűen együtt jár az itt lakással, s nem vágtam el a szolnoki gyökereimet sem. Ezért sem illendő összehasonlítani másokkal. Sem egy rokonoddal, sem gepesz olvtárssal, sem másokkal. Hogy miért akarja itt néhány nick ennek az ellenkezőjét erőltetni, fel nem foghatom, de biztosíthatok mindenkit, alig tudok többet németül és franciául most, mint amikor idejöttem, s ezen nem akarok változtatni. Angolul el lehet evickélni, ezt a furcsa svájci akcentust amúgy sem veszi be az agyam.

 

A jókívánságot köszönöm, bár nem ezen múlik a dolog. Szintén írtam, hogy fél lábbal már tovább is álltam innen, hiszen változnak az idők, s mindig akad olyan főnök, aki "jobban tudja", hogyan kell fejleszteni, ami sajnos átszervezésekkel jár, s ilyenkor a idegent könnyebben küldik el, mint a hazai munkaerőt. De ezt akkor is tudtam, amikor bevállaltam az ittlétet. Majd ősszel kiderül, bejön-e a B-terv, vagy ideiglenesen visszatérek Szolnokra. Hamarosan letelik a szabadságolási időszak, s kiderül, mekkora hőgutát kaptak a HR-esek.

 

S hogy legyen szolnoki vonatkozása is a hozzászólásnak, unokatesóm kiköltözik Tószegre. Ugyanannyiba kerül a buszbérlete, mint a helyi bérlet, de hamarabb beér a munkahelyére (az egyik iskolában dolgozik) Tószegről, mint Szolnokról, ráadásul a helyközi utazást téríti a munkáltató. Nem is kell ilyen messzire menni, hogy lássuk a problémákat!

Előzmény: vizontok (74132)
vizontok Creative Commons License 1 napja -3 0 74132

Milyen érdekes, ha én nem kezdem, kezdet te!

Már régen elfelejtettem a múltkori vitánkat, és le is zártam mivel nem vagyok haragtartó és humánus ember vagyok.

A fórum mindenkié, ezért írj nyugodtam. 

Amennyiben valami nem tetszik az írásodban mindig reagálni fogok.

Sok sikert Svájcban! Csak szólok, rokonom él kint a német nyelvterületen.

Előzmény: Whallacki (74130)
Whallacki Creative Commons License 1 napja 0 0 74131

Eddig hol késlekedtél?

Előzmény: Toblige (74121)
Whallacki Creative Commons License 1 napja 0 0 74130

Lehet, hogy Hetényiben van a pszichiátrián.

Ilyenkor azért elgondolkodom, hogy kell nekem beteg emberekkel kommunikálni?

 

Kire tetszett gondolni? Ez így elég homályos...

Előzmény: vizontok (74106)
O1G Creative Commons License 3 napja 0 0 74129

Ilyen sűrűn kell a azt a dilatációt piszkálni?

Előzmény: Dermice (74128)
Dermice Creative Commons License 3 napja -1 0 74128

Aki teheti kerülje el a Szent István-hidat.

Várhatóan egy hónapig tart a kivitelezés, mely során a dilatációs szerkezetet cserélik ki a szakemberek.

DJ Szegecs Creative Commons License 3 napja -1 1 74127

Azért a médiamunkásnak illene tudnia, hogy az önkormányzati rendeleteket nem a polgármester hozza, hanem a képviselőtestület.

A közgyűlés képpel, hanggal fenn van a neten, a szavazás eredményével együtt:

 

Előzmény: nagyvárosi anzix (74119)
Whallacki Creative Commons License 3 napja 0 0 74126

Márai életútja magával ragadott. Ő is a távolba kényszerült, abszolút azonosulni tudok a gondolataival. Nagyon jól látta a magyar nép hibáit, erényeit, téveszméit, elvakultságát. Görbe tükröt tartott az olyanok elé a maga korában, akikhez hasonlóak a jelenben profitálnak abból, ami miatt valójában börtönben kéne lenniük.

Előzmény: Portusi (74120)
Tiborcsik Creative Commons License 4 napja 0 1 74125

Szó szerint.

Előzmény: Dermice (74123)
Mutual Friend Creative Commons License 4 napja -1 2 74124

A bejegyzésre reagálva többen megjegyezték, hogy náluk 50 százalékos az áremelkedés. Sokak szerint ez a leköszönő fideszes Szalay Ferenc-féle városvezetés utolsó bosszúja.

 

Feri bácsitól nem kell sokat várni, egy gátlástalan, gerinctelen valaki… az újat meg majd meglátjuk. Rosszabb már nem lehet

 

– jegyezte meg egy szolnoki lakos.

Előzmény: nagyvárosi anzix (74119)
Dermice Creative Commons License 4 napja -1 0 74123

Ezt hogyan kell értelmezni "hazátlan hazaszeretetéről"

Előzmény: Tiborcsik (74122)
Tiborcsik Creative Commons License 4 napja 0 0 74122

Ha Márai hazátlan hazaszeretetéről akarsz szépet olvasni, olvasd el "San Gennaro vére" című művét!

Előzmény: Portusi (74120)
Toblige Creative Commons License 4 napja -3 1 74121

Annyi észrevételem van ehhez az adok-kapokhoz, míg vízöntő egyedül mondta a magáét, addig rögtön hárman mennek neki.

Előzmény: Whallacki (74117)
Portusi Creative Commons License 4 napja 0 1 74120

Márai Sándor hazával kapcsolatos idézetek egyike.

Előzmény: Whallacki (74117)
nagyvárosi anzix Creative Commons License 4 napja 0 1 74119

https://szol24.hu/2024/08/11/kiakadtak-a-szolnoki-onkormanyzati-lakasban-elok-30-50-os-emeles-a-berleti-dijakon/

 

Kiakadtak a szolnoki önkormányzati lakásban élők: 30-50%-os emelés a bérleti díjakon

 

Előzetesen semmit nem tudtak az emelésről, amit levélben közöltek velük és máris szeptembertől életbe lép.

Sokak szerint ez a Szalay-féle városvezetés utolsó bosszúja, hogy az intézkedésért már az új polgármester tartsa a hátát és kapja a szidalmakat.

Szabóné Julianna közölte a szomorú és felháborító tényeket az egyik helyi csoportban.

A mai napon a postaládákban a szolnoki önkormányzati lakásban élők nem várt, mi több felháborító és elszomorító levelet kaptak, miszerint szeptember 1-től több mint 30%-kal emelkedik a bérleti díj ára!

“Kérdezném mindenki nevében, miért ez a drasztikus áremelkedés és így hogyan tartható a rezsicsökkentés, amit el akarnak hitetni velünk, adózó polgárokkal?

tibra Creative Commons License 4 napja 0 1 74118

Összességében a nagy átlag biztos más, de kaphatnak prima jelölést és vihetik el a pálmát olyanok is, akik mondjuk a megyében születtek (Tiszafüred), de azóta max hazalátogatnak, vállalkozásuk Pesten termel, labdarúgó szponzori szerződés kötelem és díszpolgári cím is jár az önmenedzsment mellé. 

Cserébe 2026-ban biztos kérni fognak valamit tőle a Karmelitából. (ha úgy alakul)

Előzmény: Mutual Friend (74116)
Whallacki Creative Commons License 4 napja -3 2 74117

"Semmit nem utálok úgy, mint az érzelgős honfibút, semmit nem vetek meg úgy, mint azt a böfögő hazafiasságot, amely kisajátítja és patentírozza egy földi tájhoz való, gyanús hangossággal vallott érzelmeit; az ilyen kötöttség szemérmes, igen, ez a legszemérmesebb érzés valamennyi között."

 

Már le sem írom, kitől idéztem...

Előzmény: Mutual Friend (74116)
Mutual Friend Creative Commons License 4 napja -3 1 74116

Róla mit kell tudnunk Szolnokhoz kapcsolódóan?

Előzmény: Zarándi (74115)
Zarándi Creative Commons License 4 napja -1 2 74115

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Területi Prima Díj 2024. évi jelöltjei között a Magyar építészet és építőművészet kategóriában Nagy Gábor építészmérnököt juttatta be a szavazók azon tíz jelölt közé, akik közül a szakmai grémium fogja kiválasztani az idei győzteseket.

btomi_from_szolnok.hu Creative Commons License 4 napja 0 4 74114

Elveszik tőlük azokat az informatikai eszközöket, amiket később a munkahelyen készségszinten kell használniuk.

 

Egy döglődő, összeomlófélben lévő ország döglődő, összeomlófélben lévő közoktatási rendszerének utolsó kapálózásai...

Előzmény: Whallacki (74096)
Dermice Creative Commons License 4 napja -1 2 74113

Na végre, elkezdődik a Törvényszék épületének felújítása.

Külső, biztonsági állagmegóvó munkálatokat végeznek augusztusban  és a felújítás várhatóan késő ősszel indulhat meg.

Mutual Friend Creative Commons License 5 napja -4 3 74112

Szellemi fölényedet fitogtatni ezeknek csak olaj a tűzre ...

Előzmény: Whallacki (74111)
Whallacki Creative Commons License 5 napja -5 3 74111

"Különösképpen az irigység kínozza ez embereket. Epét hánynak, álmukban felordítanak, hánykolódnak vackukon, mint a nyavalyatörősök, habot köpnek, ha azt látják, hogy valaki munkával vagy a kegyes sors jóindulatával szerzett, elért valamit az életben. Betegek ezek, fertőző betegek. Kerüld a társaságukat, ne hidd, hogy érvelés, bizonyítás valaha is meggyőzheti őket. Mintha a leprásnak akarnád bizonyítani, hogy az egészségesek bűntelenek és ártatlanok! Nem hiszi el. Ha feltárod előttük betegségük igazi okát, meggyűlölnek. Ha érzéseikre akarsz hatni, fütyköst ragadnak. Oly mélyen élnek indulataikban, mint a száműzött sorsában: nem ismernek más megoldást, csak a bosszút. Ne alkudozz velük, kerüld el őket, s viseld el létezésüket a földön, mint egy sorscsapást."

 

Meglepő, de ez is Máraitól van. Ehhez tartom magam. Ment a levesbe az a néhány nick, akik méltatlanná váltak. Akik Janus-arccal kijelentették, hogy ignorálnak, s aztán mégis unos-untalan mínuszolnak, minősítenek, áskálódnak. Megtehetném, hogy jelentem a moderátoroknak, van néhány pont, amit megszegtek velem kapcsolatban a fórum szabályzatából, de annyit sem érnek, mint egy lyukas alsógatya! Aki maradt, azzal szívesen társalgok ezután is.

Mutual Friend Creative Commons License 5 napja -4 3 74110

Nyomorultaknek nem kell magyarázkodni, a többi meg nem igényli.

Előzmény: Whallacki (74104)
Mutual Friend Creative Commons License 5 napja -5 4 74109

Üdvözlöm a Tésasszonyt!

 

Üzenem neki, hogy az ágyékod környékén a mérget kergesse már ki minden esetben mielőtt leülsz fórumozni mert minden frusztrációd ránszakad ennek hiányában.

 

Köszönöm.

Előzmény: vizontok (74106)
vizontok Creative Commons License 5 napja -2 2 74108

Élj jól Svájcban.

Előzmény: Whallacki (74105)
vizontok Creative Commons License 5 napja -3 2 74107

Meglátjuk, hogy az idő kit fog igazolni!

Előzmény: Whallacki (74104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!