Keresés

Részletes keresés

pirate82 Creative Commons License 10 perce 0 0 482636

Én nem értem ezt a nyígást az autók átlag életkorán.

Naná hogy nem fogok venni közlekedő edénynek egy csillió forintos fostalicskát, ami 2 éves kora előtt már dobálja a hibakódokat, állandóan nyíg valamin és nem szeretne menni, mert az 1000 érzékelője közül egy, valami rossz értéket mér.

Hobbi veteránnak ott a 740, napi rohangászósnak pedig megteszi egy 200ezer és 1milla közötti, egyébként megbízható, gombokért javítható és tényleg javítható bármi.

Szétesik? Nem érdekes, veszem a következőt.

Rányitják az ajtót? Nem számít, nem féltem.

Leszarja a madár? Nem mindegy már annak a fényezésnek?

Ellopják? Ki lenne az a hülye? Illetve veszem a következőt.

Egyébként meg ezzel a kétezres évjárat környéki S40/V40 szériával nagyon meg vagyok elégedve. Egyszerűen nem szeretnék mást. Városban tökéletes, elfér. Pályára tökéletes, kényelmes, tempomat, klíma, bárhova elmegy vele az ember. Azért hogy legyen benne egy tablet nem érzem hogy nekem 6-12 millió forint között kéne autót vennem, amin ha meglátok egy új karcolást, akkor agyvérzést kapjak.

Semmivel nem tudnak többet az új autók. Nem lett meg az áttörés, hogy 200 lóerő és 2 litert eszik százon...

Gusztustalan tablet műszerfal és ócska minőségtelen beltér, prémium áron. Nekem ennyit jelent most amikor azt mondom új autó. Köszönöm, ebből nem kérek.

Esetleg ha beesik 2-3 millió forint környékére egy kis csúnya, városi rohangálós elektromos autó, azt megfontolom, második autónak.

Addig marad az öreg, fenntartható roncshalmaz. 

Előzmény: kopiteki (482631)
pirate82 Creative Commons License 30 perce 0 0 482635

Én is a kézire szavaznék, de ha nem olyan vészes az automatája, akkor el tudok vele lenni.

Csak a kézit egyszerűbben tudnám javíttatni. No meg nyilván olcsóbban is.

Előzmény: huhoooo (482628)
huhoooo Creative Commons License 3 órája 0 0 482634

A 28 éves TDI évek óta nem romlott el. 7,5 éve van meg, első 4 évben 1milliót költöttem rá. Szóval rendbe lett téve. Azóta csak tankolok, olajat cserélek. Műszakin sem átrugdosni kell. Még nem szóltak semmiért a vizsgáztatók sem, hogy gond lenne. Azért lenne rajt mit javítani, nem tagadom... 

Talán kihúzom velük 2030-35ig, a villanyautókig.

huhoooo Creative Commons License 3 órája 0 0 482633

Részvétem.

Nekem a T5 már nyugdíjban van a ház alatti garázsban. Abba legfeljebb már csak a por megy bele :-).

Idén lesz talán egy 4. autó is, hogy TDI is nyugdíjba vonuljon. De ez is legtöbbször garázsban, vagy őrzött helyen áll. 

Túl jó autók ezek elkótyavetyélni. Megtartom őket, amíg bírom. Még mindig olyan örömmel és lelkesedéssel ülök beléjük,mint mikor megvettem öket.

Előzmény: inrock (482630)
bollinger Creative Commons License 3 órája 0 0 482632

Sajnos ez nagyon szomorú... Én gazdag vagyok, megengedhetek magamnak egy vadiúj Volvót is. That's Life...

kopiteki Creative Commons License 4 órája 0 0 482631

Nem is az a probléma szerintem, hogy öreg autókkal járunk, hanem hogy a nagy többség nem tartja karban az autóját. Nincs rá pénz, vagy nem érdekli, vagy lexarja. Aztán meg megy a nyafogás, mikor megáll.

Még mindig ott tartunk, hogy az átlagember ( értsd kisember, kis fizetéssel) örül ha valami régi gépet birtokol.

inrock Creative Commons License 5 órája 0 0 482630

Ha nem jönnek belém, még mindig meglenne a V40. Májusban lenne 23 éves. De "yay, yay, yay, nő az átlagéletkor!!4444!!!".

Pfffff :)

dokeee Creative Commons License 6 órája 0 0 482629

Valóban, nekem volt kettő is, kurva jó autók voltak, minimális költséggel, viszont ezek már min. 20 évesek és kevés van belőlük, kíváncsiságból ránéztem a hahura, nincs olyan első látásra, amit megvennék.

Előzmény: fargo (482627)
huhoooo Creative Commons License 7 órája 0 0 482628

Én a kézi váltóra szavazok. Nekem mindig az volt. Sosem volt egyiknek sem baja. Ehhez kapcsolódó hír, hogy a magyar autók átlagéletkora 15,8 lett! Az semmi ; az enyémeké (3db): 24,666666!!! :-). Abból 2 már lefutott óra szerint is 300000kmt (+ a többi elcsalt) és egyik váltónak sincs semmi baja. Mi 1szer cseréltünk bennük váltóolajat, mert azért mégsem "élettartamolaj" (szakszervizek szerint) van bennük.

Előzmény: pirate82 (482624)
fargo Creative Commons License 24 órája 0 0 482627

2 literest vegyél. Előtte vidd el átnézetni. 

fargo Creative Commons License 24 órája 0 0 482626

Nem volt abban semmi összeesküvés meg ármány meg pláne nem a DK által erőltetett "pedofil hálózat". Egyszerűen hibát vétettek, amiről jó eséllyel nem tudtak előre, aki meg keresztül erőltette az meg bízott benne hogy nem derül ki. MINDIG KIDERÜL az ilyen ökörség. Ennek az egész történetnek a mottója: "HOGYAN LEHETTEK EKKORA HÜLYÉK???"

Előzmény: pirate82 (482622)
inrock Creative Commons License 24 órája 0 0 482625

Az 1.8-asból a GDI-t kerüld, a Volvo-féle jó. A 2.0 szintén jó. Van turbós is. Továbbá, szerintem újabbat vegyél, 2004-ig gyártották ezeket.

pirate82 Creative Commons License 25 órája 0 0 482624

Nagyon szeretném lecserélni az 1.6 benzin '98 S40net egy hasonló évjáratra, csak 1.8 vagy 2.0 benzinesre és V40-re.

Szerintetek 1.8, vagy a 2.0 amit erőltessek? Illetve szembe jött olyan is, ami automata váltós. Mennyire nyűgös ennek az automatája? Részemről inkább a kézi váltósra szavaznék, mert pont az egyszerűsége miatt szeretem ezt az autót. Nem problémás, de ha mégis, akkor gombokért javítható és minden benne tud lenni, amire szükségem van. Légkondi, elektromos ablakok, légzsákok, fűthető tükrök, tempomat. Ennél több nekem nem kell. 

pirate82 Creative Commons License 26 órája 0 0 482623

Pont az a barom rongyol bele ilyen esztelenül a ködbe, aki azt hiszi a téli gumi a szűz havon is 70 km/h sebességnél neki biztonságos tempót biztosít.

Az ilyen emberek eszik meg a tükröt a mézeskalácsból... 

Előzmény: dokeee (482613)
pirate82 Creative Commons License 26 órája 0 0 482622

Mondhatni teljesen értetlenül áll az egész ország ezelőtt a kegyelmi ügy előtt.

Nem csodálom hogy az ellenzéki sajtó meglovagolja ezt és igyekszik rásütni ezt a pedofil billogot a fideszre.

És sajnálom hogy ezt a két, kiváló szakembert lapátra kellett tenni, illetve hogy lemondtak.

Viszont az a gépezet, amely a tiltakozás ellenére sikeresen beadta ezt a kérelmet és ki is erőltette annak végrehajtását, meg is érdemli hogy ízekre szedjék most.

Nem is értem mi a francnak kellett kegyelmet adni annak a marhának. Hát 9 hónapja volt hátra a házi őrizetből.

Minek kellett már azt megpiszkálni? Azt a hülyét kellett volna páros lábbal kirugdalni, amelyiknek érdekében állt ezt a kegyelmet kilobbizni.

Legalább egy pozitív hozama lett ennek ezidáig. Szigorítják a törvényt ezzel kapcsolatban. Elvileg következő ilyen eset, nem fordulhat elő.

Előzmény: fargo (482611)
huhoooo Creative Commons License 28 órája 0 0 482621

Idekinn minden jobb, meg olcsóbb! :-)

Olaszban olyan szép marhaszeleteket vettem 10euro/kgért a bennetben, hogy nézegetni is öröm volt. Azért meg is föztem később. Osztrákban is jót adnak. Akciót kifogva, naturbioökopaleo is belefér 10 euro/kgba. Nem cupákos, szép szeletek, vagy darabhús. Krumplival nyami... , hozzá egy jó savanyú, száraz francia bor ... (ünneprontó, édeset szeretem). 

Előzmény: fargo (482615)
huhoooo Creative Commons License 28 órája 0 0 482620

Jó estét

Kápolnásnyéken egy tyúkászat gyulladt ki a Balassa utcában (26?). 

Kariann kft?

Előzmény: Alex Raps (482612)
kopiteki Creative Commons License 30 órája 0 0 482619

Akkó' a kutyi örül!  :o)

fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 482618

Itt a Sparban mindig csütörtökön jön friss hús. Péntekre szétkapkodják azt a kevés marhát, ami érkezik. Általában szép árujuk van. De ezt pénteken vettem, és nem volt kedvem amúgy sem bemenni a Sparba. Ez a húsbolt eddig jó volt. Most nem jött be. Ez van.

kopiteki Creative Commons License 1 napja 0 0 482617

Érdekes amit mondol tepáppá, én a múltkor a spárban vettem kb másfél kiló marhahúst, combot. Még rajta volt a gyári fólia, nem is engedtem kibontani, mondtam mérje meg oszt viszem. Teljesen rendben volt, még kellett is utánaönteni egy kis vizet...

Hozzáteszem, hogy ránézésre is gyönyörű volt

fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 482616

Jó lesz a a víz fél liternek is :-(

fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 482615

Vettem 1,76 kila marhalábszárat Zalaegerszeg egyetlen valamirevalónak tartott húsboltjában. 

Amit aztán 50 percig tartott megpucolni és felkockázni, mert hogy marhapöcit akartam enni.

Ebből 0,42 kila volt olyan nyesedék, amit ember nem eszik meg: hüvelykujjnyi vastag inak, maréknyi hártya, trutyi, meg effélék.

Most már pirul a fazékban, látszólag kb 3-4 deci víz jött ki belőle, ami próbál kétségbeesetten elfőni.

Szóval vettem nettó 1 kila marhalábszárat kb 1,8 kila árában. Ránézésre meg minden marhák öreganyja volt ez az állat előző életében, szóval jó sokáig kell majd főznöm. Kétszer éleztem kést darabolás közben, pedig jó késem van. 

Faxom a simlis, kapzsi, xarházi kiskereskedőkbe meg boltosokba...

fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 482614

Sokszor lehet találkozni autópályán nagy ködben 140-180-nal hasító csávókkal. Addig nem is tudatosul bennük a sebességük, míg nem bukkan fel előttük az álló sor...

Előzmény: dokeee (482613)
dokeee Creative Commons License 1 napja 0 0 482613

Ezt sose fogom megérteni, hogy lehet olyan barom valaki, hogy vakon belerongyol a ködbe/füstbe.

Előzmény: Alex Raps (482612)
Alex Raps Creative Commons License 1 napja 0 0 482612

Volt valami nagyobb tűz és az okozta a füstöt. Ennél többet egyelőre nem sikerült kibogoznom a posztokból.

Előzmény: fargo (482611)
fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 482611

Józsi bácsi gazt égetett, höhö?

Vagy már meg is van az átkötés, hogy "égett a fidesz a pedofil-hálózata miatt"? A DK már ott tart, hogy a fidesznek pedo-hálózata van :-DDD

Előzmény: Alex Raps (482610)
Alex Raps Creative Commons License 1 napja 0 0 482610

Ráadásul nem is köd volt hanem füst és még szólt is a hatóságoknak néhány helyi lakos csak mire megoldották volna már bekövetkeztek a balesetek.  

Előzmény: fargo (482609)
fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 482609

Má' megin' csúnya gebax van az M7-en, a köd miatt több tucat kocsi állt kupacba, halálos áldozat is van.

A múltkor az M1-esen volt ilyen por miatt, akkor a libsi sajtó sikeresen kihozta, hogy ez is a Zorbán meg a Lölö hibája, mert hogy sikerült összekötni a Lölőt valami földekkel a pálya mellett. Biztosan onnan jött a por, egyenesen a Zorbán utasítására.

Már várom az átkötést, hogyan lesz ez a köd is megint a Zorbán hibája :-DDD

inrock Creative Commons License 2 napja 0 0 482608

Jól nyomja.

Előzmény: fargo (482606)
fargo Creative Commons License 2 napja 0 0 482607

jegyzetel a tata: "smack shit again" :-DDD

Előzmény: fargo (482606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!