Keresés

Részletes keresés

orygabor Creative Commons License 2 órája 0 0 239066

Legyen Ön is ganégeciszar! 😀

Előzmény: xrami (239065)
xrami Creative Commons License 2 órája 0 0 239065

Úgy látom van abból több is, és az se mindegy, hogy 4000kelvines, vagy a hullaházi 6500kelvines, mert ez az igazi szemgyilokszín.

Ez pl. tetszik, simán át lehet vele lőni a horgásztó túlpartjára is, garantáltan hülyét kap tőle a sporttárs és átjön sört lopni.
https://fanaticbike.hu/Velotech-Pro-1200-L-akkumulatoros-elso-lampa

Rolleren... totál alkalmatlan rá. A fénykéve hirtelen elfogy, faszikám meg semmit se lát a sötét részből, mert a szeme a világoshoz adaptálódik.

https://www.youtube.com/watch?v=TZmjIRlC8M8

 

De ne aprózzuk el.
Itt a tuti. https://ebike.hu/termekek/kiegeszitok/lampa/elso-lampa/143626_ravemen-xr6000-akkumulatoros-elso-lampa/

Még a telekjárós picsáknak is lehet vele üzenni.

Előzmény: orygabor (239064)
orygabor Creative Commons License 3 órája 0 0 239064

Van a Velotech-anek egy fasza kis lámpája, 1200 lumen. Van fényszóróváltó funkciója is...

Előzmény: xrami (239061)
Villágosító Creative Commons License 11 órája 0 0 239063

Hasonló volt nekem is. 1 db ceruza elem (AA), egy LED van benne, a lámpa hátulja meg szórja a fényt. Ezek jól ki vannak találva szerintem.

 

Előzmény: xrami (239062)
xrami Creative Commons License 12 órája 0 0 239062

Hátsó lámpám van, tök sima csomagtartó végére csavarozós, 2db kisceruzaelemmel, már 2 éve megy, nem akar lemerülni. Alin is árulják.

De van egy pót is az üléscsövön, abban is 2 kisceruzaelem van, az se akar lemerülni. Aldis alkáli elemek vannak benne, folyamatos üzeműek, többet van a hátsó használva mint az első.

 

Ez a csomagtartós.
https://www.aliexpress.com/item/1005006958090479.html

Előzmény: Villágosító (239060)
xrami Creative Commons License 12 órája -2 0 239061

Megnéztem.
A hátulján tisztességes leírás van, 15/30/70-es, tehát 3 fokozatú.

Akár 9,5 órát is bír a 15-ös fényerővel. A többinél nem írja, de gondolom exponenciálisan csökken. :)

Akkus "természetesen".

Ami viszont jó, hogy kikapcsolás után ha újra bekapcsolod ugyanazzal a fényerővel megy tovább amelyikkel utoljár használtad.

 

Aztán hazafelé szembejött egy rohadékgeciparasztbaromállat irgalmatlan vakítóval a bringaúton a tajparaszt haverjával párhuzamosan.

Semmit se látni a ganégeciszartól.

 

Be fogok menni a rendőrségre és őket fogom basztatni heti szinten.

Az elektrolleresek az agydinamósok és a legganébb baromarcúak azt hiszik, hogy mindent megtehetnek.

 

Ha a rendőrök is szarnak bele akkor viszont én fogok igazodni.

Veszek egy atommeghajtású fotonágyút amivel szembe fogom lőni azt aki megérdemli, élvezze csak a gyönyört nirvánában.

 

Aldiban is megnéztem, ott kopaszabb a doboz, de 15/30/70/100 -nak van írva kb ugyanaz a lámpa.

 

A 15-ös mellé a városi logó van, közvilágítás mellett tényleg tökéletesen elég. Közvilágítás pedig van, mifelénk legalábbis. Tényleg elég a 15-ös.
A 100-as mellé pedig egy alagút logót raktak, na ez a vakítósdis kaliber lehet, hát az ehhez kapcsolódó üzemidő lefelejtődött itt is. Az aldiban BikeMate vagy micsoda néven fut.

 

Úgyhogy még nem vettem meg.

Előzmény: kozso1 (239058)
Villágosító Creative Commons License 19 órája 0 0 239060

Ezekkel nincs. Volt szerencsém hasonló lámpát használni, kialakításban/erősségben. Szerintem ez a fényérték maximum hátulra elég. De akkor már jobban jársz a gombelemes verzióval, az még olcsóbb is.

 

Előzmény: xrami (239057)
steone Creative Commons License 24 órája 0 2 239059

Eszembe jutott, hogy 15 éve posztoltam ezt a videót ide, gondoltam jubilálok egyet.

 

https://youtu.be/LeBiqVJrJ08

 

Eredetileg csak egy vizualizációnak készült, mert mikor eszembe jutott arra gondoltam ha csinálnék egy videót érthetőbb lenne mit is találtam ki, mint bármilyen más magyarázat. A 3d trackellést is ki tudtam próbálni és akkor kompozitáltam először CG-t élő felvételre. Annyira nem is törekedtem tökéletességre, a madarak átrepülnek a tükörkép alatt, de ennek ellenére sokan gondolták valódinak, bár azt hiszem én sem voltam elég egyértelmű, hogy csak egy vizualizáció. Sikerült egy korai fake newst produkálnom ha nem is szándékosan.

A HD videó még nem volt igazán elterjedt a youtubeon azt hiszem még nem is volt lehetős rá.

Akkor eléggé felkapták, voltak akik megakarták építeni kaptam e-maileket mindenhonnan, írtak róla az indexen a blikkben, francia weboldalon, az Oktogon című építészet és design szaklapban, egy közel keleti ország művészeti egyetemétől arról érdeklődtek, hogy megoldható lenne felállítani náluk is.

kozso1 Creative Commons License 27 órája 0 0 239058

Ezek elemesek amúgy, nem?

Illetve nem három napja voltak? "Ajánlat érvényes: 10.07"

Előzmény: xrami (239053)
xrami Creative Commons License 1 napja 0 0 239057

Igen. az le van oda írva.
Tapastalatod van ezzel a lámpával?

Előzmény: Villágosító (239055)
SzeZo Creative Commons License 1 napja 0 0 239056

Ma este valami iszonyat fényes folt közeledett a Nánási úton. Egészen addig el nem tudtam képzelni, míg egy vonalba értünk. Akkor láttam, hogy elektromos meghajtású deszka.

Sikerült olyan lámpát, lámpa beállítást találni, amelyik a földszintről is képes elvakítani az utasszállító gépek pilótáit.

Előzmény: Ashi Valkoinen (239051)
Villágosító Creative Commons License 1 napja 0 1 239055

30/15 lux. Nem egy ionágyú.

 

Előzmény: xrami (239053)
xrami Creative Commons License 1 napja 0 0 239054

Ehun ni a képe.

Előzmény: xrami (239053)
xrami Creative Commons License 1 napja 0 0 239053

Ha már megint vlágítás. :)

Lidliben most lesz ez a fénycsináló. Ismeri valaki?

https://www.lidl.hu/p/led-es-kerekparlampa-keszlet/p10047754?pageId=10056188&tabCode=Current_Sales_Week

 

A hátsó nem érdekes, az elsőre lennék kíváncsi. Milyen a fénykéve? Látom, hogy parabolatükrös.

kozso1 Creative Commons License 1 napja 0 0 239052

Ez kb. reflektor. Egy normális szórt fényt adó lámpával tudnám elképzelni.

Illetve amire én eddig nem is gondoltam, csak most, hogy a vakítást írod. Nedves úton simán vakíthatja a szembejövőt a tükröződése is.

Előzmény: Ashi Valkoinen (239051)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 1 napja 0 0 239051

Jah, én arra reagáltam, hogy nem a kerék elé közvetlenül világít.

 

Alapvetően lehet problémás ez a szóráskép, pláne, ha türköződéskor vakít is a reflektáló felület, ugyanakkor pontosan oda világít, ahol szükséged van rá és a szembejövőket sem vakítja el a korlátozott szórással - egy biztonságos burkolatú, jól ismert úton ezt preferálnám. Random terepre, kevésbé jó minőségű útra, ahol nagyobb szórásképben is szeretnéd látni a dolgokat, kevésbé jó.

Előzmény: kozso1 (239050)
kozso1 Creative Commons License 2 napja 0 0 239050

Ez azért nagyon csak nézőpont kérdése. Nem smkp.ról beszélünk ami gyorsabban halad. Nem egy métert értek a kerék elé, de ez kb. szúrófény.  Ahogy a fotóimon is látható, a bringa előtti terület kb. teljesen sötét.

Amennyiben lefele fordítom, akkor meg egy négyzetméternyi területet világít meg frankón, ami csak zavarja az ember szemét. A többi  rész kb. sötét.

Kézi, kereső lámpáknál is az a jó ami azért nem egy lukat lő az éjszakába, hanem valamennyire hot spot is egyben.

Előzmény: Ashi Valkoinen (239048)
OMGod Creative Commons License 2 napja 0 2 239049

zsírkerékpár

 

 

😂😂😂

Előzmény: estvan112 (239043)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2 napja 0 1 239048

Mondjuk alapvetően, ha a kerék előtti egy méteren felbukkan egy kátyú, üvegdarab, akkor már tökmindegy, bele fogsz menni. Szerintem rendben van, hogy előrébb világít és akkor látod meg a kikerülendő dolgot, amíg van esélyed kikerülni.

Előzmény: kozso1 (239045)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2 napja -1 0 239047

Ha már világítás.

 

Ma 6:40-kor észak-budán, gyakorlatilag még éjszakai sötétben (felhőzet miatt) lekapcsolták a közvilágítást. Este már bőven sötét van, amikor még nincs közvilágítás. Gyalogos átkelőhely mellett átkelésre várakozók (többség feketében, ez a divat...) szinte láthatatlanok. Miért kell fillérbaszásból rossz, veszélyes látási viszonyokat teremteni?

 

Amúgy a bringások mellett az autósokat sem kell félteni. Hétfő este 7, már teljes sötét, tanulóautó, benne oktatóval és tanulóval jön világítás nélkül. Nehogymár az a kurva tanulóvezető elkoptassa a lámpát!

kozso1 Creative Commons License 2 napja 0 0 239046

A képek csak lemaradtak. 

Előzmény: kozso1 (239045)
kozso1 Creative Commons License 2 napja 0 0 239045

Sziasztok! Vett valaki ilyen lámpát az aldiba? https://www.aldi.hu/.../p.bikemate-led-kerekparlampa... Az összes ilyen tipusúnak vacak a vetítési képe, vagy csak ennek? Pont a kerék elé szinte alig világít.

 

Köszönöm.

xrami Creative Commons License 2 napja 0 0 239044

Az, hogy látsz ilyeneket az egy dolog, de legálisan nincs. Mindenképpen tekerned kell folyamatosan.

 

Ami "motorból" megy gázkarral, az kismotor. Sisakkal, jogsival. A babettának is van pedálja, mégse volt soha kerékpár.

Egyébként az a roller is kismotornak minősül amin ülés van, mindegy mekkora teljesítményű. Rolleren nem lehet ülés.

Előzmény: estvan112 (239040)
estvan112 Creative Commons License 2 napja 0 0 239043

ez nagyon hasonlit arra amit láttam már párszor :

https://hu.keteles.net/products/keteles-k800-electric-bike-2000w

Előzmény: OMGod (239041)
imsailing Creative Commons License 2 napja 0 1 239042

Mindig jókor nézek fel ide :-) Biztosan végigolvasom. Nyáron jártunk Lengyelországban, Gdansk és környéke volt az úticél, igaz autóval (és kutyával). Lenyűgöző a tengerpart és vidéke – és nagyon messze van.

Előzmény: Nemo (239033)
OMGod Creative Commons License 2 napja 0 1 239041

léteznek gázkaros elektromos kerékpárok, ők viszont jogilag már segédmotoros kerékpárnak számítanak. Hiába lehet például pedelec (elektromos rásegítéses) módban is használni őket, ha egy ilyen ebike-on gázkar is van, amivel pusztán magától, csak a motort használva is közlekedhetünk, már segédmotornak kell tekinteni, nem pedig kerékpárnak.

 

https://www.ambringa.hu/gazkaros-elektromos-kerekpar-kerdes-magatol-is-megy?srsltid=AfmBOorWVOZKflbkrd56eiYN3tfY2rhs5X2Ob70LZ-S8ZvO27cNHuivp

Előzmény: estvan112 (239040)
estvan112 Creative Commons License 2 napja 0 0 239040

sziasztok ! létezik olyan e bringa ami tekerés nélkül is megy ? tudom hülyén hangzik ,de már több alkalommal is láttam két srácot fatbike szerü bringával a főúton "hasitaní" legalább 40-50 km/h-val huzamos ideig sík terepen tekerés nélkül.

OMGod Creative Commons License 3 napja 0 0 239039

Az át nem gondolt sajnos nagyon igaz. DE! 

 

De azért neki is van némi igaza.

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=168030497&t=9241905

 

58 méter miatt 60 mio-t eltapsolni....

Előzmény: altenberger (239036)
xrami Creative Commons License 3 napja 0 0 239038

Mi az, hogy felfestés hiányában a jobb oldalon?

Na innen indul a szarkeverés. Kötelező legyen mnimum a sárga bringasziluett feltaknyolása nyilakkal 50 méterenként és akkor mindenki tudni fogja, még a hülye rendőr is, hogy az ott bizony surranópálya. És évente kötelezően újrafesteni.

Előzmény: altenberger (239035)
hbe Creative Commons License 3 napja 0 0 239037

Sziasztok,

tavaly vettem a gyereknek egy szép Btwin Original 520 kerékpárt használtan, és ezen van hátul Bclip-es tartó. Ha jól kutakodtam a neten, akkor ebből a Bclip-es cuccból a Dechatlon visszahívta a gyerekülést, de semmilyen más tartozékot, csomagtartót, táskát, semmit nem találok hozzá sehol. Én bénázok vagy tényleg nincs hozzá semmi? Az lenne a lényeg, hogy egy zár oldással ami rajta van, lehet vinni magával az embernek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!