Keresés

Részletes keresés

Gideon's bible Creative Commons License 7 órája 0 0 39851

A Rubber Soul - Revolver párosra gondoltam,mint ikerlemezekre.

Valamint a stúdiókorszak kiemelkedőire.

Inkább azt mondom,az összesre,így nem kell súlyoznom közöttük.  ;)

Előzmény: Rock'n'RollMan (39846)
Vid ispán Creative Commons License 7 órája 0 0 39850

Soha nem értettem, mi a baj a Let It Be-vel.* Mióta először láttam (1990. március), mindig is a kedvenc Beatles-filmem. A maga fésületlenségével együtt (vagy pont azért) zseniálisan hiteles alkotás.

*De, persze, értem, az eredetileg Epstein által megkomponált és az utóbbi évtizedekben újra feltámasztott imázzsal ütközik.

Rock'n'RollMan Creative Commons License 8 órája 0 0 39849

12 óra nem kevés:D

Jaja nekem is az lenne a 3.!

Előzmény: Polihisztor64 (39848)
Polihisztor64 Creative Commons License 9 órája 0 0 39848

A PPM engem is érdekelne, de az nagyon rövid film lenne :-) ezért inkább Sgt.Pepper.

Mr Mustard Creative Commons License 10 órája 0 0 39847

Revolver

Rock'n'RollMan Creative Commons License 10 órája 0 1 39846

Okay én csak  filmről való vélekedésre gondoltam, velük se és veled se vitatkozom, kb erről volt szó.

Ti egyébként melyik lemez film felvételeire, munkálataira lennétek kiváncsiak, ha lenne ilyen? Nálam a HDN, Please lenne a nyerő.

Előzmény: Gideon's bible (39845)
Gideon's bible Creative Commons License 10 órája 0 0 39845

Epstein halála után egyre inkább ez volt a valós helyzet,kellett egy "ösztökélő" ember,nélküle hamarabb jött volna a szétcsúszás.Ha a birtokos eset talán túlzás is,de zenei vezetőnek bízvást nevezhetjük,bár ennek is csak megszorításokkal.Szerintem minimum fél osztállyal felettük nyugodtan besorolható.Gondolok itt Paul zongoravariációira

a Let It Be film legelején.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39843)
Rainvan Creative Commons License 21 órája 0 0 39844

Vegulis az mas teszta...

Ott legalabb zenerol van szo.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39843)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 24 órája 0 0 39843

Köszi!

De állítólag a végleges változat meg Paul és a kisérő zenekara mozija lett.. az nem zavarta a többiket.

Előzmény: Rainvan (39842)
Rainvan Creative Commons License 26 órája 0 0 39842

Lindsay-Hoggot a probavetites masnapjan felhivta Neil Aspinall, hogy harom Beatle is sokallja a John es Yoko parosra epulo jeleneteket a filmben, igy lett vegul joval (fel oraval-oraval) rovidebb a vegleges mozi.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39841)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 26 órája 0 0 39841

Ez a johnésyoko nekem új, mármint ebből a nézőpontból.

Esetleg kis részleteket megtudhatok?

Előzmény: Rainvan (39840)
Rainvan Creative Commons License 2 napja 0 1 39840

A hat óra annak fényében tényleg túlzásnak tűnik, hogy anno az Antológia tévében vetített változata is ilyen hosszú volt (sőt, talán még rövidebb is?), pedig az a teljes sztorit mesélte el, nem pedig egyetlen hónapját.

Viszont, ha van zenekar, aminél nemcsak a rajongói keménymagot, hanem jóval több embert érdekelhet egy ilyen rövid időszakról ilyen hosszan szóló „filmeposz”, az pont a Beatles.

Egyébként, ha belegondoltok, Lindsay-Hoggnak a felvételtől a bemutatóig számítva 16 hónapja volt arra, hogy az 56 órányi anyagból összevágja a maga filmjét, ráadásul ’69 júliusában, miután levetítette a Beatlesnek, újra is kellett vágnia a sok johnésyoko miatt. Nem tudjuk, hogy nézett ki az eredeti elképzelése (amivel fél év alatt már meg is volt), ahogy azt sem, mennyiben sérült az eredeti koncepciója az újravágás által. Még az is lehet, hogy maga a zenekar ’69 júliusi hangulata is hatott rá: ha Lindsay-Hogg „feloszlófélben levőnek” látta a zenekart, simán lehet, hogy a bemutatóig hátralevő időszakban erre a vonalra ment rá, hogy passzoljon az aktuális helyzethez a kész film. (Persze ez csak spekuláció.)

Ehhez képest Jackson minimum 2,5 éve dolgozik ugyanazzal a mennyiségű anyaggal és úgy fest, teljesen szabad kezet is kapott, tehát nem kell újravágnia a kész filmjét.

Magyarán sokkal jobb helyzetben van. Arról nem is beszélve, hogy azért egy hatórás sorozatban  (akármilyen, esetleg eltérő szándék is vezérelte anno Lindsay-Hoggot, illetve most Jacksont) csak teljesebb képet lehet adni az 56 órányi felvett anyagról, mint nyolcvan percben.

Pont négy és félszer annyi idő van rá. Nyilván először látni kell, de mi van, ha a Let It Be hamisította meg a valóságot és joggal „rejtegetik”* a nagyközönség elől?

Számomra legalábbis három hét -nagyrészt- gyötrelemből nem következik a tetőkoncert nagyszerűsége. 

(*Már amennyiben rejtegetni lehet valamit napjainkban, amit tíz perc letorrentezni – sőt én 2006 elején pont youtube-on láttam először, ami akkoriban még nem volt beszabályozva és reklámmal telerakva sem.)

Gideon's bible Creative Commons License 2 napja 0 0 39839

A különválás jó ötlet,de engem minden kis apróság,szöszölés,molyolás érdekel.

Már régebben is írtam,nekem az 56 óra kell,de elvárom a tökéletes felújítást. ( A bilibe lógó kéz esete )

Valamint kell még az "eredeti" Let It Be is a mai kornak megfelelő minőségben a megannyi internetes vadászatom után.

Röviden ennyit a vágyakról.

Előzmény: Mr Mustard (39836)
Gideon's bible Creative Commons License 2 napja 0 0 39838

Hosszú.

Google it!

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (39835)
cliftony77 Creative Commons License 2 napja 0 0 39837

Ház az eredeti Let It Be filmre gondolok, elvégre kvázi ahelyett jönne most ki ez a 6 órás cucc, ugyanazt az időszakot dolgozná fel. Régi vágya a rajongóknak, hogy normális minőségben meglegyen az anyag, még ha nem is a legkedvezőbb képben mutatja be a zenekart, de pont emiatt nem csinálták még meg rendesen. Amikor bejelentették ezt a Peter Jackson-féle új dokut, akkor szó volt róla, hogy mellett az eredeti is meg fog jelenni, de egyre nagyobb a hallgatás róla.

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (39835)
Mr Mustard Creative Commons License 2 napja 0 0 39836

Ahogy a facebookos beszélgetésünkben is írtam, szerintem is nagyon sok a 6 óra. Akkor lehetne kicsit izgalmasabb és talán emészthetőbb, ha a 3 rész tematikusan külön válna. 1. Twickenham, 2. Apple Studio, 3. Tető koncert (előkészületekkel, utózöngékkel).

Annak nem látom sok esélyét, hogy a hivatalosnak tekinthető bejelentés után megint visszatáncolnának. Ez már be lesz mutatva :-)

Előzmény: Vid ispán (39833)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2 napja 0 0 39835

Mi volt az eredeti anyag? Mi a sztori emögött az újravágás mögött?

Előzmény: cliftony77 (39834)
cliftony77 Creative Commons License 2 napja 0 0 39834

Mindent megtesznek azért, hogy ez az újravágott anyag terjedjen, és ez a kép maradjon meg az emberekben. A végén majd szépen elfelejtik megjelentetni az eredeti anyagot... :(

Előzmény: Vid ispán (39833)
Vid ispán Creative Commons License 2 napja 0 0 39833

Már ha lesz belőle valami. Mert az utóbbi hónapokban annyi a kavarás körülötte, még simán sztornózhatják is akár megint, mint ahogy az utóbbi évtizedekben párszor.

Amúgy meg 6 óra ebből az egy hónapból szerintem erősen túl van tolva.

Előzmény: Rainvan (39832)
Rainvan Creative Commons License 4 napja 0 0 39832

Ebből (a Vanity Fair-cikk szerzőjének tweetjéből) én úgy gyanítom, a három rész egy-egy hét "összefoglalója" lesz:

És szerintem külön jó hír, hogy nem lesznek belekeverve új felvételek: béna lenne szerintem így, hogy a főszereplők jó része (négyen...) sajnos nem tud reflektálni a jelenből arra az időszakra.

Paul és Ringo biztos megteszik majd úgyis a bemutató után egy csomó interjúban.

PeterCorr Creative Commons License 4 napja 0 0 39831

Mivel 1 epzód 2 órás lesz, pont olyan hosszú lesz időtartamban, mint egy hatrészes mini sorozat. Ez viszont már 1 hónap múlva felkerül a Hulura és hatrészes lesz:  

https://deadline.com/2021/05/paul-mccartney-rick-rubin-hulu-original-music-documentary-series-mccartney-321-1234757933/

https://www.youtube.com/watch?v=eTSe5hgB04s

Előzmény: Gideon's bible (39828)
Gideon's bible Creative Commons License 5 napja 0 1 39830

Nálam csak az van,hogy az ikreim 1 héttel idősebbek,ugyanakkor 39 évvel fiatalabbak Paulnál.

Előzmény: Rainvan (39829)
Rainvan Creative Commons License 5 napja 0 1 39829

Boldogat Paulnak, szólólemezei hallgatásával köszöntöm éppen. :)

(Abszolút magánjellegű érdekesség, de tegnap csodálkoztam rá, hogy a -viszonylagos- közelmúltam két fontos eseményének dátuma is Beatles-kötődésű: hat éve október 9-én voltam állásinterjún a munkahelyen, ahol azóta is dolgozom és ma öt éve randiztam először a feleségemmel. Két annyira véletlenszerű dátumválasztás, hogy öt év után tűnt fel egyáltalán. :) 

Gideon's bible Creative Commons License 5 napja 0 0 39828

Csalódott vagyok.Egy valamirevaló minisorozat mostanság 6,7 részből áll,de ne legyek telhetetlen,tudom.

79

Előzmény: Vid ispán (39825)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 6 napja 0 0 39827

Taschen is releasing a limited edition (600 copies) of "Paul" (McCartney):

"An intimate look at one of the greatest music legends of all time, by an iconic photojournalist. From the delirium of the Beatles’ 1964 U.S. tour to the heady, shaggy days of WINGS in the 1970s and the quiet idyll of life on the family farm in the early 1990s, Paul traces the evolution of a pop superstar and of the man himself through more than 100 photographs, many never seen before.

Collector’s Edition (No. 101–700), each numbered and signed by Harry Benson"

Despite the acrylic hardcover (that looks expensive), it costs €600.

UPDATE: Copies 1-50 and 51-100, which are sold out, cost €3000 (!!!!)
"172 pages, with a gelatin silver print, 50.5 x 40.7 cm"

Rainvan Creative Commons License 6 napja 0 0 39826

Erdemes elolvasni a Vanity Fair cikket.

Jackson torekedett ra, hogy ne hasznalja adott jelenetnel ugyanazt a kameraallast mint a Let It Be film, ezzel is hangsulyozva, hogy hiaba keszult ugyanabbol az anyagbol, ket kulon filmrol van szo. Okos otlet szerintem.

Igy, hogy haromszor olyan hosszu a vegeredmeny mint amire maximalisan szamitottam, konnyebb varni meg tovabb.

(De azert azt mar ne talaljak ki, hogy nyolcoras lesz, de csak 2022 karacsonyan. :D)

Vid ispán Creative Commons License 6 napja 0 1 39825

A Get Back-saga újabb csavarja: háromrészes minisorozat lesz, amit november végén streamelnek, minden epizód kétórás.

Gideon's bible Creative Commons License 2021.06.15 0 0 39824

Semmi összefüggés persze,de pár évre rá épp egy budapesti Klein nevű hentes fia "kezelte" a pénzügyeiket. :)

Előzmény: cliftony77 (39823)
cliftony77 Creative Commons License 2021.06.14 0 0 39823

Ma 55 éve vonták be a hentesborítós lemezt.

DaniM77 Creative Commons License 2021.06.09 0 0 39822

Tehát az 5.1-es mix-ért meg kell/kéne venni a 5CD+1bluray+1könyv deluxe verziót 100-120 fontért....  Ennyi verziónál (ami egyébként becsülendő) igazán lehetne "szegényesebb" kiadás is az 5.1-es mixből (pl. 2CD+1bluray). Amúgy nagyon várom már!

Előzmény: cliftony77 (39821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!