Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 17 órája 0 0 71853

Az Ostoros zweigeltjét vettem már párszor, az annyi pénzért teljesen rendben van.

Szóval az Ostoros nem Weinhaus és nem Ital Magyarország, csak picit kiélezni akartam azt a mondatot velük. A Vargával már több hasonlóságot látok, pl. nekik is van prémium szériájuk (Aranymetszés), és azért a boraik derékhada nem a legalja minőség.

Előzmény: blend11 (71852)
blend11 Creative Commons License 18 órája 0 0 71852

világos, talán rosszul fejeztem ki magam, mert az első mondatot nem is neked szántam, hanem inkább a cikken méltatlankodtam.

Előzmény: Hepci (71851)
Hepci Creative Commons License 18 órája 0 0 71851

Lentebb (71826) leírtam, hogy az Ostoros nem a leggázabb minőség...

Ettől függetlenül, nem hiszek az olcsó nagybirtokok olcsó pinóiban, tehát ha 3 angol újság és 10 db maszterofvájn közösen ajánlaná, akkor se vennék se 2016-os, se más évjáratú pinót az Ostorostól.

Előzmény: blend11 (71850)
blend11 Creative Commons License 21 órája 0 0 71850

Pont ez volt az az oldal, akinek leesett az álla, amikor a Guardian , illetve Jancis Robinson előbb tette az ünnepi ajánlójába az ostoros 16os pinot-ját, minthogy nekik megütötte volna az ingerküszöbüket ez a a pincészet. 

A fenti egyébként tényleg szuper kis bor volt, és a weinhausozás, vargázás sok szempontból se helyénvaló itt.

Előzmény: Hepci (71835)
lazaridi Creative Commons License 21 órája 0 0 71849

Hát velem ne jöjjön szembe az autópályán...

Előzmény: Z-vitamin (71848)
Z-vitamin Creative Commons License 27 órája 0 0 71848
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 71847

Hozzáteszem, van Calvin Klein farmerom, több is.

De ezeket brutál olcsón vettem egy üzlet bedőlésekor, és bespájzoltam belőlük 30 évre előre.

Sajnos most éppen nem kopnak, mert nem jönnek rám - hozni kellene ehhez teniszben a 2000-2001 környéki versenysúlyomat. :)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71845)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 71846

Nem az a kérdés, hogy mit tud, hanem hogy mit nem tud. Nos, olyan nincs.

Ezek a poharak pl. tudják azt, hogy kiszagolhatod belőlük, az adott pezsgő alapborának készítéséhez használt szőlő szüretekor a kettő kilométerre levő mezőn éppen három nagyot fingó szarvasmarha hím, avagy nőnemű volt.

Ennél már nincs feljebb. :)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71844)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 1 napja -3 0 71845

Igen.

Egyszer alkudni próbáltam a teló boltosnál egy ugyanolyan töltőre amit kínából is meg tudtam volna rendelni, csak éppen sürgőssen kellett. Kínából lett volna 5 dollár mínusz 2 dollár kedvezmény, ő meg kínálta 5-6 ezerért.

Mondom neki, hogy te is onnan rendeled ahonnan én de nekem nincs időm megvárni amíg leszállítják mert most kell, hajlandó vagyok megvenni de nem ennyiért. Kérdi, hogy mennyit adnék érte. Mondom kb. a felét.

ŐŐŐŐaaa...fel volt háborodva. Akkor mondom (magamban) bmeg ha neked kb 300%-kos haszon nem elég, add el majd másnak.

Persze kellett a töltő, nem nála vettem meg, de azért máshol egy kicsit olcsóbb volt 3 ezer körül.

Előzmény: Hepci (71843)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 1 napja -2 0 71844

"Csak" hétezer a nagyrésze.;-)

De ez vajon mit tudhat ennyiért, így sampany árában?-;)

https://www.bortarsasag.hu/hu/minden_mas/-/-/riedel_superleggero_champagne_wine_glass?filter5=poharak

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71842)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 71843

Ezek olyanok, mint a Gucci-cipő meg a Boss-farmer és a Vuitton-táska - az árukat semmi se indokolja, kizárólag az emberi hülyeség.

Jocótól 14 rugóért vehetsz kb. 20 db kifogástalan poharat, ha jól emlékszem az áraira. :)

Engem egyébként nem az ún. nagy márkák árai háborítanak fel, hanem az, hogy gyakran a tízszeresen szorzó márkák is Kínában gyártatnak mindent. Ugyan már, legalább lennének oly kedvesek magukat komolyan venni, és Olaszországban készüljön a cucc, Angliában, meg Franciaországban. A haszonkulcs elbírná...

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71842)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 1 napja -4 0 71842

A minap gondoltam én is erre.

Hogy mi a gci kerül egy darab üvegben 14 ezerbe (asszem, emlékezetből) vagy egy másik darab uvegben (dekantalo) 30 ezerbe.

Azt hiszem ezek az árak a hulyeknek vannak fenntartva, de azok a másik oldalon laknak.-;)

Előzmény: lazaridi (71840)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 71841

Csak nem pont annyiba, mint Ausztriában 4 darab?

:DDD

Valamit keresni is kell az arcoknak - Tálos Attila pl. évekig finanszírozott egy brutálisan veszteséges fine dining éttermet.

Előzmény: lazaridi (71840)
lazaridi Creative Commons License 1 napja 0 0 71840

Csak úgy megjegyzem, hogy Ausztriában vettem 4 db Riedel vörösboros poharat (nem mintha ez lenne a kedvencem) 20 pénzért. Aztán megnéztem mennyibe kerül egy db a Bortársaságnál...

Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 71839

Hát, ha ez a kadarka nem tetszik annyira, mint 8-10 eurós olasz vörösborok, akkor szerintem felesleges venned az aktuális csókából vagy pinóból, ugyanis azok se sokkal koncentráltabbak, és a baráti áruk sem kifejezetten olcsó.

No mindegy, jövő héten valószínűleg megyek hozzá - írd meg maszekban, ha kérsz valamit.

Előzmény: lazaridi (71838)
lazaridi Creative Commons License 1 napja 0 0 71838

Azért szerintem Szentesi Jóska bármelyik borát szívesen megiszom...

Előzmény: Hepci (71836)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 71837

Hát, ha Koch úr lehet az év borásza, LóSimon úrnak, illetve Varga úrnak is jár a cím, max. 3 éven belül.

Hogy egészen pontosan fogalmazzak, ők ketten lehetnének a következő évek borászai, még az érdemeiket kellene mérlegre tenni a neves-híres (és nagyokat fingó) ítészeknek, hogy melyik is jöjjön elébb.

Én Varga Péterre szavaznék, a Varga egri bikavérje bárkit meggyőz, nőnemű mászterofvájnok sorozatosan pisilős orgazmusban törnek ki bármelyik évjárat (btw, az mi?) kóstolásakor.

De LóSimon rajnaija se semmi, ő meg lehetne a 2021 év borásza, szem nem maradna szárazon, s aratna a NER.

Előzmény: Jocó0423 (71833)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 71836

Nem kedveled a karcsú borokat... (?)

Nekem Szentesi kadarkája jobban ízlett, mint a halálfejes spanyol...

Előzmény: lazaridi (71828)
Hepci Creative Commons License 1 napja 0 0 71835

Úgy tűnik, ha van rajta sapka, azért baxtatod Octopust, ha nincs, akkor meg azért.

Azért lássuk be, a marketek alsó és középső polcainak rendszeres és beható vizsgálata szerintem nem feladata egy borbloggernek (tegyük hozzá, ilyet nem is kap ingyenborként, tehát még költhet is rá szerencsétlen :D).

Mi értelme lenne annak, hogy minden héten megvizsgálják mondjuk az Ital Magyarország Kft., a Varga és a Weinhaus egyik borát, és leírják róla, hogy ez bizony egy fajta- és termőhelyi jelleget nélkülöző, ízszegény, vékonyka, de technológiai hibáktól - szerencsés esetben - mentes cucc, 3 pont.

Kinek hiányzik ez? Neked?

Előzmény: BZoltan (71832)
lazaridi Creative Commons License 1 napja 0 0 71834

SAP HILLA cuvé 2007, félédes fehérbor. Na ez a kategória, amit ugyebár nem vesz az ember gyereke.

Ehhez képest mandulás kesrnye, barack és ásványok... nagyon hosú, nagyon jó formában van,

8 pont

Jocó0423 Creative Commons License 2 napja 0 0 71833

Én egy másikat ismerek :). Tüdőgyógyász volt, kórházunk is viseli a nevét, meg egy pár utca.

Előzmény: Hepci (71825)
BZoltan Creative Commons License 2 napja 0 0 71832

Leírtam mi a bajom. Lenéző sznobságból fakadó alázó ignorancia. Amikor egy a borok világa iránt érdeklődő arc kimondottan büszke arra, hogy fingja sincsen az élelmiszerboltok borpolcaira termelő pincészetekről... de amikor annak hirtelen lesz egy drága bora akkor egyből felébred.

Ez a stílus vitte lejtőre a blog.hu-s művalkeszt és döntötte be véglegesen a gumilós folytatást. Ott kezdődött ez a fasság, hogy sokszázeurós burgundiai borokról és wachau smaragdokról meg hasonlókról áradoztak cunami mennyiségben, de fingjuk nem volt arról, hogy a magyar borvilágban mi történik.

Mondom, nem tudni az Ostoros pincészet létezéséről és piaci jelenlétéről az kóklerség egy 10+ éve borokról bloggoló magyar borfogyasztónak. De ez még nem baj... de ezt nem szégyellni az konkrétan gyökérség.

Előzmény: Hepci (71826)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2 napja 0 0 71831

Sajnos nem, csak tanulmányaimból a fajtát.

Előzmény: lazaridi (71830)
lazaridi Creative Commons License 2 napja 0 0 71830

mea culpa

egyébként ismered a bort?

Előzmény: Hatvani Szabolcs (71829)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2 napja 0 0 71829

A korrektor észrevétele: nem Agliano, hanem Aglianico. :-)

Előzmény: lazaridi (71828)
lazaridi Creative Commons License 2 napja 0 0 71828

2 olasz bort is kóstolgattam és nem volt felhőtlen az örömem, ezért kibontottam egy Szentesi Kadarkát. Utána már kicit jobban tetszettek az olaszok.

Olim Bauda: Le Rochette Barbera d'Asti Superiore 2016, korábban ittam egy ennél olcsóbb borukat talán La villa, ami elsőre is nagyon tetszett, így ettől sokat vártam. Szellőzésre persze picit még javult is, úgyhogy egy kellemes gyümölcsös egyensúlyos bor lett belőle és szépen elfogyott, 6,5 pont

Pietracupa: Quiricio Agliano Campania 2015. Hát ez keményen nyitott. Vastag és erős bor, amit nyilván még sokáig lehetett vola tárolni, az az érzésem ez fiatalon fogyott el, 6 pont

Szentesi Kadarka 2017, Halvány szín, fanyar íz, néha egy kis finom meglepő komplexitás érződik, de gyorsan eltűnik. Nem túl koncentrált bor, de élvezhető. 4 pont

A három bor nagyjából egy árkategóriában van.

Hepci Creative Commons License 2 napja 0 0 71827

Most olvastam el Octopus írását... beszarok, ő is pont a "szellős szövésű" szóösszetételt használta az egyik borra (Delelő).

Konklúzió, főleg BZolinak: a seggfejek egymásra találnak. :DDD

Előzmény: Hepci (71826)
Hepci Creative Commons License 2 napja 0 0 71826

Most speciel nem értem, mi a bajod vele.

Írt egy olyan cég boráról, ami jellemzően marketekben nyomul, és nem a leggázabb "minőséget" tolja, és most kihozott egy - szerintük - prémium borcsaládot. Ami persze szerintem nem az, mert a párom is hivatalos volt erre a sajtóeseményre, kapott is Soltész-ingyébort (bikavér), megittuk. Aránylag élvezhető, szellős szövésű cucc, 5 pont, nulla prémiumság.

Előzmény: BZoltan (71820)
Hepci Creative Commons License 2 napja 0 0 71825

Hahahaha.

Lehetne a Koch Róbert is (1 Fradi-focista volt, ha jól emlékszem).

Előzmény: shiraz3 (71818)
Z-vitamin Creative Commons License 2 napja 0 0 71824

Elindult  a karácsonyi céges borajándékozási szezon. Első fecske: 
Cantina Diomede Lama di Pietra Nero di Troia - jó anyag, szépen indul.szépen folytatódik, a vége sajna a vártnál gyorsabban lecseng. De finom, kiegyensülyozott bor, tetszik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!