Keresés

Részletes keresés

Mezőföldi 2 Creative Commons License 6 napja 0 0 25812

Műanyag lambériát tett /tetet a  a tulaj a háza  utcai homlokzatára,   nyilván tetszik neki. Aztán megjavíttatta az ereszcsatorna egy részét.

Van gáz a házban, jó ez nekik arra a 15  - 20 évre.

Előzmény: mzm (25810)
pintjano Creative Commons License 2020.07.07 0 0 25811

Műanyag lambériának nézem, még csúnya is. Kivülről lezár- bár ha tetőlécre tették, akkor még mozoghat is a levegő? Végül is se nem láttam ilyet, se tapasztalatom nincs. Én nem tennék még ha utnam dobnák is. Különben is ki nem állhatom a müanyagot (bár van ahol elengedhetetlen használata). üdv PJ

Előzmény: mzm (25810)
mzm Creative Commons License 2020.07.06 0 0 25810

Egy újabb kép a WTF sorozatba...

Zöldár Creative Commons License 2020.07.04 -1 0 25809

De a programba felvenni az kevés.

Választást is kell nyerni !

Amúgy :

Az Alföld közepén  a Nagykun városokban    2 -4 millióért kaphattok  80  - 100 nm -es vályog házakat  600 - 800 nm -es telkeken.

Némelyiket elég csak kimeszelni.

Viszont ha valaki el kezd gipszkartonozni, csempézni stb.   úgy járhat mint az a szegény nő akinek majd összedőlt a háza !!

Vályogházat nem szabad szépségversenyre vinni.

Előzmény: eekeili (25808)
eekeili Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25808

Ja a részletes tényfeltáró  írásból ez kiderül.

Kettő év.

Hogy mennyire kellene emelni, az azért nem kívánság szerint történik.

Amúgy semmi akadálya.  Egy politikai párt programjába be kellene venni, hogy a használt ingatlanok kellékszavatosságát   10 évre emeljük.

Előzmény: eekeili (25806)
eekeili Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25807

Kétszer is elhangzik ,hogy 5 éve vette meg.

Akkor kellett volna szakértőt hívni. Azért valami nem hangzott el.- Ez pedig az hogy mennyi volt a vételár ?

Ráadásul ez  egy állítólag baráti tv - ben  lett a nagyközönség elé citálva !

A  hülyeség, a tudatlanság azért még nem büntethető.

Előzmény: Csuklósbusz (25802)
eekeili Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25806

A szavatossági időt jelentősen növelni kellene!!!"

Érdekes  kívánság  ! Vagy kinyilatkoztatás !  

De mennyire ?  Most mennyi  és mennyi lenne az ideális  ?

Előzmény: Csuklósbusz (25803)
1házas Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25805
gybiaaa Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25804

Ingatlannál 5 év a kellékszavatossági idő.

Csuklósbusz Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25803

Jaja, javítják vele az anyagot.  Régi falusiak mesélték hogy kofák is hordták lovaskocsival a téglákat meg az alapanyagot, illetve maguk is csinálták a kertből.

Abból épült a ház ami a kertben volt sokszor. Ástak egy pincét, a kitermelt földből meg gyúrtak egy házat. xd

Nyeregtetős hosszúkás volt, aztán ahogy nőtt a jövedelem hozzátoldtak egy másik részt és lett belőle kádár kocka sátortetővel.

Egyik fele vert fal, másik tégla.  Más az alap, más a falszerkezet, évtizedes különbség az építés időpontja között.

Ha az egyik fele ledőlt, sima lakható volt a másik. :-) 

Nade majd a betonkoszorú, az majd összefogatja a falakat... na persze... Betonkoszorúval összefogatni...??    Akkor annyi mindkettőnek... 

A szavatossági időt jelentősen növelni kellene!!!       

Előzmény: mzm (25800)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25802

HOPPÁ HOPPÁ, pont erről volt szó nemrégiben, a kituningolom és eladom.. 

Mentsétek le a videót és lehet mutogatni a konferenciákon is...

http://cegledipanorama.hu/2020-07-01/lassan-radol-a-haz-egy-negygyerekes-csaladra-nagykoroson/?fbclid=IwAR3X4jnfQGUx0NcqKtMXJ5WbR9m2jDRd0ukwZUuGLA93CYBfJ6PuyDc27qI

Minden modern anyag használható... ha van vízszigetelés. Ha nincs vagy nem működik akkor jön ez:

Lassan rádől a ház egy négygyermekes nagykőrösi családra – számolt be róla a Tények. A gyermekeit egyedül nevelő anya, Herédi Krisztina öt évvel ezelőtt még látszólag jó állapotban vásárolta meg az ingatlant. A falakat gipszkartonnal fedték és frissen festették. Egy éve azonban süllyed, repedezik, omladozik a ház, illetve a penész is megjelent. Már a tető is megcsúszott és elkezdtek róla lepotyogni a cserepek.

Lábazati díszkőfelrakás, dryvites vakolat sűrű műanyag hálóval, belül gipszkarton a vakolás helyett, fent a sarkoknál hungarocell stukkók, födém valami tapétával burkolt, fürdő csempézve jó magasan.

Vélhetően a ház vízszigetelése nincs vagy már nem működik... Nagykőrös meg nem is az a száraz város...  nos a falak szépen lassan telítődtek vízzel, a víztől fokozatosan csökkent a falak teherbíró képessége, elkezdte szétnyomni a saját meg a tető súlya. Ahogy mozgott egyre jobban sérült az esetleges vízszigetelés, megjelentek a gombák is amik fokozhatták a leromlást, vizesedést, a ház gyorsuló ütemben elkezdett átnedvesedni.

Az átnedvesedéstől süllyedések, csavarodások, alakváltozások jelentkeztek, lenyomódik a gipszkarton, pattognak le a csempék, szorulnak a nyílászárók, tető már nem tudja követni a ház alakváltozásait, szétcsúsznak a csapolások, gerendák, potyognak a cserepek. A beázó tető megint gyorsít a dolgon...

Ja meg ahogy mozog a ház jönnek a csőtörések meg az elektromos kábelszakadások...  öngyilkos folyamat indult meg amit csak akkor tudnának megállítani ha leverik az összes csempét, gipszkartont, vakolatot stb.. és a penész lehet akkor is sose megy már el.

Ha a vályogon repedés jön elő azt már a vályogos könyvből is tudjuk hogy " komolyabb a károsodás", nade ha leugrik a gipszkarton, potyog a csempe meg a cserép akkor az azt jelenti hogy itt az idő eladni... :-) :-)

Erre a házra már egyedül csak a betonkoszorú hiányzik, az feltenné az i-re a pontot... és akkor meglenne minden merénylet a vályogház ellen amit csak el lehet követni.

Szóval itt a mutogatható negatív példa mit kockáztat az aki "tuningol". 

Ja és 5 év után jöttek ki a problémák....    a szavatossági idő meg két év.. 

Az más kérdés hogy szándékos átverés vagy tudatlanság okozta a katasztrófát. De a szakértő 15 misire becsülte a javítást. Már bocs de ha ráköltene ennyit akkor is egy bizonytalan ezeréves háza lenne, bocs de ebből épít újat. 
A szakértő is "vasalatos" összefogatást emleget... nos azt a szakértőt is ki kéne onnan zavarni, nem értenek ezek a vályogházakhoz. 

A nő mit tud tenni most??  Ha nem tud összesírni adományokat akkor eladja gyorsan egy balekabbnak akinek annyi esze se lesz hogy sírjon a tévében. 

Sokak még mindig verik a mellüket hogy jó a gipszkarton meg az xps is... a vályogra.   Persze, ha biztosan tudod hogy jó és miből készült a vízszigetelés és tuti működik!!

AMennyiben ezt nem tudni és nem csináltatod meg a vízszigetelést utólag valami vágással, sajtolással akármi akkor csak akkor jöjjön a gipszkarton meg a diszperzit, csempe stb ha bevállalod a rizikót hogy 5 év, vagy akár 15 év, időjárás és szerencsefüggő...  nem-e egyszercsak megadja magát a ház. 

De amilyen mértékben terjednek a betonkoszorúk, szigetelések, hidegburkolatok stb... a vályogházak lehet pár év és hitelképtelenek meg eladhatatlanok lesznek ha jópár ember beszopódik vele..

Nem is csodálkozok ha a biztosítók ( jobbikok) nem kötnek vagy nem fizetnek vályogházra. Ezekután meg pláne nem. 

Tanulság: SOHA ne vegyetek felújított vályogházat!

Csuklósbusz Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25801

Vályogháznál a falösszefogás, varrás stb értelmetlen még akkor is ha látszólag korrekt munka.

Vagy a tetőt kell összefogatni ha az nyomja szét, vagy az alapot összefogatni ha az csúszik szét, önmagában a falat értelmetlen... a kiváltó tényezőt kell megszüntetni.

Előzmény: mzm (25800)
mzm Creative Commons License 2020.07.01 0 0 25800

A lösz egy bizonyos homoktípus, abból nem készítenek vert falat. Maximum az agyagot javítják vele.

A vert fal minden tájegységünkön ismert és alkalmazott, nem csak a löszös vidékeken...

Egy újabb szép darab a WTF sorozathoz, talán már mutattam:

(egyébként ez éppen egy löszdomb aljában van, az egyik Duna melletti településen...)

Előzmény: Ofenbau (25799)
Ofenbau Creative Commons License 2020.06.30 0 0 25799

Sőt sok van ami nem is vályog, sima földből van szalmával javítva stb. "  Azért az nem sima föld, hanem lösz. Azokat a falakat vert falnak hívják.

Úgy általában a löszös vidéken fordulnak elő ezek.

A löszbe egyébként kitűnő pincéket lehet vájni.

Persze lehet tévedek !

Előzmény: Csuklósbusz (25797)
mzm Creative Commons License 2020.06.30 0 0 25798

A mosoly arra vonatkozott, hogy egyetértek azzal, amit abban a hozzászólásban írtál...

Előzmény: Csuklósbusz (25797)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.06.30 0 0 25797

????

Nyugodtan írd mi a véleményed, nem haragszok meg! :-)

A vályogházakkal az a baj hogy nagyon egyediek, minden egyes darab egyedi.  Mind mind más recepttel és alapanyagból készült, más a falvastagság, födémterhelés stb stb. Sőt sok van ami nem is vályog, sima földből van szalmával javítva stb. 

Aki közel biztosra akar menni az tartsa be betűről betűre a vályogos könyvet!

Akik meg a modern dolgokat erőltetik ők óriási rizikót vállalnak.   Vagy beválik vagy sem.

A hungarocell hőszigetelés, betonkoszorú új tetővel stb lehet a szomszéd házán évek óta beválik, nade az enyémen már közel sem biztos.

Nade egy bolond 100-at csinál,  mit látnak az emberek, azt hogy a szomszéd is úgy csinálta és bírja, akkor nekem is jólesz. 

Ezért jó ötlet lenne tényleg az ilyeneket dokumentálni és mondjuk 10 év múlva megint lőni egy fotót a házról... 

Mert ha cementes vakolatot alkalmazok és lepottyan na puff.... nade ha a betonkoszorú alatt akar kihajolni a fal.... 

De túl sokat látok én is ilyet, divat lett betonkoszorút rakni a vályogházra tetőcserekor... holott szerintem egy megfelelő méretű talpgerenda bőven megfelelne mint a régieknek is.

Előzmény: mzm (25796)
mzm Creative Commons License 2020.06.30 0 0 25796

:-)))

Előzmény: Csuklósbusz (25794)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.06.29 0 0 25795

Mivelhogy pontosan tudjuk hogy vályoggal is megcsinálják ugyanezt így bizony lehet szidni az ilyen munkákat!

Én vályogházra láttam egyszer E gerendás födémet építeni!! 

Vannak ilyenek, de az se normális aki megcsinálja ezt a megrendelőnek.

Igaz régebben a csempézést sem ajánlották vályogfalra, aztán mégis többségében nem lett gond belőle! 

Sőt továbbmegyek, egy vályogfalon bármilyen modern anyagot lehet használni amennyiben a falnak van működő vízszigetelése.  Mármint értve ezt a festegetésre, csempézésre, vakolásra, hőszigetelésre stb, kivéve a födém és attól fölfelé... 

De ez a betonkoszorú meg a ytong ...  ez túltesz mindenen. Igen amatőr zugvállalkozók megvesznek egy romot, kituningolják aztán jópénzért eladják a gyanútlan balekoknak.

Hivatalosan 2 év a szavatossági idő használt házra, ezt ki kellene tolni legalább 5-10 évre pont az ilyenek miatt. 

Mert ha nem túl durva az elbaszás akkor sok év mire megbosszulja magát, de addigra már lehet visszafordíthatatlan a károsodás!

"mert sokszor csak apró különbség van a veszélyes, és az érdektelen repedések között" laikus de még statikus is  gyakran benézi.

Ha még csak a koszorúba öntik bele a födémgerendát az szerintem nem akkora gond, akkora részen még túléli, de ha az egész födémet megborítják bármilyen vékony betonnal a sár helyett akkor tuti szétrohad a fa.

Betonkoszorú ha elég erős a fal önmagában nem gond, nade sok házat látni hogy 5-10 centiket !!!! süllyedt, elmozdult a fal amit szépen követett a tető, a födém, a tulaj kivakolta a lyukakat és no problém.

Nade a betonkoszorú ezt nem fogja tudni megtenni, nem fog együtt idomulni, mozogni a házzal, hosszú távon több a kára mint a haszna.

Ha alá van falazva, vagy megfelelő az alap ( nagyon ritka) akkor még talán ok-ok.  Nade aláfalazgatni, koszorút önteni stb... már majdnem olcsóbb egy újjat építeni, pont ezért is szoktak gondok lenni az ilyen épületekkel. 

Ismerek egy házat aminek csak kisméretű tégla az alapja, az is talajszintről indítva.  Vastag, erős, bevasalt betonkoszorú, rajta óriási csili-vili tető. 
1,5 éve kutya baja. DE: pénzt nem adnék érte, mert belátom hogy még bírja de meddig??? Amíg meg nem nyomja agy nagy hó, meg nem rázza egy kicsi földrengés, vagy csak spontán egyszercsak feladja a vályogfal??

Mert van amikor évtizedek után gondolja úgy magát a vályogfal hogy na most meguntam és kihajlok... 

Sőt kutatások, konferenciákon fel kellene vetni amit még senki nem vizsgált, az a tartós teher hatására történő alakváltozás.

Mert az egy dolog hogy a sima téglát, vályogtéglát stb megnézik egy terhelő géppel hogy na mekkora nyomásnál lesz maradandó az alakváltozás... 
A nyomószilárdság megmutatja hogy egy falazóelem felülete mekkora súlyt bír el annak károsodása nélkül. 

Igenám de a vályognak az én véleményem szerint a nyomószilárdságát nemcsak nyomásban hanem hosszú időben is vizsgálni kellene mert van az a nyomás aminél a gép szerint elbírja, de 30 év alatt mégis károsodik tőle.
Ezt még tudtommal senki nem vizsgálta, de szerintem ez a legjobb hely ahol ezt felvethetem. 

A betonkoszorús vályogházak is lehet csak évtizedek után fognak csúnyán nézni ránk. 

De jöjjenek még az ilyen elrettentő példák, illetve tapasztalatok is ki az aki megcsinálta és mi baj lett belőle!!! 

Előzmény: mzm (25792)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.06.29 0 0 25794

Ez mi a szentszar? Ytong vendégfal kívülre??? 

Én fordított eseten gondolkodtam már. Hogy könnyűszerkezetes vagy vékony téglafal mint FŐ TARTÓFAL és mellé 1-2 sor vályog ami nem tartana semmit, csak magát meg hőkiegyenlítés céljából lenne ott.

Nade ami a képen van az irtózatos mind statikailag, mind funkcióilag, mind páratechnikailag!

Előzmény: mzm (25793)
mzm Creative Commons License 2020.06.29 0 0 25793

Ez sem akármi...

mzm Creative Commons License 2020.06.29 0 0 25792

Nem szeretek és nem is szoktam anélkül véleményt mondani, hogy ismernék minden részletet - így nem tudom, hogy a ház maga miből épült, vályogból vagy sem.

Ha igen, akkor eleve hibásnak tartok minden utólagos rábetonozást, legyen az koszorú vagy teljes vasbeton födém.

A betonozásra ránézve azt hiszem, itt csak koszorúról van szó. De...

Akár téglaház, akár vályogház, egyszerűen nem tudom felfogni, hogyan tudott valaki ilyen dolgot megcsinálni: azaz a födémgerendákat bebetonozni, azt is a legtrehányabb, gányolt módon.

A faanyagot nem betonozzuk be, ez alapvetés. Ha mindenáron vasbeton koszorút akarunk, akkor a gerendákat fel, koszorút odabiggyesztjük és a gerendákat rá. De így...?

A purhabos "varázslásról" nem is beszélek.

Véleményem szerint a tető se igazán jó megoldás, nem is az esetleges többletteher, sokkal inkább a hajlásszöge miatt. 

Egyébként a fal felett lévő gerendák funkciója számomra rejtély, hogy miért vannak az utcai homlokzat feletti is gerendavégek.

Na, mindegy...

Mariusi Creative Commons License 2020.06.28 0 0 25791

Akkor tévedtem. Habár koszúnak is elég vastag.

Előzmény: Csuklósbusz (25789)
pintjano Creative Commons License 2020.06.28 0 0 25790

Szerintem sokan tisztában vannak vele, de ez a menő... Néhány napja ismét láttam ilyet, véleményem szerint kidobott pénz--- szép egyébként, s a falakat becsomagolják gipszkartonnal és eladják akár 20 millióért és van aki megveszi. A facen többségben vannak, akik igy ujitották sok-sok millióért és még büszkék is rá. Legtöbb vályogháznál még a tetőcsere -egyszerre- izgalmas, volt amit csak a tető tartott össze. üdv PJ

Előzmény: Csuklósbusz (25789)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.06.28 0 0 25789

Az csak egy koszorú, nem födém az, a betonfödémtől leszakadna az egész. 

Azzal nincsenek tisztába egyesek hogy ezzel többet ártanak mint használnak a háznak!!

Előzmény: Mariusi (25787)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.06.28 0 0 25788

Sok ilyet látok én is, nem is tudom mit gondolnak akik ilyenre csinálják, mind a mester mind a megrendelő... 

A vályogházak mozognak, süllyedeznek, de fa meg minden követni tudta az alakváltozást egy bizonyos mértékig. Nade a betonkoszorú...  

Rengeteg ilyen munkát látok a környékemen, betonkoszorú aztán mehet rá a csili-vili tető.. meg a hőszigetelés, meg a tetőtérbeépítés stb.

Egész jól bírják, legalábbis nem rögtön lesz probléma belőle.

Előzmény: mzm (25784)
Mariusi Creative Commons License 2020.06.28 0 0 25787

Szép a tető,  szép a bádogos munka, amiből csak az ereszcsatorna látszik, szép a  gyalult deszkából készült eresz alja  és   még nincs teljesen kész. Így látszik , hogy egy fagerendás födémre egy  vb. lemez födémet raktak, Ez egyesek szerint halálos bűn, de azért sokan  csinálják.

Viszont ha már ennyi pénzt és energiát beleöltek,  csinálhatták volna úgy is hogy a tetőtér beépíthető legyen. 

Majd !!

Főleg úgy hogy a szomszéd ház példát mutat nekik.

Amúgy beton mánia, mert az a födém... ha jól látom brutál vastag.

De hát ők tudják miért így csinálták !

Előzmény: mzm (25784)
eekeili Creative Commons License 2020.06.28 0 0 25786

Ja a befőttes üveg,  más néven öblös üveg. Nem kell a palackok nyakát vagdosni !!

Előzmény: BigFic (25782)
pintjano Creative Commons License 2020.06.28 0 0 25785

Miért vágják le?! Gondolom azért, hogy átérjen a falon? Erdélyi uj háznál láttam, hogy nagy 10-20literes ? palackot tettek, ami átért és ha jól emlékszem belül volt az üveg szája. A palackban lévő levegő szigetel... üdv PJ

Előzmény: mzm (25783)
mzm Creative Commons License 2020.06.28 0 0 25784

Egy újabb minisorozatot indítok itt a fórumban. A címe valami ilyesmi lehetne: Hát ez meg hogy a rossebben..? vagy röviden angolul: WTF?

Szöveget nem írok a képekhez, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

:-))

Az első...

mzm Creative Commons License 2020.06.28 0 0 25783

A palack nyakát üvegvágóval levágják (azzal a fajtával, ami úgy működik, hogy körbeforgatják a palackot és a vágó többször átfut ugyanazon a vonalon - nem tudom jobban megmagyarázni :-)) és két ilyen levágott palackot fordítanak egymással szembe.

Valahogy így kell elképzelni:

Előzmény: BigFic (25782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!