Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2024.03.18 0 0 4157

Szerintem ha " trutymóval " ( szaniter szilikonnal ) kennéd be csak és semmi mást nem tennél rá , sem lenne gond , mert mint írtam , abban a csőben nincs számottevő nyomás .

Előzmény: sylvanus67 (4156)
sylvanus67 Creative Commons License 2024.03.18 0 0 4156

mert a csőtoldó az biztos nem tömít "vízmentesen"

 

Előzmény: peterch (4155)
peterch Creative Commons License 2024.03.18 0 0 4155

Minek akarod trutymóval bekenni még ?  Mekkora nyomás van a csőben ?  Szerintem elenyésző . 

Előzmény: sylvanus67 (4154)
sylvanus67 Creative Commons License 2024.03.18 0 0 4154

erre gondoltam, de előtte valami trutymóval (szilóplaszt) bekenni

 

a másik meg a csőtoldó lenne, csak ez pont a könyökben (ahol kijön a mosogatógépből és ráfordul a szifon felé a) van megtörve, akkor hajlízanom kell a pl. rézcsövet

 

vagy műanyag csőtoldó is játszhat még, akár ilyen

 

Előzmény: peterch (4153)
peterch Creative Commons License 2024.03.17 0 0 4153

Szia !

 

Esetleg simán villanyszerelők által használt műanyag szigetelőszelaggal ?

Előzmény: sylvanus67 (4152)
sylvanus67 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 4152

Bocs

 

Mosogatógep szennyvizcsove (gégecső?) megrepedt. 

Hogy lehetne javítani teljes csere nélkül?

Toldoval megoldva dugulásveszély lesz folyamatosan. 

Előzmény: sylvanus67 (4151)
sylvanus67 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 4151

Mosogatógep szennyvizcsove (gégecső?)

Hogy lehetne javítani teljes csere nélkül?

Toldoval megoldva dugulásveszély lesz folyamatosan. 

Nagypetya123 Creative Commons License 2022.12.16 0 0 4150

Sziasztok:Hitachi DH40MR véső fúró.Segítséget kérnék.

Leégett,széttört a szénkefe oldali csapágy, eltört a vezérlő mágnes a tengely végén,

a forgórész is leégett.

Mindhárnat cseréltem, a motor most jónak tűnik.A gépet össze raktam,elég éles zörgő (csapágy) hangja van.

A gépet atomjaira szedtem,nem igazán látok semmi durva hibát. Mi lehet a baj????

Égető1 Creative Commons License 2022.12.08 0 0 4149

  Egy elektromos sütőt hozzáértés nélkül szétszedni nagy merészség !

Jancsi1993 Creative Commons License 2022.12.08 0 0 4148

Sziasztok! Adott egy èvek óta nem működő gorenje k55303iw, csak az elektromos sütő rèsze tropa, a gázègő rèsze hibátlan. Nagymamámnak egy èv után felmondta a szolgálatot, de nem szereltette meg, mert van egy ilyen hülyesège, hogy nem szeret idegeneket a házba behívni, szerelőket sem (na mindegy is). Szóval nagyon kène neki egy működő sütő, ezèrt ma bedugtam hálózatba ès az óra rèsze működik, sipol is ha beallitom az időt rajta stb. , de nem melegedik a sütő, bármelyik programot is választottam. Az ègő sem világít benne. Mi lehet a problèma? Ha valami "kicsit kell benne cserèllni azt megoldom, de azèrt mivel nem vagyok szaki, nem szednèm szèt teljesen. Előre köszönöm a tanácsokat.

FunTom74656 Creative Commons License 2022.07.27 0 0 4147

Sziasztok!

Van egy Whirlpool ADG 480 IX mosogatóképünk, megette már a kenyere javát, 7,5 éves és naponta legalább egyszer megy, de van hogy kétszer-háromszor is. Sajnos mostanában rosszalkodik: ugyan olyan koszosan és csont szárazan jöttek ki az edények, mint ahogy bekerültek. A víz megáll a szennyvízpumpánál. Pár hete kicsit szétszedtem, konnektorból is kihúztam, szennyvízpumpát kivettem, hővédelmét lecsekkoltam, a pumpa "gödrét" kitöröltem, a vízszint érzékelőt áttöröltem, a szennyvízcsövet ellenőriztem nincs-e eltömődve, összeraktam, utána ment mostanáig, most megint ez a tünet. A programok érdekes módon hibakód nélkül lefutnak, nem jelzi, hogy nem folyik le vagy nincs víz, stb. Lefut a program, de nem enged be vizet, szerintem mert nem pumpál ki, de nem tudom.
Most ez vagy a tervezett elavulás, lement az 1-2000 ciklus és nem hajlandó tovább működni, és ezen segített ideig-óráig a konnektorból kihúzás, vagy a szivattyúja vagy a befolyó pumpa pusztult meg, vagy nem tudom.
Honnan tudhatnám meg, mik a típushibák? Mert egy alkatrészt én is ki tudok cserélni, de diagnosztizálni a hibát nem olyan egyszerű. Illetve ha egyedül nem megy, hol találnék (kelet-Pest megye, esetleg BP pesti oldal) jó szerelőt, aki szépen rendbe rakja, hogy pár évet elmenjen még?
Egy annyira bevált igás ló, ennyit másnál 20 év alatt megy egy mosogatógép, nem szívesen cserélném le, hacsak nem rúg 50-100 ezerre a számla.

mulli86 Creative Commons License 2022.01.21 0 0 4146

Sziasztok!

 

Nem tudom ez mennyire szereld magad, csináld magad forum, de hátha.

Adott egy Candy tipusú mikrohullámú sütő, aminek ilyen fél mechanikus-elektromos időzítője beadta vagy két hete a kulcsot. Szétszedtem, nem láttam benne semmi extrát, de mivel nem ismerem a készüléket behatóan rendeltem hozzá új kapcsolót. Kapcsolóról annyit, hogy magához a tipushoz 8e forint lett volna a kapcsoló, de mivel neten láttam ugyanabba a boltba Gorenje apcsolót (3e ft), ami 99%-ban megyegyezet, ezért megrendeltem azt, még csak össze se kellett legózni a meglévőt az újjal, hogy passzoljon. Plug and play. Mindenesetre azt is szétszedtem, hogy összehasonlítsam őket. Ahogy sejtettem semmi baja nem volt az eredeti kapcsolónak, mivel semmi eltérést nem találtam, még a mechanika is ugyanaz. Ekkor jobban szétkaptam a régi kapcsolót és láttam, hogy van rajta egy nagyon egyszerű kialakítású elektro motor (egy pici tekercs, benne patkó alakú vasmag és ez közre fog egy több pólósú mágnest, amibe bele van fröccsöntve a fogaskerék, ami innentől mozgatja az szerkezetet ami kb 15 áttéelből álló órákat megszégyenítő fogaskerékcsoportot jelent). Mivel szakadást nem mértem itt a tekercsben, konstatáltam, hogy ez nem lesz rossz és ez után próbáltma ki az új kapcsolót, ami szintén nem működik)

A kapcsolóba megy 4 kábel, föld, fázis, illetve piros és sárga kábelek. Gyanítom erre az irányba kell indulni.

Itt az alsó kapcsolóktól kapja a feszkót (piros/sárga) a kis időzítő motor, mivel a felső csak a nullát (kék) adja a kis motornak, így a fázis felé nem is kutakodnék, hisz ha nem lenne nulla vagy szakadás lenne a mikró se működne, mivel felső a fekete azaz a fázis, azon folyik keresztül az áram a kis motor meg nem arról kapja a feszkót.

Alul 3 lábú mikrokapcsolót most ellenőriztem, az műkdik, tehát körbe megy az áram a kapcsolók mégse működnek. Komolyan ötletem sincs, hogy mi lehet a gond. Valakinek hasonló problémája volt már?

Zajszűrő/zavarszűrő tud okozni ilyen problémát? Az már túl bonyolult nekem végig mérés szempontjából beégés meg nincs rajta...

Megjegyzés, már a nullás kék kábelben se vagyok biztos, hogy az nulla, mert bekötésben úgy tűnik, hogy azon is fog menni áram valamilyen kapcsolás esetén...

 

 

occseb Creative Commons License 2022.01.10 0 0 4145

Sziasztok!

Bosch hsv442gby sütőhöz keresnék gombokat, bontottat. Van a neten valami olyan "bontó" ahol ilyen akatrészekkel foglalkoznak?

-Smiley- Creative Commons License 2021.12.28 0 0 4144

Köszi. A régi electrolux jó márka volt de w éve Romániában gyártják az AEG, Electrolux, Zanussi típusokat. Gagyi gomb, gagyi isozítővel valahogy szarabbul is néz ki mint előtte és sokan lebeszéltek róla. De elmegyek egy electrolux boltba és megnézem. 

Előzmény: Téli nap (4141)
Hooti Creative Commons License 2021.12.28 0 0 4143

Szia

 

Én ilyet vennék:

https://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_tuzhely/kombituzhelyek/electrolux_lkk660203w_tuzhely.html

 

Igen, az inox jóval sérülékenyebb, nekem anyukám egyszer látogatása alatt lesúrolta a kifutott levest róla... helyrehozhatatlanul összekaristolta.

 

Amit fentebb látsz, az nem olcsó, viszont ugye tűzhelyet nem minden nap veszünk és ha már veszünk, az legyen normális.

 

Sok sikert.

Előzmény: -Smiley- (4140)
Téli nap Creative Commons License 2021.12.28 0 0 4142

  Jó kereseti forrás háztartási gépeknél / mosógép, mosogató, hütő fagyasztó  vízmelegítő stb. / a 'kiszállásos' javítás.

 

 Kijön a szerelő megnézi a gépet, megállapít valamit, természetesen alkatrész nincs. Felszámol kiszállási és  vizsgálati díjat, aztán soha sem jön többször.

 

 Nagyvárosban el lehet lébecolni ilyen szélhámossággal, vidéken előbb utóbb verés a vége.

Téli nap Creative Commons License 2021.12.28 0 0 4141

   A mérettől függetlenül javaslom ,hogy gorenjét ne vegyél.  Főleg olyan a mi kettő kezes  begyújtású.

 Nekem van  egy   elektrolux, egykezes  szikráztatóval, grill és sütő világítással. 14 éve hibátlan.

 Aztán a híres gorenje. Kettő kezes gyújtás, a szikráztató  pár hónap után darabjaira esett.

 Cseles volt a garancia is.  Igaz   5 évre adták, azzal a csellel, hogy a garit a vételtől számítva kettő héten belül  az interneten meg kellett volna erősíteni.

 

 

 Ja meg arra is ügyelj, hogy bizonyos cégeknél a garancia csak  un. éves karban tartással érvényes. Az meg fizetős.

 Egy gáztűzhelyen mi a faszt kell karbantartani ?

Előzmény: -Smiley- (4140)
-Smiley- Creative Commons License 2021.12.27 0 0 4140

Sziasztok! Behalt a 15 éves Mora kombinált tűzhelyem így időszerű lenne a cseréje.

 

60 cm szélességű tűzhelyre lenne szükségem, felül gáz, alul villyan sütős. 

Sajnos viszonylag szűk szegmens van ebből a  60 cm szélességűből.

 

Nézegettem az Elextrolux, AEG, Zanussi típusokat (ezet külsőre teljesen megegyeznek, de csak 50 cm-esben van belőle), aztán Bosch, Gorenje, Beko, Amica típust.

 

Ezek közül ki melyiket javasolja, van esetleg olyan akinek van ezekből a típusokból? Megbízhatóság? 

 

A fehér zománcozott a tartósabb vagy az Inox/rozsdamentes?  A boltokban az inoxok több helyen szét vannak karcolva, elég látványosan, lényegesen sérülékenyebb az inox mint egy fehér festett/zománcozott? 

 

miki_ng Creative Commons License 2021.11.29 0 0 4139

Gorenje ZOS2466 fagyasztó hűtés hibában kérnék tanácsokat. Mi lehet a baj?

Bedugva a zöld lámpa nem világít, de nem is hűt. A sárga kapcsolóval lehet a hűtést bekapcsolni, de utána nem áll le. A piros lámpa nem világít.

Jégtelenítés már megtörtént.

Videó:
https://photos.app.goo.gl/75zGUHBnk984TqUd8
Adatlap:
ZOS2466
F6241W

ZenTiki63 Creative Commons License 2021.11.29 0 0 4138

Ha némi segítségre lenne szükségetek háztartási készülékeket illetőleg, látogassatok el erre a YouTube csatornára!

Vulcanus11 Creative Commons License 2021.10.23 0 0 4137

Sziasztok!

 

Tudja valaki hol lehet sencor svc 730 gr alkatrészeket venni?

Nekem egy csévélőre, ill. a hozzá tartozó zsinórra lenne szükségem.

 

Előre is köszönöm!

Téli nap Creative Commons License 2021.09.08 0 0 4136

    Üdv !

Van egy   110 literes gyors fagyasztóm. A nyáron állt, most nem indul.

  Érdemes e javíttatni ? 25 éves.

 Ja  egyszer úgy 5 éve már leállt, aztán  2 hónap után újra működő képes lett !

Zöldár Creative Commons License 2021.07.14 0 0 4135

Azért illene megkülönböztetni a gépeket és a készülékeket !

 

 Így elsőre !

Előzmény: JZ86 (4134)
JZ86 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 4134

Sziasztok!

Ha háztartási gépekről szeretnétek néhány fontos információt olvasni, akkor itt a helyetek:

https://www.otthonunksegitoi.hu/

Zöldár Creative Commons License 2021.07.09 0 0 4133

  És az élettartam vajon mennyi ?

Előzmény: huyghens (4131)
sjohn Creative Commons License 2021.07.08 0 0 4132

...aztán honnan?...Nyíregyháza?...Debrecen, netán Zalaegerszeg?

Előzmény: huyghens (4131)
huyghens Creative Commons License 2021.07.08 0 0 4131

Indesit CA 55 alulfagyasztós szabadonálló hűtőszekrény eladó. A energiaosztályú, szép állapotú, sérülés és hibamentes hűtőszekrény. Felső részében 3, mélyhűtő részében 4 polc van. Felül 150 alul 85 liter a hűtő és fagyasztótere. Ajtónyitás cserélhető. Mérete: 54,5 cm széles, 175 cm magas, 59 cm mély, súlya 78 kg. Előzetes megbeszélés alapján megtekinthető és azonnal elvihető. 45 ezer Ft. 30/588-3492

pityuka58 Creative Commons License 2020.10.04 0 0 4130

Sziasztok!

Hűtő- és fagyasztószekrény vásárlása előtt állok.
Tavasszal lenne esedékes a vásárlás, akkor érdemes ismét rákérdeznem itt a fórumon az ajánlott készülékekre?
Keret a két készülékre: 200k Ft környéke
Sima fagyasztó nélküli hűtőből 100-120literesre lenne szükségem, polcos fagyasztószekrényből, pedig 220-250 literesre.
Max. 190cm magas készülék fér el.
Energiahatékonyság is fontos lenne, más egyéb feltétel nincs, ígyis elég szűkös a keret.
Ezekkel a feltételekkel milyen készülékeket ajánlotok?
Előre is köszönöm!

Hercule1 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 4128

Sziasztok, eladó az alábbi KitchenAid aprítógép, bontatlan:

 

https://www.jofogas.hu/budapest/Kitchenaid_food_chopper__aprito_gep__bontatlan_104436524.htm

Mike0088 Creative Commons License 2020.01.14 0 0 4127

Sziasztok! 

14év után tönkrement a páraelszívónk egy Davoline 060N típusú készülek. Az lenne a kérdésem, milyen készüléket ajánlanátok helyette? Fontos hogy hagyományos kialakítású legyen amit hátul ki lehet vezetni, ugyanis ez a készülék is ilyen (közvetlenül egy fali kürtőbe csatlakozik). Árban 20ezer környékére gondoltam. 

FlashRay Creative Commons License 2019.08.10 0 0 4125

Sziasztok! Immáron fél éve indítottam egy blog-ot. Itt háztartási gépekkel kapcsolatos vásárlási tanácsokat, független termék bemutató írásokat teszek közzé. Ez idő alatt nagy örömömre született több tucat írásom, mosógép, hűtő, fagyasztó, szárítógép, tűzhely és még más hasonló kategóriákban. Ha valakit esetleg érdekel az ilyesmi, annak ajánlom figyelmébe.

 

Az oldal: Shopping Vektor

atomik851 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 4124

Sziasztok segítséget szeretnék kérni Hajdu centrifuga (c28.3)  javítással kapcsolatba. 

 

Az egyik gumibak elszakadt a gépben. vettem hozzá 3 gumibakot. beleraktam majd az 1 perc után kiszakadt a helyéről. Szar rossz minőségű alkatrész volt. Visszavittem pénz vissza de a gép  nem lett jó. Maga a gép tökéletesen megy hogyan tudnám kijavítani a hibát? Valaki oldott meg hasonló hibát valahogy? Ha kell küldök róla képek privátba. Köszi a segítséget  mindenkinek. 

Ervin71 Creative Commons License 2019.05.01 0 0 4123

Sziasztok!

 

Nincsen valakinek véletlenül Delton TFG66 villanytűzhelyhez használati utasítása, bármilyen nyelven?

Igazából csak a sütő üzemmódjaival kapcsolatos részek lennének fontosak, itt állok az albiban egy sima fehér programkapcsolóval, és csak találgatok, melyik állásban mit csinál?

De talán még egy fénykép is elég lenne, amin látszanak még az eredeti piktogramok.

Előre is hálás köszönet!

Keke2 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 4122

Addig eljutottam, hogy a probléma ebben a labirintusban lehet. Vízkő van benne és a tetején abból a kék félkörből alig tud kijönni a víz. Hogy lehet ezt kitakarítani és leszedni?

Keke2 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 4121

Sziasztok! Indesit IDL-40 mosogatógép a program indítása után kb. fél perccel megáll. A 2-es és 3-as lámpa villog.

A használati utasítás szerint ez elzárt vízcsapot jelez. A csap nincs elzárva. Leszedtem a gépről a vízcsövet de kosz nincs a szűrőn. A csőből folyik a víz ha megnyitom a csapot.

Ha rákötöm a csövet a gépre hallani, hogy alig csordogál a gépbe a víz. Egy ideje már figyeltem, hogy furcsa zúgó hangot adott elinduláskor.

Lehet, hogy a vízbeeresztő szelep romlott el? Mit nézzek meg a gépen esetleg?

A válaszokat előre is köszönöm!

Hami30 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 4120

Sziasztok! Beépített sütő csere előtt állok! Kinéztem 3 márka pirolitikus tisztitású sütőjét a legolcsóbb electrolux 140 e körül ,a drágábbak Bosch és Teka 180 e környékén ! Melyiket ajánlanátok jobban? 

Judak1 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 4119

Jogos! Cata Ceres 600 P típusú páraelszívónak az üveg rögzítője.

Előzmény: sjohn (4118)
sjohn Creative Commons License 2018.08.20 0 0 4118

...biztos előbbre jutnál ha leírnád, hogy mi a ló....csöcs ez és hogy mibe való....

Előzmény: Judak1 (4117)
Judak1 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 4117

Sziasztok! 

 

Hol tudnek venni a kepen lathato alkatreszt? 

FeketeKisautó Creative Commons License 2018.07.11 0 0 4116

Háztartási gépek/Konyha/Páraelszívó
Szakszerű páraelszívó bekötés.

kuyarashi Creative Commons License 2018.07.08 0 0 4114

Sziasztok!

 

Elromlott az AEG Lavatherm 56609 ruhaszárítónk programtárcsája. Mivel régebbi darab és Magyarországon nem került forgalomba, nem találtam hozzá alkatrészt.

Tud valaki hozzá donort ajánlani, ill. magát a tárcsát szokták-e javítani?

 

Válaszaitokat előre köszönöm.

FeketeKisautó Creative Commons License 2018.06.04 0 0 4113

Akinél most aktuális!!!
Páraelszívók széles választéka, és  szakszerű bekötése!!
Részletek ITT!!

FeketeKisautó Creative Commons License 2018.05.22 0 0 4112

Sziasztok! Nálunk most volt aktuális ez a konyhai dolgok és páraelszívó téma!
Mi végül egy extracsendes Cata elszívót választottunk. ŐK pedig kihozták, bekötötték, úgyhogy mostmár minden működik!

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.05.13 0 0 4111

Természetesen  új házaknál, nagykonyháknál  hasznos lehet a szolgáltatásuk !

Előzmény: a tömeg az tömeg (4110)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.05.13 0 0 4110

Jó cég lehet, de én kerülném. Miért ?

 

 

"A hatékony szag és páraelszíváshoz  elengedhetetlenül fontos, a készülék helyes kiválasztása mellett annak szakszerű telepítése, üzembehelyezése.

 

A szakszerű telepítés alatt értjük például: a páraelszívó megfelelő elhelyezését és bekötéshez szükséges légtechnikai elemek megfelelő kiválasztását és azokkal történő kivezetését."

 

 

  Azért  egy elszívó felszerelése nem egy  épületgépészti csoda művelet. Tény tudni kell a magasságot 6 gázhoz egy kicsit feljebb mint villanyhoz.

 Milyen légtechnikai elemek kellenek  ?

   Egy flexi cső, esetleg egy  visszacsapó szelep.

 Ennyi.

 Maguk a gyártmányok kiforrottak, sok mindent tudnak

.

 Az ajánlkozó cég is tudja felértékelni a munkáját... kerülni kell az ilyent  !

 Na majd kielemzem.

 

Előzmény: Cooker_Girl (4109)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.04.28 0 0 4108

Köszi !

A jelenlegi un. beépíthető gép. Az előlapot sk. gyártottam bútorlapból  és szereltem be.  Van valami trükje a rögzítésnek, amit  elfelejtettem. 

 Így a következő un. szabadon álló lesz - le a teteje be a  pult alá és nincs vele gond.

 

 

 a gond az hogy   semelyik  ismertető nem tér ki erre a lehetőségre.

   az elektroluxnál is csak véletlenül jegyezte meg az elárúsító hölgy ezt a lehetőséget.

 

 

 Azért mosogatógépet elég ritkán vásárol az ember.

Előzmény: Csokis (4107)
Csokis Creative Commons License 2018.04.27 0 0 4107

Sőt, többnyire az is igaz (régebben tuti az volt), hogy az előlap egy része is levehető, és oda a szabványos, 18-19 mm-es bútorlap betehető, tehát ha van egy darabod a meglevő konyhabútor ajtajának anyagából, vagy még kapható, vagy tudsz oda passzoló ajtót csináltatni / venni, akkor "testreszabhatod" a mosogatógéped. Példaként itt van két kép, hogy lásd a különbséget a beépíthető, és a szabadonálló, de leszedhető előlapú közt:

Előzmény: a tömeg az tömeg (4106)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.04.26 0 0 4106

Köszönöm !

Előzmény: Csokis (4105)
Csokis Creative Commons License 2018.04.26 0 0 4105

Igen

Előzmény: a tömeg az tömeg (4104)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.04.26 0 0 4104

Sziasztok !  Szabadon álló - nem beépíthető  - mosogató gépet vásárolnák. Kérdésem  igaz e , hogy a teteje leemelhető , így  3 cm -rel alacsonyabb és a konyhapult alá betolható ??

faremek Creative Commons License 2018.04.21 0 0 4103

Ránézésre a tömítésekkel nincs gond, sérülés öregedés egyáltalán nem látszik.. Elég masszívan zár, Sokszor jól neki kell feszülni amikor kinyitjuk.

Előzmény: Dunit2 (4102)
Dunit2 Creative Commons License 2018.04.21 0 0 4102

Rosszak az ajtó tömítések . Ez is lehet egy ok.

Előzmény: faremek (4101)
faremek Creative Commons License 2018.04.21 0 0 4101

MIÉRT FAGY LE A SAMSUNG NO FROST HŰTŐ?

 

Kb 8 éves az hűtőnk. Két ajtós "amerikai" változat.
Kb fél évvel ezelőttig semmi probléma nem volt. Azóta a hűtő rész rendszeresen 2-3 hetente lefagy és le kell olvasztani. A hűtőgépszerelő már háromszor látta de nem tudja megoldani a problémát. Belül leveszi a hátfalat leolvasztja, kiolvasztja a lefolyónyílást. Ezt már annyiszor végignéztem hogy már az elmúlt pár alkalommal én csináltamm. Nincs " kedvem" mindíg ezért a zsebembe nyúlni. Van valakinek valami ötlete, esetleg volt hasonló problémája.

 

Most amikor szétszedtem az újabb leolvasztáshoz, azon agyaltam, hogy ahol a leolvasztott pára elvezető ( lefolyó ) nyílása van ott van egy fémlemez ( talán aluminium) ami a lyuk körül teljesen el van rohadva. Nem lehet hogy ez okozza a gondot azáltal hogy a a lyuk körül nincs hevítés ,így az odavezett víz hamar megfagy és jégdugó keletkezik? Mi a véleményetek?

 

szucsibela Creative Commons License 2018.03.20 0 0 4100

Alig használt, újszerű, Erika - Picht írógép, hordozó táskával, és a tartozékával együtt 50 000 Ft-ért eladó. Kopás és karcmentes, kitűnő állapotú, megbízható mechanikus Braille-írógép. Rendben tartott, és a stabil mechanikával a pontképző alkatrésze öntött, ezért örök darab, és kitűnő pontminőséggel ír. Széria száma: 01142

Megtekinthető és kipróbálható Budapesten, egyeztetett időpontban. Postázni nem tudom.

szucsbela57@gmail.com

 

Előzmény: szucsibela (4076)
szucsibela Creative Commons License 2018.03.19 0 0 4099

Picht írógép eladó. Használt Braille-asztali írógép eladó, fadobozos hordozó táskával együtt 50 000 Ft-ért eladó. (Blindenstudienanstalt marburg lahn)

 Igazi műkincs. Állapota szép, és nagyon jó pontminőséggel ír. Egy karakterrel visszafelé ugratása nincsen, helyette a kocsit kell jobb irányban egy karakterrel visszatolni. Mechanikus áttéteken a párnázás fölújítva. Megbízható pontírógép,

Széria száma: 5422

Megtekinthető és kipróbálható Budapesten, egyeztetett időpontban. Postázni nem tudom.

Előzmény: szucsibela (4085)
vasaloboltos Creative Commons License 2018.03.16 0 0 4098

Ez egy multifukciós takarító gép a napokban kerül az országba belőle. Ez 1: gőztakaritó, 2 porszívó, 3 atkamentesítő porszivó, 4 légtisztító, 5 adapterrel gőzvasaló,  6 adapterrel permetezni is lehet, szóval sokféle tevékenységre jó. Elérhetőség: www.vasalobolt.hu Rövidesen ez is fölkerül a  weboldalra

Előzmény: Husztipé (4084)
Csokis Creative Commons License 2018.03.13 0 0 4097

"most akkor sok vagy kevés az összeg ?

 

 Hát attól függ honnan nézzük."

 

Ez pontosan így van. Ha ki kell fizetnem, akkor sok, ha meg kell belőle élni, akkor kevés. De most komolyan. Én is anyáztam már ilyenen, és utánaszámoltam. Egy ilyen jellegű munkából be lehet vállalni kettőt egy napra, tehát negyvenet egy hónapra. Ha nincs 10 eFt tiszta haszna egy-egy szerelésen, akkor becsukhatja a boltot, és kimehet Londonba szerelni. Ha nem is ad számlát, akkor is valamennyit adóznia kell, hogy ne legyen nagyon feltűnő a NAV-nál, van rezsije (hirdetés, telefon, kocsi, szerszám, tanfolyam) és persze van az általad is számolt alkatrész. És akkor feltételeztük, hogy minden napra van két munkája. Mert ha nincs, a gyereke attól még fog este enni kérni. Sajnos ez van. És mondom ezt úgy, hogy nem vagyok vállalkozó, soha nem is voltam.  Mégsem volt igaza Buci Gyurinak: nem  a pofánk nagy, a zsömle kicsi.

Előzmény: a végtelen (4096)
a végtelen Creative Commons License 2018.03.13 0 0 4096

Semmi gond !

 

  Mint a végén írtam  csak egy  ténymegállapítás volt !

 

  Emitt az idézet  :

 

 

"most akkor sok vagy kevés az összeg ?

 

 Hát attól függ honnan nézzük."

Előzmény: sjohn (4095)
sjohn Creative Commons License 2018.03.13 0 0 4095

...most akkor mi a gond?...hogy neked többet számolt fel a szivattyúért...valószínűleg nem otthon nő neki a barackfán, ergo el kellett mennie megvenni, ami ugye idő, az meg pénz...mivel te nem mondtad meg neki, hogy a szivattyú a szar, így gondolom teljesen jogosan hibamegállapítást is felszámolt...legközelebb csináld magad!...olcsóbban megúszod...

Előzmény: a végtelen (4093)
a végtelen Creative Commons License 2018.03.13 0 0 4094

És tovább. 
 Lenne    egy   haier mosogatógép javítás ill.  2 hajdú  bojler karbantartás. Az utóbbiaknál tudom a műveleteket :   tömítés csere  .. leeresztés után,    az anódok cseréje  ill. talán  fűtőelem cserék.

 Mennyit kostálhatnának ezek  így  csomagban  .

Mind a  3 egy helyen,   egy lakásban van. Konyha ill. fürdőszobák.

a végtelen Creative Commons License 2018.03.13 0 0 4093

Üdv !

 

    A  sötétzöldek állandóan azt harsogják, hogy legyünk takarékosak és a többi.

   Akkor leírom az esetemet.    van egy egyszerű  Wirlpoole  mosógépem, 3 éves elromlott. Hogy mi  a baja nem tudtam  , így  hívtam szerelőt.

 Jött is a megbeszélt időre.     Rákérdezett a tünetekre  és elmondtam amit tudtam.   látszott rajta  méltatlankodik, hogy  a megrendelő elsőre nem tudja bajt. Némi9 teszt  és  az 5. percben kiderítette, hogy rossz a szivattyú, kicserélte, mindennel együtt  16 percet tartózkodott nálam, kérdeztem mennyi mondja 24 rúgó, kifizettem. Kérdezte még, hogy adjon számlát, eltekintettem.

 

 

 

 Nos mikor elment csak megnéztem a hálón mennyi is  egy   Wirl.. szivattyú. Hát   6990  + akár házhoz is hozzák ha  kérem  1500 rugóért.

 Meg ezt is találtam :

 

 Szivattyú csere: 10 ezer Ft-tól
Szénkefe csere: 8 ezer Ft-tól
Dugulás elhárítása, szivattyú tisztítása: 8 ezer Ft-tól
Lengéscsillapítók cseréje: 8 ezer Ft-tól
Szintszabályzók, mágnesszelepek cseréje: 4 ezer Ft-tól
Mosógép teljeskörű felújítása :20 ezer Ft-tól

 

 Igaz   mind csak  tól  , így akár lehet végtelen is a költség.

 Na a lényeg  nem vagyok mosógépszerelő, hát kifizettem.

 

 

 ja a télen javíttattam egy cirkót  ... az  3x -i kiszállással volt  14 eft.

 Mind a két szerelő   kb.   1km -ről jött.

 

 most akkor sok vagy kevés az összeg ?

 

 Hát attól függ honnan nézzük.

Csokis Creative Commons License 2018.03.07 0 0 4092

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nekem ebből az jött le, hogy érdemes szerelőt hívnom, nem "tuti kuka" kategória. Igazából ennek eldöntése volt a cél, szóval még egyszer köszönöm nektek.

NAND708 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 4091

Gondolom fokozatosan alakult ki, egyre többet jár a kompresszor..

 

Szökik a gáz. A gáz először a fagyasztórekeszbe kerül, elpárolog ->hideg, a hűtőtérbe már kevés jut, ami párologhatna-> meleg.

A kérdés az, hogy a szivárgás helye hozzáférhető-e.

 

Egy régi hűtővel mi is így jártunk. A szerelő meg is mutatta, hogy nézzem, itt szivárog, újratöltötte, de ugyanúgy fokozatosan előjött a működési anomália. (szerintem átb. szott a szerelő) Ha olyan kevés gáz szivárog, hogy hónapok alatt okoz problémát, akkor azt a lyukat szivárgáskeresővel meg nem lehet találni. 

Előzmény: Csokis (4089)
LG RH7500 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 4090

Nem írtad milyen működésű a hűtőd (pl. nofrostos e) és pl. hogy hány kompresszoros. Így nehéz találgatni. Nálunk hasonlót játszott el az AEG total nofrost hűtőnk, csak ott a mélyhűtőben nem ment le  -30°-ra a hőmérséklet hanem tartotta nagyjából a beállított -20°-ot, csak a hűtőtér melegedett fel. Ha neked a hűtőd egy kompresszoros és a fagyasztódat képes -30°-ra lehűteni, akkor vélhetően a kompresszora és a gázmennyiség jó (mondom én laikus).
Nálam a probléma az volt, hogy a fagyasztóban van a hőcserélő, ahonnan a hideg levegőt egy ventillátor fújja fel a hűtőtérbe. Ez a hőcserélő volt teljesen eljegesedve, nem ment át rajta a levegő. A hőcserélőben lévő leolvasztó hőérzékelő-kapcsoló elem meghibásodása miatt nem indult el a hőcserélő leolvasztása. Ezt a hőérzékelő-kapcsoló elemet kellett cserélni. Nem volt olcsó és nem volt egyszerű mutatvány.
Ha a hűtőd nofrostos, lehet, hogy nálad is hasonló a dolog, vagy az is lehet, hogy magával a ventillátorral (vagy a kapcsolójával), vagy típustól függően a légelzáróval van valami probléma. De más hibaforrás is lehet. Ha nofrostos, akkor célszerű lenne mgtudni, hogy a ventillátora megy e. Ehhez nyitott hűtőajtónál meg kell nézni ill. hallgatni van e légáramlás. Ehhez be kell csapni a vezérlést, mert nyitott ajtónál a ventillátor kikapcsol. Nálam felül van egy reed relé integrálva a házba. amit egy mágnessel be lehet csapni.
Szóval így elég nehéz tippet adni.

Előzmény: Csokis (4089)
Csokis Creative Commons License 2018.03.06 0 0 4089

Sziasztok!

Van egy kérdésem, amit feltettem a hűtős topikban, de ott nincs nagy pörgés, viszont itt hátha valaki talákozott már hasonló hibával. Vagy egy kombinált (1 ajtós), beépített Electroluxunk, és azt játssza, hogy nem hűt. Illetve hűt, de csak 12-13 fokig megy le benne a hőmérséklet. Mondanám, hogy döglődik a kompresszor, megszökött a gáz, de a fagyasztó részben viszont kettétörnek a jegesmedvék, ott a betett hőmérő szerint -30 oC van, miközben a fokozatszabályzó 1-2-es állásban van. (Ha felebb csavarom, akkor sem történik semmi.) Van valakinek tippje rá? Mert ha ez "tipikus" és "javíthatatlan" (gazdaságosan nem javítható), akkor nem hívnék hozzá szerelőt. (Kb. 5-6 éves cuccról van szó, szóval elvileg nem egy kukaszökevény. A beépítése is rendben van, kap levegőt, meg teszteltem úgy is, hogy kiszedtem a konyha közepére, szabadonállónak, úgy sincs különbség.)

Előre is köszi: Csokis

www.octinfo.com Creative Commons License 2018.02.15 0 0 4087

Sziasztok!

 

Villanytűzhelyből milyet érdemes venni?

Szabadon álló készülék, kerámia főzőlapos, a legfontosabb az lenne, hogy a sütő hőmérsékletét a lehető legpontosabban lehessen állítani.

 

Köszi!

szucsibela Creative Commons License 2018.01.27 -1 0 4085

Picht írógép eladó. Használt Braille-asztali írógép eladó, fadobozos hordozó táskával együtt 50 000 Ft-ért eladó. (Blindenstudienanstalt marburg lahn)

 Igazi műkincs. Állapota szép, és nagyon jó pontminőséggel ír. Egy karakterrel visszafelé ugratása nincsen, helyette a kocsit kell jobb irányban egy karakterrel visszatolni. Mechanikus áttéteken a párnázás fölújítva. Megbízható pontírógép,

Széria száma: 5422

Megtekinthető és kipróbálható Budapesten, egyeztetett időpontban. Postázni nem tudom.

         

Husztipé Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4084

Takarítási szolgáltatásokhoz keresek gépeket, melyek a háztartásban használhatók. Tudtok Nekem ebben segíteni?

sjohn Creative Commons License 2018.01.20 0 0 4083

...vidd vissza ahonnan vetted...ez a törökök bosszúja, amiért 150 év után kizavartuk őket...

Előzmény: bernat67 (4080)
blablalab Creative Commons License 2018.01.20 0 0 4082

Ha szabadon álló, akkor húzd el a faltól egy 10 centire, hogy csinálja-e úgy is.

Előzmény: blablalab (4081)
blablalab Creative Commons License 2018.01.20 0 0 4081

Használati utasításban nézd meg a beépítésre vonatkozó részt. Általában nem szokták figyelembe venni, hogy kell szellőzés is neki, pl. nem lehet alatta teli fiók, meg ilyenek. Gondolom nálatok sincs, csak be van tolva a helyére. 

Előzmény: bernat67 (4080)
bernat67 Creative Commons License 2018.01.20 0 0 4080

Üdv mindenkinek.Vásároltunk egy amica gáztűzhelyt  /gáz főzőlap elektromos sütő/.Nagyon szép nagyon jó csak egy baj van vele.Sütni és főzni együtt nem lehet.Amikor a sütő bemelegszik onnantol  a gázcsapok nem fordulnak.Tehát ha például sütés közben ég valamélyik gázégője onnantol csak a gázvezeték csapjának elzárásával lehet a lángot kioltani. Ha kihült a sütő akkor működnek a csapok.Valószínű hogy a meleg hatására fellépő hőtágulás miatt szorulnak meg, a rossz hőszigetelés végett.Tapasztaltatok e már hasonlót? Mi a megoldás?

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2018.01.16 0 0 4079

Köszönöm az infót. Másfél órája mondta a menyem,hogy már délben sokkal csendesebb volt mint reggel.

Lehet először kalibrálta magát :-) Meg észrevették,hogy valami extrém fagyasztásra volt állítódva kezdésnek. A kijelzőn - 17 fok volt és ezen belül volt a gyors fagy......

Előzmény: farkas-j (4078)
farkas-j Creative Commons License 2018.01.16 0 0 4078

Szerintem egy mai hűtőszekrény nem szabad, hogy hangos legyen, ha megfelelően működik. Persze relatív, hogy kinek mi a hangos. A mi AEG hűtőnk hangosabb mint a lányomék LG inverterese.

Előzmény: hegizoli 307 SW (4077)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2018.01.16 0 0 4077

Sziasztok! Hűtőgép ügyben lenne kérdésem hozzátok. Egy új Samsung alulfagyasztós h.gép első beüzemelése során (ma).nagyon hangos és furcsa hangokat ad ki. 24 órát állt a helyén a beüzemelésre várva.

Ilyennek kell lennie,ha először kerül bekapcsolásra? Várom a véleményeteket.

Előre is köszönöm.

 

Samsung RB37J5215SS/EF alulfagyasztós hűtőszekrény

szucsibela Creative Commons License 2018.01.05 -1 0 4076

Alig használt, újszerű, Erika - Picht írógép, hordozó táskával, és a tartozékával együtt 50 000 Ft-ért eladó. Kopás és karcmentes, kitűnő állapotú, megbízható mechanikus Braille-írógép. Rendben tartott, és a stabil mechanikával a pontképző alkatrésze öntött, ezért örök darab, és kitűnő pontminőséggel ír. Széria száma: 01142

Megtekinthető és kipróbálható Budapesten, egyeztetett időpontban. Postázni nem tudom.

szucsbela57@gmail.com

 

vasaloboltos Creative Commons License 2017.11.17 0 0 4075

Nem tudom ismertek e ilyen gépet? Tudjátok hol lehet megismerni? 

Steven777 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 4074

Sziasztok privileg 698 cd szárítógép használati utasítást keresek ha lehet magyar nyelvűt Válaszotok előre köszönöm

Sárgaautó Creative Commons License 2017.10.13 0 0 4073

Azért az árát is figyelembe kell venni !

Előzmény: LG RH7500 (4072)
LG RH7500 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 4072

Amire figyelni kell:

- Beépítés típusa (önálló, szekrénybe építhető, kivezetés stb.)

- Zaja. Ezt dB-ben szokták megadni, és minél kisebb annál jobb

- Szállított légmennyiség a különböző fokozatokban
- Szűrő kialakítása (minősége, tisztíthatósága)

- Garancia hossza
- Kinézete (mennyire tetszik)
- stb.

Előzmény: 0623 (4071)
0623 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 4071

Páraelszívó választásnál mire kell leginkább figyelni?

Különböző hatékonysági osztályok vannak, de mindegyik gép másban jó.

Nekünk ki lesz vezetve a levegő és az alábbi két gép között vacillálunk.

Gorenje BHP623E13X vagy teka cnl 6415. Melyik lehet a jobb választás?

golf72 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 4070

Sziasztok ! Tudna valaki segíteni ,mosogató vízmelegítő problémám van csak egyszer melegíti fel a vizet és csak akkor melegít újra ha kihúzom a konnektorból és újra bedugom !!!

Crankshaft pulse sensor Creative Commons License 2017.09.21 0 0 4069

Üdv! Újabb segítséget szeretnék kérni: szárítógépet szeretnék mosógépre rátenni konzollal. Egy probléma van, hogy a szárítógép mélyebb mint a mosógép. Ez megoldható így is?

Teaway Creative Commons License 2017.09.08 0 0 4068

Gondolom menne vissza egy új sütő, tehát a bútort használni akarja ... vagy mit értesz a szétfűrészelésen?

Előzmény: zöldeskékeks (4067)
zöldeskékeks Creative Commons License 2017.09.04 0 0 4067

A bútort kell szétfűrészelni !!

StLui Creative Commons License 2017.09.03 0 0 4066

Igen ezeken már túl vagyok én is, de a rögzítésről semmi :( pedig jó lenne újra használni, vagy cserélni ha muszáj

Előzmény: Teaway (4065)
Teaway Creative Commons License 2017.09.03 0 1 4065

Sajnos csak ezt a rajzot találtam ► link

Előzmény: StLui (4064)
StLui Creative Commons License 2017.09.03 0 0 4064

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Két éve rossz a beépített mikrohullámú sütőnk, electrolux ems 2485, senki nem jön rá hogyan kell kiszedni a bútorból, tudnátok valami ötletet adni?  Az alsó szellőzőn bevilágítva láttam egy csavart az alatta lévő bútorlapba becsavarva, amihez be tudtam nyúlni és fellazítani, így egy sin szerű valami már mozdulna, ezt fogta le a csavar. De ez kevés volt most sem jön ki. Egy fénykép a linken:

https://photos.app.goo.gl/ptHUx0FSOtOK7uJ02

Crankshaft pulse sensor Creative Commons License 2017.09.03 0 0 4063

Üdv! Az elszívó telepítése sikerült.

Egy kérdésem lenne hátha valakinek van ilyen típus vagy tudja a választ.

Ez egy Davoline CMNQ 50 páraelszívó. Mivel kaptuk ezért az előéletéről nem tudok semmit.

Rozsdamentes fém ház a burkolata de nincs védőföldelés a hálózati csatlakozójában, valamint a hálózati kábel is csak két eres vezeték. Nem tudom, hogy ez így megfelelő vagy valakik utólag vezetéket cseréltek benne? A hálózati csatlakozó dugót biztos cserélték mert szerelhető van rajta nem gyárilag öntött.

Azért kérdezem mert attol függetlenül, hogy fém ház a burkolata már találkoztam olyan készülékkel ami szintén fém burkolattal volt ellátva és gyárilag nem volt benne védőföldelés.

Előzmény: a nagy kékesség (4057)
BaLee Creative Commons License 2017.09.01 0 0 4062

Tegnap úgy jártunk, hogy kuktában főztünk, magára hagytuk szegényt, miután szépen takarékra raktuk, később visszamentem a konyhába láttam, hogy a forró víz valahogy kijutott (talán a tömítésnél) és folyik le az indukciós főzőlapról a sütőre...

 

Lekapcsoltam mindent, a főzőlapnak nem lett semmi baja, de a sütő hülyéskedik. Bekapcsolásnál volt amikor a Siemens logó felvillant, majd felváltva az óra, később próbáltam ott meg nagyon halványan láttam csak a kijelzőn a feliratot, konkrétan nem lehet elolvasni, hogy mit ír és a kijelző alsó harmada vibrál. Szerintetek mit lehet vele tenni? Nem tudom mennyi víz juthatott bele, várjak vele 1-2 napot hátha kiszárad, vagy szerviz? Ilyenért fizethet a biztosító? 

Crankshaft pulse sensor Creative Commons License 2017.08.08 0 0 4061

Elektrolux van a családban, szépen teszi a dolgát már lassan 10 éve. Nekünk LG Nofrost van 2 éve.

Előzmény: autósboy (4059)
Crankshaft pulse sensor Creative Commons License 2017.08.08 0 0 4060

Köszönöm a választ!

Villany tűzhely. VÍzszintesen vezetem ki kb. 2,6 méter magasságban.

Előzmény: a nagy kékesség (4057)
autósboy Creative Commons License 2017.08.06 0 0 4059

sziasztok

 

érdeklődnék hogy a Whirlpool,Zanussi, Elektrolux, gorenje hűtőszekrények mennyire megbízhatóak? jobbak hűtőben ezek a márkák mint mosógépben?

ha lehet kerüljem őket, és inkább siemens bosch vonalat kövessem?

 

Teaway Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4058

Igen.

A fazék teteje fel sem merült, mert az nem főzőfelület.

Előzmény: Crankshaft pulse sensor (4056)
a nagy kékesség Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4057

 Nos most már hogy világos még azt áruld el, hogy gáz vagy villanytűhely fölé raknád!

 A két tűzhely fölé más és más  távot írnak az elszívókra.

 Az eltérés nem sok. A gázt kell kissé feljebb rakni.

 A kondenzről. Ha függőlegesen vezeted ki akkor tetemes kondenz képződik, amit fel kell fogni.

A visszacsapóról : jó ha van !

Előzmény: Crankshaft pulse sensor (4054)
Crankshaft pulse sensor Creative Commons License 2017.08.02 0 0 4056

Köszi, így már értem: főzőfelület a főző lap maga :)

Előzmény: sjohn (4055)
sjohn Creative Commons License 2017.08.01 -1 0 4055

 vagy a fazék tetejétől mért távolságot?

 

 

 az alatta lévő főzőfelület között,

 

 

...kár, hogy csak olvasol de nem érted...

 

Előzmény: Crankshaft pulse sensor (4054)
Crankshaft pulse sensor Creative Commons License 2017.08.01 0 0 4054

Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy adott egy konyhai páraelszívó aminek a használati útmutatója az alábbi instrukciót írja: "Legalább 65 cm legyen a légtisztító és az alatta lévő főzőfelület között, de lehetõség szerint ne haladja meg a 80 centimétert".

Az alatta lévő főzőfelületen a tűzhely főzőlapjától mért távolságot értik vagy a fazék tetejétől mért távolságot?

Ha a falon vezetem ki és egy könyökcső idom beépítésre kerül akkor nem csöpög vissza a kondenzvíz, illetve nem szükséges kondenzvíz felfogó idom beépítése?

Visszacsapószelep beépítése szükséges?

Nem találtam alkalmasabba topicot ehhez, előre is köszönöm a válaszokat!

zsojud Creative Commons License 2017.07.03 0 0 4053

Olvastam hozzászólását, segítségét kérném, engem is becsapott a Valmart Kft., szóltunk a Fogyasztóvédelemnek ,Békéltető testületnek, semmit nem tudott egyik sem tenni. Tudna nekem segíteni, mik a fejlemények, tényleg nem tehetek semmit? Több mint 150eft-tal károsított meg minket, köszönöm ha tud segíteni. 

Előzmény: Lisznyai Imréné (4033)
LG RH7500 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 4052

Ha valakit érdekel, nagyon olcsón eladó egy hibás ARDO DWB 45ALX mosogatógép. Tönkrement a víz keringtető szivattyúja. Más, a működést befolyásoló hibája nincs, csak a kijelzőjén egy szegmens nem világít már kb. 1 éve, de ettől még tökéletesen működött még a szivattyú meg nem adta magát.

Nem javíttatom, mert felújítás alatt lévő konyhánkhoz új gépet vettem.

hmm005 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 4051

Sziasztok,

 

Snaigé márkával kapcsolatban vannak tapasztalatok?

Egy ilyesmi hűtőt néztünk ki, az 5 év gari elég meggyőző, de nem találkoztam még ezzel a márkával.

 

köszi!

Lá Kreacione Creative Commons License 2017.04.08 0 0 4050

Az én hűtőim általában  10 évet bírtak ki. A mostani  a 12 . évébe lép.

 Szerintem ezt a 15  + éves hűtőt ki kell dobni.

 Mint ahogy a láncfűrészemet is.  11 év után elromlott a kapcsolója és ezért javíthatatlan.

 Ennek pl. mindene jó kivéve a Kapcsolót !

Előzmény: ferixa (4049)
ferixa Creative Commons License 2017.04.07 0 0 4049

Sziasztok!

 

Van egy 15 + éves (használtan vásárolt) Liebherr KGK 4055 kombi hűtőnk, két kompresszorral. A hűtő része rendetlenkedik: ha maxra tekerem, lehűt 2 - 3 fokra, de mire újra bekapcsol, 10 -12 - fokra felmelegszik. Így érezni is lehet a benne lévő holmin, hogy nem hideg. Digitális kijelzésű a hőfok mutatója, de hőmérővel is megmértem. Kezelőpanelt lebontottam, ránézésre égésnyomot, stb. nem láttam. Csatikat megmozgattam, de változatlan a helyzet. Jobb hátulján felülről van bedugva a hőézrékelője, azt is óvatosan kihúztam meg visszadugtam, mivel nem láttam rajta semmit. Mit javasoltok, mit tegyek vele? Két szerelőt is kérdeztem, telefonban azt mondták, kuka. Kár lenne érte, mert jól elférünk benne, 4 éve használjuk.

 

Köszi!

ferixa

Emutheone Creative Commons License 2017.04.02 0 0 4048

Sziasztok!

 

Valakinek van turmixgéppel tapasztalata? Valami olyan kellene, amivel lehet nyers zöldségeket is aprítani, mert pár hónap alatt 3-at sikerült kifektetni...nem bírja a répa-alma pürét...pedig a gyerek imádja :)

 

Köszi!

Peter'son Creative Commons License 2017.02.26 0 0 4047

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni, mert nem tudom, hogy porzsákos vagy porzsák nélküli porszívót vegyek-e. Kérlek, segítsetek a döntésemhez azzal, hogy válaszoltok a mellékelt kérdéseimre:

https://docs.google.com/forms/d/1YlMwpoBG2SZy6y0iewrJfSng56xJzMkiyp8nktxrGr4/viewform

 

Előre is köszönöm!

Kickdown_Rocky Creative Commons License 2017.02.15 0 0 4046

Köszi azt tudom. :)

Mindenképp inox kell csak a márka a kérdés. 

:)

Előzmény: NAND708 (4044)
Calcitos Creative Commons License 2017.02.15 0 0 4045

Üdv ! 

Ha valaki ismeri,   szívesen venném a tapasztalatait.

 Tehát van egy Haider márkájú mosogató gépem. 6 éves. Mostanában egyre többször rendellenesen működik. Hamar befejezi a programot, nem mosogat endesen.  Van áramlás , van fűtés, de  4 programból csak a üvegest /pohár ikon /  viszi teljesen végig. Ez  55 perc. / a többi kb. a duplája /. De a többi kb. 25 perc után hibajellel megáll ! 

 

Amig jön a szerelő netán valami infó.

 

Köszi előre is.

 

 C.

NAND708 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 4044

FYI, az inoxot qrva nehéz takarítani, inkább úgy mondanám, hogy lehetetlen.

 

                                                                     egy inox gáztűzhely tulajdonos

Előzmény: Kickdown_Rocky (4043)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2017.02.15 0 0 4043

Sziasztok!

Amica inox gáztűzhelyet szeretnék venni,mennyire megbízható ill. minőségi termék?

Nem ismerem a gyártót,most hallom ezt a nevet először.

Köszönöm!

:)

büszkemagyar Creative Commons License 2017.01.06 0 0 4042

Sziasztok!

 

Igen, kapocs-szerű. De a mosógépszerelő szerint ilyesmi nincs a mosógépben. :)

Roppant érdekes.

peterch Creative Commons License 2016.12.31 0 0 4041

Szia !

 

Szerintem ez egy rogzitokapocs

 

Udv , Peter.

Előzmény: büszkemagyar (4039)
Téli nap Creative Commons License 2016.12.31 0 0 4040

Lehet hogy valaki beleejtette ezt a fém darabot.

Vagy tényleg valami alkatrésze a masinának !!

Előzmény: büszkemagyar (4038)
büszkemagyar Creative Commons License 2016.12.30 0 0 4039

Elnézést, a képek...

 

Előzmény: büszkemagyar (4038)
büszkemagyar Creative Commons License 2016.12.30 0 0 4038

Üdvözletem!

 

Electrolux EWB 95205 W mosógéppel kapcsolatban szeretnék kérdezni.

4 éve vásároltuk, heti egy alkalommal mos, sosincs túlpakolva, megbecsült gép (mint mindenünk...).

Az utóbbi időben fura hangokat hallat magából, valamint a szűrőben a csatolt képeken látható fémdarabot találtuk. Ez ruhából nem kerülhetett oda, a dob felől bele se tudna kerülni a szűrőbe. A dob külső oldalán karcok, horpadások látszanak (erről is raktam képeket), ez is megerősíti, a dobon kívülről került a szűrőbe.

Mi a bánat lehet ez? Nem túl rugalmas, nem rugószerű, elég merev fém.

 

Köszönettel:

 

Peti

 

 

gondokkal teli Creative Commons License 2016.12.26 0 0 4037

Üdv a hozzáértőknek!

 

Van egy nyolc éves Indesit gáztűzhelyünk, elektromos, légkavarásos sütővel.

Mikor romoljon el? Amikor nyakunkon az ünnepek.

 

A sütő rosszalkodik, beállítom pl 180 °C-ra sütéshez. Felfűt pár perc alatt, majd kialszik a jelzőlámpa, és leáll a ventillátor is.

Egy tepsi sütemény a 15 perc helyett 30 -40 percig sül, mert időközben beindul, leáll, beindul leáll, de inkább néhány csak másodpercekre indul el.

A kérdésem: Hagyományos bimetáll kezeli a hőfokot, vagy valami elektronikus kütyü?

Ha bimetállos, tudom javítrani, de ha elektronikus, akkor hozzá sem merek nyúlni.

A takaró léemezeket sem egyszerű lebontani.

Van valami ötlet, javaslat?

A segítséget előre is köszönöm.

 

NAND708 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 4036

Szia,

logikusan gondolkodva az ajtóban lévő panel és a hűtőben lévő panel össze van kötve egy kábellel. Ez a kábel valószínűleg több helyen meg van szakítva csatlakozóval, hogy szerelni lehessen. Ezeket a csatlakozási pontokat kell megkeresni és átszerelni a másik oldalra. Gondolom, hogy fent a zsanérnál van csatlakozás, esetleg az ajtóban van kialakítva két cső amivel az ajtó két oldalára lehet kivinni a kábelt, de akkor magánál az ajtóban lévő panelnál kell lecsatlakoztatni a kábelt. Amúgy nem véletlenül van írva a márkabolt.hu oldalára, hogy csak szakszervíz csinálhatja. Ha érzel elég bátorságot, mindenképpen áramtalanítással kezdj!!!

Előzmény: Kocsisné (4035)
Kocsisné Creative Commons License 2016.12.01 0 0 4035

Sziasztok! 

 

Vettünk egy electrolux EN3854MFX hűtőt és szeretnénk az ajtó nyitásirányát megfordítani. Azonban sehol nem találunk arra leírást vagy esetleg rajzot, hogy az elektromos kábelt (ami a hűtőajtó elején lévő panelból jön) hogy kell az ajtó egyik végéből a másikba elvinni. Hűtőgépszerelővel beszéltem, azt mondta, hogy nem szeretne ilyet csinálni. Mi meg nem szeretnénk ha így maradna. Volt már olyan köztetek, akinél cserélték a nyitásirányt electrolux hűtőnél? Mi a trükkje? Rejtett csavar, vagy mit kell kipattintani? 

Tudom, hogy google a barátom, de tegnap délután óta ketten bújjuk az internetet angol és magyar megoldás után kutatva, de eddig semmi. 

Ha valaki tud segíteni azt előre is nagyon köszönöm! :) 

Zsuzsi

 

(róla lenne szó: https://www.preciz.hu/szabadonallo-termekek/hutoszekreny/alulfagyasztos-kombinalt-hutogep/electrolux/electrolux-alulfagyasztos-no-frost-kombinalt-hutoszekreny-en3854mfx.html?pc=2124&referer=marketing.hu&gclid=CN-T-pTh0tACFcUYGwod7QYKvg

FantasyLandia Creative Commons License 2016.10.27 0 0 4034

Sziasztok!

Van egy Whirpool öntisztìtós beépíthető villanysütőnk amit 1 évvel ezelőtt vettünk. Amióta megvan, csak úgy tudom használni sütéskor hogy kihúzom a helyéről, ugyanis olyan szinten csapódik le a pára az ablakáról (belső oldal), hogy sajnos az alatta lévő fiók már felhólyagosodott a kicsöpögő víztől. Több alkalommal hívtam a szervízt, de azt mondták hogy valószínű nem jó a konyhám szellőzése vagy nagyon beépìtettük és nem tud friss levegőt beáramoltatni 😕

A válaszom mindig ugyanaz volt hogy úgy bevan építve, hogy félig kivan húzva a helyéről a sütő 😊(még jó hogy a férjem nem véglegesítette) és a konyha ajtó is nyitva van vagy az ablak  (most is lyen hűvös időben), mégis áll a víz - a lecsapódott pára - a sütő alatt a burkolaton.

A konyhabútornak a beépítető sütő helye is nyitott hátulról, nem zárt...

Találkozott már valaki hasonló problémával, mármint ezzel a páralecsapódással sütőnél? 

Ja és bármit sütök, ez van...

Lisznyai Imréné Creative Commons License 2016.10.24 0 0 4033

Segítséget szeretnék kérni mint tudott sokat tárgyaltunk régebben egy úgynevezett Valmart Kft-ről aki rendre csapta be a vásárlókat az elmúlt időszakban. Ezért szeretnék olyan személyt meg kérdezni aki esetleg Vácon lakik és ismeri az Elektro Quatlet üzletet a honvéd utca 1 sz alatt. Ők milyen termékeket árulnak, valaki esetleg vásárolt e náluk valamilyen háztartási gépet? Ha igen szeretném ha leírná véleményét én valamikor ezelőtt vagy 8 évvel vásároltam Vácon szintén ilyen szállítássérült tűzhelyet azzal nagyon nagyon meg vagyok elégedve,de már nem emlékszem az üzletre,hogy hol is volt melyik utcában. Ezért ha valaki tudna nekem segíteni nagyon örülnék neki nagy segítség lenne számomra mert a termékeik között sok jó háztartási gép van. Próbáltam valami infót gyűjteni az üzletről de csak annyit találtam,hogy Andrényi Attila a tulajdonosa. Köszönök minden jó szándékú segítséget!

gojo101 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 4032

Szia Mindenki!

 

Tekintettel arra, hogy feleslegessé vált, hátha valakit érdekel egy

 

Rovus EK6005 garment steamer otthonra tervezett ruha gözállomás. Képeket is teszek fel.

 

A gözállomás saját vásárlás, használat utasitás, számla is megvan.

Szép allapotban van.

 

ára 5000 ft.

harminc/215 37 33

Bp.

wolf4ever Creative Commons License 2016.10.06 0 0 4031

Sziasztok!

 

Beépíthető kombinált hűtőszekrény vásárlása előtt állok, viszont nem tudom eldönteni, hogy Electroluxot vagy Whirlpoolt vegyek.

A whirlpool digitális érintőpaneles vezérléssel rendelkezik, ami akár plusz hibaforrás is lehet, de valahogy félek magától a whirlpool márkától/minőségtől.

Esetleg akinek van tapasztalata/információja ezekről a gyártókról kérem ossza meg!

http://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/whirlpool/art-9811-a-sf-p228705437/#termek-leiras

http://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/electrolux/enn2812aow-p328058817/#termek-leiras

 Válaszaitokat előre is köszönöm.

Émile Creative Commons License 2016.08.28 0 0 4030

  Üdv !

 

Van egy  régi fax készülékem. Mivel kiment a divatból a faxolás,  csak  másolásra használom. A legutóbbi  papírcsere után nem másol.  A papír ugyan átmegy rajta , de semmi.  Lehet hogy a melegítője hibásodott meg  ? 

 Korábban mindig meleg volt, most meg nem melegszik, így nem is másol.

 

 

 

 É.

sanyi27 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 4029

Szia!

Én eddig csak ipari electrolux gőzsütővel dolgoztam, az nagyon bevált. Családi házunkba AEG gőzsütőt tervezünk vásárolni, arról nincs személyes tapasztalatom.

Előzmény: Nimo226 (4024)
Alapi42 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 4028

 Köszönöm.

 

 Megnéztem a leeresztőt szűrőt, az teljesen tiszta.

Most még a töltő szűrőjét kell megnéznem. Csak éppen ehhez fogó kell , mivel alaposan meghúzták .

Előzmény: sjohn (4027)
sjohn Creative Commons License 2016.08.26 0 0 4027

...esetleg a szűrő nincs eldugulva?...

Előzmény: Alapi42 (4026)
Alapi42 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 4026

 Sziasztok !

 

 Van egy Wirlpoor 600 -as mosógépem.  2 éves .

Újabban  a mosás vége felé állandóan kigyullad a piros hiba jelző.  És leáll.

  Újra indítom és  még egy vagy kettő leállás után csak befejezi a mosást. Korábban,  a legelején  a kis víznyomás miatt jelzett, de akkor  nagyobb nyomást kapott és elmúlt.

Most is nyitottam a csapot, de a jelenség nem múlt el.

 

  Mi lehet a hiba ?

 

Tippek ?

 És köszönet.

 A.

pokervar Creative Commons License 2016.08.26 0 0 4025

Sziasztok,

Hansa főzőlaphoz keresném a következő használati utasítást, magyarul:

Hansa BHC6* BHC9*.

Orosz, lett, angol, német, román van...magyar nyelvű valakinek?

 

Köszönöm

Nimo226 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 4024

Sziasztok,

 

sütő vásárlás előtt állunk és a különböző márkák és típusok választása során az egyik eldöntendő kérdés, hogy gőzsütőt, vagy valamilyen sima légkeveréses verziót válasszunk.

 

Van -e már valakinek gőzsütője? Mit tudtok róla? Mik a tapasztalatok? Megéri az árát? (csak mert azt láttam, hogy lényeges árkülönbség tud kialakulni egy sima légkeveréses és egy igazi gőzsütő között)

Érdekes lenne egy topic a gőzsütőről, vagy önmagában a sütőkről is, hogy ki mit ajánl, melyik márkára, típusra esküszik, mik a legfontosabb tulajdonságok, amikre figyelni kell.

 

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

Téglás Elek Creative Commons License 2016.05.02 0 0 4023

 Év végén vettétek és márc. 20 -án jól működik. Naná. Az én  főző apparátjaim 10 éve jól működnek, köztük az indukciós elven működők is.

Előzmény: army74 (4020)
6-os Creative Commons License 2016.05.02 0 0 4022

Sziasztok!

Egy Siemens sütőbe kellene a sínpár, ami a tálcákat/rácsokat tartja. Keresgéltem, de csak a méregdrága teleszkópos változatok találtam.
A gép típusát nem volt időm megnézni, képeket töltöttem fel róla.
Köszi, üdv

vadasz70 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 4021

Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne hogy van egy indesit baan 12 kombi hűtőm és állandóan kikapcsol és kattogás jön belőle de ha kihúzom és újra bedugom egy idő múlva jó megint. Levettem az elejét a hűtőnek és egy kis fekete doboz kattog benne valószínűleg egy relé nem tudom hogy ha ki cserélem akkor megoldaná a problémám?

army74 Creative Commons License 2016.03.20 0 1 4020

Év végén vettünk a Mediamarkt-ban Whirlpool indukciós főzőlapot 90e-ért. Eddig jól működik. Tetszik.

Előzmény: Robb11 (4018)
NAND708 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 4019

Ha jól látom ez az a fajta, amiről a lágy részt levágva feltehető a szervizgumi. Ha megnyomod a mágnesen kívül kell érezned benne egy keményebb részt is, csak ekkor áll az amit írtam.

Ez amúgy a szerviz dolga.

Előzmény: bchabee (4015)
Robb11 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 4018

Üdv.! Új indukciós főzőlapot készülök vásárolni és szívesen fogadok ajánlatokat! Esetleg Whirlpool ACM 802-ről vélemény? Köszönöm ;)

bchabee Creative Commons License 2016.03.19 0 0 4017

Lehet kapni külön ajtógumit, meg is vettem, szóval szerintem valahogy csak cserélhető az.

Előzmény: Pompiere (4016)
Pompiere Creative Commons License 2016.03.17 0 0 4016

Szerintem magában nem cserélhető! Nekünk egy EN4001AOW típusú kombink van, arra azt mondta a szerelő, hogy a komplett ajtót kell cserélni, akkor is, ha csak a tömítést akarjuk.

 

Ez a fogyasztói társadalom...

Előzmény: bchabee (4015)
bchabee Creative Commons License 2016.03.14 0 0 4015

Előzmény: bchabee (4014)
bchabee Creative Commons License 2016.03.14 0 0 4014

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni. Van egy Electrolux kombi hűtőm. A fagyasztós ajtógumit szeretném lecserélni, de egyszerűen nem jövök rá hogyan kell leszedni. Nem találok csavarokat. Mellékelek fotókat. Köszönöm.

yanis61 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 4013

Engem is becsaptak a valmartosok.  feljelentettem a céget.  Őt lehet keresni:Becsei Gábor rendőr őrnagy  76/356-011 munkaidőben, vagy  becseig@bacs.police.hu   mailon.

Előzmény: istiiike (4009)
DrillerKay Creative Commons License 2016.01.20 0 0 4012

abban az utcában lakom (Eszék utca), ahol ez a bűnbanda tevékenykedik. Szégyen, hogy még nem lépett fel egy hatóság sem ellenük. Bár az utóbbi egy hétben nem nagyon láttam őket. 

 

https://www.facebook.com/permalink.php?id=1423781381169400&story_fbid=1580217608859109

 

ez az oldal megvan? itt vannak fotóval.

istiiike Creative Commons License 2016.01.18 0 0 4011

Vettem egy hűtőt ami a mai napig sem működik. Ahogy látom nem is fog!

 

Eredményt akarok ez ügyben. Nem akarok felesleges köröket futni. Kihez

 

forduljak? nav, fogyasztó védelem, rendőrség?

yanis61 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 4010

Mi történt?

 

Előzmény: zoli2350 (4007)
istiiike Creative Commons License 2016.01.12 0 0 4009

sziasztok. valmart kft ügyben tudna valaki segíteni?

 

zoli2350 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 4008

szar a világ

zoli2350 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 4007

ezt olvassátok el

zoli2350 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 4006

ez nagyon durva. 2 ugyan azt állítva  ő be megy és neki hisznek és ezzel vége??????????????????????

zoli2350 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 4005

A ÜGYBEN ELJÁRÓ SZEMÉLY NEVE

BÖRCSÖK LÁSZLÓ KÁROLY R.TÖZSM

TEL:23/365-007/33 MELLÉK :30-577

A nyomozás lezárult több emberen elkövetett bűncselekménynek minősítettek és 2016.01.05 után át adják a nyomozás eredményét a BUDAÖRSI JÁRÁSI ÜGYÉSZSÉGNEK ELJÁRÁS MEGINDÍTÁSÁRA

yanis61 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 4004

Üdv Zoli!

 

 Sajnos engem is lehúzott egy mosógép árával a cég. Meg tudnád mondani az érdi nyomozó nevét és tel számát? 

 

Kellemes Ünnepeket!

Előzmény: zoli2350 (4003)
zoli2350 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 4003

na végre kaptam Érdről a rendőrségtől levelet lezárták a nyomozást.2016 01.04 megnézhetem és még hozzá szólhatok,véleményezhetem,és át adásra kerül a központi ügyészségre vádemelésre

army74 Creative Commons License 2015.12.06 0 0 4002

Ilyen volt a hangja a szárítás vége felé.

 

 

Szétszedés után pedig feltárult mi okozza ezt a kibírhatatlan zajt.

 

A javításom óta nincs különösebb gond a géppel azon kívül, hogy állandóan kiírja, hogy tisztítjam ki a szűrőt és ürítsem ki a víztartály. Hiába tisztítom és ürítem amit kell, akkor is csak kíírja. De legalább működik.

 

 

Előzmény: army74 (4001)
army74 Creative Commons License 2015.12.06 0 0 4001

További fejlemény a szárítógéppel kapcsolatban: 

1 hét múlva hétfőn elmentem az üzletbe de nem volt nyitva. Hívtam telefonon az eladót, és azt mondta, hogy Győrben van kiszállításon. Abban maradtunk, hogy később visszamegyek. 18 óra után értem vissza. A lefoglalózott készüléknek se híre se hamva. Kértem vissza a foglalót, mivel nem az én hibámból nem jött létre az üzlet. Jött a süket duma, hogy nincs nála pénz, meg nem ad vissza foglalót, meg jöjjek vissza máskor mert szerez olyat amit ígért, vagy van itt egy Hotpoint Ariston TCD83B típus ami még ráadásul magyar nyelvű. Utána néztem a neten és ezt már újonnan is 100.000-ért meg lehet kapni. Csak 80000-ért adta ide. Kipróbáltuk és jónak tünt ezért egye fene alapon elhoztam.

Hazaérve kipróbáltuk a törülközők szárításával és egy darabig jó is volt, de 1 óra múlva iszonyatos zaj kezdett el kijönni belőle. Másnap szétszedtem és megállapítottam, hogy a motor amin van két mókuskerék ventilátor abból a nagyobbiknak a külső kerete 2 helyen el van törve. Azon a részen a hosszabb használat során a törött rész a forgástól keletkező cenrifugális erő miatt egyre jobb kifelé kezdett hajolni, majd addig hajolt, hogy belevert a burkolatba amit már kezdett kidörzsölni.

Ekkor a szétszedéskor vettem észre, hogy ez bizony nem új csomagolás sérült készülék, hanem használt és garanciában visszavett olyan gép amit inkább leselejteztek, mert nem akartak a javításra költeni.

Ilyen volt a kondenzációs rész belseje tele kosszal de a teljes levegős rendszer tele volt.

 

Telefonon felhívtam a szervizt, és ilyen mókuskereket 6800Ft.-ért tudnak rendelni. Végül megoldottam pillanatragasztóval és gyors kötegelővel így. 

 

 

Előzmény: army74 (3997)
zoli2350 Creative Commons License 2015.12.06 0 0 4000

hali

azt az infót kaptam a 8 ker rendőrségtől ,hogy össze vonták a feljelentéseket így nem szabály sértés ha nem bűncselekménynek minősítették ,úgy folyik nyomozás utána,tehet akinek bármi új infója van velük kapcsolatba tegyen feljelentés ,a NAV.-nál is mert a külön számla már bűncselekménynek minősül mert pénz mosás

Ideges is Creative Commons License 2015.12.02 0 0 3999

Sikeült megverni a Valmartos fiucskát?

Mert egyenlőre 130e (mosó szárítógép)van a zsebében a feketepéntek után amit nem gondol ellenszolgáltatni.

Vagyis egyszer azt mondja,hogy elvitte a Royal futár,de semmi átvételi nyilatkozatot,szállitólevelet nem hagyott.egyszer meg azt,hogy majd jövő hét szerdán tudja csak átvenni a Royal futár...

Holnap reggel tájékoztatom a Royal futár céget micsoda hanyag emberei vannak...

Most biztosítja a törvény annak a perbe fogását is aki rosszhirét kelti valakinek Ha jól értelmeztem a Btk  

módosítását.

army74 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3998

Ja és az e-maileket erről a címről kaptam. A feladó Deli László

 

László Deli <deliiphonelaci@icloud.com

Előzmény: army74 (3997)
army74 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3997

Én 2015.11.11.-én találtam rá a jófogáson erre a cégre. A hirdetésből nem derült ki, hogy céges hirdetés, Varga Enikő+36308900931 volt az eladó. A telefont egy férfi vette fel és elmondta, hogy a hirdetett Samsung szárítógép elkelt, de van most 2db. Hotpoint Ariston szárítógép. Kértem pontos típust melyet megkaptam. Utánanéztem és jónak tűnt az ár ami 95000Ft. lett volna. többször hivott a férfi és mondtam neki, hogy 16.-án hétfőn úgy is megyek Bp.-re és bemegyek az üzletbe éte. Ő addig addig beszélt, hogy rábeszélt, utaljak előleget, mert hétfőig nem tudja tartani a készüléket. E-mailben küldött egy számlát 20.000Ft.os foglalóról amit átutaltam: 

A számlán ez szerepelt mint eladó
Valmart Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
1114 Budapest, Eszék u. 3.
Tel.: +36-1-785-8483
Adószám: 24737155-2-13
Számlavezető: K&H
Bankszámla: 10401938-82495354-50571002

 

de erre a névre kellett utalni 

Cseh Margit
1040 1938 8249 5354 5057 1002
K & H  Bank
Megjegyzésbe kérném odaírni:  Valmart kft." szárítógép foglaló "

Megkaptam a visszajelzést a férfitól, hogy a gép félre van téve a részemre, mehetek érte.

hétvégén telefonált, hogy a készülék amit félretett az sérült, az ajtaja repedt és a fém burkolata a saroknál horpadt.

Először ezt a képet kaptam:

 

Majd hétvégén már ilyen lett a szárítógép:

De azt mondta, hogy jövőhét szerdán (én ugye hétfőn mennék 180km-ről) kap új szállítmányt és a 95000 helyett az újabb típust 100.000Ft-ért megkaphatom. Azt is mondta, hogy lehet hétfőn megjön a szállítmány. Hétfőn h

 

ívtam, de nem jött meg így nem mentem el címre. Szerdán hívtam, de akkor se jött még meg a szállítmány, de ígérte, 5000Ft.-ért futárral elküldi. Ezt nem kértem, azóta nincs hírem a szárítógépemről. 

 

Előzmény: Targarien (3968)
aidy01 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 3996

Sziasztok! Konyhai páraelszívó kialakításával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

 

Az én konyhámba egy CATA TF-6600 típusú páraelszívót választottunk és vásároltunk, de még nem került beépítésre, mivel a konyha kialakítása folyamatban van. A készülék légszállítási értékei 1595 / 1140 / 600 m3/h.
Több oldalon is írták, hogy lehetőség szerint semmi esetre se legyen hosszabb külső kivezetés esetén a kivezetés 4 méternél. Sajnos a konyhám nagyon kicsi alapterületű (8,5 nm, 4 m belmagassággal), viszont a konyhapult a szabad fallal szemben lévő oldalra kerülhetett csak. A kivezetést két módon lehetne megcsinálni, vagy 1 db 90 fokos könyökkel és kb. 3,7 m csővel, vagy egy hosszabb úton, 2 db 90 fokos könyökkel és összesen 6,7 m csővel.
Ha jól számoltam, akkor ez a légszállítási teljesítményét durván 50%-kal rontaná, azonban mivel az egész konyha légtere 34 m3, még a legkisebb fokozaton is kb. 300 m3/h teljesítményt tudna leadni.
Szerintetek van értelme így kialakítani a rendszert, vagy semmiképpen sem ajánljátok? Válasszak egy erősebb teljesítményű készüléket? Ugyan a rövidebb elvezetés is kivitelezhető technikailag, de a konyha megjelenését igen jelentősen rontaná (mivel a kültér felé eső falon felül fut vízszintesen a kazán kéménye, alatta pedig a falba vésett fűtéscsövek, majdnem 50 cm-rel a menyezett alatt kéne elvezetni kereszetben a párelszívó csövet...)

 

Nagyon köszönöm a tanácsaitokat!!

nagyancsiiii Creative Commons License 2015.10.27 0 0 3995

Szia! Nekem van Russel Hobbs szendvicssütőm és megnyugodhatsz hosszanti csíkozású :) 

Én már olyan régóta szeretnék egy tönn funkciós robotgépet... már ki is néztem a Media Marktban egy Bosh márkájút. Remélem megkapom a születésnapomra. Óvatosan céloztam már rá a férjemnek...remélem megjegyezte :P

sari65 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 3994

Van valakinek Russel hobbs szendvicssütője? A képeken nem látszik, de az érdekelne, hogy a sütőnek milyen a rácsozása? Ilyen háromszög alakú tosztkenyér sütő típusú vagy vízszintes csíkok vannak benne? igazából az utóbbinak örülnék már régóta olyat keresek. ráadásul nagyon jól járnék vele, mert a Prímában most hűségakció van és a pontokért cserébe 40%kal olcsóbban hozhatom el.

 

előre is köszi a választ.

Szilvia.m Creative Commons License 2015.10.13 0 0 3993

Jó ötlet. Valamit tenni kell. 

Előzmény: zoli2350 (3989)
Szilvia.m Creative Commons License 2015.10.12 0 0 3992

Valmart Kft. 1114 Bp. Eszék u. 3.

Előzmény: Szilvia.m (3991)
Szilvia.m Creative Commons License 2015.10.12 0 0 3991

Sziasztok!

 

Nem azt a mosógépet hozták ki amit megvettünk. Megreklamáltuk, ma kellet volna kiszállítani. De érdekes módon baleset érte az anyukáját. Szombaton azért nem hozta mert elaludt, vasárnap a nagyinál volt, sok a vidéki kiszállítás stb. Több napja várjuk, ígérgetés az van. Én nem hagyom annyiban.  Ő az https://www.facebook.com/laszlo.deli.33

deliiphonelaci@gmail.com

Ditrich Éva Creative Commons License 2015.10.11 0 0 3990

Targarien, engem érdekel, ha még téged is, vedd fel velem a kapcsolatot 

 

 

                                                 ditrichv@gmail.com

Előzmény: Targarien (3968)
zoli2350 Creative Commons License 2015.10.10 0 0 3989

sziasztok

mit szóltok hozzá ha okt 15-16 között összefogva felmennénk pestre a szárházit jól megverni,az céget meg rommá törni,úgy sem mert tenni semmit mert akkor kiderülne az adatai

Ditrich Éva Creative Commons License 2015.10.08 0 0 3988

targarien, én is valmart károsult vagyo, megadom az e-mailemet ditrichv@gmail. com, légystíves vedd fel velem a kapcsolatot!

Előzmény: Targarien (3968)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.05 0 1 3987

Látom sokaknak van gépgondja. Mielegepek pont hu oldalon olyan szakemberrel találkozhattok aki tudásban és emberileg is nagyon a helyén van. Gépgondok 30 évre kipipálva. A családban több gép üzemel hibátlanul, az első már 16 éve.

Calcitos Creative Commons License 2015.09.04 0 0 3986

Van egy mosogató gépem. 5 év után elromlott.

Valószínűleg elektronikai hiba.

Érdemes e javíttatni ?

eekeili Creative Commons License 2015.08.19 0 0 3984

Tanulság, hogy készüléket vagy bármit csak üzletben érdemes venni !

 Ez már egy ősrégi szokás. Ha a kereskedő simlis az üzlete lát /ha/ja a kárát !

Alonzanfan Dölapatri Creative Commons License 2015.08.18 0 0 3983

Deli László (Valmart Kft) engem is alaposan átrázott. Működésképtelen mosógépet sózott rám, és 4-szer hazudta azt, hogy jön megjavítani, kicserélni, a pénzt visszaadani. De mindannyiszor hiába vártam rá otthon. Nem nyugszom bele.

zoli2350 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 3982

ja és úgy látom mindenkit a DELI LÁSZLÓ ...... KUPAC  vert át őt is említsétek meg had kapjon bilincset

zoli2350 Creative Commons License 2015.08.07 0 1 3981

üdv sajna én is bele toltam magam a valmart kft-be

én ügyem már rendőrségnél van nyomozás be indult,plusz feljelentettem a NAV-nál is öket a tárnoki telephely már be is bukott,be zárták további nyomozást rendeltek el

zoli2350@citromail.hu vagyok elérhető

Tiszteletettel: Pusztay Roland r.fhdgy.

Tel.: 06-1-443-5800

cím: 1139 Budapest, Teve utca 4-6.

ő foglalkozik az ügyel aki tudja hívja fel

Andrea968 Creative Commons License 2015.08.06 0 0 3980

 

 

 

 

Szia!

 

Az email címemet leírtam légyszíves írj rá és felvesszük a kapcsolatot egymással.

Én nem tudok Neked írni mert nem nincs kiírva a tied.

Üdv Andi

Előzmény: AntVal (3972)
Andrea968 Creative Commons License 2015.08.06 0 0 3979

Sziasztok!

 

Aki szeretne csatlakozni hozzánk az írjon az email címemre nevet és telefonszámot és felvesszük a kapcsolatatot egymással.

 

Andi    

 

em.címem: bonyai.andi@gmail.com 

Andrea968 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 3978

Üdvözlet.

 

Sajnos mi is szerencsétlenül bele futottunk eme kedves cégbe egy mosógép vásárlással.A mi zsebünkből 55.000 Ft szedtek ki.

Csatlakoznánk  a feljelentők táborához.Kaptunk ugyan mosógépet,de egy percig sem volt üzem képes állapotban mert a dobja folyik.Nagyon sajnálatos és felháborító dolog ,h Magyarországon ilyen cégek működhetnek,s rádásul 14 féle tevékenységi körre jegyezték be őket.Hivatalosan nem lehet tenni ellenük semmit?

Bármiben hajlandóak vagyunk résztvenni amivel kilehetne őket iktatni a forgalomból. Email címem: bonyai.andi@gmail.com

 

Üdv. Andi

 

Előzmény: Targarien (3968)
Attiláné Tolmacsi Creative Commons License 2015.07.20 0 1 3977

Szeretnék a feljelentéshez csatlakozni. Mi egy BOSCH Maxx6-os mosógépet vásároltunk tőlük sajnos! Négy hónap után tönkrement a beígért szerelőt a mai napig nem küldték ki. A mai napon fordulunk a Fogyasztóvédelmi Felügyelőséghez. Valaki csak képes lesz megállítani ezeket a csaló szélhámosokat.

Előzmény: AntVal (3972)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2015.07.17 0 1 3976

A VALMART KFT-ről Budapesten a XI ker.

Előzmény: Dunit (3975)
Dunit Creative Commons License 2015.07.17 0 0 3975

 Melyik cégről is van szó ??

Előzmény: Lisznyai Imréné (3974)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2015.07.16 0 0 3974

Elképesztő  pofátlanságról tettek ma is tanúbizonyságot, az említett áramfejlesztőt vissza vitte a férjem egyik munkatársa az üzletbe az az csak vitte volna mert mikorra oda ért akkorra ki volt téve a rögtön jövök tábla és a rögtönből órák lettek mivel eladó nem jött az üzlethez. Két károsult már ott volt az üzletnél és sajnos az egyikük telefonált az eladónak ,hogy megyen (ezt nem kellett volna) vele tudatni meglepetésszerűen kell oda menni mert ez lesz belőle,hogy kiteszik a rögtön jövök táblát és akár ki sem nyit egész nap. Sajnos így 150 km-t oda is és vissza is potyára megtett az említett munkatárs. Nagyon nagyon remélem,hogy egyszer emberére akad ez a gátlástalan csaló cég!

Mamszlika Creative Commons License 2015.07.16 0 0 3973

Azt nem értem, hogy hogyan tud valaki esténként nyugodtan lefeküdni aludni, tudván, hogy hány embert csapott be. Ráadásul a "kispénzű" embereket, mert nekünk nagyon sokat számít az a 60.000 Ft, amivel minket személy szerint átvert. Teljesen kikészültünk tőle....

 

Nagyon elkeserítő ezt olvasni, hogy ebben az országban ilyen esetben semmit nem lehet tenni... Mi is hívtuk a Fogyasztóvédelmet, azt a választ kaptuk, hogy próbáljunk meg megegyezni vele.... Szóval nem csinálnak semmit.... 

Előzmény: AntVal (3972)
AntVal Creative Commons License 2015.07.16 0 0 3972

Kedves Károsult-társak!

Több, mint fél éve, többen összefogtunk és próbáltunk érvényt szerezni a (jogosnak vélt) fogyasztói és állampolgári jogainknak...

...de egyelőre sikertelenül (megjártuk a fogyasztóvédelmet - nulla, a békéltető testületet - nem kötelező érvényű ajánlás született, de ennyi, a helyi önkormányzatot - semmi, fizetési felhívást küldtünk - semmi, a rendőrségen "csoportos" feljelentést tettünk - kiderült, ilyen nincs, de összevonták a feljelentéseinket, majd lezárták, jelenleg az ügyészségen van két bejelentésünk - egyet elutasítottak, másikra még nem válaszoltak, felkerestük a médiát is - egyelőre semmi)...

Aki nem kívánja annyiban hagyni, hogy ez a banda továbbra is becsapja az embereket, csatlakozhat hozzánk (természetesen persze, ígérni semmit nem tudunk).

Ennek egy feltétele van: "bizonyítani" kell, hogy ténylegesen egy károsult (nem pl. a "cég beépített embere") - akár egy feljelentési jegyzőkönyvvel, akár más szervezethez tett bejelentéssel, esetleírással.

Sokan vagyunk - de egyenként nem leszünk soha elegen (még kis csoportokban sem sajnos), így tovább folyik az áldozatok szedése...

Mamszlika Creative Commons License 2015.07.16 0 0 3971

Kedves Targarien!

 

Érdeklődöm, hogy történt e valami előrelépés az ügyében? Mert sajnos én ugyanígy jártam, amint látom - sajnos már csak utólag - sok más sorstársammal együtt :-(( 

 

Már 6 végrehajtás van a cég ellen!!!! 

 

 

Előzmény: Targarien (3968)
Vickuie Creative Commons License 2015.07.14 0 0 3970

Szia, sajna én is belefutottam a WALMART "cégbe". Nekem sem műkődik a vásárolt mosógépem. Szeretnék segítséget kérni, mit is csináljak? Én csak a pénzemet kérném vissza . Előre is köszönöm. 

Előzmény: Targarien (3968)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2015.07.10 0 0 3969

Üdvözlök Mindenkit!

Sajnos azt kell,hogy mondjam ugyan így járt a férjem a céggel mint az előttem szóló. Vásárolt a férjem a cégnek ahol dolgozik egy áramfejlesztő (agregátort). Ami Honda "márkanévvel" került értékesítésre ami valójában egy név nélküli gagyi Kínai vacak. Az említett áramfejlesztő papíron 7KW teljesítményű amely sajnos mint utóbb kiderült mert másnap tönkre ment szerelőhöz kellett vinni mert sürgősen kellett volna és ott derült ki,hogy a teljesítménye 1,5-2 KW között van. Azóta eltelt egy hónap és csak a minden napos telefonálás érdeklődés ígérgetés. Már kérték a férjem főnökei,hogy más termékre árú cserét is mert nincs másik áramfejlesztő de csak hitegetik őket és hazudoznak újabbnál újabb kifogásokat találnak ki. Ha egy mód volna rá én nagyon megköszönném önnek a segítséget mert elég kellemetlen helyzetbe hozta saját magát ezzel a férjem. Sajnos soká találtam rá erre a fórumra mert ezt olvasva mind ezt ki lehetett volna védeni (messze elkerülni őket,de ki tudta) akkor még,hogy a Deli László ilyen inkorrekt. Legyen ez tanulságul másoknak csak sajnos erre a fórumra szerintem már csak szinte mindenki akkor akad rá amikor belefutott a társaságba sajnos. Csak azt nem értem,hogy van még működési engedélyük a cégnek. Mert szerintem ők kizárólagosan is csak a vásárlók megtévesztéséből élnek.

Előzmény: Targarien (3968)
Targarien Creative Commons License 2015.07.09 0 0 3968

Üdv Mindenkinek!

 

Sajnos én is belefutottam a Valmart Kft. ingóványába. Nemrég vásároltam egy mosógépet, ami két hét után tönkrement. A "garanicia" miatt kerestem a céget, két hete igérgetnek, halogatnak, mellé beszélnek.

 

A cégnyilvántartásban utánanéztem a cégnek, jelenleg 5 végrehajtási eljárás van ellenük. 2013-ban alapították, 500.000,-Ft törzstőkével. A tulajdonos vezetékneve: Dankó.

 

Én a holnapi napon teszem meg a feljelentésemet ellenük, mivel a jótállási jegyen 2 év gyártói garanciát vállaltak, viszont az Indesit szervíze közölte, hogy az csak bolti, de nem gyártói garancia, ők nem javítják a Valmart eladott termékeit.

 

Tekinetttel arra, hogy a garancia tekintetében tévedésbe ejtettek, és mert az kárt okozott, ezért csalás gyanúja miatt eljárást kezdeményezek velük szemben. Az e-mail cimük sem létezik, illetve a budapesti címük nincs nyilvántartva a cégnyilvántartásban. Én ügyvédként tevékenykedem, akit érdekel, szívesen segítek.

davidabc Creative Commons License 2015.06.14 0 0 3967

Sziasztok.

 

Van egy Candy CDCF 6 típusú (asztali) mosogatógépem. Azt csinálja egy ideje, hogy vagy 40-50. nyomásra indul a Start gombbal el a program. Már nem is mindegyik LED világít mostanában (amikor léptetek az üzemmódok között, akkor átlépi, tehát a vezérlés jó, csak a LED nem mindig világít). Szétszedtem az ajtaját, szemre nem látszik gomb, a mikrokapcsoló is jónak tűnik. A kábel bekötés kontaktos lenne, mert amikor mozgattam, megjavult a LED (a start-ot nem tudtam próbálgatni).

 

Ötlet valakinek, mit lehetne csinálni? Panel csere, és megtoldani a 15-20 vezetéket?

Emu78 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 3966

Szia!

 

Te jutottál valamire a Valmart-tal?

Előzmény: csekknorisz (3960)
Emu78 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 3965

Szervusz! Olvastam a problémád.

Szeretnénk tudni többed magammal, hogy mire jutottál a céggel.

 

Üdv: Imre

Előzmény: Fuilezon (3958)
Emu78 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 3964

Sziasztok!

 

Akinek problémája akadt a Valmart Kft.-vel írjon emailt és beszéljük meg mit tudunk tenni.

msgtratkai@gmail.com

vélemény 2 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 3963

 

 

Sziasztok!

 

A Valmart ker. és Szolg. Kft  aljas hazugságáról,inkorrektségéről,becsapásáról lévén szó!

 

Nász ajándékba rendeltünk,előzetes megbeszélés alapján egy ÚJ,mondom ÚJ mosógépet,és egy barátunk aki Bp-en tartózkodott,Ő hozta,ill. szállította ki a sógoromék címére az árut.

Ők megköszönték Nekünk az ajándékot,mi egy hétre rá meglátogattuk Őket,és megdöbbenve tapasztaltuk,az ÚJ mosógép helyet  egy használt felújított gépet találtunk Náluk,a mi ajándékunkat!-

Majd elsüllyedtünk szégyenünkben ezt látván!

Mindenki kerülje Őket!!!!

AstraCDX Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3962

Sziasztok !

 

Robbantott rajzot, alkatrészlistát keresek szeletelőgépemhez .

 

Típusa : BOSCH MAS 9100/03 AS9ST

 

Üdv.

 

Astra

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.13 0 1 3961

Szia! Én múlt héten utaltam el a hűtő árát a Valmart Kft.-nek, keddre ígérték a szállítást, ma szerda van nem jött még meg a hűtő. Milliószor hívtam őket, majd e-mailben meg sms-ben küldik a fuvarlevél számot. Felhívtam a futár céget, még nincs is náluk a hűtő. Mostmár nekem sem veszik fel a telefont.

 

Jutottál valamire az ügyben? Feljelentés és egyebek?

Előzmény: Fuilezon (3958)
csekknorisz Creative Commons License 2015.05.12 0 0 3960

Érdeklődnék, hogy történt-e valami az üggyel kapcsolatban, ugyanis én is így jártam. Tudnánk beszélni? Nekem 2,5 hónapja "szállítják" a mosógépemet, közösen, talán eredményesebben fel lehetne lépni ellenük.

Előzmény: Fuilezon (3958)
papírmoly Creative Commons License 2015.03.16 0 0 3959

Nodor extender 1740 páraelszívóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Fuilezon Creative Commons License 2015.03.12 0 1 3958

Tisztelt Vásárlótársaim!

 

A következő velem történt sajnálatos esetet szeretném megosztani Veletek, hogy még véletlenül se járjatok úgy mint én.

Hűtőszekrényt szerettem volna vásárolni, lehetőleg újat, esetleg kicsit sérültet az oldalán, ami úgyse látszana, kedvezőbb árban mint ahogy azt a szaküzletekben.

Az egyik ingyenes hirdető portálon találtam egyet, (László, D László eladó).

E-mailben és telefonon leegyeztettük, hogy csomagolássérült, egy tökéletes esztétikai és műszaki állapotú Hotpoint Ariston Quadrio hűtőt vásárolok 140 000 Ft-ért.

Miután kiderült, hogy ráadásul ez egy bemutató teremmel rendelkező Kft. ( Valmart Kft. 1114 Bp. Eszék u. 3. ) , úgy gondoltam, hogy itt aztán végképp nem lehet semmi probléma.

Annak rendje és módja szerint 2015. február 19-én átutaltam az árát és vártam, hogy kiszállítsák a hűtőszekrényt.

Itt kezdődött a kálváriám.

AZÓTA IS KÜLDIK !!!

Természetesen azóta nap mint nap próbálok  telefonon egyeztetni és a megoldás irányába terelni a dolgot. A telefont csörgetések sorozata után ma már fel sem veszik.  Amikor felvették mégis, akkor hazudnak, de mindent.  

  • László cukorbeteg lett és közházban van, 
  • küldik futárral
  • majd ők házhoz szállítják, természetesen ez sem jön össze.
  • nem baj, kértem utalják vissza adják a pénzt, ami nem érkezik meg sehogyan sem.

A lényeg, hogy ilyen undorító a vásárlók átverésére szakosodott, hazug jellemtelen társasággal már régen találkoztam.

Nem akarom tovább untatni vásárló szándékú társaimat, csak arra szeretném felhívni a figyelmeteket, ha jót akartok magatoknak, innen ne vásároljatok SEMMIT.

Természetesen rendőrségi feljelentést fogok tenni és a Fogyasztóvédelmet és a NAV-ot sem fogom kihagyni.

 

rrolandd Creative Commons License 2015.03.09 0 0 3957

Sziasztok! Russel hobbs turmix pengéjének a muanyag tartóját hogy kehetne szétszedni? Valami belekerült ami bebüdösödött és semmibel se tudom kimosni.

 

fülkutya Creative Commons License 2015.03.03 0 0 3956

Panellakást újítok fel. Beépített gépek lesznek a konyhában. Igaz átalánydíjas a gáz, de mégis elektromos sütőre gondoltam.  Szerintetek milyen márkát válasszak? Esetleg hol érdemes megvennem? Interneten gondoltam.

Mosogatógép, főzőlap, sütő, hűtőszekrény, páraelszívó. Azt mondják, a páraelszívót nem szabad belekötni a szellőzőbe.

Köszönöm a válaszokat!

minerale Creative Commons License 2015.02.21 0 0 3955

Jó napot kívánok!

Whirlpool VIP 20
Az AVM 450/ WP/ WH típusú mikrohullámú sütőm kisebbik vezérlőpanelján egy pici ellenállás meg van égve (szakadt) és nem látni rajta az értékét. Az ellenállás 3113 számmal van jelölve az egyik lába a P4-es 2-es csatlakozóval van közösen amely a 2 db ajtó mikrókapcsolóhoz van vezetékezve. Kérésem az lenne hogy valaki megadná az ellenállás értékét és-vagy egy kapcsolási rajzzal segítene. Lehet hogy valami más alkatrész hibájából következet be az ellenállás sérülése?

inf3rno Creative Commons License 2014.12.26 0 0 3954

Talán a nagyobb biztosíték meg új áramkör több tízezer forint, egy kisebb teljesítményű forraló meg maximum tízezer forint...

Előzmény: Palási (3952)
Zoltanuss Creative Commons License 2014.12.25 0 0 3953

 Érdekes dolgokat írtál. Nem kéne inkább helyette elvégezi ezeket a munkákat  - természetesen a gépekkel.

 

 

 Na nézzük sorjában : mosogató gép. Nekem 5 éve van, nagyon gyönyörűen mosogat. A nagy nagy darabokat 6 lábas tepsi azért én is kézzel végzem. De ez a mennyiség kb. 10  % _a.

 Kenyérvágót kb. 27 éve használok, nagyon praktikus . Vízforralót kb 10 éve, már ideje lenne vízkőteleníteni.

 Szárító  ? Cs. házban lakunk, így tényleg hülyeségnek tartom.

 A többire pasz. Nincs keríngetős sütőm, valószinű nem is lesz. Zsacskó ragasztás  ? Hát majd a sitten.

 érteni értem. Én vagy csómót kötök rá vagy csipesszel zárom, a gumi sohasem akad a kezem ügyébe.

 

 

 " De hogyan vehetném rá? "

 

 

 

 Példát mutatsz neki !!!

Előzmény: Törölt nick (3949)
Palási Creative Commons License 2014.12.25 0 0 3952

 Talán nagyobb biztosíték és egy külön áramkör lenne a megoldás !!

Előzmény: inf3rno (3951)
inf3rno Creative Commons License 2014.12.25 0 0 3951

Sziasztok!

 

Ti találkoztatok már alacsony teljesítményű modern vízforralóval?

 

Mindegyik 2000W körül van, és ennyit nem bír el nálunk az elektromos hálózat. Folyamatosan leveri a biztosítékot, amit vettem. :S

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!