Keresés

Részletes keresés

penészvirág Creative Commons License 2005.05.11 0 0 491
A kávét választottam meg a legközelebbi hegyremenetet. A nagyító nem igazán működött, pedig egy tányér nagyságú volt. Több szőrt kellett volna látnom. Terepen április-májusban mindkét faj jelen lehet, úgyhogy a virágzási időszak általi határozás csak ezután és ez előtt érvényes. Potentilla ügyben köszönöm a segítségét Mindenkinek.
Előzmény: Törölt nick (477)
Moka25 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 490
Ez elszomorito!:( Akkor eddig szerencsenk volt! Mi eddig 1 facskat ultettunk (2 masik kivagott helyere), azt egy csepeli faiskolaban vettuk es ott nagyon korrekt volt az elado. Szinten Csepel: a fo utcai gazdaboltban van egy lany, akit korabban Erzsebetrol ismertunk, o is nagyon jo tanacsokat adott. Hermes bolt mar vegyes, ott multkor ramsoztak olyan permetszert, amirol kesobb kiderult, hogy semmire nem tudom hasznalni.
Előzmény: stiglinc (474)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 489

 Akkor csak a kisvirágú lehet:)))

Köszi!

 

Előzmény: Törölt nick (483)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 488

Szia

 

 szerintem ez királyné gyertyája=genyőte -- Asphodelus albus.

 

Üdv:Csali

 

Előzmény: stiglinc (484)
iglice Creative Commons License 2005.05.11 0 0 486
A Potentilla esetében érdemes a levél fonákát erős nagyítóval megnézni, mert az
arenaria esetében ez csillagszőrös, a collinánál viszont egyszerű szőrös. A Potentilla
collina virágzáskor felálló (több alfajra osztják).
Előzmény: penészvirág (472)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.11 0 0 484

A 476-os hozzászóláson a képek felrakása nem járt teljes sikerrel, bocs. Hiányzik a 3., a valaminek a virága:

 

stiglinc Creative Commons License 2005.05.11 0 0 482

Melyik hatodikon? Amelyiket én írtam, vagy, ahogy a képeket sikerül feltenni? :-))

 (És kéretik komolyan venni a tudásvágyat!!)

Előzmény: Törölt nick (480)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.11 0 0 481
Szia, nagyon köszönöm!
Előzmény: alsotekeres (479)
alsotekeres Creative Commons License 2005.05.11 0 0 479

Szia!

 

Az első egy veronika.

 

A fehér virág pedig csillaghúr (Stellaria), meglehet olocsány csillaghúr

Előzmény: stiglinc (476)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.11 0 0 476

Segítség!

 

Őket hogy hívják? Lelőhely, időpont: Jeli arborétum, május 10.

 

1: kis kék, 2-3: valami és a virága, 4: fehér csillag 5:...zuzmó, 6:zöld csillag

 

 

 

 

 

 

 

stiglinc Creative Commons License 2005.05.11 0 0 474
Abból látszik, hogy kezdő kertes vagy, hogy: "... megkérdezi a faiskolában és majd jól megmondják neki..." Ha-ha-ha!!! Azt sem tudjk, mi az, amit árulnak (elnézést a kivételektől, de én ilyet elvétve találok)! Volt egy kedvenc szakemberem az egyik árudában, már nincs meg, de azóta is minden visszajáró vásárló őt keresi...
Előzmény: Moka25 (455)
alsotekeres Creative Commons License 2005.05.10 0 0 473
Nem vagyok szakértője a dolognak, így nem tudok benne segíteni, de javaslom, hogy a nevekre keress rá pl. a google kép keresőjével. Ez biztosan segíteni fog.
Előzmény: penészvirág (472)
penészvirág Creative Commons License 2005.05.10 0 0 472

Sziasztok!

A homoki pimpó (Potentilla arenaria) és a terpedt pimpó (P. collina) közötti megkülönböztető morfológiai bélyeget keresek. A Simon Tibor féle határozó szerinti leírások alapján nem vagyok biztos az azonosításban. Megköszönöm a Hozzáértő segítségét.

Moka25 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 471
OK, koszi szepen!:)
Előzmény: Áfony (470)
Áfony Creative Commons License 2005.05.10 0 0 470
Szerintem várd meg vele az őszi ültetési időt.
Előzmény: Moka25 (462)
pyracantha Creative Commons License 2005.05.10 0 0 469

Szia!

Látatlanban is jól tippeltél! Közben egy képeskönyvből kinéztük és hozzátéve azt is, hogy a virágzat nem éppen kellemes illatú, biztos, hogy C.multiflorusról van szó. Csak azt nem tudom, hogyan került hozzám? Vannak ugyan mindenféle Cot. magoncaim, de ilyen magot nem emlékszem, hogy szedtem volna valahol. Először Cot. melanocarpára gyanakodtam, mert ilyet szedtem és virágzásban nem láttam az anyatövet

A kép különben itt van a gépemen, de túl nagy, nem tudtam elküldeni és az istennek se tudom, hogyan kell lekicsinyíteni! Köszönöm a közreműködést!

Előzmény: Csali42 (465)
alsotekeres Creative Commons License 2005.05.10 0 0 468
Lehet, hogy mégiscsak Sedum acre lesz ez. Délután kimentem a kertbe, és miután megnéztem el kell ismernem, ezen is látszik helyenként a hatsoros lefutás.
Előzmény: Törölt nick (461)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 467

Szia

 ha ennek a kökörcsinnek jellegzetes színe a fekete:), akkor P. pratensis subsp. nigricans, azaz fekete kökörcsin lehet. Ez a jó?

 

Üdv: Csali

Előzmény: Törölt nick (463)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 466

Szia

Veresegyház - abban az időben, amikor ültethetők a kökörcsinek, talán nem esik annyira távol Dorogtól:)

Köszönöm szépen.

 

Üdv:Csali 

Előzmény: alsotekeres (459)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 465

Szia

 

Cotoneaster multiflorus?

 

Üdv: Csali

Előzmény: pyracantha (453)
alsotekeres Creative Commons License 2005.05.10 0 0 464
A varjúhájak közül az acre hasonló még ehhez, de annál nem állnak ennyire szabályosan a levelek, hat sorban, spirálisan lefutva.
Előzmény: Törölt nick (461)
Moka25 Creative Commons License 2005.05.09 0 0 462
Jaj de jo, bazsarozsam van:o)))) Koszi, Afony!:o))))

Punkosdi rozsanak majd keresek vmi naposabb helyet. Mikor szeret koltozni, osszel vagy tavasszal?
Előzmény: Áfony (456)
alsotekeres Creative Commons License 2005.05.09 0 0 460

Hálából én is küldök egy tyúkteréj fotót (Gagea lutea). Igaz ezt a kertemben fotóztam

 

 

f
Előzmény: Törölt nick (448)
alsotekeres Creative Commons License 2005.05.09 0 0 459
Ha közel laksz Doroghoz, akkor nagyon szívesen adnék ilyen "hibrid" kökörcsint. Ez nagyon szépen virágzik a kertben is.
Előzmény: Csali42 (454)
alsotekeres Creative Commons License 2005.05.09 0 0 458
Hoppá, ez a számítógép nagyon átformázta a hozzászólásomat. Azért talán ki lehet bogozni.
Előzmény: alsotekeres (457)
alsotekeres Creative Commons License 2005.05.09 0 0 457
Szia! Itthon kinagyítva megnéztem a képeket, és így jobban látszanak. Van néhány javítani való :) 432-ből 1. maradok az Iris pumila mellett (Az arenarianak vékonyabbak a levelei) 2, marad az ernyős sárma 3, Valószínűleg a Gagea lutea, de kéne látni a leveleket is. 4, Kinagyítva valóban látszik, hogy nem kutyatej, hanem egy ernyős. Ezekhez nem értek, de a határozó alapján őzsalátának tippelem (Smyrnium prfoliatum) 5, Továbbra is kis télizöld 6, Ehhez, még könnyvvel sem jutottam sokkal közelebb. Talán Leontodon, vagy Hieracium, vagy mégse 7, Sedum sexangulare 8, Globularia aphyllanthes (G. punctata), azaz gubóvirág 9, Kinagyítva jól látszik, hogy ez a Corydalis solida, azaz ujjas keltike. Ez azonban mindig lilás, bordó színű, így a fénykép kékje nagyon becsapós. 10, Ez továbbra is Primula elatior
Előzmény: Törölt nick (432)
Áfony Creative Commons License 2005.05.09 0 0 456

Ez bizony egy gyönyörű fás bazsarózsa csudaszép színű virággal. A helyedben én nem pakolgatnám, látod hogy jól érzi magát, hisz virágzik. Addig amíg fejlődik rendesen és dicsekszik a virágaival nem bántsd.

Irigyellek érte:)))))

A pünkösdi rózsa pedig ültetés után 3-4 év múlva kezd virágozni, inkább azt tedd más helyre.

Előzmény: Moka25 (451)
Moka25 Creative Commons License 2005.05.09 0 0 455
Igen, azt hiszem, igazad van... A kepen nem latszik, de bal oldalrol mar ott a haz, es az a nap jo reszeben arnyekot vet nekik. A gyongyviragokat kene idekoltoztetnem, azok pont ezt szeretik.

En is kezdo kertesz vagyok, ha szabad egyaltalan magamat annak neveznem. Szerintem itt nem pusztan a kezdo tapasztalatlansagarol volt szo - annyit tan meg egy laikus is tud, vagy ha megsem, hat megkerdezi a faiskolaban, ahol a csemetet veszi, hogy hany meter atmero kell egy fanak. De hat ez itt erosen OFF, majd megoldjuk valahogy. Nagyon koszonom a segitseget, minden teren!:))
Előzmény: stiglinc (452)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.09 0 0 454
Szia valóban, lehet, hogy télleg sylvestris, majd jön a "szerző" és igazat ad Neked:) A kökörcsinre csak azért mertem fajt írni, mert nem bátor vagyok, hanem vakmerő. Nem tudom, igazából az lenne jó, ha életben is lehetne látni. Én csak könyvből vagyok ilyen merész:( A kosborokkal én is megszenvedtem, remélem nem hiába! Üdv: Csali
Előzmény: alsotekeres (441)
pyracantha Creative Commons License 2005.05.09 0 0 453
Mi a pontos latin neve ennek a cserjének? Biztos, hogy Cotoneaster (e példányon nincs sok virág, de kifejlett állapotban majdnem annyit virágzik, mint a Spiraeaxvanhouttei ), a termése sötétpiros, később lilás, korán lehullik, viszonylag nagymagvú, azt hiszem 2 mag van egy termésben.
stiglinc Creative Commons License 2005.05.09 0 0 452
Látszik rajtuk, ahogy dőlnek a fény felé... Persze, amikor én kezdtem a kertelést, én is ültettem rossz helyre dolgokat, mert vagy elfelejtettem, mit hova dugtam, vagy nem számoltam vele mekkorára nő (mert ez a talajtól is függ), úgyhogy szinte folyamatos a "költözködés". Sajnos én még nem láttam élő fás bazsarózsát, úgyhogy hozzáértőbb segítségét várjuk meg.
Előzmény: Moka25 (451)
Moka25 Creative Commons License 2005.05.09 0 0 451

Hat, en ebben a kertben mar nem lepodnek meg semmin... Tavaly volt ket selyemakacunk, azok is hasonlo "remek" helyekre voltak ultetve... Fene se erti az elozo lakot. Inkabb egy lada aranyat asott volna el, ha mar ennyit akart kolteni a kertjere;))) Mi meg jol megtalaltuk volna tavaly csatornazaskor;)))

Na, komolyan: a fenti kepen lathato a kisebbik primadonna. (Remelem, nagyitja majd rendesen, talan latjatok az egy vastag szarat.) Mellette balrol a sosemnyilo punkosdi, felette meg egy kis orgona, csak a meret kedveert. A masik, a magas is viragzik, csak nem latszik a sok minden mastol. Azt igencsak ki kene szednem a sarokbol, ugye? Eredetileg csak a punkosdit akartam atultetni...;))
Előzmény: stiglinc (443)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.09 0 0 450
Szia :-)
Előzmény: Törölt nick (449)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.09 0 0 447
Az itteni (mhelyi) gépem nagyít, az otthoni nem. nyilván csak beállítás kérdése, csak senki nem ért hozzá. De közben kinagyítottam  és  rájöttem, hogy kár volt. Jobban jártam volna, ha ráfogom a kis méretre....:-)
Előzmény: Törölt nick (445)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.09 0 0 444
Fotókkal együtt ismételd meg a kérdésedet a Virágoskert, vagy a Tanács kerestetik topicokban, ott nálam hozzáértőbbek fognak téged eligazítani átültetés-ügyben. Ha ez tényleg fás bazsarózsa, kár lenne érte...
Előzmény: Moka25 (442)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.09 0 0 443
Ha van egy kis szerencséd, fás bazsarózsa is lehet. Az nagy mázli lenne, mert azoknak a legnagyobb a virágjuk (nekem nincs), csak szörnyű drága (ezért). Annak is jó lenne nap, viszont a szerves trágya állítólag méreg neki, úgyhogy azt ne tegyél alá, ha átülteted.
Előzmény: Moka25 (442)
Moka25 Creative Commons License 2005.05.09 0 0 442

Koszi szepen, Stiglinc!;))

Azota kinyilt, gigantikus viragfeje van, nagyon dekorativ!;)) Este probalok kepet hozni! A nem viragzo punkosdirol mar kideritettem, hogy a napos helyet szereti (most nem ott van), de nagyon jol jonnek a gyakorlati tanacsok a kivitelezeshez, ezt is koszonom!:))

A nagyfeju viszont jellegeben sem hasonlit a nem viragzo punkosdire. Utobbinak sok, pici bordos szinu szara van, mig a nagyfeju egyetlen, magasabb, de mar fasodo szaron ul. Sot eszrevettunk meg egy nagyfejut a kert egy masik sarkaban (az is felelmetesen rosszul eltalalt hely: jobbrol orgona, balrol drotkerites, tuloldalan magas soveny, elolrol kerites, hatulrol megint soveny =8-O), ez egesz magas, 1.60-1.70 koruli. Amelyiket fotoztam, az picike, csak akkorka, mint a punkosdi. Nem tudom, ezek fenyeben mennyire valoszinu, hogy "rokonok"?;))

Előzmény: stiglinc (438)
alsotekeres Creative Commons License 2005.05.09 0 0 441

Bocs az előzőek a 432 képekre vonatkozott

 

Most a 433:

 

Egyetértek Csali42-vel, azonban a 4. képre én Anemone sylvesrtris írnék.

 

A kökörcsinre én nem merek fajt írni, mert - legalábbis a kertben - annyira hibridizálnak egymással, hogy nem lehet őket elkülöníteni egymástól.

 

A kosborokat nem ismerem, így azokra nem tudok mit írni.

Előzmény: Törölt nick (434)
alsotekeres Creative Commons License 2005.05.09 0 0 440

433:

 

 

1: Iris sp (nőszirom)  Ha szabadban gyűjtötted, esetleg apró nőszirom (Iris pumila). Ha bolti, esetleg Iris reichenbachii (Ezt lehetett faiskolákban kapni, és sárga virágú), bár a képen túlságosan rojtosaknak tűnnek a szírmok

 

2, sárma, feltehetőleg az ernyős sárma (Ornitogallum umbellatum) Ez elég gyakori a kertekben

 

3, tyúktaréj (Gagea ), hogy melyik faj azt nem tudom

 

4, Elég gyengén látszik a képen, de nekem úgy tűnik, hogy kutyatej

 

5, Kis télizöld Vinca minor

 

6, valamilyen fészkes (Crepis ??)

 

7, Varjúháj, Sedum sexangulare

 

8, Gubovirág, (Globularia)

 

9, Keltike. Túlságosan kék a színe itt a képen. A valóságban is ilyen? Ha igen akkor, nem tudom a fajt. Ha nálunk honos, akkor valószínűleg az odvas keltike (Corydalis cava), de a képen nem látszik rendesen.

 

10, Szerintem a Primula elatior (kankalin)

Előzmény: Törölt nick (434)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.08 0 0 439

Az első eresztésre volt időm, a többi később.

 

A tippjeim:

433.hsz.:
1: Primula auricula -- cifra kankalin
2: Helleborus odorus -- illatos hunyor
3: Pulsatilla pratensis -- réti kökörcsin
4: Anemone nemorosa -- berki szellőrózsa
5: Eranthis hyemalis -- téltemető
6: Sangisorba minor -- csabaíre vérfű
7: Saxifraga trydactylites -- apró kőtörőfű
8: Daphne laureola -- babérboroszlán
9: Daphne mezereum -- farkasboroszlán
10: Orchis pallens -- sápadt kosbor
11: orchis purpurea -- bíboros kosbor

 

Köszönöm a játékot és a képeket!

 

Üdv: Csali

Előzmény: Törölt nick (434)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.06 0 0 438
Még valami: ha nem virágzik, próbáld meg átültetni. Augusztusban (még levelesen) ást ki a tövet - valószínűleg jó mélyen lesz és rengeteg hatalmas gumót találsz - , oszd szét úgy, hogy minden darabon legyenek rügyek a gumó és a szár találkozásánál. Az új helye legyen napos, feljavított talaj, és ne kerüljön mélyre a rügy, max. 5-10 centire a földfelszíntől. A nagy, öreg, pudvás gumókra nincs szükség, nem baj, ha megsérülnek, vagy levágod őket.
Előzmény: Moka25 (430)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.06 0 0 437
Szerintem mindkettő pünkösdirózsa. Nekem a fehér és a rózsaszinű virágúnak is különbözik a levél formája, színe és a bokor habitusa. Sok fajtája létezik, majd tegyél fel képet, ha kinyílt!
Előzmény: Moka25 (430)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.06 0 0 436
Én szívesen beszállnék a vetélkedőbe, de az itthoni gép valamiért nem nagyítja ki a képeket. Kaphatok haladékot, vagy ötletet, hogyan nagyítsak?
Előzmény: Törölt nick (435)
Moka25 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 430
Szervusztok, szep estet Mindenkinek!:)

Megorokolt kertunk van, teli mindenfele csodalatos es kevesbe csodalatos dologgal. Lassacskan sikerul beazonositani a novenykeket (elegge kezdo kerteszek vagyunk), de van ketto, ami meg mindig rejtely szamunkra. Segitenetek?

Ha az elso kepen ez itt a punkosdi rozsa (harom helyen is van, de viragot nemigen lattunk rajta, se tavaly, se azelott), akkor vajon mi ez a szepseg a masodikon?

Merci! Creative Commons License 2005.05.03 0 0 429
Igen, akartam írni, hogy: "Gratulálunk, Ön nyert!" :) Így gondoltad?:)
Előzmény: ARic (428)
ARic Creative Commons License 2005.05.03 0 0 428
jessszzz:) végre egy apró sikerélmény nekem:)
Előzmény: Merci! (427)
Merci! Creative Commons License 2005.05.02 0 0 427

A kép azon a napon készült amikor felraktam. Megnéztem a linket amit ajánlottál, tényleg az van itt nálunk. Nagyon sok, mindenfelé a környéken. Akkor tehát kónya madártej... köszi mindenkinek :)

 

A másik még nem virágzik...

Előzmény: alsotekeres (424)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.02 0 0 426
Az nem valószínű, mert a képeden az árvacsalánhoz viszonyítva a méretét, ahhoz túl nagy. A puschkinia egészen apró és a levelei sem hosszabbak 10-12 cm-nél.
Előzmény: Merci! (423)
alsotekeres Creative Commons License 2005.04.29 0 0 425
Még annyit, hogy a Puschkiniának kék csíkokkal tarkított fehér szírmai vannak. Az Ornithogalumnak szintén fehéres a szírma, de ezen általában zöld a csík (vagy nincs rajta csík). Valamint nálunk (Mo), csak ez utóbbi nől vadon. Ha csíkos a szírom, akkor lehet, hogy a kónya madártej (Ornithogalum boucheanum) lesz ez. Talán ezen a címen találsz róla egy képet. http://www.rz.uni-karlsruhe.de/~db50/FOTO_-_Archiv/Ornithogalum%20boucheanum%20BotKA%20F6.jpg
Előzmény: alsotekeres (424)
alsotekeres Creative Commons License 2005.04.29 0 0 424
Szerintem ez nem Puschinia, inkább valamelyik Ornitogallum lesz. Mikor készült a kép?
Előzmény: Merci! (423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!