Keresés

Részletes keresés

zebrina Creative Commons License 2005.06.18 0 0 862

Nimá, alsotekeres meghatározása alapján mit találtam:

http://www.aroid.org/genera/dracunculus/vulgaris/

 

Előzmény: Törölt nick (859)
alsotekeres Creative Commons License 2005.06.18 0 0 861
Csak az biztos, hogy valamilyen kontyvirágféle. (Araceae), de hogy melyik faj nem tudom. Talán egy Dracunculus lehet. (?Dracunculus vulgaris?). Jó lenne a levelét is látni. Gondolom nem kint telel a kertben.
Előzmény: Törölt nick (850)
zebrina Creative Commons License 2005.06.18 0 0 860
Ne menj a közelébe, nehogy bekapjon! :))
Előzmény: Törölt nick (854)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.18 0 0 855
Mi az a dögletesen büdös? Az előző kutyámra is azt mondták, ölni lehet a szagával, pedig csak igazán markáns hímszag volt az. Nem mondom, hogy nekem tetszett, de néha jól esett érezni. [piruló smiley]
Előzmény: Törölt nick (854)
humánka Creative Commons License 2005.06.18 0 0 852

Hello!

 

Tudja valaki, hogy mi lehet ez a növény? Hatalmas táblák vannak beültetve vele, Veszprém mellett. Messziről levendulának gondoltam, de amikor megálltam teljesen lehidaltam, még sosem talákoztam ilyesmivel.

 

 

zebrina Creative Commons License 2005.06.18 0 0 851
Jé, ez jól belilult... :)
Előzmény: Törölt nick (850)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 849
Árnyékban és vízben nincs hiány! Köszi! Akkor lehet, hogy jövőre már összejön egy salátára való.
Előzmény: Kiskertész (848)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.17 0 0 848

stiglinc!

Az én medvehagymám amit elhullajtott magot, az idén kikelt. Ha elég árnyékos és nedves a föld, akkor gyorsan szaporodik.

Előzmény: stiglinc (823)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 847
Tudom kicsim, szólsz ugye, hogy ha sok vagyok, mielőtt megsértődnél?
Előzmény: Törölt nick (843)
iglice Creative Commons License 2005.06.17 0 0 846

Úgy tudtam, a Bp-i füvészkertet meg akarják szüntetni. Furcsa volt hallani, hogy egy botanikai, egy történelmi és egy irodalmi vonatkozású helyszín megmentésén senki sem munkálkodik. Az ELTE Növénytani Tanszéke és egyéb civil szervezetek és mi emberek valamennyien némán végigasszisztáljuk a pusztulását. Eddigi állapota is szégyen volt. Hát szüntessük meg, nehogy tovább lássuk a degradált füvészkert imitációt.

 

Talán mégis megmarad?

Előzmény: kinszky (845)
kinszky Creative Commons License 2005.06.17 0 0 845

Üdv Mindenkinek!

Ebben a topban itt az utóbbi hozzászólásokban nagyon keverednek a témák. A Természetvédelemben akartam javasolni, de most az állatkísérletek kapcsán eszembe jutott, hogy nem gyakorolhatnának tanulók a budapesti Füvészkertben?

Ott megtanulhatnák a gyomokat is, olyan állapotban van!! :-(((

Tényleg, nem tudja valaki, nem visznek oda gyerekeket (lehetnének akár középiskolások is), gyakorlatra, és tanulás mellett, hasznos munkával nem lenne olyan gyatra, mint ahogy kinéz. Jó, tudom, a középiskoláknak van nyilván tankertészetük, de ....

stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 844
Óh, te szegény! Milyen lehetett a többi? Úgy látom, ez sem a te napod...
Előzmény: Törölt nick (843)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 842
Minek az már neked, arra a kis időre....?:-)))
Előzmény: Törölt nick (841)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 840

Sose vagyok képes normálisan megfogalmazni a modókámat...

Nekem se magával a boncolással van bajom, hanem sokallom az 1 béka/tanuló mennyiséget, meg az 50 db-os (ami lesz 100 is, mire elkészül) bogár/tanulós rovargyűjteményt. Sokkal jobban ki lehetne használni a digitális technika meg a helyszíni megfigyelés lehetőségeit.

(De azért talán mégsem a védett békákon kellene gyakorolniuk a környeztvédelem leendő szakembereinek...)

Előzmény: Mad árka (839)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.17 0 0 839

Először a mi csoportunkat is megviselte a boncolás, bár környezetvédelem szakon nem volt, csak biológián. Ha az ember értelmes, tanulhat vele. Én nem szívesen oltom ki semmilyen állatnak az életét, rábízom a természetre, amit el kell intéznie, nem könnyeznék egy zebráért sem, mert megette az oroszlán. Más kérdés, hogy az embernek meg a maga házán belül kéne rendeznie először a dolgait, de ez meg, ugye, naivitás.

 

Bár mindig is tiszteltem a természetet, a boncolásokkal tanultam új dolgokat. Amióta láttam, mennyi "minden" van egy földigilisztában, amit addig elképzelni se tudtam, azóta még inkább fejem hajtom az élet előtt. Ez csöpögősen hangzik, de így van.

 

 

Ettől függetlenül nem örülnék, ha újra boncolni kéne.

Előzmény: stiglinc (838)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 838
A Természetpusztítós topicban leírtam már, hogy egy vidéki fősuli Környezetvédelmis tanoncai az első gyakorlatok egyikén békát boncoltak :-((( + feladatul kapták egy 50db-os rovargyűjtemény összeállítását :-((( Ezekhez képest tényleg sehol nincsenek a lakóparkok...
Előzmény: Mad árka (836)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 837
Nekem a reflexeim jobbak, neked a tudásod nagyobb...:-))))) (Most lemodelleztük az ÉLET-et)
Előzmény: Mad árka (836)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.17 0 0 836

De-de! Basszus, megelőztél, pedig olyan boldog voltam, hogy végre egy növény, amit IQ-ból felismertem :(. Hüpp.

 

Ez egy itthoni ebcsucsor. Lepréseltem herbáriumnak, bár mondta a tanárunk, hogy "lehetőleg ritkát, de még nem védettet" passzírozzunk, én kizárólag a gyomok közül válogattam. Tényleg röhej, hogy nem tudom, hányan vagyunk biológia szakon, ha mindenki nekiáll "gazolni", már nem is kell a lakóparkosokat szidni.

 

 

Előzmény: stiglinc (834)
ARic Creative Commons License 2005.06.17 0 0 835

DE! Ott a pont!:) keserű ebszőlő/csucsor-Solanum dulcamara

mit tesz egy jó kép, most már tudom:)

 

Előzmény: stiglinc (834)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 834
Ez a legutsó nem ebszőlő csucsor?
Előzmény: ARic (832)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.17 0 0 833
Jól látod, az egy borostyán a háttérben :-)))). Enyim a tíz pont!!! ;)
Előzmény: alsotekeres (831)
ARic Creative Commons License 2005.06.17 0 0 832

Mad árka & alsótekeres,

köszönöm a segítőkészséget:)

szóval a fekvő szárúhoz tartozik a lila piramis-alakú virágzat, a levelei lándzsásak, igen. próbálok ma közelebbit készíteni azért.

 

a futóról neten ezt a képet találtam (kicsit jobb, mint az enyém:) -  rossz izű bogyói lesznek (erre utal a magyar neve), ami először zöld, aztán piros színű (én fürkész-zsebkönyvben találtam meg a növénykét!) erdei növény, hűvöset-nyirkosat szeret (ezért is érzi jól magát, ahol tavaly kinőtt)

 

alsotekeres Creative Commons License 2005.06.17 0 0 831
Ha jól látom a második képen valamilyen futó növény van. Sajnos levél alapján én sem ismerem fel, a virága meg már elnyílt ha jól látom. Hasonlított a virága a farkasalmához?
Előzmény: ARic (826)
alsotekeres Creative Commons License 2005.06.17 0 0 830

Ha digitálissal fényképezel, akkor megpróbálhatnál egy közelibb képet csinálni a virágról.  Ezek a vékony lándzsás levelek hozzátartoznak?

Előzmény: ARic (826)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 829
Vagy küld egy jobb képet...:-)
Előzmény: Mad árka (828)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.17 0 0 828

Bár Madár a nevem, vak vagyok, mint földikutya a háztetőn. Az utolsó képen nem tudom kivenni a virágot, annyira meg nem vagyok még überagyú, hogy első ránézésre, levélből nyomjam a műfajt. Az első képen pedig nem tudom kivenni, mi mihez tartozik. Az a piramis alakú virág az eldőlt szárúé? :)

 

Szóval először egy fehér botot kérek, aztán megpróbálok gondolkodni :). De mindenképpen jobban jársz, ha bevársz valaki okosabbat. Vagy látót. :D

Előzmény: ARic (826)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 827
Tudom kicsim vén, mint az országút :-) Előző életében egyszer már volt erdész (ld. pár lappal előbb), most gondolom, vmi másoddiplomát akar szerezni...
Előzmény: penészvirág (818)
ARic Creative Commons License 2005.06.17 0 0 826

:) akkor fogalmazzak úgy, hogy akik itt profiként társalognak?!:)

/tudom, szar a kép/

Előzmény: stiglinc (825)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 825
Hihihi...Alsótekeres az egyik profi ...:-)))
Előzmény: ARic (824)
ARic Creative Commons License 2005.06.17 0 0 824

köszönöm a hozzászólást:); rákkattintottál/kinagyítottad?! sisakvirág biztosan nem...

egészen apró ajakos virágocskái vannak, a levele kissé ezüstös; kááár, h. a profik nem törődnek vele:(

Előzmény: alsotekeres (822)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 823
Én is kaptam az ősszel néhány medvehagymát, elültettem, tavasszal szépen kihajtottal, virágoztak, most visszahúzódtak. Mi a tapasztalatod, gyorsan szaporodik, ha jól érzi magát a helyén?
Előzmény: Kiskertész (821)
alsotekeres Creative Commons License 2005.06.17 0 0 822
SAjnos tényleg nagyon rosszul látszik a képen. Talán sisakvirág, de ez csak egy tipp a részemről.
Előzmény: ARic (794)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.16 0 0 821

A medvehagyma mézet sajnos nem ismerem, de itt a Mecsekben télyleg rengeteg medvehagyma van a nyirkosabb völgyekben. Minden évben ki szoktunk menni levelet szedni. Isteni finom salátát lehet belőle csinálni. És gyógynövény. Ugyan az a hatása, mint a fokhagymának, csak nagyobb.

AZ első két kép Égervölgyben készült

Az utolsó képen az én medvehagymám van.

 

Előzmény: Mad árka (814)
barlas Creative Commons License 2005.06.16 0 0 820

Szia!

 

Köszi szépen, megnéztem tényleg tök jó

Előzmény: szilencium (757)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.16 0 0 819
Végre penészvirággal érthetek egyet. Én is idősebbnek hittem. :-P
Előzmény: penészvirág (818)
penészvirág Creative Commons License 2005.06.16 0 0 818

Szóval számonkérhető lesz e terv? És mikor?

Idősebbnek gondoltalak, túl a diplomamunkán.

Egy koraérő megszállott természetrajongó lehetsz.

Az eszmei értékhez csapd eszmefuttatásom.

Előzmény: Törölt nick (799)
penészvirág Creative Commons License 2005.06.16 0 0 817

A jelen, illetve már ez is a múlt. Szépen nyírt gyep.

 

 

Előzmény: Mad árka (816)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.16 0 0 816
Ennek már annyi???
Előzmény: penészvirág (813)
szilencium Creative Commons License 2005.06.16 0 0 815
Na, őket nem lehet megbüntetni?
Előzmény: penészvirág (813)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.16 0 0 814

Ez már netes forrás, nem tudom, mennyi az igazság belőle. Ha valaki lel hibát, pontosít.

 

 

Medvehagyma-méz

A medvehagyma (Allium ursinum) az utolsó eljegesedés óta erősen visszahúzódott, de néhány jelentősebb termőhelyen olyan tömegesen tenyészik, hogy fajtamézet lehet róla gyűjteni. Legnevezetesebb régiója a Dél-Dunántúl, közelebbről Baranya megyében a Mecsek hegység.

 

A medvehagyma-méz a legtisztább fajtamézek közé tartozik. Bár áprilisban már többféle növény virágzik, de nem a bükkösökben. Nektárja édesharmattal sem keveredhet, mert kora tavasszal még nem szaporodhattak el a fák szívó szájszervű kártevői.

 

A medvehagyma-méz akkor lesz része a vegyes virágméznek, ha az érdeklődés hiányában nincs rá vevő és a felvásárló szervezet sem tart rá igényt. Megjegyzendő, hogy 1986-tól már akadt egy méhész-kereskedő, aki rendszeresen termel és árul tiszta medvehagyma-mézet.


A vöröshagymával való rokonsága és mézének hasonlósága alapján joggal feltételezhető, hogy szintén gyógyító hatással van a légzőszervi megbetegedésekre. A méhek rendkívüli intenzitással látogatják az ernyőszerűen csoportosult fehér virágokat. Ilyenkor a kaptárak előtt is érezhető a hagymaszag, de a mézen a pergetés után már nem tapasztalható a jellegzetes illat.
A méz nagyon kellemes aromáju, zöldes árnyalatú, elég sötét színű csemege. Különlegesség!

 

 

Forrás: Magyar Méz

Előzmény: szilencium (791)
penészvirág Creative Commons License 2005.06.16 0 0 813

Köszi a korrekt szóhasználatot. a lényegét tekintve azért mégiscsak eszmei.

Ahhoz mit szóltok, hogy egy hérics szőnyeges Kálvária domboldalt körbe felszántanak, lakópark.  A naív villatulajok a még előbújó héricseket ledózerolják és bevetik fűmagkeverékkel. Nem ők tehetnek róla.  Már a múlté.

 

Előzmény: Törölt nick (801)
szilencium Creative Commons License 2005.06.16 0 0 812
Ne is tőrődj vele!! Bennem van a hiba, már a család is ezen agyal, hogy nálam sosem esik le a .........!!
Előzmény: Mad árka (811)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.16 0 0 811

Úgy vettem ki a hozzászólásodból, hogy a szomszéd majdnem lekaszálta, - de aztán ő végezte szomorúan. Rá se ránts, morbid vagyok ma. :)

 

 

Felteszek egy kuriózumot Jáplánypusztáról. Remélem, nem itt reklámoztam már. Ez egy mamutfenyő, amibe belecsapott a villám, kiégett a közepe és megmaradt. Mondta a tanárunk, hogy nem gondozzák már a területet, pedig nem kevés érdekességet rejt a környék.

 

 

Előzmény: szilencium (807)
szilencium Creative Commons License 2005.06.16 0 0 810
Jaj!:)))))))))))
Előzmény: Mad árka (809)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.16 0 0 809
Úristen, már megrémültem, hogy hérics :D.
Előzmény: szilencium (808)
szilencium Creative Commons License 2005.06.16 0 0 808

Ez az átka a gyorsaságnak és a türelmetlenségnek!

 

Az bizony ÖKÖRFARKKÓRÓ

Előzmény: szilencium (807)
szilencium Creative Commons License 2005.06.16 0 0 807
Ezt most nem értem!! Hüle vagyok.
Előzmény: Mad árka (805)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.16 0 0 806

Hm, most ne nézzetek hülyének, de mi az, amit Szilencium feltett...? :-o 

 

Amit én fotóztam, az ez volt, alias tavaszi hérics:

 

 

Előzmény: szilencium (804)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.16 0 0 805

"Nekem a kerítés mellett nőtt egy példány ... a szomszéd majnem kikaszálta, van is fényképem felrakom."

 

És nem ciki az a csontváz a védett tábla mellett? :)

 

 

Előzmény: szilencium (802)
szilencium Creative Commons License 2005.06.16 0 0 804
Íme:Közvetlen a drótkerítésre nőtt szegénykém, nagyon-nagy becsben tartom.
Előzmény: Mad árka (800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!