Keresés

Részletes keresés

drsoul Creative Commons License 2007.03.06 0 0 91
Mik vannak... Én már nem is tudom, miben gondolkodjak...
Előzmény: realzaphod (90)
realzaphod Creative Commons License 2007.03.06 0 0 90
Idokozben valtozott az elkepzeles. A pelletkazan + vizteres kandallo helyett most ugy nez ki hogy gabonakazan (!) es cserepkalyha duo lesz. Cserepkalyha volt az eredeti tervben is de ugy gondoltuk jo lenne ha ez is besegitene a kozponti futesbe. most meg ugy gondolom hogy nagyon megbonyolitana a gepeszetet raadasul a legkisebb vizteres kandallo is 21 kW ami joval tobb mint az egesz haz hoigenye. Egyszo mint szaz vissza a cserepkalyhahoz. A gabonakazan viszont derult egbol jott. Ugyanaz a ceg forgalmazza mint a pelletkazant es ok ajanlottak. 24 kW-os brutto 1 milka (ebben benne van 400l-es tarolo is). A gabonat pedig egy nagy "TSZ"-tol szerzik be - es itt kovetkezik a lenyeg - 6 Ft/kg aron!!! Tehat ha lehet hinni az 5 t/ev fogyasztasnak akkor azt lehet mondani hogy 30e Ft egy ev futeskoltsege! Szoval most ez az uj irany!
udv
memorix Creative Commons License 2007.03.06 0 0 89
Előzmény: memorix (88)
memorix Creative Commons License 2007.03.06 0 0 88

Nálam a fűtés 24 kw vaillant turbo pro 2423 radiátoros termosztatikus szeleppel . + Lesz kandalló a nappaliban 12 kw...

Fal: Ytong 37.5 NF+ 6 cm rockwool RP-PT, ny. üveg 1.1+ hőszigetelt alu redönyök =0.85, padlás födémbe 22 cm rockwool (12 cm deltarock+10 cm multi rock), padlóban 4 cm EPS+peremszigetelés, a lábazaton 6 cm URSA XPS ,

lakótér nettó nm 106.5

Amit számoltam a fűtés éves energia igénye: 8851.421 kwh/a

fajlagos értékére: 83.12kwh/m2a

Ep=61.2% Azaz B minősitésú lesz az építményem (követelménynél jobb) épp, hogy csak...a legtöbbet a padló szigetelésen buktam...azt kellett volna növelni...legalább 5+5=10 cm-re....:( Azonban az már kivan öntve ajzat betonnal és nem lehet csak úgy berakni + hőszigetelést:(, A másik lehetésges megoldás pedig az lett volna ha növelem a lábazati hőszigetelést 10 cm -re és igy a homlokzati lett volna 10 cm szintén... 

Nekiáltam és otthon kiszámoltam...:)) No ezért szeretnének legalább 100eFt elkérni az ajánlás szerint pedig max 500eFt ha van hozzá hőtérkép is:(

használt linkek:

http://www.eptar.hu/eptar_rsz_kezdolap.php

http://www.egt.bme.hu/!epbd/Tanfolyam/Eloadasok/5_Pelda_tanusitas_csaladi_SzZs_CsT.pdf

stb...

Előzmény: Proone (84)
cifkó Creative Commons License 2007.03.06 0 0 87
Sziasztok!
Szeretném elmondani a személyes gondolataimat, véleményemet.
Na szóval. Melegen ajánlom mindenkinek aki új házat épít hogy esetlegesen beruházzon pellet kazánba vagy kandallóba. Illetve mindenki másnak is aki fűtést korszerűsít. Vagy legalább is vegyük elő a jól bevált fatengelyes technikát a megújuló erőforrást. Hogy miért? Szerintem mindenki tudja a választ de azért a gyengébbek kedvéért leírom. Mindenki tudja hogy évről évre növekednek az energia árak. Tegnap hallottam hogy májusban talán nem de juniusban biztos gázáremelés. De azt is tudni kell hogy a földgáz kutak egyszer majd kimerülnek vagy a nagy szovjet testvér elzárja a gázcsapot vagy ha keleten megint kirobban valami háború akkor aszem sokan belefagynak a panelba. Az emberek nagy többsége akik csak gázfűtésre vagy távfűtésre vannak berendezkedve tulajdonképpen ki van szolgáltatva. Ám akinek "hagyományos" fűtése -pellet kazánja vagy kandallója van az élvezheti a gázfűtésre jellemző kényelmeket illetve nem kell a fentebb vázoltaktól tartaniuk. A természet, a mezőgazdaság ellát bennünket mindennel. Sokan azt mondják hogy drága a pellet.- Ne a kereskedőtől vegyétek hanem a termelőtől termelői áron illetve nem csak pellettel üzemelnek a pellet égetők. Lehet 2500-2600-ért is tüzelőt venni. Drága a pellet kazán, -lehet csak pellet égő fejet is venni amit rá lehet aplikálni hagyományos vegyes tüzelésű szenes kazánra.
Másik -Kell valakinek agro pellet? 3800 Ft tavalyi termelői áron!!! Olprés üzemből származó napraforgó pellet.
Ajánlom mindenkinek a figyelmébe az alábbi fűtőérték táblázatot

Energiafű pellet 17-19,5MJ/Kg 4,5-5,5 kWh/kg
koksz 28,5 MJ/Kg 7,917 kWh/kg
Agropellet-(repce,napraforgó) 26,5 MJ/Kg 7,35 kWh/kg

Ha jól megnézitek látjátok hogy az agro pellet az olaj tartalma miatt, a fűtőértéke csaknem megegyezik a legjobb feketeszénnel. Akár az acél olvasztóban is lehetne vele fűteni.
Ha kell valakinek szóljon.

Nekem tulajdonképpen nincs pellet kazánom de tervezem pellet égő fej vásárlását amit rászerelek majd a kazánomra. Ettől függetlenűl tüzelek a fentebb említett napraforgó pellettel. Ég mint a állat.

Mindezeken túlmenően meg azt mondom hogy a hagyományos fűtésnél nincs jobb.
Mit értek hagyományos fűtésen: cserépkályha, téglakályha, kemence, kandalló konvekciós gravitációs légfűtés és termoszifonos gravitációs központi fűtés. Ezekhez egyikhez se kell villamos áram és működnek és mindennel tüzelhettek.
-Mi van ha jön egy olyan hatalmas tél hópustolással hogy tele pustolja a trafó házakat, vagy ónos eső ami ráfagyva a távvezetékekre azokat leszaggatja és nem lesz napokig villanyáram? Villamos áram nélkül belefagyunk a csúcsszuper mikroproccesszor vezérelt gáz meg pellet kazánnal fűtött házunkba.
De leges legjobb a szolár építészet.Csak érdekesség képp:
http://hvg.hu/kultura/20050103earthships.aspx
http://hvg.hu/kultura/20050103earthships/page2.aspx
http://earthship.com/
stb.
Van ahol már zéró energia házakat építenek ahol is olyan jó a hőszigetelés illetve a záródások hogy a lakók belehelik illetve a háztartási gépek melege elég fűtés gyanánt.
Egyébként meg mindenki úgy is arra rendezkedik be amit ő saját maga véleménye szerint a legjobbnak talál vagy amire futja.
Na ennyivel be is fejezem.
Szevasztok.
-cifkó-

viktor a takarító Creative Commons License 2007.03.05 0 0 86

számoljátok ki, a D-Ég honlapjáról letölthető a progi (2 darabból áll+dokumentáció). Rá kell szánni egy kis időt, míg felépthető vele az összes helyiség, de pontos, és nagyon rugalmas rendszer.

A légcserét érdemes nem kihagyni a számításból, mert sokat dob a szükségleten...

Előzmény: Proone (84)
viktor a takarító Creative Commons License 2007.03.05 0 0 85

megfelelő hőszigeteléssel 5 kW is elegendő lehet, lásd passzív ház topik.

nálunk kb.  nettó 160m2, 480m3 a fűtött tér, nagy, 1,1-es ablakfelületekkel, és 0,32-es falakkal. Fent 20cm gyapot, lent 5 vagy 10 cm cell, de mindez majd' 2m mélyen (félig földpince). Erre valami 15-16 kW teljesítményű kazánt számoltam (20% ráhagyással 18-20kW) -15C külső hőmérsékletre + HMV.

Előzmény: Axióma (83)
Proone Creative Commons License 2007.03.05 0 0 84

Nekünk még nics energetikai számítás, de 37,5 Ytong fal lesz hőszigatelő habarccsal rakva, hőszigetelő vakolattal, alatta nem lesz pince, fölötte kőzetgyapottal hőszigetelt fafödém. 1,1 üvegezésű, összességében 1,3-as ablakok.

Biztosak vagyunk benne, hogy a 90 nm fűtött alapterületre (garázst nem fűtjük, oda 20-as Ytongfal lesz rakva) elég lesz ez a 11,5kW-os kandaló.

Persze azért megvárjuk, mit mondanak a tervezők.

Előzmény: Axióma (81)
Axióma Creative Commons License 2007.03.05 0 0 83
Hat ha a fodem is jo...
ellenben a hmv hoigenye ebben meg nincs benne!
Előzmény: realzaphod (82)
realzaphod Creative Commons License 2007.03.05 0 0 82
Igy tenyleg nem elkepzelhetetlen. Konkret szamolast meg nem lattam (most csinalja a gepesz) de ez azt jelenti hogy a mi hazunk a 0,18-as falakkal meg az 1,1-es ablakokkal 105nm-en inkabb alulrol fogja erinteni a 10kW-ot. Hurra!
Előzmény: Axióma (81)
Axióma Creative Commons License 2007.03.04 0 0 81
Nekunk 0,27-es falra (pth30nf+8 dryvit) szamoltak 108 nm-re 11-12kW koztit -15 fokra. Persze fodemek alul-felul 10 centi lepesalloval, de csak 1,4-es (bar nem tul nagy feluletu) ablakokkal. Szoval nem tunik lehetetlennek, a mai ujepitesueknel foleg konnyuszerk. hazaknal plane nem.
Előzmény: realzaphod (80)
realzaphod Creative Commons License 2007.03.04 0 0 80
Azt irod hogy 90 nm-et akarsz kifuteni. Biztos hogy a 11,5 kW-os kandallo eleg lesz ehhez? Nem vagyok epuletgepesz de az en szamitasaim szerint ez elegge vonalas...
Nalunk is a szabalyozhatosag volt az egyik fo szempont. A kazan egy feltoltessel akar 1 hetet is kibir szoval ha elmegyunk sielni egy karcosabb telen akkor sem kell attol tartanunk hogy szetfagy a haz mire hazajovunk. Ezt fas tuzelessel nem tudod megoldani. Amit a puffertartalyrol irsz igaz: nekunk egy faelgazosito kazanhoz 1000 literes tarolot ajanlottak.
Mi a HMV-t ugy akarjuk megoldani hogy a bojler primerben a kollektorbol kapja a melegvizet, masodlagosan a kazan is ra tudjon dolgozni es vegso esetben lesz benne egy elektromos futopatron. Magat a hocserelot meg lehet venni ugy is ha egyelore nem lesz kollektor kiepitve, viszont a jovoben ha megis "fussa" majd ra akkor csak ra kell kotni.
udv
Előzmény: Proone (72)
drsoul Creative Commons License 2007.03.04 0 0 79

Tehát ez az 527e Ft-os Pellet kandalló meg folyamatosan 1-2 napig? És vízteres, tehát mehet fűtés, +HMV (bár lehet, hogy mi is rakunk vill. bojlert, max felváltva haszn.).

De ahogy számolok, pellettel elég drága a fűtés, mert a pellet is drága. Mintha havi szinten úgy 60-70e Ft-ra jönne ki... :-(

Előzmény: Proone (78)
Proone Creative Commons License 2007.03.04 0 0 78

Azt a pelletkandallót, amit belinkeltem, azt 1-2 naponta kell kb tölteni, egy 27 kg-os tartálya van. Ha nagyon hideg van, akkor esetleg napi 2x kell rárakni, de ez egy kisebb fajta. Vannak nagyobb tartállyal is pelletkandallók.

Az sem utolsó szempont, hogy a pellet kisebb helyen elfér, mint a tűzifa és nagyobb a vízteres pelletkandalló hatásfoka: 90%

Persze ez sem utolsó, ha a kertedben keletkező fahulladákot is el tudod égetni esetleg, ezt a pelletkazánnal és kandallóval nem lehet - legfeljebb, ha veszel egy pelletprést is. :-))))

Előzmény: drsoul (77)
drsoul Creative Commons License 2007.03.04 0 0 77

Az új generációs kandallók, amiről én írok (fa tüzelésű), azok is fokozottan működnek, úgyérve, hogy nem lobog a láng, csak izzik a parázs, nagy hatásfokon (ezek is 80%-osak), és mennek folyamatosan akár 12-14 órát is maguktól, aztán ha kell még, nem kell újra begyújtani, elég rárakni a fát. Triplafalú tűzterek, kicsit más, mint a hagyományos kandallók. Írtam egy szakembernek, aki írt róla cikkeket, kicsit fejtse ki nekem bővebben.

Néztem én is ezekt a pellet kandallókat, de amit belinkeltél, az nem nagyon tudja magának adagolni, mert nincs puffer tartálya. Nem?

Előzmény: Proone (72)
drsoul Creative Commons License 2007.03.04 0 0 76
Ez igaz. Az úgy drága. Akkor ott a legjobb a vízteres kandalló: 2200Ft/q számolja a tűzifát, ennél úgy tudom, olcsóbb, de legyen ennyi: így is az Ice Age-re, tehát leghidegebb tél is, legrosszab házra (tehát rossz hőszig.) is 121.000 Ft-ra jön ki a fűtési idény. Ha ez így van, az tök jó.
Előzmény: Proone (75)
Proone Creative Commons License 2007.03.04 0 0 75
A kekenergia honlapján 32 Ft-os pellettel számolnak. Duplázd meg az összeget legalább!
Előzmény: drsoul (74)
drsoul Creative Commons License 2007.03.04 0 0 74

Hát igen, én is kombinálnám, de nincs annyi pénzem. Hisz egy pellet rendszer 1M, meg a vízteres kandalló még 500e Ft... Nincs ennyi. De gáz sincs.

Ezek szerint egy fűtési szezon pellettel 210e Ft körül mozog, vagy több? Akkor mitől olcsó ez?

Én ezt a táblázatot néztem, ez mást mond:

http://www.kekenergia.hu/futesdij.html

Még ha a rosszabb értékeket rakom be, akkor is max 200e Ft, de akkor úgy, hogy mindenből a legrosszabbat állítottam be (140nm ház, régi, felújítatlan, kemény tél stb).

Előzmény: realzaphod (71)
Proone Creative Commons License 2007.03.04 0 0 73
Mi is a jövőben szeretnénk esetleg napkollektorral besegíteni a melegvízbe, fűtésbe, de egyelőre nem fér bele. :( De azért kandallónk lesz. :D
Előzmény: realzaphod (71)
Proone Creative Commons License 2007.03.04 0 0 72

Mi azért szeretnénk pellettel fűteni és nem fával, mert ez magát adagolja! Ezt úgy kell érteni, hogy nem olyan, mint egy kazán, amit megraksz és elég benne a cucc, leadja a hőt és annyi (ilyenkor az egyenletes fűtés érdekében akár több száz literes puffert is be kell iktatni). A pellet viszont a pellettartályból adagolja aszerint, hogy mennyi hő szükséges, mekkora lánggal égjen. Ha nem kell, elalszik (nem adagol több pelletet), ha megint kell, elektromos izzítással begyújtja magát. Tehát kb. úgy szabályozza magát, mint egy gázkazán.

Mi elektromos bojlerrel szeretnénk HMV-t előállítani, úgyhogy semmiképp nem gondolkodunk puffer tartályban.

Vannak légfűtéses és vízfűtéses pellet kandallók is. Mi egy Ecoidro nevűt néztünk ki:

Ez a Globalstone-nál most 527000 Ft.

Van egy nagyobb teljesítményű is (Idrofox), az drágább, de nem éri el a millát. Viszont bárhol máshol kérdeztük, mind 1 millió körüli árat mondtak.

http://www.globalstone.hu

http://www.kekenergia.hu/futesdij.html

Itt van egy fűtésdíj kalkulátor, ennek segítségével én úgy számolom, hogy az új építésű jól hőszigetelt házunk 90 nm fűtött területre kb 2 tonna pellet kell egy átlagos télen. Ez a 70 Ft-tal számolva 140000 Ft egy fűtésidényben.

Előzmény: drsoul (70)
realzaphod Creative Commons License 2007.03.04 0 0 71
Korabban irtam hogy mi is epitkezunk es pelletkazan+vizteres fas kandallo+napkollektor osszeallitasban gondolkozunk. Hogy mennyibol lehet kifuteni egy 120nm-es hazat az nagyon fugg a haz szigetelesetol es a futesrendszertol is. Atlagban azt szoktak mondani egy futesi szezon 3-5 t pellettel uszhato meg. Ha a 70 FT-os arat veszem alapul akkor ez 210-350e Ft kozott van. En abban remenykedek hogy a szaporodo pelletalo uzemek idovel egy kicsit leszoritjak az arakat. Aztan majd meglatjuk. A kazan amit kineztunk brutto 1 milla ami egy jobb minosegu gazkazan ket haromszorosa. Nalunk viszont a gaz kiepitese is eleg sokba lett volna igy osszesegeben a bekerulesben nincs nagy kulonbseg. Az uzemeltetest meg majd meglatjuk. (Egyebkent a vizteres kandallo onmagaban is kepes lenne a futesre de mi kombinalni akarjuk a kettot. Igy talan a konnyebben beszerezheto tuzifa es a haz koruli egheto hulladek is be tud segiteni.)
udv
drsoul Creative Commons License 2007.03.04 0 0 70

Igen, igazából én se értem.

Én bizonytalan vagyok a pellet, ill. rendes fa között.

Ugyanis vannak jó kis korszerű kandallók, írtam a kandallós topicba is, majd meglátjuk. Talán az egy kicsit olcsóbb, mint egy pellet kazán, ill. nem tudom, mert van pellet "kandalló" is (azok, amik nincsenek beépítve), de nem tudom, ezekkel lehet-e házat fűteni +HMV. Mert úgy láttam, egy pellet kandalló kb. 1M, és nem tudom, most a pellet az olcsóbb, vagy a tüzifa. Én úgy számolom (de lehet, hogy hülyeség), hogy fával kb. 10 mázsából ki lehet húzni egy hónapot, de ez igazából hasraütés alapon mondtam, lehet, hogy nem elég. 1 mázsa úgy tudom kb. 1600 Ft, de legyen 1800. Szerintem így fűtésszezonban csak ki jön az ember úgy 20K Ft-ból /hó, ami szerintem nem annyira vészes (mondjuk egy 120/140 nm háznál). Persze ez jóval több, mint amit most fiezetek, de 50nm-be vagyok, és a háznak van központi kazánja.

Nem tudom, hogy pellet-el hogy lehet kijönni/hó.

Előzmény: Proone (69)
Proone Creative Commons License 2007.03.04 0 0 69

Én úgy látom, dokeee egyszerűen pellet-ellenes.

Drágább, mint a PB! Nem drágább? Fele annyi? Nem baj, akkor is nagyon drága!

Azért a klíma fogyasztása engem is érdekelne. Először hőszivattyús fűtést szerettünk volna, de az ára miatt lemondtunk róla...

Előzmény: drsoul (68)
drsoul Creative Commons License 2007.03.03 0 0 68
"ha a pellet csak feleannyiba kerül, akkor is nagyon drága." Miért? Ezt nem értem. A kazán miatt? Ha azért, az tény, drága, de befektetés, ami nem 20 év mulva térül meg, mint mondjuk egy hőszivattyú, hanem (most hasra ütve) 3-4 év alatt. Ha valakinek már van gáza, és arról állna át, persze meggondolhatja. De ha valakinek még nincs semmiféle fűtése (mert pl. most épitkezik), annak azért megérheti, nem?
Előzmény: dokeee (66)
td cdx Creative Commons License 2007.03.03 0 0 67
Megkérdezhetem mennyi villanyt fogyasztottak a klímáid?
Előzmény: dokeee (59)
dokeee Creative Commons License 2007.03.03 0 0 66
Lehet, a pb biztos hogy iszonyat drága, én minenkit lebeszélnék róla, de ha a pellet csak feleannyiba kerül, akkor is nagyon drága.
Előzmény: drsoul (64)
drsoul Creative Commons License 2007.03.03 0 0 65

Mostmár biztos, hogy elírás.

Egy igen biztos forrásból ezt lehet kivenni:

"A cseppfolyós PB-gázok magas fűtőértéke (45,5 - 46,5 MJ/kg) és egyéb értékes tulajdonságai alkalmassá teszik arra, hogy lehetővé tegyék a földgázhálózattól távol eső fogyasztók energiaellátását."
Ez az infó itt található, és szerintem megbízhatunk bennük:

http://www.primagaz.hu/index.php?pid=3

Előzmény: dokeee (63)
drsoul Creative Commons License 2007.03.03 0 0 64

Itt pedig más értéket ír...

http://www.kekenergia.hu/melleklet1.html

Lehet, hogy elírás?

Előzmény: dokeee (63)
dokeee Creative Commons License 2007.03.03 0 0 63
Például innen: http://www.muszeroldal.hu/assistance/hotani.htm
Előzmény: Proone (60)
drsoul Creative Commons License 2007.03.02 0 0 62

Egyébként nekem is úgy rémlett, hogy a PB drágább... (csak a pellet kazán a drága).

Előzmény: Proone (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!