Keresés

Részletes keresés

architect Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2349
Már napok óta nem offoltok...
Mi van?
stoki Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2348
bd
www.konyvkereso.hu

jbm
Ha van szúrófűrészed vagy lombfűrészed nagyon szép takaróléceket lehet rövid idő alatt kreálni, iszonyatosan olcsón és a színe olyan lesz, ami neked szimpi...!!!

Előzmény: bd (2347)
bd Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2347
Kerti kemence építéséhez szakirodalmat keresek.
bd
Hacsek Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2346
Kedves JBM!
Amit kifogásolsz, azt takarólécnek hívják. Ha csak a színe a baj, akkor az átfestés is megoldás lehet.
Ha a PVC, mint anyag testközelsége ellenszenves (ezzel egyébként én is így vagyok), akkor ezeket viszonylag könnyű lecibálni, és a barkácsboltokban kapható fából lévő takaróléc.
Előzmény: Josslain Bau-Mont (2345)
Josslain Bau-Mont Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2345
Kedves Asztaltársak!

A segítségeteket szeretném kérni. Panellakásban lakom, és ott ugyabár az ajtók körül egy randa szürke műanyag borító van, ami elfedi az ajtó körüli észbontó hibákat. Ezek a szürke dolgok engem nagyon zavarnak igénytelen anyagminőségük és semmivel sem harmonizáló színük miatt. Mire lehetne azeket kicserélni? Hol kaphatók ennek a rondaságnak az esetleges alternatívái?

Előre is köszi!

JBM

Hacsek Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2344
Kedves Obi!
Ez az energiafelhasználási hatásfok. Ez nem tartalmazza az üzemelési hőveszteséget, ami főként a kéményen (pláne a parapetnyíláson) távozó hőmennyiség miatt áll elő. A hőleadási hatásfok tehát a számíthatónál kisebb, de ennek az értékét a konvektor gyártója nem tudhatja előre (én meg pláne nem).
A két érték csak abban az esetben lehetne azonos, ha egy fűtőberendezés teljesen zárt rendszerű lenne, tehát hő nem távozhat olyan helyre, amit nem kell fűteni. Általános tapasztalat ugye, hogy a kazánházakban jó meleg szokott lenni, pedig erre semmi szükség.
Visszatérve: a hőleadási hatásfok azért nem függ a fegyverzet anyagától, mert a lemez és az öntvény is hasznosan adja le a hőt.
Előzmény: Obi wan (2343)
Obi wan Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2343
Hi!

Nagyon köszi az infót Hacsek!
Azt szeretném még kérni, ha nem jelent kényelmetlenséget, hogy folyamatos üzem mellett van-e különbség ugyanolyan leadott hőteljesítmény mellett a hatásfok, és így a felvett energia szempontjából az öntöttvas és a lemezes fegyverzet között. Tegnap végztem hevenyészett számításokat a konvektorra írt adatok alapján, és abból 76.5 százalék jött ki hatásfoknak az öntöttvasra. Lehetséges ez ?! Túl jónak tűnik!

Üdv: Obi Wan

Előzmény: Hacsek (2342)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2342
Kedves Obi wan!
Megkérdeztem a hatásfokokat.
Mint az várható is volt, azt a választ kaptam, hogy a fűtési hatásfok tudományosan meghatározható része szempontjából a lemez és az öntöttvas fegyverzet (ez itt szakszó) mindegy, még akkor is, ha az öntöttvas valamivel tovább tartja meg a hőmérsékletet kikapcsolás után, mert viszont a lemez hamarabb (gyakorlatilag 0 idő alatt) melegszik fel.
A hatásfokot lehet buzerálni a fűtőanyaggal, a szelepnyilásokkal és a fűtési programmal. A hatásfok elvben akkor lenne a legjobb, ha végig egyenletesen fűtenénk, viszont ez több energiát fogyasztana, mint a szakaszos fűtés.
Magyarán a hatásfok maximuma és a legkevesebb gázfogyasztás nem azonos programhoz tartozik.

Na ezt kapd ki...

Előzmény: Obi wan (2327)
Arabella Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2341
Én is írtam, de az volt a gond, hogy elírtad a címemet( biztos fejből írtad) és a rendszergizda kapta meg!:)
Erre én válaszoltam az egonos címedre.
Arabella
Előzmény: stoki (2340)
stoki Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2340
Off
Arabella
Írtam neked, de az egonmail nem csipi a címedet...
On
Előzmény: Arabella (2339)
Arabella Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2339
naazééééé!!!:))))
Előzmény: Hacsek (2338)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2338
MEGVAN! de csak holnap kapod meg sajnos (mer otthol van +)
Előzmény: Arabella (2337)
Arabella Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2337
Nálunk egy hónapig állt a kuka mellett a leszerelt régi ablakkeret és a hozzá tartozó bádog, mert nem vitték el a kukások, egyszer aztán eltünt:))
Hacseeeeek!!!!!
Rajzocskaaaaaa!
Arabella
Előzmény: stoki (2333)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2336
MI? DOLGOZNAK??
Előzmény: stoki (2335)
stoki Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2335
A cingik nem csak egy projekten dolgoznak...:))))
Előzmény: Hacsek (2334)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2334
Hát azért 8 gyereket etetni 120 kiló rozsda árából egy hónapig? Nem hiszem, de biztos elviszik. Csak utána körül kell esetleg nézni.
Előzmény: stoki (2333)
stoki Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2333
Szól egy cigánynak, garantáltan elviszi, hiszen ilyen dolgokra vadásznak...
Legalább 1 havi kajája meglesz a családnak...:))))
Előzmény: keson_ero (2329)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2332
Az se rossz megoldás, csak fárasztó!
Lehet még kereket szerelni rá (gördeszkát alátenni), és elhúzni jó messzire!
Előzmény: Káposzta (2331)
Káposzta Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2331
Hát ásd el!
Előzmény: keson_ero (2329)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2330
Keson ero!
Elgondolkodtam ugyan, hogy a topicunk témája az eredeti elgondolás szerint vajon kiterjed-e a hulladékszállításra is, de miért ne?

1. Szólni kellene a környékbeli guberánsoknak!
2. Még jobb lenne, ha véletlenül ellopná valaki!
Mindkét megoldáshoz a helyi alvilággal kell felvenni a kapcsolatot!

3. (költséges, de biztinságos) FKF Rt. Szemét Telefon. Szám a kukásautók oldalán olvasható!!

Előzmény: keson_ero (2329)
keson_ero Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2329
Tanácsot kérek, hogyan tudnék megszabadulni egy baromi nehéz öntöttvas radiátortól, amit a mérete miatt lecseréltettünk, a szerelők a kertig vitték, ígérték, majd jönnek érte, ennek 4 hónapja. Szerintük min. négy emberes munka, ők ketten alig bírták.
keson_ero
keson_ero Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2328
Kedves Demimur,
Zanussi gyártmányú gázfőzőlapunk és beépített elektromos, légkeverős, időkapcsolós stb. mindenttudó sütőnk van. A sütőt egyértelműen ajánlani tudom, szuper, igaz, hogy nem is volt olcsó. A rozsdamentes változata kb. 125 e volt tavaly nyáron. A gázfőzőlapból a kétégőset vettük, mondván így több a hely az asztalon, odateszem a fritőzt stb. Az elgondolás jó volt, de két nagyobb lábos nem fér el rajta!
Üdv keson_ero
Obi wan Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2327
Szia Hacsek!

Nagyon kedves vagy!
Az a legfőbb gondom, hogy az egyik ismerősöm azt állítja gyakorlati tapasztalatok alapján, hogy a lemezes konvektor hatásfoka legalább kétszerese az öntvényházasénak.
Legalábbis a kicsit felturbósított 3 kW-os öntvény Fég konvektor ugyanannyit fogyasztott egységnyi idő alatt, mint a normál gyári 5.5 kW-os lemezes Fég konvektor. Márpedig a lemezes jobban fűtött, az tény. Én pedig nem hiszem el, hogy ilyen rossz hatásfokú lenne az öntvény! Akkor nem kellene senkinek! Segíts nekem kideríteni a dolgot.

Üdv: Obi Wan

Előzmény: Hacsek (2326)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2326
Szia Obi wan Kenobi!
Rég láttunk!

Van egy szakemberem (fejlesztőmérnök volt ippeg a FÉG-nél), de nem bír idejönni.
Úgyhogy meginterjúvolom telefonon, aztán majd beírom ide az álláspontját.

Előzmény: Obi wan (2324)
Macimedve Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2325
Kenobi mester!

Hát a hatásfokot nem tudom. De a leglényegesebb különbség szerintem egy nagyon gyakorlati dolog. Az öntöttvas fűtőtest melegedéskor-hűléskor nem kattog, mig a lemezes nem bír csendben maradni. Én pl. mindig felébredtem rá. Habár valószínűleg ezt meg lehet szokni, én ilyen fűtésű lakásban eddig csak vendégként szerepeltem. Az öntvénynek az élettartama valószínüleg hosszabb.

Előzmény: Obi wan (2324)
Obi wan Creative Commons License 1999.11.01 0 0 2324
Hi!

Már elég régen szóltam hozzá a dolgokhoz, de azért a lehetőségeimhez mérten figyelem a topicot. Abban kérek segítséget, hogy ha valaki szakértő a gázkonvektorok területén, mondja már meg nekem, hogy az öntvényházas 4 kW-os FÉG konvektor és a lemezes 4 kW-os FÉG konvektor között milyen hatásfokbeli különbség van. Melyik a jobb hatásfokú és miért? A válaszokat előre is köszi!

Üdv mindegykinek: Kenobi mester

Hacsek Creative Commons License 1999.10.29 0 0 2323
Kösz, megjött.
Előzmény: Arabella (2322)
Arabella Creative Commons License 1999.10.29 0 0 2322
Most küldtem egyet róla neked:)
Előzmény: Hacsek (2321)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.29 0 0 2321
Melyik a munkahelyi méled?
Előzmény: Arabella (2320)
Arabella Creative Commons License 1999.10.29 0 0 2320
Vigyázat, csak ki ne lukadjon az a lélek!
Hétfőre jó lesz!:)
A munkahelyi emailre attachold, vagy mondok egy faxámot.
Arabella
Előzmény: Hacsek (2319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!