Keresés

Részletes keresés

gattaga Creative Commons License 2017.02.02 0 5 19525

Elég arra a napra fizetés nélküli szabadság.

Munkáltatója válogatja,hogy milyen módon áll hozzá.

Előzmény: horvotto1 (19524)
horvotto1 Creative Commons License 2017.02.02 0 3 19524

Üdv fórumozók.

Most kell mennem felülvizsgálatra, és jelenleg munkaviszonyba vagyok. Ugye ilyenkor elutasítják a kérelmet mert dolgozom. Egy napra ki kell jelentetnem magam, arra a napra új kérvény és mehet minden tovább.

Na most ez a legutóbb 2 honapba telt mire rendeződött,15 telefon, email...stb.

Mit kellene tennem hogy ez ne húzódjon el ennyire.

Arra gondoltam hogy arra a napra kijelentetem magam amikor megyek a bizottság elé, akkor nincs munkaviszonyom, mehetne folyamatába az ellátásom?!

Tudna valaki okosabbat tőlem?

Előre is köszi-Ottó

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.02 -1 2 19523

Tényleg.😁

Előzmény: Törölt nick (19522)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.02 -2 2 19522

Már nem látom, van ez  az  X-es  lehetőség  az ilyen és hasonló esetek elkerülésére...

 

 

Előzmény: Törölt nick (19521)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.02 -1 1 19521

Először olvasd át a kérdést,ami azért lett megkérdezve,hogy....

Segíteni akarsz,látod mi van belőle.

Előzmény: Törölt nick (19516)
Csincka Creative Commons License 2017.02.01 -2 4 19520

Pontosan ezt javaslom én is, érdemes megkeresni a hivatalos ügyintézőket, és nem készpénznek venni semmit az itteni (jobbára önjelölt) szakértőktől.

 

Segítsétek egymást a tapasztalataitok megosztásával, beszélgessetek, de ne higgyetek el mindent, amit hipp-hopp  kikeres bárki a netről és beidéz válaszként. Lehet elavult is a találat, és már rég nem úgy van.

 

Jó fórumozást!

 

Előzmény: hagyma boly (19518)
Andi58 Creative Commons License 2017.02.01 -2 3 19519

Kérdeztem már szakértőt, azt mondta, hogy ne bolygassam, mert kiszúrhatnak velem. 

TEHÁT ADJAM FEL? Mivel a törvény a határozatom után született? Ha én hibáznék, engem megbüntetnének, ha a hatóság hibázik, akkor be kell nyelnünk. Sajnos én ott szúrtam el, hogy nem néztem időben utána a törvénynek és a fellebbezési határidő lejárta után jöttem rá, hogy rossz a számolás. Beszéltem az ügyintézővel, írtam neki levelet, leírtam, elmondtam a gondomat, elutasított, a fellebbezési időre hivatkozva, valamint ő is azt mondta, hogy a 19/a. §. a határozatom után született, így visszamenőleg nem alkalmazható. Gondoltam valaki tud segíteni mégis!?

 

hagyma boly Creative Commons License 2017.02.01 -2 2 19518

Nyugalom, nyugalom, ez itt nem a birkózó szőnyeg kollokvium és megane two !!!

 

 

 

 

 

Kedves-Andi58 !

 

Anno én sem értettem ,hogy hogyan számolják ki az ellátás összegét, telefonon megkerestem az ügyintézőt és készségesen elmagyarázta.Javaslom,hogy próbáld meg  az ügyintézőt felkeresni aki a határozaton szerepel,amelyen megállapították az ellátásod összegét.

megane two Creative Commons License 2017.02.01 -5 3 19517

A szakértőnél konkrétan rád gondoltam, de a szakértésed konkrétan annyi, hogy "ez csak a saját véleményem"

Ez a kérdezőnek szerintem kevéske.--ééés igen a birálathoz is kell tehetség- elviselni tudom nehéz.

Békesség.

Előzmény: Törölt nick (19516)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 -4 2 19516

Válaszolt neki 2016. júniusában...

 

 

Kötözködés helyett megpróbálhatsz segíteni Te is , meg van engedve... Utána nézhetsz törvényeknek, bemásolod ide, vagy csak bírálsz, amihez nem kell nagy tehetség...

Előzmény: megane two (19515)
megane two Creative Commons License 2017.02.01 -5 2 19515

Biztos így van...

Előzmény: Törölt nick (19513)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 -4 3 19514

Bárki segítségét igénybe lehet venni, ami csak létezik... Opció lehet a nyugdíjguru is, vagy ingyenes jogsegélyszolgálat.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 -4 2 19513

Lehet, hogy már megkérdezte- nem gondolod?

 

 

 

Előzmény: megane two (19512)
megane two Creative Commons License 2017.02.01 -6 3 19512

De jól jönne most egy szakértő!!!

Előzmény: Törölt nick (19511)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 -3 2 19511

Ez csak az én véleményem, kérdezz bárkit ügyedben, aki tanácsot adhat még...

Előzmény: Törölt nick (19510)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 -2 2 19510

A határozatod a  törv. módosítás hatályba lépése előtti...

Előzmény: Andi58 (19508)
Andi58 Creative Commons License 2017.02.01 -1 2 19509

Itt a tv.,ami szerint az előző évi átlagot kellett volna figyelembe venni: 2011. évi CXCI. törvénya megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról1

 

 3.2 havi átlagjövedelem: a kérelem benyújtásának napját közvetlenül megelőző naptári évben (a továbbiakban: referencia-időszak) elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem (a továbbiakban: jövedelem) napi átlagának 30-szorosa; ha a jogosult a referencia-időszakban nem rendelkezik legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a kérelem benyújtásának napját közvetlenül megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlagának 30-szorosa; ha a jogosult amiatt nem rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel, mert a vizsgált időszakban vagy ennek egy részében táppénzben, baleseti táppénzben részesült, ha az számára kedvezőbb, a táppénzt, baleseti táppénzt megelőző 180 naptári napi jövedelmet kell figyelembe venni;

Andi58 Creative Commons License 2017.02.01 -2 2 19508

Igen, a Nyugdíjgurun is olvastam. és elolvastam a törvényt is. Nem számoltattam át senkivel, de a trövényben le van írva, hogy , ha az ellátott a leszázalékolás előtti évben részben vagy egészben táppénzen volt, akkor az azt megelőző év átlagkeresetét kell alapul venni. Én 2015-ben 10 hónapig voltam tp-en és nekem ezt vették alapul, pedig a 2014-et kellett volna. 2014. novembertől, 2015. márciusig tp. márciustól, májusig dolgoztam 2 hónapot, utána ismét tp. 2016. jan. 31-ig. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 -2 2 19507

Te is itt olvastad- gondolom. 

 

https://www.nyugdijguru.hu/nyugdij/megvaltozott-munkakepesseguek-ellatasai/rehabilitacios-es-rokkantsagi-ellatasok-valtozasai

 

 

Mire érted? Miért lett kevesebb? Számolási hiba történt és ez beigazolódott? Kértél segítséget,volt,  aki átszámolta? 

 

Előzmény: Andi58 (19506)
Andi58 Creative Commons License 2017.02.01 -2 2 19506

A határozatom 2016. februári. Rosszul állapították meg az ellátásomat, havi 15 ezerrel kapok így kevesebbet.

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 -2 2 19505

Bocsánat. Mikori a határozatod? 

Előzmény: Törölt nick (19504)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 -2 2 19504

Andi!

 

 

Hány éve született a nem jogszabálysértő  jogerős határozat ? 

 

Előzmény: Andi58 (19502)
Andi58 Creative Commons License 2017.02.01 -1 1 19503

A rendelet május 1-én lépett hatályba. A május előtti határozatokra is alkalmazható?

 

Andi58 Creative Commons License 2017.02.01 -1 2 19502

Szerintetek ez mire vonatkozik? 

 

Új rendelkezések lépnek hatályba a rehabilitációs hatóság döntéseinek későbbi módosítási lehetőségeire vonatkozóan

 

Ha a rehabilitációs hatóság nem jogszabálysértő módon, de tévesen állapította meg az ellátást:

 

Javaslat 39. § Az Mmtv. a következő 19/A. §-sal egészül ki:

„19/A. § (1) A rehabilitációs hatóság a döntés közlésétől számított három éven belül előterjesztett kérelemre vagy a döntés közlésétől számított öt éven belül hivatalból a döntés jogerőre emelkedését követően tudomására jutott tények, adatok alapján a nem jogszabálysértő döntését az ügyfél javára korlátozás nélkül módosíthatja azzal, hogy a magasabb összegű ellátás legfeljebb hat hónapra visszamenőleg jár. (Ez arra az esetre vonatkozik, ha a később kiderült tények alapján magasabb összegű ellátást kellett volna megállapítani. Ilyen esetben tehát kizárólag az ellátott javára módosítható a döntés.)

 

Jogerős határozat ellen lehet eszerint újra megállapítás kérni, ha az ellátási összeget tévesen számolták ki?

Gellar Creative Commons License 2017.02.01 -4 0 19501

Ugyanígy gondolom.

Előzmény: megane two (19495)
tahisi Creative Commons License 2017.02.01 0 7 19500

Szerintem is az a jó hogy aki tud szóljon hozzá!

A multhónapban voltam fv.on és tényleg jólesett hogy a kollokvium is és a hamster2 is azonnal válaszolt a kérdésemre még egykét biztató szó is volt ami néha többet ér mintha valaki megmondaná a tutit.

mithogyan Creative Commons License 2017.02.01 0 5 19499

Előzmény: hagyma boly (19490)
mithogyan Creative Commons License 2017.02.01 -2 5 19498

Szerintem nem üldözte el senki a Szakértő Asszonyt! Azt azonban csak halkan jegyzem meg,  hogy amiért már sokan "elmentek" a fórumról vagy csak ritkán jelentkeznek, az éppen a stílusa miatt volt. Én 3-4 naponta olvasom a fórumot, de csak ritkán szólok hozzá, mert nem vagyok hozzáértő - szerinte. Míg másokat egy-egy hozzászólásból gyűlölködőnek, nem hozzáértőnek nevez és leteremti, mint egy gyereket, aki rossz fát tett a tűzre - szóval én Őt nem értem... és mi az, hogy a máshonnan idézett tájékoztatás eltereli a figyelmet? ...és mit jelent az, hogy a kormány is ugyanezt teszi? Számtalanszor megbeszéltük, hogy nem politizálunk, mert abból csak vita van, el is csitul szépen, de minden hozzászólásában ott rejtőzik a politika.

Nagyon ingerült volt az utolsó jó pár hozzászólása... szóval én, ha nem vagyok jó passzban inkább nem szólok senkihez, mintsem megbántsam. Mégis mitől pörögne a fórum, ha Ő csak hetente jár ide? Nyilván próbálunk segíteni annak, aki kérdez és lehetőleg azonnali választ vár. Van azért pár honlap, egyéb oldal, ahol igenis vannak pontos információk. 

Mindenesetre számomra megdöbbentő volt a mostani és akár korábbi megnyilvánulása, de ettől függetlenül mégis elolvasom, mert az Ő információi ugyanolyan hasznosak, mint bárkié, aki itt közzé tesz valamit, egy kis "kapaszkodót".

Ha Sorstársak vagyunk, akkor elvárható, hogy Ő is ugyanolyan hangnemben beszéljen velünk, mint ahogy mi kérdezzük.

Szerintem. 

Előzmény: 560707 (19494)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 -1 4 19497

Ha elment,sajnálom,szerintem

senki sem üldözte el.

De a véleményt azért még le lehet

írni,úgy gondolom.

De szakmai honlapján elérhető.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 -2 4 19496

Ki/kik működteti(k) a Sorstársak közösségét?

 

A beírók (segítségkérők) száma, a válaszadók száma (minél több legyen), a megértés, az empátia, az összefogás, a szolidarítás, a lelki és a jogi segítség. Mindre szükség van!


Ha nem pörög a fórum, elszoknak tőle, kihal...A megelégedett emberek számát szaporítsuk, ne a megbántottakét...

Mindannyian az alkotói és részesei vagyunk - a szabályok betartásával, mely mindenkire egyformán vonatkozik.  Ne értékeljünk le egyetlen segítséget nyújtó embert sem!

 

Aki kapja, annak az A SEGÍTSÉG! Legyen az bármilyen jellegű megerősítés, együttérzés, jogi tanácsadás.

 

Egy egyszerű kérdés, pld. Hogy vagy? hegyeket mozgathat meg!Mikor hangzott el utoljára?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!