Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2553
Juci! A Schindler termékekről az egyetlen hely, ahol anyag van, az az ARCHIWEB. Íme:
Schindler listája
Én nem az ablakot, hanema céget svindlereztem le.
Előzmény: juci (2552)
juci Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2552

Ah! Ily fólia kell nekem! Drágáér adják?

Aztán meg ellentmondásba keveredtél önnönmagaddal: korábban azt mondtad, hogy a Schindler minősége = Velux minősége = a harmadikra már nem emléxem. Ez tehát azt jelenti, hogy mindegyik sz@r, vagy azt, hogy a te pozíciódban nem nyilatkoztatsz másképp?

Előzmény: Hacsek (2551)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2551
Kedves Juci!
A fóliához: a kémia csodái a különböző polimerek. Van közöttük olyan, ami a felületi feszültség megváltoztatásával kifejezetten taszítja a párát, ezért még a harmatponton sem csapódik le.

A másik dologhoz: nem feltűnő, hogy a céget következetesen gúnynévvel illetem?

Előzmény: juci (2550)
juci Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2550

Kedveseim! Téglakörtagok!

1. Lobokedvesnek: Ezt a fóliát már Szt. Hacsektől is kérdeztem, hogy akkor hova csapódik le a pára? Mert tkp. most is az a fő baj, hogy az üvegen végigcsordogálva a fa keretet amortizálja a lecsapódó pára. A másik dolog meg, hogy ez elméletileg dufla üveg, tehát lyónak kéne lennie, illetve ha nem az, akkor garanciálisba kell kicseréltetnünk. Ezér fel kell vennem a kapcsolatot a Schindlerrel. Ehhez kapcsolódva

2. Hacsektündérnek: azt hittem, lesz annyi fantáziád, hogy a Ribizli-féle listában elrejted a Schindler tegnapját is, de mindegy, ha mást nem, felhívom őket. Vagy az uram. (vagy Plankton)

3. Szia Stoki!

4. Mi lehet gézé földházával?

Hacsek Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2549
Bocs, csak lobo pont a kulcsszót ütötte el. HARMATPONT.
Az a dolog lényege, hogy a páranyomás értéke hőmérsékletfüggő. A pára 100% relatív páratartalomnál csapódik le, és az a hőmérséklet a harmatpont, ahol ez megtörténik.
Pl. 24°C-os léghőmérsékleten, 75% páratartalomnál (kb. ez van egy fürdőszobában) kb. 12°C-os felületen csapódik ki a pára, mert azon a hőmérsékleten az a 100%.
Előzmény: lobo (2548)
lobo Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2548
Kedves Jucikedves Drága!

Az ablakok belső felülete valóban valamivel hidegebb szokott lenni mint a falak, de páralecsapódás csak akkor keletkezik, ha a felület hőmérséklete parmatpont alatt van. Persze, ha van állandó légáramlás, vagy valami melegíti a belső felületet, akkor a páralecsapódás elmaradhat. Szerintem két jó lehetőség van: egy valamilyen ablakfűtő vagy párátlanító fóliát, felragasztani, vagy esetleg az üveget kicserélni egy jó hőszigetelésűre.

Előzmény: juci (2534)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2547
Figyelem! Szolgálati közlemény:
Egyelőre nem műxik az emilem. Aki írt nekem, de nem válaszolok, attól bocs.
Macimedve Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2546
Az AutoCAD és hasonló CAD programokkal gyönyörűen lehet a világítást tervezni és modellezni. :-)
De ehhez előbb meg kell csinálni a helyiségek 3D modelljét..:-((((((((((
De ha a tervezés esetleg CAD-vel történt.... Akkor az egész egy jó játék.
Arabella Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2545
Hacsek!
Az egyik ajánlat adótól kaptunk hivatalos, gépelt árajánlatot, a többit hétvégére várjuk.
Arabella
Előzmény: Hacsek (2542)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2544
Szóval sajnos nem találtam olyan könyvet, ami kifejezetten lakásvilágítás tervezésével foglalkozik...
Előzmény: Hacsek (2543)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2543
Na most figyelj, ribizli kedves:

1. közelítésben:
Villanyszerelés, villámvédelem, világítástechnika 2.kiad. Seyr,Sigurd; Rösch,Günther ~ Műszaki Könyvkiadó Kft. , 1996 ~ 1853 Ft
A belső tér csodái Draper,Paul; Copplestone,Trewin ~ Panoráma Kiadó (Medicina) , 1995 ~ 2250 Ft
,,Pompázik fénnyel a ház...'' Képes lakásbelső-történet Nagy Katalin,S. ~ Balassi Kiadó Kft. , 1993 ~ 350 Ft

2. közelítésben:
A lakberendezés kézikönyve 1. Conran,Terence ~ Park Könyvkiadó Kft. , 1997 ~ 4500 Ft
A lakberendezés kézikönyve 2. 2.kiad. Conran,Terence ~ Park Könyvkiadó Kft. , 1998 ~ 4500 Ft
Egyszerűen nagyszerűt. Lakberendezés 2.kiad. Gilliatt,Mary ~ Park Könyvkiadó Kft. , 1994 ~ 1200 Ft
Segédlet a homlokzati benapozottság szerkesztéséhez Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft. ~ 4875 Ft
Világítási kapcsolók, dugaszolóaljzatok bekötése, szerelése. Villanyszerelés 2. Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft.
Világítótestek szerelése, bekötése. Villanyszerelés 4. Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft. ~ 42 Ft
Otthontervezési tanácsadó 2.jav.kiad. Kapsza Miklós ~ Műszaki Könyvkiadó Kft. , 1994 ~ 970 Ft
Családi ház 1. Az épület tervezése 2.átd.kiad. Kószó József ~ Szukits Könyvkiadó , 1998 ~ 2200 Ft
Családi ház 2. Az épület megvalósítása Kószó József ~ Műszaki Könyvkiadó Kft. , 1993 ~ 770 Ft
Tetőterek beépítése, belső terek kialakítása 2.kiad. Maurer,Manfred ~ Cser Kiadó , 1998 ~ 1198 Ft

Előzmény: ribizli (2541)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2542
Kösz ribizli, mindjárt segítek!
Előzmény: ribizli (2541)
ribizli Creative Commons License 1999.11.16 0 0 2541
Tud valaki ajánlani olyan - leginkább belsőépítészeti - szakkönyvet, ami lakásvilágítás tervezésével foglalkozik, illetve kiokosodhatnék belőle?
Cserébe lakberendezői ismeretet ajánlok mindenkinek, meg ha érdekes, szobanövények elhelyezésében, illetve adott helyre növény kiválasztásában is tudok segíteni.
köszi
ribizli
stoki Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2540
Udv mindenkinek...
Lelekben meg olvasasban azert itt vagyok...
Jol gurul a topic, csak minel kevesebb offolast...

Előzmény: bd (2539)
bd Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2539
Ez a Freud Zsiga.
(tobb, mint egy evtizedet dolgoztam ott)
Előzmény: Hacsek (2538)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2538
bd válasz erre | adatok | e-mail 1999-11-15 13:46:12 (2524)

Kedves Juci!
Ablak és páralecsapódás ügyben
ÉTI Sólyomi Péter 385-1511
bd
Előzmény: bd (2537)
bd Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2537
Kedves Hacsek!
Ne keverd, én meg se említettem az ÉTI-t, Isten nyugosztalja, már évek óta nincs is.
Van viszont ÉMI, te is hovatkoztál rá néha, és nem köll mindjárt hivatalos szakvéleményt kérni, de jó szót, tájékoztatást adnak, mert ott is emberek vannak.
És az tapasztaltam életem során, minnél inkább tudója valaki egy témának, annál kevésbbé "vág meg" vele.
A vadállatokhoz ugyse irányítanám a lev.társakat.
bd
Előzmény: Hacsek (2531)
juci Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2536

És ha feladnád rejtvényben? Ojan rózsagyurisan...

Vagy álnéven...

Előzmény: Hacsek (2535)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2535
Félreértettél jucci, nem nincs nekik, csak én nem monhatom + néked hogy hun! ÉRTEL?
Előzmény: juci (2534)
juci Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2534

Fordíjjuk komolyra a szót: mennyire lehet hideg egy tetőablak, ha lyó a szigeteltsége? A kivitelezőnek meg írunk egy hosszú-hosszú levelet, majd tavasszal. abban benne lesz minden, ami most még nincs is. Schindlert meg úgy látom, kénytelen leszek felhívni, ha nincs nekik tegnapjuk.
Előzmény: Hacsek (2533)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2533
Akkor ne az ÉMI-vel beszélj, hanem írj egy milliós kártérítéssel fenyegetőző levelet Svindleréknek!
Előzmény: juci (2532)
juci Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2532

Fizetni aztat nem akarnánk, csak azt szeretném valahogy kideríteni, hogy garanciálisan mit kellene megcsináltatni a probléma kiküszöbölése végett.
Előzmény: Hacsek (2531)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2531
Bd!
Te keversz valamit. Az ÉMI most is ÉMI, az ÉTI viszont más.
Viszont ha juci tanácsot kér, akkor a tanácsadást az ÉMI jól kiszámlázza neki.
Előzmény: bd (2530)
bd Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2530
Juci
Sólyomi Péter (egyebek mellett) méri a magyarországi kereskedelembe kerülő "nyílászárók" (magyarul ajtó, ablak) és a falszetkezetek levegő-, pára-... szigetelő, átbocsátó stb értékeit már egy évtizede.
Régebben a céget úgy hívták:
Építőipari Minőségellenőrző Intézet (ÉMI).
bd
Előzmény: juci (2529)
juci Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2529

Drága bédé! És mit tud ez az ember? Vagy hívjam fel, és megtudom? Megteszem.

Nem tom, kedves Hacsek, gondolom, nem vagy csúcsformában. Tehetek éretted valamit? (arra nem is merek gondolni, hogy neheztelsz rám valamér')

Hacsek Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2528
És az szerinted mit jelent?
Előzmény: juci (2527)
juci Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2527

Hacsek, nem teccöl nekem, olyan szűxavú vagy!
Előzmény: Hacsek (2525)
bd Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2526
Kedves Juci!
Ablak és páralecsapódás ügyben
ÉTI Sólyomi Péter 385-1511
bd
Hacsek Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2525
Azt is lehet, mint az autókban.
Előzmény: juci (2524)
juci Creative Commons License 1999.11.15 0 0 2524

Ez kezd izgi lenni! Ez a párataszító fólija hová taszíttía a párát? Mert tkp. most sem párás az ablak, csak follik róla a víz szépen. Esetleg fűtőszálakat épíccsünk be?
Előzmény: Hacsek (2521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!