Én csak mostan bírtam hozzátok férni, részben a legnagyobbik utódom térhálósodása miatt a számítógépen, részben mert bent rohangálós napon volt.
Juci drága: kösz az érdeklődést, a picitacsa szokásos formáját adja, eszik-iszik-alszik-tojik! Még a kommunikáció nem az erőssége, bár nézni már lát. Még nem találtuk meg a DVD bemenetét, sem a CD-portját...-))) Selyem ügyben válaszként csak a zsinór tekintetében bírhatnék autentikus lenni, esetleg az esküvői ruhák vonatkozásában, de azt hiszem ez most nem aktual. Egyébként hogy van Breki, összefuttok néhanapján? Egérke karrierje ( és gerince ) félbetört, valóban őszinte sajnállaTOMra. A sittkonténerben lett szemfedve, fogóstól- sajtostól.
Eirinn: a diszperzit szabatos és szükséges felhordási rétegződését a használati utasítás - szebben: technológiai leírás - adja meg. Én egy szubjektív ISO 9001 mérési módszert ajánlanék: ha ránézel a lefestett falszakaszra, úgy néhány óra pihentetés után, és nem látszik már az alatta levő korábbi festések nyoma, akkor elég a rétegvastagság. ( De ez nem egy mérnöki pontosságú szabatos meghatározása a szükséges rétegek számának. )
Gézé: kérdés, hogy van-e érvényes rendezési / szabályozási keretterv, és abban a telek ( tömb ) beépítésére mi van Önkormányzatilag jóváhagyva. Ha ugyanis a képviselők által jóváhagyott rendezési / szabályozási terv szerint egy telek beépíthető, akkor az illetékes műszaki előadóság, mint elsőfogú építési hatóság nem mondhatja, hogy nem bepíthető, ha egyébként az adott telek-kategóriának a tervben foglalt paraméterek megfelelnek. Kérdés továbbá, hogy a vételkor kitől és milyen információkkal vetted a telket? Ne-e pl. az önkormányzattól, mint építési telek??? Szóval buktatók vagynak, emiatt adott esetben a közismert mondásra emlékeztetnélek, hogy széllel szemben ugye.... Namármost a hatóságnak mindig igaza van, - még demokráciákban is - úgyhogy lehet, kellene keresni egy barátibb és legalább hangzatban polgár-barát önkormányzatot építési telek ügyileg. A földházat azért vétel előtt érdemes legközelebb egyeztetni, mit szólnak, és ha tetszik , akkor venni telket!
Bocs, nem a kedved szeretném elvenni, ezért is javaslom, hogy egy építésügyekben jártas szakjogászi ( főleg ha mérnök is lenne ) konzultációt iktass be a folytatásba, akár így, akár úgy!
Ne feledd, azért a csatabárdot el kéne ásni a végére, merthogyottan fognál lakolni!!!!
Ha konkrétabb kérdésed van, vagy infod, ha tudok, Hacsekkel próbálnánk tanácsokkal szolgálni a továbbiakban is.
Elsofok ismét elutasította az elvi eng. kérelmet.
Most olyan indoklással, amirol eddig szó sem volt.
A telekre állítólag nem lehet lakóházat építeni.
De akkor hogy lehet az, hogy a szomszédban egyre-másra épülnek a házikók?! Nem is kicsik...
(A végleges ép. eng. kérelemre még mindig semmi válasz. aug 2-án adtam be)
Fontolgatom a kártérítési-per elindítását, a folyamatos határido be nem tartása miatt.
(na ez szép magyar mondatnak sikeredett...) :-)))
Biztassatok....
Mit csináljak?
Kezdjek új telket keresni?
Így sosem lesz belolem építteto....
Elsofok ismét elutasította az elvi eng. kérelmet.
Most olyan indoklással, amirol eddig szó sem volt.
A telekre állítólag nem lehet lakóházat építeni.
De akkor hogy lehet az, hogy a szomszédban egyre-másra épülnek a házikók?! Nem is kicsik...
(A végleges ép. eng. kérelemre még mindig semmi válasz. aug 2-án adtam be)
Fontolgatom a kártérítési-per elindítását, a folyamatos határido be nem tartása miatt.
(na ez szép magyar mondatnak sikeredett...) :-)))
Biztassatok....
Mit csináljak?
Kezdjek új telket keresni?
Így sosem lesz belolem építteto....
Amit én tudok...
Van a henkel-nek egy terméke, ami kimondottan tapétaleszedésre van...
Fater most fedezte fel, azt mondja lehet hogy drága (700-800 forint) egy kis flakon, de a leirásában szereplő higitással és használattal álomszépen és gyorsan lejön a tapéta...
Namost, hogy ilyen veszélyes tapétánál is ugyanez e a helyzet azt nem tudom, de egy normálisan egybefüggő tapétánál már tesztelve volt és nagyon frankon lejött...
Diszperzitelés...Csak azért kérdeztem, mert a meszelés nem is célszerű tapéta utáni falra, mert állitólag az már nem lesz olyan szép fehér...(a ragasztó enyve beleszivódik a falba)
Éppen ezért alapnak a tapéta aprólékos leszedése után, valamilyen hígitott ragasztónak (többféle anyag van) kell következnie, hogy a felület kemény legyen ne pedig porhanyos...HA ez a réteg megszáradt, akkor következik az alapos glettelés...Majd utána jöhet a diszperzit minimum két rétegben...Az első réteg legyen híg a második már normális fedőréteg...Ha nagyon szív a fal, akkor még egy réteg szükségeltetik...
Az egésznek a lényege az alapban rejlik...HA az jól van megcsinálva, akkor van esély rá, hogy szép lesz a fal is...
Spakni-t beszerzek, ha sikerül végre kicsomagolni a helyiségeket, bár lehet, hogy azzal hamarabb végeznék ? :)) De újabb tapéta réteget nem akarok felsimogatni a betonfalra (most láttam, milyen ronda szürke egyes helyeken). Majd előveszem a vékony festő escseteim és acryllal eltüntetem az alapozás hiányosságait a kész mű hepehupás felületén ;-))
Csak már az alap készen lenne ......
Elég lesz, ha a lecsiszolt felültet bekenem diszperzit félével ?? Hány réteget kell felvinni ??
Ma délelőtt már beszereztem egy ilyen lakásdíszítős "sok rajzos" könyvet" is, hogy haladjon a probléma megoldása :)))
A legkisebb helyiségről elkezdtük lebontani a falburkolatot.
A kétrétegű tapéta alatt megtaláltuk a beköltözést követően felrakott " szomszéd maradéka" famintázatú impregnált tapétát, ami sehogy nem akar lejönni :))) Már drótkefével fáraszottuk, előírásszerűen nedves szivaccsal simogattuk többször is, de kb. 2 óra után is csak foltokban mérhető eredményünk lett ... Lehet, hogy ez az év erre megy el ??? brrrr...
Vagy befestjük!!! Megkarcoltuk több helyen, áztattuk, de a kutyafáját! nem adja meg magát szép szóra...:)))
Ahol viszont sikerült lesimogatni a falról, ott néhány helyen a fehér eredeti falfesték is jött vele együtt .... azaz lehet gipszelni vagy mi...
Elkeserítő...
Ez a kicsomagolás nem lesz így gyorsan elvégezhető munka sajnos.
Egyébként festett falfelületet szeretnék, diszperzit félével. Nem meszelést oltott mésszel. Azt sem tudom, mit kéne vele csinálni :)
A könyvben az állt, hogy 14 négyzetméterre elég 1 liter festék, ez igaz lehet ??
Már minden csupa tapéta fecni szeméttel van tele, most holnapig abbahagytuk a falsimogatást. Ragacsos a szivacs a régi tapétaragasztótól, ázik minden..., jaj jaj jaj ....
Na sziasztok!
Mostanra sikerült ideérnem!
Figyeljetek! 10 cm-es Ytong téglának db.-ja mennyi?
Gyönyörű a tűzhelyünk, csak még nincs beépítve!:)
Juci!
Én úgy tudom,hogy azért kell nedvesíteni a falat és utána kaparni, mert egyrészt könnyebb, másrészt nem száll hanem olyan darabokban esik le és egyben jön az összes réteg ,ami rá van kenve.
Arabella
...állítólag a fűrészporos tapéta ( ez az anyagban lévő fűrészpoora utal, nem utólag kell megszórni !!! ) 5 - 6 alkalommal festhető , azaz kb. 10-15 évig jó lehet.
Meg se merem említeni, de ha télleg 5-6 alkalommal festhető, akkor nálunk minimum 30 évig más se lenne a falon...
Tacsa, selyemtapetta ügyileg nem vagy ilyen gyakorlott? - utalnék előző hozzászólásomra...
Mi van, mindenki építkezik, vagy mindenütt nincs áram?
Kedves eirinn!
Mivel most fogok bele magam is hasonló probléma abszolválásába, ( csak a macskák szerepét a kőmívesek jáccották el ) , tudok tanácsot adni. ( Persze, ugye majd a puddingot meg fogjuk enni magunk is, mármint amit főzni voltunk bátrak ???? )
Szóval, ha leszedted a tapétákokat, akkor marad egy hepe-hupás, jószerivel nyeles hangerrel kellően megbolondított falfelület, mintás, helyenként omló-málló festéssel, és fantasztikus virágos rózsaszín mintázattal. ( Becs szó nemn voltam nálatok! ).
Először is a kis nyéllel ellátott fém lappal ( magyarul: spakli vagy spakni ) le kell vakarodzni a lemállóban lévő szegmenseket a falról. Ajánlatos merev és rugalmasabb spakni kéznél levése is, ki tuggya mikor melyik eredményes. A szélesebb fajtákkal gyorsabb lehet - egy darabig - a munka, de estvélledéskor a kezek fájdalma arányosan nagyobb vala. Olyan középszerűt ajánlanék, mintegy 7 - 10 cm széles véggel.
Ha a lekívánkozó virágok eltávolítása megtörtént, mondaná a művelt német: "das beste kommt noch". Kell lenni otthon néhány mázsa ( - ))) glettanyagnak, a Bricco-ban kb. 5.000 jó magyar forintokért lehet kapni mintegy 10 liternyit, leírások a doboz oldalán. Van nem fagyós, por alakú is, de a fene akar kotyvasztani.
Az anyag felhordása a fentebb részleteiben szóvirágokkal illusztrált hülye nevű szerszámmal kell történnyen, kb. azonos és síma felületet adván. Ez persze többnyire eltérő vastagságú felkenést jelent, hivatkozással a lehullatott festmény-virágok rétegvastagságára. Ha egyenletesen síma a felület, némi - kb. 24 óra - száradás szükséges, majd jöhet a még jobb: a ragacs. Ez is van kikevert formában , meg ugyancsak fagyállósan, amit egy nappal a beleragadás előtt kell feloldani. Az egyenletesen felhordott ragasztót elkenve a felületen, a korábban persze megvásárolt tapéta felragasztása következhet. Nem javaslom a ragasztó tapéta vétel előtti felkenését, mert ezesetben a macskaszőrőök a vásárlás időszakában némileg textúrássá tehetik a falfelületet. Egyébként hasonló elven működik a ragasztós egérfogó, ami esetünkben mint macskafogó működhet a felkent ragasztó időszakában történő tapétavétel esetén.
Ha felraktad a tapétát, - egyébként javaslom a gravitáció és Newton felfedezései figyelembe vételével a felülről lefelé felfektetést - valamilyen kefével vagy gumival lehúzni a légüregeket. A kefének a fehér tapéta esetében nem javaslom a fekete cipőkefét, bár egyébként ha szereted az absztraktot, sok kellemes élményt jelenthet, sőt, ha cihológus vagy, a pácienseket lakásilag rendelheted a faliábrák felismerése tesztre.
Ha minden ok, akkor a végén a tapéta festése következhet, amennyiben színeket szeretsz, állítólag a fűrészporos tapéta ( ez az anyagban lévő fűrészpoora utal, nem utólag kell megszórni !!! ) 5 - 6 alkalommal festhető , azaz kb. 10-15 évig jó lehet.
Sok sikert, ha megvagy , mesélj, hogy sikerült, és én mire figyeljek két hét múlva!
Tapétában nagyokhoz lenne egy kérdésem: barátnőm gyönyörű selyemtapettát vett, a lakás fala jelenleg festve van. A szagirodalom szerint a festéket le kell mosni és kaparni (már ezt sem értem, minek mosni, ha úgyis lekaparjuk?), valamint a tapetta alája kell még egy réteg újságpapír avagy csomagolópapír. Kérdésem: télleg így kell, vagy nem történik tragédia, ha mondjuk kimarad az alsó réteg?
Tisztelt Nagyérdemű, úgy tűnik sikerült eldöntenem, mit akarok :))))
Egymás tenyerébe csaptunk a tulajjal, és a házikó gazdát fog cserélni hamarosan, ha az égiek is úgy akarják. Jövô héten pénzügyi és jogi lebonyolítás.
,
A ház egyébként Telkiben van, lankás domboldalon 50 m2, 155 nöles telken, víz, villany van, gáz a szomszédban. Kinn voltam ma egy építésszel, jól megnézte, elmondta nagyjából mi mindent kell vele csinálni (sok mindent: teljes külsô és belsô hô- és nedvesség szigetelés, belsô válaszfalak kiszedés, új belsô térkialakítás, gázbevezetés, fűtási ás melegvízcsövezés, meg járulékai) és mibe kerül (sokba, azt mondta min. 1.5 millió, de inkább 2).
De még mindig kisebb rizikónak tűnik, mint belekezdeni egy építkezésbe, aztán félbehagyni, mert minden többe kerül, mint vártam.
Tehát elôre is elnézést, ha a jövôben néha intenzíven zaklatni fogom a T. Téglakörösöket házfelújítási jótanácsokért :))))
U.i. Ha valakit érdekel néhány csodás fekvésű Pilisjászfalui telek, szóljon, és megadom, kinél érdeklôdni.
Köszi a hosszútávú megoldási javaslatot, de én ebbe a lakásba nem merek faburkolatot tenni, mert félek, hogy megbújhatnak mögötte a hangyák és az esetleges egyéb hívatlan látogatók. Az étkezőt sem szeretném kő- csempe burkolattal látni, ezért még mindíg a festést szeretném jól megoldani. Tetszik az a gondolat is, ha megúnom a szinét, nem nagy felfordulás után újra megváltoztathatom, tisztának érezhetem :))
Egyik cica sem karmolja a konyha festett falát, csak a tapéta tettszik nekik itt, de nagyon :)))
A macskák a festést éppúgy szétkarmolják, ha arra van gusztusuk, lehet az akármilyen kopásálló tartós festék. Viszont ilyen helyzetre az a jobb megoldás, hogy addig a magasságig, ahol a cicák vannak, lábazatként keményfa vagy kerámia vagy kő sávburkolást tesztek.
A cicáink karmukkal megtépték a tapétát. Időszerűvé vált a nyomok eltüntetése :)) Mivel nem szeretném repülni megtanítani őket, ezért arra gondoltam, hogy nem tapétával, hanem falfestéssel oldom meg a felújítást.
A gondom az, hogy nem tudom mivel kell a lecsupaszított betonfalat festés előtt alapozni. Egyáltalán kell-e ?
A régi tapéta maradékok leszedése után milyen munkafolyamatoknak kell követniük egymást, hogy a végeredmény ne csak megmosolyogni való "első próbálkozásnak" tűnjön ?
Az előszoba és az étkező festéséhez várom segítségeteket.
Összesen kb. 100 négyzetméter falfelületre mennyi és milyen festéket kell vennem, 2 féle pasztel árnyalatban + fehér és milyen eszközök szükségesek feltétlenül a művelethez ?
A belső tér lakótelepi lakás közös helységei.
Szasztok, hagyjuk a formaságokat, ma már kéccer ment el az áram, nem kizárt, hogy még fog.
Szóval: stoki, mielőtt lyót röhögnél, privátba megbeszéltem Hacsekkal, hogy tetőcserép nuku, meg különben is jajdebeteg vagyok, úgyhogy minden időben le lett fújva.
MuzX: isten őrizz, hogy magyartanár legyek, csak szeretem a hejesírásot.
Arabella, van még olyan, hogy Gorennye? Én azt hittem átmentek teljesen Ignisbe.
azt a Budakalász felőli faluvág tüzépről adnál egy pontosabb leírást, hogy hol is van az? Ma délben úgyis kiugrom a szerelőhöz, és akkor már megraknám a kosaramat ilyennel is.
És padlopont hol lehet kapni, lehet, hogy az is van ott?