Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302852

Üdv.!

Nagyon jó volt, de a mérkőzést nem láttam!

Előzmény: rich.mond (302850)
brand_boy Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302851

Várjámáhalohe !
Kannibál "statsztikája" az olyan, mint a Churchill-féle mondásban.
Nem reprezentatív, hanem általában irritatív.
Lássa hogy a sportgézán vagy az NSO-n írják, hogy Gipsz Jakab lőtt egy gólt, míg mondjuk mások nem, akkor GJ máris hetielső.
Kivéve azt a rövid két éves időszakot, amikor szerelmes volt Hajnalba, mert akkor nehéz volt Tamást megverni.
Ezért aztán Kannibál általában nem fedezett fel senkit, hanem aki éppen a média fősodrában jó volt, az nálas is jó lett, kivéve ha valmiért pikkje volt rá, mert akkor a fejére is állhatott az illető.
Őszintén kiváncsi vagyok, hogy hány Lech Poznan, Middlesbrough, Salzburg,Dinamo Moszkva, GF, stb, meccset látot kk idén ?

Előzmény: remete004 (302849)
rich.mond Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302850

Vécsei milyen volt? - komolyan kérdem. A fejesét még láttam, azután elaludtam.

remete004 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302849

Üdv.!

Én a racionális dolgok felé hajlok és a statisztikát nem véletlenül alkalmazzák! Ez egy objektív dolog,ami meglepő dolgokat hozhat a felszínre!

Első ránézésre nekem nagyon meglepő,de értem,hogy a saját szubjektivitásom az torzít!Ami nekem bejön, ott nagyon el tudom fogadni ,még ha másnak meglepő is!

Például szerintem Dzsudzsák a tudásához képest túl van menedzselve,(mint embert és a viselkedését teljesen elfogadom és nem vitatom a helyét a csapatban) és ezt mutatja a statisztika. Itt hízik a májam. Na ugye én megmondtam! (ami semmit nem jelent)

Jegyezd a dolgokat továbbra is és velünk is oszd meg!

Előzmény: kannibál Kovács (302845)
hami77 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302848

kínában a döntés már megszületett, de a szaktudást nem olyan egyszerű összeszedni.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (302847)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302847

"...egyébként érdekes, hogy a 9. legnagyobb ország a világon, és a még nagyobbak között is akad, amelyikben rettentő gyenge a foci, ki tudja miért. Na mindegy, legyen ez Kanada meg Kína baja..."

Nálunk (10 millió km2, területre a második legnagyobb a világon) a nagy távolságok (6 időzóna), alacsony lélekszám (35 millió), a klíma (június-október), és a nyári sportkonkurrencia (baseball, am. football) a TV közvetítésekben megoldhatatlan feladat elé állítja az országos bajnokság lebonyolíthatóságát. Max. a közös kontinentális ligákban lehet szerepelni, de ott csak ha 3 csapatunk van (Toronto, Vancouver és Montreal) a magas belépti díj és megkívánt közönségszám követelmények miatt. Vannak még évente változó provinciális kísérletek, de arra építeni nem lehet.

A 86-os szereplést megköszönhetjük az NASL-nek, ahol kb. egy évtizedig 6-7 kanadai csapatban, levezető világsztárok között (Pele, Beckenbauer, Chinaglia, Harsányi, Horváth), szem előtt fejlődhettek a fiatalok. Ma a válogatott tagjai európai x. ligákban játszanak, s néha összetartásra hazajönnek.

Kínának csak rá kellene szánnia magát, és onnantól mindenki másnak csöngettek...

Előzmény: A Sporttárs (302807)
3aSschool Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302846

Ha már 1966 és magyar-brazil:

http://youtu.be/j9hzBf3KSbs?t=23m20s

Ez nem szokott lenni az összefoglalókban.

Előzmény: maribor (302843)
kannibál Kovács Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302845

És akkor még egy eredményhirdetés!

A 2013/2014-es idény álomcsapata a 2013. június közepe óta eltelt időszak győzteseinek összesítésével (a nevek melletti számok azt jelzik, hogy az illető játékos hány elsőséget szerzett az idény során).

Bogdán 4

Varga J. 3 Vanczák 2 Otigba 1 Laczkó 1

Lovrencsics 3 Tőzsér 2 Huszti 7 Stieber 2

Szalai 3 Németh 5

A kapusoknál hatalmas küzdelem alakult ki, mert a szezon folyamán Bogdán és Gulácsi is négyszer nyert. Végül az döntött Bogdán javára, hogy ő többször védett a válogatottban, illetve az angol második erősebb, mint az osztrák első.

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2014.html

A Championship értéke 42 (az élvonal 84-es indexe megfelezve), az osztrák pedig kerekítve 30-at ér.

Sajnos a védelem elég ortopéd lett, mert úgy kellett összekaparni az embereket. A középpályán viszont ebben a felállásban még egy szűrővel kiegészítve nem lenne gyenge. Amióta csinálom a különböző összesítéseket, először fordul elő, hogy Dzsudzsák nem fér be, de hát nincs mit tenni, mert tavaly június óta csak egy győzelme volt. A két csatárunk a nyolc elsőségből hetet az ősszel szerzett. Tavasszal gyakorlatilag nem láttunk magyar CSATÁRteljesítményt. És persze NB1-es sincs a csapatban, mert Laczkó még a Serie B-ből nyert.

A 2013/2014-es bajnoki idény legjobbja: Huszti Szabolcs

Az eddigi győztesek:

2011/2012: Hajnal Tamás (VfB Stuttgart)

2012/2013: Huszti Szabolcs (Hannover)

2013/2014: Huszti Szabolcs (Hannover)

Tisztelt Szakma! Gratulálok!

Előzmény: kannibál Kovács (302841)
Darwin Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302844

Priskin tényleg jól nyomta a kazah meccset. Hogy a szalag tette vele, vagy az ellenfél, passz, de a szalaghoz megfelelő vezéregyéniségnek tűnt a csapatban, és némileg mintha komolyodott volna is vele, többet foglalkozott a játékkal, kevesebbet reklamált. Legalábbis úgy tűnt. Vezető gólt is szerzett, szóval jól nyomta.

Előzmény: kannibál Kovács (302841)
maribor Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302843

Következő VB-történeti állomásunk Anglia, az évszám 1966. Még kötelező továbbjutni a csoportból, sőt, csalódás nem eljutni legalább az elődöntőig. És cikkünkben szó esik a legendás magyar-brazil 3:1-ről is.

Magyarok a labdarúgó-világbajnokságokon: 1966

Véget értek a bajnokságok. A világ értő fele Rióra, a futball-világbajnokságra figyel, és többé-kevésbé lázas izgalommal számolja vissza a napokat. Egy elsősorban focival foglalkozó blognak kutya kötelessége ilyenkor ugyanezt tenni, szerencsére ez nem is esik nehezünkre.[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Darwin Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302842

Ha már mások szórakozásának elrontása, a magyar futball utóbbi 28 éve is ilyen. Volt honnan venni a példát. Gondolom ott is mindenki mérhetetlenül szégyenli magát, csak ezt annyira leplezi is, hogy ne látsszon.

Előzmény: i perseguitati_ (302837)
kannibál Kovács Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302841

Hölgyeim és Uraim!

A hét legjobbja: Priskin Tamás

Indoklás: egyértelmű az elsősége. Két győztes válogatott meccs, két fontos gól, ráadásul egy borzalmas szituációban csapatkapitányként is helyén volt a szíve. Mivel tavasszal az izraeli bajnokságban játszott, ezért a bajnokságok versenyében is oda könyvelem el. Érdekesség, hogy a pályafutásának negyedik elsőségét könyvelheti el, és mind a négyet más-más bajnokságban szerezte. Nem ártana már lehorgonyozni valahol.

A Legjobbak Ligájának állása:

4X: Huszti Szabolcs

3X: Bogdán Ádám

2X: Gulácsi Péter, Varga József, Lovrencsics Gergő, Tőzsér Dániel

1X: Gera Zoltán, Németh Krisztián, Vanczák Vilmos, Dzsudzsák Balázs, Kovács Péter, Koman Vladimir, Dibusz Dénes, Priskin Tamás

Illetve

7X: Championship

4X: Bundesliga

2X: Ausztria, Lengyelország, Oroszország

1X: Premier Liga, Hollandia, Svájc, Norvégia, Magyarország NB1, Izrael

Darwin Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302840

Nálatok még pottyantós van az udvaron?

Előzmény: Törölt nick (302838)
Darwin Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302839

És ha te nyerted volna a hatos lottót? :P

Előzmény: Wunderboy (302819)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302838

A madár se piszkit a saját feszkebe.

Előzmény: _spyglass_ (302833)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302837

Mert szurkoló vagyok, és mert k*rva mérges emiatt...  és nyilván egy jó adag indulat is volt ebben, de azt gondolom hogy az egyik legsikeresebb csapatsportágunk válogatott tétmérkőzése kapcsán ilyet egyszerűen nem szabad megcsinálni.

Egy picit lehiggadva sem látom nagyon másképpen, a tervezett reklámadó kapcsán az RTL Klub előszeretettel manipulálja a közvéleményt, itt nagyon off , és nem is mennék bele, de hogy ebben a mai döntésben bőven benne lehetett az: hogy úgyis ez az utolsó, ki nem szarja le, és inkább tartsuk az adásrendet, mintsem hogy emiatt "variáljunk" (értsd: dolgozzunk..), kinek van ehhez kedve pünkösd vasárnap...?

Nem tudom hogy ez kinek a döntése volt, de szerintem "direkt volt geci", valószínűleg több százezrünkhöz, és az a minimum hogy szégyellje magát.

Előzmény: A Sporttárs (302834)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302836

Okés, lehet hogy részben találgatok, talán túloztam is ( "aprópénz" ) az arányokkal, de az azért nagyon meglepne, hogyha akár a Videoton mérlegének időnkénti feltőkésítésében (milliárdos nagyságrend is előfordult már...), akár a szerződés szerinti szponzoráció összegében, a MOL ne költene, akár jelentősen is többet, mint az említett 250 millió.

Persze nem ez a lényeg, így vagy úgy, ennyivel vagy annyival, de szinte mindenki részesül a "jóból". Ez sem lenne alapvetően baj (az arányokon és az elosztáson mindig lehetne vitatkozni), de az hogy azt az egyetlen olyan profi sportágat, amelyet még a honi piac is, persze a jelenleginél jóval szerényebb mértékben, de el tudna tartani, gyakorlatilag újra rászoktatunk az "állami gondozásra" , és arra hogy mindent fentről várjon, szerintem hosszútávon nagyon nem jó.

Előzmény: A Sporttárs (302831)
Marci14 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302835

off

ennek a kormánynak az egyetlen jó döntése lenne ha kinyírná a gecibe a tv2-őt meg az rtl klubot. semmilyen értéket nem adnak ennek az országnak...

on

Előzmény: i perseguitati_ (302820)
A Sporttárs Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302834

Neked valaki tényleg megírta levélben, hogy fognak ilyet szándékosan csinálni?

Vagy te vagy valamelyik rivális csatorna frontembere?

Én teljesen ugyanezt a szitut megéltem pár évvel ezelőtt az MTV-ben. Egy dilettáns, sport- és nézőellenes döntést egy közvetítés végén, illetve nem a végén. Aki meghozta, fingja nem volt a sportról, csak az adásrendről. És nem volt, aki rászólt volna.

Nem mondom, hogy most is ennyi történt, de mire fel jelented ki tajtékozva, hogy ez milyen direkt geciség volt?

Előzmény: i perseguitati_ (302820)
_spyglass_ Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302833

És most ezzel mit kezdjek? Azért, mert fradista vagyok, tapsoljak egy ilyen mérhetetlen gyökérségnek?

Előzmény: Törölt nick (302822)
A Sporttárs Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302832

Mit kell ezen titkosítani? nem államközi szerződésről vagy gyilkosságról van szó.,

Az állam nagy cégei milliárdos tételeket tolnak a magyar sportba, fociba, kézibe, kosárba, meg kell nézni, hány csapatnál "szponzor" az MVM, az Szrt., csak kosárlabdában van vagy négy-öt.

Erre mondják, hogy a magyar sport stratégiai ágazat, de a költségvetésben mégsem szerepelhet tételként, hogy "pénz a Fradinak Bödére". A stadionok lehetnek költségvetési tétel, minden egyébre ott a MC MVM, és a többi.

A Sporttárs Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302831

Azért ezt nem kellene ennyire kijelentő módban, mert max. te is csak találgatsz.

Előzmény: i perseguitati_ (302827)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302830

Nyilván összeomlott volna a rendszer ha 2 perccel később kezdődik....

Előzmény: Törölt nick (302828)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302829

Így vagy úgy, de állami csöcsön lóg szinte a komplett Nb1, hogy  mást ne mondjak az Szrt. 250 milliója majdnem aprópénz ahhoz képest amit a MOL fizet mondjuk a Videotonnak...

Előzmény: Törölt nick (302825)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302828

Nem az Szrt mondja meg mikor sorsolnak?

Előzmény: i perseguitati_ (302827)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302827

Ehhez a SZrt-nek semmi köze, ez  az rtl klub utolsó sportközvetítésének (remélem soha többé nem merül fel hogy bármilyen sportág közvetítési jogait megkapják)kicsinyes bosszúja volt.

bigacsiga2003 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302826

a fradihun, mindenféle mezen, nyilatkozatoknal a hatterben mindenhol ott van lobaszo betukkel a tippszmikpro.hu még akár piaci értékű támogatásnak is mondhatnák ha nagyon jófejek akarnánk lenni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302825
  1. Nem tiltakoztam, nem óvtam, nem jelentettem fel, nem írtam az MLSZ-nek. A tényeket közöltem.

2. Ez nem elosztás. A fradi kap, más nem.

3. A közvetítési pénzeket egy összegben kellene a fradinak odaadni. Kit érdekel a Pápa-Paks?

Előzmény: MrMundr (302823)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302824

Ezt minden évben kapja a fradi.

MrMundr Creative Commons License 2014.06.08 0 0 302823

remélem a közvetítési pénzek elosztása miatt is így tiltakozol. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!