Keresés

Részletes keresés

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2015.10.16 0 0 23187

Nálunk Egerben sem lehet normális beépítőket találni már, és sok a kókler, trehány munkát végző ember.

Hál istennek évek óta megvan a brigádom (4fő), de ha bővítenem kellene, sajnos nem találok olyan szakembert, akire nyugodt szívvel rá merek bízni akár csak egy párkány felrakást is. Pedig munka lenne rájuk bőven.

Sokan külföldön vannak, mert ott segédként is többet keresnek, pedig itthon sem mondom, hogy rossz pénzt adok/adunk nekik.

 

Egy beépítő szakember nálam: nettó 10/nap

Megbízható segéd: 7/nap

Reggel 7től általában délután 5-ig, de most este 7ig szinte minden nap nyomjuk.

 

Volt olyan, hogy a segéd azt mondta, hogy ő 7ezerért nem jön el dolgozni! Pedig annyi a dolga, hogy a szerszámot a beépítő kezébe adja, meg rendet tartson a cuccaink körül, meg ki és be pakolja a szerszámokat a kocsiba.

 

Csúnya világ van, és nagyon meg kell becsülni a jó szakembert, majdnem, hogy már minden pénzt megér.

Előzmény: spielvogel (23183)
ganser Creative Commons License 2015.10.16 0 0 23186

van felvétel....

Előzmény: curiousboy (23185)
curiousboy Creative Commons License 2015.10.16 0 0 23185

Hát itt Zala megyében nem fizetnek érte ennyit. Nekem napi nettó 10, 8-17-ig, ami persze nem mindig sikerül. De átlagban napi 6-7 ezer, vagy 850-950/óra. 
Nem is szereti a főnököm, ha hétvégén maszekban dolgozom (helyreállítás), mert többet keresek vele, mint amennyit Ő fizet. :)

Előzmény: spielvogel (23183)
ganser Creative Commons License 2015.10.16 0 0 23184

Jé! Újra működik a régi regisztrációm!

Lejárt az eltiltásom?

Nyugdíjazom  "Spielvogel" kollégát!

Előzmény: spielvogel (23183)
spielvogel Creative Commons License 2015.10.16 0 0 23183

Budapesten profi szerelőt 15 ezer nettó napi alatt szóba sem áll veled.

(3 fős gyakorlott brigád nettó negyven pénz/nap.)

Sőt,örülhetsz ha találsz ilyet.

Még szó nélkül oda is adnám-adom.

7 óra körül kezdünk és időben szeretünk itthon lenni.

Mégis folyamatosan HR problémáink vannak.

Mondjuk a munka minőségében nem ismerek megalkuvást és ezt nem szokták itthon szeretni.....

Előzmény: curiousboy (23181)
kiss_atti Creative Commons License 2015.10.16 0 0 23182

Itt nálunk,

 

Pesten, ill a környékén napi 10-ért vállvonogatva jönnének el dolgozni. Nem szakemberek, hanem kuburcok.

van,a mikor annyi a meló, hogy körbe kell nézzek, de aztán inkább mindig elcsúsztatom a melót, hogy a 7 éve nálam dolgozó srácok csinálják meg ...

Előzmény: curiousboy (23181)
curiousboy Creative Commons License 2015.10.16 0 0 23181

Vagy alkalmazok profi szakemberek helyett sehonnai kóklereket napi 7-8 ezerért.

Melyik régióban dolgozol Te, vagy dolgoztatsz? Vagy mennyit fizetsz a munkásaidnak?

Mifelénk a 8 ezer/nap már nagyon jónak számít.

Tényleg, mennyit ér egy beépítő munkája, forintosítva?

Előzmény: spielvogel (23177)
kiss_atti Creative Commons License 2015.10.16 0 0 23180

nem érdemes tisztességes munkát végezni,mert úgysem fizetik meg.

--

 

De, megfizetik,

 

két határral nyugatabbra. Ezért "emigráltam", jórészt ...

Az itthoni reakcióm pedig az Általad említett szövegre: " azonnal meg kell ott rendelni kézcsókom, biztosan szépen megcsinálják".

 

Mondjuk, én könnyen pofázok ...

Előzmény: spielvogel (23177)
kiss_atti Creative Commons License 2015.10.16 0 0 23179

Zsinóros redőny.

Előzmény: Törölt nick (23178)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.16 0 0 23178

Sziasztok!

Van egy eredetileg nem redőnnyel szerelt műa. ablak, fix szúnyoghálóval. Tulajváltás miatt redőnyt szeretnének szerelni, (tehát nincs toktoldó) Csapos panel. Az ablak kiszedése, toktoldóval való szélesítése, visszaépítése, komplett csere toktoldósra sajnos nem járható út. Hogyan lehet az ilyet megoldani?

spielvogel Creative Commons License 2015.10.16 0 0 23177

Nem mondom hogy nincs igazad de sajnos kis hazánkban folyamatosan ugyanazt tapasztalom már 25 éve.

A tisztelt vevők elsőosztályú ablakot akarnak, kifogástalanul kivitelezve,mindezt szarért-húgyért.

Építsek be x darab szerkezetet 65 ezer forintért,mert egy másik cég annyiért csinálná.

Ismerem a másik "céget"....segédmunkásnak sem alkalmaznám a legjobb szerelőjüket.

Az említett munka költsége számomra(bérek,üzemanyag,parkolási díj,anyagköltség,eltörött fúrószár,elkopott fűrészlap,gépek és járművek amortizációja satöbbi)kb. 60ezer forint.

Eléggé el nem ítélhető módon én is szeretnék valamit keresni!

Vagy alkalmazok profi szakemberek helyett sehonnai kóklereket napi 7-8 ezerért.

Persze akkor a munka is olyan lesz,mint amit a képeken is lehet látni.

Egyre inkább az a véleményem,hogy nem érdemes tisztességes munkát végezni,mert úgysem fizetik meg.

És akkor a kígyó megint a farkába harap; 22-es csapdája-most más okosság nem jutott eszembe.

Előzmény: bicskeyd (23175)
bicskeyd Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23176

Előzmény: bicskeyd (23175)
bicskeyd Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23175

Sziasztok! Festőként veszek részt egy felújításban és látom a "szakszerű" kőműves brigádot "minőségi ablakot" beépíteni :)

Miután a gipszkarton kventet purhabbal felragasztották derékszög nélkül is gyorsan kiderül ez nem jött össze nekik. Le is szedtem az összeset így legalább megláttam a csodás tokrögzítést ami a fugába kalapáccsal bevert forgácslap csavar volt, ami persze ki is esett. A beltéri ajtókról inkább nem is mesélek.... :) Azért megkérdeztem tőle a purhab pisztolyt ismeri e mert azzal kicsit csinosabb lett volna a dolog nem öklömnyi csimbókok lógnának. Ja és igaz ,hogy az oviba purhab volt a jeled?!

Üdv:bicskeyd

Petya79 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23174

OSZGY? Ammegmi? Olcsón, sz@rt, gyorsan? Amúgy én is tudok itt a faluban olyat, aki barkácsboltból vett műanyag mechanikás pinceablakot a fürdőszobájába, mert nem kapott készen olyan méretet máshol, és sürgősen kellett neki. Egy hirtelen ötlettől vezérelve szépen nekiállt a fürdőszoba, meg a WC felújításának, aztán túl későn kapott észbe, hogy az ablak nem olyan, mint a kenyér, amit csak úgy leemelek a polcról. 60x60-asat még kapott egy nyílászáró kereskedésből, a fürdőszobába viszont csak a pelenka pinceablak jutott. :-)

Előzmény: kiss_atti (23173)
kiss_atti Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23173

Én is üdvözlöm,

 

körül kell nézni az "OSZGY" gyártók között. Szerintem a topicon nem tudnak segíteni, de ne legyen igazam.

Előzmény: rmátyás79 (23172)
rmátyás79 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23172

Üdvözlök mindenkit!

 

Lehet bugyuta kérdés, de van most olyan gyártó, aki legyárt nekem 1 héten belül 2 ablakot meg egy bejárati ajtót?

Igazság szerint a minőség jelen esetben nem szempont, csak sajnos az idő nagyon fontos lenne.

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

Petya79 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23171

O.K, no problemo. Engem annyira nem zavar, hogy emiatt szóljak a moderátornak, de az itteni nyílászáró kereskedők valószínűleg rossz néven veszik.

Előzmény: Diesel9317 (23170)
Diesel9317 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23170

Köszönöm a figyelmeztetést erről nemtudtam. Azonnal megteszem a szügséges lépéseket.

Előzmény: Petya79 (23169)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 23169

Köszönjük ezt az értékes hozzászólást!

Cserébe egy kis olvasgatni való:

http://forum.index.hu/reklamlink/

Scytha Creative Commons License 2015.10.14 0 0 23167

Köszönöm a válaszokat. Továbbítom a tanácsokat. Én sem szeretem egyébként a félmegoldásokat, csak kíváncsivá tett ez a módszer.

gabeeen Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23166

Ha nincs pénz normális módon elvégzett ablakcserére (bontás+beépítés+helyreállítás"festés) akkor nem kell bele sem vágni.

 

 

Előzmény: Scytha (23161)
curiousboy Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23165

Csak egyszer kell megcsinálni normálisan. Lehet, hogy nehézkes elpakolni, meg felfordulással jár, de egy ablakcseréhez, nem kell az egész házat kipakolni.

Előzmény: Scytha (23162)
kiss_atti Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23164

Hagyni kellene ezt az ablakcserét a fenébe,

 

mielőbb nagyobb problémákat okoz  - magának - a lakó.

Olvasgassa az internetet, annyi hasonló idióta elképzelés van, hogy ezt hamar el fogja felejteni.

:-))))

Előzmény: Scytha (23161)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23163

Simán "elképzelhető" olyan megoldás is, csak az használhatatlan lesz.

Az ablakszárnyakat nem lenne egyszerűbb újragyártatni, de új üvegezéssel, új záródással? Illeszkedjen már az eredeti épületbe, és a környezetébe...

Előzmény: Scytha (23162)
Scytha Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23162

Közben látom képeken, hogy az új nyílászáró is kap tokot, így a dupla tok miatt lesz kisebb az ablak. Olyan megoldás nem elképzelhető, hogy a régi fa tokokra fúrják fel a csak a műanyag ablakszárnyat, új pántokkal? Vagy az nagyon nem stabil megoldás?

Előzmény: Scytha (23161)
Scytha Creative Commons License 2015.10.13 0 0 23161

Kedves ablakosok!

 

Régi gerébtokos ablakok tok nélküli (csak ablakszárny csere) cseréjéről lenne szó. Egy olyan helyen kéne nyílászárót cserélni, ahol meg szeretné úszni a lakó a bontással járó felfordulást, port stb. (nagyon problémás lenne elpakolni) A gerébtok miatt, tehát nyilván csak a külső szárnyak helyére menne az új ablak, a belső ki lenne szedve így a belső párkány nagyobb lenne.
Olvastam, hogy így kisebb lenne az ablak mint teljes csere esetén. Ez azért van, mert a régi tokok vastagabbak? Nem igazán értem miért lenne így kisebb ablakfelület.

 

Mennyire bevett profi ez a megoldás? Költségekben mennyivel csökkenti a beruházást? Hőszigetelés szempontjából kevésbé fontos az ügy, inkább a rossz állapotú fa ablakok szorulnának cserére.

spielvogel Creative Commons License 2015.10.12 0 0 23160

Szerencsére evvel  a típussal már ritkán találkozni.

Nemcsak neked rossz,nekem szar szerelni és ritkán jó.

A kis műanyag fröccsöntött biszbaszok rövid idő alatt szétkopnak benne és vége a dalnak.

Néhány elvetemült és sötétlelkű redőnyös használja csak.

 

Előzmény: mekkme (23159)
mekkme Creative Commons License 2015.10.12 0 0 23159

Sziasztok!

 

Gondoltam leírom tapasztalataimat a rejtett szúnyoghálós redőnyről. Ez az a változat, amikor nincs alul egy sín, ami megfogja a szúnyoghálót, hanem oldalt van két rejtett akasztó a sínben, amibe beleakad a szúnyogháló klikk-klakk szerűen.

 

A tapasztalatom, hogy ez a konstrukció 1m ablak szélesség felett egy sz@r! Ne vegyetek ilyet, mert nem tölti be a funkcióját!

 

Van 7 ilyen ablakunk és már a tök új szúnyogháló se volt jó rajtuk. Nagy részük 1,5-1,8 m széles. Ha lehúzom a szúnyoghálót, akkor csak az egyik fele akad be az akasztóba. A másik fele fityeg és nem feszíti ki a szúnyoghálót. Csak 1-2 cm a különbség, de ez elég ahhoz ami ennek hatására kiugrik a sínből. Ez egyrészt ronda, másrészt bejönnek a bogarak a résen.

Alul ennél a szúnyoghálónál van egy fésű, de mivel nincs alsó sín, ezért ott nem zár tökéletesen és bejönnek a bogarak ott is. Gondolom az ablakkerethez kellene zárjon.

 

Ablakos kijött, és úgy igazított rajta, hogy annyira beakadt, hogy nem egyik felét már egyáltalán nem lehet kiakasztani. Azt mondta, hogy az összesnek ez a baja.

 

Viszont legalább szép...

molnarka3 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 23158

Kedves ablakos társak!

Segítséget szeretnék kérni!

Melyiket ajánljátok inkább?

  • Kömmerling futur 70mm

KÖMMERLING EuroFutur Classic 70mm-es,5 légkamrás ütközőtömítéses német profilrendszer.Egyenes szárnyforma.

Vasalat: GU német vasalatrendszer.             Alapfelszereltségben alsó acél kiemelésgátló, 4 fokú mechanikus résszellőző, hibás-működtetés gátló,szárnyráemelő funkció, nagyobb szárnyaknál progresszív szárnybehúzó.

Üvegezés:Alapfelszereltségben 2 rétegű hőszigetelt üvegezés, Ug=1.0 W/m2K.Rendelhető 3 rétegű üveggel is.

  •  Horizont PS penta plus 75mm
  1. ablaktok – 7 kamrás szerkezet, szélessége 75 mm, 2x tört él
  2. ablakszárny – 7 kamrás szerkezet, tok elé helyezve, feltűnő 2x tört él, szélessége 80 mm, az izolációs dupla üveg használata minimalizálja a hő kiáramlását
  3. a merevítők – Fe/Zn biztosítják a szárny és a tok merevségét                        
  4. ütköző tömítés – biztosítja a tökéletes szigetelést és meggátolja a kinti hőmérséklet beáramlását                                                                 
  5. 24 mm-es dupla üveg használata, lehetőség van tripla üveg használatára is 
  6. előnye, egyszerű a tisztítás a szigetelések között

 

Mindkettő 2 rétegű üveggel, a Berettyóablak Kft-től. Ismeritek esetleg a céget? Felénk elég sok irodájuk, meg bemutatótermük van, de hátha van már vélemény is.

asdf_ Creative Commons License 2015.10.11 0 0 23157

Megpedig ekepp . A 6. 7. oldal kell neked. Esetleg meg fuggolegesen felfele is emelni (8. oldal) Jegyezd meg melyiken merre es hanyat csavarsz, hogy ha rosszabb lesz, akkor vissza tudj terni az alapallapotra.

Előzmény: Törölt nick (23156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!