Bocsánat, elszúrtam a szöveget meg a linket, a leglényegesebb helyen.
Itt van helyesen:
Nézzél meg egy D100-ast. Engem nagyon zavart, hogy alapvetően nem vették figyelembe az emberi kéz jellemzőit, mint pl. hogy egy embernek max. 2 db. keze van és az ujjai vastagok és csak egy irányba hajlanak.
A Fénymérési módot a jobb kéz hüvelyk és mutató ujjával tudod változtatni, körömmel kell erősen szorítani, mert különben nem fordul el.
A Meghajtási módot pedig a következőképpen: bal kéz hüvelyk ujjával (körömmel) lenyomsz egy pici pöcköt, majd miközben nyomva tartod, a jobb kezed hüvelyk és mutató ujjával eltekersz egy recés tárcsát (igazság szerint van egy kiálló rész is, elég a jobb hüvelyk ujjad körme, ha ügyes vagy...). Kérdésem: közben melyik kezemmel tartom a gépet?
Ugyan már NIKON, 2001 ben ilyen gépet gyártani? Vajon az F80-ban is így volt? A Canon D30, D60, 10D-vel is fotóztam, azokon nincs ilyesmi, Canonék láttak már élő embert...
tux
U. I.: Persze ettől még remek képeket lehet vele készíteni. Csak ha egy 2001-es konstrukciót 600 ezer forintért árulnak, akkor annak legyen alpja...
Nézzél meg egy D100-ast. Engem nagyon zavart, hogy alapvetően nem vették figyelembe az emberi kéz jellemzőit, mint pl. hogy egy embernek max. 2 db. keze van és az ujjai vastagok és csak egy irányba hajlanak.
A Fénymérési módot a jobb kéz hüvelyk és mutató ujjával tudod változtatni, körömmel kell erősen szorítani, mert különben nem fordul el.
A Fénymérési módot pedig a következőképpen: bal kéz hüvelyk ujjával (körömmel) lenyomsz egy pici pöcköt, majd miközben nyomva tartod, a jobb kezed hüvelyk és mutató ujjával eltekersz egy recés tárcsát (igazság szerint van egy kiálló rész is, elég a jobb hüvelyk ujjad körme, ha elég ügyes vagy...). Kérdésem: közben melyik kezemmel tartom a gépet?
Ugyan már NIKON, 2001 ben ilyen gépet gyártani? Vajon az F80-ban is így volt? A Canon D30, D60, 10D-vel is fotóztam, azokon nincs ilyesmi, Canonék láttak már élő embert...
tux
U. I.: Persze ettől még remek képeket lehet vele készíteni. Csak ha egy 2001-es konstrukciót 600 ezer forintért árulnak, akkor annak legyen alpja...
Nézz körul egy kicsit! A Sigma 100-300/f:4 HSM IF stb. több pontot (4.18) szedett össze, mint a fix 300 - as C. (EF 4.0 300mm USM L IS) (4.04 pont - na jó ez nem olyan nagy külömbség), hogy a zoomról ne is beszéljek (EF 5.6 100-300mm L 3.05 pont)!!!
forrás (mindenkinek ajánlom):www.photozone.de/2Equipment/easytxt.htm
(persze nem kell minden tesztnek hinni...)
Elismerem, hogy a C. majd mindenhol veri a Nikont, de jórészt amiatt, mert most a lágy lencsékre buknak a jónépek (na jó meg a sebesség okából)-JAVÍTS KI, HA NEM JÓL TUDOM! (én azért vagyok Nikonos, mert manuál gép(ekk)el főleg dokumentálok, ezért nem igazán tudom honorálni se a lágy lencséket, se a megbízhatatlanságot (ez utóbbi az összes digit gépre vonatkozik)).
es mely teruleten alap inkabb a N? Az en kepem tenyleg regen fogant, de mivel eddig nem nyilt alkalmam beszerezni egy hasonlo kategoriaju gepet, nem figyeltem azt, hogy esetleg a C lenyomta volna a N-t... Az en N_eleterzesemet regebbi NG magazinok es ilyen-olyan amcsi filmek epitettek. (pl asszem a Smaragd romanca (v krokodil dandi?) kezdodik epp egy fotos menekulesevel, vagy ott van a BMW imagefilmek kozul az egyik szinten ilyesmi. ha erdekel vkit, elmondom honnan toltheti le, megeri.)
_zbzb
A mostani MZ-7esem is felig szurke, de nagyobb aranyban van benne fekete.
Nemtom mibol van a D100 (F80) vaza (gondolom vmi femesebb akarmibol), de tobben nehezmenyeztek a muanyag kulsot a 300Dnel.
Kepzajban vezet a C? ezt most ugy is erthetem, hogy a N zajosabb, de ugy is hogy a C...
itt egy d100 mintakep (iso200,AF Nikkor ED 14mm F2.8D, 3008x2000, 1,24MB) ez zajosnak szamit?
http://www.nikon-image.com/jpn/products/camera/digital/slr/d100/img/sample/pic_001.jpg
Szerintem a D100 arat eleve lefele epiti a D1X-D1H-D2H triumviratus...
Melyik technika a jobb a CCD v a CMOS? mert ez alapveto kulonbseg C es N kozott... a Nnal azt irjak, hogy a CCD konnyen porosodik...
300d ezüst szine: hát ezüst. a 70-200 4L obi szürkéjével kifejezetten pocsékul néz ki, mégis csipem öket igy együtt :-)))
asszem képzajban is vezet a C.
szvsz ha a N kihoz egy uj d100 jellegüt, a tiednek leme gyaz ára rögtön, nem fogod tudni bukta nélkül eladni. A C most hozta ki a 300d-t, valszeg egy darabig marad - C félévente hoz ki ujat, a D100 másfél éves. persz e a C tulajok a gyors ciklus miatt szivnak - a D60, D10, 300d kérdése inkább marketing, meg erkölcsi avulás. valamelyik eos topicban valaki felpakolt d30 (3 megapix) képeket utómunkázva, ugyan olyan volt, mint egy 5 megás prosumer kompakt (alapból persze). szóval nem feltétlenül kell a legujabb - de a zajmentes érzékelö fontos, meg az üvegek.
index értékelést nem tudom értékelni, mert nikonom nincs, kezemben sem volt soha.
szerintem a topicocban mélyedj el, canonból: fanclub, 300d, d10, dslr topicocat ajánlom.
nekem úgy tünik, hogy többen használnak canont itthon - több hasonszörütöl tudsz kérdezni.
Egyébként ismerem az érzést amit a Nikon iránt érzel, és megértelek.
Csak adalékok, h ne csak az emóció döntsön. Szóval a természetfotósok közt azért a canon inkább a standard, és ha körbenézel egy sporteseményen ott is szinte csak fehér obit látsz. Persze a nikon sem rossz vagy rosszabb, döntsd el mire akarod használni, és aszerint vásárolj. A fent említett két kategóriában a c a nyerő.
A te képed valszeg már régebben fogant, igaz?
Tudod nekem a Nikonok mar eleve megjelenesukben jobban tetszenek. No persze nem a dizajnrol szol a dolog (valahol persze igen pl a 300D ezustben kifejezetten nem tetszik) Egyszeruen idegenkedek a Canontol, barmennyire is vagja a Nikont belsoleg.
Es ennyi penzert tenyleg egy almot valositanek meg, es az 98% hogy Nikon lesz... legfeljebb csalodom. De ezt mindenkepp hasznalnom kell, hogy aztan nyilatkozhassak rola. Nem eleg mind2t kiprobalni a boltban, vagy az itt elhangzottakra hagyatkoznom.
Tenyleg nem reklamozni akarom itt a Nikont, de ha a erre a markara gondolok, elojon egy eleterzes, ami a Canon-nal nem (lehet hogy epp a N megléte miatt). Neha még egy kép is elougrik Yamashitarol, kezeben egy Nikonnal (persze manualissal)
profi dslr asszem csak a canonnak van, a D1s, fullframe 11 megapixel. A d100 ha jól tudom, 1,5 szorzós (okés, a félprofi D10 és amatör 300d 1,6x) - nem pont ugyanaz. Mégha a d100 profi vázon is van, de nem profi az érzékelöje.Csak nem fér bele a keretedbe.
Én legtöbbet az üvegre költeném, és 300d vázat vennék. Késöbb jöhetnek a vázak, c fog még kihozni rendesen, és is várom a fullframe hobbigépet :-))) úgy kb 1-3 éven belül.
És mindenáron valóra kell egy álmot váltani nikon ügyben? Álmnodni már nem is jó róla, és közben cvel fotózkodni ;-))) ?
hsoma
Gondolom a súlyra gondolsz mert másra nemigen lehet:-))
sz..zs
Én próbáltam mindkettőt. Keress olyanokat akik az egyik rendszerről áttértek a másikra és kérdezd meg miért. Lefogadom, h csak az egyik irányba fogsz ilyet találni. Vajon miért?!
okes. Koszi az ajanlot. Varom a tobbieket is ha van.
Szetnezek Canon teren is. Bar ez kicsit olyan dolog, hogy ha az ember mondjuk egy regi Citroen tulajdonosakent ugy gondolja, hogy az autok csucsa a BMW, hiaba ajanlgatnak neki Lexus-t...
Most pl egy MZ-7es Pentaxom van, es hiaba vannak/voltak jobbak is az o kategoriajaban, az ember elfogadja a hibaival egyutt es probal igy jo kepeket csinalni...
nincs problémám, tanácsnak gondoltam.
Csak image miatt kár Net venni (ha más ok nincs)
N használó haverom irigyli a c AF sebességet (persze mindeki a magáét szereti többnyire)
Nézz át a digitcam fórumokba, szvsz a 300d marha jó kis gép, legrosszabb áron bruttó 360, itthon.
Alapobi jár hozzá 18-55mm. Hibbigép, de mindet tud. Marad zsé obira - ugye ezek csinálják a képet, nem a váz.
17-40 4L obi (L= delux a canonnél) itthon bruttó 370,000, kint 700 usd+sarc (ha kell)
70-200 4L (megint a tuti) - én most vettem szürkeimportot 210,000 ért. Rendszervaku canon itthon 150,000, rendszervaku sigma kb 70,000.
Szerintem a EOS fanclub topicban pontosabb listát is összedobnak a tagok. Cnek van pl 28-135 képstabilizált optikája, közel az L minöséghez.
Nemismerem a nikont, nem is pocskondiáznám. De a C marhára vezeti a technológiát az utóbbi években.
Váz: Canon EOS 10D
Vaku: Canon SpeedLite 550EX
Obi: Canon EF 28-135 IS + nagylátószög (ebben nincs tapasztalatom)
A többi értelemszerű.
Én is Nikon párti voltam, míg meg nem ismertem a Canon-t. De ez alkat függő. Ha van lehetőséged, próbáld ki mindkettőt. Végülis mindkettővel lehet jó képeket készíteni, ezen a szinten már nem a technika a szűk keresztmetszet.
Tulajdonkepp en eddig ugy voltam vele, hogy a Nikon az a fenykepezogepek netovabbja. Minden komolyabban fotozo emberkenel ilyet lattam, es ez szerintem egy tenyleg olyan ceg ami direkt erre van raallva. Semmi gondom a Canonnal, csak a 2 ceg profilja reszben fedi 1mast (a Canon mellette meg 1000 masik dolgot csinal), es nekem jobban fekszik az, hogy a Nikon az meg 'csak fotozas', de ugy gondolom, hogy azt mesterfokon.
Es most jott nekem egy munkalehetoseg, amihez 1m Ft koruli ertekben kellene osszeallitanom egy
- gepvaz (d100+elemtartora gondoltam)
- vaku (Nikon SB-50DXre gondoltam)
- obik (Nikkor G 28-80 es G 70-300)
- memkartyak (CF 512 es 128)
- szurok az obikhoz (Hoya - UV, Sky, CirkPolar)
csak egy gondolat, flameet nem akarok, sem vallásháborút, de ha még nincs nikon vázad, biztos hogy ez a legjobb választás?
hú, nekem ne ugorjatok :-)
Canonra gondoltál már? ha v a l a h a is át akarsz térni digitális slr-re, jóól gondold meg most, amig nincs vázad!! mert az üveggyüjteményed többet fog érni elöbb-utóbb, mint a váz, és akkor már nem tudsz könynen átállni.
A canon csinál digivázat amatör áron/kategóriában is - képminösége azonos a félprofiéval! a tökprofi pedig csak érzékelö méretben tér el. A nikon vagy két év alatt lépett egyet elöre.
a canon szárnyal pénzügyileg (tehát tud fejlesztésre költeni, a nikon veszteséges. A c jelenleg vagy 2 évvel rár a n elött digit technológiában.
Mivel a sigmákról kérdeztél: az olcsó s-ek vacakok egy gyári obihoz viszonyitva. a hiperdrágák fej-fej mellett.
En vennek majd 2 db objektivet a (jovendobeli) Nikonomhoz, csak nem tudom hogy milyenek legyenek. Ami fix: autofokuszos zoomobik legyenek...
Persze a valasztas az a celtol fugg, en ugy gondoltam hogy egy eleg nagy tartomanyt le tudnek fogni egy 28-80as es egy 70-300assal. Egyenlore (nem nagy)epuletek (paraszthazak) es azok reszleteinek (faragasok, veranda, mittomen...) fotozasa a cel, de kesobb univerzalisabban is hasznalnam....
Arra gondoltam, hogy legyenek akkor már Nikonok az obik is, de mostansag futottam ossze par Sigmaval, es kicsit meginogtam...
koszi a sok tanacsot.
Lehet meg nem derult ki en Londonban vagyok Ebayen nem talaltam hasznalhatot csak egy kisvaros fotosbizomanyiban Ł450-ert de a fene tudja mindig maximalizalok aztan ra kell jonni hogy a kulombseget ugyis csak a kremje veszi eszre:o) eleg nekem $150-200 apo macroS
QQ!
használtan nézd meg az ebayon, ill. nézz meg külhoni lapokat (majd írom a címeket), én találtam már 740$ - ért is (kb. 170 000+vám+posta - 220E - re jön ki (HUF - ban)- ha nem kezdik el kavargatni a sz..t a pénzügyesek, akkor talán ennyi is marad...
hsoma