Keresés

Részletes keresés

F707 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 315
" Mégha a d100 profi vázon is van, "

A D100 tudtommal az F80-ra épül, ami nem profi váz.

Előzmény: Törölt nick (303)
tux Creative Commons License 2003.11.26 0 0 314
Ez a piszerszázadik hozzászólás.
:)

tux

tux Creative Commons License 2003.11.26 0 0 313
Bocsánat, elszúrtam a szöveget meg a linket, a leglényegesebb helyen.
Itt van helyesen:

Nézzél meg egy D100-ast. Engem nagyon zavart, hogy alapvetően nem vették figyelembe az emberi kéz jellemzőit, mint pl. hogy egy embernek max. 2 db. keze van és az ujjai vastagok és csak egy irányba hajlanak.
A Fénymérési módot a jobb kéz hüvelyk és mutató ujjával tudod változtatni, körömmel kell erősen szorítani, mert különben nem fordul el.
A Meghajtási módot pedig a következőképpen: bal kéz hüvelyk ujjával (körömmel) lenyomsz egy pici pöcköt, majd miközben nyomva tartod, a jobb kezed hüvelyk és mutató ujjával eltekersz egy recés tárcsát (igazság szerint van egy kiálló rész is, elég a jobb hüvelyk ujjad körme, ha ügyes vagy...). Kérdésem: közben melyik kezemmel tartom a gépet?
Ugyan már NIKON, 2001 ben ilyen gépet gyártani? Vajon az F80-ban is így volt? A Canon D30, D60, 10D-vel is fotóztam, azokon nincs ilyesmi, Canonék láttak már élő embert...

tux
U. I.: Persze ettől még remek képeket lehet vele készíteni. Csak ha egy 2001-es konstrukciót 600 ezer forintért árulnak, akkor annak legyen alpja...

Előzmény: sz..zs (310)
tux Creative Commons License 2003.11.26 0 0 312
Nézzél meg egy D100-ast. Engem nagyon zavart, hogy alapvetően nem vették figyelembe az emberi kéz jellemzőit, mint pl. hogy egy embernek max. 2 db. keze van és az ujjai vastagok és csak egy irányba hajlanak.
A Fénymérési módot a jobb kéz hüvelyk és mutató ujjával tudod változtatni, körömmel kell erősen szorítani, mert különben nem fordul el.
A Fénymérési módot pedig a következőképpen: bal kéz hüvelyk ujjával (körömmel) lenyomsz egy pici pöcköt, majd miközben nyomva tartod, a jobb kezed hüvelyk és mutató ujjával eltekersz egy recés tárcsát (igazság szerint van egy kiálló rész is, elég a jobb hüvelyk ujjad körme, ha elég ügyes vagy...). Kérdésem: közben melyik kezemmel tartom a gépet?
Ugyan már NIKON, 2001 ben ilyen gépet gyártani? Vajon az F80-ban is így volt? A Canon D30, D60, 10D-vel is fotóztam, azokon nincs ilyesmi, Canonék láttak már élő embert...

tux
U. I.: Persze ettől még remek képeket lehet vele készíteni. Csak ha egy 2001-es konstrukciót 600 ezer forintért árulnak, akkor annak legyen alpja...

Előzmény: sz..zs (310)
hsoma Creative Commons License 2003.11.26 0 0 311
Ctrab!

Nézz körul egy kicsit! A Sigma 100-300/f:4 HSM IF stb. több pontot (4.18) szedett össze, mint a fix 300 - as C. (EF 4.0 300mm USM L IS) (4.04 pont - na jó ez nem olyan nagy külömbség), hogy a zoomról ne is beszéljek (EF 5.6 100-300mm L 3.05 pont)!!!

forrás (mindenkinek ajánlom):www.photozone.de/2Equipment/easytxt.htm

(persze nem kell minden tesztnek hinni...)
Elismerem, hogy a C. majd mindenhol veri a Nikont, de jórészt amiatt, mert most a lágy lencsékre buknak a jónépek (na jó meg a sebesség okából)-JAVÍTS KI, HA NEM JÓL TUDOM! (én azért vagyok Nikonos, mert manuál gép(ekk)el főleg dokumentálok, ezért nem igazán tudom honorálni se a lágy lencséket, se a megbízhatatlanságot (ez utóbbi az összes digit gépre vonatkozik)).

Üdv: hsoma

Előzmény: ctrab (301)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 310
_ctrab

es mely teruleten alap inkabb a N? Az en kepem tenyleg regen fogant, de mivel eddig nem nyilt alkalmam beszerezni egy hasonlo kategoriaju gepet, nem figyeltem azt, hogy esetleg a C lenyomta volna a N-t... Az en N_eleterzesemet regebbi NG magazinok es ilyen-olyan amcsi filmek epitettek. (pl asszem a Smaragd romanca (v krokodil dandi?) kezdodik epp egy fotos menekulesevel, vagy ott van a BMW imagefilmek kozul az egyik szinten ilyesmi. ha erdekel vkit, elmondom honnan toltheti le, megeri.)

_zbzb

A mostani MZ-7esem is felig szurke, de nagyobb aranyban van benne fekete.
Nemtom mibol van a D100 (F80) vaza (gondolom vmi femesebb akarmibol), de tobben nehezmenyeztek a muanyag kulsot a 300Dnel.

Kepzajban vezet a C? ezt most ugy is erthetem, hogy a N zajosabb, de ugy is hogy a C...

itt egy d100 mintakep (iso200,AF Nikkor ED 14mm F2.8D, 3008x2000, 1,24MB) ez zajosnak szamit?
http://www.nikon-image.com/jpn/products/camera/digital/slr/d100/img/sample/pic_001.jpg

Szerintem a D100 arat eleve lefele epiti a D1X-D1H-D2H triumviratus...

Melyik technika a jobb a CCD v a CMOS? mert ez alapveto kulonbseg C es N kozott... a Nnal azt irjak, hogy a CCD konnyen porosodik...

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 309
300d ezüst szine: hát ezüst. a 70-200 4L obi szürkéjével kifejezetten pocsékul néz ki, mégis csipem öket igy együtt :-)))

asszem képzajban is vezet a C.

szvsz ha a N kihoz egy uj d100 jellegüt, a tiednek leme gyaz ára rögtön, nem fogod tudni bukta nélkül eladni. A C most hozta ki a 300d-t, valszeg egy darabig marad - C félévente hoz ki ujat, a D100 másfél éves. persz e a C tulajok a gyors ciklus miatt szivnak - a D60, D10, 300d kérdése inkább marketing, meg erkölcsi avulás. valamelyik eos topicban valaki felpakolt d30 (3 megapix) képeket utómunkázva, ugyan olyan volt, mint egy 5 megás prosumer kompakt (alapból persze). szóval nem feltétlenül kell a legujabb - de a zajmentes érzékelö fontos, meg az üvegek.

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 308
index értékelést nem tudom értékelni, mert nikonom nincs, kezemben sem volt soha.
szerintem a topicocban mélyedj el, canonból: fanclub, 300d, d10, dslr topicocat ajánlom.
nekem úgy tünik, hogy többen használnak canont itthon - több hasonszörütöl tudsz kérdezni.
Előzmény: sz..zs (306)
ctrab Creative Commons License 2003.11.26 0 0 307
Mindegy melyik irány keress olyat aki váltott:-))

Egyébként ismerem az érzést amit a Nikon iránt érzel, és megértelek.
Csak adalékok, h ne csak az emóció döntsön. Szóval a természetfotósok közt azért a canon inkább a standard, és ha körbenézel egy sporteseményen ott is szinte csak fehér obit látsz. Persze a nikon sem rossz vagy rosszabb, döntsd el mire akarod használni, és aszerint vásárolj. A fent említett két kategóriában a c a nyerő.
A te képed valszeg már régebben fogant, igaz?

Előzmény: sz..zs (302)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 306
ugy lesz!

bar ez meg alapos merlegeles kerdese...

az index.hu digi reszlege ertekelesenek higgyek?

Nikon D100
http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=239

Canon EOS 300D
http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=457

Canon EOS 10D
http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=320

Előzmény: Törölt nick (305)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 305
bármit veszel, használd egészséggel!
Előzmény: sz..zs (304)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 304
Tudod nekem a Nikonok mar eleve megjelenesukben jobban tetszenek. No persze nem a dizajnrol szol a dolog (valahol persze igen pl a 300D ezustben kifejezetten nem tetszik) Egyszeruen idegenkedek a Canontol, barmennyire is vagja a Nikont belsoleg.
Es ennyi penzert tenyleg egy almot valositanek meg, es az 98% hogy Nikon lesz... legfeljebb csalodom. De ezt mindenkepp hasznalnom kell, hogy aztan nyilatkozhassak rola. Nem eleg mind2t kiprobalni a boltban, vagy az itt elhangzottakra hagyatkoznom.
Tenyleg nem reklamozni akarom itt a Nikont, de ha a erre a markara gondolok, elojon egy eleterzes, ami a Canon-nal nem (lehet hogy epp a N megléte miatt). Neha még egy kép is elougrik Yamashitarol, kezeben egy Nikonnal (persze manualissal)
Előzmény: Törölt nick (303)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 303
profi dslr asszem csak a canonnak van, a D1s, fullframe 11 megapixel. A d100 ha jól tudom, 1,5 szorzós (okés, a félprofi D10 és amatör 300d 1,6x) - nem pont ugyanaz. Mégha a d100 profi vázon is van, de nem profi az érzékelöje.Csak nem fér bele a keretedbe.
Én legtöbbet az üvegre költeném, és 300d vázat vennék. Késöbb jöhetnek a vázak, c fog még kihozni rendesen, és is várom a fullframe hobbigépet :-))) úgy kb 1-3 éven belül.

És mindenáron valóra kell egy álmot váltani nikon ügyben? Álmnodni már nem is jó róla, és közben cvel fotózkodni ;-))) ?

Előzmény: sz..zs (300)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 302
egyik irany? vagyis Nikon -> Canon?
Előzmény: ctrab (301)
ctrab Creative Commons License 2003.11.26 0 0 301
hsoma
Gondolom a súlyra gondolsz mert másra nemigen lehet:-))

sz..zs
Én próbáltam mindkettőt. Keress olyanokat akik az egyik rendszerről áttértek a másikra és kérdezd meg miért. Lefogadom, h csak az egyik irányba fogsz ilyet találni. Vajon miért?!

Előzmény: hsoma (295)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 300
okes. Koszi az ajanlot. Varom a tobbieket is ha van.

Szetnezek Canon teren is. Bar ez kicsit olyan dolog, hogy ha az ember mondjuk egy regi Citroen tulajdonosakent ugy gondolja, hogy az autok csucsa a BMW, hiaba ajanlgatnak neki Lexus-t...

Most pl egy MZ-7es Pentaxom van, es hiaba vannak/voltak jobbak is az o kategoriajaban, az ember elfogadja a hibaival egyutt es probal igy jo kepeket csinalni...

Bar most azert szeretnek egy profi(?) gepet...

Előzmény: Törölt nick (299)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 299
sz..zs,

nincs problémám, tanácsnak gondoltam.
Csak image miatt kár Net venni (ha más ok nincs)
N használó haverom irigyli a c AF sebességet (persze mindeki a magáét szereti többnyire)
Nézz át a digitcam fórumokba, szvsz a 300d marha jó kis gép, legrosszabb áron bruttó 360, itthon.
Alapobi jár hozzá 18-55mm. Hibbigép, de mindet tud. Marad zsé obira - ugye ezek csinálják a képet, nem a váz.
17-40 4L obi (L= delux a canonnél) itthon bruttó 370,000, kint 700 usd+sarc (ha kell)
70-200 4L (megint a tuti) - én most vettem szürkeimportot 210,000 ért. Rendszervaku canon itthon 150,000, rendszervaku sigma kb 70,000.
Szerintem a EOS fanclub topicban pontosabb listát is összedobnak a tagok. Cnek van pl 28-135 képstabilizált optikája, közel az L minöséghez.
Nemismerem a nikont, nem is pocskondiáznám. De a C marhára vezeti a technológiát az utóbbi években.

Előzmény: sz..zs (296)
hsoma Creative Commons License 2003.11.26 0 0 298
sz..zs!
Sajnos, ha digitet akarsz, akkor inkább a C., de ha analóg és méghozzá manuál, akkor marad(na) a Nikon.
hsoma
Előzmény: sz..zs (296)
tux Creative Commons License 2003.11.26 0 0 297
Váz: Canon EOS 10D
Vaku: Canon SpeedLite 550EX
Obi: Canon EF 28-135 IS + nagylátószög (ebben nincs tapasztalatom)
A többi értelemszerű.

Én is Nikon párti voltam, míg meg nem ismertem a Canon-t. De ez alkat függő. Ha van lehetőséged, próbáld ki mindkettőt. Végülis mindkettővel lehet jó képeket készíteni, ezen a szinten már nem a technika a szűk keresztmetszet.

tux

Előzmény: sz..zs (296)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 296
Ertem a problemad...

Tulajdonkepp en eddig ugy voltam vele, hogy a Nikon az a fenykepezogepek netovabbja. Minden komolyabban fotozo emberkenel ilyet lattam, es ez szerintem egy tenyleg olyan ceg ami direkt erre van raallva. Semmi gondom a Canonnal, csak a 2 ceg profilja reszben fedi 1mast (a Canon mellette meg 1000 masik dolgot csinal), es nekem jobban fekszik az, hogy a Nikon az meg 'csak fotozas', de ugy gondolom, hogy azt mesterfokon.

Es most jott nekem egy munkalehetoseg, amihez 1m Ft koruli ertekben kellene osszeallitanom egy

- gepvaz (d100+elemtartora gondoltam)
- vaku (Nikon SB-50DXre gondoltam)
- obik (Nikkor G 28-80 es G 70-300)
- memkartyak (CF 512 es 128)
- szurok az obikhoz (Hoya - UV, Sky, CirkPolar)

Na ez eddig 1m 52e Ft

Ha van jobb 5let VAROM!

Előzmény: Törölt nick (294)
hsoma Creative Commons License 2003.11.26 0 0 295
zbzb!
Nana,a Sigma jobb obikban toronymagasan ráver a C. - ra pl. 300 - as zoomban (de sajna a Nikonra is)
hsoma
Előzmény: Törölt nick (294)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 294
sz..zs,

csak egy gondolat, flameet nem akarok, sem vallásháborút, de ha még nincs nikon vázad, biztos hogy ez a legjobb választás?

hú, nekem ne ugorjatok :-)

Canonra gondoltál már? ha v a l a h a is át akarsz térni digitális slr-re, jóól gondold meg most, amig nincs vázad!! mert az üveggyüjteményed többet fog érni elöbb-utóbb, mint a váz, és akkor már nem tudsz könynen átállni.
A canon csinál digivázat amatör áron/kategóriában is - képminösége azonos a félprofiéval! a tökprofi pedig csak érzékelö méretben tér el. A nikon vagy két év alatt lépett egyet elöre.

a canon szárnyal pénzügyileg (tehát tud fejlesztésre költeni, a nikon veszteséges. A c jelenleg vagy 2 évvel rár a n elött digit technológiában.

Mivel a sigmákról kérdeztél: az olcsó s-ek vacakok egy gyári obihoz viszonyitva. a hiperdrágák fej-fej mellett.

Előzmény: sz..zs (293)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 293
Szasztok!

En vennek majd 2 db objektivet a (jovendobeli) Nikonomhoz, csak nem tudom hogy milyenek legyenek. Ami fix: autofokuszos zoomobik legyenek...
Persze a valasztas az a celtol fugg, en ugy gondoltam hogy egy eleg nagy tartomanyt le tudnek fogni egy 28-80as es egy 70-300assal. Egyenlore (nem nagy)epuletek (paraszthazak) es azok reszleteinek (faragasok, veranda, mittomen...) fotozasa a cel, de kesobb univerzalisabban is hasznalnam....
Arra gondoltam, hogy legyenek akkor már Nikonok az obik is, de mostansag futottam ossze par Sigmaval, es kicsit meginogtam...

ti mit ajanlanátok?

QQ Creative Commons License 2003.11.25 0 0 292
koszi a sok tanacsot.
Lehet meg nem derult ki en Londonban vagyok Ebayen nem talaltam hasznalhatot csak egy kisvaros fotosbizomanyiban Ł450-ert de a fene tudja mindig maximalizalok aztan ra kell jonni hogy a kulombseget ugyis csak a kremje veszi eszre:o) eleg nekem $150-200 apo macroS
Előzmény: hsoma (291)
hsoma Creative Commons License 2003.11.25 0 0 291
QQ
bocs, kb. 250E körüli összegre jön ki, tehát inkább a használt (ebayon 300-400€)
hsoma
Előzmény: hsoma (289)
hsoma Creative Commons License 2003.11.25 0 0 290
Unclerabbit
nincs külön (r)os(s)ztrák oldal, a 'sógorokra' ugyanazok vonatkoznak mint a teutonokra
tehát: www.nikon.de
hsoma
Előzmény: Unclerabbit (287)
hsoma Creative Commons License 2003.11.25 0 0 289
QQ!
használtan nézd meg az ebayon, ill. nézz meg külhoni lapokat (majd írom a címeket), én találtam már 740$ - ért is (kb. 170 000+vám+posta - 220E - re jön ki (HUF - ban)- ha nem kezdik el kavargatni a sz..t a pénzügyesek, akkor talán ennyi is marad...
hsoma
Előzmény: QQ (282)
KerGe Creative Commons License 2003.11.25 0 0 288
Én itt szoktam venni:
www.knips.com

Nagyon korrektek, van sok cucc, és értenek is hozzá.

Előzmény: Unclerabbit (287)
Unclerabbit Creative Commons License 2003.11.25 0 0 287
Hello Mindenkinek!

Objektivet szeretnek venni. Nikont. Azt hallottam, hogy Ausztriaban olcsobban lehet hozzajutni ilyesmihez. Kiprobalt, megbizhato cimek kellenének. Sajnos nincs osztrak Nikon oldal:(.

Thanks

U.R.
unclerabbit@mailbox.hu

QQ Creative Commons License 2003.11.24 0 0 286
hat akkor marad az a apo macroS 100-300 sigma. ha nem beszeltek ra masra 150000ig:o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!