Ha egyre gondolunk, akkor valószínű, hogy nem, mert tárgytalan a dolog, (ha minden igaz) van olcsóbb forrás.
Ha nem egyre gondolunk, akkor nagyon szivesen. :)))
"- melyik kezemmel tartom a gepet? hat sokesetben tartja helyettem a manfrottom, vagy ha nem akkor sem fogok egyszerre a bal es jobb kezemmel ket kulonfele dolgot egyszerre kapcsolni rajta... nem szokasom."
"Gyakorlás nélkül" egy dolog (a meghajtási mód) kapcsolásához kell két kéz...
Feltétlen próbálj ki egy 10d-t és egy d100at is!
Az egyik legfontosabb, hgoy hogyan tudod kezelni őket, hogy áll kézre, milyen a fogása, stb.
a többi nagyrész az optikáidon fog múlni, a kép meg leginkább rajtad.
A többi duma csak sallang.
Mindkét gép jó minőségű képek készítését teszi lehetővé (a megfelelő objektívekkel - ezért tanácsos inkább innen, semmint a váz felől megközelíteni a vásárlást).
---
tény, hogy én félve adnék ki ma annyit egy d100-ért. "drága" és "öreg". de ettől függetlenül nagyon jó gép.
- nekem alapvetoen nincsennek hatalmas nagy es vastag ujjaim, ugyhogy szerintem menni fog... (ez legyen a legkevesebb :)
- a fenymeresi modot a jobb kezemmel avagy a bal kezemmel? hogyisvanez? de nyugi rajottem arra hogy mit szerettel volna linkelni (inhand02) a masodik esetben... :)
- melyik kezemmel tartom a gepet? hat sokesetben tartja helyettem a manfrottom, vagy ha nem akkor sem fogok egyszerre a bal es jobb kezemmel ket kulonfele dolgot egyszerre kapcsolni rajta... nem szokasom.
- szerintem a 600e (730 elemtartoval!) Ft alapja maga a Nikon meg ami mogotte van... (Frei tamas utan szabadon... :)
De ez jol esett tux, hogy dizajnbeli dologba mentunk at, szerintem ez fontos dolog...
"A Fénymérési módot a jobb kéz hüvelyk és mutató ujjával tudod változtatni, körömmel kell erősen szorítani, mert különben nem fordul el. "
lehet mázlim van de nálam ez könnyedén megy.
"A Meghajtási módot pedig a következőképpen: bal kéz hüvelyk ujjával (körömmel) lenyomsz egy pici pöcköt, majd miközben nyomva tartod, a jobb kezed hüvelyk és mutató ujjával eltekersz egy recés tárcsát (igazság szerint van egy kiálló rész "
hát valóban elba..ák, de nem olyan vészes 1 kézzel is müxik, kicsit gyakorolni kell.
:)))
Bocsánat, elszúrtam a szöveget meg a linket, a leglényegesebb helyen.
Itt van helyesen:
Nézzél meg egy D100-ast. Engem nagyon zavart, hogy alapvetően nem vették figyelembe az emberi kéz jellemzőit, mint pl. hogy egy embernek max. 2 db. keze van és az ujjai vastagok és csak egy irányba hajlanak.
A Fénymérési módot a jobb kéz hüvelyk és mutató ujjával tudod változtatni, körömmel kell erősen szorítani, mert különben nem fordul el.
A Meghajtási módot pedig a következőképpen: bal kéz hüvelyk ujjával (körömmel) lenyomsz egy pici pöcköt, majd miközben nyomva tartod, a jobb kezed hüvelyk és mutató ujjával eltekersz egy recés tárcsát (igazság szerint van egy kiálló rész is, elég a jobb hüvelyk ujjad körme, ha ügyes vagy...). Kérdésem: közben melyik kezemmel tartom a gépet?
Ugyan már NIKON, 2001 ben ilyen gépet gyártani? Vajon az F80-ban is így volt? A Canon D30, D60, 10D-vel is fotóztam, azokon nincs ilyesmi, Canonék láttak már élő embert...
tux
U. I.: Persze ettől még remek képeket lehet vele készíteni. Csak ha egy 2001-es konstrukciót 600 ezer forintért árulnak, akkor annak legyen alpja...
Nézzél meg egy D100-ast. Engem nagyon zavart, hogy alapvetően nem vették figyelembe az emberi kéz jellemzőit, mint pl. hogy egy embernek max. 2 db. keze van és az ujjai vastagok és csak egy irányba hajlanak.
A Fénymérési módot a jobb kéz hüvelyk és mutató ujjával tudod változtatni, körömmel kell erősen szorítani, mert különben nem fordul el.
A Fénymérési módot pedig a következőképpen: bal kéz hüvelyk ujjával (körömmel) lenyomsz egy pici pöcköt, majd miközben nyomva tartod, a jobb kezed hüvelyk és mutató ujjával eltekersz egy recés tárcsát (igazság szerint van egy kiálló rész is, elég a jobb hüvelyk ujjad körme, ha elég ügyes vagy...). Kérdésem: közben melyik kezemmel tartom a gépet?
Ugyan már NIKON, 2001 ben ilyen gépet gyártani? Vajon az F80-ban is így volt? A Canon D30, D60, 10D-vel is fotóztam, azokon nincs ilyesmi, Canonék láttak már élő embert...
tux
U. I.: Persze ettől még remek képeket lehet vele készíteni. Csak ha egy 2001-es konstrukciót 600 ezer forintért árulnak, akkor annak legyen alpja...
Nézz körul egy kicsit! A Sigma 100-300/f:4 HSM IF stb. több pontot (4.18) szedett össze, mint a fix 300 - as C. (EF 4.0 300mm USM L IS) (4.04 pont - na jó ez nem olyan nagy külömbség), hogy a zoomról ne is beszéljek (EF 5.6 100-300mm L 3.05 pont)!!!
forrás (mindenkinek ajánlom):www.photozone.de/2Equipment/easytxt.htm
(persze nem kell minden tesztnek hinni...)
Elismerem, hogy a C. majd mindenhol veri a Nikont, de jórészt amiatt, mert most a lágy lencsékre buknak a jónépek (na jó meg a sebesség okából)-JAVÍTS KI, HA NEM JÓL TUDOM! (én azért vagyok Nikonos, mert manuál gép(ekk)el főleg dokumentálok, ezért nem igazán tudom honorálni se a lágy lencséket, se a megbízhatatlanságot (ez utóbbi az összes digit gépre vonatkozik)).
es mely teruleten alap inkabb a N? Az en kepem tenyleg regen fogant, de mivel eddig nem nyilt alkalmam beszerezni egy hasonlo kategoriaju gepet, nem figyeltem azt, hogy esetleg a C lenyomta volna a N-t... Az en N_eleterzesemet regebbi NG magazinok es ilyen-olyan amcsi filmek epitettek. (pl asszem a Smaragd romanca (v krokodil dandi?) kezdodik epp egy fotos menekulesevel, vagy ott van a BMW imagefilmek kozul az egyik szinten ilyesmi. ha erdekel vkit, elmondom honnan toltheti le, megeri.)
_zbzb
A mostani MZ-7esem is felig szurke, de nagyobb aranyban van benne fekete.
Nemtom mibol van a D100 (F80) vaza (gondolom vmi femesebb akarmibol), de tobben nehezmenyeztek a muanyag kulsot a 300Dnel.
Kepzajban vezet a C? ezt most ugy is erthetem, hogy a N zajosabb, de ugy is hogy a C...
itt egy d100 mintakep (iso200,AF Nikkor ED 14mm F2.8D, 3008x2000, 1,24MB) ez zajosnak szamit?
http://www.nikon-image.com/jpn/products/camera/digital/slr/d100/img/sample/pic_001.jpg
Szerintem a D100 arat eleve lefele epiti a D1X-D1H-D2H triumviratus...
Melyik technika a jobb a CCD v a CMOS? mert ez alapveto kulonbseg C es N kozott... a Nnal azt irjak, hogy a CCD konnyen porosodik...
300d ezüst szine: hát ezüst. a 70-200 4L obi szürkéjével kifejezetten pocsékul néz ki, mégis csipem öket igy együtt :-)))
asszem képzajban is vezet a C.
szvsz ha a N kihoz egy uj d100 jellegüt, a tiednek leme gyaz ára rögtön, nem fogod tudni bukta nélkül eladni. A C most hozta ki a 300d-t, valszeg egy darabig marad - C félévente hoz ki ujat, a D100 másfél éves. persz e a C tulajok a gyors ciklus miatt szivnak - a D60, D10, 300d kérdése inkább marketing, meg erkölcsi avulás. valamelyik eos topicban valaki felpakolt d30 (3 megapix) képeket utómunkázva, ugyan olyan volt, mint egy 5 megás prosumer kompakt (alapból persze). szóval nem feltétlenül kell a legujabb - de a zajmentes érzékelö fontos, meg az üvegek.
index értékelést nem tudom értékelni, mert nikonom nincs, kezemben sem volt soha.
szerintem a topicocban mélyedj el, canonból: fanclub, 300d, d10, dslr topicocat ajánlom.
nekem úgy tünik, hogy többen használnak canont itthon - több hasonszörütöl tudsz kérdezni.
Egyébként ismerem az érzést amit a Nikon iránt érzel, és megértelek.
Csak adalékok, h ne csak az emóció döntsön. Szóval a természetfotósok közt azért a canon inkább a standard, és ha körbenézel egy sporteseményen ott is szinte csak fehér obit látsz. Persze a nikon sem rossz vagy rosszabb, döntsd el mire akarod használni, és aszerint vásárolj. A fent említett két kategóriában a c a nyerő.
A te képed valszeg már régebben fogant, igaz?
Tudod nekem a Nikonok mar eleve megjelenesukben jobban tetszenek. No persze nem a dizajnrol szol a dolog (valahol persze igen pl a 300D ezustben kifejezetten nem tetszik) Egyszeruen idegenkedek a Canontol, barmennyire is vagja a Nikont belsoleg.
Es ennyi penzert tenyleg egy almot valositanek meg, es az 98% hogy Nikon lesz... legfeljebb csalodom. De ezt mindenkepp hasznalnom kell, hogy aztan nyilatkozhassak rola. Nem eleg mind2t kiprobalni a boltban, vagy az itt elhangzottakra hagyatkoznom.
Tenyleg nem reklamozni akarom itt a Nikont, de ha a erre a markara gondolok, elojon egy eleterzes, ami a Canon-nal nem (lehet hogy epp a N megléte miatt). Neha még egy kép is elougrik Yamashitarol, kezeben egy Nikonnal (persze manualissal)
profi dslr asszem csak a canonnak van, a D1s, fullframe 11 megapixel. A d100 ha jól tudom, 1,5 szorzós (okés, a félprofi D10 és amatör 300d 1,6x) - nem pont ugyanaz. Mégha a d100 profi vázon is van, de nem profi az érzékelöje.Csak nem fér bele a keretedbe.
Én legtöbbet az üvegre költeném, és 300d vázat vennék. Késöbb jöhetnek a vázak, c fog még kihozni rendesen, és is várom a fullframe hobbigépet :-))) úgy kb 1-3 éven belül.
És mindenáron valóra kell egy álmot váltani nikon ügyben? Álmnodni már nem is jó róla, és közben cvel fotózkodni ;-))) ?
hsoma
Gondolom a súlyra gondolsz mert másra nemigen lehet:-))
sz..zs
Én próbáltam mindkettőt. Keress olyanokat akik az egyik rendszerről áttértek a másikra és kérdezd meg miért. Lefogadom, h csak az egyik irányba fogsz ilyet találni. Vajon miért?!
okes. Koszi az ajanlot. Varom a tobbieket is ha van.
Szetnezek Canon teren is. Bar ez kicsit olyan dolog, hogy ha az ember mondjuk egy regi Citroen tulajdonosakent ugy gondolja, hogy az autok csucsa a BMW, hiaba ajanlgatnak neki Lexus-t...
Most pl egy MZ-7es Pentaxom van, es hiaba vannak/voltak jobbak is az o kategoriajaban, az ember elfogadja a hibaival egyutt es probal igy jo kepeket csinalni...
nincs problémám, tanácsnak gondoltam.
Csak image miatt kár Net venni (ha más ok nincs)
N használó haverom irigyli a c AF sebességet (persze mindeki a magáét szereti többnyire)
Nézz át a digitcam fórumokba, szvsz a 300d marha jó kis gép, legrosszabb áron bruttó 360, itthon.
Alapobi jár hozzá 18-55mm. Hibbigép, de mindet tud. Marad zsé obira - ugye ezek csinálják a képet, nem a váz.
17-40 4L obi (L= delux a canonnél) itthon bruttó 370,000, kint 700 usd+sarc (ha kell)
70-200 4L (megint a tuti) - én most vettem szürkeimportot 210,000 ért. Rendszervaku canon itthon 150,000, rendszervaku sigma kb 70,000.
Szerintem a EOS fanclub topicban pontosabb listát is összedobnak a tagok. Cnek van pl 28-135 képstabilizált optikája, közel az L minöséghez.
Nemismerem a nikont, nem is pocskondiáznám. De a C marhára vezeti a technológiát az utóbbi években.