Keresés

Részletes keresés

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2003.11.26 0 0 327
Mi van itten eladó?
:)))
handras Creative Commons License 2003.11.26 0 0 326
Egyre gondolunk! :-( Mennyivel olcsóbb? Lehet, hogy lehet alkudni. :-)
Előzmény: F707 (324)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 325
na majd kiderul. persze remelem nem erővágóval kell majd kuzdenem rajta... :D
Előzmény: tux (321)
F707 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 324
Handras!

Ha egyre gondolunk, akkor valószínű, hogy nem, mert tárgytalan a dolog, (ha minden igaz) van olcsóbb forrás.
Ha nem egyre gondolunk, akkor nagyon szivesen. :)))

Előzmény: handras (320)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2003.11.26 0 0 323
"mennyire jo megkozelites?"

hát...

Sok pénzé veszel egy vázat...
aztán kevésbé soké obit...

kicsit sánta.

Előzmény: sz..zs (322)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 322
"A többi duma csak sallang."

JOL MONDOD!

De ha maradnek a Nikonnal, akkor ez a ket obi

Nikkor AF 70-300mm f/4-5.6G
Nikkor AF 28-80 f/3.3-5.6G

mennyire jo megkozelites?

Mert vegulis ez volt az indulokerdesem...

Előzmény: F707 (319)
tux Creative Commons License 2003.11.26 0 0 321
"- melyik kezemmel tartom a gepet? hat sokesetben tartja helyettem a manfrottom, vagy ha nem akkor sem fogok egyszerre a bal es jobb kezemmel ket kulonfele dolgot egyszerre kapcsolni rajta... nem szokasom."

"Gyakorlás nélkül" egy dolog (a meghajtási mód) kapcsolásához kell két kéz...

tux

Előzmény: sz..zs (317)
handras Creative Commons License 2003.11.26 0 0 320
F707: Nem akarunk mi beszélgetni? :DDD
Előzmény: F707 (319)
F707 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 319
sz..sz

Feltétlen próbálj ki egy 10d-t és egy d100at is!
Az egyik legfontosabb, hgoy hogyan tudod kezelni őket, hogy áll kézre, milyen a fogása, stb.
a többi nagyrész az optikáidon fog múlni, a kép meg leginkább rajtad.
A többi duma csak sallang.

Mindkét gép jó minőségű képek készítését teszi lehetővé (a megfelelő objektívekkel - ezért tanácsos inkább innen, semmint a váz felől megközelíteni a vásárlást).
---
tény, hogy én félve adnék ki ma annyit egy d100-ért. "drága" és "öreg". de ettől függetlenül nagyon jó gép.

Előzmény: sz..zs (317)
F707 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 318
" mert most a lágy lencsékre buknak a jónépek "

Ezt fejtsd ki bővebben légyszives.
Miből gondolod, hgoy a lágy optikákra buknak a jónépek??
A Canon optikák lágyak??

Előzmény: hsoma (311)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 317
- nekem alapvetoen nincsennek hatalmas nagy es vastag ujjaim, ugyhogy szerintem menni fog... (ez legyen a legkevesebb :)

- a fenymeresi modot a jobb kezemmel avagy a bal kezemmel? hogyisvanez? de nyugi rajottem arra hogy mit szerettel volna linkelni (inhand02) a masodik esetben... :)

- melyik kezemmel tartom a gepet? hat sokesetben tartja helyettem a manfrottom, vagy ha nem akkor sem fogok egyszerre a bal es jobb kezemmel ket kulonfele dolgot egyszerre kapcsolni rajta... nem szokasom.

- szerintem a 600e (730 elemtartoval!) Ft alapja maga a Nikon meg ami mogotte van... (Frei tamas utan szabadon... :)

De ez jol esett tux, hogy dizajnbeli dologba mentunk at, szerintem ez fontos dolog...

Előzmény: tux (312)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2003.11.26 0 0 316
"A Fénymérési módot a jobb kéz hüvelyk és mutató ujjával tudod változtatni, körömmel kell erősen szorítani, mert különben nem fordul el. "

lehet mázlim van de nálam ez könnyedén megy.

"A Meghajtási módot pedig a következőképpen: bal kéz hüvelyk ujjával (körömmel) lenyomsz egy pici pöcköt, majd miközben nyomva tartod, a jobb kezed hüvelyk és mutató ujjával eltekersz egy recés tárcsát (igazság szerint van egy kiálló rész "

hát valóban elba..ák, de nem olyan vészes 1 kézzel is müxik, kicsit gyakorolni kell.
:)))

Előzmény: tux (313)
F707 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 315
" Mégha a d100 profi vázon is van, "

A D100 tudtommal az F80-ra épül, ami nem profi váz.

Előzmény: Törölt nick (303)
tux Creative Commons License 2003.11.26 0 0 314
Ez a piszerszázadik hozzászólás.
:)

tux

tux Creative Commons License 2003.11.26 0 0 313
Bocsánat, elszúrtam a szöveget meg a linket, a leglényegesebb helyen.
Itt van helyesen:

Nézzél meg egy D100-ast. Engem nagyon zavart, hogy alapvetően nem vették figyelembe az emberi kéz jellemzőit, mint pl. hogy egy embernek max. 2 db. keze van és az ujjai vastagok és csak egy irányba hajlanak.
A Fénymérési módot a jobb kéz hüvelyk és mutató ujjával tudod változtatni, körömmel kell erősen szorítani, mert különben nem fordul el.
A Meghajtási módot pedig a következőképpen: bal kéz hüvelyk ujjával (körömmel) lenyomsz egy pici pöcköt, majd miközben nyomva tartod, a jobb kezed hüvelyk és mutató ujjával eltekersz egy recés tárcsát (igazság szerint van egy kiálló rész is, elég a jobb hüvelyk ujjad körme, ha ügyes vagy...). Kérdésem: közben melyik kezemmel tartom a gépet?
Ugyan már NIKON, 2001 ben ilyen gépet gyártani? Vajon az F80-ban is így volt? A Canon D30, D60, 10D-vel is fotóztam, azokon nincs ilyesmi, Canonék láttak már élő embert...

tux
U. I.: Persze ettől még remek képeket lehet vele készíteni. Csak ha egy 2001-es konstrukciót 600 ezer forintért árulnak, akkor annak legyen alpja...

Előzmény: sz..zs (310)
tux Creative Commons License 2003.11.26 0 0 312
Nézzél meg egy D100-ast. Engem nagyon zavart, hogy alapvetően nem vették figyelembe az emberi kéz jellemzőit, mint pl. hogy egy embernek max. 2 db. keze van és az ujjai vastagok és csak egy irányba hajlanak.
A Fénymérési módot a jobb kéz hüvelyk és mutató ujjával tudod változtatni, körömmel kell erősen szorítani, mert különben nem fordul el.
A Fénymérési módot pedig a következőképpen: bal kéz hüvelyk ujjával (körömmel) lenyomsz egy pici pöcköt, majd miközben nyomva tartod, a jobb kezed hüvelyk és mutató ujjával eltekersz egy recés tárcsát (igazság szerint van egy kiálló rész is, elég a jobb hüvelyk ujjad körme, ha elég ügyes vagy...). Kérdésem: közben melyik kezemmel tartom a gépet?
Ugyan már NIKON, 2001 ben ilyen gépet gyártani? Vajon az F80-ban is így volt? A Canon D30, D60, 10D-vel is fotóztam, azokon nincs ilyesmi, Canonék láttak már élő embert...

tux
U. I.: Persze ettől még remek képeket lehet vele készíteni. Csak ha egy 2001-es konstrukciót 600 ezer forintért árulnak, akkor annak legyen alpja...

Előzmény: sz..zs (310)
hsoma Creative Commons License 2003.11.26 0 0 311
Ctrab!

Nézz körul egy kicsit! A Sigma 100-300/f:4 HSM IF stb. több pontot (4.18) szedett össze, mint a fix 300 - as C. (EF 4.0 300mm USM L IS) (4.04 pont - na jó ez nem olyan nagy külömbség), hogy a zoomról ne is beszéljek (EF 5.6 100-300mm L 3.05 pont)!!!

forrás (mindenkinek ajánlom):www.photozone.de/2Equipment/easytxt.htm

(persze nem kell minden tesztnek hinni...)
Elismerem, hogy a C. majd mindenhol veri a Nikont, de jórészt amiatt, mert most a lágy lencsékre buknak a jónépek (na jó meg a sebesség okából)-JAVÍTS KI, HA NEM JÓL TUDOM! (én azért vagyok Nikonos, mert manuál gép(ekk)el főleg dokumentálok, ezért nem igazán tudom honorálni se a lágy lencséket, se a megbízhatatlanságot (ez utóbbi az összes digit gépre vonatkozik)).

Üdv: hsoma

Előzmény: ctrab (301)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 310
_ctrab

es mely teruleten alap inkabb a N? Az en kepem tenyleg regen fogant, de mivel eddig nem nyilt alkalmam beszerezni egy hasonlo kategoriaju gepet, nem figyeltem azt, hogy esetleg a C lenyomta volna a N-t... Az en N_eleterzesemet regebbi NG magazinok es ilyen-olyan amcsi filmek epitettek. (pl asszem a Smaragd romanca (v krokodil dandi?) kezdodik epp egy fotos menekulesevel, vagy ott van a BMW imagefilmek kozul az egyik szinten ilyesmi. ha erdekel vkit, elmondom honnan toltheti le, megeri.)

_zbzb

A mostani MZ-7esem is felig szurke, de nagyobb aranyban van benne fekete.
Nemtom mibol van a D100 (F80) vaza (gondolom vmi femesebb akarmibol), de tobben nehezmenyeztek a muanyag kulsot a 300Dnel.

Kepzajban vezet a C? ezt most ugy is erthetem, hogy a N zajosabb, de ugy is hogy a C...

itt egy d100 mintakep (iso200,AF Nikkor ED 14mm F2.8D, 3008x2000, 1,24MB) ez zajosnak szamit?
http://www.nikon-image.com/jpn/products/camera/digital/slr/d100/img/sample/pic_001.jpg

Szerintem a D100 arat eleve lefele epiti a D1X-D1H-D2H triumviratus...

Melyik technika a jobb a CCD v a CMOS? mert ez alapveto kulonbseg C es N kozott... a Nnal azt irjak, hogy a CCD konnyen porosodik...

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 309
300d ezüst szine: hát ezüst. a 70-200 4L obi szürkéjével kifejezetten pocsékul néz ki, mégis csipem öket igy együtt :-)))

asszem képzajban is vezet a C.

szvsz ha a N kihoz egy uj d100 jellegüt, a tiednek leme gyaz ára rögtön, nem fogod tudni bukta nélkül eladni. A C most hozta ki a 300d-t, valszeg egy darabig marad - C félévente hoz ki ujat, a D100 másfél éves. persz e a C tulajok a gyors ciklus miatt szivnak - a D60, D10, 300d kérdése inkább marketing, meg erkölcsi avulás. valamelyik eos topicban valaki felpakolt d30 (3 megapix) képeket utómunkázva, ugyan olyan volt, mint egy 5 megás prosumer kompakt (alapból persze). szóval nem feltétlenül kell a legujabb - de a zajmentes érzékelö fontos, meg az üvegek.

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 308
index értékelést nem tudom értékelni, mert nikonom nincs, kezemben sem volt soha.
szerintem a topicocban mélyedj el, canonból: fanclub, 300d, d10, dslr topicocat ajánlom.
nekem úgy tünik, hogy többen használnak canont itthon - több hasonszörütöl tudsz kérdezni.
Előzmény: sz..zs (306)
ctrab Creative Commons License 2003.11.26 0 0 307
Mindegy melyik irány keress olyat aki váltott:-))

Egyébként ismerem az érzést amit a Nikon iránt érzel, és megértelek.
Csak adalékok, h ne csak az emóció döntsön. Szóval a természetfotósok közt azért a canon inkább a standard, és ha körbenézel egy sporteseményen ott is szinte csak fehér obit látsz. Persze a nikon sem rossz vagy rosszabb, döntsd el mire akarod használni, és aszerint vásárolj. A fent említett két kategóriában a c a nyerő.
A te képed valszeg már régebben fogant, igaz?

Előzmény: sz..zs (302)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 306
ugy lesz!

bar ez meg alapos merlegeles kerdese...

az index.hu digi reszlege ertekelesenek higgyek?

Nikon D100
http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=239

Canon EOS 300D
http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=457

Canon EOS 10D
http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=320

Előzmény: Törölt nick (305)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 305
bármit veszel, használd egészséggel!
Előzmény: sz..zs (304)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 304
Tudod nekem a Nikonok mar eleve megjelenesukben jobban tetszenek. No persze nem a dizajnrol szol a dolog (valahol persze igen pl a 300D ezustben kifejezetten nem tetszik) Egyszeruen idegenkedek a Canontol, barmennyire is vagja a Nikont belsoleg.
Es ennyi penzert tenyleg egy almot valositanek meg, es az 98% hogy Nikon lesz... legfeljebb csalodom. De ezt mindenkepp hasznalnom kell, hogy aztan nyilatkozhassak rola. Nem eleg mind2t kiprobalni a boltban, vagy az itt elhangzottakra hagyatkoznom.
Tenyleg nem reklamozni akarom itt a Nikont, de ha a erre a markara gondolok, elojon egy eleterzes, ami a Canon-nal nem (lehet hogy epp a N megléte miatt). Neha még egy kép is elougrik Yamashitarol, kezeben egy Nikonnal (persze manualissal)
Előzmény: Törölt nick (303)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 303
profi dslr asszem csak a canonnak van, a D1s, fullframe 11 megapixel. A d100 ha jól tudom, 1,5 szorzós (okés, a félprofi D10 és amatör 300d 1,6x) - nem pont ugyanaz. Mégha a d100 profi vázon is van, de nem profi az érzékelöje.Csak nem fér bele a keretedbe.
Én legtöbbet az üvegre költeném, és 300d vázat vennék. Késöbb jöhetnek a vázak, c fog még kihozni rendesen, és is várom a fullframe hobbigépet :-))) úgy kb 1-3 éven belül.

És mindenáron valóra kell egy álmot váltani nikon ügyben? Álmnodni már nem is jó róla, és közben cvel fotózkodni ;-))) ?

Előzmény: sz..zs (300)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 302
egyik irany? vagyis Nikon -> Canon?
Előzmény: ctrab (301)
ctrab Creative Commons License 2003.11.26 0 0 301
hsoma
Gondolom a súlyra gondolsz mert másra nemigen lehet:-))

sz..zs
Én próbáltam mindkettőt. Keress olyanokat akik az egyik rendszerről áttértek a másikra és kérdezd meg miért. Lefogadom, h csak az egyik irányba fogsz ilyet találni. Vajon miért?!

Előzmény: hsoma (295)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 300
okes. Koszi az ajanlot. Varom a tobbieket is ha van.

Szetnezek Canon teren is. Bar ez kicsit olyan dolog, hogy ha az ember mondjuk egy regi Citroen tulajdonosakent ugy gondolja, hogy az autok csucsa a BMW, hiaba ajanlgatnak neki Lexus-t...

Most pl egy MZ-7es Pentaxom van, es hiaba vannak/voltak jobbak is az o kategoriajaban, az ember elfogadja a hibaival egyutt es probal igy jo kepeket csinalni...

Bar most azert szeretnek egy profi(?) gepet...

Előzmény: Törölt nick (299)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 299
sz..zs,

nincs problémám, tanácsnak gondoltam.
Csak image miatt kár Net venni (ha más ok nincs)
N használó haverom irigyli a c AF sebességet (persze mindeki a magáét szereti többnyire)
Nézz át a digitcam fórumokba, szvsz a 300d marha jó kis gép, legrosszabb áron bruttó 360, itthon.
Alapobi jár hozzá 18-55mm. Hibbigép, de mindet tud. Marad zsé obira - ugye ezek csinálják a képet, nem a váz.
17-40 4L obi (L= delux a canonnél) itthon bruttó 370,000, kint 700 usd+sarc (ha kell)
70-200 4L (megint a tuti) - én most vettem szürkeimportot 210,000 ért. Rendszervaku canon itthon 150,000, rendszervaku sigma kb 70,000.
Szerintem a EOS fanclub topicban pontosabb listát is összedobnak a tagok. Cnek van pl 28-135 képstabilizált optikája, közel az L minöséghez.
Nemismerem a nikont, nem is pocskondiáznám. De a C marhára vezeti a technológiát az utóbbi években.

Előzmény: sz..zs (296)
hsoma Creative Commons License 2003.11.26 0 0 298
sz..zs!
Sajnos, ha digitet akarsz, akkor inkább a C., de ha analóg és méghozzá manuál, akkor marad(na) a Nikon.
hsoma
Előzmény: sz..zs (296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!