Keresés

Részletes keresés

QQ Creative Commons License 2003.11.26 0 0 345
Mikor? Miert?
En is errol kerdezoskodom.
Ha ossze tudnad foglalni. legyszi.
Tudom hogy 100-300 f4 de sok az ara nekem.
Van alternativa az arkategoriajaban?
Előzmény: handras (340)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 344
penz 1m Ft, es ha mar C akkor 10D...
most epp ehhez nezek vmi konfiguraciot.

kerdesek:
Sigmanak ugye van C-s bajonettje?
mi az USM?

Előzmény: QQ (338)
handras Creative Commons License 2003.11.26 0 0 343
Ja, ha ennyi a keret akkor valóban 10d.
Előzmény: sz..zs (341)
Hantaboj Creative Commons License 2003.11.26 0 0 342
Ha nem találsz jobb képet, akkor itt egy 300 dpi, papírról szkennelt minta (Sigma 70-300 APO MS). Színeiben egyezik, de kissé lágyabb lett a rajzolata, mint a papíron. No, meg egy kicsit poros, stb.
Előzmény: QQ (337)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 341
penz 1m Ft, es ha mar C akkor 10D...
most epp ehhez nezek vmi konfiguraciot.

Sigmanak ugye van C-s bajonettje?

Előzmény: QQ (338)
handras Creative Commons License 2003.11.26 0 0 340
Még véletlenül se! Már többeket lebeszéltünk róla :-)))
Előzmény: sz..zs (336)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 339
marmint az obirol?
http://www.sigmaphoto.com/html/pages/70_300_ams2.htm
Előzmény: QQ (337)
QQ Creative Commons License 2003.11.26 0 0 338
En is sokat vacakoltam a 300D 10D kozott. Ami nekem lenyeges volt a 3fps es 9kep buffer fenyesebb kereso. Kiprobaltam.nem erit meg nekem 125ezret a 9kep sorozat a kereso meg nem veszes mar hozza is szoktam. Ja es bazinehez. marha egesz nap cipelni kell. van meg tobb kulonbseg de az nem szamit.talan meg a koveto fokuszt tudom hasznalni rawba direkt.d nem fontos ez sem. Akulonbseg meg egy objektiv:o) hathogy nem fekete. fene tuggya amikor eloszor fogtam akkor a feeling elnyomta szint:o) ha van penzed 10D ha csak eppen akkor 300D
Előzmény: sz..zs (336)
QQ Creative Commons License 2003.11.26 0 0 337
erdekes hogy a Sigma AF 4.0-5.6 70-300mm APO Macro Super 3.21 et kaott ami szerintem aranak megfelelo de az user ratingsba meg 1.valamennyit.
Tudtok errol tesztet vagy kepeket a neten? en nem talaltam.
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 336
Megneztem egy tobboldalas leirast a 10Drol...
Hat nem is tudom. Ott elegge etvagygerjesztonek tunik. Most mar tenyleg nemtom hogy melyik legyen. :) Kellett nekem forumolni :)) addig olyan biztos voltam magamban... :)))

No egye fene... szetnezek. De a 300D akkor se!

Előzmény: F707 (331)
hsoma Creative Commons License 2003.11.26 0 0 335
zbzb!
Nem én csináltam a teszteket, ha megnézted,akkor láthattad, hogy nincs USM!
Aha, most látom, hogy van egy ilyenje is a C.-nek (mit mondjak, az előzőtől csak jobb lehet, de a fényerőn meg nem javítottak).
hsoma
Előzmény: Törölt nick (334)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.26 0 0 334
hsoma,

"EF 5.6 100-300mm L 3.05 pont" - az egy q régi obi, nem USM.

Előzmény: hsoma (311)
hsoma Creative Commons License 2003.11.26 0 0 333
F707!

I, Na, ezt elszúrtam, javítok: "jónépek" ki, "profik" be.
Ha megnézegeted a kiállításokat/jobb szkennelt anyagú honlapokat, akkor szemedbe ötölhet a sok C.-s. Na, szelektáljunk csak; riportfotósokat kivesszük (sportfotósokat is!: digitgépek&gyorsaság, itt egyértelműen C. a jobb (sajnos)), maradnak a profi term. fotósok, épületfotósok, művészfotósok: főleg C., na mért is;
1, gyorsaság (ez jelentős lehet pl. eke jégmadarainál, de nem tudom, hogy mennyire szól bele egy portréba, vagy egy teljesen normális tájfotóba (nincsenek extrém fények, nincs gyorsan változó felhőzet, stb. Ja, hogy biztos, ami biztos!, nehogy má' azon a pár 10ed mp - múljon) - tényleg nem tudom, világosítson már fel vki!
2, jó képminőség (saját tapasztalataim alapján nem jár kilométerekkel a Nikon előtt)
3, LÁGYSÁG - ez az a tényező ami a legtöbb C.-nál feltűnik (kiv. néhány teléje) - nekem
(4, visz. olcsó, bár egy NG - s riporternek mindegy az a párszázE HUF - nyi különbség - különösen ha nem ő fizeti)
Summázzunk: számomra az tűnik valószínűnek, hogy a felsorolt 3(+1) érvből 1(+1) az, ami igazán emeli a C.-t, hogy melyek ezek döntse el ki-ki magának.
II, A naturArt kiállításon, összehasonlítod a C.-s és N-s képeket észreveheted a lágyságot az előbbinél (nem minden esetben) - de lehet, hogy csak az én szememmel van baj. Tehát: szerintem igen, a C. objektívei döntő többségben a lágy optikák közé tartoznak.

Üdv: hsoma

Előzmény: F707 (318)
handras Creative Commons License 2003.11.26 0 0 332
mail ment
Előzmény: F707 (330)
F707 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 331
Az attól függ, mire szeretnéd használni, mik a kritériumaid, stb.

Ha csak az a lényeg, hogy Nikon lógjon a nyakadban, mint a filmekben, akkor vedd meg a D100-at, és a gagyi zúmokat. (ezt nem bántásból írom, csak nekem eddig ez jött le).

De, gyanítom, hogy a _jelenlegi_ választékból, a Canon fiatalabb, olcsóbb váza miatt, jobb szettet lehetne összehozni. pl, egy USM-es, stabilizátoros, jó minőségű alapzúmmal, stb.

Előzmény: sz..zs (322)
F707 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 330
Handras!

azért küldj már légyszi egy árat rá mailban.
olyan alku utánit. :)

Előzmény: handras (328)
F707 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 329
...ha tudnám, hogy nálad mennyi?? :))
amúgy már megrendeltem (17-40), elvileg vasárnap már a kezemben lesz.
ha mégsem, akkor megkereslek.
és thx.
Előzmény: handras (326)
handras Creative Commons License 2003.11.26 0 0 328
OFF:

Bármi :-)

ON

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (327)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2003.11.26 0 0 327
Mi van itten eladó?
:)))
handras Creative Commons License 2003.11.26 0 0 326
Egyre gondolunk! :-( Mennyivel olcsóbb? Lehet, hogy lehet alkudni. :-)
Előzmény: F707 (324)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 325
na majd kiderul. persze remelem nem erővágóval kell majd kuzdenem rajta... :D
Előzmény: tux (321)
F707 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 324
Handras!

Ha egyre gondolunk, akkor valószínű, hogy nem, mert tárgytalan a dolog, (ha minden igaz) van olcsóbb forrás.
Ha nem egyre gondolunk, akkor nagyon szivesen. :)))

Előzmény: handras (320)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2003.11.26 0 0 323
"mennyire jo megkozelites?"

hát...

Sok pénzé veszel egy vázat...
aztán kevésbé soké obit...

kicsit sánta.

Előzmény: sz..zs (322)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 322
"A többi duma csak sallang."

JOL MONDOD!

De ha maradnek a Nikonnal, akkor ez a ket obi

Nikkor AF 70-300mm f/4-5.6G
Nikkor AF 28-80 f/3.3-5.6G

mennyire jo megkozelites?

Mert vegulis ez volt az indulokerdesem...

Előzmény: F707 (319)
tux Creative Commons License 2003.11.26 0 0 321
"- melyik kezemmel tartom a gepet? hat sokesetben tartja helyettem a manfrottom, vagy ha nem akkor sem fogok egyszerre a bal es jobb kezemmel ket kulonfele dolgot egyszerre kapcsolni rajta... nem szokasom."

"Gyakorlás nélkül" egy dolog (a meghajtási mód) kapcsolásához kell két kéz...

tux

Előzmény: sz..zs (317)
handras Creative Commons License 2003.11.26 0 0 320
F707: Nem akarunk mi beszélgetni? :DDD
Előzmény: F707 (319)
F707 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 319
sz..sz

Feltétlen próbálj ki egy 10d-t és egy d100at is!
Az egyik legfontosabb, hgoy hogyan tudod kezelni őket, hogy áll kézre, milyen a fogása, stb.
a többi nagyrész az optikáidon fog múlni, a kép meg leginkább rajtad.
A többi duma csak sallang.

Mindkét gép jó minőségű képek készítését teszi lehetővé (a megfelelő objektívekkel - ezért tanácsos inkább innen, semmint a váz felől megközelíteni a vásárlást).
---
tény, hogy én félve adnék ki ma annyit egy d100-ért. "drága" és "öreg". de ettől függetlenül nagyon jó gép.

Előzmény: sz..zs (317)
F707 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 318
" mert most a lágy lencsékre buknak a jónépek "

Ezt fejtsd ki bővebben légyszives.
Miből gondolod, hgoy a lágy optikákra buknak a jónépek??
A Canon optikák lágyak??

Előzmény: hsoma (311)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.26 0 0 317
- nekem alapvetoen nincsennek hatalmas nagy es vastag ujjaim, ugyhogy szerintem menni fog... (ez legyen a legkevesebb :)

- a fenymeresi modot a jobb kezemmel avagy a bal kezemmel? hogyisvanez? de nyugi rajottem arra hogy mit szerettel volna linkelni (inhand02) a masodik esetben... :)

- melyik kezemmel tartom a gepet? hat sokesetben tartja helyettem a manfrottom, vagy ha nem akkor sem fogok egyszerre a bal es jobb kezemmel ket kulonfele dolgot egyszerre kapcsolni rajta... nem szokasom.

- szerintem a 600e (730 elemtartoval!) Ft alapja maga a Nikon meg ami mogotte van... (Frei tamas utan szabadon... :)

De ez jol esett tux, hogy dizajnbeli dologba mentunk at, szerintem ez fontos dolog...

Előzmény: tux (312)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2003.11.26 0 0 316
"A Fénymérési módot a jobb kéz hüvelyk és mutató ujjával tudod változtatni, körömmel kell erősen szorítani, mert különben nem fordul el. "

lehet mázlim van de nálam ez könnyedén megy.

"A Meghajtási módot pedig a következőképpen: bal kéz hüvelyk ujjával (körömmel) lenyomsz egy pici pöcköt, majd miközben nyomva tartod, a jobb kezed hüvelyk és mutató ujjával eltekersz egy recés tárcsát (igazság szerint van egy kiálló rész "

hát valóban elba..ák, de nem olyan vészes 1 kézzel is müxik, kicsit gyakorolni kell.
:)))

Előzmény: tux (313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!