Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2003.11.30 0 0 387
2 nagy kérdés merül fel a nagytele zoomokkal kapcsolatban.

1. A tele felsővége mennyire éles és részletgazdag képet alkot bemozdulástól eltekintve.
(szerintem ebben a kategóriában sok jó nem várható)

2. Az IS,VR,stb a tükörfelcsapódás okozta rezgéseket (nagyteléknél legalább annyira probléma, mint a kézremegés) mennyire képes kompenzelni.
Erre vonatkozó tesztet még nem láttam, de a müködési elvéből következően (sejtem én) nem nagyon, mert lasabb mint a tükör keltette rezgés lefutása.

---
Ezekről kinek milyen tapasztalata van?
Találkozott már valaki IS kontra tükör teszttel???

más:
Ha a Nikon 200-400/4 új stabilizátoros (biztos??) zoomjának optikai minősége megközelíti a régi legendás 200-400/4-et, akkor lehet, hogy ismét érdemes lesz venni Nikon vázat.

Százbolha

Előzmény: QQ (385)
QQ Creative Commons License 2003.11.29 0 0 386
Vegul is en ugy gondolkodtam hogy telenel a jobb optikai tulajdonsag csak allvannyal jon ki akkor inkabb legyen eles mint optikailag tokelete de bemozfult:o)
Es az ara netto Ł360 (alkuval:o)
QQ Creative Commons License 2003.11.29 0 0 385
Tudjatok nemreg elhataroztam azt az APO Macrosuperkettot sigma 75-300.
Natehat felkerekedtem hogy vegyek egyet.
Azt otodik boltba sem volt de ramnez a vitrinbol egy 750-300 f4-5.6 IS USM. namondom most majd jol kiprobalom az IS-t es majd jol megnyugszom hogy nem kell az nekem mert nem jo semmire es jol dontottem a sigmaval. Bekapcsolom az IS-t. Kep megall..all...all. huuu mondom ez nekem kell.
Aztan megvettem:o)
Namost irjatok le azt is ha nagyon rossz. Tudom hogy kozepes kategoria optikailag de ilyen amator szintre jo. Meg en csak 10%ban vonulok ki alvannyal fotozni de ez kezbol eszmeletlen. Most edzest tartok. eddig 1/8nal tartok. Na jo IS nelkul is jol lovok:o) regen sportlottem:o)

sz..zs Creative Commons License 2003.11.28 0 0 384
okes! komolysagkomolysag...
Előzmény: Törölt nick (381)
F707 Creative Commons License 2003.11.28 0 0 383
:)
Előzmény: ctrab (375)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.28 0 0 382
Egyebkent most probalom feltornazni az osszeget 1.5 v 1.8ra. minden a dec kozepen tartando koltsegvetesi tanacskozastol fugg... :(

siraly egy foto... en egyszer a dohany uti zsinagogaba szeretnek beszabadulni a gepemmel...

Előzmény: Törölt nick (381)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.28 0 0 381
ember!

jó a megrendelöd, de a hobbidról van szóóó ;-)) !! több komolyságotejnyebejne :-)

ja, tényleg, a bemutatkozófotóm:
http://index.hu/tech/digicam/fotozz/fotot_megmutat?Foto_ID=6989

az idézett L obival, 1/3 letámasztott könyökkel, 160mm ekv fókusz.
legközelebb megcsinálom állványról is :-)

Előzmény: sz..zs (380)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.28 0 0 380
Hat a megrendelo (muzeum) egy szamitogepes adatbazist akar letrehozni, es ehhez kellenek a képek... ami ugy gondolom, hogy nem igazan igenyel nagyobb fotokat, mint 1024x768...

En emlitettem nekik, hogy emiatt nem igazan kellene ekkora gep, mivel ezt akár egy normalisabb 150e korulivel (mondjuk HPvel) is meg lehet oldani, de hat azt mondtak, hogy ha van ennyi penz, akkor miert ne? En meg nem vitatkoztam... (asszem ezzel most jol leraktam a szinvonalat obiugyben... :)

Előzmény: Törölt nick (379)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.28 0 0 379
azt a fókuszt, amit a leggyakrabban használsz (figyelembe véve a 1,6 szorzót), ezt ha tudod, vedd Les verzióban.
Nekem a (jövendöbeli) 17-40 f4L és meglevö 70-200 f4L közt nincs L, az 50mm 1,8 alapobi közeliti (tesztek szerint), de egy szintén kafa 28-135 IS van . Lesz még valamikor egy 1,4 konverter a 70-200hoz, mert azt a tartományt nem használom gyakran. Konvertálni minden eddigi tudásom szerint csak az L verziót érdemes/szabad, ha minöségre mész. Bövitési útként javaslom ezt is átgondolni.

A 70-200 f4L pedig még sokkal élesebb, mint a 28-135 IS, ebben a fókusztartományban pedig az az egyik legjobb a nem L kategóriában.

nem költeném a teljes millát obira, mert értem, hogy vázra is szükség van. Én a saját felszerelésnél a 300d + kafa obik utat választottam. És beértem a régi 540 EZ vakummal, pedig az csak manuálban megy - én viszont ritkán vakuzok. Igy maradt pénzem obira.

A 300d butitások a fotózásnál már zavartak, de az EOS 5-ösömet sem mindig állitgattam mindenhova, sok jó képet löttem vele programautomatikával, ezért ezekkel a butitásokkal együtt tudok élni.
De amióta összehasonlitottam a szintén sub-average tokina 19-35 élességét az Les szériával, a Tokinára nem tudok örömmel ránézni (persze ez nem fair összehasonlitás, a 20-35 EF fairebb lenne). A 28-135 ISt is gyanakodva szemlélem azóta :-)
Mert korrekt, hibátlan, de nem L.

asszem kénytelen leszel szürkeimportálni :-), de ne add fel.

Még szempont: a megrendelöd mire használja a képeket? Mert ha nyomda, A4, A3 és hasonlók, szintén jó obi kéne, mert esetenként biza interpolálni kell majd. esetleg vaku egyáltalán nem kell, mert amugy is csak kis teret tud bevilágitani, és inkább fontosabb lehet egy jó állvány.

Amúgy semmi bajom a D10-zel, izzadás volt lemondani róla, de meggyözödésem, hogy jól döntöttem.

ne feledd: L, mint Lencse :-)))

fösz már a levedben ;-)) ?

Előzmény: sz..zs (376)
timartom Creative Commons License 2003.11.28 0 0 378
Én személy szerint szeretem a Sigma obikat, de most azt kell mondanom, hogy ha házakat is akarsz fotózni, akkor kell a nagyobb látószög, így az EF 24-85 a jobb választás (nem feltételnül a minőség miatt) a te esetetben.
Előzmény: sz..zs (377)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.28 0 0 377
hat igen, 60e erosen leszukiti a valasztekot. De 350-400e Ftnal sem kell elszallni...

Legyen egy fix 50/1.8, melle pedig

EF 24-85mm f/3.5-4.5 USM
EF 75-300mm f/4.0-5.6 III. USM

vagy

Sigma 28-70 f/2.8 EX Apsherical DF
Sigma AF 4.0-5.6 70-300mm APO Macro Super II

most ez tenyleg nem jo? jut is marad is...
Bar az elso ketto 'sub-average', a Sigmakat meg irtam par hsz-sal ezelott...

Előzmény: Hantaboj (374)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.28 0 0 376
marmint ugy erted, hogy a millát teljes egeszeben L-es obikra koltened? csak mert 340-750ig terjed a dolog. nekem 2-3db-ra van 340e Ft, nem 1re! :)

En minden letezo lefaraghatot (persze egy normalis hatarig) obiba fektetek. De azert az Lek azert arban kicsit durvak.

De en nem vagyok hajlando 300D-re...

Most olvasom az infod, nem semmi... :)

Előzmény: Törölt nick (373)
ctrab Creative Commons License 2003.11.28 0 0 375
Ezt vissza is vonom! Mármint a S. 300/2,8-at. mtf=3,0 A C. mtf= 4,4.
Előzmény: ctrab (369)
Hantaboj Creative Commons License 2003.11.28 0 0 374
Így van, azt meg kell hagyni, ha ilyen pénz áll rendelkezésre, akkor érdemes jobb objektívekben gondolkodni. Más lenne, ha 60 ezret kellene beosztani :)
Előzmény: Törölt nick (373)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.28 0 0 373
sz..zs,

Én mindenképpen L es obikat vennék ekkora keretböl.

L, mint Lencse....

a 10D és 300d közti 25(?) dekát és 150,000(?) froncsit is obiba fektetném természetesen.

szürkén 70-200/4L kb 210,000, 17-40/4L ugyanennyi.
belsö terekhez esetleg egy rövidebb fix, bár az drága tud lenni - és esetleg kerits az ebayen tilt-shiftet az épületfotókhoz.

nem csak beledumálok, 300d-m van, és megindultam az L gyüjtés lejtöjén :-), a 70-200 képét meglátva már gyüjtök a 17-40-re :-)))

Előzmény: Hantaboj (372)
Hantaboj Creative Commons License 2003.11.27 0 0 372
Megnéztem. Az obi nem egy high end - az rendben van. De hogy siralmas, azt azért nem érzem. Belikeltem egy képet. Rossz szkennelés, de annyira szar lenne?? Talán igénytelen vagyok.... Nemtom.
Az más kérdés, hogy digivel kicsit megnyúlnak az obik, ezért a 28 mm talán karcsú lesz neked belső fotókhoz.
Előzmény: sz..zs (371)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.27 0 0 371
most beszelnek le a konfigban szereplo Sigma telerol... az EOS 10D topikban targyaljuk a dolgot, nezz at ha gondolod...
Előzmény: Hantaboj (370)
Hantaboj Creative Commons License 2003.11.27 0 0 370
sz..zs, nekem is ilyen készletem van, csak EOS 30-assal. Nekem tetszik.
Előzmény: sz..zs (349)
ctrab Creative Commons License 2003.11.27 0 0 369
Hát megint jónak mondod mert nekem van 300/4, és ha van olyan sigma obi a 300/2,8 kívül ami szebben rajzol hát megeszem a kalapom. Ne szubjektív teszteket nézz hanem MTF-et.
Előzmény: hsoma (311)
faboferi Creative Commons License 2003.11.27 0 0 368
Igazatok van, beszéltek a beesési szögből adódó problémáról is, csak nem jutott eszembe a 359. sz. hozzászólásomkor.
Előzmény: P.Peter (367)
P.Peter Creative Commons License 2003.11.27 0 0 367
Ha jól tudom, nem is annyira az érzékelővel magával van probléma, hanem az _előtte_ elhelyezett anti-alias szűrővel (ez nem minden érzékelőn van, pl. ha jól emlékszem, a DCS 14PRO érzékelőjén nincs), és a szinmaszkkal. Ezek miatt ugyanis az lenne az ideális, ha az érzékelőre eső fény minden pixelnél merőlegesen esne be, ezzel szemben az objektív tengelyétől kifelé ez a beesési szög egyre nagyobb, vagyis a szélek felé egyre rosszabb a rajzolat. Objektívje válogatja, mennyire, és hogy ez csak full-frame esetén lesz jelentős, vagy már a kisebb érzékelőkön is.
Előzmény: MoJo2 (365)
szpájdermen Creative Commons License 2003.11.27 0 0 366
ebben lehet valami, mert amennyire tudom minden pixel folott van egy "mikrolencse". ha ez igaz, akkor biztos az sem mindegy milyen iranybol jon a feny.
Előzmény: MoJo2 (365)
MoJo2 Creative Commons License 2003.11.27 0 0 365
Én olyat hallottam (és szerintem is lehet benne ráció), hogy a CCD/CMOS pixelek csak bizonyos szög felett beérkező fényt hajlandóak érzékelni.
Ellenben a filmben lévő atomokkal, ahol viszonylag nagy szögeben beérkező fény is reakciót vált ki. De ez inkább csak nagylátószögre jellemző...
Előzmény: tux (358)
sz..zs Creative Commons License 2003.11.27 0 0 364
lattam, reagaltam, koszi...
Előzmény: NJani (363)
NJani Creative Commons License 2003.11.27 0 0 363
sz..zs

A 10D topikban írtam neked ötletet szettre.

Jani

Előzmény: sz..zs (353)
NJani Creative Commons License 2003.11.27 0 0 362
Szia Faboferi !!!

OFF
Képzeld én is Canonizálódtam, te hol tartasz?
ON

Jani (TC-16A konverter)

Előzmény: faboferi (357)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.27 0 0 361
bokehröl lehett itten beszélgetni?
xgab76 Creative Commons License 2003.11.27 0 0 360
Ugye ez nem olyan dolog, mint a Fuji SR, HR vagy milyen érzékelője? :(
Előzmény: faboferi (359)
faboferi Creative Commons License 2003.11.27 0 0 359
Szia tux! Több különböző fórumon, mértékadó szakemberektől hallottam ezt, sőt baráti alapon is megerősítették, amikor az elhangzottaknál nem játszott szerepet a marketing. Igaz, hogy az objektív szerepe mindegyiknél a képalkotás, de más-más a képrögzítés alapja. Pontosan nem tudom elmondani, de olyasmivel magyarázták, hogy a filmen a szemcsék szabálytalanul helyezkednek el, a pixelek viszont szabályosan elhelyezkedő négyzetecskék, ezáltal az élességi probléma sokkal inkább előjön. Jó lenne rávenni valaki illetékest, hogy a szaksajtóban fejtse ki ezt, azt hiszem nagyon sok fotósnak segítségére lenne.
Előzmény: tux (358)
tux Creative Commons License 2003.11.27 0 0 358
Nyilván a gyártók és a forgalmazok azt szeretnék ha új objektívet vennék a digit gépemhez, és nyilván azt sem bánják ha a drágábbak közül választok és végül nyilván ezért hajlandók bármit elismerni. (Aminkor megjelentek a zenei CD-k, sok fejhallgatóra ráírták (olcsó gagyikra is!), hogy digitális zenéhez megfelelő.) Ezen kívül mi ennek a fizikai magyarázata? Filmes és digitális optikának ugyanaz a feladata: a képrögzítő sígjában (lehet film, CMOS vagy CCD) éles képet produkálni. Vagy tudsz valami konkrétumot a különbségről, ami miatt jobb optikát igényelne a digit?

tux

Előzmény: faboferi (357)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!