Keresés

Részletes keresés

cassiusonly Creative Commons License 2003.12.05 0 0 447
Na ez tuti bemozdulás : http://members.lycos.co.uk/qq67/allvany%201per40%208.JPG

A többi szerintem jó.
AF mindenesetre helyesen állít.

Előzmény: QQ (436)
Majdnem Creative Commons License 2003.12.05 0 0 446
az ominózus képen szép függőleges a rezgés, tükör, zár mozgásirány.
Előzmény: Százbolha (445)
Százbolha Creative Commons License 2003.12.05 0 0 445
na....

Az én tesztem másról szólt.

Azonos rekesz és záridő párok mellett milyen az IS hatása.
- kézből, kézből+IS, kézből+IS+MLU, álvány+MLU

A prekoncepcióm az, hogy bizonyos záridőknél az IS csak MLU-val ad jó eredményt.

na ja... mondjuk így nem lehet fotózni,
kivéve külső keresővel, de az kicsit vicces lenne.

Százbolha

Előzmény: Majdnem (444)
Majdnem Creative Commons License 2003.12.05 0 0 444
(nekünk se jutott volna eszünkbe...)
Előzmény: Százbolha (443)
Százbolha Creative Commons License 2003.12.05 0 0 443
jaja...

A világítás mértékét kellett volna változtatni, mert így az eredmények nem összehasonlíthatók.

Százbolha

Előzmény: Majdnem (441)
Majdnem Creative Commons License 2003.12.05 0 0 442
1/40! Lehet nem véletlenül beszélünk erről a tartományról néha? Ráadásul ha műanyag a gép, jobban rezeghet.

(kapok én a 300D-sektől, de egy nagyon jó példának látszik. A kompakt gyári obi, meg ráadásul orrlógatós fajta)

Előzmény: Majdnem (441)
Majdnem Creative Commons License 2003.12.05 0 0 441
Milyen figyelmes vagy! Tényleg a rekesz-változtatással változtatj az időt is. Mindjárt megnézem kigyökölhető-e a 1/30-ad körüli...
Példaszerű berezgett fotó.
Előzmény: Százbolha (440)
Százbolha Creative Commons License 2003.12.05 0 0 440
Tükröt felcsaptad??? (milyen géped van?)

Lehet hogy megtaláltad az objektív+gép+állvány szerkezett "rezgési pontját".

Ez zoom volt??
Milyen gyújtótávolsággot használtál.

Százbolha

Előzmény: QQ (439)
QQ Creative Commons License 2003.12.04 0 0 439
nem ment allvanyon az IS es nem bemozdulas mert egybol arra gondoltam es egybol lottem vagy tizet mindig ugyanaz aztan visszamentem 5.6 ra es eltunt direkt hosszu idovel is lottem. nincs koze bemozdulashoz 100%.
Egyebkent tesztre tok jo a remote capture. mindent allitasz a komuteren meg exponalhatsz is vagy ha exp gombal akkor is egybol attolti.
Előzmény: F707 (438)
F707 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 438
QQ

Ugye állványon nem ment az IS??
A problémás képrészlet alapján erre, vagy pedig sima bemozdulásra tippelnék.

Előzmény: QQ (436)
QQ Creative Commons License 2003.12.04 0 0 437
Az egyik IS-es kepreszlet azert pici mert messzirol lottem de ha a madar ilyen eles lenne nekem mar jo lenne:o)
QQ Creative Commons License 2003.12.04 0 0 436
Itt folytatom mert nem megy 10D be se meg 300D be se mert objektiv tesztek meg fokuszproblemakrol volt szo.
Jol kiteszteltem magam.
Allvany, papir vonalak szamok.
Halvanylilagozom nincs mi a problema!:o(
majd ti megmondjatok:o)
Szoval jo az AF meg az IS-is.
Az IS tok jo kezbol siman megy a 1/30 is.
Na de van egy baj a kepreszlet fent van itt:
members.lycos.co.uk/qq67/
az "alvany 1/40 es F8" assal van a baj
5.6 es 11 el eles f8-al lottem vagy 10 es mindig ugyanaz. Hogy lehet eletlen a fokuszpontba es radasul "szellemkepesen"? 10 lovesbol 10 ilyen
Ez az optika kozelpontja 1.5m en van love.
Nem jott elo f8 al meszebbrol de neha bizonytalan. Tehat ha IS-el simen lovoldozok tesztabrara 1/40 korul akkor valami nem bemozdulas es nem AF hiba kavar be ha valos korulmenyek kozt lovoldozok.
En nem ertem. Talan itt valaki hozzaertonek van otlete?
faboferi Creative Commons License 2003.12.04 0 0 435
QQ! Az igazi makroobjetívek képminősége a közelpontjukra van optimalizálva (1:2, 1:1), a többi optikáé a végtelen pontjukra, ami általában egyenlő a gyújtótávolság mérőszáma méterben (ha jól tudom). De egyes teleobjektíveknél a korrekciót ennél közelebbi pontra állítják be. (A korábbi hasonló értelmű válasz kiegészítése, ill. megerősítése végett írtam.)
Óvakodni kell azonban a (427) hozzászólásban írt valótlanságtól, miszerint a 180-as makroobjektívvel két méterről makrózol. A 180-as makrooptika közelpontja kb. 47 cm (a filmsíktól mérve!!!). Igaz, lehet vele két méterről is fényképezni, de az a kép nem makrofotó lesz.
Előzmény: QQ (426)
faboferi Creative Commons License 2003.12.04 0 0 434
Egyszer volt lehetőségem a Canon EF 1,4x II és a 2x II egybetekerésére, simán ment, ha az 1,4x volt hátul. De értékelhető kép készítése egyéb okok miatt sajnos nem volt lehetséges.
Előzmény: ctrab (423)
vigintitria Creative Commons License 2003.12.03 0 0 433
Sziasztok Drága Bartátaim!

Érdekelne engem hogy tudja-é valaki hogy a Canon Eos D60-al működik-e a Sigma 2,8/28-70mm femvazas elsőgenerációs obival, szóval nem a mostani műanyaggal. Nagyon köszönöm az infokat!!!!

Dv

pleiades Creative Commons License 2003.12.03 0 0 432
Sziasztok!

Először azt hiszem rossz topicba tettem fel a kérdést (most váltottam, ezért nem ismerem az obikat igazán):

Mi a különbség a SIGMA gyártmányú 70-300/4-5.6 MACRO SUPER II objektív sima és APO változata között?

Ehhez képest hol áll egy Canon EF 75-300 F4- 5.6 III zoomobjektív? Egy árban tudnám megvenni.

QQ Creative Commons License 2003.12.03 0 0 431
Szoval ha jobban belegondolok eddig meg eles kepet nem lattam a 75 300-tol igaz a 300D alapobijatol is csak nagylatoszogben es napfenyben. Lehet a szememmel is valami:o)
Namostmar nagyon kivancsi vagyok mi lesz ebbol.
Előzmény: QQ (429)
Rebelx Creative Commons License 2003.12.03 0 0 430
MakroFotos!

Koszi, ja ez lehet, hogy olcssobbra jon ki mint a zeiss...

QQ Creative Commons License 2003.12.02 0 0 429
hevesmak:
Nezem a kepeidet es kezdem azt hinni hogy nalam nem stimmel valami. Nem hinnem hogy az objektivvel.
A vasarlas ota most tudtam loni parat komolyabban de nagyon nem eles. Kezdem azt hinni hogy kezdo DSLR-es problema. Valahogy elesebb vegeredmenyt varok de nem jon.Nemreg emlitettek valamelyik forumon hogy ha a szemem hozzaszokik az egyszerubb digitalishoz azutan nagyon nagy a homaly:o)
Kuldenel egy par eredeti kep kozepebol kivagott reszletet nem jpg-ben?
Elore is koszi.
Előzmény: hevesmak (422)
timartom Creative Commons License 2003.12.02 0 0 428
A leképezési arány miatt. Igazi makro obinak a legalább 1:2 leképezési arányt tudnak teljesíteni. Persze ez lehet 1:1, de a Canon csinált 1:1-5:1 leképezésű obit is (MP 65mm f/2.8).

Előzmény: QQ (426)
xgab76 Creative Commons License 2003.12.02 0 0 427
Ugy tudom, hogy a makroobjektiv nem a vegtelenre van optimalizalva. Azaz nem ott a legjobb a kepe. Egy normal objektiv viszont igen. Ja, meg szerintem a makroobjektiv legalabb 1:2 aranyt tudjon... Amugy a kozelseg nem lenyeg. Nezz meg egy 180-as makrot, azzal 2 meterrol makrozol. :)
Előzmény: QQ (426)
QQ Creative Commons License 2003.12.02 0 0 426
Hudevakvagyok:o)
megvannak , szepek.

Fatergepe:
Epp nemreg gyogyultam ki a mtfjellegu bongeszesbol es most nemreg megneztem a 75300ISUSM-et. Szoval epp jokor fegyelmeztetsz mielott visszaesnek megint:o)
------
Es egy kerdes mert nem ertek hozza:o)
A Makro objektiv mitol makrobb mint a tobbi?
Azonkivul hogy kozelebb enged menni kozgyuruk meg egyebek nelkul?

Előzmény: QQ (425)
QQ Creative Commons License 2003.12.02 0 0 425
Mondj valami tapasztalatot! Mi tetszik mi nem tetszik?
Fel oraja keresem a kepeidet mar mindenutt voltam a fotohazban de olyan hogy felhasznalok kepei meg nem talaltam.
Csak legutolso kepek meg idorendi keresgeles.
Tudsz adni linket vagy elmondanad hogy talalok ra a kepeidre?

Fatergepe:
Koszi az infokat.

Előzmény: hevesmak (422)
Fatergépe Creative Commons License 2003.12.02 0 0 424
ctrab
mail ment.

Azon vagyunk, mármint az összetekerésen. Csak logisztikai kérdések merültek fel.
De neked írjuk meg elsőnek! :-))

Előzmény: ctrab (423)
ctrab Creative Commons License 2003.12.02 0 0 423
Na próbáljátok már ki!:-) Én ugyanis úgy tudom, h csak egy közgyűrűvel lehet összebigyeszteni őket. A ll. csak annyiban különbözik, h tömítés van rajta. Persze ez mind nem biztos:-))
Persze ha kézben tartod vagy mozgatod, akkor nincs értelme a kioldónak.
Viszont helyette ha van idő akkor a két másodperces önkioldó a megoldás.
Szóval tekerjétek egybe, nagyon kiváncsi vagyok mi az igazság!
Előzmény: Fatergépe (417)
hevesmak Creative Commons License 2003.12.02 0 0 422
Canon 75-300 usm is-t használok már 4 éve. Szerintem nem rossz optika, de sajnos már másra fáj a fogam. A 75-300 obival készített képeim a fotohaz.hu oldalon "mazsola" alatt megtalálhatók.
Előzmény: QQ (408)
F707 Creative Commons License 2003.12.02 0 0 421
vigintitria!

Ennyi az ára. Hogy neked sok-e azt nemtudom.
Használtan 20-30 között már van. Optikailag nagyon jó optika. Ha találsz I-est, akkor azt vedd! Mechanikailag sokkal jobb, de már nem gyártják. Optikailag a II-es is hasonlóan jó.

Előzmény: vigintitria (420)
vigintitria Creative Commons License 2003.12.02 0 0 420
!S.O.S!

Szerintetek Canon F1.8 50mm obi bruttó negyvenért drága újonnan? Jó nekem használt is csak nem nagyon találok. A Pálvölgyiben ennyi....

!Köszönöm!

vigintitria Creative Commons License 2003.12.02 0 0 419
S.O.S!

Szerintetek Canon F1.8 50mm obi bruttó negyvenért drága újonnan? Jó nekem használt is csak nem nagyon találok. A Pálvölgyiben ennyi....

Köszönöm!

handras Creative Commons License 2003.12.02 0 0 418
ki kell tömni.....
Előzmény: Fatergépe (417)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!