Keresés

Részletes keresés

onam Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2868

Szia   Smithsys!

Nos az én helyzetem kicsit speciálisabb.Való igaz az ember legtöbbször társakkal túrázik.Én is, de nekem van egy másik hobbim is.Ez is motivált abban hogy a terepjárómat lecseréljem egy motorra. Én fémkeresőzök, vagy ahogy divatosan hivják, detektorozok.Itt olyan helyeket is fölkeresek amelyek jóformán érintetlenek és ezért nem esnek sem közút, sem túra helyek közelébe.Nagyon magányos a motoros, vagy az oda érkező idegen ezeken a helyeken /magára utalt/, és segitséget nem várhat senkitől, ezért evidens hogy a problémákat maga kell megoldja. Ezért lettem volna kiváncsi, hogy külső segitség nélkül hogyis megy ez.Nekem nem gond ha néhány napot el kell tölteni valami isten hátamögötti helyen. De az igen ha egy 160kg-os motort, felmálházva tolni kellene azért mert defektje van, esetleg több Km-t./ ne adj' isten a hegyek között/

Azok a lehetőségek érdekelnek amik azonnali megoldást biztositanak.

Előzmény: Smithsys (2865)
szupertehén Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2867
Hát vagy hegynek lefelé nyomod a síléckonzolon és ha csak egy defekted van, attól még leérsz a Harangvölgybe...

KARESZ600 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2866

Hello Robi!

 

Bár még nem voltunk közös túrán(de remélem leszünk)én tökéletesen egyet értek veled.

 

                                                                                                 üdv:Karesz:)

Előzmény: Smithsys (2865)
Smithsys Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2865
Hi! Egy motoros turan sosem tudsz ugy felkeszulni mindenre, mintha autoval mennel, szerintem pontosan ez adja meg a motoros turak feelingjet!!! Egyebkent ugy gondolom, hogy egy turan sosem vagy egyedul! :))) Ebbol kovetkezik: kerek ki, motorostarsra felpokoz, motorostars balra el, a legkozelebbi gumis megjavit aztan forditott sorrendben torteno visszajatszas, es a tura folytatodik. Persze ha van gyakorlott gumijavito a tarsak kozott, akkor egy utat (a gumishoz) meg lehet sporolni. Velemenyem szerint ettol motoros a motoros, jelesul hogy tisztaban van a viszonylagos egymasra utaltsaggal. Javitsatok ki, ha rosszul gondolom!!! :-))) Udv Robi.
Előzmény: onam (2863)
mr.blacki Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2864
Oké!
Vettem megy a csevej :-)))))
Előzmény: Törölt nick (2850)
onam Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2863

sziasztok!

 Most én kérdeznék eggyet. Ma hasitott belém a gondolat, /eddig autós lévén/ egy túra alkalmával akár defektet is kaphatok.Ti hogy védekeztek ez ellen. Gondolom a sallerezés már a multé. Most jöttem rá arra is hogy csikó koromba ez egyáltalán nem érdekelt, és csak mentem mint a mérgezett egér. Elég sokat lemociztam és nem volt defekt, de mi van ha ezután van? Persze olvastam csodaszerről amit bele kell önteni és felfujás után "begyógyul", de ti hogy csináljátok?

Előzmény: KARESZ600 (2862)
KARESZ600 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2862
Én most adtam el egy hónapja egy forgalomból kivont motort,és a váci okmányiroda mondta,hogy érvényes vizsga nélkül nem irja át.De amit te néztél oldalt ott is le van irva,hogy kivont motornál,vizsgát igazoló adatlap is kell,mert ilyenkor adatlapra vizsgázik nem a forgalmiba irják vizsgánál az érvényességet.Azt az okmányiroda irja be az új forgalmiba.
Előzmény: Törölt nick (2861)
KARESZ600 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2860

Ez miért lanne kötözködés.Én csak leirtam amit tudtam vagy hallotam.A lenyeg mindenhogy ugyan az,sehogy nem ólcsó játék.

                                                                                                                üdv:Karesz:-)

Előzmény: Törölt nick (2858)
Kvéker2 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2859

Most hogy én is utánnaolvastam, mindenhol ezt találtam hogy az átírásnak feltétele a műszaki vizsga. Ez egy új rendelet, azt hiszem 2005-ös, régebben lehetett enélkül is átiratni.

De én is 22-es csapdáját érzek, mint ahogy te is leírtad. Nem sima ügy.

Előzmény: Törölt nick (2851)
KARESZ600 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2856

Ja meg ezt a bontós baromságot mostanában találták ki.Ha te kivonod forgalomból szerinted ki fog hozzád fél év után kimenni,hogy helyezd már vissza forgalomba.Viszont ha van forgalmid hozzá,és kis hazánkban az valamikor is forgalomban volt,akkor azt vissza lehet rakni forgalomba,csak legyen sok időd és nyugtatód.............  

                                                                                               üdv:Karesz

Előzmény: KARESZ600 (2855)
KARESZ600 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2855
Nálunk a Váci okmányiroda azt mondja,hogy müszaki nélkül nem lehet átirni,sőt állitólag valami új rendelet szerint nem is lehet forgalomból kivont jármü az udvaron mert megbüntethetnek érte.Müszakira meghatalmazással bárki viheti a járgányt.Veterán gépeknél teljesen más a szabály,de azt nem ismerem.
Előzmény: Törölt nick (2854)
Iceapo Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2853
Én a kérdésed első felére tudok válaszolni. Régebben az akkori jogszabályok idejében én vonattam ki egyszer egy mocit télire ideiglenesen a forgalomból, ez annyiból állt hogy bevittem a rendszámot a rendőrségre, szerintem ezt ma az önkormányzat intézi, asszem ez kb 10éve volt akkor ezzel megspóroltam vagy 3 eFt-ot akkor ez több pénz volt mint ma, de mamár biztos nem csinálnám meg újra egy fél év kihagyás miatt, azért a negyedéves díjjért én nem szórakozok /kb. ennyit lehet megspórolni vele/ ill. velem ne szórakozzanak a hivatalok! És az is lehet hogy mára ez a megspórolás a visszájára fordult és nem hogy megspórol az ember hanem még rá is fizet!:(
Előzmény: Törölt nick (2851)
Iceapo Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2852
Nem azért mert olasz, hanem mert inkább ne, inkább egy kicsit több pénzt és jó motort, én több Gilerát azon belül pedig ezt az RC600-t vagy milyen tipust próbáltam /endurót is meg a supermotyó verziót is/, de mindnek véres volt a torka, vagy futóműve vagy motorikusan, vagy mindkettő, sőt volt amelyik lopott is volt, ezt utólag tudtam csak meg, na mindegy én inkább kétszer annyiért is kiadnék egy japán gépért minthogy Gilerát vegyek, mármint ezt a tipust, tényleg bomba erős meg minden, de ne, és berúgóst véletlen se belőle, csúnya dolgokra képes, láttam az eredményeket, lábtörés volt, szóval nekem egy szerencsétlen motor, pedig nem is az én lábam tört bele!;))
Előzmény: Törölt nick (2849)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2849

"mér mer cigány vagyok?"

Ismered a viccet?

 

Na de miért is,mert olasz?

Sztív

Előzmény: Iceapo (2848)
Iceapo Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2848
>GILERA LC600.Mi a véleményetek róla,ha valaki ösmeri.?
Ismerem, brutális, de ne!;)
Előzmény: Törölt nick (2838)
Iceapo Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2847
Megnéztem az oldalt, nagyon király, ezek szerint Te ebből élsz, gondolom, hát lehet hogy fárasztó meló de szép is, és kreatív, és a csajokon én is szívesen keresném a fény motoszkálását, akár f.géppel akár nélküle!:)
>Fura, mert ahogy visszagondolok, régen mindent lefotóztam, mostanában meg csak a stúdióban szinte...
Ez valószínű azért lehet mert vagy egy kicsit kezdesz belefásulni, vagy azért mert már csak a jóra figyelsz, az meg olyan ritka pillanat hogy már észre sem veszed, mondjuk a parlamentes kép pont egy kivétel, szerencsére észrevetted, na mindegy nem vagyok pszihológus úgyhogy nem akarlak megfejteni!;)
Egyébként mostanában én is szeretnék majd venni egy jó kis gépet, de még várok egy kicsit, szerintem májusig, hátha addig beleszaladok valami akcióba. Mi a véleményed, Canon vagy Nikon vagy esetleg mást mit ajánlasz!
Előzmény: szupertehén (2825)
mr.blacki Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2846
Bocs nem tudtam! :-((
Előzmény: Peti00077 (2845)
Peti00077 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2845

Szia

 

Bocs, hogy beleszólok.

Ezek nem csak 660 ténérére jó

Ezek a 750 super ténérére is jó.

 

Üdv Peti

Africa Twin klub

 

Előzmény: mr.blacki (2843)
Peti00077 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2844

Szasz Sztív!

 

Ez nem semmi. Vannak érdekes manusok.

De az a jó mikor csak ilyen esetekhez kell vonulni.

Régebben  készenléti mentőknél szolgáltam.

Volt riasztásunk személykeresésben.

Érdekes dolog ott nem voltak mint nálatok.

 

Sajnálom én is, hogy nem tudsz jönni.

Remélem majd találkozunk máskor és velem is iszol egy jó korsó sört.

 

Üdv Peti

Africa Twin klub

Előzmény: Törölt nick (2838)
mr.blacki Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2843

660-osok figyelmébe ajálom!!!!
Idom 10.000 e /db STB!!!!:::
A tesz-vesz oldalon találtam. azon belul Motoros Kiegészítők.
Ha kell valakinek! www.teszvesz.hu




Hadvezért keresem!!!!!!!!!!
Holnap legyél itt 20-h körul!

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2842

Nyugi:)Nem én akarok Gilerát venni csak egy haver akarja megnézni!

Nekem jó az a 20 éves XT ami van.Elpöfög az alattam még egy darabig,remélem!

Különben amiket most csinálnak pld TT-ket abban is nagyon hasonló őskövületi blokk van mint az enyémben.Csak az asszem már olasz Yamaha nem japcsi.

Amúgy,gondólkodtam azon amit a fotómasináról mondtál.

Engem csak a Fuji vonz,valszeg a kihívás ami a kezelésében vár reám.

Ezért van Citroen BX-em is,mert engem izgatott az az autó és ha nem veszem meg a mai napig is piszkálna hogy milyen.

Most a második BX-em van,és hét éve kitartok mellette,ja és nem bántam meg,nagyon szeretem.

Szóval külombözőek vagyunk,és ettől szép a világ.

Jól eltértem az eredeti témától dehát mindannyian azért vagyunk itt hogy megismerjük egymást:))

Cső

Sztív

Előzmény: szupertehén (2839)
onam Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2841

Szerintem a legtöbb lóvét az autósokról, meg a motorosokról veszik le. Meg arról aki melózik rendesen ezerrel. Ha kell valami akkor az adózot fizetésedből, fizesd meg, adózd az árát ,és fizesd az adót a kellékekre.Mindegy traktor, autó ,motor, bicaj, mind egy mennyit melóztál, mind egy mekkora a család, csak fizess! Itt az áfa, köfa stb. Örüljünk ,hogy motorozhatunk. Röhej, de mert van autónk is , luxus hogy motorozunk mellette.De ha nincs autód akkor is luxus a motrozás. 

Besavanyodtam....

Előzmény: mrfrizbi (2840)
mrfrizbi Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2840

lényeg alényeg, kuvva sok pénzt elvesznek azért, hogy utána még további, szintén nem kevés pénzeket költhess rá.

 

kocsogok

 

üdv

adam

Előzmény: onam (2837)
szupertehén Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2839
...hát én tavaly vettem a Szupertehenet, de előtte néztem másokat is és volt egy elég szimpi pegaso, aztán nem volt olyan ember, aki ne azt mondta volna, hogy CSAK JAPÁN motort vegyek, azon belül is Honda v. Yamaha vagy, ha több a lojvé, akkor BMW...

Ez nem tapasztalat, ez sok más ember tapasztalata.
Nem akarok okoskodni, de az fontos még, hogy olyan moci legyen, amit kb egy évtizede már gyártanak, mert akkor az már egy kiforrott darab...
Előzmény: Törölt nick (2838)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2838

Szasz Peti!

 

Sajnos nem tudok menni 4-én mert szoliban leszek!(pedig Iceatti nagyon számolt rám a sörözéssel kapcsolatban:)))

Jó a vicc:))De tényleg a tisztelt "ügyfeleket"meg kell nyugtatni hogy megy a csapat nyugi.

Ma példáúl vóltunk egy esetnél ahol a fickó begyújtott a cserépkájhába,de kémén nem vólt a házon így a padlásra fűstőlt a kályha.Namost a parasztház minden cserepe között fűst szivárgott.Mikor kiértünk,gondóltam:na itt szopunk estig mire lebontjuk a tetőt...De csak a salakot kellett kipuccólni a kályhából!

Vannak fúrcsa manusok.

Szupertehén!Köszi a jótanácsot!Megkaptad a telcsiszámot?

Más.

GILERA LC600.Mi a véleményetek róla,ha valaki ösmeri.?

Sztív

onam Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2837
Pontosan! 500 cm-ig 15ft, e fölött 20ft. Az én bringám 43000 volt , össz vissz:-(((
Előzmény: KARESZ600 (2831)
KARESZ600 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2836
Ugye igy minjárt 38+biztositás....És ez minden motornál van.Én nem akarlak lebészélni,se rábeszélni.Ha egyben van a motor és jó az ára akkor lehet hogy érdemes vele foglalkozni.De nem szabad beleugrani,át kell gondolni,körül kell nézni....SZERINTEM!
Előzmény: Kvéker2 (2832)
Kvéker2 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2835

Úgy néz ki hogy kezd tisztulni a kép, köszönöm mindenkinek a segítséget!

 

onam Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2834

Fúú! vagány képsorozat! Teccik:-)))A motorozás is igy megy???

Én amikor vettem a gépet inkább azt választottam hogy müszakival, és tipp-topp állapotba legyen, szervizzel. Ezért az eredetiséget is én fizettem a kereskedőnek, az átirási költségeken kivül, /miután kiderült, hogy minden OK/ Sőt az előző tulaj adatait is magamévá tettem az előélet miatt ,/és hátha van még valami alkatrész elfekvőbe/.Ennyit megér a dolog. Gyanusan jól nézett ki.De kiderült csak egy idősebb /55/ mocisé volt aki terepre nem vitte, de olaszt és németet leturázta vele. De még mindig nem vagyok nyugodt ezért kértem audienciát, és teljes "nagyrutint" Kawaszati mestertől.

Előzmény: szupertehén (2825)
Kvéker2 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 2833

Akkor ugyanazt találtuk! :)

Előzmény: KARESZ600 (2831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!