Keresés

Részletes keresés

Gyurma35 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 253

Sziasztok!

Lassan neki kellene állnom a járolapok lerakásának.

Kérdés: A járolapok és a teraszajtó találkozását, hogy célszerű kivitelezni?  Dilatáció gondolom kell, de a hézagot dilatációs profillal vagy szilóval érdemesebb megcsinálni. Vagy eseteleg más megoldás?

Szunyó Creative Commons License 2013.09.07 0 0 252

Nálunk is hármassal van lerakva.

Előzmény: Gardo20 (250)
KömKel Creative Commons License 2013.09.05 0 0 251

Nálam 3 mm-essel van lerakva, viszont nagy a felület (50 m2 egyben)

Előzmény: Gardo20 (250)
Gardo20 Creative Commons License 2013.09.05 0 0 250

Sziasztok! S.O.S... remélem van itt ma valaki. Érdeklődnék, véleményetek szerint a 12,5x50cm -es fa hatású burkolólapokat mekkora fugával érdemes lerakni, hogy mutat szebb képet a végeredmény? L alakú közlekedő lenne vele burkolva (1,6m széles, 15m2). 2 vagy 3mm -es fugakereszt közt vacilálok, "téglakötésben" lenne fektetve, ~15cm átfedéssel. Köszi a tanácsokat, Üdv!

Szunyó Creative Commons License 2013.08.10 0 0 249

Köszi.

Előzmény: Lajos Mészár (248)
Lajos Mészár Creative Commons License 2013.08.08 0 0 248
A diletációnál mindíg kell a burkoaton is!
Szunyó Creative Commons License 2013.07.14 0 0 246

Próbálkozom én is: ;)

Van arra valamilyen szabály, hogy mikor elég flexibilis ragasztó és fugázó használata és mikor kell már dilatációs profil egy beltéri járólap burkolatba?

(Az aljzatbetonban van dilatációs csík bizonyos helyeken, nem csak a falaknál.)

G.b.Reload Creative Commons License 2013.07.12 0 0 245

Valaki, aki nem nyaral? ;)

 

Előzmény: G.b.Reload (244)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.07.07 0 0 244

Üdv.

 A burkolatokhoz értők segítségét kérném. Vásároltam a teraszomra burkoló lapot (tulajdonságai alul.) az a problémám vele, hogy a koszt nehéz eltávolítani mintha beivódna. Lehet ezen segíteni valamivel?

 

Köszönöm a választ!

 

Argos gres padlólap:
- gránitörleményes,
- struktúrált,
- I. osztály,
- bel- és kültéri,
- 7,2mm vastag,
- 30cm*30cm*8mm,
- 1 cs: 1,62 m2,

PEI IV

bravura2 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 243

nekem speciel fogalmam sincs miről beszélsz :)

Előzmény: Madaraspisti (242)
Madaraspisti Creative Commons License 2013.07.04 0 0 242

 Sziasztok !

 Van egy 1,3 x 4 m-es lodzsám (Olyan félig beugró, félig kint ). Ezt szeretném burkoltatni /burkolni. Vannak kitűnő lapok,  fagyállóak, de gondoltam miért ilyen csicsás legyen - szépen csak burkoló tudja lerakni. Ez amennyiség meg ugye nem üzlet egy burkolónak - vagy nagy a fajlagos ár.

 De mi lenne ha műa. -gal lenne burkolva. Az nem jó mert a fagyhatást nem bírja.

 

 Gumi - gumialapú ?

Van ilyen burkoló anyag kereskedelmi forgalomban ?

 Elviekben ez az anyag létezik, iparban  acélszerkezetek járófelületeit szokták ilyennel burkolni.

 

A tippeket előre is köszönöm !!

Szunyó Creative Commons License 2013.06.29 0 0 241


Köszi. ;)

Előzmény: bravura2 (240)
bravura2 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 240

lehet

Előzmény: Szunyó (239)
Szunyó Creative Commons License 2013.06.27 0 0 239

Sziasztok!
Padlólapot lehet falra tenni? :O


Szeretném egyformára a padlólapot és a falat, de abból a lapcsaládból nincs külön padlólap és csempe, csak padlólap. :(

bravura2 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 238

a képek láttán én a következőket tenném:

- kenhető szigetelés a teljes felületre, duplán, úgy ahogy most áll, esetleg a maradék téglát leszedném.

- téglasorok felrakása és teljes kötése után, mint zsaluelem, a maradék hiányzó betont kipótolnám úgy, hogy a jelenlegi

betonba D8 mm betonvasakat fúrnék 30 centinként, amit behajtogatnék mindenhova. ez biztosan nem fog elmozdulni.

esetleg megpróbálnám még, persze csak ha van hely, az előbb említettek elvégzése után, teljes felületre kiterjedő 5 cm simító beton réteget ráhúzni, ha van hely.

 

 

üdv.

Előzmény: bignor (224)
bravura2 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 237

esetleg diagonálban.

Előzmény: BRUT1 (227)
bravura2 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 236

a kérdést nem értem.

kültérre fagyálló lapot és flex. fagyálló ragasztót kell használj. nem drágább mint a többi.

Előzmény: juhaszlaszlo1989 (234)
pasa61 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 235

Szerintem penészedni fog! üdv: egy kőműves

Előzmény: Dunit (223)
juhaszlaszlo1989 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 234

Sziasztok!


Szeretnénk kültéren az erkélyünk padlóját csempével leburkolni. Úgy hallottam, hogy ez a ,,fagyásgátló,, vagy micsoda iszonyú drága. Mivel lehetne ezt helyettesíteni, hogy olcsó és hatékony legyen, és ne fagyjon fel?

BRUT1 Creative Commons License 2013.06.02 0 0 233

udv.

 

Nekem sikerult flexel vagni. Elegge prol az igaz,de par darabot siman elvag. termeszetesen megfelelö vagolapot kell hasznalni.

sok sikert.

Előzmény: Grossbau (232)
Grossbau Creative Commons License 2013.06.02 0 0 232
 Üdv ! Kérdésem : padlólapot flex -szel tudok e vágni ? Csak egyenes vágás lenne, kb. 5  db.,  nem több. Volt egy nagyon jó kis kézivágom, de elkallódott.Be kéne a munkát fejezni ! Miért kérdezem ? Hát a flex  kölcsönbe lenne !
BRUT1 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 231

:) :) Mar fel eve a csupasz betont nezem. :)

 

Mivel lakasfelujitasrol van szo es nem sietös igy raerek.

Az elöszoba olyan kicsi,hogy butor nem lesz benne,es igen diagonalisan szeretnem lerakni,de az eltolas megoldas nem annyira tetszik.Viszont ha az egyik fal mellett kezdem a lerakast közvetlenul,akkor a masik oldalon hinyozni fog a meretekböl adodoan egy par centis darab.

 

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (230)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 230

Ööö ....amúgy 10 napja ott "áll" az előszoba ?

Előző burkolat felszedve és "töröd" a fejed ??

:-)))

Előzmény: BRUT1 (228)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 229

Az előszoba padlójának egész "felülete" látható lesz ?

Vagy lesz ahol bútor eltakar valamennyit ?

 

ezt nem annyira értem.

"ferden szeretnem lerakni."

Ez alatt te diagonálra gondolsz ?

http://csempe-jarolap.hu/hidegburkolat.html

Mondjuk ez:

"Mivel ket lap öszesen kb 94 cm foglal el"

IS arra utal...

 

Mert ha igen, akkor ezt hogyan gondolod ?

"csikot teszek"

 

Esetleg rakd eltolt diagonálba és akkor nem annyira feltűnő...

Előzmény: BRUT1 (227)
BRUT1 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 228

Hello!

 

Semmi ötlet?

Előzmény: BRUT1 (227)
BRUT1 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 227

Udvözlet!

 

Hogyan lehet szepen elosztani a lapokat,ha egy 1m szeles elöszobaban a 33X33 as lapokat ferden szeretnem lerakni.

Mivel ket lap öszesen kb 94 cm foglal el ebben az esetben,akkor a fenmarado 6 cm hogyan oszzam be?Vagyis ha ketoldalt harom,harom cm es csikot teszek az hogy nez ki?

Nem tudom eldönteni .

Kerek egy kis segitseget.

Udv

Csaba

joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.17 0 0 226

"Mivel összetett a kérdésed"

Vannak ám öszetett mondatok IS , amivel lehetne válaszolni az "összetett kérdésére"....

Mondjuk egy reklám linket 1xúbb berakni....

Előzmény: burkoloboy (225)
burkoloboy Creative Commons License 2013.05.17 0 0 225

Ha jól látom a terasz betont szeretnéd pótolni. Ezzel sok gond merül fel mivel csak speci beton fog repedés nélkül hozzákötni a régi betonhoz. Mivel összetett a kérdésed kérlek hívjál fel. Burkoló oldalamon megtalálod az elérhetőségemet!  

bignor Creative Commons License 2013.05.17 0 0 224

Sziasztok!

 

Segítségeteket, tanácsaitokat szeretném kérni az alábbiakban:

 

Adott egy alápincézett terasz 2,4X4,85 m alapterülettel. Kerámia lapburkolat volt rajta, ami szétfagyott. A terasz falai zsalupressből vannak, amin egy kb. 25 cm vastag monolit vasbeton födém van. A födém elött 2 sor fútóra rakott kisméretű tégla volt, ami szintén szétfagyott. Elkezdtem a terasz visszabontását, a burkolólapok eltávolításra kerültek, továbbá a szabadon álló 3 oldalról a födém elötti téglasor és a fölötte lévő fellazult aljzatbeton eltávolításra került.

A megmaradt aljzatbeton jó állapotúnak tünik, két helyen van benne hajszálrepedés, lejtése kb. 2,5 cm 2,3 m-en. vízszigetelése a terasznak nem volt.

 

- szükséges-e a teljes aljzatbeton felbontása és új alzatbeton készítése, vagy körbe visszabetonozhatok?

- milyen vízszigetelést ajánlotok az aljzatbeton és a burkolat közé?

 

Pár képet csatolok a jelenlegi állapotról:

 

Dunit Creative Commons License 2013.05.03 0 0 223
 Nos hasonló problémám van. Az egyik kádnál a túlsó fal vizesedik, igaz nem nagyon. Anno amikor építették nemhogy ragasztott csempe  felrakás nem létezett, nemhogy folyékony fólia. A csempék még vakolatba vannak rakva.  Még elég satbil a csempe és szép is. Mi lenne ha  az un. öntapadós műanyag tapétával bevonnám ?
Előzmény: burkoloboy (221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!