CIA-jel történt együttműködésem során, azáltal, hogy minden anyagai ellenszolgáltatás nélkül, alapvető fontosságú, szóbeli információt szolgáltattam a Conrad kémbandáról
törtenetesen, gondolok egyet, es en is elhunyok, akkor itt engem rögtön szeretni fognak? marhogy mindenki...pl. te?
Azt azért nyilván nem... de tudod, néhányszor összeakadtam itt a fórumon én is az elhunyt Belovaival, és baromira nem értettünk egyet semmiben. Csak tudod, a halálban értelmét veszíti mindenféle eltérő vélemény, és vita, és veszekedés, a halálban nincsen többé ellenfél, akit meg kell győzni valamiről, a halálban nem egy virtuális nick van, a halálban egy EMBER van, aki köztünk volt, aki itt kinálgatta letöltésre a könyvét, aki itt (is) harcolt a maga által vélt igazáért, akivel beszéltünk, akivel vitáztunk, alkalom adtán veszekedtünk, és aki most már nincs itt közöttünk, akinek már csak a múltja és a hiánya van jelen ebben a csehóban:(.
Belovai István alezredes a Magyar Népköztársaság londoni katonai attasséja volt, akit ebben a minőségében beszervezett a CIA.
nem attasséja hanem helyettes attasséja, nem beszervezték hanem ő kereste meg a CIA-t és nem osztogattak hanem fosztogattak... döbbenetes, hogy ennyi topik és cikk után is még ilyen sötétség uralkodik a fejekben - ne fájjon már annyira, hogy a SZU nem tudta volna sikeresen lerohanni Európát egy háborúban - ez főleg hülyén hangzik egy EU és NATO tag állampolgárától.
Belovai István alezredes a Magyar Népköztársaság londoni katonai attasséja volt, akit ebben a minőségében beszervezett a CIA.
Adatokat adott ki a magyar hírszerző rezidentúráról és ezzel lebuktatta a magyar hírszerzésnek dolgozó, Conrad névre hallgató amerikai tiszthelyettest, aki beosztásánál fogva hozzáfért a NATO szigorúan titkos terveihez, és aki a NATO atom-aknazár terveit átadta a magyar hírszerzésnek.
Akik aztán természetesen átdták azokat a szovjet hírszerzésnek.
Belovai lebukott, elítélték és hat évet töltött börtönben, majd köztársasági elnöki kegyelemmel szabadult, de soha nem tehabilitálták.
Ez nagyon fájt neki, mivel úgy vélte, hogy tettével hozzájárult Magyarország függetlenné válásához.
Haláláig harcolt az igazáért, de harca eredményre nem vezetett.
Itt, az indexen is több topicban viták folytak a tevékenységéről, - persze egyetértés itt sem született az ügyében.
Bár anyagi gondjai nem voltak, de érezhetően nem volt az USA-ban boldog, ahol fiával együtt telepedett le, de rendszeresen hazajárt.
Bár tettével nem értettem egyet, de emberileg kedveltem őt és sajnáltam, - nem lehetett könnyű neki feldolgozni a történteket.
Nyugodjon végre békében, legyen neki könnyű a föld...
Miután a Belovai ügy a mai napig nagy viharokat képes kavarni (nyilván nem alaptalanul), megkérem az olvtársakat, hogyha már semmi esetre sem bírják megvárni azt, hogy legalább kihűljön, akkor tárgyszerűen próbáljanak eszmét cserélni, a hajtépős vitázást, a minősítéseket szíveskedjenek kerülni.
Igazán felháborit, hogy Bokor nekrologot irkál....
Belovai kegyelméért a szabad demokraták szövetsége állt ki, elsösorban Köszeg és Szabó Miki....(kérteik a korabeli ujságokat tanulmányozni) a kegyelem megtagadásáért emelte fel a szavát a HM akkori vezetése, Für Lalla, Raffay és kedvenc tanácsadójuk Bokor...és hatásukra Antal, igy Göncz erejéből csak végrehajtási kegyelmre futotta....majd arra, hogy az usak befogadja....
"990. november 25-én a Katonai Hírszerző Szolgálat egy volt alezredese figyelmeztette: ha teheti, mielőbb hagyja el az országot, mert az életére törnek."
=================================== Meghalt Belovai István, az első magyar NATO-kém
2009. november 06. 11:44
Denveri otthonában november 6-án elhunyt Belovai István - tudta meg az elhunyt fiától a hvg.hu. A leghíresebb magyar NATO-kémet a nyolcvanas években tartóztatták le és ítélték életfogytiglani börtönre. A rendszerváltáskor szabadult, de soha nem rehabilitálták. Neki is köszönhető, hogy a NATO le tudott leplezni egy kiterjedt katonai kémhálózatot. ===================================