Keresés

Részletes keresés

dizajner Creative Commons License 2010.02.02 0 0 210
Ha szereted a fotózást... nem riadsz vissza attól , hogy kézzel állíts élességet egy AF chipes átalakítóval próbálj meg egy 50/1,8-as Zeiss Pancolart. Élmény lesz. Nekem volt és van is egypár Canon lencsém, de a manuális fix lencsék olcsók és igen nagy élményt és képminőséget nyújtanak. Mielőtt elköltenéd a világ pénzét, érdemes kiprobálni pl. ezt. Vagy egy sokak által lenézett Canon EF 50/1.8-ast. Adj Úristen találsz egy fémbajonettes Canon MKI 50/1,8-ast az még klasszabb. Kérdés mi a cél? Pl. extra portrékhoz egy Portragon 100/4-et használok aminek olyan lágy képe van, mint a régi középformátumú gépek által készített képeknek. Ezt a hatást részint egy éles lencsére felrakott lágyítószűrővel is megközelítheted. A gyújtótávolsággal mindenesetre szerencséd van crop-pos vázzal.
Előzmény: tmz02 (207)
BlackJr Creative Commons License 2010.02.02 0 0 209
Hello
Segítsetek pls. Régi álmom egy 17-40 obi, használtam párszor, tényleg baromi jó. Most szemezgetek egy 15-85 IS obival. Nagyon jó véleményeket is olvastam róla. Istenítették pl a képstabit benne. 17-40 egy kicsit szűk, de a rajzolata kárpótol viszont a 15-85-ről meg nincs tapasztalatom.
50D-vel használnám.
Van valakinek mindkét obival, esetleg ilyen géppel tapasztalata?
Előre is köszi:)
Digit79 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 208
A Canon 17-55-ös optikája az egyik legjobb a tartományban. Az egyetlen lényegi kifogás az ára szokott lenni. Ha van rá pénz, akkor viszont hajrá!
Előzmény: tmz02 (207)
tmz02 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 207
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Egy normális alapobit szeretnék beszerezni, eddig az EF-S17-55MM F2.8 IS USM-en gondolkodom, ez jó döntésnek tűnik, de vajon tényleg az-e? Esetleg Sigma vagy más gyártónak van ilyesmi tartományban jó lencséje?
r1 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 206
Ha veszel egy 55-250 IS objektivet (asszem 60 ezer korul szoktak adni hasznaltan) akkor viszonylag olcson megvan a jo atfogasu tele (megfelelo kepminoseggel es kepstabbal). Szvsz siman megfelel portrera is.
Előzmény: satar (203)
satar Creative Commons License 2010.01.27 0 0 205
köszönöm szépen. húú, hát az L valóban.. de ahhoz én még mákszem vagyok...:)
és szerinted nem fog hiányozni az a 300 a 85 mellett?
nyilván nem madarakat akarok fotózni, jobban szeretek arcokat fotózni, de pl. az ember utazik, kattintgatna ezt-azt..
ha lenne 2-300e ft-om, nem jelentene gondot:)
Előzmény: nemethla (204)
nemethla Creative Commons License 2010.01.27 0 0 204
A fix inkább, kisebb költség és nagyobb élmény. Ha kicsit több pénz jut rá, akkor meg egy 4/70-200L inkább, mint a 70-300IS...
Előzmény: satar (203)
satar Creative Commons License 2010.01.27 0 0 203

Sziasztok,

segítséget kérnék, ha lehet.

nem nevezném magam fotós-amatőrnek, egyelőre ismerkedem, tanulgatok. van egy canon 350D vázam, amihez a 18-55-ös kit obim van, együtt vettem.

a kit obi mellé (helyett) azonban most vennék egy kicsit jobb objektívet. elsősorban portré érdekel, de nem kizárólagosan (nagyon szeretek tájképeket, városrészleteket is fotózni). nem törekszem tökéletesre, sem szakértő pozícióra, egyszerűen a lehetőségeimet szeretném tágítani, és tanulgatni. persze bizonyos (anyagi) határok között.

 

két objektívet nézegettem:

 

Canon 70-300mm / f4-5.6 EF IS USM 

Canon EF 85mm f/1.8 USM 

 

az elsőnél a szélesebb körű használhatóság vonz, a másodiknál pedig az eddig olvasottak, ill a portré-felé húzó szívem..

 

szívesen venném tanácsotokat, tapasztalotokat, akár ezzel a két objektívvel kapcsolatban, akár ha tudtok más alternatívát (közel azonos árban). használtan is érdekel (de leginkább canon....)

 előre is köszönöm mindenkinek.

és privátban talán könnyebb lenne

 

satar0802@gmail.com

Digit79 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 202
Oké, köszi. Majd megmutatom nekik és kérek árajánlatot.
Előzmény: nemethla (201)
nemethla Creative Commons License 2010.01.26 0 0 201
Biztosan, csak szánj rá tizenezer ft-ot és kb egy hetet. Viszont a Camera kft legalább a munkájára igényes, és garit is ad rá. No meg eredeti alkatrésze van és beállítópadja is...
Előzmény: Digit79 (200)
Digit79 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 200
Az Af jó és mivel főleg azt használom, így nem annyira gyakorlati a probléma, csak zavar. Szervízben vajon meg tudják csinálni?
Előzmény: nemethla (199)
nemethla Creative Commons License 2010.01.26 0 0 199
Igen, valami kikopott, vagy meglazult. Az AF hibátlanul megy? Mert a full time manual USM elkopható csúszógyűrűje ha elkopik, hát hagyján. Az AF legyen jó, a távolságskála viszont sztem az élességállítással kell, hogy mozduljon
Előzmény: Digit79 (198)
Digit79 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 198
Egy érdekes dolgot tapasztaltam a 70-200 f/4 L (nem IS) obimnál: néha, amikor tekerem az élességállító gyűrűt, akkor a távolságskála nem mozdul, valamint amikor túltekerem a végtelenen (vagy a közelponton), akkor is elég könnyen forog, nem úgy, mint más USM-es objektíveknél. Vajon valami kikopott, vagy csak meglazult?
61antana Creative Commons License 2010.01.07 0 0 197
Nagyobb gyútáv, valamivel jobb képminőség (szerintem).
Előzmény: cs.g. (196)
cs.g. Creative Commons License 2010.01.07 0 0 196
a több lencsetag miatt, vagy miért?
jöhet mélben, köszönöm!
Előzmény: 61antana (195)
61antana Creative Commons License 2010.01.06 0 0 195
85-öst vedd meg!
Előzmény: cs.g. (194)
cs.g. Creative Commons License 2010.01.06 0 0 194
lehet fárasztom az úri közönséget, de melyiket vegyem meg (ha összeáll végre február elején rá a della) cropra?
1,4 50mm ef usm
1,8 85mm ef usm

amire nekem elsősorban kellene, az pl halas akciófotók (pl: http://indafoto.hu/charon24/image/5607125-13097055/159629 ), vízparton használnám fele részben, és portréznék vele egy 70-200 mellett.
vagy amit nem oldok meg a hetvenkéccázzal, arra ne is költsek feleslegesen?
kissé bizonytalan vagyok, és a forintok is számítanak, persze :(

előre is köszönöm a segítségeteket!

és még annyit, hogy ha vennék hozzá közgyűrűsort, makróra melyik lenne jobb?
raczkevi Creative Commons License 2009.12.18 0 0 193
lehet
Előzmény: tigrisss (190)
tigrisss Creative Commons License 2009.12.18 0 0 192
Mégegyszer megnéztem és most valahogy nem láttam annyira rossznak...

http://redplanet.hu/download/temp/img_e0523.jpg
http://redplanet.hu/download/temp/img_e0525.jpg
http://redplanet.hu/download/temp/img_e0530.jpg

A leginkább furcsa hogy a fekete alapon a fehér felirat mintha világítana (glow).
Előzmény: seeman (191)
seeman Creative Commons License 2009.12.18 0 0 191

Furcsa. Én cropos (10D) és fullfrém (5D) vázon is kiválónak találtam.

Kérdezd meg az esküvőfotós elhart-ot! Szerintem ő is ajánlani fogja.

Előzmény: tigrisss (190)
tigrisss Creative Commons License 2009.12.18 0 0 190
Köszönöm a tippet, ma kipróbáltam egy boltban. Monitoron megnézve nekem nagyon CAsnak és softnak tűnik (1.4-en megértem) 2.0-tól jobb - de azért a 17-55 nyomába nem ér - lehet hogy belefutottam egy gyengébb darabba.
raczkevi Creative Commons License 2009.12.18 0 0 189

Egyetértek.Amióta megvettem le sem veszem az 500D-ról-ahol a szenzora kívánja a jó obit..

 

Ha nincs 2-300 ezred rá,szvsz ne gondolkozz zoom-ban,a lábzúm még egészséges is ;o)

Előzmény: seeman (188)
seeman Creative Commons License 2009.12.18 0 0 188
EF 50mm f1,4.
Előzmény: tigrisss (187)
tigrisss Creative Commons License 2009.12.18 0 0 187
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami alternatíváját a 17-55/2.8 IS-nek? (croppos vázra, csak a képminőség számít, 70mm és felette már le van fedve a tartomány).
Lehet 1db fix is, leginkább ennek is csak a felső/középső rigióját használtam.
Nézegettem a 24-70/2.8L-t, 16-36/2.8L, 50/1.4, 35/1.4-t ezek vannak olyan jók (képminőség)?
köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 186
Mármint a 70-200L no IS állvány gyűrű belső átmérője.

Jó régen volt itt egy ilyen kérdés.

Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 185
78mm
cs.g. Creative Commons License 2009.12.16 0 0 184
100bolha, páti, köszönöm

előbbinek a részletest, külön :)
Százbolha Creative Commons License 2009.12.16 0 0 183

Szia!

Több darabot is nyúztam EF 85/1.8-ból  APS-C-n is.

 

Elég jó a felépítése, por az enyéimbe nem ment, de egy picit mozog az eleje.

Nem annyira mint az 50/1.8-nak de érezhető.

Ez nem hiba hanem velejárója az AF-nek. (szerintem)

 

Főleg portréra használtam, de makróztam is vele közgyűrűvel.

Elfogadható volt a minősége, de késöbb leváltottam egy T 90/2,8-ra.

Csak picit volt jobb, viszont kgy. nélkül is volt elegendő nagyítás.

 

Az AF minden gépemnél pontos volt, problémág csak a végtelenre állással volt.

Szerintem érdemes beruházni ebbe az objektívbe.

 

 

Előzmény: cs.g. (181)
Páti a játi Creative Commons License 2009.12.16 0 0 182

Nem lötyög, enyémben van pár porszem, makróra meg van makróobim.

Előzmény: cs.g. (181)
cs.g. Creative Commons License 2009.12.16 0 0 181
85 1,8 usm-et használóktól kérdezem - sosem olt még ilyen obim, éppen ezért e kérdés - mennyire stabil, mennyire masszív? lötyög-e, ilyenek? hajlamos-e belemenni por? legtöbbet portré mellett vízparton használnám.
és még annyit, közgyűrűvel alternatíva lehet-e makróobi helyett?
lehet leugatni, bármi, csak valós tapasztalatokkal tegyétek mindezt.
jöhet privátba is :)

köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!