Keresés

Részletes keresés

Ariadne12 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 216

Szórakoztató vagy, valóban. :) Neked nem jó az az adatbázis, ami az MSZH-ban dolgozó, ezzel foglalkozó embereknek igen, hát, végülis, ha úgy gondolod... Te biztos jobban értesz hozzá, joghoz, építészethez, mindenhez. :DD

 

"Oltalom alatt álló szabadalom", "a szabadalom tulajdonosa" - ez mind gáz, és megtévesztő, nem találtam olyat a honlapon, ahol utalna arra, hogy még csak folyamatban van a dolog, ráadásul nem igazán előrehaladott stádiumban. Mondd, mire gondolsz, ami "előtte van szó"? Mert én csak olyat találtam, ami alátámasztja a megtévesztést...

 

Azt a lehetőséget egészen biztosan nem biztosítja pusztán a tény, hogy valaki feltalált valamit, hogy szabadalomként emlegesse, holott szabadalmaztatás alatt áll legfeljebb. Ezen kívül nyilván azzal is tisztában vagy, hogy a márkaneveket is érdemes levédetni azonnal, ehhez képest ezeket sem találtam sehol. Az elsőbbség igen lényeges dolog, ezért egészen biztos, hogy szerepelne, ha levédették volna - de úgy tűnik nem tették, ez nem túl bölcs dolog...

 

És ha netalántán valami furcsa véletlen folytán a két márkanév és a szabadalom is létezne (de ez ugye nem lehetséges, mivel ha létezik, nyilvánosnak is kell lennie egyúttal), akkor nyilván azt tenné fel a honlapjára a cég, nem pedig a semmitmondó levelet meg kérelmet...

 

Tudod amit te nem vágsz, az az, hogy rajtad kívül kb. mindenki érdeklődve jött ide, hogy mi is ez, hadd tudjunk meg róla többet, és hátha eltéved ide a gyártó, feltaláló. Ehhez képest csak a nagy semmivel találkozik az ember, meg veled, aki konkrétumok nélkül véded őket... Tényleg jobb lenne, ha felvállalnád, hogy közöd van hozzájuk, akkor legalább válaszokat adhatnál a homályos pontokra. 

Előzmény: ati975 (210)
ati975 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 215
1.A hagyományos épületeknél, nincs szükség intenzív,állandó szellőztetésre, ellenben a te általad istenítettnél, ha nem szellőztetsz, megvan a következménye...
2.ezt nem én nyilatkoztam: "Amire Ön – vagy az információ forrása – gondolhat, azok a passzívházak. Ezekbe szükséges gépi szellőztetés beépítése (és ez független attól, hogy milyen építőanyagból kivitelezték a szóban forgó passzívházat)", tehát nem előfeltétel, ahogy te írtad..
3.Én ilyet sosem mondtam..
4.Nem az a nem természetes, hogy szellőztetni kell, hanem az, hogy,kötelező szellőztetni.
5.számodra elenyésző, más szakemberek nem így látják.
6.Nehogy azt mond, hogy csak műanyag ablak lehet jól hőszigetelve.
7.Ha nem lenne az, nem használnák..az már más kérdés, hogy sokan az anyagiak miatt nem tudják beépíttetni...
Előzmény: Axióma (213)
ati975 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 214
Figyelj már ide, ha már állandóan beleszólsz a szakmai dolgokba, igazán írhatnál ékezetekkel, úgy nem kellene kibogarászni a mondandód..

A fél fórum felépített max. egy házat és azzal már azt hiszik megvan a tapasztalatuk, úgy, hogy a fél fórumról mondhatjuk semmit nem tud az építőiparról..

Az okoskodókat és, akik tapasztaltnak érzik magukat a mély-magasépítésben, szívesen kiviszem egy építkezésre, ahol eléjük teszek 2 köteg tervdokumentációt-kilehet válogatni belőle mire van szükséged-, kapsz 10 embert, egy határidőt és megadok egy munkafázist aztán vezényeld le...
A terveken legtöbben max úgy tudnának elmenni, ha letennék a földre és átmennének rajta

Úgy, hogy hagyjuk már ezt a kinek mi a végzettsége és ki-mit tud..."az egy tehetségkutató műsor"...

Ne akarjátok már bebizonyítani nekem, hogy itt mindenki profi a másik meg nem ért semmihez.
Igen én maradok a keményfa nyílászárónál...Te meg maradj az műanyagnál és akinek ez kell élje le benne az életét...
Előzmény: Axióma (211)
Axióma Creative Commons License 2009.04.07 0 0 213
1. Nem a falazat miatt szukseges a szelloztetes, hanem a jo legzaras miatt, ami cel a jo hoszigeteles miatt (es ez utobbinak csak egy picinyke szelete a habhaz jo hoszigetelese, mar persze megfelelo elemet valasztva)
2. Mi az, hogy SOT? Kifejtened? Nehogy azt mondd, hogy megtiltjak... nagyon meg lennek lepodve, ha a falazatrendszer (vagy akar teljes vazrendszer) szallitoi BARMIT allitananak a szellozorendszerrol. Se pro, se kontra nem indokolt.
3. Miert csak hagyomanyos epitesu hazakra kellene kulso hoszigeteles? (Raadasul nem csak kulso kell, mert aljzat- es fodem is.)
4. Miert nem termeszetes, hogy szelloztetni kell? Mit csinalsz a keletkezo paraval? Miert kornyezetszennyezo egy normalis szelloztetes? Az a korny.szenny., ha nem keszul - esszeru hatarokon belul - legzarora a haz, hanem folyamatosan kimegy a meleg, bejon a hideg. A szell. rendszer legalabb a hot visszanyeri, nem kell ujra dragan (most mind1, hogy koolajszarmazek egetesevel vagy mas korny.rombolo modon megtermelt elektromos arammal) UJRA eloallitani.
5. Nagysagrendileg ugyanannyi para tavozik. Elenyeszo.
6. Ha nem jol legzaro, akkor milyen hoszigeteltsegu nyilaszarokat fogsz betenni?
7. Az egy dolog, hogy szimpatikus, de _megfelelo-e_? Melyiknek felel meg, a magyar szabvanynak, vagy a magyar ajanlasok, eu. szabalyozasnak? [Ertem most ezalatt azt a valtozatot, hogy nem jol zarodo nyilaszarot szeretnel; onmagaban amit leirtal - na persze, mit ertesz te vajon hagyomanyoson, valyog, km, vagy NF/HS, az se egyertelmu - az megfelelhet, de hat eleve a kemenyfa nyz. es a nem legmentes enyhen szolva nem egymassal helyettesitheto fogalmak.]
Előzmény: ati975 (204)
Axióma Creative Commons License 2009.04.07 0 0 212
+1: az elozo hozzaszolasomhoz hozzatennem a linkelt hsz. hatasara azt is, hogy ez az egesz teljesen az agyadra is ment
Előzmény: ati975 (210)
Axióma Creative Commons License 2009.04.07 0 0 211
OFF
De. A lenyeg az _egy_resze_. Egeszen pontosabban ez a szofordulat igy kellene elhangozzon: ELENYESZOEN kis resze (<3% olvashato leggyakrabban).
Egyebkent nekem most telt be a pohar. Majd kemenyfa nyilaszaron keresztul lelegezteted a napi 2 mosas parajat??? Megall az eszem. Elarulnad, hogy milyen vegzettseg van konkretan a kezedben, amelyik megszerzesehez ezt pontosan igy tanitottak?
Innentol kezdve mar nem csak gyanu, hanem teny, hogy a fel forum nalad tobbet tud szakmailag, fuggetlen attol, hogy kinek van rola papirja es kinek nincs.
Előzmény: ati975 (207)
ati975 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 210
Jogász..., hogy oda ne rohanjak...ha jogász vagy, ha nem, engem különösebben nem érdekel, de ha az vagy, tudnod kellene, hogy egy internetes oldal adatbázisa nem biztos, hogy teljes..erre a figyelmet is felhívja az ÉMI.

Szabadalom?..én nem ezt olvastam....előtte van egy szó..úgy teljes..

Amennyiben jogi szakember vagy, tisztában kellene lenned egy találmány
kísérleti szakban milyen lehetőségeket biztosít..én ugyan nem vagyok jogász, de utánajártam...neked viszont tudnod kellene...ha még sem, nézz utána...

És egyesek megint próbálnak kötözködni...
Nekem elég az, hogy látom milyen topikokba írsz (jogi témákhoz nem nagyon)...
Annyi közöd van neked a jogászokhoz, mint nekem a vatikánhoz...

Annál inkább tűnsz valamelyik konkurens cég munkatársának...

Előzmény: Ariadne12 (205)
ati975 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 209
Hmm...A tervekből lesznek az eredmények..és nem hinném, hogy egyes gyártók örülnének, ha egy új anyag (ami lehet jobb és olcsóbb mint az övék) kerülne a piacra ...azzal csökkenne a saját vevőkörük, mert ma anyagias világban...

A mai anyagias világban, meg minden aljas módszert bevetnek, hogy megpróbálják ellehetetleníteni a másikat, akik esetleg az ő üzleti érdekeit sérthetik...

Ennyit a konkurenciáról....

Úgy, hogy ne akard már nekem bemagyarázni milyen is ez a világ....
Előzmény: Ariadne12 (208)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 208

Konkurencia? Miért, a terveknek lehet konkurenciája? Egy terméknek esetleg, na de hát ugye puszta terveknek kérem szépen, nemigen... :P

Előzmény: ati975 (195)
ati975 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 207
Mire gondolsz?, hogy a tégla falon nem tud a pára egy bizonyos része eltávozni?
Előzmény: belezne (206)
belezne Creative Commons License 2009.04.07 0 0 206
Szia!
És remélem nem is vagy építész, ha ilyen balgaságokat állítasz, lélegző falat mi is ismerjük ám:)
Előzmény: ati975 (204)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 205

A szabadalmi adatbázisokban, hol máshol. Kérdésed tudatlanságodat jelzi, már ne is haragudj. Ezek teljesen nyilvánosak, te is szabadon utánanézhetsz az EPO, WIPO és az MSZH adatbázisaiban... És mellékesen ha lenne szabadalmuk és ÉMI engedélyük, nyilván annak a másolatát tennék fel a honlapra, nem egy jelentőség nélküli levelet meg egy kérelmet, amit még nem bíráltak el.

 

A lényeg éppen az, hogy nem tervekről beszélnek, hanem szabadalomról, holott nincsen rá szabadalmuk, és felhasználható építőanyagról, holott nincs ÉMI engedélye, ezért nem használható fel ház építésére. Ez egészen világosan és egyértelműen megvalósítja a fogyasztó megtévesztését.

 

Velem próbálhatsz vitatkozni, csak sajna jogász vagyok, és pontosan tudom, miről beszélek. Veled ellentétben...

Előzmény: ati975 (180)
ati975 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 204
Én nem így tudom..annál a bizonyos technológiánál a gyártó sem teszi előfeltételnek a gépi szellőztetést..sőt...
Az, hogy a hagyományos építésű épületek kapnak egy külső hőszigetelést, ma már természetes. Az viszont már nem, hogy egy épületet állandóan szellőztetni kell (akár kézi, akár gépi megoldással)...Akkor ki a környezetszennyező?

A tégla építésű szerkezeten keresztül egy bizonyos mennyiségű pára eltud távozni, az általad említett technológiánál mennyi is?.

Én nem vagyok híve a "jól légzáró" nyílászáróknak, nem is építeném be a saját lakásomba (voltak is vele gondok ezért találtak ki különböző megoldásokat rá (a légzárás miatt).

Ami nekem szimpatikus: hagyományos építési forma+keményfa nyílászárok.
Előzmény: Axióma (203)
Axióma Creative Commons License 2009.04.07 0 0 203
OFF 1. a szellozteto rendszernel jobban nem tudsz szelloztetni, ez minden jol szigetelt (pontosabban jol legzaro) haznal ma mar gyakorlatilag elofeltetel 2. jol ertem, te az EPS-be csomagolt teglahazat se fogadod el? Maradsz max. 0,44-nel? Kornyezetszennyezo...
Előzmény: ati975 (193)
ati975 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 202
Szerintem ne vitázzunk a veklán...nekem van egy álláspontom, másoknak erről más a véleménye..én kivárom, a gyártás kezdetét, majd utána bántom vagy dícsérem őket...

szoktál vadászni?..jövőhét szerdára gondolsz húsvét után?
Előzmény: Boery (201)
Boery Creative Commons License 2009.04.07 0 0 201
"..pedig szoktam vadászni..." ha már ilyen nagy vadász vagy. Tudod-e minek a vadász szezonja kezdődik szerdán?

Egyre jobban az az érzésem, hogy te is úgy állsz most ehhez a VEKLA témához mint az egyszeri autós aki hallja a hírekben, hogy egy ámokfutó szembe megy a forgalommal mire az felkiállt, hogy "mi az hogy egy, mind !"
De tudod mit legyen neked igazad !
Előzmény: ati975 (199)
ati975 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 200
Juj én állandóan mellé lövök?:):)...ahogy írtad, a neten mindenki azt állít, amit akar....ha akarom elhiszem, hogy odamentél, ha akarom nem...., de szerintem nem....az idézeted előzményeit meg olvasd el...ez megint csak téged minősít, ha kicsippentesz egy mondatot és az előzményét nem idézed...
Előzmény: Boery (197)
ati975 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 199
pff..Mellé-lőttem?..pedig szoktam vadászni...nem baj, remélem, holnap/ma még kisüt a nap..

A fórum reakciója?, mire? az igazságra?, én kötözködöm?.inkább fordítva...persze, ahogy írod is, a fórum összetart és megakarjátok egymást védeni...de, ahogy ez folyik, az nem engem minősít..
Előzmény: Boery (198)
Boery Creative Commons License 2009.04.07 0 0 198
Ezzel megint mellé lőttél !
Az általad összehangolt támadásnak vélt dolog egy természetes reakció a hozzászólásaidra a fórum részéről.
Mi azért máshol is szoktunk írogatni veled ellentétben - és nem állandóan kötözködni.
Előzmény: ati975 (196)
Boery Creative Commons License 2009.04.07 0 0 197
Megint mellé lőttél ! Már előbb írtam a Construmán vettem a fáradtságot és odamentem hozzájuk - az eredményt látsd lentebb. Ez azt hiszem több mint csak felhívni őket.
Szakmaiságról: szerintem te kezdtél vagdalkózni vele. Amennyire te itt szakmai voltál eddig annyira én is az voltam csak én nem állítom magamról, hogy szakmabeli lennék.
A lenézésről egy idézet tőled:
" ..... Olvastam más topikban mivel foglalkozik (legó házak építtetésével, aminek a technológiáját nem akarom minősíteni), ...... "
Előzmény: ati975 (195)
ati975 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 196
Ja és nem kellene ennyire feltűnően támadni..:):) és főleg nem azoknak az embereknek, akik egy azon topikokban szoktak beszélgetni...

Picit sem feltűnő, hogy ezektől mindig van 1-1 beszólás..nagyon átlátszó....
ati975 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 195
Sok a mellé-beszéd...vedd a fáradságot, a pénzt és kérdezz tőlük...
Nem magyarázkodni kell, azt a legegyszerűbb a net mögé bújva...
Egyikőtöknek sincs mersze önmagát felvállalva eléjük állni..
A gyanúd meg téves...

Nincs itt lenézve senki...véleményem, hogy én nem szimpatizálok azzal a technológiával.
Engem nem kell megítélni, ennek a topiknak sosem volt köze a szakmához!!!!
De milyen szakmai kérdésekről is lehetne itt beszélni pl.veled?

Gyanús, hogy nem a konkurencia hangja hallatszik-e!!!!
Előzmény: Boery (194)
Boery Creative Commons License 2009.04.06 0 0 194
"És akkor beszéltem a Veklásokkal:


Soós Zoltán a feltaláló fiával beszéltem. Engedelmével kértem, hogy az elérhetőségét ide beírhassam: 06-70/431-8102.

Semmi probléma a fogadtatással, nem tudom miért írnak olyat egyesek, hogy ez nem így van.

Elmondta, hogy bárki felhívhatja, szívesen fogadja a hívásokat.

Szóval kíváncsi leszek, innen hány ember fogja megkeresni.

Kíváncsian várom azon emberek hozzászólását, akik veszik a fáradságot és nem sajnálva 200-300ft-ot megteszik és felhívják, a-helyett, hogy bántják és rágalmazzák őket.

Itt a lehetőség, éljen vele minden érdeklődő.
"

Azt azért elfelejtetted velünk megosztani, hogy a kérdésekre milyen választ kaptál.

Mert a hivatkozott személy telefonszámát bárki megtalálhatta a VEKLA honlapján.
Élek a gyanúval, hogy te esetleg éppen ő vagy.
Még egy dolog bárki szakmaiságáról: a neten bárki lehet bármi - állíthatnám én is magamról, hogy mondjuk egyetemi professzor vagyok ( nem vagyok az ).
Itt az alapján lehet valakit megítélni amiket beír, hozzászól. Tőled még nem sok szakmai beírást láttunk.
Az EPS zsaluból épített házakról: előljáróban csak annyit, hogy én nem laknék valószínűleg ilyen házban, de nem nézem le azokat akik ilyet építenek maguknak.
Neves építészek állnak a technológia mellé - nem minősíteném őket le emiatt.
Előzmény: ati975 (179)
ati975 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 193
Ja-Ja...ha te mondod biztos úgy van...de én inkább szeretem magam eldönteni, hogy mikor szellőztetek és mikor nem..., na és jobban érzem magam egy általam--és sok építész által is-- egészségesnek vélt környezetben..
Előzmény: Axióma (192)
Axióma Creative Commons License 2009.04.06 0 0 192
Egyreszt nagyon OFF. Masreszt rengeteg elonye is van, nem csak hatranya a habhaznak.
Előzmény: ati975 (191)
ati975 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 191
Nem hinném, hogy nem jól értelmezem a mondandód..

Az, hogy milyen technológiával épített házban laksz, a saját döntésed..
Én saját részre más technológiát tartok jobbnak és előnyösebbnek.
(Nem nézve egy bizonyos többletköltséget)
Abból is építkeztem ezelőtt 12 évvel.
-akkor a 38 N+F-re esett a választás-

Gondolom abban egyetértünk, hogy több hasonló technológia létezik a mai hazai építőipari piacon, melyekre a legjellemzőbb az, hogy tekinthetjük őket klónozott technológiáknak a saját maguk előnyével és sajnos hátrányával.

Itt megjegyzem ezeket a technológiákat nem akarom minősíteni, ezért nem írok róluk sem jót, sem rosszat.
Viszont abban biztos vagyok, hogy te pontosan tudod, mik az elsődleges problémái.

Abban nagy mértékben tévedsz, ha azt gondolod, hogy nálam az a szempont, hogy szart adjak el, mivel nem foglalkozom ingatlan értékesítéssel.

Előzmény: r0226 (190)
r0226 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 190
Én mindig kommunikációra alkalmas a stílusom csak a te értelmetlen írásaid ami a szövegértelmezési hibádból ered váltanak ki belőlem keményebb hangnemet.
Pl ,ki beszél itt egy technológiáról.
Ha elmondom azt, hogy én is ilyen technológiával épített házban lakom akkor remélem felfogod ,hogy nem a laikusoknak akarom eladni a"szart".
Lehet nálad ez a szempont.
Előzmény: ati975 (189)
ati975 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 189
Na látod, ez már kezd olyan stílus lenni, ami nagy-vonalakban kommunikációra alkalmas.

Ez való, hogy a papírral kitörölheti a valagát az, akinek nincs gyakorlata.
(akár építész-, akár építő mérnök legyen az illető.)
Egy bizonyos idő után, belelehet tanulni, ebben igazad van, de az építőipar nem 1 technológiáról szól.

Az a technológia, amivel te készíttetted a cs.házakat, nem a legjobb építési megoldás, ez az én véleményem.
Értékesítésre, hozzá nem értőknek jó, és gondolom ez az elsődleges szempont, és ezért is érdeklődsz a vekla után.

Németországi cikkeket, gondolom már olvastál az általad alkalmazott technológiáról..
Előzmény: r0226 (188)
r0226 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 188
Ha értenél hozzá akkor a legóház is úgy épül mint a többi csak a falazat a különbség.
Építettem téglából , ytongból, fából is és 2 házat felújítottam .
A tervezéstől a kulcsrakész állapotig mindent én csinálok.
Nem suliban tanultam meg de ez lényegtelen mert van olyan ember akinek mindenféle papírja van és nem ért semmihez csak jön a süket dumával itt a fórumon és bizonygatja ,hogy milyen fasza szakember.
Előzmény: ati975 (187)
ati975 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 187
A Topik nem rólad és nem rólam szól..ahogy arról sem, hogy ki-kinek segít vagy éppen nem.

Az, hogy értek-e az építőiparhoz?..nem..csak te értesz??...:):)..és még te el is hiszed magadról, hogy értesz hozzá????
Az hozzáértés, hogy felépítettél pár x technológiával készült házat?...végül kiderül, hogy még jogosultsági vizsgád is van..:D

Ezt elmondhatnád az Építész Kamarában, hogy te szakembernek érzed magad, mert felépítettél pár legó-házikót...Jót röhögnének rajtad..

Ismétlem önmagam:

"A DUMA az áskálódás, alattomos módon, névtelenül megy, de hogy felvegyék a kapcsolatot arra már senkinek nincs vér a pucájában.

Felkell hívni őket, bemutatkozni, hogy ez és ez vagyok erről a fórumról, ezzel a nickkel.

Ja értem ez már így ebben a formában nem megy a saját nevét/telefonszámát már senki nem meri felvállalni előttük...KORREKT EMBERSÉGRE VALL!!!!"


Nem fantáziálni kell, és különböző állításokkal áskálódni a másik háta mögött.


Őszintén szembe kell állni azzal, akit kritizálok.

Itt a lehetőség, miért nem éltek vele?..többek között te is...


Aztán tényekkel lehet hozzászólni....

Előzmény: r0226 (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!