Keresés

Részletes keresés

Börsigépész Creative Commons License 5 napja -2 0 34278

Üdv .Nem a témádhoz kapcsolódik...bocs:-)  de végre valaki aki höcserélőt alkalmaz....erről tudnál írogatni egy kicsit bővebben ...milyen tipusú a hőcserélőd ? mennyit vesz le a kazán hőfokaiból a hőcserélő ?  Hogy viselkedik a rendszer ,ha a kazán modulál,a benne lévő szivattyúd követi az égő teljesítményét azaz ő is modulál,,de a hőcserélő másik oldalán a szivattyút nem tudod modulálni az fixen megy.  Továbbá van egy olyan érdekesség,hogy ha hőcserélőt alkalmazol -és pl ellenáramba kötöd be ,ahogy kell-- akkor gyakorlatilag a primer oldal visszatérőjének hőmérséklete lesz a szekunder oldal előremenőjének hőmérséklete azaz gyakorlatilag a kazán visszatérőjében megjelenő vízhőmérséklettel fűtöd a radiátoraidat .Tehát pl van egy 60/40 kazán primered a szekunder oldal előremenője kb 40 fok lesz...ugyanezt az eredményt hőcserélő nélkül a kazán 40/30 üzemben produkálja...kérdés mennyivel több energia fogy el hőcerélő alkalmazásával vajon, azaz mennyivel több a gázszámla ??? Továbbá ha hőcserélőt alkalmazunk akkor jóval meg kell emelni a kazán primer kör hőmérsékletét ...ami már nem biztos ,hogy kondenzációs üzem lesz .az ilyenkor a szekunder oldalon megjelenő vízhőmérsékletek pedig még bőven benne volnának abban a tartományban amiben kondenzációsan üzemelne a kazán....Persze értem ,hogy megvédjük a kazánt a méregdrága hőcserélőt meg a méregdrága modulációs szivattyút....csak jó lenne tudni mennyi az annyi? mennyivel több pl%-os arányban egy hőcserélővel levédett rendszer gázfogyasztása...

Valahol az az érzésem,hogy a kondenzációs kazánokat nem igazán a hőcserélős megoldásokhoz találták ki ,mert az levesz annyit a teljesítményéből,hogy már nem igazán a kondenzácios üzemi tartományban üzemeljen 

Csak elmélkedem és kérdezek,Neked hogy vált be mik a tapasztalatok????

Előzmény: Hunter03 (34271)
Börsigépész Creative Commons License 5 napja 0 0 34277

Üdv.

2 kérdés:  Kifejezetten BUS komunikációs kábellel van összekötve a kazánnal ? (  vagy sima egyszerű pl 2x0.75 vezetékkel)

Külön kábelcsatornában van vezetve a falban vagy együtt megy a 230V-os vezetékekkel.

Ezek mind bezavarhatják a tökéletes működését...

Előzmény: szintező (34275)
Apaxp Creative Commons License 6 napja 0 0 34276

Láng leszakadáshibám nekem is volt a télen. Nyáron csak indirektet fűtött a kazán, hiba nélkül. Júliusban volt a kazán egy éves kontrollja és jeleztem a szakinak. Ő végignézte a beállításaimat és a keringető szivattyú beállítását mondta hogy fix magas fordulatra állítsam át ha újra jelentkezne a hiba. Szerinte a szivattyú moduláló üzeme okoz valami galibát az égésnél.

Előzmény: Hunter03 (34273)
szintező Creative Commons License 6 napja 0 0 34275

Sziasztok!

Vaillant kondi falikazánom van és Calor Matic 350 termosztát. Az a probléma,hogy ha 20 fokra van véve de a lakásban felmegy 21 fokra akkor is bekapcsolja a kazánt, de olyan kis lángon ég aminek semmi értelme, a radiátorok hidegek maradnak csak a gázt fogyasztja. Ez naponta többször is eljátssza, 21 fok marad a gáz pedig fogy. Még annyit,hogy BUS kommunikációs a termo.

kisbalazs83 Creative Commons License 6 napja 0 0 34274

Most lesz a 3. tele és időnként visszatérő hiba nálam is. Indirekt fűtésnél jelentkezett leginkább. A lassú gyújtást anno visszavettem 33ra, ezért szépen halkan indul. Aztán onnan kezdi felemelni a teljesítményt és néha lángleszakadás hibával leállt. Az éves szakszervizes karbantartás is megvolt nyár végén. Keresgéltem mi okozhatja... szifon dugulás, füstgázcső nincs-e szétcsúszva, a földelés rendben van-e. Azt mondta egy szervizes, hogy lángleszakadás lehet az ingadozó gázminőségtől is. Gondoltam csinálok egy automatikus kalibrálást és után hetekig nem volt a hiba. Most, hogy elkezdtek fűteni az emberek, megint volt néha egy. Csináltam megint egy automatikus kalibrálást és már 1hete nem volt lángleszakadás.

Előzmény: Hunter03 (34273)
Hunter03 Creative Commons License 6 napja 0 0 34273

Szifont ki pucoltam meg az ègèsteret amennyire lehetett amit ide èr a tiaztító szer ki pucolom avval is hátha meg javul.

Előzmény: D.Tibor (34272)
D.Tibor Creative Commons License 6 napja 0 0 34272

Te tudod. Szerintem nem panelhiba.

Levegőjárat puceva, szifon puceva, Keper linkje alatti hsz.-ket fusd át mielőtt feleslrgesen költesz.

Előzmény: Hunter03 (34270)
Hunter03 Creative Commons License 6 napja 0 0 34271

Radiátoros fűtès van túl is mèreteztem a kazán le van választva  30kw hőcserèlőn keresztűl oldottam meg +szivattyú kerinngeti a vizet a radiátorokban így nem lesz soha gond , hogy a radiatorokból valami belejuson a kazánba.

Előzmény: D.Tibor (34269)
Hunter03 Creative Commons License 6 napja 0 0 34270

Nem sajnos mielőtt rá lett kötve a külső hőmérséklet èrzèkelőt azelőtt is csinálta : ( tavaj tèlen mèg tökèletes volt semmi hiba nem volt utánna meg csak meleg víz használatra volt használva most ahogy jött a hideg be kapcsoltam a fűtèst utána kezdte ezt a le modulált állapotban az 5p3 hibát :( rendeltem ègőtèr tiszttítót ha akkor se lesz jó kiveszem a panelt ès elviszem egy elektroműszerèsz ismerőshöz ő szokott ilyen paneleket javítani gáz szerelők is neki hordják .

Előzmény: D.Tibor (34268)
D.Tibor Creative Commons License 6 napja 0 0 34269

kicsit sok lett a szóismétlés, bocs

Előzmény: D.Tibor (34268)
D.Tibor Creative Commons License 6 napja 0 0 34268

Ha jól olvastam van külső érzékelőd.

Azt bekötve produkálja a leszakadást?

Ha igen, járasd anélkül, ráér  5 fok alatt "dolgozni" a külső érzékelő. Radiátoros rendszernél elég macerás ilyen enyhe időben a külső érzékelő. Sokszor le lett írva, ha nagy("túlméetezett") radiátorok vannak, akkor sokkal jobb a helyzet.

Programozott fűtéssel nálam kordában tartható.

Előzmény: Hunter03 (34258)
tammmy4 Creative Commons License 6 napja 0 0 34267

Ezzel sokat segítettél, köszönöm!

Előzmény: Börsigépész (34257)
Meister Creative Commons License 6 napja 0 0 34266
Elképzelhető, hogy túl kis lángra modulál le? Ilyenkor, benézve, még látszik, hogy ég?
A belső fejet pirszívózd esetleg le, ha már szét van szedve.
Galahed_ Creative Commons License 6 napja 0 0 34265

Engem is érdekel, ugyanez a kazánom van, de nincs külső hőmérőm, de gondolkodom rajta. Én kézzel állítom az előremenőt (ami azt hiszem a max érték a tekerő gombbal)

Előzmény: norbi.sz_80 (34264)
norbi.sz_80 Creative Commons License 6 napja 0 0 34264

Ezt nem is néztem, hogy ilyesmibe bele lehet nyúlni (elvileg)...

De ahogy néztem a kezelésit, ennek is tudnia kell a min. előremenő vízhőmérsékletet. Délután ki is próbálom, hogy ténylegesen hozzá lehet-e nyúlni ehhez a paraméterhez.

Majd megírom, hozzá lehet-e nyúlni, hátha valakinek segít majd a jövőben :)

Előzmény: spee981 (34261)
battafia Creative Commons License 6 napja 0 0 34263

Sziasztok!Adott egy családi ház.72 négyzetméter,abból 66-ot fűtök + 6 négyzetméter a spájz! Ott van a kondenzácios kombi fali kazán.(Ariston Cares Premium 24KW) Külső hőmérséklet érzékelővel! Q3 szobatermosztát.Falazat: vertfal 45-50cm vastag.Kb.190 légköbméter.1 szoba:600x1400 22K ,2 szoba:600x1200+600x600 ,előszoba:600x1000,nappali:600x1000,konyha:600x720,fürdőszoba:600x1300 törölköző szárítós radiátorokkal!Födém: fa födém 20 cmvastag+ 5cm közetgyapot, majd még megy rá 5 cm. Lábazat 3cm polisztirollal szigetelve.Padló hőszigetelés nincs.Mik az ideális beállítások hogy a kazán ne kapcsolgasson ki be?Egyáltalán lehetséges hogy úgy működjön?Vagy ebben az időben nem érdemes állítgatni,majd ha hidegebb lesz?

Keeper83 Creative Commons License 6 napja 0 0 34262

Nem túl bonyolult módon beírtam a fórum keresőjébe, hogy "lángleszakadás" és az alábbi eredményt kaptam:

https://forum.index.hu/Article/showResultList?o=&aq_text=l%E1ngleszakad%E1s&aq_cre=&user_id=&topic_id=9182044&forum_id=52&aq_ext=1&t=9182044&na_start=0&na_step=30&aq_target=resl

spee981 Creative Commons License 6 napja 0 0 34261

A baxiknál úgy oldották meg, hogy minimális előremenőt lehet előírni, tehát nálam pl nem megy 38 fok alá, mindegy mit mond a külső érzékelő. És így is olyan görbe kellett, ami -5-nél már nagyon meleg vizet küld. Jobb megoldás a talppontos beállítás, ahol meg lehet mondani mi legyen a talppont és mekkora legyen a meredekség.

A lényeg h ebben az immergas doksijában a 33. oldalon látom a t0 paramétert, az a minimális előremenő, és gyárilag 25 fok. Viszont ez a doksi a Victrix TT-é, az Exa-éban ilyet nem látok (ami siralmas, ha tényleg nem állítható) :

https://www.immergas.hu/sites/www.immergas.hu/files/ST000983-base-HU.pdf

Előzmény: norbi.sz_80 (34259)
C20NE Creative Commons License 6 napja 0 0 34260

Van egy táblázat a kezelési kézikönyvben abban benne van, melyik állásban mekkora az előremenő hőfoka.

Előzmény: yama303 (34255)
norbi.sz_80 Creative Commons License 6 napja 0 0 34259

Nekem is ilyesmi gondom van most, hogy külső hőmérséklet érzékelő van feltéve az Immergas Victrix Exa 28 kazánhoz, és külső 14-15 fokig alig fűt, hiába állítom magasabbra az előremenő vízhőfokot (ugye itt magától állítja a hőfokot, csak azt lehet állítani, hogy mennyi legyen az adott külső hőmérséklethez tartozó vízhőfok)...

Csak sajnos még nincs szigetelve a ház, és radiátoros rendszerem van. Ehhez pedig kevés a 25-30 fokos előremenő vízhőmérséklet.

Megy a fűtés, dolgozik a kazán kis teljesítményen, de szerintem ez csak elpazarolt gáz, mert 25-30 fokos vizet szinte észre sem lehet venni a radiátoroknál. Lehet, hogy ilyen átmeneti időszakban jobban megérné, ha kikötném a külső hőmérséklet érzékelőt, és fix-re beállítanám az előremenőt 35-38 fokra?

Hunter03 Creative Commons License 6 napja 0 0 34258

Üdvözletem mindenkinek! Mi lehet a problèma , hogy 5p3 lángleszakadás hibakódot be dobálja láng èrzèkelőt meg takarítottam de szinte semmi nem volt rajta ès nem mindig csinalja van mikkor egèsznap bese dobja most lesz 1 èves  probaljam meg kitakarítani az ègőteret vagy panel hiba lehet ? Csak akkor szokta bedobni a hibát mikkor le moduláll 2-3kw ra a kazán akkor gondol egyet ès leszakad a láng utána megy tovább .

https://youtu.be/A_SB_95S3U4

Börsigépész Creative Commons License 6 napja 0 0 34257

Üdv 

Az ideális ha nem ugyanonnan veszed ki a vizet. Mint írtam régebben az az  ideális ha  a "töltő" csatlakozás a tároló felső 1/3-ába esik.

Ha azonban egy T idommal csatlakozol a hmv kimenetre ,a töltő csővel akkor  A: ha beindul épp a szivattyú és épp vízelvétel van akkor arra a kis időre amig a kazán el nem éri a beállított hmv hőfokot,addig valóban visszahűti a csapoknál a hmv vizedet.   B: beraksz egy áramlásérzékelőt a hmv ágba ,és egy relédobozon keresztül úgy kötöd be a szivattyút ,hogy csak akkor tudjon elindulni, (ha a szonda hőt kér + teljesül az a feltétel is ,hogy az áramlásérzékelő nem érzékel vízátfolyást) 

Minden kombi kazánban van egy vízmennyiség átfolyás korlátozó ,így ha pl 12L/perc a kazán hmv teljesítménye de neked 25 liter /perc a fogyasztásod akkor a különbözet vízmennyiség a tárolóból pótlódik a fogyasztás (csapok) irányába a T idomon kersztül (járó szivattyú esetén) .A szivattyúd ismételten megjegyzem "állandó " térfogatárammal dolgozik,ha megnyitod a vízcsapot ,ha nem ,ugyanannyi vízmennyiség áramlik át rajta.....

Szűrőt mindenképp kell rakni a tartály és a szivattyú közé ...mert a vízkő az jön ....+ magnézium anód is kell a tartályba ...bár ez gyárilag mindegyikbe benne van jóesetben.....

Továbbá mivel elég magas a kazánod minimuma kompromisszumot kell kötnöd azzal,hogy számitásaim szerint ha kb 8-10 fokos delta T  alá esik a hmv kör hőmérséklete akkor a kazán offolja magát ,még mielőtt befejezné a tároló töltést...tehát példa:  60 fokos a beállított hmv hőmérsékleted a kazánon ,a szivattyúd által szállított víz hőmérséklete egyre és egyre melegebb a tároló aljából szívva,a kazán irányába, ha ez a höm.eléri a kb 50 fokot akkor a kazánod min teljesítménye is sok lesz ahhoz ,hogy 50 fokból 60 készítsen..ezért offol a kazán ,és jollehet a boiler szondád meg hőt kér. Tehát az érzékelőd kapcsolási hőmérsékletét úgy kell kikisérletezd ---attol függően,hogy a tárolón belül milyen magasságban(mélységben) helyezkedik el...,hogy az előbb említett állapot NE következzen be.

Kisebb minimum teljesítményű kazánnál  el tudod érni ,hogy kb az egész tároló egy hőmérsékletű legyen 60-58-57 fok(tetején-alján)

Előzmény: tammmy4 (34251)
Börsigépész Creative Commons License 6 napja 0 0 34256

Üdv.

"hogy a legalacsonyabb hőfokra visszamoduláljon ?"  A kazán nem hőfokra modulál vissza ,hanem Kw-ra azaz teljesítményre és az automatikus nem tudod állítani.....max az előremenő hőfokot tudod állítani,és a kazán majd megtalálja azt a teljesítmény szintet amin azt produkálni tudja.Viszont mivel eme kazánnak viszonylag nagy a min teljesítménye hamar be fog következni,az az állapot amikor a legkissebb teljesítmény is már sok lesz a legkisebb előremenő hőfokhoz ezért inkább offolja magát ,,,aztán újra kapcsol és újra off....

Előzmény: yama303 (34252)
yama303 Creative Commons License 2019.10.14 0 0 34255

1-6 fokozat van a kazánon.Akkor ha jól értem 1-re leteker.

Előzmény: C20NE (34254)
C20NE Creative Commons License 2019.10.14 0 0 34254

Ha a legalacsonyabb hőfok amire visszamodulálsz nagyobb vagy egyenlő mint a minimum teljesítménye a kazánnak akkor gond nélkül egyébként kapcsolgatni fog. Az elején lesz egy hosszú szakasz amíg a beton felmelegszik és nem kapcsolgat majd utána kapcsolgatni fog ahogy a visszatérő melegszik és már nem tudja visszább venni a teljesítményt. Ennek 5~6kW körül van a minimuma.

ice device Creative Commons License 2019.10.14 0 0 34253

automatikus ;)

hőfokot tekerd le 40C-ra

yama303 Creative Commons License 2019.10.14 0 0 34252

Sziasztok érdeklődnék, hogy a Viessmann Vitodens100 as kazánt be lehet úgy kötni, hogy a legalacsonyabb hőfokra visszamoduláljon ?

Jelenleg külső érzékelőm van feltéve, persze az ilyen átmeneti időben nem fűt. Kiiktatni az érzékelőt és a legalacsonyabb hőfok kellene - padlófűtésem van. 

Köszi.

tammmy4 Creative Commons License 2019.10.14 0 0 34251

Azért nem fűtő kazánt vettem, mert most vettük a házat és kombi kazán van fent. ' éves kondenzációs kazánt meg nem szívesen cserélnék le :-)

A rétegtárolós megoldásnál honnan veszed ki a melegvizet a tárolóból? Ugyanazon a csonkon ami a kazánból tölti a melegvizet?

Azt a részt érzem picit problémásnak, amikor nagy elvétel van a tárolóból, a HMV "töltő" szivattyú pedig üzemel. Ebben az esetben a szivattyú által produkált nyomáskülönbség ellensúlyozza a hőcserélő ellenállását, vagyis mivel a víz a kisebb ellenállást választja, a szivattyú miatt a kazán hőcserélő köre lehet a kisebb ellenállású (szemben a tárolón keresztül áramló vízzel), így a kazán véges teljesítménye miatt a kazán nem fogja a kért melegvíz hőmérsékletet produkálni és ha a kazánból a víz közvetlen mehet a csapolókhoz is, akkor az bizony arra is fog menni. Íg elég egyenetlen lehet a melegvíz hőmérséklete.

Ezt gondoltam megszüntetni azzal, hogy a kazánból kijövő melegvizet a tároló középső részébe, a cirkulációs csonkon keresztül vezetem be, a víz kivétele a fogyasztókhoz pedig a felső csonkon történne. Persze ez a probléma kiküszöbölhető, ha a szivattyú biztosan nem szállít több vizet, mint amit a kazán fel tud melegíteni megfelelő hőmérsékletre...

Ha csináltál már ilyen rendszert, akkor kíváncsi lennék a tapasztalataidra, hogy hova is érdemes kötni a kazánból kijövő melegvizet? Illetve említették, hogy a tárolóból kivett víz hamarabb eltömítheti a kazán hőcserélkőt. Ilyen probléma jelentkezett-e?

Előzmény: Börsigépész (34232)
Hatospista Creative Commons License 2019.10.14 0 0 34250

Köszönöm a válasz. Én 2000köbm  el is kibékülnék,mivel az asszony szereti a meleget, 23 C alá nem mehetek,mert akkor mehetek!!!Ja és rákérdeztem az immergasnál,hogy adják már meg az átállitási paramétereket a G25 re, mivel 2 szerelő látta és azt mondta hogy jó igy,a harmadik meg telefonon mondta,hogy ha szépen ég,jó a lángkép nincs zaj akkor jó az úgy!!Énnekem ezzel kétségeim vannak.!Az immergas még nem válaszolt!!

Előzmény: a tömeg az tömeg (34243)
budiruski Creative Commons License 2019.10.13 0 0 34249

vettem ilyet. nem jó !

6 db ot adnak csak

szar!

cilit jobb

Előzmény: kisbalazs83 (34221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!