Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2005.02.23 0 0 77

Én még péntekem kaptam ajánlatot Baumit Open EPS rendszerre a tavalyi EPS árán.

Ha minden igaz, márc 1-től áremelés lesz a Baumitnál...

PONT RS Creative Commons License 2005.02.23 0 0 76

Római Protector lista -8 %, leszállítva az ország bármely részébe. Az árlista megtalálható a bramac.hu-n.

Porotherm 38 NF Abony: 308.-/db

Porotherm 30 NF Abony: 245.-/db

 

Előzmény: tgabika11 (70)
tgabika11 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 75

Göd

PONT RS Creative Commons License 2005.02.22 0 0 74
Reggel mennek az árak. Hol építkezel?
Előzmény: tgabika11 (70)
PONT RS Creative Commons License 2005.02.22 0 0 73

Azért nem olyan vészes.

Tudsz információt szerezni az adott kereskedőről. Céginfo pl. Az átvett pénzről ad előleg számlát ill. rögzíthetitek az adásvételt is. Hidd el rengeteg ilyen van. Nálunk is. Én ezért most készülök Brazíliába a kedvenc plasztikai sebészemhez asztán irány a Bahamák háááá....háááá...háááá................. 8-D 

Előzmény: Heaven (72)
Heaven Creative Commons License 2005.02.22 0 0 72

Felénk ezek a legjobb árak:

 

Budatherm 38NF: 285

Budatherm 30NF: 225

Budatherm 10/33: 140

PTH áthidaló: 1150/fm

Zsalukő 40: 285

Zsalukő 30: 245

km. tégla: 44

Gipszkarton 12,5 imp.: 1200

OSB 12: 3950

OSB 8: 2820

 

minden leszállítva amikor majd fog kellenni tavasszal, de viszont MOST kéne fizetni.

Nem merek beleugrani :(

csokis3 Creative Commons License 2005.02.22 0 0 71

Sziasztok

 

Úgy látom nem sikerült képet beszúrni így leírom.

 

P2-0,5 NF+GT   600x200x300 falazóelem    635 ft

Hőszigetelő falazóhabarcs                           1466 ft/zsák

Pu. 20/30  600x200x300  "U" zsaluelem ( ragasztott )    922 ft

 Pvá 1300x200x150  válaszfal áthidaló         2794 ft

Pve NF  600x200x150  válaszfal elem            480 ft

 

 

Ez augusztusban volt, ennyiért lepakolták a telken.

 

Csokis

 

Előzmény: csokis3 (69)
tgabika11 Creative Commons License 2005.02.22 0 0 70

Hello

 

Nekem is tudnál segíteni?

Poro NF 30-as és Bramac római cserép érdekel, hogy nálatok mennyi, illetve mennyi a kedvezmény?

köszi

üdv

Előzmény: PONT RS (60)
csokis3 Creative Commons License 2005.02.22 0 0 69

Sziasztok

 

Ennyiért kaptam:

 

 

Csokis

 

 

Előzmény: vájolet (66)
amator1 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 68

Akkor kapd össze meg.

 

Most volt egy 75 bps jegybanki kamatvágás. Holnap már a kereskedelmi bankok is "továbbadják". (8,25 % lett)

Ja és még várhatóak további kamatvágások. Úgyhogy ügyesen sakkozd ki a futamidőt a lekötéseknél, meg hogy mikor kell majd fizetned...

 

Amator

Előzmény: Heaven (59)
Heaven Creative Commons License 2005.02.21 0 0 67

Hű... Nagyon nehéz ennek az egésznek nekivágni ilyen szakadó hóesésben...

Most hallottam, hogy a vasanyagok ára meg csökkenőben van.

 

Egyébként Pest közelében építkezem, Ócsán. Vannak szép árak errefele is...

Előzmény: PONT RS (60)
vájolet Creative Commons License 2005.02.21 0 0 66
És végül mennyiért kaptad?
Előzmény: csokis3 (64)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 65
A porothermnél nem tudsz ilyen jó árat?
Előzmény: csokis3 (64)
csokis3 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 64

Sziasztok

 

Nekem egy e-mail-ban kért  Ytong árajánlatomba a kereskedő bele írta a gyári árat és ebből adott 17% kedvezményt. A képletet is benne hagyta.

Ezzel elmentem egy helyi kereskedőhöz és kérdeztem hogy ennyiért tudja-e adni.

Tudta. Eredetileg ő csak 10%-ot adott volna.

 

Csokis 

vájolet Creative Commons License 2005.02.21 0 0 63

OK, köszii!

 

Szerintetek ezek jó árak?

 

 

YTONG 600x200x200 435 Ft/db P2-0.5 falazóelem: 600x200x250 515 Ft/db 600x200x300 590 Ft/db 600x200x375 770 Ft/db YTONG 600x200x200 460 Ft/db P4-0.6 falazóelem 600x200x250 560 Ft/db 600x200x300 640 Ft/db 600x200x375 800 Ft/db YTONG 600x200x200 450 Ft/db P2-0.5 NF+GT falazóelem 600x200x250 530 Ft/db 600x200x300 610 Ft/db 600x200x375 780 Ft/db YTONG 600x200x200 470 Ft/db P4-0.6 NF+GT falazóelem 600x200x250 575 Ft/db 600x200x300 675 Ft/db 500x200x375 709 Ft/db

Előzmény: MZ/Y (62)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.21 0 0 62
Egy kicsit hagyj rá a hulladék miatt, de ha jó a mester, alig lesz. Meg tisztázd a kereskedővel, visszaveszi-e a maradékot (a bontott raklapot is) és milyen áron. Nekünk az egyik kereskedő le akart vonni 10 %-ot a visszavitt darabok árából.
Előzmény: vájolet (61)
vájolet Creative Commons License 2005.02.21 0 0 61

Köszi:)

 

A kőmüves mindenesetre megelőlegezte a P4-et nekünk:)

(Nincs még engedélyezési és csak beszélgettünk az áraktól.

 

 

Szóval mennyire számoljak P2, illetve p4-nél (/nm?) kb. márciusban kezdünk épitkezni?

 

Ahogy nézem mindegyiknél 7,8 db/ nm, akkor simán szorozzam meg a nm-t 7,8-al hogy megkapjam hány darabra lesz szükségem?

Előzmény: PONT RS (58)
PONT RS Creative Commons License 2005.02.21 0 0 60

Tüzépes nyerészkedni! Nem mondod ;-)

Na ami a lényeg. A legtöbb gyártó ha áremelést akar azt a CONSTRUMÁRA időzíti mert akkor tart egy akciót. Szóval április, ha a szimatom nem csal. DE! Baromi nagy eladatlan árukészletek vannak, tehát ha okos vagy, nagyon jól járhatsz! MERT az infláció lehet 4 % a KSH fogyasztói kosara alapján ettől még szerintem az árak nem fognak jelentősen változni az építőanyag piacon (dekonjunktúra van), viszont a készletektől szabadulni akaró kereskedő akár 10-30% árengedményt ad ez pedig számold csak ki egy évre vetítve mit jelent, ha pl két hónapig van benne a pénzed. Nem rossz. De még egyszer ez az eladatlan készletek miatt van. Hol építkezel? Jó vadászatot :-)

Előzmény: Heaven (59)
Heaven Creative Commons License 2005.02.21 0 0 59

Most kezdenék építkezni.

Egyenlőre csak szerkezekész állapotig szeretnék eljutni.

Voltam már 1-2 tüzépen fő építőanyag árak után szimatolgatni.

 

Azt mondták, hogy idén eddig még csak a cementet emlték, de márciustól további emelések várhatóak.

 

Ki mit hallott, milyen anyagnál mennyi emelés várható?

 

Arra próbálnak rábeszélni a kereskedők, hogy még most februárban fizessem be a nagyja anyagárat és akkor kikerülhetem az áremelést.

Mégis jó lenne tudni, hogy mekkora mértékű várható, mert ha nem lesz az inflációnál nagyobb emelés (jelenleg már csupán 4% :)) akkor inkább bankba kamatoztatom a lóvét, minthogy a tüzépes nyerészkedjen...

PONT RS Creative Commons License 2005.02.20 0 0 58

Szia Vájolet!!

Direkt ezért nyitottam e topikot, hogy kérdezzetek.

Naszóval: P2 avagy P4 a nyomószilárdságot határozza meg. Ezt a tervező határozza meg. Az hogy nút-féderes az azt jelenti hogy  két egymás melletti elemet nem ragasztunk egymáshoz a nut és a féder ;-) kapcsolódik. A lényeg, nemigazán tudnak hőhidat kialakítani két egymás melletti elem esetén. Na ezért egy építész tuti lefejez, de konyhanyelven ez a lényeg. Illetve kevesebb a habarcs igény+ megfogóhornyos a könnyebb pakolaszas miatt. Hol építkeztek??? További kerdesekre is szivesen válaszolok(unk).  

 

vájolet Creative Commons License 2005.02.19 0 0 57

Sziasztok!

 

Hülye Kérdésekkel is lehet ide jönni? Remélem:)

 

Szóval épitkezni fogunk, Ytongból, ez már lejátszott meccs.

De ma elkezdtem utánaolvasni és rémülten léttam, hogy azon belül is van vagy 4 féle. Valaki el tudná nekem magyarézni mi a különbség és melyiket mikor érdemes:

Nútféderes, Sima és P2, P4?????

 

Köszi!

Vájolet

MZ/Y Creative Commons License 2005.02.18 0 0 56
Hmmm, januárban nem láttam, de lehet, hogy csak rossz helyen kerestem.
Ytong topikban megírhatnád majd, hogy állsz a repedésekkel. Jut eszembe, végülis onnan/annyiért vetted az Ytong-ot, mint amennyiért írtad?
Előzmény: csokis3 (55)
csokis3 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 55

Szia

 

Igen, ott építkezünk de nem a főút mellett. Az a nagy halom Ytong már ott van vagy 4 éve , nem tudom mit akarnak vele.

 

Csokis

Előzmény: MZ/Y (54)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.17 0 0 54
Aha!
Csak mintha akkor még nem lett volna a 3-as a nevedben.
Jól emlékszem, J...j...h....? Látszik Hevesből Berénybe menet? Mert tavaly az út mellett az egyik telken láttunk egy nagy halom Ytong-ot, most januárban meg direkt néztem vakolatlan Ytong házat, de nem láttam.

Jó neked. Nekünk lábazatunk van, oszt másse. :o(
Előzmény: csokis3 (52)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.17 0 0 53
Nekem többért ajánlották, viszont maradok a betonnál. Arról tudsz valamit, hogy a különböző gyárak kefnijei kompatibilisek-e egymással? Úgy gondolom, igen, de sose lehet tudni...
Előzmény: PONT RS (51)
csokis3 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 52

Szia

 

De, velem leveleztél, Ytong ár témában.

Azóta tető alatt van a ház.

 

Csokis 

Előzmény: MZ/Y (50)
PONT RS Creative Commons License 2005.02.17 0 0 51

Sziasztok.

EPS 100-as amit mondtak neked??? Nem EPS-70-es. Mégegyszer a szabványok

EPS 30

       70

       80

      100

      150

       200  

10 cm-es lágy hőszigetelőfilc CE jelöléssel bi-bi :-P : 540.-/m2  

MZ. Csrpkfni :) : 245.-/db leszállítva bárhova 10 rkl-tól (700 db)

Beton még képlékeny.

 

 

 

Előzmény: csokis3 (49)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.17 0 0 50
Pont RS ajánlatában az 5 cm-es 14800-ra jön ki. Az Nikecell. A lentebbi idézetemben a Nike-t jobbnak tartják a Dél-nél, de ebben a különbségesdiben Pont RS nem hisz. :o)
Nem veled leveleztem tavaly, Szolnok megyéből? Mert akkor tőled nincsenek is annyira messze.
Előzmény: csokis3 (49)
csokis3 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 49

Sziasztok

 

Nekem lépésálló hungarocellre 13800 ft-ot mondtak m3-re. Ez jó ár?

Valimilyen *cell , talán cellplast vagy délcell.

Therwolin LHF-2 10cm-re 554 ft mondtak. Ez milyen?

 

Csokis

Előzmény: PONT RS (41)
PONT RS Creative Commons License 2005.02.15 0 0 48

Az Európai Unió belső piacának kiépülésével és kibővülésével szorosan összefügg a CE jelzés bevezetése. A CE jelzés úgy működik mintegy útlevél, amely lehetővé teszi az Európai Gazdasági Térségben a termékek szabad áramlását. A CE jelzés alkalmazását a törvény írja elő, melyet az alábbi EU elv dokumentál.

"Minden védőfelszerelésre, azokra is, amiket a sportban viselnek, a 89/686/EWG EU irányelv vonatkozik. Ez az irányelv szigorúan előírja, hogy a személyes védőfelszereléseknek, melyeket a küzdősportokban a testi épség illetve az egészség megóvása érdekében hasznának, milyen biztonsági követelményeknek kell megfelelniük. Ezek forgalmazásához egy, az erre kijelölt hivatalos szervek bevonásával végrehajtott vizsgálat eredményeképpen kiadott, un. minőségi tanúsítványt kell beszerezni (személyi védőfelszerelésekre vonatkozó 89/686/EWG, II Függelék, 1,4i cikkely)."

 

Na puff neki pont tékvandó (bocs a küzdősport topic lakóinak) védő felszereléseknél találtam. A lényeg az első pár sör :-) Tehát a CE nem a rangsort alakítja ki. Asszem a Nikecelesek a hajukat tépnék ha hallanák. Amúgy ()-ben ők meg a francia tulajdonban vannak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!