Keresés

Részletes keresés

Mona 77 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 19526

Sajnálom, de papīrok nélkül semmit nem lehet tenni. a tenyésztőjétől meg lehet kèrdezni, mi alapjàn törzskönyveztette volna le. De teljesen egyetértek az elòttem szólóval, ettől függetlenül a cicàt szeretni kell :)

 

Octi19 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 19525

Ha nincs szerződés akkor semmit! Szeressétek a kiscicát, hisz pont Ő nem tehet semmiről és tanúljatok az esetből!

Előzmény: Tarancs (19524)
Tarancs Creative Commons License 2014.01.17 0 0 19524

Sziasztok!

 

Tanácsra lenne szükségem!

Vettünk egy hete egy vörös kan Brit kiscicát!

Mikor átvettem kicsit kételkedtem abban, hogy Ő tényleg egy Brit macsek.

Elvittük állát orvoshoz, hogy megvizsgálják stbstb...

A Doki és a teljes asszisztencia egyöntetűen kijelentette, hogy szerintük ez egy kis házi cica...

 

Mit tehetünk ebben az esetben?

Törzskönyvet ajánlottak, de nem kértünk... pedig akkor okirat hamisítás is lehetne a vád, így nem tudom mit tegyünk.

Házi macskának picit drága volt!

 

Előre is köszönöm a tanácsokat!

 

Üdv.:

 

 

szils Creative Commons License 2013.12.07 0 0 19523

Köszönjük szépen. :)

Előzmény: Mona 77 (19522)
Mona 77 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 19522

Gratulâlok nektek, hosszú boldog èveket kívànok a cicàtokkal . 

szils Creative Commons License 2013.11.29 0 0 19521

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen a tanácsokat. :) Maradtam az eredeti elképzelésem mellett és vettünk egy csodaszép brit cicát, annyiban változott az elképzelésem, hogy egy féléves cicát vettünk, aki gyerekekhez szokott és nagyon türelmes velük.

Jön bújik hozzánk, de tényleg nem öl cica, a gyerekek nem is várják el tőle, sokat játszanak együtt. Énis egy boldog cica tulajdonos vagyok :D

Mona 77 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 19520

Nekem kèt fajta cicàm van : kettő brit cica  ès egy ragdoll. Mindegyik tünemèny, imàdom őket :-) de ha teràpiàs cëlra kell cicàt ajànlani, akkor csak a ragdoll fajta lenne. Ô türelmes, bújos ès nagyon nyugodt fajta. 

Octi19 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 19519

Szerintem ilyen célra maradj a házicicánál! Méghozzá egy felnőtt, már kialakult jellemű cicát javaslok. A brittek jelleme inkább arisztokratikus, tartózkodó. Nem biztos, hogy egy kiscicából valójában az lesz amire neked és a kisfiadnak szüksége van. Nálunk Lizi egy tündér kiscica volt és most egy igazi arisztokratius hölgy lett. Nem engedi magát simogatni csak esténként keresi a kapcsolatot, de akkor is csak rövid ideig. Mindig ott van ahol mi, de megtartja azt a pár lépésnyi távolságot. Frici meg az első pillanattól maga volt az ördög, akaratos, kajánál erőszakos, fésülésnél agresszív. Bár, ö többet hízelkedett, de csak minimálisan.

Én javaslom a JUNIOR Kisállat Rezervátumot, bár onnan cicát kihozni nem egyszerű. Rettentően szigorú a gazdijelöltek szűrése és Zsuzsa, aki rengeteg áldozattal összehozta a rezervátumot, egy tipikus "macskásnő", de ő biztosan talál majd megfelelő rehabcicát ha alkalmasnak talál benneteket.

http://www.juniorrezervatum.hu/

Előzmény: szils (19518)
szils Creative Commons License 2013.10.29 0 0 19518

Sziasztok!

 

Csatlakoznék hozzátok. Gyerekként sok házi cicám volt, de amikor megszülettek a gyerekek, valahogy megváltoztam, kerültem őket. Most viszont, hogy a gyerekek nagyobbak (11 és 7 évesek), a cica fóbiám elmúlt. Az élet úgy hozta, hogy kertesházból lakásba költöztünk, és jelen pilanatban pici esélye van, hogy a közeljövőben kitörjünk a "panel"-ból. 

Ezidáig úgy gondoltam, hogy a macska kintre való. A nagyobbik fiam oxigénhiányosan született, szerencsére nem drámai a helyzet, csupán lassabban tanul, mint a kortársai. Most egy szuper helyen van, ahol mindenféle terápiával fejlesztik őket: zene-mozgás-állat-művész terápia. Ott ajánlották, hogy nagyon jót tenne neki, ha lenne kutya/macskája. A kutya szóba sem jöhet, benne van a házi rendben. Így marad a macska. 

Ahogy olvasgattam, arra az elhatározásra jutottunk, hogy veszünk egy brit rövidszőrű cicát. November végén, december elején jön haza a fiam, addigra szeretném elhozni. Ami miatt gondban vagyok,az az, hogy karácsonykor elutazunk, magunkkal nem tudjuk vinni, itthon hagyni nem tudom mennyire jó ötlet, 3-4 hét ismeretség után 1-2 hétre magára hagyni (persze a szomszéd ellátná), csak nem tudom mennyire viselné meg, vagy pedig várjak és januárban hozzam el? 

Tudtok ajánlani olyan tenyésztőt, akitől nyugodt szívvel vásárolhatnék? 

ancus75 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 19517

Amúgy osztom a 2 előttem szóló véleményét.

Előzmény: CzKaresz81 (19513)
ancus75 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 19516

Szia Karesz!

 

Az én gyönyörű macim,olyan mint a ragtapasz.Mindenhol ott

van,ahol vagyunk.Az ölemben ül ha gépezek,ha alszunk hozzám bújik vagy rajtam fekszik.2 és fél éves kandúr és nem tervezi,hogy erről leszokna:-))Szerintem minden cica más egyéniség.Amikor a tenyésztőnél találkoztunk vele egyből szerelembe estünk.Pedig csak kíváncsiságból néztük meg,milyen lehet élőben egy ezüst fekete pettyes.Jött,mondta a magáét.Dorombolt,nézelődött.Pont úgy,ahogy egy igazi jól tartott cicának kell viselkedni.Nem félt és fújt.Az anyukája is nagyon barátságos volt.A tenyésztő a lakásban tartotta egy szobában elkülönítve őket,mert volt több alma is.Most is van cicájuk,ha jól tudom.Ők az Evening-starkennel.Nagyon elégedet vagyok velük.Aranyosak és kedvesek voltak mindig.A mai napig,ha bármi gondom van hívhatom őket és ha tudnak,akkor segítenek.

Előzmény: CzKaresz81 (19513)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.09.12 0 0 19515

Még annyit, hogy privátban nagyon szívesen megvitatom veled a témát, előnyt és hátrányt minden tenyésztőnél... Én már sok mindent kijártam, sok mindent láttam! Tudok mesélni bőséggel!

Előzmény: CzKaresz81 (19513)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.09.12 0 0 19514

Szia Karesz nem egyedi a problémád...

 

Ismerős a helyzet nagyon sajnos... rengeteg macska, hiper szuper tenyésztő!

 

Én itt magyarországon talán, a von feuerblume tenyészetet ajánlanám, a Bella Diamante-t, náluk, most van egy kis cica (krém fiú), és a diamond shine-t. Itt garantáltan tudom, hogy a cicák együtt élnek a gazdival, és nem külön ketrecben! Fúúúúj de undorító!

 

Ha itt nem találsz akkor külföldön kell keresgélni, ahol normális körülmények közt tartják őket...

Előzmény: CzKaresz81 (19513)
CzKaresz81 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 19513

Itt a fórumba a másik két nevére kesve pillanatok alatt kiderül... Más is ugyan ezt írta le csak még 2007 meg 2009 -ből... Szóval nem mostani a probléma... Sajnos... De még mindig ajánlgatják Őket... Ahogy Te is most... :(

 

Én amit ott láttam, hát komolyan... Elvlieg a hölgynek "szaklapja" is van vagy mifene... Szerintem így erősen szűkült a kör...

 

Avalonék meg ha jól láttam 2012. december óta nem nagyon frissitettek... :( Vagy azóta egy kiscica se született, vagy már megszületés előtt eladták, így hirdetni sem kellett...

 

 

 

 

Előzmény: Octi19 (19512)
Octi19 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 19512

Ha erről van szó akkor légyszíves tudasd, mert nem szeretnék legközelebb abba a hibába esni, hogy ajánlok olyat aki nem méltó rá. Nem is beszélve arról, hogy a másik két tenyésztő így gyanúba keveredett...

 

illetve csak egy, mert Avalonéknál most nincs kiscica.

Előzmény: CzKaresz81 (19511)
CzKaresz81 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 19511

Szia!

 

Nem szeretnék nevet mondani, nem ez a célom...

De elég rossz dolgot írtak már itt a fórumon róluk...

Előzmény: Octi19 (19510)
Octi19 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 19510

Megtudható, hogy kinél?

Előzmény: CzKaresz81 (19509)
CzKaresz81 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 19509

Szia!

 

Köszönöm a választ! Megfontolom!

 

Sajnos az elöző levelemben leírtak, ketrec, stb, pont az általad leírt egyik "neves" tanyésztőnél volt... :(

Előzmény: Octi19 (19508)
Octi19 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 19508

Mindenek előtt tisztázd magaddal és a családoddal, hogy valóban szeretnétek-e cicát, pláne szobacicát! Ha meghoztátok a döntést és rendesen felkészültetek a cicatartásra (nem olcsó mulatság és egyéb áldozatokat is kell hozni) akkor nézzetek szét menhelyeken is. A hétköznapi házi macskák általában sokkal barátságosabb és bújósabbak mint egy tiszta vérű, pláne egy Brit. A Brit egy arisztokratikus fajta, erős karakteres jelleme van és inkább visszahúzódó, távolságtartó fajta. (Hangsúlyozom, hogy minden cica egyedi és egyszeri csoda és én az előbbiekben általánosságokról beszéltem!)

 

http://www.juniorrezervatum.hu/

 

Itt biztosan találni fogsz bújós cicát, már feltéve, hogy átmész a nagyon kemény gazdijelölt minősítésen...

 

Ha mindenáron Brit cicát szeretnétek akkor kerüljétek a hirdetési oldalakon kínált cicákat! Keress neves tenyésztőt.

 

például:

http://www.pearlfalcons.atw.hu/

http://www.orchideenwald.hu/index.php?page=10

http://www.vonavalon.hu/

 

Természetesen a teljesség igénye nélkül...

 

Előzmény: CzKaresz81 (19506)
CzKaresz81 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 19507

Elnézést a bődületes helyesírási hibákért.... Sajnos már nem tudom szerkeszteni...

CzKaresz81 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 19506

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni...

 

Egyik nap az anyósoméknál egy kis cica volt egyik nap reggel a teraszom, semmi egytra egy kis ari cirmos, amire ránéztél s már jött oda a lábadhoz, bújt, dorombolt, öröm volt ránézni, megfogni. Sajnos délutánra már eltűn, mert megtartottuk volna, de sajnos munkába kellett mennünk.

 

Elahtároztuk, hogy szeretnénk egy kiscicát, de ha már cica, akkor tényleg legyen szép. Mire keres az ember ilyenkor rá, hát persze hogy Whiskas cicákra. Így jukadtunk ki a brit cucisoknál, hogy most csíkos vagy "kék" szinte mindegy csak szép, legyeb, bújos, doroblolós, igazi szoba cica, szeretni akarjuk s azt akarjuk, hogy ő is szeressen minket.

 

Elkezdtünk keresgélni. Sokat talál az ember, törzskönyvvel, vagy anélkül. 20-40 között már lehet találni. Aztán olvasgattunk, majd láttuk, hogy törzskönyves cicát venni sok szempontból kifizetödőbb. Oké hogy 80-100 de legyen, csak legyen normális.

 

El is jutottunk oda hogy találtunk pár kennelt ahogy keresgéltünk. Majd a napokba eljutottunk az egyikhez. 

 

Telefonban aranyos volt az illető, majd amikor eljutottunk oda, akkor a kertben két kerítésen át jutottunk el egy olyan helyre ahol rácsok mögött volt 3 kiscica az anyuval. Ami fura hogy a ketrecbe, vagy kennel, nekem inkább ketrecben volt egy fekvó alkalmatosság, de a cicák nem abban hanem mögötte s a ketrec között voltak. Ami nekem ilyenkor fura hogy a kivett cicus fújt egyfolytában, hogy ez normális-e nem tudom :(, de én úgy gondoltam, hogy ha valaki szereti s jól bánik a cicákkal, akkor ha kinyitom az ajtót az anyacica vagy odajön hozzám mert szeret, vagy én mint a tulaj megsimogatom mert szeretem. 

 

Elvileg azért voltak ilyenek mert pont féregtelenítőt kaptak ami keserű, az anya meg éppen oltva volt. Ha én egy kennel tulajdonosa vagyok, s tudom, hogy a cicákkal ma ezt "teszem" akkor nem hívok oda, "vevőt"!

 

Megmondom őszintén Nekem a kedvem elment az egésztől. Nem merem megvenni a cicust, mert nekem olyan kell ami bujós, dorombolós, dörgölödzös, s nem érzem azt hogy ez olyan lenne. Szőrnyű kimondanom, de ezek a cicák féltek, szerintem még napfényt se láttak...

 

Már majdnem oda jutok, hogy azért kéne megvenni, hogy elkerüljön onnan :(

 

Én azt hittem, hogy az ezzel foglalkozó emberek szeretik a cicákat, már ebben sem vagyok biztos, s elnézést a kivételektől. Én azt várom hogy elmegyek valahová s egy szobában 3-5 kiscica játszik valahol, valamiben, valamin. Na de rács mögött összebújva ?!?!?!

 

Kérem segítsetek Nekünk brit kiscicát találni, olyan aki kiscica, aki szereti az embert, s nem fél tőle...

 

Köszönöm, előre is...

Octi19 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 19505

Sajnos a törzskönyv sem jelent sokat... egyszer egy neves tenyésztő úgy jellemezte nekem a magyar valóságot, hogy "bizonyos szervezetek egy taligát is letörzskönyvezik csak nyávogjon..."

 

Biztosan megbízható származású cicákat csak megbízható tenyésztőtől lehet venni, ezekből van max 10 az országban...de lehet, hogy még annyi sem!

Előzmény: oroshazicsaj (19504)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.09.02 0 0 19504

Nem!

 

De nagyon egyszerű eldönteni! Van törzskönyve vagy nincs!

Előzmény: Kiss Etelka (19503)
Kiss Etelka Creative Commons License 2013.09.01 0 0 19503
illeske82 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 19502
Octi19 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 19501

Töltsd fel, azután illeszd be! Vagy töltsd fel valami spec oldalra, mondjuk kepfeltoltes.hu -ra vagy az indafoto.hu -ra és a linkeket szúrd be.

Előzmény: illeske82 (19500)
illeske82 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 19500

Brit kiscicákról a kép.

illeske82 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 19499

                                                                      Brit kiscicák eladók!

 

Május 17-én születtek 2 Kan,2 Nőstény.Gyönyörű szülöktől.Féregtelenítve Július 10-től elvihetők.A kiscicák Dunaföldváron vannak.Érd.:0620/4987138. Ár:35000 Ft.

nemesvarazs Creative Commons License 2013.06.21 0 0 19498

Köszönöm nektek,de borzalmasan fáj!A másiknak is hiányzik,látom hogy keresi.

Vicuska8712 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 19497

Úristen, nagyon sajnálom! Részvétem! :(

Előzmény: nemesvarazs (19495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!