Keresés

Részletes keresés

Magyar kir.erdész Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4142

   Üdv SZEGECS!Kész lett a "bekapcsolódninemakaró" kis Fujim.Te, és az elektronikában járatosak lehet, hogy esetleg hasznosíthatjátok az esetet.Kaposvárra küldtem le telefonos egyeztetés után egy kis fotószervízbe.Egy héten belül készen lett, 7rugóért.A hiba az volt, hogy a bekapcsoló alatti 2db mikrokapcsolóból az egyik le volt ragadva, így nem kelt életre a gép.Nem volt köze ahhoz, hogy pont a videokábelt húztam ki, mikor megadta magát, ez véletlen egybeesés a szaki szerint.Örülök, hogy így megúsztam.Talán valakinek hasznos lesz az info.Jó fényeket!

Előzmény: SZEGECS (4138)
agy73p Creative Commons License 2011.05.06 0 0 4141

Üdvözlet!

Segítséget kérnék: S7000-est vagy inkáb S5700-ast válasszam otthoni családi, hobbi fotózáshoz? 90°-ban autómata üzemmódban, és beltérben használnám. Fontos a fókuszálási és a shot-to-shot sebesség, valamint a kevés zaj. Szóval átlagos felhasználás, kreatívitással párolulva kicsit érzékenyebb felhasználónak. 

Olympus C720 / 740 / SP550-es tapasztalatok után jó döntés-e a Fuji?

Nem nagyon értek hozzá, csak használom ;-)

Köszi

Magyar kir.erdész Creative Commons License 2011.04.26 0 0 4140

   Üdv!Köszönöm a választ, de sajnos nem kelt életre így sem a gép.Elküldöm Pestre egy árajánlat-kérésre.Mégegyszer köszönöm.

Előzmény: SZEGECS (4138)
MZ5 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 4139

Szerintem van nekem ,többit mailben ha érdekel.

Előzmény: mzeperix73 (4135)
SZEGECS Creative Commons License 2011.04.25 0 0 4138

Próbáld meg azt, hogy a videókábelt többször kihúzod, bedugod a gépen lévő aljzatba/ból. Szokott ezekben az aljzatokban lenni egy mechanikus kapcsoló, ami nem mindig bont szét, emiatt érezheti azt, hogy még mindig rá van kötve.

Ha ez sem segít, akkor passzolom a kérdést.

 

Előzmény: Magyar kir.erdész (4136)
nbarbii. Creative Commons License 2011.04.23 0 0 4137

Sziasztok! Még mindíg eladó a gépem, most lentebbvettem az árát, mivel sürgős lenne az eladása!
Új ára: 21ezer ft !! Utolsó ára!!!!!!! Akit érdekel, írjon az aranylovas@gmail.com email-ra!! Képet kérésre küldök.
További szép napot!

Előzmény: nbarbii. (4123)
Magyar kir.erdész Creative Commons License 2011.04.22 0 0 4136

   Szia SZEGECS!Kicsit tájidegen a gépem, de lehet, hogy Te tudsz nekem segíteni.

   Üdv!TV-s képnézegetés után túlzott sietségem közben kihúztam a TV-kábel  kis jackdugóját a gépből, mielőtt kikapcsoltam volna.Ezután lekapcsoltam a Fuji-t, de a kijelző nem sötétedett el, hanem a képnézegető funkción maradt.Gyakorlatilag nem lehetett kikapcsolni a gépet.Kivettem az akkukat, majd próbáltam újraindítani, viszont azóta nem lehet bekapcsolni, semmire nem reagál.Volt már valakinek hasonló "balesete", vagy esetleg tudja valaki, hogy hogyan lehet helyrehozni?Előre is köszönöm

   Ez egy Fuji S5500.Ott nem kaptam tanácsot, ezért az OFF.

Előzmény: SZEGECS (4133)
mzeperix73 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 4135

Tisztelt S 7000 kollegák!

 

Történt 1 szomorú eset, elveszett a gépem használazi utasítása.Sajnos hiába keresgélem, nem talállok sehola neten. Ha valaki tudna segíteni nekem ebben, nagyon megkösznném

 

Üdv:MZ

sas47 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 4134

Ahogy elnézem nem egy egyszerű művelet,...esetleg az lehet még,hogy nagyon belefényképeztem a lemenő napba,és attól meghibásodott a ccd?Szerinted?

 

Mert ha igen,akkor nem nyúlok bele.

Előzmény: SZEGECS (4133)
SZEGECS Creative Commons License 2011.03.10 0 0 4133

Lehet, hogy a ccd-re került kosz.

A neten vannak leírások, hogy hogyan kell szétszedni, de csak akkor állj neki, ha van valamiféle műszerészi gyakorlatod, mert egy rossz mozdulattal akár el is lehet rontani.

 

Ezen az oldalon találsz képes leírást a szétszedésről:

http://esvc000880.wic056u.server-web.com/S602/S602.html

 

A lap alján is vannak képek, ill. felül a "Main Disassembly", ill.  : "CCD+Lens"  részeket nézd át.

Ha ezek alapján úgy döntesz, hogy bele mersz vágni, akkor hajrá!


 

Előzmény: sas47 (4132)
sas47 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 4132

Szervusz Szegecs!

 

Engemsem izgatna a kérdés,ha képen nem látszana,tudom,hogy a kép tetején van igyekszem a felvételnél ugy alakitani a beálitást,hogy sőtét részlet essen oda.Világos részletnél látszik egy ing gomb méretű kerek sötétebb folt.Nem tudom mitöl keletkezett,de én arra gondoltam  az objektiv belső oldalán lencsén lehet,valami piszok.Azt kérdezem ha szédszedem nem károsodik e valami még ezáltal?

Előzmény: SZEGECS (4131)
SZEGECS Creative Commons License 2011.03.10 0 0 4131

Nálam is van ilyen jelenség, de a kész képen nem látszik, így nem foglalkoztam vele.

Előzmény: sas47 (4130)
sas47 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 4130

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem,van egy apró folt a képeimen,de inkább csak az égbolton látszik,a lencsén nem látszik kívülről semmi. De viszont a a nézőkén keresztül látom . Én kitudom takarítani ,ha leszerelem az obit?

OCG81 Creative Commons License 2011.03.05 0 0 4129

Sziasztok!

 

Van egy CCD hibás S7000-em, minden más funkciója tökéletesen működik, obija karcmentes, doboza, papírjai +vannak. 13000ért adom, ha alkatrésznek kellene valakinek.

 

Üdv. OCG

viktorio77 Creative Commons License 2011.03.05 0 0 4128

Kedves 2000 2.2i 16v macer vagy bárki, akik megkaptátok!

 

Kérlek küldjétek el nekem is a magyar nyelvű S7000 használati utasítást!

 

viktorio kukac pro pont hu

köszönöm előre is!

Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (4108)
sas47 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 4127

Köszönöm Szegecs!

 

Gondoltam hátha kilehet csalni valamilyen trükkel többet mint öt kép.Nem,,nem!:))Szia

Előzmény: SZEGECS (4126)
SZEGECS Creative Commons License 2011.02.11 0 0 4126

Itt a különbség a két üzemmód között:

Az elsőnél ellő öt képet, és megáll, míg az utolsónál addig exponál, amíg nyomod a gombot, de csak az elengedés előtti utolsó 5 képet menti el.

5-nél többet azért nem tud, mert nincs annyi gyorsítótár a gépben, ami lehetővé tenné több kép tárolását.

Előzmény: sas47 (4125)
sas47 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 4125

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne,sorozat képet szeretnék csinálni.de csak az utolsó ötöt menti a gép!

 

Lehetséges egyszerre  többet menteni,vagy csak evvel kell megelégednem?:))

sas47 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 4124

2000 2.2i 16v macer Itt is meg köszönöm a kedvességed!

 Nagyon jó fej vagy!

Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (4103)
nbarbii. Creative Commons License 2011.01.31 0 0 4123

Nekem van egy eladó Fujifilm Finepix S7000-em! Tartozékai megvannak, doboza is megvan.. Nagyon jó állapotú, nem karcos, nagyon vigyáztam rá!

6800 expó van benne (még). Tökéletesen működik! Kérésre képet küldök!

Irányár: 30e

aranylovas@gmail.com

nbarbii. Creative Commons License 2011.01.14 0 0 4122

szia! nekem is elküldenéd, én is ezt keresem jó ideje.. e-mail: aranylovas@gmail.com  köszi!!

Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (4103)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.09 0 0 4121

Ahogy leírtam. Az istennek nem akart foglalkozni az XD kártyával. A menüben átváltottam a CF-re, kikapcs, elemek ki, bekapcs, kikapcs, elemek vissza, menüben át az XD-re. És működött. 1x volt ilyen, és ez egy S9600-os. Ami pech, hogy az S7000-hez sincs firmware, mert most néztem.

Előzmény: Johnatano (4119)
markow Creative Commons License 2011.01.09 0 0 4120

Üdv!

S7000hez keresnék kézikönyvet! erre a címre küldje el valaki pls: markow1987@gmail.com

Eddig csak az auto funkciót használtam, mivel sajnos nem értek (még) a géphez :)

Johnatano Creative Commons License 2011.01.09 0 0 4119

Amikor neked hasonlót produkált, te hogyan oldottad meg ?

Előzmény: Törölt nick (4116)
SZEGECS Creative Commons License 2011.01.09 0 0 4118

S7000-hez nem adtak ki frissítést sajnos, és mivel 2003-as gép, feltételezem, hogy nem is fognak.

Pedig bizonyos dolgok jól jöttek volna: pl. ISO 160 ne csak full automata módban legyen, hanem a felhasználó is kiválaszthassa, vagy pl. a több lépcsőben állítható jpg tömörítés sem lenne hátrány.

 

Előzmény: Törölt nick (4116)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.09 0 0 4117

...nem lesz rá szükség. (remélem)

Előzmény: Törölt nick (4116)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.08 0 0 4116

Nekem egy S9600-am van (volt, mert eladó... 50e) az csinált egyszer hasonlót. Csak nekem van mindkét fajta kártyám. Ha neadj isten ez sem műxik, megpróbálkozhatsz (bátraké a szerencse) egy firmware frissítéssel. De valószínűleg lesz rá szükség.

Előzmény: Johnatano (4115)
Johnatano Creative Commons License 2011.01.08 0 0 4115

Én is ebben bízom hogy csak a szoft. hülyült meg, ezért kérdeztem hogy találkozott-e már valaki hasonlóval ?

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.08 0 0 4114

Nem ismerem a 7000-est, de... Tegyél bele egy CF-et, és válts át rá, aztán vissza a az XD-t, és fomat. Elötte elemek ki, bekapcs, kikapcs, elemek vissza. Ha szerencséd van, csak a szoft. hülyült meg.

Előzmény: Johnatano (4113)
Johnatano Creative Commons License 2011.01.08 0 0 4113

Igen, mind a három Fuji XD kártya, ebből kettő a sajátom ( 16 MB; 2 GB) és egy kölcsönkért 500 MB Fuji kártyával is ezt műveli.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!