Keresés

Részletes keresés

Uplink Creative Commons License 2003.07.23 0 0 167
Akkor ez jo hir, nemdebar???

Nem kell letorni, mondtam mar ez meg csak a kezdet...

A tovabbiakhoz kotel idegeket es ki nem urulo penztarcat kivannek.

Előzmény: padlizsán 007 (166)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.07.23 0 0 166
Újabb hírek: majdnem kéthónapos kálvária után, nálunk már rég túl a 60 napon, ma aláírták a várakozó engedélyeket...

Már annyira belefáradtam, hogy no comment...
Bárki, aki mostanában adta be, igyekezzen aug.31 előtt megkapni az engedélyt, mert akkor megint lejár az üzemeltetési szerződés, és ki tudja mi lesz azután???.....

Előzmény: András111 (165)
András111 Creative Commons License 2003.07.06 0 0 165
Padlizsán:
ja igen, az udvari@mail.datanet.hu - ról kapod a levelet, oda is írd légyszi a választ, az itteni cím nem működik.
Előzmény: padlizsán 007 (162)
Uplink Creative Commons License 2003.07.06 0 0 164
Egy het utan ujra a neten...Kis technikai problemaim adodtak.

Padlizsan kuldd el a valaszat mailben, erdekelne.
koszi.

Előzmény: padlizsán 007 (162)
András111 Creative Commons License 2003.07.06 0 0 163
Padlizsán: mail ment, remélem jó híreket mondasz...:)))
Előzmény: padlizsán 007 (161)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.07.04 0 0 162
sziasztok, sikerült beszélnem egy önkorm képviselővel, ha valakit érdekel, hogy mit mondott, írjon emailt.
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.07.04 0 0 161
Persze, kérdezz csak.

Napok óta alig tudok feljönni az indexre, valami gáz lehet vele... És elvonási tünetek kezdtek mutatkozni.... :-)))
EGyébként engedély még nincs, újabb ígéretek, hogy két hét múlva már biztos lesz valami....
Az önkormi képviselővel meg nem tudtam beszélni (M) mert akkor épp nem ért rá, de ma megint annyira felhúzott az önkormi, hogy a hétvégén megint megpróbálkozom....

Előzmény: András111 (160)
András111 Creative Commons License 2003.07.04 0 0 160
Padlizsán!

Él az info-beli mail címed? Kérdeznék magánban tőled...:))

Előzmény: padlizsán 007 (158)
Uplink Creative Commons License 2003.06.27 0 0 159
Szia Padlizsan,

M vagy R ???

:)

Előzmény: padlizsán 007 (158)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.27 0 0 158
Ma még nem tudtam beszélni az önkormival - nem veszik fel a telefont!!!
Nem tudom, véletlen-e ez vagy direkt...
A Pilis-Invest se tud semmit, azt mondják, az új építési iroda vezető a hunyó, aki sosincs ott, és amikor ott van, se ír alá semmit. Ők se tudták még elérni, mert sose volt ott.
Remélhetőleg ma este találkozom az egyik önkorm.képviselővel.
Előzmény: padlizsán 007 (157)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 157
Semmivel. Várjunk türelemmel.
Előzmény: András111 (156)
András111 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 156
bíztattak valamivel az önkorinál?
Előzmény: padlizsán 007 (155)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 155
Bárcsak ne kéne odáig eljutni....
Előzmény: András111 (154)
András111 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 154
Nem gond, sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz, de előbb-utóbb csakmegoldódik a kérdés...vagy majd megkérdezem a polgármestertől...:))
Előzmény: padlizsán 007 (153)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 153
Bocs, hogyha esetleg letörlek, de erre azt mondja az önkorm, hogy nem érti miért adja ki az épgépszolg az elvi engedélyeket, ha egyszer nincs szerződésük. Az épgépszolg folyamatosan adja ki május 31 után is az elvi engedélyeket, mert ő továbbra is szolgáltat. Azt mondja, az önkorm. egyoldalúan bontotta fel velük a szerződést, és ők hiába tesznek meg mindent, nyitottak stb., az önkorm bénázik és nincs aki alá meri/akarja/ írni a szerződést velük.... Tegnap mindkét helyen fél órát eltöltöttem, és végighallgattam, mit mond egyik a másikra....
Előzmény: András111 (152)
András111 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 152
Vízügyben új fejlemény:

ma volt a tervezőm a Bölcső utcában az ÉPGÉPSZOLG-nál, és ott csont nélkül kiadták a vízre is a közműhozzájárulást. Kérdés, mit fognak szólni ehhez az önkorinál.

Mindenesetre egyelőre bizakodóbb vagyok...:)

Uplink Creative Commons License 2003.06.26 0 0 151
" fa ablak pedig biztos, bár tudom hogy nagyságrendekkel drágább" ... ????

Hat ezt eppenseggel nem igy latom..

A tervezo nekunk a masodik tervezo volt, mert az elso ugyan olcso volt, de olyan szart rajzolt, amit nem akartunk megepiteni. Tipikus kivul, belul jellegtelen kockahazat. A dolog szepsege az volt, hogy a telek alapjan en megrajzoltam neki, hogy mi mit szeretnenk, csak a hivatalos rajzot vartuk tole. Aztan, amikor ket hettel kesobb visszamanetunk, hogy megnezze mit csinal, nem ismertem ra a rajzra.. Minden jopofa dolog eltunt rola es maradt az az ocsmanysag, amit o kigondolt. Kerdeztuk, hogy mi tortent a rajzzal, erre azzal jott, hogy statikailag nem megoldhato, meg epiteszetileg nem helyes, stb. Jol felrakta az agyunkat, mert a teljes idoveszteseg, nem is beszelve nemi penzrol az kb 2 honap volt. A Felesegem meg az epiteszkamarat is felhivta, hogy elpanaszolja a dolgainkat (O volt egyebkent idegesebb :) ), de ott azt mondtak, hogy bennunk van a hiba, mert ennek a nonek micsoda pazar referenciai vannak.
Ja lehet, hogy mi vagyunk a hozza nem ertok, de akkor sem akartunk olyan hazban lakni, amit o tervezett, ugyhogy jott a masodik tervezo. O mar csont nelkul meghallgatott es bar a haz nem olyan lett, mint az en elso rajzom, nagyon bejon.

Ja ha szaunazni akarok, mint ahogy regebben, amig volt idom el is jartam, akkor mehetek a ligeti sulinal levo konditerembe.

Előzmény: padlizsán 007 (148)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 150
Kedves FRODO!
Hogy te mikre nem emlékszel!!! :-)

Az volt, hogy amikor beméreteztek mindent a terven, elküldték faxon, és sajnos a fax egyrészt lekicsinyített mindent, másrészt egy-két számot olvashatatlanná tett, és a parapetmag. volt az, ami nagyon rosszul látszott, és rosszul következtettünk a jelekből.... Csak a konyhában lett 120 a konyhapult miatt (magas vagyok, a konyhapult is magasabb lesz), de mindenhol máshol normális 90 cm.

Üdv
Padli

Előzmény: FRODO (149)
FRODO Creative Commons License 2003.06.25 0 0 149
És a parapetmagassággal kapcsolatban mire jutottatok?
Előzmény: padlizsán 007 (148)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.06.25 0 0 148
Haliho'

Délután eltűntem, mert most kaptuk meg az eladott lakásunkért a moneyt. Önerő tehát már van, csak engedély nincs...

Probalkozunk több helyen is építőanyagkereskedéseknél. a fa ablak pedig biztos, bár tudom hogy nagyságrendekkel drágább.

És nálunk is lesz pince, ugyanúgz mint nálatok, garázs, kazán, mosókonyha plusz egy kisebb tárolóhelység, azaz a jövendőbeli szaunám helye :-))) Talán öregkorunkra pénzünk is lesz már rá...

tudom, hogy sok szívás lesz még, csak nehéz elfogadni, hogy tehetetlen az ember és ki van szolgáltatva másoknak. neki az csak egy papír a sok közül, nekünk meg a jövőnk, még ha ez patetikusan hangzik is.

A tervezőnk egyébként nekünk is olyan tervet rajzolt elsőre, hogy nekünk az pont minden igényünkkel és álmunkkal egybevágott belső elrendezésileg. És biztos nagyon szuper lesz ha egyszer elkészül, csak ki kell addig tartani....

Előzmény: Uplink (147)
Uplink Creative Commons License 2003.06.25 0 0 147
Kinek a pince kinek meg nem kell. :)

En nem bantam meg, mert elfer a cuccunk.
A terepasztal gyerekkori almom volt, csak idom nincsen foglalkozni vele sokat. :(
Pingpongozni meg annyira nem szeretek - regen rengeteget jatszottunk az egyik baratomeknal, raadasul ha fuj a szel, akkor igen muris.

Komolyra forditva a szot, a pince nalunk a garazsbol, a terapasztalszobabol a tarolobol es a kazanhaz/mosokonyha reszekbol all.Plusz egy kulso tarolobol, amit csak fa tarolasara hasznalunk. Minegyiknek megvan a funkcioja, olyan, amit a haz tobbi reszen nem tudok elkepzelni.

Előzmény: András111 (146)
András111 Creative Commons License 2003.06.25 0 0 146
Az idő eldönti majd...:)))
Barátaink most építik a második házukat, az első pincés volt, a második nem, azt mondták soha többé pincét... nekik nem jött be.

Én most úgy látom, hogy annyira nem lesz rá szükségem, amennyivel megdobná a költségeket...terepasztalom pedig nem valószínű, hogy lesz, ping-pongozni meg majd a garázs előtt fogunk...:))))

Előzmény: Uplink (145)
Uplink Creative Commons License 2003.06.25 0 0 145
"Egyébként pince nem lesz, sokat filóztunk rajta, de végül nem ad annyi pluszt, ami megérné a több macerát vele"

Gondolod ezt most, nekunk az egesz haz ala van pincezve, es minden nm megerte, mert volt problemank se a garazs se a kazan se a terepasztalom ;) elhelyezesevel....
Szuleimnel, ahol nincsen pince, a padlas meg a kishaz a lomtar. Az ember nem is gondolna, hogy mennyi cucc osszegyulik evek alatt. Es hiaba van evente lomtalanitas, az csak arra jo, hogy a nagyja az kikeruljon, de a kupac merete ettol nem nagyon csokken....

Előzmény: András111 (144)
András111 Creative Commons License 2003.06.25 0 0 144
Az a baj, hogy az önerő a meglévő lakás.. viszont ha idén adom el, akkor ha átmenetileg is, de adóznom kell utána... ezért az eladás legkorábban jan. 1-én lehetséges, ekkor 2005. márc. 20-ig van időm a lakhatásira...így buktás a földszint födémig eljutni, meg az idei kivitelezésről már kapacitáshiány miatt lemaradtam... amelyiknek most még van 1-2 hónapra előre szabad kapacitása, azzal nem biztos, hogy akarnék dolgoztatni...:)))

Egyébként pince nem lesz, sokat filóztunk rajta, de végül nem ad annyi pluszt, ami megérné a több macerát vele... a telek gyakorlatilag vízszintes, így a terepviszonyok se indokolják, hogy a föld alá menjünk...

Ja és szerencsére nem kerget a tatár...

Előzmény: Uplink (141)
FRODO Creative Commons License 2003.06.25 0 0 143
Akár elfelejted, akár nem, azért megköszönöm. :)
Előzmény: Uplink (142)
Uplink Creative Commons License 2003.06.25 0 0 142
Mondjuk min. ket hetig nem, utana megprobalkozom vele - ha nem feljtem el, van ra esely.
Előzmény: FRODO (140)
Uplink Creative Commons License 2003.06.25 0 0 141
Nem akarok beleszolni a dolgaidba, de..... :)
Ha be akartok koltozni jovore, mondjuk Karacsonyra, akkor legalabb az alapokat kezdjetek el, foleg ha pincet is akartok. A pince viszi az idot es a penzt is, hetek telhetnek el, amig kiassak az alapot, megcsinaljak a savalapot, a viz elleni szigetelest, stb. Ezzel lehet sporolni idot es nemi penzt is jovore. Olcsobb ugysem lesz az anyag meg a munka. Ha nem akartok pincet, akkor celszeru eljutni legalabb a fsz. fodemig, ez ugyan eleg nagy penz lehet, de idoben megintcsak megeri.
Előzmény: András111 (138)
FRODO Creative Commons License 2003.06.25 0 0 140
A most azt jelenti, hogy máskor igen? Nem sürgős, de nem erőltetem.
Előzmény: Uplink (139)
Uplink Creative Commons License 2003.06.25 0 0 139
Nem nagyon hinnem, mert elektronikus formatumban nem leledzik, csak papiron de azt meg nem tudom beszkenelni most.
Előzmény: FRODO (136)
András111 Creative Commons License 2003.06.25 0 0 138
Mondjuk mi is ezért nem kezdjük el idén, ami nem is baj, legalább gyűlik még a pénz egy kicsit...

A telek beépítésére a 4 éves határidő 2006-ban jár le, addig meg csak megoldódik a dolog...:)))

A viccet félretéve, jövő márciusban kezdenénk, viszont lassan el kellene kezdeni a kivitelezőkkel egyezkedni, hogy legyen még kapacitásuk a tavaszra...ehhez viszont legalább az engedélynek sínen kell lennie. Kezdem már látni a buktatóit az építkezésnek, bár hálát adnék a sorsnak, ha ez az önkoris vizes dolog lenne a legnagyobb gondom az egész építkezés során...:)))

Előzmény: Uplink (135)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!