Köszönömk a válaszokat, sajnos a munkahelyem megszűnése miatt nem jutott idő netezésre. Úgy 40 E Ft.l körül gondoltam a cica árat, egész egyszerűen mert ennyit tudtam érte adni. Tudom persze, hogy van akár 300 E-ért is.
A Vaterát nem próbáltam. Azért írtam ide, mert jártam "tenyésztőnél", de az ott tapasztaltakat nem merem leírni, és elment a kedvem minden további próbálkozástól. Aztán mégiscsak találtam egy helyet, és sikerült vennem egy kiscicát, aki mostanra teljes jogú családtaggá vált. Lakásban nevelték a cicákat, családban, ahogy mi is a kiskutyáinkat, így aztán könnyű volt a beszoktatás. Rudinak neveztük el, bár kislány. :-)
Beleszerettem a Maine Coon cicafajtába, gondolom ezzel nem vagyok egyedül. :-). Elolvastam sokmindent róluk, hogy megfelelően választhassak az otthon lévő más cicák és cairn terrierek mellé.
Egy jó ideje keresgélek már, de nem találtam magamnak olyan áron és olyan helyről, amit szeretnék, ezért jöttem ide a fórumra, hátha kapok segítséget.
Tudtok esetleg olyan tenyésztőt, akinek most vannak kiscicái és nem aranyért adja őket?
Köszönöm mindenkinek, aki segített. Valóban, nagyon szép fajta a maine coon. Igazán örülhet, akinek van ilyen macskája, egyik színben szebb, mint a másikban :)
Azt nem tudom pontosan hogy tenyésztenek-e még, de biztos van cicájuk esetleg más tenyészetbe. Ezt onnan tudom hogy az én kis törpéimnek az apukája Glatisant's Orfeusz. Ő a Dancingcat kennelben van. a www.dancingcat.atw.hu oldalon utána tudsz nézni hogy az a vérvonal-e amire te gondolsz. Maga a cica nincs fent az oldalon, de az "e" és "f" alom apukája is ő.
Az elérhetőségeknél esetleg rá tudsz kérdezni, mert vérfrissítés miatt lehet eladják a nagyfiút (ez nem tuti). Az almok pedigree-jénél egy régebbi kép van fent róla, valószínű frisset is tudnak küldeni ha kéred (nagyon szép kandúr).
A glatisant kennelben még mindig tenyésztenek maine coon macskákat? Egyszer (már nem mostanában) vettem egy macskás újságot, ott találtam rá erre a tenyészetre. Remélem működik, mert egy gyönyörű kandúr volt a hirdetésben, akit még mindig nem tudtam elfelejteni. Erős, nagy cica volt. Szívesen megnézném a weboldalukat, de sajnos nem megjeleníthető. Azt olvastam, hogy ebben a tenyészetben 100% USA vérvonalú macskák élnek. Van valami különbség az európai és az USA vérvonalúak között? Szívesen fogadom más, ajánlott tenyészetek elérhetőségét.
!ELVESZETT!
IGRANE
Feltehetően ellopták
2010.08.10-én Kedd este 1124Budapest XII. ker. elveszett egy nagytestű ivartalanított lány Maine Coon hosszúszőrű cica, szürke(kék) színű helyenként csíkos, gallérja, mancs és lábvégei fehérek! Ha bármilyen információval rendelkeznek róla kérem hívják a 06 30 537 2221 telefonszámot, vagy a luism@citromail.hu címet.
Szerető gazdit keresek egy 4 hónapos kandúr cicának..sajnos nálunk nem maradhat mert a kettő naggyal nem jön ki..mindenki dolgozik..igy nem megoldott a rendszeres felügyelet.. Már tettem fel egy hete képeket róla..nagyon szép cica..eleven..játékos..harapdál és ugrál...azt tudni kell róla.. Orvosilag mindent megkapott ami kellett neki.. XV kerületben lakom...bármikor érte lehet jönni..a számom 06-70-340-7281[image2]
Nagyon szépek a cicáid ,megnéztem a honlapodat is gratulálok hozzá ! De felfedeztem egy nagyon érdekes dolgot rajta , már ha meg nem sértelek ,hogy a linkajánlóba Dancingcat tenyészetet nem ajánlod pedig két gyönyörű cicád is van tőlük , és úgy tudom nagyon szép cicáik vannak ,még Summerplace is van köztük ami Magyarországon egyedülálló, szerintem büszke lehetnél rá hogy tőlük van 2 cicád is vagy nem ?
Ma éjjel álmomban egy más világba csöppentem. Szeptember volt, az ősz kezdete. Napok óta esett az eső, hullottak a falevelek, elalvásra készült a természet, ám erre az egy napra napfénybe borult minden. Kellemes szellő csiklandozta a nyakam s finoman bele-belecsókolt a hajfürtjeimbe. Csak sétálgattam a városban s gondolkodtam, egy ilyen csodálatos napon vajon mit lehetne csinálni? Így jutottam el a város középpontjába, mégis távol egy más világba. Beléptem a Hungexpo területére ahol csak boldog, mosolygós emberek jártak, ahol a napok óta tartó esőzés meghozta gyümölcsét, s szivárványba borult az égbolt. Követtem őket vajon mi teszi ilyen jókedvűvé az embereket? Akkor léptem be egy csodálatos világba. Egy más világba. A macskák és az állatok birodalmába, ahol minden róluk szól, s körülöttük forog a világ. Emlékszem, régen az ókori Egyiptomban a macskákat istenként tisztelték. Itt ugyanezt tapasztaltam. Itt a macskákat istenként tisztelik, imádják, kiszolgálják, s felnéznek rájuk mind a mai napig. A cicák körül forog minden, nekik nyílik a kikelet, őket ünneplik az egyszerű földi halandók. Megismerkedtem a hiúz kinézetű óriás, ám mégis szelíd természetű maine coonokkal. Felfedeztem, hogy milyen csodálatos a természet játéka, mi mindenre képes egy egyedülálló genetikai hiba, és ennek a kis természeti hibának milyen fenséges látványt köszönhetünk, mikor ránézünk a skót lógófülűekre illetve a szfinxekre. Rácsodálkoztam a anyatermészet gyönyörűségére, sokszínűségére, és megértettem hogy mit jelent áldozatot hozni. Láthattam milyen fantasztikus az éteri mozgású, levegőben úszó sziámi macska. Már tudom hogy milyen az amerikai kunkorifülű, s közelebb kerültem a brit csíkos cicához mely műalkotáshoz egyetlenegy geometriai szimmetrikus ábrázolás sem hasonlítható. Képviseltette magát a csonkafarkú, a balinéz, a perzsa, az egzotikus rövidszőrű éppúgy, mint a leopárd mintájú bengáli, a himalája és a norvég erdei macska. Ezek az emberek tisztelik a természetet s a természet törvényeit. Pompás állatfajokkal bővült a seregszemle. Felsorakoztak az erdők és szántóföldek lakói: nyulak, tengeri ok, vadászgörények, kisrágcsálók. Nyuszikák. Törpe, óriás méretű nyulak díszítették a területet. A szomorkás kinézetű lógófülű a rajzfilmekben látható tapsifüleshez hasonlított. A másik fajta kialakításában mintha egy is szerepet, főszerepet kapott volna. Az fejű törpenyúl. A fejét sörény övezi, mint sás a folyó partját. Érdekes teremtmény e Földanya játéka. Említésre méltó a rex ugribugri, melynek tapintása a bársony puhaságával vetekszik, szőrének csillogása a gyémántot felülmúlja. Tengeri ok. Azok a lények, amelyeket sok helyen állatkísérleti célokra tartanak, itt tiszteletet kapnak. Hosszúszőrű, rövidszőrű, meztelen, tricolor, fehér mind az istenek ai. Vadászgörények vadas, bézs, fehér színekben. Játszanak, futnak, másznak, élvezik az életet. Boldogok, mint a fa, amikor az embernek virágzik, vagy mikor árnyékot ád a megfáradtnak. A kisrágcsálók. Egerek futnak a kerekekben, dzsungáriai törpehörcsögök eledel után kutatva keresgélnek a forgácsban. Továbbsétáltam a ketrecek mellett, s macskakellékek, macskajátékok színpompás kavalkádjába botlottam. Van itt minden, amire az ember legjobb barátjainak szüksége van: kutya-, cicafekhelyek, mászófák, rágcsálóketrecek. Külön említést érdemelnek a macskabútorok, melyek különböző méretben nyújtanak segítséget a cicatartáshoz, s komfortossá teszik az állatok otthonát. A felszerelések mellett az eledelgyártó cégek eladói segítik a leendő gazdit elkalauzolni a macskatápok útvesztőiben. Kifelé menet minden látogató egy Macskamánia magazinnal gazdagodott. Ennek a lapnak köszönhetően még mélyebben megismerkedhettem a macskák világával, és további tájékoztatást kaptam az őszi kiállításokról. Csodálatos kaland volt egy más világban, ahol minden a macskákról szólt. Ha szeretnéd te is átélni, akkor gyere el 2010. szeptember 11-12-én a Hungexpo C pavilonjába, és megnyílik előtted az Álomvilág.
Kedves NonoBaba! Nagyon sajnálom a cicódat. Ilyen szomorú hír után nehéz vidáman folytatni tovább a topikolást, de azért remélem hogy ez a kis képecske egy kicsit feldob majd.
Szia NonoBaba ! Ahonnan én hoztam Lucy-t ,ott fajtatiszta cicusokat tenyésztenek de megkell válniuk a tenyészetüktől és jóval áron alul adják őket. Van még nekik egy nemrég született alom amit felnevelnek. Gondolom ezeket a cicusokat se adják majd többért mint Lucy-t. Ha érdekel az ajánlatuk szólj és megadom az elérhetőségüket. Amúgy a cicámról kicsit lentebb láthatsz képeket :)
Őszinte részvétem:(((((((((((nagyon sajnálom a cicádat!!! nagyon jól tudom sajnos hogy milyen érzés,egy éve temettem el a Mázli cicámat,és a mai napig is nagyon hiányzik,és fog is!!! Remélem találsz cicuskát fájdalmad enyhítésére!