a másik meg az, amikor valaki a saját kényelme és mondjuk a legújabb autómárka megvétele miatt nem hajlandó gyerekeket szülni - módja lenne rá. Igaz?
na. szóval zárjuk ki a két végletet és akkor elérkezünk egy - régen úgy mondták, hogy "tisztes szegénység" - olyan ponthoz, amiről már előítéletektől mentesen lehet vitatkozni.
bűn-e? én marha pipa vagyok, amikor azt látom a tévében, vagy éppen az oviban, hogy az egy éves kistesó eszi meg az ovis nővérének az uzsiját, mert nem futja rá. És persze útban van a harmadik is. minden hétvégén uzsonna csomagot kapnak, mert otthon nincs mit enni. ép eszű nő nem képes végignézni, hogy éhezik a gyereke!!!! és mégis szül.....
születnek a gyerekek a roskadozó önkényesen elfoglalt romokba, se tisztálkodási lehetőség, se semmi. hepatitisz fertőzések és még lehetne sorolni.
mert a szegénység nem egyenlő az igénytelenséggel és a bunkósággal - sokan azt hiszik:(
(nem jó fej, mert használt kis vacak autója van, nem virítanak rajta a pinkes nájloncuccok, nem rázza a valagát hétvégeken valamelyik divatos szórakozóhelyen és egyáltaláááán, pfujjj hogy néz ki!!!:))
A boldogság nem vásárolható meg pénzen! A család, a szeretet, és az egészség a legnagyobb kincs!
Ja, viszont a pénz nem ellensége ezeknek. Annál inkább a hiánya. Ha nincs miből családot alapitani. Ha nincs pénz egészséges életre, táplálkozásra. Ha mindezt nem tudod biztositani a szeretett embernek.
Hány gazdag, de mégis boldogtalan ember él ezen a bolygón! Soha nem cserélnék velük! D
Én a szegény boldogtalannal se. :) A boldogság nem pénz kérdés, maga a pénz elég ritkán okoz önmagában boldogtalanságot. A szegénység viszont okozhat.
kezdettől tudtam, hogy ebből a topikból is cigányozóst akartok csinálni - sikerül, erre ma nagy a kereslet, de tévedsz ha azt hiszed, hogy mások nem szegények. Egyre többen vannak...még hallgatnak, mert nehéz beismerni hogy baromi nagyot tévedtek.
Amióta élek ezt hallom: még egy kicsit rossz, csak még egy kicsit kell elviselni, azután itt a kánaán. És mégis születnek,felnevelkednek gyerekek, mert vannak akiknek a pohár nem félig üres, hanem félig tele.
Hány gazdag, de mégis boldogtalan ember él ezen a bolygón"
+nyugtatlak , egy sem!
Lehetnek persze átmeneti szomoruságaik, haláleset sem "dobja fel" egy milliomost sem, vagy nem sikerül ujabb milliócskát keresni, de ne hulyitsük egymást már ilyen szlogenekkel
Ha állok egy kirakat elött nem mindegy miért nem veszek meg valamit, mert nincs pénzem, vagy nincs kedvem
Szoktam mondani, az élet olyan mint a jó pörkölt, kell hozzá minden, ha valami kimarad, a már nem olyan, mégha pörkölt is a neve
Anyám/szüleim szegények voltak az 50-es években, de emlékszem egy gyereknapra a mai napig is
Elmentünk a VidámParkba és minden pénzt "elvertünk" anyámmal
Hazafelé nagy szerencsére talált a redikujében még 10 fillért, igy villamossal tudtunk hazajönni
Minden más mellett , soha nem felejtem el azt a 10 fillért és soha nem felejtem el azt a pár "drága" cuccot amit napi 9-10 kemény órával keresett meg nekem
Ezek ellenére, jobb lett volna ha mellé társul egy milliomosság is
nem is panaszkeppen mondom,tudom,ez a gyerekvallalassal egyutt jar.Csakhogy a korulmenyek folyamatosan rosszabbodnak a javulas helyett,ezert esznel kell lenni....
de gondolom nem voltak tizen,es nem az allam nevelte oket segelybol,ti meg addig meresztettek a feneketeket,hogy a vilagrahozatalukkal megtettetek,ami toletek telt....
szerinted ez verseny? Érdekel engem, hogy te mit tudsz adni vagy mit nem?
Semmi közömön kívül nem is érdekel.
nálunk minimalista élet ment, maximálisat hoztak ki belőle. Rég volt, 40 évesek múltak, lesznek. Nem vált kárukra a "szegénység". Én már mondhatom - apjukkal együtt, hogy jól csináltuk vagy jó volt a nyersanyag:)
azert felhivom am a figyelmet,hogy meg a legkevesebb,amit megesznek...De egy iskolakezdes kesz anyagi csod,csak most a harmadikos konyvei lesznek 15e es akkor meg nem vettem egy nyamvadt vonalzot sem...Semmi luxus,csak a legszuksegesebbek...A budos legkisebb,meg no,mint akit huznak es kethavonta novi ki a komplett ruhatarat.....Ne mondja nekem senki,hogy ezek luxuskiadasok es elkenyeztetett kis szarzsakok lesznek,ha nem bokaig ero gatyaban jarnak
tudod 2 ev kemeny penztelenseg utan kijelenthetem,hogy kitorolheted a seggedet a fene nagy szeretettel,mikor kikapcsoljak a villanyt meg gazt es nem eszel egy hetig,hogy ki tudd fizetni a gyerek ebedjet a suliban...A penz igenis egy biztonsagot es lehetoseget ad..Nem kell milliokra gondolni,de egy letbiztonsagra igen