Keresés

Részletes keresés

Thor Creative Commons License 1998.11.29 0 0 122
Kedves Cecil! Félre vagyok értve! Nem nekem kell a kiscica, épp elég nekem ez az egy kényúr, hanem a leányzó gazdáinak. Az én macskám, nyugodt lehetsz, magáévá teszi a környék összes göthös falusi macskáját és még el sem meséli nekem. A lány az, aki nem jut spontán élményekhez, lévén hogy fajtiszta úrhölgy, és nem jár ki a lakásból. Gazdái ivartalanítani akarják, de előbb lehetőséget akarnak adni neki kismacskák előállítására. Sajna ma délután se voltak jó híreik, úgy látszik túl hosszan volt érintetlen a leányzó, mert égnek áll a szőre attól a lehetőségtől, hogy eleven hús-vér kandúr nyúljon hozzá. Kiküldetés meghosszabbítva holnapig.
Cecil Creative Commons License 1998.11.29 0 0 121
Lehet.Hat, remejjjuk a legjobbakat:)))

De kedves Thor, ha kicccica kell, akkor en bizony nem bannam, hogy eppen a szomszed neni girhes matskaja-e a macskam szimpatiajanak targya.

Kero Creative Commons License 1998.11.28 0 0 120
vard ki a veget, a matskacsajszi lehet h
csak kereti magat..:)))
Thor Creative Commons License 1998.11.28 0 0 119
Matskatartók! Eksön van. Ma nőcihez vittem dorbézolni a Kand urat. Nagyon szép csaj: thaiföldi. Csak hát lakásban tartják, így nincs alkalma spontán ismerkedésre. Otthagytuk délután, holnap megyünk érte. Az előbb beszéltünk telefonon gazdiékkal, azt mondták, a miénk belakta a lakást, megette a csaj kajáját, leszedték már a konyhaszekrényről, kiszedték a körmeit a kanapéból, nagyon jól van attól eltekintve, hogy időnként próbálkozik a lánynál, de az fél méternél nem engedi közelebb magához, pedig három napja nem alszik a család, olyan kitartóan és hangosan vernyákolt eddig kandúr után. Szerintetek lesz ebből valami, vagy hiába volt a strapa?
Cecil Creative Commons License 1998.11.28 0 0 118
CICUS;
mint mar azt az osidokben kozzetettem, a macskak talaltak fel a virtualis valosagot.Raadasul nekik teljesen egyremegy, hogy eppen a dragalatos gazdik mitol kapnak szivbajt.Ugyanakkor rendelkeznek azzal a figyelemremelto kepesseggel, hogy a szem lehunyasa es a kenyelmes elterules illetve az ebren, vernyakolva nyargalaszas kozott semmifele kulonbseget nem tudnak, es nem hajlandok tenni. Ugyhogy ha maccsod eppen ugy nez ki, mintha aludna, akkor ne higgy neki; eppen bokorban fulelo es taktikai lepeseket fontolgato indiant jatszik. Aztan ha a sotetben veletlenul arrajarsz, akkor leskalpolja legalabb a zoknidat...:-)))
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1998.11.28 0 0 117
Sosem gondoltam volna hogy ilyen témában hozzászólok. Ugyanis nincsenek négylábú barátaim. Viszont mostanában egy ismeros családnál a szemem elott zajlanak fura dolgok kutya-macska ügyben. Kíváncsi vagyok, tud-e valaki magyarázattal, netán tanáccsal szolgálni. Szóval, az említett család átköltözött egyik városból a másikba. Mindkét helyen családi házuk volt/van.
Van egy kutyájuk, és két macskájuk. A korábbi házban a kutya teljesen elfogadta az egyik macskát, rá sem hederített, ugyanakkor állandóan sakkban tartotta a másikat. Úgyhogy ez utóbbi csak enni járt be, akkor is figyelni kellett, nehogy baj legyen. Azt nem tudom a két macska hogyan viszonyult egymáshoz, de rémlik hogy az volt a domináns, amelyik a kutyával jóban volt (kis politika mi?). Átköltözés után, a korábban üldözött macska teljesen otthonosan birtokba vette a házat. A kutya sokkal "elnézobb" vele szemben, már alig figyel rá. Ellenben a másik macsek, amelyik korábban annyira önálló és határozott volt, alig mer bemenni a házba, és akkor is ragaszkodik az alsó szinthez. Nem hajlandó felmenni, holott igazándiból egyelore csak a felso rész van berendezve, és a többi állat is ott lakik.
Mi lehet ennek az oka, és hogy lehetne "felszoktatni" a cicát?
Palánk
Cicus Creative Commons License 1998.11.28 0 0 116
Hi!

Ma többször megfigyeltem (újra), hogy amikor Én ,esendő emberi lény azt gondolnám, hogy cicám Csipkerózsika mélységűen durmol, akkor mintegy varázsütésre talpra ugrik, és egy adott ponton sürgős nyalni és cuccognivalóját elintézve megint összehullik, és már horkol is tovább.
Vajon miért teszik ezt?
Ti is tapasztaltatok hasonlót?

Maminti Creative Commons License 1998.11.27 0 0 115
Pintyő! :)) Elképzelem, ahogy szegény tacsit állandóan az infarktus kerülgeti, ráadásul még fára sem tud mászni... 12-13 éves koromban nekem is volt egy pumi-tacsi keverék kutyusom. Akkor még Szolnokon laktunk és oltásról hoztam haza. Ott sétáltunk a Zagyva-gáton, amikor a Művésztelep meletti bokrosból előugrott egy hatalmas macsek és rátámadt szegény Bobira. Na, annak sem kellett több, én még kutyát nem láttam olyan gyorsan futni... Csak úgy zúgott visszafelé a gáton... Aztán, amikor jobban megnéztem az útonállót, látszott rajta, hogy kiscicái vannak, ezért viselkedett úgy mint egy anyatigris... Nem sokára eltűnt, és Bobi hajlandó volt visszajönni, de még akkor is széles ívben kerülte el azt a helyet, ahol megtámedták, és le nem vette volna a szemét egy pillanatra sem a bokrokról... Szegénykém...
Pintyő Creative Commons License 1998.11.27 0 0 114
Marcipánra panasz érkezett.

Átjött a szomszéd bácsi - neki egy kis tacsija van - és panaszkodott, hogy "ez a k*va macska mindig megtámadja a kutyáját és az már nem mer kijönni". Állítólag 10 métert kúszik, hogy orvul megtámadhassa az ártatlanul arra sétáló apróbb ebeket. Amíg egyszer el nem látják a baját...:(
Ugye nem csak az enyém ilyen harcias?

Rigoletta Creative Commons License 1998.11.27 0 0 113
Thor: dehogynem van egy csomó képem csak nincs beszkennelve. De igérem megkérem egyik kollégámat és elküldöm.
Pintyő Creative Commons License 1998.11.27 0 0 112
Hát Marcipán és az empátia...nekem is meglepő volt:)
A kutyus pedig hálásan visszapuszilgatott.

Maminti!

A virágcserépleverős akció nekem sem ismeretlen.

A fogváltást én direkt vártam és figyeltem. Persze nem vettem észre csak a végeredményt. Gondolom ez gyorsan zaljik.

Cecil Creative Commons License 1998.11.26 0 0 111
Hat az az igazsag, hogy a macsekunk barmit kovet el, sikerrel jar:)))

meg a disznolkodasait is kepesek vagyunk azonnal megbocsatani neki, es ha semmi mast nem csinal, csak hanyattvagja magat, mi mar azon is el kezdunk sivalkodni, hogy edes es aranyos(suckers:0))))
Most pedig extra kedveskedest kapunk tole, csak neha kell a hata mogott suttognunk arrol, hogy ugyanbiza kihez is vigyuk, ha majd karacsonyra hazautazunk...Szoval rogton itt a kovetkezo nehez ugy, mert nekunk utazni muszaj, ot pedig megint utazodobozba zarni es oda-vissza repulore tenni sokkal rosszabb lenne, mint arra a par hetre itt valaki gondjaira bizni.De persze maris lelkiismeretfurdalasunk van emiatt.

Thor Creative Commons License 1998.11.26 0 0 110
Aha. Mostmár értem. De én folyton a szájában turkáltam. Nem szabad akaratomból: ő csatlakozott folyton az összes fogával a kézfejemre. (Ha tudnátok időnként milyen büdös a szája!)
Most este bemutatott egy újabb sóót. Kiengedtem, erre először utálkozott egy sort a hóban, aztán felmászott a teraszunkra behajló körtefára. Arra pár napja kikötöttem egy darab szalonnát a madaraknak. Hát az egy műsor volt, ahogy próbálta foggal-körömmel leszedni a fáról, közben meg-megcsúszott a behavazott faágon.
Rigoletta, nagyon szép cica lehet a tied. Nincs fényképed?
Rigoletta Creative Commons License 1998.11.26 0 0 109
Sziasztok! Én még mindig őrzöm a cicám szemfogát amit a földön találtam (sikoltoztam is egy sor). Szerintem ez úgy zajlik, hogy a tejfogat kiszorítja az új és azért nem látod, mert nem turkálsz állandóan a szájában.

Egyébként nekem fókabarna himalája cicám van türkizkék szemekkel.

Maminti Creative Commons License 1998.11.26 0 0 108
Szerintem annak örül, hogy végre csak az övéi vagytok és nem kell osztoznia senkivel...

Az két kis drágám ma reggelre két cserepes virágomat verte le... Pedig abban a szobában nem is járhatnak, pont emiatt... Nagyobb baj szerencsére nem történt, csak a reggelem egy részét azzal töltöttem, hogy visszakanalaztam a földet a cserepbe... Egyébként ez nagy érdeklődésre tartott számot, néha majdnem a cicák fejére szórtam a földet... :) Aztán leültem szusszani egyet, és a két égedelem azon versengett, hogy melyikük tud jobban hozzám bújni...

Thor Creative Commons License 1998.11.26 0 0 107
Cecil, ezek szerint a Mats mindent elkövet, hogy megvigasztaljon a Kövércica miatt. Sikerrel jár?
Cecil Creative Commons License 1998.11.25 0 0 106
Az en csillagbogaram nagyon pozitiv valtozason ment at, miota a Kover Dagicica nincs a lakasban...:))

Mi matsunk jo szokasa ellenere most allandoan a nyomunkban van, neha torleszkedik, rendszerint csak ugy olbebujik.Kedvenc szokasa ujabban, hogy valami, leginkabb brekegesre mint nyavogasra hasonlito beszelgetes kozepette ejszakankent bemaszik a takaro ala, es a hasunkhoz bujik.Mondhatni megallas nelkul beszel hozzank,kedveskedik, kergeti a sajat farkat, olyasmiket produkal, amit meg a masik maccsal valo egyutteles elott sem lattunk.
A jo eg tartsa meg a szokasaban:)))

Thor Creative Commons License 1998.11.25 0 0 105
Taffy! Próbáld meg! Ha az első hozzányúláson túl vagy és nem ér semmi trauma, minden további hozzányúlás egyre könnyebben fog menni.
Taffy Creative Commons License 1998.11.25 0 0 104
Cecil!!!

Koszonom a biztatatast, meg minden...
De ha azt akarom hogy a cicam ne csavaeogjon el foleg ugy tavasz tajt akkor szobamacskat kellene belole csinalnom...
Ha el kezdi hullatni a szoret akkor mar rosszul vagyok tole...
vagyis inkabb akkor ha ez lefogyassal is parosul
Meg sajna fout mellett lakom es hiaba vigyazok a macskamra nagyon gyakran elofordul hogy macska temetest kell tartani...
Egyebkent a nagymamam macskai most gyonyoruek...
szepen meghiztak es a telibundajuk valami fantasztikus es igen aranyosak amikor jaccanak es eccere ugranak fel es osszeutkoznek a levegoben:))))))
De meg mindig nem tudom meg tenni hogy hozzajuk nyuljak:(((((((((((
Taff

Maminti Creative Commons License 1998.11.25 0 0 103
Thor, nem tudom. Amikor két napja fölfedeztük , a szemfogai és metszőfogai már kint voltak, s éppen nőttek a zápfogai...
Thor Creative Commons License 1998.11.25 0 0 102
Ezek szerint már nem fogja. Már csöndben megette őket. Az én Kand Uram 1 éves és 3 hónapos. Nem emlékszem semmi jelére annak, hogy fogakat potyogtatott volna. Ilyenkor nem lesznek átmenetileg hézagok a fogai között? Úgy mint a kisgyerekeknek?
Maminti Creative Commons License 1998.11.25 0 0 101
Thor, a cic sacperkábé 6 hónapos. Ilyenkor váltják le a tejfogaikat felnőtt fogakká. De ne keresgéld majd annak idején a tejfogait, ugyanis minden valószínűség szerint le fogja nyelni őket...

Egyébként pontosan ilyeneket produkált Koboldcica is, mint most a Tiéd. Akkor mondhattam le véglegesen az összekarmolt kezek gyönyöréről, amikor megérkezett picicica... Most ugyanezt a mókát egymással űzik... :)

Thor Creative Commons License 1998.11.25 0 0 100
Milyen az, hogy fogsort vált? Az enyém nem csinált ilyet. Legalábbis nem emléxem. Mennyi idős korában teszi?
Az enyémnek tegnap nem volt kedve kimenni reggel a hidegbe. Ha viszont bent marad, az azt jelenti, hogy este 7-ig bent van, ameddig hazaérünk munkából. Persze ha kimegy, akkor ugyanez érvényes a kintlétre, úgyhogy mostmár óvatos. Reggel kimegy egy körre, és ha hideg van, gyorsan visszajön, még mielőtt elmennénk otthonról.
Naszóval. Az egész napos bentlét azt jelenti, hogy miután letudja pár perc alatt a kötelező munkákat: szemetes kiborogatás, asztalterítő lerántás, cipők szétdobálása stb., egész nap alszik a jó melegben. Ennek következtében mire hazaérünk, csupa duzzadó energia és tennivágyás. Tegnap is kitett magáért. Amerre mentem, a fal vagy ajtó mögül mindig kiugrott egy lesben álló macska és jól lábon harapott. Ha előrementem utánamosont (laposkúszásban). Ha megfordultam, eliramodott (na most kergess!). Ha kergettem, egy adott ponton hanyatt dobta magát és fölfelé kaszált a mancsaival, hogy nade mostmár verekedjünk is. Megpróbáltam filmet nézni, ez azzal járt, hogy rámtelepedett és pár perc zörgéses bevezető után elkezdte rágni a kezemet, és lökdösni, hogy verekedjünk már. Ha talpra állok, hogy ne érje el a kezemet, képes 1 méter magasra is felugrani. Ilyenkor odacsap egyet a mancsával behúzott körömmel, hogy lássam, hogy ez azért mégiscsak játék.
Maminti Creative Commons License 1998.11.25 0 0 99
A ma reggeli ébresztésem nagyon finom volt: a bal kezemet Koboldcica "cuppogtatta" , picicica pedig odanyomta a hideg és nedves nóziját a szememhez... :) Természetesen mindaketten belelkesültek, amikor kikászálódtam reggelit adni...

Van egy örömhírem is: Kobold fogsort váltott! Most már igazi felnőtt ragadozófogak ragyognak a szájában! :) Nagycica lett...

Lakki Creative Commons License 1998.11.25 0 0 98
De megnéznék egy ilyen Marcipánt empátia akció közben. :))

A Berci meg olyan kövér, hogy már rendesen nagy a feneke. Reggel mikor a szokásos ébresztős áriázásra felugrott az ablakpárkányra (kivül) és a harmadik sor után a szokásos másik oldalra való fordulás közben lehúzta a feneke, és eltűnt. Lezuhant :))) Hallottam lentről egy panaszos-bosszús 'afenébe'-t nyávogni.

Maminti Creative Commons License 1998.11.25 0 0 97
Pintyő! :)) Na és a kutyus mit szólt a dologhoz?
Pintyő Creative Commons License 1998.11.25 0 0 96
Marcipán ma szenzációs volt.

Van egy kis uszkárkutyánk és hát őt néha nyírni kell. Mivel ezt házilag végezzük Marcipán szem és fültanúja volt az eseményeknek. Először csak gyanúsan nézegette a búgó-zörgő nyírógépet. Majd feljött az asztalra és közelebbról is szeműgyre vette. A látottak elborzasztották. Nem is hagyta annyiban a dolgot, harcba kezdett a nyítógéppel és közben a kutyust vígasztaló puszikákkal illette.

Ekkora empátiát nem nézten ki belőle eddig.

Cecil Creative Commons License 1998.11.25 0 0 95
zizi, Te se aggodj, hallottam olyan esetrol, ahol kideritettek, hogy tkppen a szegeny kutya allergias a gazdaira...ez most komoly.
Zizi Creative Commons License 1998.11.24 0 0 94
Szóval én allergiás vagyok mindenféle kutya-macska szőrre az orvosok szerint már vagy 10 éve, és igazuk is van, mert ha ráülnek az orromra, azt nem szeretem, mert csiklandoz :-) Amúgy meg tőlük még sosem volt kiütésem, néhány embertől meg igen.
Kormika napok óta a karjaimon alszik, és nem tüsszögök, most akkor mi van ? (Reggelre tökre elzsibbadok, mert nem lehet tőle megfordulni, de ahogy rám néz, amikor erre megjegyzést teszek, arra nem lehet mit mondani)
Cecil Creative Commons License 1998.11.24 0 0 93
Taffy; ne aggodj, es ha esetleg meg feltamad benned a vagy, hogy kozelebbrol is szeretgethess egy cicat, akkor vegy orokbe egy kis dundi "dogot", dontsd el, hogy marpedig obelole lesz a jovo macskaszepe vilagverseny gyoztese, lasdd el mindenfele joval, es figyeld kozben, vedd eszre milyen gyonyoru tud lenni egy ilyen kis megatalkodott termeszeti katasztrofa. Ha van egy macsekod, azaz egy macsekhoz rendeled magad, a mindennapok talan feledtetni tudjak a rossz emlekeidet.Tudod, hogy erte felelosseggel tartozol, tudod, hogy mit jelent az, ha egy allat sebes, kobor, otvaros, beteges, stb., tehat nyilvan mindent megtennel azert, hogy ne igy legyen... En azt mondom, hogy te is potencialis macskaimado vagy, csak valamikor, valamiert megremultel...
Termeszetesen, ha ez nem mas, mint puszta allergia a macskaszorre, akkor nem tanacsolhatok ilyesmit. De ha "csak"fobia, akkor meg megprobalhatod lekuzdeni. Ha nem sikerul, de kozvetve,tisztes tavolsagbol legalabb egy ,a vilagban rohangalo macska eletet segiteni tudod, ugy teged is megillet a macskabarat jelzo...:-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!