Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2249
Köszi, de én azt szerettem volna megtudni, hogy gyöngyvirág lepkéjét miért hívják úgy ahogy... :-)))
Előzmény: szega (2248)
szega Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2248

Ez egy nagy gyöngyházlepke (Argynnis paphia) hímje. És azért gyöngyház, mert a hátsó szárnypár fonákján gyöngyházfényű foltok vannak. Ez akkor látszik, ha összecsukja a szárnyait.

Jó kép!

Előzmény: Törölt nick (2247)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2247

Köszi!

Ennek a lepkének miért van ilyen érdekes neve? :-o

 

Mellesleg a gyöngyház lepkék igencsak megleptek, írtam is a kép alatt: ott volt tőle pár cm-re az objektív, ő meg vígan lakmározott, mintha ott se lennék. Az egyik alatt úgy két centire megfogtam a növény levelét és elhúztam magam felé. Az se zavartatta magát. Ez normális náluk? Más lepkéket nem tudtam ennyire megközelíteni.

Előzmény: gyöngyvirág (2246)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.08.12 0 0 2246

Nekem nagyon tetszik a gyöngyházlepkéd, egyáltalán nem zavar az életlenség a bal szárnyon, hiszen itt nincs teljes rálátás a szárnyra, nekem ez így természetes. Sajnos nagyon ritkán sikerül lekapnom egy-egy lepkét.

Ez egy álcsüngő lepke, ha jól tudom (vaddohányon).

 

lepke
Előzmény: Törölt nick (2245)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.12 0 0 2245

Lepke

 

Van valakinek ötlete, hogy más hogy készíti az ilyen képeket? Én képtelen vagyok már az 55mm-es objektívvel is a kellő mélységélesség elérésére. Ennek köszönhető, hogy az egyik szárny igencsak elmosódott :-(

ferkeindex Creative Commons License 2004.08.12 0 0 2244

Szia Dani!

 

Ha jol tudom, a Nemzeti Sport egyik fotosanak, Meggyesi Bálintnak ilyen van,

valamint van egy masik srac, aki neha fotozik atletika versenyeken, egyszer

beszeltem vele, azt mondta Adidasnak fotozik, nala is mintha ilyet lattam volna..

 

Udv: FeRkE

Előzmény: seerdani (2243)
seerdani Creative Commons License 2004.08.05 0 0 2243

Sziasztok!

 

Régóta szemezgetek egy obival:

 

Canon EF 400/5.6 L

 

Sajnos nem ismerek senkit, akinek van ilyen, pedig vásárlás előtt mindenképpen szeretném egyszer kipróbálni.

 

Van tippetek, hogy ki rendelkezik ilyennel mo.gon?

Ha van, azt légyszi az e-mail címemre írjátok meg: dseer@pantecom.com

 

Ha valakit érdekelnek a képeim (természetfotók is):

 

http://index.hu/tech/digicam/fotozz/felhasznalo_oldala?Felhasznalo_ID=2690

 

Segítségeteket előre is köszönöm

 

Üdv.

 

Seer Dániel

nyomdász Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2242

A dorogi Benedek Endre Barlangkutató és Természetvédelmi Egyesület (BEBTE), a jövő héten, aug. 11-én kezdődő és 17-ig tartó dél-tiroli túrájához, az üresen maradt két helyre útitársakat keres.


Jelentkezés és bővebb infó:

Lieber Tamásnál, a 20/520-1261-es telefonszámon kérhető.


A részletes kiírás:


HÁROM ORSZÁG HATÁRÁN - ALPOK
2004. AUG. 11. - AUG. 17.



Utazás: 9 fős kisbusszal.
Szállás: apartmanban Tanasban, Merano közelében.
Ellátás: egyénileg
Idő: 2004. augusztus 11. (szerda) - 2004. augusztus 17. (kedd)

Részvételi díj: - 9 fő esetén: 50 000 Ft/fő
                       - 8 fő esetén: 57 000 Ft/fő

A részvételi díj tartalmazza a szállást 6 éjszakára és az oda-vissza utat.
A részvételi díj nem tartalmazza az útdíjakat, a szálláshelyről tett autós kirándulások költségeit és a belépőket. Ezeket a
résztvevők naponta EURO-ban összeadják.
A résztvevők a részvételi díj befizetésével együtt vállalják a fenti költségeket.
Biztosítás kötelező!

A szálláshely: Tanas Dél-Tirolban, Merano közelében 1480 m tszf-i magasságban fekszik az olasz, osztrák és svájci
hármas határ közelében. Már a szálláshely és környezete is lenyűgöző, több heti túraútvonal kínálkozik a környéken.

Programlehetőségek a teljesség igénye nélkül:

- Az Ötzvölgyi-Alpok csúcsa: Weisskugel (3736 m) csúcsmászás.
- Ortles (Stelvio Nemzeti Park) csúcsmászás (3905 m).
- Zufallspitze (3769 m), Königsspitze (3851 m) csúcsmászás.
- Langtaufer-völgy.
- Matscher-völgy.
- Martell-völgy és Zufall (szurdokvölgy).
- Haider See (elárasztott falu, csak a templomtorony látszik ki a tóvá dozzasztott patak vizéből) és Reschen See, Mals és
Malser Haide.
- Ulten-völgy.
- Sexten-völgy (Dolomitok), Drei Zinnen (2999 m).
- Tierser-völgy és a Rosengarten.
- Villnöss és Geislerspitze (3025 m).
- Jaufen-völgy és Jaufen-hágó.
- Bolzano és Ritten földpiramisok.
- A helyiek rengeteg túrautat, várost, helyi érdekességeket tudnak mondani és mutatni  (el is kalauzolnak ha kell)!
- Még nem is nagyon esett szó az osztrák, ill. svájci Alpok túralehetőségeiről!


Láng István - Lieber Tamás

Rianna Creative Commons License 2004.07.26 0 0 2241
Nagyon szép!
Előzmény: gyöngyvirág (2240)
gyöngyvirág Creative Commons License 2004.07.24 0 0 2240
Erdélyben jártunk, nemsokára kész az album, addig is egy kis kóstoló...

Virágos1
Virágos2
Damson Creative Commons License 2004.07.24 0 0 2239
Igen, bár egy kicsit győzködni kellett őket, de végül belementek a buliba! :-)))
Előzmény: Rianna (2238)
Rianna Creative Commons License 2004.07.24 0 0 2238

Megbeszélted velük, hogy álljanak modellt a portréhoz? :))

Előzmény: Damson (2237)
Damson Creative Commons License 2004.07.23 0 0 2237
Két kis képecske, áprilisból, az első természetfotózásom eredményei közül:

http://www.fotohaz.hu/fotoarena/data/503/4549F4180019.jpg

http://www.fotohaz.hu/fotoarena/data/503/4549F4180025.jpg
Előzmény: Damson (2125)
Rianna Creative Commons License 2004.07.23 0 0 2236

Semmi különleges... most egy Nikon Coolpix 775 -vel fényképezgetek. A páromnak egy Casio QV3500 van. Ja és van egy sima filmes Nikon, amit amióta digi van, nem igazán használok.

 

Amit kinéztem a páromnak az a Canon PowerShot Pro1, neki viszont a Canon EOS 300D kéne, de ezekre még gyúrni kell :))

Ha nyernék némi lóvét, magamnak is ilyesmit vennék..:))

 

Nagyapám meg egy Kodak Retina II-vel fotózott kisfilmre.

Előzmény: xion_81 (2233)
m4rek Creative Commons License 2004.07.23 0 0 2235
hello, segítsen már nekem vki, mi ma egy nikon 801s reális ára?
SchefferJ Creative Commons License 2004.07.22 0 0 2234
Frissítettem a galériámat több sorozattal. www.schefferj.ps.hu
xion_81 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 2233
Nem a képekre gondoltam konkrétan. csak úgy általában érdekelne hogy te mivel készíted a képeid és milyen felszerelésed és fényképezőid vannak. Remélem nem titok :))
Előzmény: Rianna (2232)
Rianna Creative Commons License 2004.07.22 0 0 2232

Melyik képekre gondolsz?

Biztos az enyimek? A tátrai fotókat Hamster készítette...

Előzmény: xion_81 (2231)
xion_81 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 2231

Rianna !

 

Nagyon tetszenek a képeid ! Egy egyszerű kérésem lenne ! Leírnád hogy milyen felszerelésed van ? szürők,gépek,obik :)

Előzmény: Rianna (2223)
Rianna Creative Commons License 2004.07.17 0 0 2230

Rajta vagyok az egyik Árpádos képen, ha arra gondolsz...:))

Nekem a Tar patak és a vízesések tetszettek nagyon.

Előzmény: Vili a veréb (2229)
Vili a veréb Creative Commons License 2004.07.17 0 0 2229
Az új linkkel már elértem az albumodat.
Csak "kutyafuttában" néztem meg, (sajnos modemes vagyok) de sok szép kép van köztük. Én a Tátrában kb. 30 éve nem jártam, így jólesett nézni a régen látott gyönyörű hegyvidéket.
(Az Árpád melletti csinos hölgy csak nem Te vagy? :) )
Előzmény: Rianna (2226)
tEKErcs Creative Commons License 2004.07.12 0 0 2228

Figyelem!

 

Találkozás a Természettel, az Év természetfotósa:

 

http://forum.fotoklikk.hu/viewtopic.php?t=148

Rianna Creative Commons License 2004.07.04 0 0 2227
És nem én alkottam, hanem a párom a képeket...
Rianna Creative Commons License 2004.07.04 0 0 2226
Rianna Creative Commons License 2004.07.04 0 0 2225

Látom a jártál a Füstiben..

Nekem volt egy klassz utam az Árpád-dal...

a képek itt:

Tátra - kirándulás

 

(hogy ne legyen off, vannak tátrai természet-tájképfélék is)

Előzmény: Vili a veréb (2224)
Vili a veréb Creative Commons License 2004.07.04 0 0 2224
Azért nem csak a gép érdeme.. :)

"Ez attól is függ, milyen más képekkel kerülsz egy helyre... tematikailag.. Az állatos, meg extrémebb képek jobban felhívják a figyelmet, nem biztos, hogy szakmai szemmel pontozták"

Ez biztos, merthogy 2-es és 4-es pontszámot is kapott egy kép (nem a virágos).
Tulajdonképpen még tanul is az ember, ha megalapozott a bírálat, de sok az öncélú vagdalkozás is.
Sajnos a weben lévő képtáraimban szinte alig van természetfotó, majd egy virágos kollekciót felteszek a jövő héten.
Az egyéb foóimat ezen a helyen nézheted meg.
Előzmény: Rianna (2223)
Rianna Creative Commons License 2004.07.03 0 0 2223

Köszi...

digivel, makroval csináltam...

A gép érdeme :))

 

Én még nem mertem képet feltenni az ilyen nyilvános pontozós helyekre... úgyhogy gratula a kevés pontszámhoz is. Ez attól is függ, milyen más képekkel kerülsz egy helyre... tematikailag.. Az állatos, meg extrémebb képek jobban felhívják a figyelmet, nem biztos, hogy szakmai szemmel pontozták.

Előzmény: Vili a veréb (2222)
Vili a veréb Creative Commons License 2004.07.03 0 0 2222
Kedves Rianna!
Gratulálok a kis lila virághoz, gyönyörű!
Mivel fotóztad digivel, vagy hagyományossal?
Én eddig egy magnolia képet tettem fel a digicam melléklet fotozz.hu oldalára, de elég gyenge pontszámot kapott.. :((
Sajnos a régi virágképeim dián vannak, a szkennerem meg nem alkalmas diaszkennelésre.

Előzmény: Rianna (2217)
sherpa14 Creative Commons License 2004.07.03 0 0 2221
.JiM. Creative Commons License 2004.07.02 0 0 2220

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!