Keresés

Részletes keresés

gergo9 Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2540

Bocs mindenkitől! :-))

 

Arra a "butaságra" gondoltam, hogy a beton K-értéke (hővezető képesség) durván több mint 30x-os a egy átlagos B30-as téglafalnak, és mint tudjuk, hogy ha ezek az áthidalók vagy betonkoszorúk nincsenek kellőképpen leszigetelve hőhíd alakul ki. Ugye ennek télen a penészesedés a vége, de nyáron egy olyan D, D-DNY-i falon,  vagy egy vékony panelfalon, ha egész nap süti a nap, akkor átmelegedhet-e olyan mértékben a beltéri, hogy bekapcsoláskor, a hirtelen elindulást követően a "lágy műanyag mókuskerék" a tehetetlenségétől picit megcsavarodjon.

Dr. Klíma Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2539

Szia Gergo9

 

Az első mondatod nem tudom értelmezni (bocs), viszont a másodikra a következő a válaszom.

Fűtés üzemmód esetén nagyon sok minden meghatározza a kifúvott levegő hőmérsékletét. De nagy átlagban meg lehet egyezni a 50 - 60 fok/C hőmérséklettel. Ebben az esetben folyamatosan megy a ventillátor, így nem tud deformálódni. A veszélyes inkább az amikor pl. konvektor fölé szerelik és álló helyzetben folyamatosan (heteken) keresztül éri a 35-45 fok/C hőmérsékletű levegő. Ilyenkor nagyobb az esélye, hogy "meghajlik" a beltéri egység ventillátora. Persze ez nagyon függ még a ventillátor anyagminőségétől !!!

 

Megemlítenék még egy ideillő dolgot a vent. kapcsolatban.

Ugye a legtöbb klímát télen nem indítják el. Így a legtisztább helységben is heteken keresztül rá tud rakodni a "mókuskerékre" a por gravitációs módon. Ami annyit jelent, hogy csak bizonyos felületére. Ha van egy kis "szerencsénk" akkor a szoba páratartalmától ez a por szépen "ráragad" ami azt eredményezi, hogy nyári klíma elindításkor ez a porréteg nem válik le, jelentős része ottmarad. Így nem kell csodállkozni, hogy a ventillátor elveszti a "kiegyensúlyozottságát", melynek sok-sok kellemetlen következménye van:

   - beremeg a készülék

   - vent. csapágyazás, csúszópersely idő elötti kikopása

   - későbbiekben már a vent. lapátjain is megjelenik a penészgomba

  

üdv Dr. Klíma

Előzmény: gergo9 (2534)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2538

Szia

 

Igen, de ha már itt tartunk, akkor azt is megemlíthetjü amikor fűtés után leáll a klíma és visszavált a négyjáratú. Ébren alvók biztos felriadnak a hirtelen nyomáskiegyenlítődésre...

Esetleg van valakinek valami tapasztalata/tudása, hogy ezt a kellemetlenséget már valamelyik márka megoldotta?

 

üdv.: Dr. Klíma

Előzmény: klimakiraly (2537)
klimakiraly Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2537
Hello :-)

hőcserélő "áramvonalassága" és a hőcserélő felületére felvitt "speciális" bevonat.....

VRV-nél meg az olaj vissza hordása a kültéribe!
De sima gépeknél a első egy perc sem semmi, még meg nem telik a nyomócső.

K.K.

ps: Akinek a videó felpörgése időzített felvételkor is sok ...
Előzmény: Dr. Klíma (2526)
klimakiraly Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2536
Tiszteletem

Ez fűtés üzem ez annyira nem tiszta nekem.
Adott egy lakás 4 darab Toshiba klímával és semmi más fűtés.
És ha jól sejtem, 1993 óta vagy 1992 hibátlanul mennek és fütenek.
Igaz volt egyel egy kis probléma, de egy palack Nitrogén megoldotta.
Na jó elötte volt egy pár nap a családnál, már volt saját poharunk az üditőnek. ;-)
De a kezdet mindig nehéz! (Mondjuk a Service Manual-al kezdjük, de ékes deutsch nyelven volt akkor még elérhető.)

Télleg még mindig mennek?

K.K.
klimakiraly Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2535
Hello :-)

Milyen érdekes... Nem lehet, hogy valami beton áthidalón volt ami felmelegíthette, és amikor bekapcsolták pl. a gyors kifújási időszaknál (az elején amikor veszettül felpörög :-) megnyúlhatott egy kicsit?

Ezt kérhetem magyarul is. :-)

Nem annyira értem ezt a beton áthidaló dolgot, jó pap is holtig tanul.
Hát még a klímaszerelő.

K.K.
Előzmény: gergo9 (2534)
gergo9 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2534

Milyen érdekes... Nem lehet, hogy valami beton áthidalón volt ami felmelegíthette, és amikor bekapcsolták pl. a gyors kifújási időszaknál (az elején amikor veszettül felpörög :-) megnyúlhatott egy kicsit?

 

Ezek szerint még a fűtő üzemmód is lehet veszélyes? (Grillcsirke üzemmód) :-)))

Előzmény: Dr. Klíma (2529)
windy12 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2533
Szia K2laci. Régen láttunk. Azt hiszem, hogy a Te Panasonic klímád el fogja bírni azt a kis fűtést, amíg rendbehozzák a rendes fűtésedet, bár ott felétek hűvösebbek szoktak lenni, mint itt Pesten. Kapcsold be, és figyeld, hogy nem fagy-e le a kültéri. Egyébként a legbiztosabb, ha a Klímás kollegától megkérdezed, hogy neki mi a véleménye. Üdv.
Előzmény: k2laci (2525)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2532

Szia k2laci!

 

Ami a "gyári" leírásában van, az az etalon...Azon üzemelési körülményekért még vállalnak garanciát, tehát üzemszerüen nem hibásodhat meg. Természetesen vannak olyan márkák amik csak "muszájból" írják rá a paramétereket, amik messzemenőleg nem felelnek meg a valós adatoknak. Téli üzem esetén elsősorban a kültéri egységet viseli meg. A hidegben a fémes illesztések megnőnek, illetve a nem megfelelő viszkozitású olaj nem megfelelő kenést biztosít, ami idő előtti kopáshoz vezet...

Véleményem az, hogy ha az előírt hőmérsékletnél kicsivel alacsonyabb

hőmérsékleten járatod, az még nem befolyásolhatja számottevően a készülék élettartamát. Az egy másik dolog, hogy nem kimondottan gazdaságos !!!

 

üdv.: Dr. Klíma

Előzmény: k2laci (2525)
PÍT Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2531
hoppá:amijen=amilyen. durva.
Előzmény: PÍT (2530)
PÍT Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2530

Távol álljon tölem, hogy e, számomra igen kedves, fórumot párbeszédünkkel offoljam, de addig ennyit érdemeltél, már ami a stílusodat minősitette. Tudod: amijen az adjon isten....

Én lezártam.  

Előzmény: fridzsimann (2517)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2529
még annyi érdekesség az előző témához, hogy találkoztam olyan berendezéssel, ami 1 nyarat "tökéletesen" ment, majd a tavaszi indításkor kishíján "lemászott " a falról. A "mókuskerék" szobahőn elég rendesen meghajlott !!! A közelben semmi extra hőleadó nem volt ( kandalló, konvektor, radiátor, hősugárzó, stb)
Előzmény: windy12 (2527)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2528

Szia

Igen, az általad leírtakkal 100%-ig egyetértek. Köszi, hogy kiegészítettél, mert így talán az ide betévedők is jobban tudják értelmezni, ami számunkra egyértelmű és vitathatatlan.

Legközelebb az alapoktól kezdem írni... bár lehet, hogy  akkor inkább könyvet kellene írnom :)))

 

üdvözletem: Dr. Klíma

Előzmény: windy12 (2527)
windy12 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2527
Szerintem a beltéri zajosságához még a műanyagok minősége, és az összeillesztés milyensége is hozzájárul, hogy mennyire veszi át és erősíti fel a rezgést. A hőcserélő formája, és a lamellázat vastagsága nem megfelelő volta is rezgések forrása lehet. Azt gondolom, hogy a ventillátorok lapátainak elhelyezése, formája, csavarása is közrejátszhat ebben. Érdekes, hogy találkoztam olyan beltérivel, aminek kicsi és közepes fokozaton szinte teljesen néma volt a működése, szerény mérésem szerint 22 dB, míg hármas fokozaton elviselhetetlenné erősödött a zaj, míg a légáramlás nem nőtt jelentősen.
Előzmény: Dr. Klíma (2526)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2526

Sziasztok

Aki egy kicsit is belegondol, annak egyértelmű, hogy a beltéri zajszintjét elsősorban nem a ventillátor minősége, csapágyazása és talán a terelőlapát kialakítása határozza meg !!! hanem

Hang (zaj) szempontjából a legmeghatározóbb a hőcserélő "áramvonalassága" és a hőcserélő felületére felvitt "speciális" bevonat.....

A klímagyártó (fejlesztő) cégek sok-sok milliót áldoznak e két dolog tökéletesítésére, ami összességében arányos a klíma minőségével...

 

Természetesen most nem gondolok az olyan berendezésekre, aminek a trafója, vent. motorja 4-5 méterről is jól hallható, hogy van :))

 

üdv.: Dr. Klíma

 

k2laci Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2525
Egy kérdés a szakemberekhez : Gyári adat szerint ugye -5C-fokig lehet fűteni ezekkel a mezei fütő-hűtő klimákkal, de most elszállt a központi fütésünk, szerintetek megpróbáljam -5C alatt is, vagy nem fog müködni (esetleg tönkremegy?) ...
scratch Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2524
Úgy süt a nap, hogy én már nyitott ablaknál voltam egésznap. :)
Előzmény: viricsi (2520)
scratch Creative Commons License 2005.01.24 0 0 2523
Persze, ez a légáram dolog, tiszta és így is van. Az is igaz, hogy aki nem annyira érzékeny a zajra, annak tök mind1. :)
Előzmény: fridzsimann (2518)
_Pisti Creative Commons License 2005.01.23 0 0 2522
Ket honap alatt eltorott az elso, de azota mukodik a masodik.  :))
Előzmény: Pat_ (2502)
gergo9 Creative Commons License 2005.01.23 0 0 2521
Korrekt! :-)
Előzmény: viricsi (2520)
viricsi Creative Commons License 2005.01.23 0 0 2520
Üdv a topiklakóknak!
Odakinn gyönyörűen süt a nap,itt meg már kezd szétrobbanni a fejem ettől a sok okosságtól,a semmiről.Tehát én most egy kicsit eltolom a bringát.Majd ha újból szakmázunk viszajövök.

Üdvözlettel: viricsi
fridzsimann Creative Commons License 2005.01.23 0 0 2519
Vetőtávolságra és légáramlat erejére gondoltam ;))
Előzmény: fridzsimann (2518)
fridzsimann Creative Commons License 2005.01.23 0 0 2518
Szia!


Egy saját tapasztalatra, ami abból ered, hogy számtalan olyan helyen volt alkalmam kipróbálni a különbféle klímaberendezések, a legkülönbféle felszerelését és annak müködését, valamint saját hálószobámban is volt már egy pár készülékkel dolgom, azt mondani mind1, nme túl elegáns dolog.
Főleg, ha mindezt egy klímás saját munkáját segítendően tapasztalta meg.
Ugyanis, klímát az emberek a hálószobába azért vásárolnak, mert nem bírnak aludni az itszaka.

Namost két féle ember létezik

1, akinek melege van és nem zavarja a készülék, korrekt!!! hangja.
2, akinek melege van és az óra ketyegése is zavarja.

Az elsőn nincs mit beszélni, a másodiknál meg édesmindegy, hogy a eredeti, hang 80%-át hallod 2m mgasból vagy 68%-át 2.65cm légvonalból, de az már nem mindegy, hogy az első meleg után, homloküreg gyulladással kelsz fel és az életedbe többé be nem kapcsolod a készüléket, és azt terjeszted mindenkinek ne vegyen klímát mert beteg lesz tőle.
Sőt olyan helyen is jártam máá, ahol lábnál az ágyat nem érintve az ággyal párhuzamosan lett felszerelve és semmit!!! nem lehetett érezni a klímaberendezés müködéséből.
Ezt is elhiheted! :)

Ja és a szembelévő(lábnál ) falra szerelt légkondi, mivel a vettő távolsága és ereje nem túl nagy így amikor fúj a légáramlat pont a fejednél törik meg a falon és az összes hideg levegő lendületét vesztve a nyakadba zudúl(hat).

Hidd a el a saját tapasztalat, bármilyen tankönyvnél és zöldkártya oktatásnál többet ér!!!!

Előzmény: scratch (2515)
fridzsimann Creative Commons License 2005.01.23 0 0 2517
Szia!

Ha, már a tiszteletnél tartunk, erre mit kellett volna válaszolnom: Szvsz toldd el bringát! (2429)
Színvonalát tekintve a : NEM tolom (2456)minden szempontból megfelelő, mint válasz.


Előzmény: PÍT (2516)
PÍT Creative Commons License 2005.01.23 0 0 2516

Akkor add meg a kellő tiszteletet itt a Topikban olyanoknak Akiket nem is ismersz!

P.s.: Láttom kezd ez alakulni...

Előzmény: fridzsimann (2456)
scratch Creative Commons License 2005.01.22 0 0 2515
Én erre azt mondom tapasztalat vagy nem, de csak nem mind1, hogy az ágyam felett a fülembe zúg a gép, vagy a szoba másik végébe, ahol ha kicsi is a szoba, max a lábam van. :) Azt, hogy mindenhol hallani az ok, de hogy milyen erősen az már más dolog!
Előzmény: fridzsimann (2507)
scratch Creative Commons License 2005.01.22 0 0 2514
Ez is ok! ;)
Előzmény: windy12 (2500)
scratch Creative Commons License 2005.01.22 0 0 2513
Ok! ;)
Előzmény: klimakiraly (2499)
blueye Creative Commons License 2005.01.22 0 0 2512
Kösz, hogy írtad, lassan itt lesz az egy éves "bejárás", rákérdezek a dologra.
Előzmény: fridzsimann (2511)
fridzsimann Creative Commons License 2005.01.22 0 0 2511
Azért, valahogy belülről, ki kelett jutni a csővel a kültérre.
Ugyancsak csak saját példa, a volt lakásomban nem akartam elhinni, hogy a szél süvít, mondja az asszony, Te a klíma süvít, mondom ne hülyéskedj nem lehet, addig nyaggatott, míg odahajoltam és télleg a lamellákon a szél zaj szinte zenélt, a szó szoros értelmében.
A faláttörésnél nem volt rendesen betömítve!!
A gép újraszerelésével lehetett orvosolni.



Jelzem a lakással vettem! Borzalmas takony szerelés volt, már 6 évvel ezelőtt is.
Ráadás az egy Fujitsu gép volt amiről azt hittem jó, ma már tudom, hogy az is takony gép volt. Pedig akkor még 170e körül voltak nettóban a gépek.
Előzmény: blueye (2505)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!