Ja és még valami: Zarakriás képein,az is látszik,hogy mivel a csövek közvetlenül az ablak mellett futnak,nyugodtan be lehetett volna csatornázni különösebb gond nélkül.(ha akarták volna)
Elnézést,így valóban félreérthető a képem.Nem öndicséretként akartam felrakni a képet,hanem mindössze ilusztrálni szerettem volna,hogy a kívül vezetett csöveket kábeleket illik kábelcsatornában vezetni,mivel így jelentősen esztétikusabb a megjelenése,védi az időjárástól napsütéstől. Egyébként én valóban nem vállalok "kihajolós" szerelést,többek közt azért,mert az szerintem balesetveszélyes,nem ellenőrizhető kellően a rögzítés.
Biztos minden szerelő fel tud tenni példaértékű (jó példa) képet is a saját szereléséről, dehát az a Te képeden is tisztán látszik, hogy itt nem volt 6-8 emelet mélység alattad. A Zarakriás által közölt képek pedig valószínűleg magas szerelésről készültek, ablak alá került kültéri egységgel. Szerintem az ilyen szereléseket egyszerűen nem szabadna elvállalni, ha nincs állvány, vagy ipari alpinista kéznél. Igaz, hogy ezeket meg nem szívesen fizeti meg a hűsölni vágyó delikvens
Én nagyon sok ilyen, vagy ehhez hasonló kültéri egység-szerelést láttam már jártamban-keltemben, és valószínű az lehet a háttérben, hogy a megrendelő nem nagyon szeretné a kábelcsatornát a lakáson belül (szinte csak panelon látni ilyeneket), kint meg lesz@rja, hogy néz ki. A szerelők meg a nyári csúcsban rohannak, és úgy vannak vele, hogy amit az ügyfél elfogad, az úgy jó, és kész. Egyébként szerintem ahhoz, hogy ezeket a csöveket normálisan elhelyezzék vagy eltüntessék minimum alpintechnika szükséges (persze hacsak nem első emeleten van) Azért szívesen meghallgatnám kedvenc szakijainkat is, mert elég nagy a csend :(
Szerintem ez egy gyors és olcsó nyári kapkodós-leszarom szerelés. íme egy másik kép Ha tud vakai hasonlókat tegye bátran fel, mert hát ezek igen tanulságosak...
Biztos igazad van, de lehet, hogy más volt a szitu, pl. a tulaj hallani sem akart arról, hogy belül mendenféle csövek és csatornák legyenek.
Igaz akkor a szerelőknek illett volna legalább kint összefogni a csöveket :) Márcsak azért is mert így valóban necces és könnyebben jön az a fránya feljelentés :(
Nem, én még ha jól emlékszem nem láttam. Szinte mindegyik a mókuskerék motorfelöli oldalán gumi ággyal csatlakozik. A másik végén meg egy önbeállós nyitott csúszócsapágy, amiből nagyon könnyü kimosni a kenőanyagot!
Ez egy jó példa hogy kiket is engedünk be a lakásunkba.. Ez az igénytelenség netovábbja.. A képen jól látható hogy belülről nem nagyon akartak bíbelődni a csővezetéssel.
Sértődöttségről itt szó nincs( részemről) mindössze nem mindegy mit olvas és mit szűr le az utókor. Legaláb is nekem. Amúgy lendülünk, lendülünk :))))) Esik szépen.............
Én még nem tapasztaltam, hogy vent. motor tönkrement volna (közepes- ill. felsőkategóriás klíma)
Volt persze egy beleolvadt a házába, komplett beltéri csere. Gondolom kondija eldurrant és megfeküdt.
A másik az inkább szerelési hiba. Ugye nem bírta a szerelő felakasztani, és a gépaljátol a hőcserélő tretejéhez menő szigetelést leszaggata. Szószerint, mert ami már nem lógott ki azt benne hagyta, az meg pont bele vezette a lecsapodást a motorba. Az meg nyekkk... 35 ezer Hollandiából ...
De gondolom fridzsiman a kültéri ventilátorra gondolt, mikor a földre telepített gépet körbe rakják hóval és nem tud elfolyni a leolvasztott víz, és belefagy szegény.
Mi meg csak nézünk ki a fejünkből hogy ilyen van a XX.-ik században. :-)
Ventilátor csapágy, na a mokuskerék végén lévő csúszócsapágy a kedvencem.
Most volt karbantartva azt nyikorog! Remek, karbantartáskor máskor ne mossák kibelöle a kenőanyagot, mondja meg annak aki csinálta. :-)
K.K.
ps: Betongerenda, na rá nem jöttem volna erre az elméletre (LOL) A penészedessel már egyszer megkaptam a magamét itt, csak annyit egyetértek Dr-al.
Rrészben igazad van...én azért nem említettem a csapágyazást, csúszópersejt, mert "klímáról" beszéltem, ahol már azért odafigyelnek erre is.
2526 -Természetesen most nem gondolok az olyan berendezésekre, aminek a trafója, vent. motorja 4-5 méterről is jól hallható, hogy van :))
Persze az alacsony árkategóriás gépeknél nem számít semmi, csak ne álljon meg a gari idő alatt...ha meg megáll, jönnek a különböző kifogások, hogy nem volt rendesen kitakarítva és tele ment porral...
Én még nem tapasztaltam, hogy vent. motor tönkrement volna (közepes- ill. felsőkategóriás klíma)
Egy normális, klímaberendezésnek NEM szabad tönkremenni -10 C- fokban sem.
Az már egy másik kérdés, hogy illyen külső hőmérsékletnél ill alatta vajmi keveset fog fűteni. NEM is fog.
Van viszont egy nagy probléma: Amikor a klíma (üzemszerűen)leolvasztja magát akkor a olvadék nem tud elfolyni, mert megfagy. Ez a jégréteg folyamatosan egymásra rakódik, majd a ventilátorlapát szép lassan belever.
Eltörhet a lapát, leéghet a motor.
Szóval figyelj oda erre, mert pár 10000Ft-od bánhatja:
Nem kell elnézést kérned, mert az emberek 2 dologért járnak ebbe a topikba:
tanulni másoktól
másoknak segíteni tanulni (lol)
A klímák alatti bepenészedés elsősorban nem a falfelület/áhidaló hőhídja miatt van, hanem mert a klíma mögött nem tud szellőzni a fal. Az meg természetes, hogy a készülék folyamatos üzem mellett szakszerű telepítés esetén is áthűl, így ott lecsapódik a pára, melytől a fal "ázik"
Én inkább olyan esetekről tudok/hallottam, amikor a készülék szinte légmentesen felfekszik a falra.....Nézd meg a komolyabb márkák telepítését. Mindegyik eláll a faltól 0,5-1 cm távolságra.( ezeknél nem tapasztaltam penészedést ). Ha szépen van telepítve, abszolút nem csúnya, sőőőőőt