Keresés

Részletes keresés

viricsi Creative Commons License 2005.02.04 0 0 2570
Ja és még valami: Zarakriás képein,az is látszik,hogy mivel a csövek közvetlenül az ablak mellett futnak,nyugodtan be lehetett volna csatornázni különösebb gond nélkül.(ha akarták volna)
Előzmény: boomerhu (2568)
viricsi Creative Commons License 2005.02.04 0 0 2569
Üdv buumerhu!

Elnézést,így valóban félreérthető a képem.Nem öndicséretként akartam felrakni a képet,hanem mindössze ilusztrálni szerettem volna,hogy a kívül vezetett csöveket kábeleket illik kábelcsatornában vezetni,mivel így jelentősen esztétikusabb a megjelenése,védi az időjárástól napsütéstől.
Egyébként én valóban nem vállalok "kihajolós" szerelést,többek közt azért,mert az szerintem balesetveszélyes,nem ellenőrizhető kellően a rögzítés.

Üdvözlettel: viricsi
Előzmény: boomerhu (2568)
boomerhu Creative Commons License 2005.02.03 0 0 2568
Biztos minden szerelő fel tud tenni példaértékű (jó példa) képet is a saját szereléséről, dehát az a Te képeden is tisztán látszik, hogy itt nem volt 6-8 emelet mélység alattad. A Zarakriás által közölt képek pedig valószínűleg magas szerelésről készültek, ablak alá került kültéri egységgel. Szerintem az ilyen szereléseket egyszerűen nem szabadna elvállalni, ha nincs állvány, vagy ipari alpinista kéznél. Igaz, hogy ezeket meg nem szívesen fizeti meg a hűsölni vágyó delikvens
Előzmény: viricsi (2567)
viricsi Creative Commons License 2005.02.03 0 0 2567
Én így szoktam kívül csövezni:
Előzmény: boomerhu (2566)
boomerhu Creative Commons License 2005.02.03 0 0 2566

Zarakriás

 

Én nagyon sok ilyen, vagy ehhez hasonló kültéri egység-szerelést láttam már jártamban-keltemben, és valószínű az lehet a háttérben, hogy a megrendelő nem nagyon szeretné a kábelcsatornát a lakáson belül (szinte csak panelon látni ilyeneket), kint meg lesz@rja, hogy néz ki. A szerelők meg a nyári csúcsban rohannak, és úgy vannak vele, hogy amit az ügyfél elfogad, az úgy jó, és kész. Egyébként szerintem ahhoz, hogy ezeket a csöveket normálisan elhelyezzék vagy eltüntessék minimum alpintechnika szükséges (persze hacsak nem első emeleten van)  Azért szívesen meghallgatnám kedvenc szakijainkat is, mert elég nagy a csend :(

Előzmény: Zarakriás (2563)
klimakiraly Creative Commons License 2005.02.03 0 0 2565
Hello

És ez hogy tetszik?


gergo9 Creative Commons License 2005.02.03 0 0 2564
Kelet-európai "cool style" :))
Előzmény: Zarakriás (2563)
Zarakriás Creative Commons License 2005.02.03 0 0 2563
Szerintem ez egy gyors és olcsó nyári kapkodós-leszarom szerelés. íme egy másik kép Ha tud vakai hasonlókat tegye bátran fel, mert hát ezek igen tanulságosak...
gergo9 Creative Commons License 2005.02.03 0 0 2562

ehh...nem összefogni, becsatornázni a panelösszeillesztések mentén.

De lehet, hogy a "jól bevált" kolléga kilógatós módszerrel szerelték :))

Előzmény: gergo9 (2561)
gergo9 Creative Commons License 2005.02.03 0 0 2561

Biztos igazad van, de lehet, hogy más volt a szitu, pl. a tulaj hallani sem akart arról, hogy belül mendenféle csövek és csatornák legyenek.

 

Igaz akkor a szerelőknek illett volna legalább kint összefogni a csöveket :) Márcsak azért is mert így valóban necces és könnyebben jön az a fránya feljelentés :(

Előzmény: Zarakriás (2557)
klimakiraly Creative Commons License 2005.02.02 0 0 2560
heyy

Ez igen kidugott kötés, gyáricső!
Mi így jártunk a gyáricsővel: http://www.alfa-klima.hu/cso/gyaricso.html

k.k.
Előzmény: Zarakriás (2558)
klimakiraly Creative Commons License 2005.02.02 0 0 2559
Hello :)

Nem, én még ha jól emlékszem nem láttam.
Szinte mindegyik a mókuskerék motorfelöli oldalán gumi ággyal csatlakozik.
A másik végén meg egy önbeállós nyitott csúszócsapágy, amiből nagyon könnyü kimosni a kenőanyagot!

K.K.
Előzmény: fridzsimann (2552)
Zarakriás Creative Commons License 2005.02.02 0 0 2558
gyönyörűű bocsi..a kép lemaradt..
Zarakriás Creative Commons License 2005.02.02 0 0 2557
Ez egy jó példa hogy kiket is engedünk be a lakásunkba.. Ez az igénytelenség netovábbja.. A képen jól látható hogy belülről nem nagyon akartak bíbelődni a csővezetéssel.
PÍT Creative Commons License 2005.01.26 0 0 2556
Vazze!meg beszéltük=megbeszéltük...
Előzmény: PÍT (2555)
PÍT Creative Commons License 2005.01.26 0 0 2555
Na akkor ezt meg beszéltük..o)
Előzmény: fridzsimann (2551)
gergo9 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 2554
...így van! A szerverek nem felejtenek... :-))
Előzmény: Dr. Klíma (2553)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2553
Akkor sok okosságot mondjunk az utókornak :)))
fridzsimann Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2552
Hali.
Ha jól emléxem van olyan berendezés amiben nem csúszócsapágy van?!
Pl. LG.+ gondolom a jobbak.

Láttam konzolon is szépen felfagyni a jeget és letörni a lapátot.
A tönkreménést a lapát megakadásakor említettem meg lehetséges hibaforrásként.


Hi
Előzmény: klimakiraly (2549)
fridzsimann Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2551
Koncentrálok, koncentrálok és nem is azé mondtam amit mondtam csak a tisztánlátás érdekében.
A részemről a fáklyásmenet........
Előzmény: PÍT (2546)
fridzsimann Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2550
Kedves Doktor Úr!

Sértődöttségről itt szó nincs( részemről) mindössze nem mindegy mit olvas és mit szűr le az utókor. Legaláb is nekem.
Amúgy lendülünk, lendülünk :)))))
Esik szépen.............

Szvsz
Előzmény: Dr. Klíma (2547)
klimakiraly Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2549
Hello :-)

Én még nem tapasztaltam, hogy vent. motor tönkrement volna (közepes- ill. felsőkategóriás klíma)

Volt persze egy beleolvadt a házába, komplett beltéri csere. Gondolom kondija eldurrant és megfeküdt.

A másik az inkább szerelési hiba.
Ugye nem bírta a szerelő felakasztani, és a gépaljátol a hőcserélő tretejéhez menő szigetelést leszaggata. Szószerint, mert ami már nem lógott ki azt benne hagyta, az meg pont bele vezette a lecsapodást a motorba. Az meg nyekkk... 35 ezer Hollandiából ...

De gondolom fridzsiman a kültéri ventilátorra gondolt, mikor a földre telepített gépet körbe rakják hóval és nem tud elfolyni a leolvasztott víz, és belefagy szegény.

Mi meg csak nézünk ki a fejünkből hogy ilyen van a XX.-ik században. :-)

Ventilátor csapágy, na a mokuskerék végén lévő csúszócsapágy a kedvencem.

Most volt karbantartva azt nyikorog!
Remek, karbantartáskor máskor ne mossák kibelöle a kenőanyagot, mondja meg annak aki csinálta. :-)

K.K.

ps: Betongerenda, na rá nem jöttem volna erre az elméletre (LOL)
A penészedessel már egyszer megkaptam a magamét itt, csak annyit egyetértek Dr-al.
Előzmény: Dr. Klíma (2545)
PÍT Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2548

Persze!:o)

Hó? Hol?:O)

Előzmény: Dr. Klíma (2547)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2547

Hali

 

Szerintem nézeteltérések és sértődések mindig is voltak és mindig is lesznek...nem kéne ezen ennyit rágódni, lendüljünk már túl rajta :)))

Ez általánosan mindenkire értem.

 

további kellemes havas napot :)

Előzmény: PÍT (2546)
PÍT Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2546
Koncentrálj az addig szóra!
Előzmény: fridzsimann (2542)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2545

Szia

 

Rrészben igazad van...én azért nem említettem a csapágyazást, csúszópersejt, mert "klímáról" beszéltem, ahol már azért odafigyelnek erre is.

 

2526 -Természetesen most nem gondolok az olyan berendezésekre, aminek a trafója, vent. motorja 4-5 méterről is jól hallható, hogy van :))

 

Persze az alacsony árkategóriás gépeknél nem számít semmi, csak ne álljon meg a gari idő alatt...ha meg megáll, jönnek a különböző kifogások, hogy nem volt rendesen kitakarítva és tele ment porral...

Én még nem tapasztaltam, hogy vent. motor tönkrement volna (közepes- ill. felsőkategóriás klíma)

 

Másnál mi a tapasztalat?

Előzmény: fridzsimann (2544)
fridzsimann Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2544

Szia!

 

Ehhez azért azt elmondanám, hogy a mókuskerék "csapágyazása" igen jelentős zajforrás.

Írhattam volna csapágyzatlanságot is!

Mert az előgagyiknak vmi égedelem rossz hangjuk származott a ebből a csapágyminőségből.

Gondolom ez a mai napig nem nagyon javult??

 

Tsááá

Előzmény: Dr. Klíma (2526)
fridzsimann Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2543

Szia k2laci!

 

Egy normális, klímaberendezésnek NEM szabad tönkremenni -10 C- fokban sem.

Az már egy másik kérdés, hogy illyen külső hőmérsékletnél ill alatta vajmi keveset fog fűteni. NEM is fog.

 

Van viszont egy nagy probléma: Amikor a klíma (üzemszerűen)leolvasztja magát akkor a olvadék nem tud elfolyni, mert megfagy. Ez a jégréteg folyamatosan egymásra rakódik, majd a ventilátorlapát szép lassan belever.

Eltörhet a lapát, leéghet a motor.

Szóval figyelj oda erre, mert pár 10000Ft-od bánhatja:

 

ÜdV.

 

Fridzsimann

Előzmény: k2laci (2525)
fridzsimann Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2542

Nekem erre volna egy másik, verzióm.

Mit szólsz a Megdobnak kővel........... című sztorihoz? :)))

Főleg annak tükrében, hogy az érintett személytől elnézést kértem, amit Ő elfogadott.

És mint láthatod, ÉN senkit nem sértegetek, mindekihez a saját hangnemében fordulok, Tehát igaz az általad említett mondás.

 

Szvsz

Előzmény: PÍT (2530)
Dr. Klíma Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2541

Szia

 

Nem kell elnézést kérned, mert az emberek 2 dologért járnak ebbe a topikba:

  1. tanulni másoktól
  2. másoknak segíteni tanulni (lol)

A klímák alatti bepenészedés elsősorban nem a falfelület/áhidaló hőhídja miatt van, hanem mert a klíma mögött nem tud szellőzni a fal. Az meg természetes, hogy a készülék folyamatos üzem mellett szakszerű telepítés esetén is áthűl, így ott lecsapódik a pára, melytől a fal "ázik"

Én inkább olyan esetekről tudok/hallottam, amikor a készülék szinte légmentesen felfekszik a falra.....Nézd meg a komolyabb márkák telepítését. Mindegyik eláll a faltól 0,5-1 cm távolságra.( ezeknél nem tapasztaltam penészedést ). Ha szépen van telepítve, abszolút nem csúnya, sőőőőőt

 

szia

Előzmény: gergo9 (2540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!